S konstatováním, že dnešní utkání v United Center v Chicagu sledovalo 21 901 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Gemel Smith (DAL) 2+0
Dnešní utkání je tedy u konce a bonusový bod za vítězství v prodloužení získávají domácí. Ti sice prohrávali již 0:2, ale velmi rychle po druhém gólu Dallasu dokázali snížit a ve třetí části dokonce dokonali skvělý obrat na 3:2. Poté se zdálo, že Stars již nenajdou cestu k vyrovnávací brance, avšak během powerplay se jim přeci jenom tečí střely od modré čáry podařilo vyrovnat a po šedesáti minutách jsme tak neznali vítěze.

V prodloužení měli nejprve velkou šanci hosté, kteří hráli přesilovou hru čtyři proti třem, ale Darling parádně zlikvidoval tutovku Patricka Eavese a rozhodnutí zápasu proto obstarali domácí Jestřábi. Devětadvacet vteřin před koncem prodloužení totiž nájezdy odmítl Marián Hossa, jenž s notnou dávkou štěstí propálil špatně vidícího Lehtonena v bráně Dallasu a přidal svému týmu bod navíc!

Střely na bránu po prodloužení

CHI – 33 (7, 14, 10, 2)
DAL – 35 (10, 9, 12, 4)
64:31
Chicago právě vstřelilo branku!
Už to pomalu vypadalo na samostatné nájezdy, ale domácí nakonec dovednostní soutěž odmítají! Při možná poslední akci totiž Seabrook posunul puk k MARIÁNU HOSSOVI, který natáhl ke střele od modré čáry a prudce vypálený touš Lehtonenovi se štěstím propadl až za brankovou čáru. Nutno říci, že rozhodující brance výrazně dopomohl skvěle clonící Anisimov, jenž výborně postával těsně před hostujícím brankářem. Asistence: Brent Seabrook, Arťom Anisimov
63:46
Po Seabrookově dobrém bloku se puk odrazil před volného hráče Dallasu, ale ten neposedný kotouč nedokázal zasáhnout.
63:34
Při hře čtyř proti třem Kane krásně přenechal puk Panarinovi, jenž svižnou střelou mířil mezi ruku a tělo Kariho Lehtonena. Finský gólman situaci ustál.
62:57
Chicago již hraje v plném počtu, ale Seguin přeci jenom ještě vymyslel zajímavou přihrávku. Jeho spoluhráč však prudký puk u tyče netrefil.
62:50
62:38
Přesilová hra Dallasu pomalu spěje ke konci. Faksa se před bránou pokusil tečovat střelu od modré čáry, nicméně puk si to namířil vysoko nad. Přesto se vhazuje u Darlinga.
61:36
Hosté rozjeli fantastickou kombinaci, kterou Jamie Benn vyšperkoval přihrávkou na osamoceného Eavese, ale Darling se parádně natáhl a betonem zneškodnil stoprocentní gól!
61:17
Dallas se okamžitě po buly usadil v útočném pásmu, avšak Seguinovo zakončení nebylo dobře připravené a Darling kotouč vyrazil do ochranné sítě.
60:50
Oddechový čas pro hosty.
60:50
Patrick Kane (CHI) si při napadání v rohu kluziště počínal velmi netakticky, zahákoval Oduyu a dostává dvouminutový trest!
60:38
Jonathan Toews se skvěle uvolnil a mohl se s Kanem dostat do přečíslení, ale Faksa bleskově zareagoval a včas domácího kapitána obral o kotouč.
60:22
Chicago se v prodloužení jako první dostalo ke kotouči, ale v útočném pásmu zatím pouze kombinuje.
60:01
Šedesát minut řádné hrací doby je u konce a stav utkání je nerozhodný. Chicagu se sice povedl obrat ve skóre, neboť ve 44. minutě se prosadil Jonathan Toews a o 56 vteřin později skóroval i Arťom Anisimov, ale Dallas se nevzdal a v powerplay dokázal vyrovnat. V čase 58:40 totiž Gemel Smith skvěle tečoval Klingbergovu dělovku od modré čáry. No a jelikož Toews v závěru nepřekonal Lehtonenův beton, jde se do prodloužení!

