Petr Mrázek (DET) 39 zákroků, 3 obdržené góly 92,9%
Tomáš Tatar (DET) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:23

1. hvězda: Anthony Mantha (DET) 2+0
2. hvězda: Justin Faulk (CAR) 2+0
3. hvězda: Andreas Athanasiou (DET) 1+1
Dnešní utkání sledovalo 11 516 diváků.
Je za námi tedy utkání mezi Hurricanes a Red Wings. Dva body za výhru 4:3 v prodloužení zapisují do tabulky Východní konference hráči hostujícího celku. V prodloužení rozhodl o jejich výhře osmnáctou brankou sezony Andreas Athanasiou.
Eddie Läck však při Athanasiouvě brankové situace utrpěl nějaké vážnější zranění v oblasti hlavy a krku, jelikož bude muset být z ledu odvezen na nosítkách!
61:59
Detroit právě vstřelil branku!
Branka platí, je rozhodnuto! Mrázek nejprve vychytal Skinnera, do protiakce se následně dostal ANDREAS ATHANASIOU a forhendovým blafákem rozhoduje toto utkání. Asistence: Gustav Nyquist.
61:59
Red Wings vstřelili branku, rozhodčí však ještě prohlížejí videozáznam!
61:36
Střela Athanasioua na druhé straně zblokována Hanifinem.
61:02
Aho skvěle našel mezi kruhy Pesceho, Mrázek drží svůj tým ve hře!
60:47
Ofsajd Caroliny, vhazování ve středním pásmu.
60:39
Mantha útočil na hattrick, Läck jeho střelu vykopl betonem.
60:01
Řádná hrací doba nám vítěze neurčila, rozhodnout tak bude muset pětiminutové prodloužení, v případě nutnosti samostatné nájezdy.
60:00
59:55
Ve třetí třetině se již nic dalšího nestane, uvidíme prodloužení.
59:26
Puk skončil mimo hrací plochu, vhazuje se po levici Petra Mrázka.
59:08
Carolina právě vstřelila branku!
Je srovnáno! Hurricanes úspěšní v souboji u mantinelu, puk se dostal na modrou k Hanifinovi, který přihrál JUSTINU FALKOVI a ten trefuje horní růžek Mrázkovy branky. Pro beka Hurricanes druhá branka v tomto utkání, celkově šestnáctá. Asistence: Noah Hanifin, Victor Rask.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:15
Nyní již však Läck znovu spěchá na střídačku, Carolina opět v šesti!
58:11
Domácí se dostávají do postavení mimo hru, Läck se vrací do branky.
57:50
Läck na střídačce, Hurricanes to zkouší v šesti!
57:43
Hurricanes se drží v útočném pásmu.
56:31
Faulkova nebezpečná rána, zamířila však mimo tři tyče!
56:13
Vhazování ve středním pásmu.
56:03
Na druhé straně střílel Mantha, Läck s jeho pokusem neměl žádné problémy.
55:29
Hanifinova střela míjí Mrázkovu branku.
54:24
Necelých šest minut do konce třetí třetiny! Dokáží Hurricanes srovnat se soupeřem krok?
Ryan a Zetterberg na vhazování po levici Petra Mrázka.
54:24
Elias Lindholm nabral ve středním pásmu rychlost a vyzkoušel Mrázkovu pozornost. Gólman Detroitu má puk v náručí, následuje další reklamní přestávka.
53:50
Miller nahodil puk za Läckovu branku, kde ho však sbírají obránci domácích.
52:29
Zakázaným uvolněním se nyní proviňují Red Wings.
52:14
Hurricanes vyhazují přes všechny čáry na icing, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.
51:56
Skinner měl nyní na hokejce vyrovnání! Mrázek však skvělým zákrokem podržel svůj tým.
51:12
Po střele Nyquista a zákroku Läcka se vhazuje v obranném pásmu Caroliny.
50:53
Wallmark a Zetterberg na vhazování v neutrální zóně.
50:53
Na střelecké pokusy i nadále aktivnější Hurricanes (30:22).
50:53
Ofsajd domácího celku, následuje reklamní přestávka.
50:44
Wallmarkův bekhend od mantinelu Mrázka nepřekvapil.
49:58
Obranná dvojice Dalhbeck – Murphy zakládá v obranné třetině útočnou akci Caroliny.
49:12
Staal a Larkin na vhazování po levici Eddieho Läcka.
48:30
Red Wings se využívají přesilovou hru! TOMÁŠ TATAR dostal před branku přihrávku od Nyquista a vstřelil tak svou třiadvacátou branku v sezoně. Asistence: Gustav Nyquist, Henrik Zetterberg.
48:02
Jordan Staal zkoušel zaútočit v oslabení, ale jeho střelecký pokus byl zablokován Russoem.
47:31
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Klas Dahlbeck – 2 min., nedovolené bránění).
47:20
Skinner přišel kotouč, zaútočit nyní mohou Red Wings.
46:33
Faulkova střela od modré čáry končí v rukavici Petra Mrázka.
46:16
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude znovu v jejich obranném pásmu.
46:09
Lindholm a Zetterber na vhazování po pravici brankáře Hurricanes.
46:09
Nyní už musel švédský gólman zasahovat proti střele beka rudých křídel Robbieho Russoa. Hra je následně přerušena a je tu reklamní přestávka.
45:57
Nielsenova střela mimo Läckovu branku.
44:59
Läck má pud pod lapačkou, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
43:16
Teräväinen zblokoval Nyquistovu střelu, Läck byl tak bez práce.
42:33
Nyquist poslal puk před branku na Tomáše Tatara, kterého vychytal Eddie Läck!
42:22
Justin Faulk s kotoučem za vlastní brankou.
42:09
41:33
Greenova střela od modré, Läck vyráží.
41:10
Začala druhá minuta Teräväinenova trestu.
41:03
Detroit v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.
40:57
Zetterbergovi střela nesedla, Hurricanes vyhazují do středního pásma.
40:09
Druhá početní výhoda Red Wings v tomto utkání. Staal a Zetterberg na vhazování pro pravici Eddieho Läcka.
40:09
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Teuvo Teräväinen – 2 min., podražení).
40:01
Druhá přestávka se pomalu chýlí ke svému konci. Třetí třetina tak za malou chvíli začne! Jste připraveni?
Nejvyšší ice time má na svém kontě po dvou třetinách obránce Red Wings Mike Green – odehrál zatím 16 minut a 15 vteřin.
Na straně Hurricanes strávil na ledě nejvíce času obránce Justin Faulk – 15 minut a 40 vteřin.

