Tři hvězdy utkání:

1. Matt Murray (PIT) 29 zák., 1 gól, 96,7%
2. Sidney Crosby (PIT) 1+0
3. Jeff Skinner (CAR) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 30-22; Zablokované střely: 10-25; Vhazování: 58%-42%; Hity: 38-21; Přesilové hry: 1/5-1/4; Trestné minuty: 8-10.
Jeff Skinner sice v osmé minutě odpověděl na rychlý gól Scotta Wilsona, jenže i přes střeleckou převahu Caroliny se ve zbytku utkání prosadili pouze hosté z Pittsburghu, a to hned dvakrát. V závěru prostřední části využil nakonec klíčovou přesilovou hru 5 na 3 kapitán Sidney Crosby, který vstřelil vítězný gól, a v polovině třetí třetiny zpečetil výhru Penguins Jevgenij Malkin. Asistenci na posledním gólu hostů si připsal Carl Hagelin, který odehrál v NHL své jubilejní 400. utkání a ozdobil ho přihrávkou na gól. Konečný výsledek: Carolina Hurricanes 1 Pittsburgh Penguins 3.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:56
Penguins ve snaze skórovat do prázdné brány vyhodili puk na zakázané uvolnění a Carolina si vyžádala oddechový čas. Času už do konce příliš mnoho nezbývá.
58:40
Cam Ward po úspěšném zákroku pravým betonem naskočil na střídačku a Carolina to zkouší při hře bez brankáře! Podaří se Carolina vstřelit dva rychlé góly?
57:09
Vida! Hurricanes se na levém křídle dostali v oslabení ke střele, Matt Murray ale skvěle zasáhl a puk ukryl v náručí.
56:11
Lee Stempniak dostal dvě minuty za hákování a Carolina už to bude mít po vlastním oslabení ve zbytku zápasu hodně těžké! Naděje nicméně stále žije, ne, že ne!
55:26
Carl Hagelin se po krásné přihrávce z pravého křídla chystal na vzdálenější levé tyči těsně nad ledem skórovat do prázdné brány, jenže Cam Ward předvedl fantastický přesun a pravým betonem mu nakonec zabránil skórovat!
54:05
Hurricanes na pravém křídle dobře vypálili od mantinelu, Matt Murray byl ale připraven a puk vyrazil levým betonem mimo. Domácí se marně snaží podruhé prosadit!
53:50
Penguins pouze nahodili puk za bránu Cama Warda a hra se zpomalila. Oba týmy střídají.
52:15
Útok Penguins zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
50:40
Jeff Skinner nabral rychlost a v blízkosti levé tyče se ocitl ve velké šanci, jenže Matt Murray skvěle přiložil hůl k ledu a jeho pokus vyrazil do rohu ledové plochy!
49:43
Pittsburgh právě vstřelil branku!
JEVGENIJ MALKIN si najel do mezikruží na krásnou přihrávku Carla Hagelina, který hraje 400. zápas, zpoza brány a bez přípravy puk napálil mezi betony Cama Warda do brány. Pittsburgh střílí důležitý gól a poprvé v zápase vede o dvě branky! Asistence: Carl Hagelin.
49:36
A další zakázané uvolnění a opět na straně Caroliny, která na levém křídle nedokázala přesně rozehrát.
48:27
Carolině se po krátké reklamní přestávce nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.
48:18
Sidney Crosby z levého kruhu pro vhazování po rychlém protiútoku mířil pod břevno, Cam Ward ale předvedl senzační semafor a puk ukryl v lapačce!
48:10
Jeff Skinner se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže jeho střela zápěstím zamířila vedle vzdálenější pravé tyče! Mohlo být vyrovnáno!
47:31
Penguins se podařilo osvobodit a Carolina začíná další akci zpoza vlastní branky Cama Warda.
46:46
Elias Lindholm na pravém křídle krásně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování po ledě a Matt Murray puk pravým betonem dokázal vytěsnit do rohu ledové plochy!
45:35
Hurricanes se na levém křídle nepodařilo proniknout do útočného pásma a hra byla přerušena kvůli ofsajdu.
45:01
Patric Hörnqvist mohl k asistenci na úvodní gól dnešního utkání v blízkosti pravé tyče přidat gól, jenže puk napálil bekhendem pouze do levého betonu připraveného a fantastického brankáře Caroliny Cama Warda!
44:36
Justin Faulk odvedl v obranném pásmu dobrou práci, když zastavil útok Pens a s tečí vyhodil puk do hlediště.
