Michal Kempný (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:28
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:42
Marián Hossa (CHI) 1+1, 3 střely, čas na ledě 16:04
Richard Pánik (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:14
Peter Budaj (LAK) 26 zák., 2 góly, 92,9%
Tři hvězdy utkání

1. Corey Crawford (CHI) 32 zák., 0 gólů, 100%
2. Jonathan Toews (CHI) 1+1
3. Marián Hossa (CHI) 1+1
Statistiky: Střely: 29-32; Zablokované střely: 10-16; Vhazování: 51%-49%; Hity: 13-37; Přesilové hry: 2/7-0/2; Trestné minuty: 4-14.
Chicago Blackhawks bylo od úvodních minut lepším týmem a zásluhou Jonathana Toewse, který vstřelil v sedmé minutě v přesilové hře svůj první gól v letošní sezóně, a Arťoma Anisimova do závěrečné třetiny s dvoubrankovým vedením. Corey Crawford předvedl v závěru zápasu několik těžkých zákroků a vychytal svůj 20. shutout v kariéře NHL. Fantastický večer prožil také Marián Hossa, který byl před zápasem oceněn za dosažení 500. gólu v NHL, a během utkání ho oslavil asistencí a poté gól do prázdné brány. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 3 Los Angeles Kings 0.
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:50
Chicago právě vstřelilo branku!
Jonathan Toews se na levém křídle krásně protáhl kolem dvou protihráčů a táhlou střelou orazítkoval levou tyč, od níž se puk odrazil do rozhodčího Stevea Kozariho a zpoza brány vzápětí na hůl MARIÁNA HOSSY, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil do prázdné brány a oslavil svůj večer asistencí a gólem! Asistence: Jonathan Toews.
58:11
Zaměřeno na ...

Arťom Anisimov dnes vstřelil druhý gól utkání a bodoval v sedmém zápase v řadě.
57:46
Kyle Clifford před bránou čistil prostor pomocí vysoké hole a Chicago může zápas v klidu dohrát v přesilové hře.
57:38
Jako bych to zakřikl a Corey Crawford v rychlém sledu předvedl tři velice těžké zákroky! Nejprve z blízkosti pálil mezi jeho betony Kyle Clifford a vzápětí to zkoušel od modré čáry tvrdou střelou Drew Doughty. Ani jeden z nich ale neuspěl, stejně jako dvakrát z levého křídla Alec Martinez.
57:04
Čas neúprosně hovoří v neprospěch Los Angeles Kings, které nemá v závěru utkání síly na to, aby se se zápasem pokusilo něco udělat.
56:13
Peter Budaj pouze zkontroloval nahození Chicaga a puk se po jeho vyjetí z brány po pravém betonu svezl do levého kruhu útočného pásma Chicaga, kde nebyl nikdo z domácích hráčů.
55:20
Kyle Clifford na levém křídle vypálil od mantinelu, jeho následnou střelu ale na přední tyči vyrazil levým betonem připravený Corey Crawford, který je blízko shutoutu.
54:45
Do konce utkání zbývá odehrát něco málo přes pět minut a Chicago Blackhawks v pohodě kontroluje vývoj dnešního zápasu, v jehož závěru vede stále 2:0.
53:08
Anze Kopitar si na levém křídle zpoza brány vybruslil do střelecké pozice, jeho následnou střelu z otočky ale zablokoval dobře postavený Richard Pánik.
52:17
Duncan Keith se s tím nemazlil a od modré čáry na levém křídle napřáhl k prudké střele zápěstím, která zamířila pouze doprostřed brány a po zákroku Petera Budaje dostala v United Center prostor komerční přestávka.
51:29
Oba týmy již hrají v plném počtu a hra se v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu. Kings zatím ve třetí třetině hrají ze všech částí nejlépe a vytváří si šance, jednou dokonce orazítkovali tyč.
50:41
Brent Seabrook na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale zamířila vedle přední pravé tyče.
49:26
Artemij Panarin se krásně zbavil pohybem jednoho ze stínících protihráčů Kings a poté napřáhl z pravého kruhu pro vhazování k prudké střele, která zamířila nad a skončila na ochranném sklu.
48:40
Nic Dowd přidržel hůl unikajícímu Mariánovi Hossovi, který se ve středu obranného pásma snažil vyvést puk. Hra bude pokračovat 37 sekund ve hře 4 na 4 a poté začne zkrácená přesilová hra domácího Chicaga.
48:17
Los Angeles Kings zavezli puk na pravém křídle do útočného pásma příliš rychle a jeho akci přerušilo postavení mimo hru.
