Z toho zápase je to pro dnešek již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, TOI 15:44
Je po všem. V United Center se odehrávalo drama až do posledního konce, ale domácí nakonec těsný náskok uhájili a po právu se tak stávají vítězi dnešního zápasu. Oba dva body trefil ve 37. minutě Patrick Kane, pro kterého to byla šestá branka v sezóně a stává se první hvězdou zápasu. Chicago je tak teprve druhým týmem, který porazil Montreal v základní hrací době.
59:42
Buly vyhráli domácí a vyhazují.
Oddechový čas také pro družinu Therriena.
59:41
V obrovské šanci byl nyní Gallagher, který ale z těsné blízkosti Crawforda nepřekonal.
59:10
Střela Galchenyuka se neujala a oba týmy jsou v plném počtu.
58:50
Hosté zaujímají postavení v útočném pásmu.
Domácí kouč Quenneville si tak logicky bere oddechový čas.
58:47
Gallagherovi ujíždí puk, ale Hossa přes celé hřiště odkrytou bránu netrefil. Je to tak icing a domácí nemohou střídat.
58:12
Domácí vyhazují, ale zakázané uvolnění to nebude.
57:55
Markov pálí od modré mimo bránu Crawforda.
57:48
Hosté hrají s prázdnou bránou a pěti muži v poli, je to tak v podstatě klasická přesilovka.
57:04
Dvě minuty si za osekávání brankáře odsedí Hartman (CHI), ale rovněž Montoya (MTL) dostává za nepřiměřenou reakci dvě minuty za hrubost.
57:04
57:04
Motoya se teď hodně naštval na Hartmana, do kterého se po přerušení společně s Plekancem pořádně pustili. Uvidíme, co na to rozhodčí.
56:55
Gallchenyuk se protáhl středem hřiště, ale k zakončení se nedostal.
56:28
Canadiens se nedokáží dostat s pukem do útočného pásma.
55:57
Kane přišel o puk těsně před zakončením.
54:46
Zcela sám jel Panarin na Montoyu, ale hostující brankář v souboji tváří v tvář neztratil nervy, počkal si na střelu svého soka, kterou následně vyrazil mimo.
Domácí hrají poslední minuty opravdu velmi zkušeně, ale nezapomínejme, že Montreal je aktuálně stále nejlepším týmem celé NHL a v základní hrací době je porazil jen Columbus.
54:25
Na modré se dostal k puku Kempný a jeho střelu vyráží Montoya až do ochranné sítě.
54:08
Nahozený puk Radulova dojíždějí první domácí obránci a opět tak ušetří nějaké ty vteřinky.
53:11
Neuvěřitelný zákrok Crawforda. Shaw už dorážel puk do odkryté brány, když kde se vzal, tu vzal, Crawford vystrčil do volného prostoru levý beton a Canadiens měli po radosti.
52:43
Jestřábi skvěle brání střední pásmo a donutili Habs k nepřesné rozehrávce. Velmi dobrý zápas hraje také Kempný, který svým důrazem likviduje mnoho rozehrávek Montrealu ještě v jejich začátku.
52:23
Plekanec ztratil puk ve vlastním pásmu a situaci musel hasit Markov společně s Montoyou.
51:40
Chicago vyhazuje do středního pásma a je vidět, že domácí značně polevili v útočné aktivitě a už se soustředí primárně na bránění jednobrankového náskoku.
51:17
Zadovka Webera před bránou nenašla nikoho z hráčů Montrealu.
51:02
Shaw srazil kotouč mimo hrací plochu.
50:49
Markov nahazoval puk před bránu, který však nezasáhl nikdo z jeho spoluhráčů.
50:29
Galchenyuk dostal kotouč na Gallaghera který z blízkosti vytrhl z letargie domácího brankáře.
49:44
Hinostroza jen nahazuje do útočného pásma a domácí mohou jít v klidu střídat.
48:50
A v další obrovské šanci se ocitl unikající Hartman, který ale v souboji jeden na jednoho narazil na Montoyovu lapačku.
48:30
Vynikající Montoya zastavil před bránou osamoceného Toewse.
47:00
Velmi dobrý zákrok Crawforda proti Galchenyukovi.
46:40
Toews a poté ani Hinostroza nepropálili pětici těl, která se tlačila před bránou.