Střely na bránu po 3. třetině

CHI – 31 (7, 14, 10)
DAL – 31 (10, 9, 12)
60:00
59:53
Chicago už kontroluje zbytek utkání kombinací ve vlastním pásmu. Dočkáme se tedy prodoužení.
59:23
Domácí ale přeci jenom mohli rozhodnout v řádné hrací době! Jonathan Toews se dostal k vyraženému puku po dělovce Patricka Kanea, avšak nadvakrát touš nedokázal protlačit přes Lehtonenův pravý beton.
58:40
Dallas právě vstřelil branku!
Jenže stačilo pár vteřin hry bez brankáře a máme znovu vyrovnáno. John Klingberg sice chvíli váhal, ale poté nahodil puk na bránu a skvěle postavený GEMEL SMITH kotouč tečoval mimo dosah domácího gólmana. Asistence: John Klingberg, Jamie Benn
57:55
Hosté se stále ne a ne dostat do útočného pásma. Chicago v posledních minutách hraje skvěle.
57:25
Pojistku pro domácí navíc mohl přidat Marián Hossa, který se zleva natlačil až před Lehtonena. Bránu finského gólmana však těsně minul!
56:53
Momentálně jsme svědky velmi nezáživné části hry. Dallas se sice snaží, ale pokusy o obsazení útočného pásma jsou doslova jalové a Chicago se v klidu brání.
56:12
Seabrook měl obrovské množství prostoru ve středním pásmu, ale místo postupu do otevřené obrany soupeře se rozhodl pro střídání.
55:42
Až nyní se Dallas na chvíli dokázal usadit v útočném pásmu, avšak z celé akce vyplynulo jen Eavesovo nevýrazné nahození.
54:48
Chicago velmi dobře brání střední pásmo a nepouští soupeře před bránu Scotta Darlinga. Taková trochu plácaná teď domácím bude stačit.
54:15
Záhy po komerční přestávce sice domácí vyhráli vhazování u svého brankáře, ale poté nepřesností poslali puk na icing.
54:07
Dallas se po dlouhé době dostal do šance! Darling nejprve odolal dorážkám z hranice brankoviště a poté dokázal reagovat i na Nemethovo usměrnění přihrávky z rohu kluziště.
52:48
Stephen Johns chyboval na útočné modré čáře, ale Pánik neměl dostatečnou rychlost na únik a proto celou akci domácích téměř zastavil.
52:18
Chicago se o dobytí útočného pásma pokusilo nahozením z hole Seabrooka, nicméně puk se velmi rychle vrací do neutrální zóny.
51:42
Poměrně rychle se nyní hra přenáší ze strany na stranu. Ani jeden z celků se však nedostává do zajímavějších střeleckých pozic.
50:52
Tak konečně se aspoň pár desítek vteřin hraje bez přerušení. Domácí se toho hned pokusili využít, ale žádná střela neletěla do prostoru Lehtonenovy brány.
50:07
A další přerušení. Tentokrát se totiž domácí provinili zakázaným uvolněním.
49:57
Série nepřesných přihrávek domácích hokejistů končí vyhozením puku na střídačku. Vhazovat se proto bude znovu před Darlingem.
49:26
Hra je teď opravdu velmi často přerušována. Okamžitě po dalším buly v útočném pásmu vypálil Hamhuis a Scott Darling díky zvládnutému rutinnímu zákroku přerušil hru.
49:22
Několik neúspěšných akcí Dallasu se pokusila zlomit dvojice Shore – Cracknell, avšak ani jeden ze dvou zmíněných střelou z levé strany neuspěl.
48:59
Hostující Dallas se s kotoučem dostal opět pouze do středního pásma. Po obratu ve skóre to hostům vůbec nejde.
48:15
Z rohu kluziště nyní dobře vybruslil Anisimov, jenž ve finále akce předložil puk Hossovi a ten Lehtonena donutil k dobrému zákroku.
48:01
Seabrook se rozjetému McKenziemu důrazně postavil do cesty a po přerušení hry z toho byla krátká strkanice. Vylučovat se ale nebude.
47:42
Zajímavé situace na obou stranách. Oduya nejprve nic nevytěžil z dobré práce spoluhráčů, kteří mu předložili kotouč na střed útočného pásma, a rychlé přečíslení poté naopak nedokázal využít domácí Schmaltz.
47:14
Nyní již se sice Dallas prodral až k útočné modré čáře, ale pro změnu je z toho jen ofsajd. Následuje komerční přestávka.
46:52
Značně rozhození hosté se pokusili vyvézt puk z vlastního pásma, avšak Jamie Benn místo toho předvedl jen velmi nepřesnou přihrávku a ke kotouči se dostávají opět domácí.
45:02
Oba celky hrají v plném počtu.
44:35
Nedáš, dostaneš! Okamžitě po nevyužité šanci Jamieho Benna si to dopředu namířil Toews, jenž zleva pálil na vzdálenější tyč a ač neuspěl, nemusel být zklamaný. Lehtonen totiž kotouč vyrazil jen na hůl ARŤOMA ANISIMOVA, kterému už dorážka do značně odkryté brány nedělala problémy! Asistence: Jonathan Toews, Duncan Keith
44:24
Dallas si mohl vzít vedení zpět na svou stranu! Jamie Benn se zjevil za obranou soupeře, avšak jeho zakončení mezi betony si Scott Darling pohlídal.
43:39
I přes ztrátu přesilové hry se ale domácím podařilo vyrovnat. Marián Hossa měl dost prostoru na pravé straně útočného pásma, místo střely vymyslel dokonale přesnou přihrávku a JONATHANU TOEWSOVI stačilo už jen nataženou holí usměrnit puk za záda přesunujícího se Lehtonena. Asistence: Marián Hossa, Duncan Keith
43:02
Jenže přesilová hra Chicaga měla velmi krátkého trvání. Patrick Kane (CHI) se u mantinelu pokusil dostat k puku, ale výsledkem bylo jen hákování vůči soupeři.
42:36
Do dobré šance se dostal Antoine Roussel (DAL), nicméně místo střely se mu mezi kruhy zlomila hokejka a poté se Francouz pokusil zakončit právě zlomenou částí. Jsou z toho dvě trestné minuty.
42:23
Po icingu domácích a následném vhazování se sice kotouče chopilo právě Chicago, ale ofenzivní akce svěřenců Joela Quennevilla skončila už u červené čáry.
41:39
Sice s problémy, ale nakonec Hossa vybojoval puk a z práce slovenského útočníka mohl těžit Seabrook. Ten však místo dělovky od modré příliš dlouho váhal a akce byla pokažena.
40:54
Ani Panarin si na druhé straně nevedl o moc lépe. Sice byl v lepší pozici, avšak z mezikruží obklíčen dvěma beky pálil rovněž vedle.
40:24
První zakončení třetí periody obstaral Radek Faksa, nicméně jeho svižná střela z pravé strany si to namířila mimo tři tyče.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:06.
Také druhá část zápasu je u konce a i po ní jsou spokojenější hosté. Ti se sice od 28. minuty museli bránit při vyloučení Radka Faksy, ale právě v tomto oslabení se do brejku dostal Gemel Smith a Darling lovil puk ze své sítě podruhé. Zbytek přesilové hry už sice Chicago nevyužilo, avšak v čase 30:24 dostal Patrick Kane výbornou přihrávku a také on si sám před gólmanem soupeře věděl rady. Následně měli více ze hry domácí, nicméně žádné další tutovky jsme se nedočkali a proto je ve vedení stále hostující Dallas.