44:19
Ihned po vhazovaní se daná situace opakovala, tentokrát ovšem skončil puk v ochranné síti po střele Victora Raska. Carolina nyní dvakrát pálila nepřesně.
44:16
Brock McGinn na pravém křídle vypálil od mantinelu a puk byl přizvednut do ochranné sítě.
43:17
Carolina je v dnešním utkání neustále aktivnějším týmem a nyní má na svém kontě 25 střel na bránu, zatímco Pittsburgh pouze 14, jenže domácí prohrávají 2:1.
42:27
Mezitím se Sebastian Aho ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, Matta Murrayho ale propálit nedokázal!
42:00
Velice zajímavý moment, ke kterému je nutné se vrátit! Vzpomínáte, jak byl ve druhé třetině Viktor Stålberg vyloučen a vzteky mlátil na trestné lavici do ochranné skla? Po návratu z trestné lavice se rozhodčímu za chování omluvil. Dokonalá ukázka sportovního chování.
41:44
Brian Dumoulin dobře vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Cam Ward ale dobře zasáhl levým betonem.
40:01
Druhá třetina byla poměrně tichá, přesto Penguins do té závěrečné třetí vstupují s jednobrankovým vedením 2:1 poté, co Sidney Crosby využil přesilovou hru 5 na 3.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-13; Zablokované střely: 4-18; Vhazování: 55%-45%; Hity: 24-12; Přesilové hry: 1/5-1/3; Trestné minuty: 6-10.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:56.
Matt Murray po přestávce fantastickým zákrokem vychytal v obrovské šanci Eliase Lindholma, zatímco Sebastian Aho krásnou táhlou střelou orazítkoval tyč. Už to vypadlo, že ve druhé části žádný gól nepadne, krátce před druhou přestávkou si ale Penguins zahráli přesilovou hru 5 na 3, kterou využil při dvojnásobné převaze kapitán Sidney Crosby. Skóre po druhé třetině: Carolina Hurricanes 1 Pittsburgh Penguins 2.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:50
Penguins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil vedle levé tyče na zakázané uvolnění.
37:37
Phil Kessel na pravém křídle krásně vypálil od mantinelu, jeho následná střela ale zamířila nad.
37:31
Vyloučený Viktor Stålberg po minutě oslabení 5 na 4 naskočil zpět na led a Carolina hraje opět v plném počtu.
36:21
Kapitán Penguins SIDNEY CROSBY napřáhl před vrcholem mezikruží k nádherné táhlé střele zápěstím, která se od horní tyče odrazila do sítě! Penguins využili přesilovou hru 5 na 3 a budou pokračovat v běžné početní výhodě 5 na 4! Využijí ji?Asistence: Phil Kessel a Kris Letang.
35:31
Viktor Stålberg ve středním pásmu zezadu sekl Patrica Hörnqvista a Pittsburgh si zahraje přesilovou hru 5 na 3, která potrvá minutu a čtyři sekundy! Viktor Stålberg vzteky mlátil holí na trestné lavici o ochranné sklo a byl varován, že tohle by si dovolit neměl. Frustrace!
35:27
Kris Letang se otáčel na útočné modré čáře jako nudle v bandě a jeden z hráčů Caroliny mu puk vypíchl.
34:51
Joakim Nordström z levého rohu útočného pásma málem v oslabení poslal mezi kruhy pro vhazování zpětnou bezpečnou přihrávku, Jevgenij Malkin ji ale dobře přečetl.
34:35
Sebastian Aho na útočné modré čáře fauloval Briana Dumoulina a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
34:17
Elias Lindholm se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže ležícího Matta Murrayho překonat nedokázal! Stačilo zvednout puk a Carolina mohla potěšit své fanoušky!
34:11
Sebastian Aho dobře vypálil na levém křídle z úhlu a puk letící po ledě se od brusle Krise Letanga málem odrazil do brány, nakonec ale skončil vedle vzdálenější pravé tyče.
33:33
Jevgenij Malkin se na pravém křídle ocitl v obležení dvou protihráčů a jeho slabá střela skončila na holi Cama Warda, který ho zpracoval a bez problému rozehrál.
33:09
Joakim Nordström na levém křídle vypálil od mantinelu a Matt Murray bez problému našel puk v lapačce.
32:24
Brett Pesce pálil z mezikruží, jeho následná střela ale přes obranný val Penguins neprošla.
32:14
Vyloučený Sidney Crosby se vrátil zpět na ledovou plochu, zatímco Carolina se konečně usadila v útočném pásmu. Její střely z pravého křídla ale byly zablokovány.
