To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 17 312 diváků.
Utkání je u konce a po jasném výsledku míří body do Pittsburghu. I ve třetí třetině hosté pokračovali v útočné hře a ve 47. minutě navýšil na šestibrankový rozdíl Jevgenij Malkin. Až poté se dočkala gólu i Carolina, ve vlastním oslabení ujel Viktor Stålberg a ve 48. minutě snížil na 1:6. Poslední slovo si ale vzal Pittsburgh a v 50. minutě uzavřel výsledek svou dnes druhou trefou Conor Sheary. Hosté tak vyhráli drtivě 7:1.
59:48
Rust po rychlém přechodu do útoku vystřelil bekhendem, Ward vyrazil puk do rohu.
59:11
Tak ještě jedno zakázané uvolnění Pittsburghu...
58:12
Malkin byl blízko osmému gólu. Obral protihráče o puk a najednou stál před Wardem. Ten jeho pokus zblízka dokázal zneutralizovat a přerušil hru.
57:30
I domácí už hrají v poklidu, ví, že zápas je ztracen.
56:59
Nordström si sice najížděl mezi kruhy a zpracoval i přihrávku z levé strany, k bekhendovému zakončení se už ale přes dobrý obranný zákrok nedostal.
55:59
Pittsburgh už pouze kontroluje hru dobrým krytím středního pásma a nikam se nežene.
54:45
Schultz nahazoval z pravé strany před branku, své spoluhráče však nenašel. Carolina vyráží do protiútoku.
53:40
Domácí neudrželi puk v pásmu, i když to vypadalo, že se dokáží z rohu dostat do střelecké pozice.
52:22
Na druhé straně střílel z levého kruhu Nordström, Murray si s touto nepříliš prudkou ranou poradil.
51:33
Crosby našel Hagelina, ten střelou z první vyzkoušel Warda. Gólman domácích v tomto okamžiku odolal.
50:40
Velice těsný ofsajd domácího týmu, který se i za vysoce nepříznivého stavu snaží alespoň trochu výsledek upravit.
49:05
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Ale přesto je tu další gól. Ward sice zvládl zlikvidovat Rustův nájezd, akce ale pokračovala a po Crosbyho zadovce zakončoval do odkryté branky CONOR SHEARY. Asistence: Sidney Crosby, Bryan Rust.
48:37
A už je po přesilové hře, McGinn odpykal Wardův trest a hraje se v pěti na obou stranách.
48:20
Hostům tato přesilovka moc nejde, vzhledem k současnému výsledku je to ale nemusí moc trápit.
47:09
Carolina právě vstřelila branku!
Domácím se konečně podařilo skórovat. V oslabení ujel VIKTOR STÅLBERG a své sólo zakončil přesnou střelou. Asistence: Ron Hainsey, Jaccob Slavin.
46:37
Po gólu se Cam Ward vrhl na dotírajícího Hörnqvista a dostal dvě minuty za hrubost. Trest odpyká Brock McGinn.
46:37
Demolice domácího týmu pokračuje. Zpoza branky bleskově vyjel JEVGENIJ MALKIN a na několik pokusů dostrkal puk za brankovou čáru. Ten chviličku držel na Wardově betonu, pak se ale překulil do branky. Bez asistence.
45:39
Rozhodčí přerušili hru, neboť na ledě zůstal v bolestech ležet hostující Wilson. Ten upadl po nechtěném podražení od Tennysona a drží se za ruku. S týmovým lékařem okamžitě zamířil na vyšetření.
45:12
Neuspěl ani Stålberg. Ten si z pravé strany sjel na střed a hledal si pozici na zakončení. Hostující obranou však byl vytlačen až do rohu.
44:24
Brankáři pomáhá i obrana, nyní do střely z levé strany vložil hůl Daley a srazil puk mimo ledovou plochu.
43:18
Lindholm to zkusil zápěstím, Murray jeho pokus dobře viděl a zvládl jej tak vyrazit. Gólman Pittsburghu tak i nadále drží čisté konto.
42:40
McClement pouze nahodil puk do pásma.
41:34
Hanifinovo nahození bylo sraženo a puk se sotva doklouzal do rohu. Hosté se už osvobozují.
40:52
Puk se z rohu dostal mezi kruhy, kde vystřelil Stempniak. Puk skončil těsně vedle Murrayho branky.