Střely na bránu po 2. třetině

CHI – 21 (7, 14)
DAL – 19 (10, 9)
40:00
39:43
Nyní už se ale hra přesunula do neutrální zóny a zdá se, že Stars si zbytek třetiny bezpečně pohlídají kombinací daleko od své brány.
39:15
Velmi záhy po buly se Dallas provinil dvěma slepenými icingy. Pořád se tedy hraje poblíž Lehtonenovy svatyně.
38:59
Lehtonen se teď musel rychle přesunout ke své pravé tyči aby zlikvidoval zakončení z prvního doteku v podání Panarina. Zvládl to, ale v závěru třetiny se Chicago stále drží v útočném pásmu.
38:32
Kane sice ještě nezakončoval, ale po chvíli se puk dostal na modrou čáru a Campbell se už odhodlal k ohrožení Kariho Lehtonena. Ten byl připraven.
37:33
Jeden z hráčů Dallasu ve středním pásmu lehce zbrzdil přihrávku na levou stranu a rozjetý forvard Chicaga už se poté nedokázal ubránit ofsajdu.
36:32
Roussel tentokrát sám nahazoval kotouč na Darlinga a touš se po teči zjevil osamocen vedle odkryté poloviny brány domácího celku. Nikdo z hostů však nedokázal včas reagovat.
36:19
Antoine Roussel se na pravé straně jako první dostal k volnému kotouči, přisunul ho mezi kruhy na hůl Ritchieho, ale ten trefil jen blokujícího Campbella.
35:43
Komerční přestávka je minulostí a u kotouče se drží hosté, kteří se však nyní museli vrátit až do vlastního pásma.
35:18
Po ofenzivních snahách Chicaga se v útoku připomněl také Dallas. Scott Darling ale ani tentokrát nemusel řešit nějakou těžší situaci.
34:41
Znovu si Lehtonen musel dávat pozor, neboť ho tentokrát ohrozil Brent Seabrook. Nízká dělovka od modré čáry však letěla mimo tři tyče.
34:08
Jenže poměrně rychle se domácím podařil přechod do útočného pásma a Kane obstaral zakončení z pravého kruhu. Lehtonen připraven.
33:27
Opravdu se pokračuje v pěti hráčích na obou stranách a Chicago se brzy po navázání hry proviňuje icingem. Kotouč se tedy stěhuje k Darlingovi.
33:23
Motte zůstal po důraznějším souboji ležet u mantinelu a vůbec to s ním nevypadá dobře. Vylučovat by se ale zřejmě nemělo.
33:04
V útočném pásmu se sice na chvíli usadili hosté, ale Darling nemusel řešit ani jedno zakončení a nyní už jdou dopředu opět domácí.
32:28
Už už to vypadalo na šanci pro Mariána Hossu, ale zkušený slovenský útočník měl nakonec poměrně daleko ke kotouči a nakonec o touš za bránou přišel.
31:51
Po delší době se nám připomněl také Artemij Panarin, který nabral velkou rychlost a výživný projektilem mířeným na rameno vystrašil Lehtonena v bráně Dallasu!
31:40
Svěřenci Joela Quennevilla jsou nyní na koni a stále se derou do útoku. Další zajímavější zakončení však se však otřelo pouze o boční síť.
30:24
Domácím se podařila rychlá odpověď na druhou branku soupeře. Dallas špatně střídal a nastalé situace dokázal využít Toews, jenž žabičkou posunul puk k PATRICKU KANEOVI. Americký útočník si roztáhl Lehtonena a poté bekhendem zakončil kolem lapačky finského brankáře. Asistence: Jonathan Toews, Brent Seabrook
29:35
Nyní už se sice hraje v pěti na obou stranách, ale Chicago pokračuje v ofenzívě. Forslingovu střelu však zablokoval dobře psotavený Faksa.
29:24
28:29