Trestné minuty: 2 – 6
Také druhá perioda utkání mezi Hurricanes a Red Wings je již minulostí. Padly v ní hned 3 branky! Na začátku 30. minuty nejprve srovnával Anthony Mantha na 1:1. Stejný hráč o minutu a 10 vteřin později poslal svůj tým do vedení. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky však srovnal na 2:2 Justin Faulk.
40:00
39:43
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.
39:02
Hurricanes vyrovnávají skóre! Konkrétně je to JUSTIN FAULK, který patnáctou brankou v sezoně propaluje Mrázka. Asistence: Jaccob Slavin, Derek Ryan.
38:29
Zetterberg našel Tatara a ten vyzkoušel Läckovu pozornost.
37:27
Pesceho ránu od modré zblokoval Nielsen.
36:54
Teč Eliase Lindholma mimo Mrázkovu branku.
36:38
36:05
Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:35
Na druhé straně zahrozil při oslabení Darren Helm, Läck si s jeho pokusem dokázal poradit.
35:08
Další pokus Jeffa Skinnera, Mrázek opět připraven.
34:48
Skinner vyslal na Mrázka dvě rány, s oběma pokusy si však brankář Detroitu poradil.
34:38
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., podražení).
34:13
Vyhrané vhazování Larkina, od modré následně střílel debutant v dresu Red Wings Dan Renouf. Läck jeho pokus dokázal vyrazit mimo.
34:09
Lindholm a Larkin na vhazování po pravici Eddieho Läcka.
34:09
Na druhé straně zapisuje Läck po střele Nyquista desátý zákrok v utkání. Na řadu přichází další z reklamních přestávek.
33:56
Další rána domácích. Dahlbeck však minul tři tyče, Mrázek tak nyní zasahovat nemusel.
33:47
Další dobrý zákrok brankáře Red Wings po střele Jordana Staala.
33:22
Nebezpečná střela Stempniaka, Mrázek dokázal puk vyrazit!
32:43
32:43
Na střelecké pokusy aktivnější nadále domácí (20:11).
32:43
V PNC Areně právě probíhá reklamní přestávka.
32:27
O kotouč bojuje u mantinelu hned několik hráčů.
30:58
Ouelletova střela od modré protáhla svalstvo Eddieho Läcka.
30:14
Tak to je obrat! Špatné střídání Hurricanes, do samostatného úniku se opět dostal ANTHONY MANTHA a bekhendovým blafákem překonává Läcka podruhé během chvíle. Asistence: Andreas Athanasiou, Danny DeKeyser.
29:04
Je vyrovnáno! ANTHONY MANTHA odebral puk Teräväinenovi, dostal se do samostatného úniku a střelou do horního růžku nedal Läckovi šanci. Pro dvaadvacetiletého Kanaďana šestnáctá branka sezony. Bez asistence.
28:12
Mike Green s kotoučem v obranné třetině svého týmu.
27:28
Zetterbergova střela z mezikruží, Läck vyráží.
27:16
27:16
Ofsajd Detroitu, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:27
Raskova střela od modré, Mrázek vyráží pravým betonem.
26:23
Justin Faulk zakládá další útočnou akci domácího celku.
25:29
Pokus Di Giuseppeho zblokován před brankou Sheahanem.
24:16
Stempniak před brankou v další obrovské příležitosti domácích! Trefuje však pouze tyč Mrázkovy branky.
24:13
23:58
Po střele Skinnera dorážel ještě Stempniak, Mrázek odolal!
23:41
Hanifin s kotoučem u vlastní branky.
22:50
Teräväinenova střela, další zákrok Petra Mrázka.
22:22
Aho střílel po přihrávce Faulka z první, Márzek vyrazil.
22:13
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., příliš mnoho hráčů).
21:57
Hanifin zblokoval Ouelletovu střelu, Läck tak nyní zasahovat nemusel.
21:31
Athanasiou si nepřišel bekhendem na Läcka.
20:52
Mrázek zkrotil Faulkovu střelu od modré čáry. Vhazování po levé ruce brankáře Red Wings.
20:25
Tvrdý hit Abdelkadera na Teräväinena.
20:01
Oba týmy se vrací zpět ze šaten na ledovou plochu, druhá třetina tak začne za několik málo okamžiků!
V utkání již nepokračuje útočník Red Wings Luke Glendening, který si v jednom ze soubojů u mantinelu přivodil nějaké zranění.

