Máme za sebou velmi vyrovnané utkání, které předvedlo to nejlepší z hokeje. Chybělo tomu možná trochu více gólů, ale gólmani byli skvělí. Zápas nakonec rozhodly nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí hokejisté.

Aleš Hemský (DAL) - 2+0, 7 střel, čas na ledě 17:48
V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
Autorem vítězné branky je ARTĚMIJ PANARIN.
Hemský dnes dal dva góly, ale nájezd neproměnil. Chicago vyhrává.
Panarinův bekhend zaplul přímo pod břevno, Lehtonen neměl nárok.
Benn bekhendem neuspěl. Po dvou sériích je stav srovnán.
Patrick Kane zkusil další bekhendový blafák a tentokrát se trefuje mezi betony brankáře. Je srovnáno!
To Seguin se trefil přesně pod břevno. Dallas se ujímá vedení.
Toewsův bekhendový blafák byl výtečný, ale chybělo tomu nadzvednout kotouč.
Samostatné nájezdy začínají.
Několik jich přeci jen přišlo, ale Crawford to spolu se spoluhráči ustál. Čekají nás tak nájezdy, které rozhodnou.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:39
Stále pokračuje kombinace, ale bez střel to nejde.
64:17
Dallas je v útočné třetině. Podaří se mu rozhodnout o osudu utkání?
63:48
Crawford čaruje!! Elie se dostal do nájezdu, ale domácí brankář jej dokázal vychytat.
63:26
No a mohli to být hosté, kdo se mohl radovat. Crawford ale podržel svůj tým a pokryl nejméně tři dorážky nájezdníků.
63:09
Panarin dojel ze střídačky, přinesl hodně energie, ale jeho střela byla pokryta Lehtonenem.
62:30
Stars jsou pod velkým tlakem. Podaří se jim jej přečkat? Zatím je to bez střely ze strany Blackhawks.
61:59
Keithovi utekl puk na modré čáře a bude muset založit další útok.
61:23
Hossova střela minula cíl, domácí jsou ale stále na puku. Startují od Crawforda.
61:07
Ještě jedna velmi dobrá střela z pravé strany, ale Lehtonen byl opět úspěšný. Přesilovka je ta tam. Nyní ve třech na obou stranách.
60:23
Kane trefil tyč! Sjel si do velmi dobré pozice, ale chyběly mu centimetry. Domácí ale ještě mají nějaký čas na využití přesilovky!
60:01
Je to tak, ve třetí třetině padl gól na každé straně a čeká nás tak prodloužení. Kdo se bude radovat na jeho konci?
60:00
59:39
A znova. Prodloužení se blíží.
59:20
Chicago má skvělou šanci k rozhodnutí, Dallas ale vyhodil kotouč.
59:05
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., podražení).
58:49
Hartman se probíjel před bránu, ale neúspěšně. Vypadá to, že se půjde do prodloužení.
58:24
Puk v lapačce hostujícího brankáře, vhazování po jeho levici.
58:10
Už to tak nevypadá, k puku se dostali hosté, kteří s ním kombinují v útočné třetině.
57:47
Chicago opět nastěhováno před Lehtonenem, vymyslí něco?
57:19
Střela od modré byla tečována Rasmussenem, ale bohužel pro něj směřovala mimo bránu.
56:52
Domácí se nadechují ke tlaku, podaří se jim vrátit si vedení?
56:06
Zakázané uvolnění Dallasu.
55:39
Další tutovka Dallasu! Ritchie se dostal do samostatného úniku, ale z blízky minul bránu domácích. To by ho mohlo hodně mrzet.
54:51
Dallas právě vstřelil branku!
Na další akci už byl ovšem krátký. A je to opět ALEŠ HEMSKÝ, který se dostal k dorážce střely od modré. Díky tomuto zásahu tak vstřelil v noci již druhý gól a celkově dnes dal dvakrát více gólů, než za celou sezónu. Asistence: Jamie Benn, Esa Lindell.
54:43
Nádhera! Crawford předvedl zákrok, který ještě dlouho budeme vídat v nejrůznějších sestřizích. Faksa náramně vybídl Shorea ke skórování, ale jeho prudkou ránu z mezikruží domácí brankáře doslova neskutečně zneškodnil.
54:20
Rasmussen nahodil puk, který Lehtonen ukryl v lapačce. Čeká nás poslední komerční přestávka.