31:33
Brian Dumoulin dokázal vyhodit puk a Matt Cullen na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho střela v oslabení ale minula přední pravou tyč a skončila za bránou Hurricanes, kterým se opět nedaří ve hře 5 na 4.
30:14
Sidney Crosby podruhé v dnešním utkání usedl na trestnou lavici, nyní za sekání, a Carolina si zahraje pátou přesilovou hru. Z prvních čtyř zatím využila pouze jednu.
29:54
Oba hráči se před pár okamžiky střetli v tváří v tvář, takže o vyloučení nemohla být ani řeč.
29:24
Chris Kunitz na levém křídle skvěle vystihl rozehrávku Hurricanes, poté se ale rozbil o skálu jménem Viktor Stålberg, který předvedl nádherný a čistý hit!
28:34
Eric Fehr se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a útočnou akci Pens zastavilo postavení mimo hru.
27:43
Carolina vede na střely na bránu 19:10, vedoucí gól se jí ale zatím před vlastním publikem vstřelit nepodařilo.
26:41
A znovu hosté na pravém křídle vypálili od mantinelu, tentokrát ale puk zamířil po zákroku Cama Warda do ochranné sítě a hra byla vzápětí přerušena.
26:36
Penguins na pravém křídle z úhlu pěkně vypálili od mantinelu, na přední tyči byl ale připraven Cam Ward, který puk po snadném zákroku ukryl ve své lapačce.
26:23
Jevgenij Malkin se na levém křídle ocitl v postavení mimo hru a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
25:45
Phil Kessel se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a krásnou střelou zápěstím mířil nad ledem k pravé tyči, Cam Ward ale jeho pokus levým betonem skvěle vykopl!
24:52
Jevgenij Malkin se vrátil zpět na led z trestné lavice a Penguins po obrovském závaru hrají opět v plném počtu.
24:47
Noah Hanifin bleskově objel bránu a v blízkosti pravé tyče se snažil puk zasunout do brány! Bez úspěchu!
23:13
Sebastian Aho krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho diagonální střela letící těsně nad ledem se od vzdálenější levé tyče odrazila zpět do hry!
22:52
Jevgenij Malkin byl potřetí v zápase vyloučen na dvě minuty poté, co vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal menší trest za zdržování hry.
22:22
Oba dva týmy se dostaly v rychlém sledu k nebezpečné střele, jako první dobře zasáhl Cam Ward a po pár sekundách na opačné straně ledové plochy Matt Murray!
21:39
Hurricanes se nepodařilo rozehrát a puk po nepřesné přihrávce skončil na zakázaném uvolnění.
21:04
Brett Pesce naskočil zpět na led a Penguins se během první přesilové hry dostali pouze k jedné střele na bránu.
20:23
Jordan Staal se v úvodu druhé třetiny v oslabení ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, Matta Murrayho ale propálit nedokázal, když po rychlém stáhnutí puku na forhend pod tlakem orazítkoval jeho pravý beton!
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-7; Zablokované střely: 0-12; Vhazování: 47%-53%; Hity: 12-6; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Další třetina začne přibližně ve 2:02.
Scott Wilson fantastickou tečí poslal Pittsburgh již po necelých třech minutách do vedení, jenže přesně po osmi minutách hry Carolina využila přesilovou hru, ve které se prosadil po krásné kombinaci Jeff Skinner. V poslední minutě úvodní části byl vyloučen Brett Pesce, hosté sice početní výhodu nevyužili, budou v ní ale pokračovat po přestávce. Prosadí se? Skóre po první třetině: Carolina Hurricanes 1 Pittsburgh Penguins 1.
20:00
19:04
Brett Pesce fauloval v obranném pásmu a dostal dvě minuty za hákování. Pittsburgh si zahraje první přesilovou hru, která zřejmě bude pokračovat po přestávce, pokud ji nedokáže rychle využít.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:37
Sidney Crosby je zpět na ledě a Carolina nevyužila druhou ze tří přesilových her, sama ještě v oslabení nebyla.
17:31
Carolině se na levém křídle nepodařilo rozehrát a prudký kotouč zamířil na zakázané uvolnění.
16:58
Teuvo Teräväinen se po nádherné kolmé přihrávce řítil sám na bránu, jenže ji z blízkosti trestuhodně přestřelil!
16:37
Sidney Crosby byl hráčem, kolem kterého si Justin Faulk krásně obhodil puk a vzápětí jím byl v mezikruží podražen.