Defenzíva Chicaga teď propadla při vlastní přesilové hře a proto přichází trest. Skvělou přihrávku do jízdy totiž napravo obdržel GEMEL SMITH, jenž si to osamocen namířil na Darlinga a toho překonal bleskově provedeným bekhendovým blafákem. Asistence: Dan Hamhuis
28:08
Ani další tvrdá střela aktivního Keitha si nenašla cestu mezi tři tyče. Poté navíc domácí obránce nezachytil přihrávku svého spoluhráče a musí se vrátit do neutrální zóny.
27:41
Okamžitě po vyhraném buly sice Keith vyslal jedovatou střelu od modré čáry, avšak zablokovaný projektil se posléze odrazil až do středního pásma.
27:24
Záhy po své šanci se Radek Faksa (DAL) provinil hákováním vůči Jordinu Tootooovi. První přesilové hra Chicaga v této periodě.
27:11
Radek Faksa měl na hokejce druhou branku Dallasu, avšak rybičku z rohu kluziště dokázal před brankovištěm usměrnit jen těsně vedle Darlingovy svatyně!
26:43
Jenže ani ofenzíva domácího celku v této pasáži zápasu není nikterak úchvatná a dopředu se tedy mohou vydat znovu hosté.
26:03
Zaregistrovali jsme dva nevydařené přechody do útočného pásma v podání Dallasu. Chicago je nyní v defenzívě velmi pozorné.
25:30
Lehtonen si teď nebyl vůbec jistý, když ramene zastavil Toewsovu svižnou střelu, ale nakonec puk stihl přikrýt ještě před tím než k němu dorazil dojíždějící Kempný.
24:49
Po vlastním zakázaném uvolnění a následném buly se hosté rychle snažili přesunout hru do útočného pásma, avšak jejich snaha byl ukončena poblíž modré čáry.
24:16
Tyler Motte dostal přihrávku z rohu kluziště, rychle zamíchal s kotoučem a tísněn obráncem se pokusil zakončit. Sražený puk však k Lehtonenovi skoro ani nedošel.
23:46
Dallas se po pár desítkách vteřin v defenzívě odhodlal k útoku a Darling musel řešit dvě jedovaté střely od modré čáry. V obou případech si poradil.
23:20
Arťom Anisimov za bránou dobře bojoval o kotouč a nakonec touš dokázal nahrnout do brankoviště. Tam si však volného puku jako první všiml Lehtonen.
22:59
Teď už si Lehtonen sice sáhl na kotouč, ale bylo to při střele, která stejně letěla spíše za bránu. Každopádně se vhazuje po levici finského gólmana.
22:32
Po ubráněném oslabení se domácí na chvíli usadili v útočném pásmu, nicméně jedno jediné zakončení z levého kruhu šlo mimo tři tyče.
22:00
21:38
A další dva pokusy o přechod do pásma domácích končí nepřesností. Přesilová hra Dallasu se pomalu chýlí ke konci.
21:11
Již podruhé v rámci této přesilové hry soupeře se Chicagu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry až k bráně Kariho Lehtonena.
20:49
Tyler Seguin začal třetinu velmi aktivně. Nenechal se odradit neúspěchem při své střele od modré čáry a tak si to záhy poté namířil blíže k bráně. Bekhendem však trefil pouze lapačku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:09.
Úvodní perioda je tedy u konce a spokojenější jsou zatím hosté. Ti sice nejprve spálili tři velmi slibné šance, ale v 16. minutě se kotouč po závaru v brankovišti odrazil před Tylera Seguina a ten otevřel skóre zápasu. Závěr třetiny sice patřil Chicagu, avšak Lehtonen si všechny střelecké pokusy domácích pohlídal a Dallas tak zatím vede nejtěsnějším možným rozdílem. Nutno říci, že Lehtonen zatím nemusel řešit nějakou vyloženou šanci domácího celku, který druhou třetinu začne oslabením.