Trestné minuty: 2 – 2
Je za námi první dvacetiminutovka utkání mezi Hurricanes a Red Wings. Padla v ní jedna branka – skóre otevřel na začátku šesté minuty svou jednatřicátou brankou sezony Jeff Skinner. Oba týmy tak odchází do šaten za stavu 1:0 pro Carolinu.
20:00
19:52
Lindholm v dobré střelecké pozici míjí Mrázkovu branku.
19:05
Bekhend Di Giuseppeho, Mrázek bez problémů vyráží.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:54
Mrázek má puk v rukavici, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
18:23
Larkinova střela nad Läckovu branku.
18:06
Aho nenašel před brankou nikoho ze svých spoluhráčů, dopředu tak mohou hosté.
16:38
Ryan Murphy rozjíždí další útočnou akci Caroliny.
16:01
Rozhodčí pískají ofsajd Detroitu, vhazovat se bude v neutrální zóně.
15:40
Po střele Faulka už však musel Mrázek zasahovat.
15:34
Sebastian Aho zavezl puk do útočného pásma, přihrál Victoru Raskovu, jehož střela byla ale zblokována Zetterbergem.
14:27
Na střelecké pokusy zatím aktivnější Hurricanes (8:6).
14:27
Na druhé straně střílel Larkin. Läcka však ze značného úhlu nepřekvapil. Po další z reklamních přestávek se bude vhazovat se obranném pásmu domácích.
14:14
Ryan nabil Skinnerovi, jeho střelu však minula tři tyče.
13:27
Faulkova střela, Mrázek má puk v náručí.
13:19
Wallmark a Nielsen na vhazování po pravici Petra Mrázka.
13:19
Na druhé straně zblokoval Russo Skinnerovu střelu mimo ledovou plochu, následuje reklamní přestávka.
13:00
Další zákrok domácího gólmana po střele kapitána Detroitu Henrika Zetterberga.
12:41
Helm se řítil na Läcka osamocen, brankář Hurricanes vyrazil vyrážečkou!
12:25
Hanifin s kotoučem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
11:55
Abdelkaderova střela zblokována Di Giuseppem, Läck tak zasahovat nemusel.
10:21
09:10
Larkin nedokázal přihrát spoluhráči, dobrý obranný zásah jednoho z obránců Hurricanes.
08:58
08:51
Athanasiou jen nahodil na Läcka, ten vyrazil betony mimo.
08:21
Vhazování po pravici Läcka, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
08:21
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., vysoká hůl).
08:12
Faulkova střela od modré mimo Mrázkovu branku.
07:59
Začíná druhá minuta Larkinova trestu.
07:10
Mrázek kryje Teräväinenův pokus. Vhazovat se bude po levici českého brankáře ve službách Red Wings.
06:58
Po reklamní přestávce začne první přesilová hra Caroliny.
06:58
06:32
Dahlbeckova střela od modré, Mrázek byl na svém místě.
05:58
Na druhé straně střílel Sheahan, Läck si připsal první zásah v utkání.
05:35
Mrázek vyráží ránu Dereka Ryana.
05:15
Je tu první branka zápasu! Dobrá křižná přihrávka Slavina na JEFFA SKINNERA, který následně na levém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele a propálil Mrázka mezi rukou a tělem. Pro Skinnera jednatřicátá branka sezony. Asistence: Jaccob Slavin, Lee Stempniak.
04:17
Další pokus beka Red Wings zamířil mimo.
04:07
DeKeyserova střela zblokována, Läck tak stále čeká na svůj první zákrok.
03:33
Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.
03:26
Läck nyní raději přikryl kotouč pod rukavici. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
03:12
Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
02:18
Hurricanes v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
01:13
Jordan Staal zavezl kotouč do útočného pásma, následně se o první střelu zápasu postaral Justin Faulk. Mrázek byl proti jeho pokusu od modré připraven, vhazuje se po jeho levici.
00:32
Faulk odevzdává puk soupeři a odchází střídat.
00:01
V PNC Areně je již vše připraveno k úvodnímu vhazování, utkání mezi Carolinou Hurricanes a Detroitem Red Wings tak může začít!