53:49
Musí si ale dávat pozor na nebezpečného soupeře, jeho protiútoky mohou báti smrtelné.
53:17
Bitvu o puk za bránou Dallasu vyhráli domácí. Ti tak mohou šetřit další cenné vteřinky pobytem v útočném pásmu.
52:37
Panarin to pouze potvrzuje. Nikam nespěchá a rozvážně rozehrává. Kane se dostal ke střele, ale puk po zákroku hostujícího brankáře končí mimo.
52:02
Faksa vybojoval pro svůj tým pásmo, ale nemělo to dlouhého trvání, domácí s dobře brání.
51:38
Navíc se dopustili ofsajdového postavení. Ve hře se bude pokračovat po komerční přestávce.
51:17
Blackhawks se snaží kontrovat, puk za bránou Lehtonena však nevybojovali.
50:47
Poskakující puk se dostal až k Eliemu, ale i jeho hokejku přeskočil. Dallas se tak vyrovnání nedočkal, prozatím.
50:20
Ten však špatně rozehrál a dopustil se zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před Crawforda.
50:00
Jsme v polovině třetí třetiny. Na změnu skóre ještě zbývá hodně času, na puku je ale Chicago.
49:20
Domácí gól napadl a ti jsou najednou daleko aktivnější. Podaří se jim tento výsledek udržet?
48:37
Chicago právě vstřelilo branku!
MARIÁN HOSSA se stává hrdinou domácího týmu! V mezikruží dostal přihrávku a ranou přímo nad beton a pod lapačku dostává svůj tým do vedení. Asistence: Nick Schmaltz, Trevor van Riemsdyk.
48:09
No, Oleksiak sice vystřelil, ale branka z toho nebyla.
47:57
Dallas je nastěhován před bránou Chicaga, podaří se mu něco vymyslet?
47:13
Crawford se nebál rozehrát hokejkou zpoza brány, našel sice spoluhráče, ale ten se raději nikam nehnal a opět se s pukem vrátil do obranného pásma.
46:38
Hossa se dostal do samostatného nájezdu, ale v poslední chvíli jej přerušil Pateryn, který ho stihl dohnat. Skóre se nemění, nás čeká komerční přestávka.
46:19
Stars jsou zpátky s pukem až za bránou, budou muset opět začít od píky.
45:47
Do jedné takové se snažil dostat Shore, ale z pravé strany neuspěl. Crawford byl pozorný.
45:17
Je to hodně ubojovaný výkon z obou stran. Hokejisté si nic nedarují, ale šance chybí
44:46
Poté, co o něj přišel, se snažil o zakončení Pánik, ale neuspěl. Lehtonen dnes působí jistě.
44:29
Dallas vybojoval puk za vlastní bránou a žene se do protiútoku.
44:14
V úvodních minutách se skóre neměnilo. Do konce třetí třetiny tak zbývá zhruba 16 minut a vše je stále otevřené.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, která ze začátku nabídla lepší hru Chicaga. Ta se ale časem vypařila a Dallas přebral otěže zápasu. Odměnou mu za to bylo vyrovnání z hokejky Hemského. Pro českého útočníka to byl teprve druhý gól v sezóně. Zdali se mu na to podaří navázat se dozvíme v pokračování utkání. Tedy zhruba od 13:28.

Střely v této třetině: 7- 14
Střely celkově: 14-27
40:00
39:36
Málem jsem to zakřikl. Pánik si nabruslil do kruhu na vhazování a zápěstím provětral lapačku Lehtonena. Ten si však se třelou poradil a udržel v této třetině čisté konto.
39:24
Zatím to moc nevypadá, prostřední číst utkání se dohrává ve středu kluziště.
38:57
Tootoo našel Kera, Blackhawks se tak po delší době podívali do třetiny soupeře. Podaří se jim něco vymyslet?
38:30
Hemský vybojoval kotouč, ale nepodařilo se mu jej udržet. Dallas musí začít od Lehtonena.
38:03
Benn obkroužil bránu, zkusil zasunout puk za brankáře, ale ten byl rychle na svém místě.
37:44
Následuje zakázané uvolnění Stars.
37:29
Teď se jim ale nepodařil přechod přes modrou, Shore byl příliš rychlý. Píská se ofsajdové postavení.
37:00
Do vyrovnávací branky byli aktivnější domácí. Nyní se ale karta obrátila a Dallas je týmem, který určuje tempo utkání.