47:29
Drew Doughty napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke krásné tvrdé střele s příklepem, která mířila pod horní tyč a Corey Crowford už byl překonaný, brankáře Blackhawks ale vzápětí zachránila horní tyč, od níž se puk odrazil mimo!
47:17
Chicago Blackhakws hrálo v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odjel odpykat Artemij Panarin.
47:05
Corey Crawford vyjel rychle ze své brány, aby nahozený puk Los Angeles Kings před jedním z hostujících hráčů holí odpálil do bezpečí.
46:52
Další útočnou akci Chicaga vzápětí na pravém křídle v blízkosti střídaček zastavil ofsajd a hráči se sjeli k sobě, aby si něco vyříkali, vše se ale obešlo bez potyčky a vyloučení.
46:24
Před bránou Coreyho Crawforda vznikl obrovský závar, hostující hráči los Angeles Kings z něho ale nedokázali nic vytěžit.
45:52
Nick Schmaltz na pravé straně nabral neskutečnou rychlost, Drew Doughty se ale nenechal přebruslit a od puku ho čistě odstavil! Volný kotouč vzápětí mířil setrvačností k pravé tyči, Peter Budaj ale vleže předvedl skvělý zákrok a levým betonem ho zastavil.
45:29
Kings se dostali z ničeho nic do přečíslení 2 na 1, jenže to v těsné blízkosti brány přehnali s přihrávkami a jeden z hráčů Chicaga puk odpálil do bezpečí. Devin Setoguchi měl v akci prsty, zakončit se mu ale nepodařilo.
44:56
Richard Pánik na levém křídle nabral rychlost a po krásném objetí brány nabil na střelu přihrávkou podél hrazení Duncanovi Keithovi, obránce domácího týmu ovšem pálil bez přípravy těsně nad ledem pouze do náruče připraveného Petera Budaje.
44:23
Peter Budaj se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Blackhawks se středního pásma a poté v klidu rozehrál.
43:38
Brian Campbell zavezl puk středem do útočného pásma a těsně za modrou čárou napřáhl ke střele, která byla jedním z hráčů Los Angeles Kings přizvednuta do ochranné sítě.
42:46
Vyloučený Devin Setoguchi naskočil z trestné lavice zpět na led a Los Angeles Kings přečkalo úspěšně čtvrtou z pěti přesilových her Chicaga Blackhawks, které stále vede 2:0.
41:59
Patrick Kane zkusil na pravém křídle po bekhendové přihrávce a krásné zadovce Briana Campbella vypálit z vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím na přední tyč, Peter Budaj byl ale u své levé tyče tyče připraven a puk ukryl ve své výstroji.
40:45
Devin Setoguchi dostal dvě minuty za držení poté, co na pravém křídle v blízkosti střídaček stáhl k ledu zezadu unikajícího Richarda Pánika.
40:01
Blackhawks vstoupili do závěrečné části sice v oslabení, to jim ovšem nemusí vůbec vadit, protože nad Los Angeles Kings vedou zatím s přehledem 2:0.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 21-19; Zablokované střely: 6-14; Vhazování: 51%-49%; Hity: 8-27; Přesilové hry: 1/4-0/1; Trestné min.: 2-8.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:04.
Blackhawks před svými fanoušky v United Center navázali ve druhé třetině na skvělý výkon z úvodního dějství a po úvodní brance Jonathana Toewse ze sedmé minuty se v prostřední části zapsal mezi střelce po bekhendové přihrávce Mariána Hossy svým šestým gólem v letošní sezóně NHL Arťom Anisimov. Kapitán Chicaga byl v závěru druhé třetiny vyloučen a Kings budou v závěru třetí části dohrávat přesilovou hru, která potrvá sedmnáct sekund. Skóre po druhé třetině. Chicago Blackhaws 2 Los Angeles Kings 0.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:44
Chicago Blackhawks v letošní sezóně NHL přečkalo 50% přesilových her a v této statistice mu patří poslední 30. příčka. Los Angeles Kings naopak využilo 15% početních výhod.
38:17
Jonathan Toews mezi kruhy obranného pásma zahákoval Anžeho Kopitara a Los Angeles Kings si v dnešním zápase zahraje první přesilovou hru.
37:29
Dennis Rasmussen za bránou Petera Budaje tak dlouho sváděl tuhý boj o puk, až se kotouč zvedl do vzduchu a skončil v ochranné síti.
36:44
Michal Kempný skvěle ucpal prostor na levé straně obranného pásma a neumožnil Kings proniknout do šance. Český obránce navíc vzápětí pod tlakem skvěle rozehrál.