16:34
Justin Faulk se krásně uvolnil na vrcholu mezikruží a vpádu zamířil nad ledem vedle pravé tyče. Bude se vylučovat!
15:17
Ian Cole na levém křídle dobře vypálil od mantinelu a Cam Ward jeho pokus zřejmě holí vyrazil mimo.
14:32
Joakim Nordström se ocitl před bránou v obrovské šanci, puk ale mezi betony fantastického Matta Murrayho propálit do sítě z blízkosti nedokázal! Obrovská šance.
13:59
Jordan Staal krásně vypálil z vrcholu mezikruží a jeho tečovaná střela těsně nad ledem mířila k levé tyči, Matt Murray ale puk dobře viděl a pravým betonem ho vyrazil.
13:12
Ron Hainsey hrající jubilejní 300. utkání na levém křídle vypálil od modré čáry a těsně před bránou jeho pokus srazil do levého rohu ledové plochy dobře postavený Scott Wilson.
12:23
Phillip Di Giuseppe po pravé straně vyrazil do rychlého protiútoku, na útočné modré čáře se mu ale prohodit a dojet puk mezi dvěma protihráči nepodařilo.
12:06
Hurricanes se nepodařilo přejít úspěšně útočnou modrou čáru a ocitli se v postavení mimo hru.
11:33
Penguins se s pukem nepárali a z pravého křídla obranného pásma ho napálili na zakázané uvolnění.
11:26
Brock McGinn nedokázal před střídačkami rozehrát a Penguins vrátili puk nahozením zpět do zóny domácího týmu, kterému se nyní nedaří příliš kombinovat.
10:54
Brett Pesce na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a těsně před bránou byla jeho střela sražena mimo.
10:33
Noah Hanifin se během šesti sekund dostal ke dvěma nebezpečným střelám, z nichž první skončila na výstroji Matta Murrayho a druhá rovněž, ovšem s tím rozdílem, že tentokrát ji brankář Pittsburghu ukryl ve svém náručí.
09:23
Carolina se před bránou ocitla v obrovské šanci, ani jedna ze střel se ale neujala, když skončila na Mattu Murraym! Hurricanes to zkoušeli v blízkosti pravé a poté levé tyče.
08:45
Sidney Crosby krásně vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila po ledě ke vzdálenější pravé tyči, Cam Ward ji ale skvěle vyrazil levým betonem mimo!
08:00
Carolina právě vstřelila branku!
Carolina si tentokrát vytvořila během přesilové hry obrovský tlak a po nádherné souhře se prosadil JEFF SKINNER, který z mezikruží krásnou střelou bez přípravy zamířil do pravého horního rohu brány! Hurricanes druhou přesilovou hru využili a vyrovnali na 1:1! Phillip Di Giuseppe v pravém kruhu pro vhazování skvělým švihnutím hole vypíchl puk hráčům Pittsburghu a puk se dostal na opačné straně k Lee Stempniakovi, který ho krásnou zpětnou diagonální přihrávkou poslal mezi kruhy pro vhazování, kde Jeff Skinner bez přípravy vypálil a zbytek už znáte. Asistence: Lee Stempniak a Phillip Di Giuseppe.
07:03
Hurricanes vypálili z pravého kruhu pro vhazování a Matt Murray skvěle zasáhl dolní částí těla. Zřejmě betonem.
06:45
Jeff Skinner to zkoušel tentokrát z levého kruhu pro vhazování, jeho střelu zápěstím ale srazil mimo Ian Cole.
06:15
Carolina na levé straně vyhrála vhazování a rychle přenesla hru doprava, kde Jeff Skinner napřáhl po zpracování puku na vrcholu kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou Matt Murray na bližší tyči ukryl v náručí.
06:09
Jevgenij Malkin na útočné modré čáře svého týmu zasáhl během forčekingu zezadu do obličeje rozehrávajícího Justina Faulka a Hurricanes budou moci složit reparát. Ruský útočník byl znovu vyloučen, tentokrát za vysokou hůl.
05:48
Vyloučený Jevgenij Malkin naskočil zpět na led a Carolina se během přesilové hry dostala pouze k jedné střele.
05:45
Teuvo Teräväinen krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho následný pokus ale minul bližší horní roh brány. Hurricanes se v početní výhodě nedaří.
04:46
Jordan Staal si na levém křídle hledal prostor na střelu, jenže byl vytlačen do rohu ledové plochy a k ničemu se nedostal. Carolina se během přesilové hry dostala k jedné střele. Matt Murray je zatím v naprosté pohodě.