36:27
Pánik dlouho přemýšlel co s pukem a nakonec byl sražen k zemi. To zahájilo protiútok, který ovšem skončil na hrudi pozorného Crawforda.
35:57
Dallas vyhazuje přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
35:38
Bennova přihrávka byla tečována Keithem a ten ihned zakládá protiútok. Na jeho konci stál Panarin, ale minul bránu. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
34:57
Ani jim se ale více nedaří podržet puk a vytvořit si šanci. Proto se nyní puk spíše přesouvá ze strany na stranu bez většího výsledku.
34:23
To se ale nepovedlo, špatná rozehrávka darovala puk Hvězdám, které jsou velmi aktivní.
34:00
Puk je za Crawfordem, Chicago bude moci v klidu začít od vlastní brány.
33:29
Hossa to vzal na sebe, ale puk mu utekl a dostal se do držení soupeře. Ten šel do rychlého protiútoku, ale minul bránu.
32:59
Hraje se najednou opět od nuly. Domácí se to snaží rychle změnit, ale zatím se jim nedaří ani se dostat ke střele.
32:26
Máme srovnáno! Zlepšená hra Dallasu končí zaslouženým gólem. ALEŠ HEMSKÝ dostal puk v prostoru mezikruží a střelou o břevno nedal brankáři šanci. Pro českého útočníka je to druhý gól v sezóně. Asistence: John Klingberg, Jamie Benn
32:05
Hra po komerční přestávce pokračuje ofsajdem Chicaga.
31:46
Hartman (CHI) s Hamhuisem (DAL) předvedli dosti zajímavou bitku, kterou ocenili i rozhodčí. Oba dostávají samozřejmě pět minut na trestné lavici.
31:46
31:33
Jestřábi se konečně dostávají z tlaku, budou si tak moci odpočinout a vydat se do útoku.
31:16
30:30
Lindellova střela minula bránu, domácí rychle vyhazují puk.
30:08
Další zákrok domácího brankáře. Tentokráte zkoušel štěstí Seguin, ale gólman Chicaga vytěsnil jeho střelu ramenem nad bránu.
29:42
Teď ale zahrozil Hudler! Ten se dostal až před Crawforda, ale bekhendem nedokázal dostat puk přes beton ležícího brankáře. Skóre se tak nemění.
29:29
Formace pro oslabení Chicaga začíná velmi dobře, vyhazuje až za Lehtonena.
29:16
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Ryan Hartman – 2 min., podražení).
29:07
Ti nyní kombinují ve vlastní třetině a hledají cestu k útoku.
28:37
Hraje se v poněkud nižším tempu. Ani jeden tým nechce udělat chybu, trochu lépe ale vypadají domácí.
28:09
Čtvrtá formace Blackhawks hraje dnes velmi dobře, Rasmussen to zkoušel od modré, ale neuspěl.
27:19
Střela Lindella byla zblokována, Dallas je ovšem stále před Crawfordem. Podaří se mu snížit?
26:57
Po delší době se osmělili i hosté. Odnesl to Oduya, kterého ukázkově dohrál Ritchie. Zkušený bek se zmohl pouze na vyhození na zakázané uvolnění.
26:34
Přihrávka rukou Jestřábů a komerční přestávka.
26:03
Následný pokus o pas a založení útok ale nevyšel podle představ, zakázané uvolnění.
25:33
To už neplatí, Chicago je opět nastěhování před Lehtonenem a snaží se zajistit si pohodovější vedení.
25:08
Hvězdy nejen, že se ubránily, ale také se rychle ženou za vyrovnáním.
24:51
24:35
Dallas se brání brilantně, opět vyhazuje a nejspíše to nyní zvládne.
23:57
Crawford se poměrně zapotil. Soupeř šel do protiútoku, ale zkušený gólman zmenšil úhel a nedopustil pozdvižení po střele Sharpa.
23:39
Panarin se po špatné rozehrávce soupeře dostával ke kotouči, ale chybělo mu pár centimetrů, aby puk dostal pod kontrolu. Bude se ale alespoň vhazovat po levici Crawforda.
23:19
Dallas začíná na výbornou, hned dvakrát vyhazuje kotouč.
22:49
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Cody Eakin – 2 min., vysoká hůl).
22:37
Tootoo opět poslal kotouč do třetiny, ale pro Kerovo špatné postavení se píská ofsajd. A navíc je posouzeno jako úmyslné.