Trestné minuty: 4:6
Je za námi čtyřicet minut hry a dá se říci, že je rozhodnuto. Pittsburgh totiž ve druhé třetině dal soupeři lekci z produktivity a odskočil na pětibrankový rozdíl. Vše zahájil ve 27. minutě Carl Hagelin svou tečí rány od modré čáry. Na něj ve 33. minutě navázali pohotovým zakončením Conor Sheary a o 18 vteřin později dorážkou Chris Kunitz. Vše pak ve 38. minutě zakončil využitou přesilovkou Phil Kessel. Pittsburgh tak vede 5:0 a kráčí za dalšími body do tabulky.
40:00
39:45
Puk je u Warda, Carolina se pokusí o poslední výpad.
38:52
Domácím není zatím souzeno ani kosmetické snížení. Aho zleva přihrával na Lindholma, tomu ale puk nesedl dle představ a střela tak skončila vedle branky.
37:29
A je to 0:5. Pittsburgh předvedl, jak má vypadat přesilovková kombinace, puk létal z hole na hůl, až Malkin přihrál křížem na levou stranu, kde si sjel PHIL KESSEL a ten ranou z první prostřelil Warda. Asistence: Jevgenij Malkin, Justin Schultz.
36:36
Tlak domácích tlumí vyloučení, Jeff Skinner je opět na trestné lavici, nyní za nesportovní chování.
36:27
Carolina přidává na tempu, tlak v útočném pásmu ale končí na dobře postavené obraně hostů a hlavně skvělém brankáři.
35:53
Oba týmy jsou již v plném počtu.
34:42
Slavin to zkoušel z úhlu, ale ani tohle na Murrayho neplatilo.
33:53
Přesilovka je ale u konce, neboť Justin Schultz se dopustil držení a srovnal tak síly na ledě.
33:14
Navíc je tu přesilovka pro Pittsburgh, s hráči v červených dresech to nevypadá dobře... Dvě minuty za nafilmovaný pád dostal Jeff Skinner.
32:46
Tak to je pro domácí ledová sprcha. Hned z dalšího útoku totiž padl další gól. Střelu Fehra dokázal Ward ztlumit, ale k brance dojel CHRIS KUNITZ a dorážkou propasíroval puk za brankovou čáru. Asistence: Eric Fehr, Scott Wilson.
32:28
Tohle už s domácími nevypadá dobře. Po kombinaci u modré čáry, nahození a několika odrazech zamířil na branku CONOR SHEARY a puk se došoural až za brankovou čáru. Asistence: Bryan Rust.
31:57
Na druhé straně se skvělým zákrokem blýskl Murray, když zastavil najíždějícího Lindholma. Opět sledujeme hokej ve vysokém tempu.
31:17
Střela v podání Ruhwedela už vypadala nebezpečněji, Ward ji ale srazil do rohu.
30:47
Kombinace mezi Crosbym a Malkinem skončila ještě před zakončením chybnou přihrávkou.
29:38
Za brankou domácího týmu se strhla menší potyčka, rozhodčí ji ale velice rychle ukončili a vše se nakonec obešlo bez vyloučení.
28:25
V obrovské příležitosti se objevil Crosby, dostal se totiž do úniku a střelou mířil pod horní tyčku. Ward jeho pokus vyrazil a poradil si pak i s dorážkou dojíždějícího Shearyho!
27:50
Carolina se samozřejmě snaží o co nejrychlejší odpověď, je to ale celé docela plané. V zakončení to domácím moc nejde.
26:59
Už je to o dvě branky. Hosté předvedli v útočném pásmu velký důraz na puku, Kessel posunul na modrou, odkud vystřelil Gaunce a před brankou stínící CARL HAGELIN tečoval za Warda! Asistence: Cameron Gaunce, Phil Kessel.
25:59
Cole hledal přihrávkou Shearyho, ten byl u mantinelu skvěle ubráněn.
24:15
Hosté jsou už v plném počtu, přečkali i druhé oslabení v utkání.
24:14
Stålberg mířil z mezikruží mimo.
23:59
Až nyní se domácí dostali ke střele, Aho posunul na Staala, jeho střelu zápěstím Murray vyrazil.
23:09
Hostům se podařilo vyhodit přes všechny čáry, Carolina začíná akci od Warda.
22:15
Carolina si nyní zahraje druhou přesilovku, dvě minuty za podražení obdržel Ian Cole.
22:02
Až nyní se o něco pokusil Tennyson, nahazoval před branku na teč, puk ale skončil mimo.
21:50
Pittsburgh je v úvodu druhé části aktivnější, domácí jakoby ještě zůstali v šatně.
20:57
Na pravé straně byl chvíli volný Daley, okamžitě na něj mířila přihrávka a Ward měl práci. Střelu ale dobře viděl a o to to měl jednodušší.