Střely na bránu po 1. třetině

CHI – 7
DAL – 10
20:00
20:00
Zbytečný zákrok Artemije Panarina (CHI). Se závěrečnou sirénou se domácí útočník provinil podražením a úvod druhé části tak bude ve znamení přesilové hry Dallasu.
19:56
Lehtonen musel vyřešit ještě jednu střelu, ale ani Pánikův vysoký pokus mu nezpůsobil velké potíže. V této části už domácí zřejmě nestihnou zakončit.
19:26
Konečně se hra dostává pryč z pásma Dallasu. Zavinil to ofsajd hostujícího celku, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu u střídačky Stars.
19:03
Hossa si zprava výborně sjel na střelu, ale prudší přihrávku z rohu kluziště se mu nepodařilo trefit ideálně. Přesto Chicago zůstává v pásmu soupeře.
18:33
Hosté jsou v posledních desítkách vteřin pod velkým tlakem. Navíc se nyní bude již potřetí během posledních 40 vteřin vhazovat u Lehtonena.
18:14
Nick Schmaltz si dobře vyjel od mantinelu více na střed, nicméně také on trefil střelou zápěstím jen pozorného Lehtonena. Dallas zahrává znovu na icing.
17:55
Chicago si vytvořilo velmi dobrý tlak, ale Lehtonen si poradil s několika nevyzpytatelnými pokusy a Dallas poté vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
16:59
Zablokovaná střela Ritchieho přinesla rychlý protiútok Jestřábů, avšak Kane místo střely z mezikruží ještě zbytečně přihrával a tím celou akci pokazil.
16:25
Domácí by samozřejmě velmi rádi odpověděli, nicméně v útočném pásmu se jim zatím nepodařilo dostat do nějaké lepší pozice.
15:34
Až nyní se hostům podařilo obsadit pásmo soupeře, ale hned je z toho branka. Klingberg sice parádní svižnou střelou od modré trefil tyč, nicméně následný tlak do brankoviště vyústil v Rousselovu přihrávku na volného TYLERA SEGUINA, jenž v pohodě trefil odkrytou část Darlingovy brány! Asistence: Antoine Roussel, Patrick Eaves
14:44
Okamžitě po buly ve vlastním pásmu se domácím podařilo vyhodit puk do neutrální zóny. Dallas tedy musí opustit prostor před Scottem Darlingem.
14:37
Darling vyřešil další nebezpečnější střelu a záhy potom si to na trestnou lavici může namířit Duncan Keith (CHI). Nejlepší bek domácích se provinil hákováním.
13:49
Hosté se díky aktivnímu napadání dostali k puku v útočném pásmu, Radek Faksa obdržel přihrávku od mantinelu a poté pálil z mezikruží. Darling dokázal zasáhnout pravý betonem!
13:08
Anisimova prudší přihrávka na modrou čáru přeskočila hokejku Mariána Hossy a domácí ztrácejí útočné pásmo.
12:50
Sledujeme pasáž plnou nepřesností. Více ze hry sice mají domácí, avšak ti se nedostávají přes dobře bráněné střední pásmo. Icing ale tentokrát pískán Dallasu.
12:02
11:59
Lehtonen teď výborně zasáhl proti dělovce Gustava Forslinga a poté si finský brankář poradil i s jednou dorážkou z bezprostřední blízkosti.
11:32
Z přesilové hry Chicaga došlo k výraznému ukrojení desítek vteřin a domácí se momentálně nemohou dostat do útočného pásma.
10:29
Velmi dobrán akce Chicaga. Patrick Kane byl sám na pravém kruhu, Anisimov k němu rychle přisunul kotouč, avšak proti následné střele amerického útočníka se stihl přesunout Lehtonen!
10:12
Místo domácích se při nevyváženém počtu hráčů na ledě dopředu vydal Roussel, nicméně ten dokázal přejít pouze k útočné modré čáře, kde puk ztratil.
10:02
Máme tady další vyloučení na straně Dallasu. Dan Hamhuis (DAL) se sice trochu diví, ale dvěma trestným minutám za podražení neunikne.
09:57
Po nevyzpytatelném nahození od modré čáry se puk odrazil do brankoviště, nicméně Darling a celá defenzíva Chicaga byla pozorná.