22:04
Stars se konečně dostali ven ze třetiny. Mohou tak vystřídat a poslat na led čerstvou krev.
21:34
Další zakázané uvolnění, Dallas je na začátku druhé třetiny poměrně pod tlakem.
20:55
Ani nyní to ovšem nebylo lepší, Dallas si ale nepohlídal rozehrávku a máme tu zakázané uvolnění.
20:33
Chicago vtrhlo do druhé třetině hodně aktivně, puk ale v třetině neudrželo a musí tak začít od znova.
20:01
Je to tak, máme za sebou první část utkání, která vyzněla lépe pro domácí. Ti však zdaleka nejsou aktivnějším týmem. Dallas je více než vyrovnaným soupeřem, ale zatím nemá štěstí v zakončení. Změní se to ve druhé třetině? Ta začne zhruba v 02:31.

Střely: 7-13
20:00
19:33
Elie se prohnal po levé straně, ale svou přihrávkou před bránu nikoho nenašel, v první třetině tak už gól nepadne.
19:05
Zakázané uvolnění Stars.
18:58
Panarin špatně rozehrál, k puku se dostal Patrick Sharp a jel sám na Crawforda. V rozhodující chvíli mu však sjel kotouč z hole a forhendový blafák tak neuspěl.
18:30
Dallas nepouští soupeře do útoku. Ten nyní kombinuje v vlastní třetině a nikam se nežene.
17:50
Dallas hraje velmi aktivně, chybí mu však i kapka štěstí a lepší odrazy kotouče. Stejně jako nyní, kdy se střela od modré odrazila na hůl Seabrooka.
17:29
Hemský je dnes při chuti, jeho projektil ovšem Crawford dokázal ukrýt ve výstroji.
16:47
Hartman se po vypršení času přesilové hry ocitl v zajímavé situaci, ale bránu z velkého úhlu netrefil. Hosté si mohou odpočinout.
16:37
16:18
Před Lehtonenem vznikla nepřehledná skrumáž, ale domácí puk za jeho záda neprocpali.
16:00
A další vyhození. Výborná práce speciálních formací Dallasu.
15:33
Kolotoč končí blokovanou střelou a vyhozením hostů. Těm se tak zatím daří bránit se.
15:06
Domácí si vytvořili tlak, Toews ale zatím jen dvakrát minul bránu.
14:37
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Devin Shore – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
14:37
Velká šance Dallasu! Devin Shore se dostal do výborné pozice z pravé strany, ale Crawforda nepřekonal. Navíc si odnese dvě minuty za to, že od něj najel. Hosté se sice zlobí, ale to už nic nezmění.
13:54
Akce Dallasu skončila zvedlou rukou rozhodčího. Ten odhalil ofsajd a ten navíc posoudil jako úmyslný.
13:33
Na druhé straně zahrozil Pánik, ovšem jeho projektil z pravé strany minul bránu a vypadl ze hřiště. Následuje další komerční přestávka.
12:57
Hemský vybojoval puk v útočné třetině, ale jeho spoluhráči šli střídat a nemohli jej tak podpořit.
12:29
Zatím to tak nevypadá. Jsou sice aktivnější na střely, ale něco tomu prozatím chybí.
11:53
Hossa bojoval v rohu kluziště o kotouč, ale minisouboj nevyhrál. Stars se tak ženou do útoku. Podaří se jim vyrovnat?
11:17
Dallas sice přešel přes modrou, ale k zakončení to opět nevedlo. Obrana Chicaga se dostala ke kotouči a zažehnala nebezpečí.
10:39
10:29
A další vyhození domácích.
10:12
Hossa navíc udržel puk za bránou Lehtonena, kde dobrých deset sekund bojoval o puk.
09:54
Puk je opět ven ze třetiny, domácí se brání skutečně výborně.
09:30
Klingbergova střela brankáři vypadla, ale poté byli opět rychlejší obránci a odstřelili puk do bezpečné zóny.
09:09
Chicago vyhodilo, Dallas musí začít od znova.
08:45
Rychlá střela hned po buly končí ve výstroji domácího brankáře. Vhazování se bude opakovat.
08:35
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Marcus Krüger – 2 min., podražení).