35:20
Blackhawks rychle otočili hru, jenže v blízkosti střídaček zavezli puk do útočného pásma příliš brzo a jejich akci zastavilo postavení mimo hru. Hra byla vykázána do středního pásma.
35:08
Domácí hokejisté tentokrát uspěchali rozehrávku a kolmá přihrávka zamířila vedle levé tyče brány Petera Budaje na zakázané uvolnění, po kterém se hra přesunula před bránu Coreyho Crawforda.
34:28
Chicago v necelých sedm minut před koncem druhé třetiny využilo svou převahu ke vstřelení druhého gólu a nyní to s Kings vypadá opět o něco hůře. Hosté jsou všude pozdě.
33:30
Marián Hossa si z pravého křídla krásně sjel po zadovce Artemije Panarina před bránu, kde nádhernou bekhendovou přihrávkou předložil puk ARŤOMU ANISIMOVI, kterému sice puk na chvíli sjel z čepele, poté si ho ale dokázal stáhnout na střelu a nad ležícím Peterem Budajem ho poslal v blízkosti levé tyče zápěstím pod víko. Asistence: Marián Hossa a Artemij Panarin.
32:24
Trevor Lewis se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát nedokázal skvělého Coreyho Crawforda překonat! Brankář Chicaga dokázal s útočníkem Kings skvěle bruslit a v blízkosti své pravé tyče ho vychytal.
31:53
Duncan Keith zkusil vypálit na levé straně od modré čáry, jeho následná táhlá střela ale byla na vrcholu levého kruhu pro vhazování zablokována.
31:09
Marián Hossa na pravém křídle nabral dobrou rychlost a po pěkném oblouku se z ostrého úhlu snažil puk bekhendem nahrnout na bránu, jeho následný pokus ale skončil mimo.
30:12
Patrick Kane krásnou diagonální přihrávkou z pravého křídla hledal na vzdálenější levé straně útočného pásma Duncana Keitha, ten se ale po puku natahoval marně a nedokázal ho zpracovat.
29:18
Matt Greene odvedl v obraně dobrou práci, když střelu Blackhawks z vrcholu levého kruhu pro vhazování zablokoval.
28:30
Chicago Blackhawks po celý dosavadní průběh zápasu tahá za delší konec lana a Los Angeles Kings jako by nemělo síly se zápasem něco udělat. Hráči z Kalifornie působí hodně unaveně.
27:54
Brian Campbell krásně vypálil od modré čáry, jenže jeho střela letící těsně nad ledem trefila před bránou pouze jednoho z jeho spoluhráčů, od kterého se puk odrazil do pravého kruhu pro vhazování. Tam se vzápětí dostal k dorážce Jonathan Toews, jeho střela zápěstím ale zamířila vedle přední tyče.
26:41
Brent Seabrook chtěl na pravém křídle puk od modré čáry nahodit před bránu, jenže puk promáchl a podařilo se mu to až na druhý pokus. Před Peterem Budajem ovšem nebyl nikdo.
26:02
Tyler Motte předvedl nádhernou individuální akci, když mezi nohama jednoho z hráčů Kings prohodil puk mezi nohama a poté se protáhl mezi dvěma věžemi Los Angeles před bránu, hrad se mu ale dobýt nepodařilo, když v blízkosti levé tyče nedokázal puk zvednout nad pravý beton Petera Budaje, který předvedl úžasný zákrok a podržel svůj tým nad vodou!
25:44
Derek Forbort se chtěl v levém rohu obranné pásma zbavit obloukem napadajícího Nicka Schmaltze, což se mu sice podařilo, jenže vzápětí ztratil stabilitu a rozštípal se o mantinel. Michal Kempný toho vzápětí využil a na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následný pokus byl ale zablokován.
24:27
Patrick Kane předvedl v útočném pásmu nádherný oblouk, během něhož si z pravého křídla vybruslil na vrchol levého kruhu pro vhazování a poté napřáhl k táhlé střele letící těsně nad ledem, kterou v blízkosti levé tyče srazil mimo jeho spoluhráč Jonathan Toews.
23:19
Michal Kempný se uvedl na levém křídle krátce za modrou čárou střelou s příklepem, jeho pokus byl ovšem nepřesný a zamířil vedle bližší levé tyče brány Petera Budaje.
22:50
Corey Crawford vyjel za svou bránu, kde zastavil nahození Kings z levého křídla a poté holí podél mantinelu rozehrál.
22:24
Los Angeles Kings se během první třetiny prezentovalo velice fyzicky náročným hokejem, o čemž dokonale svědčí 15 hitů. Jen pro porovnání, Blackhawks předvedli během úvodní třetiny hity pouze tři.