09:31
Seabrook po odpískání ofsajdu párkrát šťouchl do Roussela a byla z toho samozřejmě menší strkanice. S vervou do ní přijel Tootoo, nicméně bitky jsme se nedočkali.
08:59
Znovu se hosté naprosto v pohodě ubránili ofenzivní snaze soupeře a naopak se sami mohli vydat dopředu. Jejich akce však měla jepičí život.
08:31
Hostující brankář v pohodě lapil nevýrazné nahození od modré čáry. Čas na komerční přestávku.
08:24
Kane s Panarinem se snaží kombinovat v útočném pásmu, ale ani po neúspěšné početní výhodě se nedostávají do jakékoliv zajímavější střelecké pozice.
07:55
07:50
Až Panarin nyní nahozením puku ze strany donutil Lehtonena k zákroku a k přerušení hry. Následuje buly po levé ruce fonského gólmana.
07:13
Přesilová hra Chicaga je zatím opravdu velmi chabá. Čas pomalu utíká a domácí se stále ne a ne usadit v pásmu soupeře.
06:38
Další pokus o dobytí útočného pásma byl odražen. Touš se poměrně rychle dostává zpátky až k Darlingovi.
06:09
Jeden z hostů skvěle zablokoval Keithovu dělovku od modré čáry a záhy poté se Dallasu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
05:55
Aktivita Dallasu bude na chvíli otupena. Dvě trestné minuty za hákování totiž dostává Curtis McKenzie (DAL).
05:20
Seguin se tentokrát pokusil projít na pravé straně, ale nakonec byl donucen k pouhému plácnutí puku směrem k Darlingovi. Ten raději přeušuje hru.
04:54
Domácí trochu propadli ve středním pásmu a po přečíslení tří na dva se hosté usadili v útočném pásmu. Nakonec se puk zpoza brány dostal k Seguinovi, ale ten vystřelil jen do dobře postaveného Darlinga!
04:19
Další rychlejší akce Dallasu znamenala ofsajd. Po buly mohl záhy zahrozit Hossa, nicméně ani on si nepohlídal přechod přes útočnou modrou čáru.
03:55
Nick Schmaltz u mantinelu dobře vyšťoural kotouč, který předal Seabrookovi, ale ten od modré čáry vypálil pouze do blokujícího soupeře.
03:32
Z pohledu hostů to nyní nevypadalo vůbec špatně, ale rychlý ofenzivní výpad nakonec vyústil pouze v ofsajd jednoho z hráčů Stars.
03:16
Kari Lehtonen si pohlídal velmi slabé nahození z pravé strany. Vhazovat se tedy bude v pásmu hostujícího Dallasu.
02:47
Již podruhé se dnes Toews prezentoval nepřesným pokusem o útočnou akci. Tentokrát ztratil puk ještě před tím než se dostal přes modrou čáru.
01:58
Hosté se okamžitě po dalším buly nastěhovali k Darlingovi. Patrik Nemeth však ani nadvakrát nepřekonal beton domácího brankáře.
01:28
Velká šance Dallasu. Gemel Smith měl na pravé straně dost prostoru, přečíslení dvou na jednoho vyřešil střelou, ale Darlingův pravý beton byl proti první brance zápasu.
00:54
V pásmu soupeře se poprvé v dnešním utkání zjevili i domácí, avšak Toews byl velmi dobře zdvojen a nakonec v pravém kruhu ztratil kotouč.
00:19
Hosté se jako první dostali do útočného pásma, nicméně Darling nemusel zasahovat ani proti jednomu ze dvou nahození od mantinelu.
00:01
Americká státní hymna právě úspěšně dozněla a je tedy čas na úvodní buly zápasu. To by mělo být vhozeno za několik málo vteřin.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Keith, B. Campbell, Forsling, Hjalmarsson, Kempný, Seabrook – Pánik, Toews, P. Kane – Panarin, Anisimov, Hossa – Motte, Krüger, Hartman – Rasmussen, Schmaltz, Tootoo.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Oduya, Johns, Lindell, Klingberg, Hamhuis, Jordie Benn, Nemeth – Jamie Benn, Seguin, Eaves – Roussel, Faksa, Korpikoski – McKenzie, D. Shore, B. Ritchie – G. Smith, Cracknell.