04:26
Matt Murray po vyhození svého týmu zastavil za bránou nahození Caroliny a rozehrál na Iana Colea.
03:57
Jeff Skinner skvěle vypálil v pravém kruhu pro vhazování z úhlu a Matt Murray jeho pokus fantasticky hrudí vyrazil!
03:48
Joakim Nordström si sjížděl ve středu útočného pásma doleva a Jevgenij Malkin dostal dvě minuty za hákování.
03:33
Brock McGinn krásně vypálil od modré čáry a jeho rychlá střela s příklepem mířila nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Matt Murray ale dobře zakročil a našel puk v lapačce.
03:20
Penguins se po vyhraném vhazování nepodařilo rozehrát a puk během pár sekund znovu vyhodili na zakázané uvolnění.
03:12
Puk na levé straně obranného pásma Penguins skončil pod tělem ležícího Briana Dumoulina a hra byla přerušena. Vylučovat se ale poprvé v zápase zatím nebude.
02:40
Pittsburghu se po vstřelení úvodního gólu zápasu nepodařilo rozehrát a puk poprvé skončil na zakázaném uvolnění.
02:15
SCOTT WILSON před bránou ve vzduchu skvěle tečoval čepelí hole nahození Patrica Hörnqvista z pravého křídla od mantinelu a puk zamířil přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány. Pittsburgh se rychle ujal v PNC Areně vedení 1:0! Asistence: Patric Hörnqvist a Matt Cullen.
01:27
Brock McGinn na vrcholu levého kruhu pro vhazování nahazoval puk těsně nad ledem směrem na přední tyči, jeho pokus byl ale jemně tečován a skončil za bránou Matta Murrayho.
01:10
Na opačné straně mohl otevřít skóre Jevgenij Malkin, který z levého kruhu pro vhazování pálil po ledě směrem ke vzdálenější pravé tyči, Cam Ward ale zasáhl levým betonem.
00:22
Sebastian Aho si z pravého křídla krásně sjel před bránu a v mezikruží napřáhl ke střele, kterou fantasticky zablokoval obětavý a dobře postavený Brian Dumoulin.
00:01

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Slavin, Faulk (A), Hainsey, Pesce, Hanifin, Tennyson – Aho, V. Rask (A), E. Lindholm – Nordström, J. Staal (A), B. McGinn – Skinner, Teräväinen, Stempniak – Stålberg, D. Ryan, Di Giuseppe. Hlavní trenér: Bill Peters.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Letang, Cole, Ruhwedel, Daley, Oleksy – Kunitz (A), Crosby (C), Guentzel – Hagelin, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, Cullen, Hörnqvist – Kühnhackl, Rowney, Fehr. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Gord Dwyer. Čároví: Scott Driscoll, Ryan Gibbons.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

21.01.17 Carolina – Pittsburgh 1:7
29.12.16 Pittsburgh – Carolina 3:2
Pittsburgh Penguins:

Pittsburgh vyhrál čtyři z posledních sedmi venkovních zápasů a nyní ho čeká v PNC Areně domácí Carolina. Nick Bonino vynechal rozbruslení a v sestavě Penguins se zřejmě proti Hurricanes nepředstaví. Nick Bonino pravidelně nastupuje ve třetí útočné formaci, ve které by měl místo něj dnes nastoupit Matt Cullen. Svěřenci hlavního trenéra Mikea Sullivana se budou chtít ve třetím vzájemném zápase proti Carolině během letošní sezóny NHL vrátit zpět na vítěznou dráhu poté, co v posledním utkání prohráli 5:2 s Detroitem Red Wings.
Carolina Hurricanes:

Carolina má proti Pittsburghu letos špatnou bilanci, když prohrála obě dvě vzájemná střetnutí a poslední navíc v domácím prostředí vysoko 1:7. Hurricanes navíc prohráli tři utkání v řadě, během kterých inkasovali šestnáct branek a sami vstřelili pouze tři. Útočník Victor Rask během úvodních třiceti zápasů sezóny zaznamenal 25 bodů za 10 gólů a 15 asistencí, během posledních třinácti duelů ale vyšel naprázdno. Carolina se po špatné sérii propadla na poslední místo Metropolitní divize i Východní konference. Zvedne se?
Carolina se s ziskem 56 bodů nachází na posledním místě Východní konference a ve středu v noci na svém ledě v PNC Areně vyzve její druhý nejlepší celek. Pittsburgh Penguins bojuje na východě o první místo s Washingtonem, na který ztrácí pět bodů. Penguins mají 80 bodů a v posledním duelu nestačili na Detroit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.