Trestné minuty: 0:2
Máme za sebou první třetinu, která byla od obou týmů opravdu velmi aktivně vedená a gólmani tak měli o práci postaráno. Po úvodním náporu domácích se osmělil i Pittsburgh a byli pro právě hosté, kdo vstřelili úvodní gól. Na modré čáře zachytil vyhazovaný puk Trevor Daley a bombou jej poslal pod Wardovo břevno. Viděli jsme i druhý gól Pittsburghu, ten ale nebyl uznán pro posunutou branku. Každopádně je ale na co koukat!
20:00
19:35
Po delší době se hrálo před Murraym, střelu od modré mu pomohl krotit dobře postavený Kunitz.
18:47
Fehr sice zvládl na modré zachytit vyhazovaný puk, poté ovšem nepřesně přihrával na Wilsona.
17:48
Skvělý Wardův zákrok proti výpadu Malkina. Ten se k němu dostal výjezdem od levého mantinelu a střílel bekhendem těsně nad ledem.
16:10
Další akce Pittsburghu končí ofsajdem, hosté jsou ale nyní velmi aktivní a tlačí se neustále před Warda.
15:40
Je definitivně rozhodnuto, gól neplatí, rozhodčí nenašli porušení pravidel ze strany Caroliny. Stav je stále 0:1.
15:40
Rozhodčí stále zkoumají video, zda byla branka posunuta pro aktivní zásah domácího Stempniaka.
15:40
Akce pokračovala a Pittsburgh dokázal dostat puk do branky. Rozhodčí ale gól neuznali pro posunutou branku. Ta byla posunuta Hörnqvistem, kterého na ni natlačil domácí Stempniak. Hosté ještě zkusí challenge.
15:37
Guentzel přihrál na Crosbyho, Ward jeho bekhendový pokus vyrazil před sebe.
14:51
Kessel už našlápl k rychlé akci po pravém křídle, přihrávku na něj ale jeden z domácích hráčů srazil mezi diváky.
13:32
O rychlé vyrovnání se pokusil Hainsey, po vniknutí do pásma naznačil střelu, uvolnil se a poté golfákem vyzkoušel Murrayho. Jeho střela nakonec sražením skončila mimo led.
12:31
Hosté jdou do vedení. TREVOR DALEY zachytil vysoký puk, rukou si jej srazil k ledu a následně vyslal dělovku přesně do horního růžku Wardovy branky! Bez asistence.
12:16
Malkin přenechal puk Hornqvistovi, jeho střela z úhlu skončila na boční síťce.
11:32
Zakázané uvolnění i na straně Caroliny.
10:36
Ward Hagelinovu střelu moc dobře viděl a z prudkým pokusem si dokázal poradit.
09:59
Skinner se už dostával do brejku, tělem si skvěle pokryl puk a nebezpečně vystřelil bekhendem. Murray vykopl pravým betonem.
09:30
Tvrdě od modré vypálil Hainsey, Murray vyrazil před sebe.
09:21
Další zakázané vyloučení hostů, vhazovat se bude po Murrayho pravici.
08:54
Slavin zajíždí pro puk za Wardovu branku, rozvážně rozjíždí další útočný výpad Caroliny.
07:38
Ward má i trochu štěstí, před ním se totiž zjevil Wilson a z úhlu se snažil zasunout za brankovou čáru. Trefil ale pouze tyčku.
06:58
Menší zpomalení tempa utkání, je tu zakázané uvolnění hostů.
06:10
A další gólová šance Pittsburghu. Po přihrávce zleva zakončoval z první Malkin, Ward se však stihl přemístit a střelu z pravého kruhu vyrazil betonem!
05:54
Výborný zákrok předvedl Ward, po Kesselově přihrávce vystřelil z mezikruží Daley, domácí gólman zvládl tuto ránu z první vyrazit!
05:26
Z otočky to zkusil domácí Aho, jeho pokus byl zblokován.
05:02
Pittsburgh vyslal první střelu až teď, po krátké kombinaci v pásmu se puk dostal na modrou čáru, odkud vypálil Cole. Ward vyrazil mimo ledovou plochu.
04:04
Na střely je to již 6:0!
03:40
Zleva zakončoval Hainsey, jeho pohotovou ránu Murray pro jistotu kryl ve svém postoji.
03:24
Carolina se do soupeře pustila pěkně zhurta, Murray má plné chrániče práce.
02:33
Tohle byla výborná šance na otevření skóre. Z pravého kruhu vystřelil Staal, Murray pouze vyrazil před sebe a Aho mohl z bezprostřední blízkosti dorážet. Daley mu ale na poslední chvíli vložil do zakončení hůl a Aho pouze naprázdno promáchl.
02:27
Cole se vrátil na ledovou plochu, Pittsburgh přežil první oslabení.
01:46
Hosté vyhodili přes všechny čáry.
01:30
Už to vypadalo, že Ryan zajede s pukem za branku, al najednou se kličkou dostával před první tyčku. Murray to vystihl a prostor vykryl.
00:27
Staal se s pukem snažil uvolnit, byl ale faulován a Carolina si zahraje první přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Ian Cole.
00:08
Hned po osmi sekundách tu máme zakázané uvolnění Pittsburghu, hra míří před Murrayho.
00:01