Rozhodčí: Walsh, Hebert – Murchison, Nowak.

DALLAS STARS

Také hosté měli v letošní sezóně rozhodně patřit k těm lepším týmům, avšak zatím je to jen jedno velké zklamání. Dallas od začátku ročníku sužuje marodka (Eakin, Hemský, Hudler Jamark, Sharp, Spezza) a i to přispívá k až jedenácté pozici v rámci Západní konference. Stars mají letos pátou nejhorší ofenzívu i defenzívu na Západě a pouhé dva body je dělí od poslední příčky. Venku navíc vyhráli jen jednou a momentálně vyhráli jen jedno z posledních pěti utkání.

CHICAGO BLACKHAWKS

Domácí hokejisté patří i letos k největším favoritům na zisk Stanley Cupu a zatím tuto pozici dokonale potvrzují. Po dvanácti odehraných zápasech má Chicago výborných 17 bodů, díky kterým se drží na první pozici Západní konference. Se 43 vstřelenými brankami se navíc jedná o nejčastěji skórující tým konference. Momentálně mají domácí pětizápasovou sérii vítězství a na svém ledě dosud prohráli jen dvě z osmi střetnutí.

4.11.2016 Chicago – Colorado 4:0
2.11.2016 Chicago – Calgary 5:1
31.10.2016 Chicago – Los Angeles 3:0
29.10.2016 New Jersey – Chicago 2:3 pp.