22:03
Svěřenci Darryla Suttera vstoupili do prostřední části utkání pořádně zostra, zatím se jim ovšem skvělého brankáře domácího Chicaga překonat nepodařilo.
21:23
Tyler Toffoli na levém křídle nabral velkou rychlost a na vrcholu levého kruhu pro vhazování krásně vypálil zápěstím, Corey Crawford byl ale připraven a jeho pokus mířící přesně pod horní tyče pravým ramenem vyrazil!
20:38
Richard Pánik se ocitl před bránou po přihrávce z pravého křídla ve skvělé šanci, jenže jeho následná střela z blízkosti levé tyče zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány a Kings vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
20:01
V United Center začala druhá třetina, do které domácí Blackhawks zásluhou kapitána Jonathana Toewse, který se prosadil v přesilové hře, vstupují s jednobrankovým vedením.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 11-8; Zablokované střely: 1-3; Vhazování: 56%-44%; Hity: 3-15; Přesilové hry: 1/3-0/0; Trestné minuty: 0-8.
Druhá třetina začne přibližně v 1:09.
Peter Budaj během první třetiny musel předvést několik skvělých zákroků, na jednu střelu ale nestačil, když se po necelých sedmi minutách v přesilové hře prosadil kapitán Chicaga Jonathan Toews a vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL. Skóre po první třetině. Chicago Blackhawks 1 Los Angeles Kings 0.
20:00
19:03
Kings se dostali na pravém křídle k nahození, které Corey Crawford bez problému ukryl ve své lapačce a po spolehlivém zákroku přerušil hru.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:20
Brent Seabrook před pár okamžiky nahodil puk před bránu, kde ho mezi nohama skvěle tečoval clonící Arťom Anisimov a vzápětí pod pravým betonem Petera Budaje mířil do brány, slovenský brankář ale dokázal bleskově zareagovat a vleže kotouč nataženou pravou rukou, v níž má lapačku, vyrazil!
16:20
Dwight King ve středním pásmu zbytečně podrazil jednoho z hráčů Blackhawks a daroval svému soupeři v závěru první třetiny další přesilovou hru.
15:32
Devin Setoguchi krásně vypálil z levé strany na vzdálenější pravou tyč, jenže Corey Crawford puk letící těsně nad ledem krásně viděl a levým betonem ho vyrazil mimo!
15:08
Peter Budaj skvěle ucpal prostor u své pravé tyče a střelu Blackhawks z blízkosti vyrazil po bleskovém přesunu vyrazil za svou bránu.
14:27
Blackhawks jsou zatím výrazně nebezpečnější a nad Los Angeles Kings vedou zcela po zásluze. Hosté se sice také dostali k několika střelám, žádná ale bránu Coreyho Crawforda výrazně neohrozila.
13:19
Arťom Anisimov hledal přihrávkou přes šířku brankoviště v blízkosti levé tyče Artemija Panarina, který se ocitl v obrovské šanci, po ledě ale nedokázal puk poslat do zdánlivě prázdné brány a Peter Budaj jeho pokus vleže vyrazil pravým betonem! Slovenský brankář vytáhl další fantastický zákrok.
12:32
Blackhawks z obranného pásma pouze nahodili puk do zóny Kings tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, a odjeli rychle střídat.
11:47
Vyloučený Derek Forbot se vrátil zpět na ledovou plochu a po přerušení hry nás čeká krátká reklamní přestávka, po které jsme ihned zpět.
11:10
Los Angeles se podařilo vyhodit puk znovu až k bráně Coreyho Crawforda a Blackhawks toho až na jednu nebezpečnou střelu Patricka Kanea během čtyřminutové přesilové hry příliš mnoho zatím nepředvedli.
09:29
Artemij Panarin krásnou diagonální přihrávkou našel v blízkosti levé tyče volného Patricka Kanea, jeho následná střela ale zamířila nad a skončila na ochranném skle za bránou Petera Budaje!
08:44
Chicago jako by si myslelo, že to půjde samo a zatím se marně snaží usadit v útočném pásmu. Los Angeles Kings třikrát v řadě vyhodilo puk až k bráně Coreyho Crawforda.
07:30
Derek Forbort dostal dvojitý trest za vysokou hůl, když v pravém rohu obranného pásma zasáhl jednoho z hráčů Chicaga do obličeje, ve kterém se následně objevila krev.