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Pesce, Slavin, Faulk (A), Hainsey, Tennyson, Hanifin – D. Ryan, V. Rask (A), Skinner – Stempniak, Teräväinen, Aho – E. Lindholm, J. Staal (A), B. McGinn – Stålberg, McClement, Nordström.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Daley, Määttä, J. Schultz, Cole, Ruhwedel, C. Gaunce – Rust, Crosby (C), Sheary – Hörnqvist, Malkin (A), Guentzel – Kessel, Bonino, Hagelin – S. Wilson, Fehr, Kunitz (A).

Rozhodčí: Peel, Rank – MacPherson, Murray.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, Amanda Bellová zazpívá hymnu USA a můžeme jít na to!
Zápas v PNC Areně začne v jednu ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Pittsburgh Penguins

Hosté jsou na tom v Metropolitní divizi o něco lépe, na třetím místě mají 61 bodů a na Washington ztrácí pět bodů. Pittsburgh přijíždí do Caroliny s dvěma výhrami v zádech, po přestřelce 8:7 proti Washingtonu vyhrál tým i v Montrealu a to v poměru 4:1. Góly nasázeli Cole, Fehr, Guentzel a Määttä.

Carolina Hurricanes

Domácí tým je momentálně na šestém místě Metropolitní divize se ziskem 49 bodů z 44 odehraných zápasů. Na vedoucí Washington tak ztrácí plných 17 bodů. Naposledy se Carolina představila na ledě Columbusu a odjela s prázdnou, neboť domácí vyhráli zápas v poměru 4:1. Jedinou branku Caroliny dal Aho.