Z:46 V:16 P:20 OG:130 PR:2,99 ÚS(%):90,1 SO:1

Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Slavin, Pesce, Hanifin, Faulk (A), Dahlbeck, R. Murphy – Aho, V. Rask (A), E. Lindholm – Skinner, D. Ryan, Stempniak – Di Giuseppe, J. Staal (A), Teräväinen – Nordström, Wallmark, B. McGinn.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Jensen, Green, Ouellet, Russo, Renouf – Tatar, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Abdelkader (A) – Mantha, Nielsen, Sheahan – D. Miller, Glendening, Helm.

Rozhodčí: Brad Watson, Frederick L'Ecuyer – Darren Gibbs, Tim Nowak.

Detroit Red Wings (30-32-12)

Rudá křídla jsou až na předposledním místě tabulky Východní konference. Na svém kontě mají 72 bodů a postup do play-off je velmi vzdálen.
Z posledních deseti zápasů vyhrál Detroit pětkrát. V minulém utkání zvítězil v domácím utkání nad Minnesotou Wild 3:2 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil na konci druhé minuty nastavení Andres Athanasiou. O zbylé dvě branky se postarali Mike Green a Tomáš Tatar. Branku hájil Jimmy Howard, jemuž statistici napočítali 24 zákroků.
Svěřencům Jeffa Blashilla zbývá do konce sezony odehrát 8 zápasů. Dnešním zápasem s Hurricanes odstartují svůj třízápasový trip.