06:54
JONATHAN TOEWS si na vrcholu pravého kruhu pro vhazování srovnal puk na hůl a poté nádhernou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Petera Budaje přesně do bližšího pravého horního rohu brány. Chicago využilo přesilovou hru a ujímá se vedení 1:0! Asistence: Brian Campbell a Nick Schmaltz.
06:26
Před bránou Petera Budaje vznikl obrovský závar, slovenský brankář mu ale dokázal odolat a Jonathan Toews se z blízkosti nadvakrát nebo natřikrát snažil prosadit marně!
05:27
Dustin Brown dostal dvě minuty za hákování a Chicago Blackhawks si po necelých šesti minutách zahraje v dnešním zápase první přesilovou hru.
05:23
Artemij Panarin z pravého kruhu pro vhazování nádhernou střelou mířil do bližšího pravého horní rohu brány, Peter Budaj ale vytáhl fantastický zákrok, když puk lapačkou vytáhl nad svou bránu a puk skončil na střeše jeho svatyně!
05:04
Hosté se po pár okamžicích dostali k další střele, Corey Crawford byl ovšem znovu připraven a pokus letící těsně nad ledem holí přizvedl do ochranné sítě.
04:07
Kings nebezpečně vypálili z levého křídla, Corey Crawford byl ovšem na místě a střelu mířící do vzdálenějšího pravého horního rohu brány vyrazil levým ramenem mimo!
03:23
Chicago si v úvodu utkání vytvořilo dobrý tlak a nyní to zkoušel Jonathan Toews, jehož střela byla několikrát tečována a puk se nakonec od hole jednoho z hráčů odrazil do ochranné sítě.
02:47
Blackhawks rychle otočili hru a Marián Hossa nebezpečně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, na přední tyči ale jeho pokus pravým betonem vyrazil skvělý Peter Budaj!
02:11
Dennis Rasmussen nedokázal zpracovat kotouč a Chicago Blackhawks v úvodu zápasu vyhodilo puk nechtěně na první zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo před bránou Coreyho Crawforda.
01:59
Marcus Krüger na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střelu na přední tyči skvěle tečoval Tyler Motte, Peter Budaj ale dokázal zareagovat a připsal si první úspěšný zákrok!
00:57
Los Angeles nepustilo Chicago během prvního střídání ke střele a vzápětí se podél střídaček dokázalo osvobodit. Vzápětí přišlo nahození, se kterým se Corey Crawford snadno poradil a holí rozehrál.
00:01
Slavností ceremoniál, který kromě fanoušků přerušila také dcera Mariána Hossy Zoja, když svému tatínkovi ucpala nos a vykouzlila na jeho tváři úsměv, je za námi a vše je připraveno k zahájení dnešního zápasu, v němž Chicago Blackhawks hostí Los Angeles Kings!
Fanoušci v United Center začali během slavnostního ceremoniálu a proslovu skandovat "Hossa, Hossa, Hossa!" Neskutečný a nádherný okamžik. Někdy slov netřeba. Slovenský útočník převzal slavnostní plaketu, ve které se nachází puk s označením 500. gólu NHL.
Arťom Anisimov v posledním zápase vystřelil Chicagu Blackhawks vítězství proti New Jersey Devils, když se prosadil v prodloužení a bodoval v šestém zápase v řadě. V sestavě Los Angeles Kings nechybí základní stavební kámen Drew Doughty, který je skvělým obráncem, ale také dokáže udeřit směrem vpřed.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), B. Campbell, Hjalmarsson, Seabrook (A), Kempný, Rozsíval – Pánik, Toews (C), P. Kane – Panarin, Anisimov, Hossa – Motte, Krüger, Schmaltz – Hinostroza, Rasmussen, Tootoo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Los Angeles Kings: Budaj (J. Campbell) – Muzzin, Doughty, (A) Martinez, Gilbert, M. Greene, Forbort – King, Kopitar (C), Toffoli – Pearson, J. Carter (A), Setoguchi – Andreoff, Dowd, D. Brown – Clifford, N. Shore, Lewis. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Steve Kozari, Dan O'Halloran. Čároví: Jonny Murray, Devin Berg.
Chicago Blackhawks:
Hokejisté Chicaga dosud nasbírali 9 bodů, tedy jen o bod víc, než LA. Přesto se ve vyrovnané tabulce Západní konference usadili na páté pozici. Z posledních tří zápasů Černí jestřábi uhráli pět bodů, když doma přehráli po nájezdech 5:4 Toronto, poté v této disciplíně nestačili na Calgary, ale naposledy vyhráli 3:2 v prodloužení na ledě New Jersey. V sestavě Blackhawks dostává prostor i český obránce Michal Kempný, jenž přišel z ruského Omsku.