08:13
PATRICK KANE otevírá skóre dnešního utkání. Benn šel v protiútoku na Crawforda, ale netrefil bránu. Toho využili domácí, kteří se dostali do rychlé akce, situaci dva na jednoho vyřešili střelou mezi betony Lehtonena a ujali se vedení. Asistence: Richard Pánik, Jonathan Toews
07:39
Domácí se ihned usadili ve třetině, ale střela od modré byla zblokována a puk letí až k bráně Chicaga.
07:23
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Remi Elie – 2 min., podražení).
07:00
Dallas se osvobodil, puk je za Crawfordem. Jestřábi ovšem špatně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění a první komerční přestávka.
06:29
To už ale neplatí. Chicago je v útoku a hledá mezírku v obranném valu.
05:59
Panarin se snažil najít přihrávkou mezi kruhy spoluhráče, ale obrana hostů byla proti. Ti tak mohou vyrazit do protiútoku.
05:29
05:28
To se jim ale nedaří, puk je opět za jejich bránou. Vše končí dokonce zakázaným uvolněním.
04:47
Crawford neudržel kotouč po střele od modré, ale Oduya byl pozorný a plácl do puku, který vyletěl ze třetiny. Dallas musí začít od Lehtonena.
04:17
Stars ovšem rychle zahrozili znova. Dorážka si ovšem do brány soupeře cestu nenašla. Tlak pokračuje.
03:50
Domácí začínají oslabení na výbornou, podařilo se jim vydolovat kotouč a poslat jej přes všechny čáry.
03:29
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Richard Pánik – 2 min., nedovolené bránění).
03:00
Tootoo poslal Rasmussena do třetiny soupeře, jeho spoluhráč zaměstnal Lehtonena a ten ukryl kotouč ve výstroji. Vhazování po jeho levačce.
02:32
Crawford si připsal první vážnější zákrok proti Hudlerovi, český útočník ale z velké blízky bekhendem neuspěl a následnou dorážku udržel gólman domácích ve výstroji.
02:05
Osmělily se i Hvězdy. Jejich útočný vpád do třetiny soupeře však neměl dlouhého trvání.
01:29
O hodně nebezpečnější to bylo o pár sekund později. Kane šel s Toewsem do situace dva na jednoho, ale zbytečně zabrzdil celou akci a následný pokus Panarina skončil mimo.
00:59
Blackhawks se nikam neženou, čekají na prostřídání a na vhodný okamžik k prvnímu útočnému výpadu. Ke střele se nakonec dostal Kane, ale Lehtonena neohrozil.
00:29
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se ihned vydali do útoku, ale Sharp se nakonec do zakončení nedostal a přišel o puk.
00:01
Ed Belfour si užívá své chvíle slávy. Hvězdný gólman je přivítán fanoušky a ti jej důstojně zdraví. Velmi emotivní okamžik. Nyní se postavil vedle jedničky Crawforda a dav vyvolává jeho jméno. Následují hymny.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Oduya, T. van Riemsdyk, B. Campbell – Pánik, Toews, Hayden – P. Kane, Hartman, Panarin – Hossa, Krüger, Schmaltz – Tootoo, Kero, Rasmussen.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Nemeth, Johns – Ja. Benn, Eakin, Hemský – Elie, Seguin, B. Ritchie – D. Shore, Faksa, Sharp – McKenzie, Cracknell, Hudler.

Rozhodčí: Pochara, O´Halloran – Pancich, Rody.
Dobrý den u dalšího zápasu NHL. V dnešním utkání přivítá Chicago Blackhawks Dallas Stars.

Oba týmy jsou v jiném rozpoložení. Domácí Chicago mají na svém kontě 47 výher a pouze 26 proher při skvělém skóre 222:183. S přesně 100 body jsou vedoucím celkem Centrální divize. Bojují tak o její udržení a postoupení do playoff z výborné pozice. Družina kolem Toewse a spol. šlape jako hodinky a nic nenapovídá tomu, že by se něco mělo dnes změnit.

To Dallas je na tom o poznání hůře. Celkem vyhrál jen 29 utkání a hned 43 prohrál při záporném skóre 196:233. Kvůli tomu je na tom i o poznání hůře bodově – 68 bodů. Hvězdám už o nic nejde a dá se předpokládat, že do utkání zasáhnou mladé pušky, které zabojují o místo v A-týmu. Ale právě jejich nasazení a bojovnost by mohla domácím nadělat potíže. Zdali se to potvrdí, se dozvíme již za pár hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.