45:39
Blackhawks jeli do brejku dva na jednoho, ale Hossa nepřekonal přesunujícího se Montoyu.
44:44
Dvojnásobný zákrok i od Crawforda, který pokryl střelu Petryho i Markova.
44:31
Montoya předvedl dva velmi dobré zákroky. Nejprve vychytal tečovanou střelu Pánika a chvíli na to i zpoza brány vyjetého Krügera.
43:58
Kempný posunul po mantinelu na Panarina, jehož střela na vzdálenější tyč se však do brány nevešla.
43:19
Hjalmarsson poslal nepřesnou přihrávku do středního pásma a je z toho zakázané uvolnění.
43:00
Pokus Gallaghera z těžkého úhlu byl hodně nepřesný.
42:48
A i další souboj Montoya – Campbell vyzněl lépe pro gólmana Habs, který skrývá kotouč v lapačce.
42:26
Hartman si na střelu z těžkého úhlu netroufl, ale objel bránu a našel na modré Campbella, který však následně poslal puk přímo do připraveného brankáře hostů.
41:43
Nyní již dostal domácí obránce kotouč až k Montoyovi, ale ten jeho střelu vyrazil.
41:26
Seabrook od modré nepropálil houštinu těl před bránou.
40:39
Hossa si přikopl velmi obtížnou přihrávku a následně vypálil, ale Montoya byl připraven.
40:25
Domácí unikali dva na jednoho, ale zastavuje je špatné přejetí útočné modré a odpískaný ofsajd.
40:01
Střely v druhé třetině 13:5
Střely celkem 22:12
I v druhé třetině jsme sledovali velice atraktivní a hlavně nesmírně dramatickou podívanou. Nástup do druhé periody měli jednoznačně lepší hosté, kteří dokázali během prvních tří minut odtočit nepříznivé skóre. Ale zbytek třetiny patřil naopak jednoznačně domácím hokejistům, kteří ve 32. minutě zásluhou Hossy vyrovnali a vedení jim vrátil o dalších pět minut později Kane. Třetí třetina začne přibližně v 03:05.
40:00
39:40
Danault hledal před bránou Paciorettyho, ke kterému se ale sražená přihrávka nedostala.
39:09
Kane vystřelil pro něj netradičně od modré, ale bránu netrefil.
39:01
Schmaltz přihrál na svého kolegu Forslinga, který si ale se svým pokusem na Montoyu nepřišel.
37:49
Crawford chytá pokus Markova od modré.
36:23
Chicago právě vstřelilo branku!
Obrovský tlak Chicaga nakonec končí brankou. Montoya nejprve ve velké šanci vychytal Hinostrozu, ale akce pokračovala k PATRICKU KANEOVI. Ten se protlačil až před bránu Habs a i přesto, že byl faulovaný, dokázal kotouč v pádu poslat do vzdálenější šibenice brány Canadiens. Asistence: Jonathan Toews.
36:00
Ani Hjalmarsson bránu netrefil.
35:05
Gallagher vypálil od mantinelu a jeho střelu velmi nebezpečně tečoval Andrighetto, ovšem nakonec těsně mimo Crawfordovu bránu.
34:22
Hjalmarsson od modré zahrál na tyčku hostující brány.
33:30
Hosté ale vyhráli buly a kotouč už je ve středním pásmu a Montreal tak může dostřídat.
33:19
Zakázané uvolnění Habs a hra se stěhuje před Montoyu.
33:08
Od modré to zkoušel na druhé straně také Weber, ale ani jeho pokus se k brankáři nedostal.
32:45
Kempného střelu zablokoval padající Carr.
32:29
Domácí se na více jak půl minuty usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.
31:29
A je opět vyrovnáno. Dělovku Schmaltze od modré Montoya vyrazil přímo před sebe, kde již číhal MARIÁN HOSSA a slovenský kanonýr se z těsné blízkosti nemýlil. Asistence: Nick Schmaltz, Jonathan Toews.
30:36
Střelu zkusil od modré Seabrook a následně Campbell, ale ani jedna k bráně neprošla a Habs se osvobozují
30:09
Při oslabení pozlobil obranu Chicaga Byron.
29:49
O další střelu se postaral Seabrook a Montoya dokázal chytil vyražený puk včas před dojíždějícími útočníky.
29:37
Keith střílí z dobře připravené pozice těsně mimo bránu.
29:20
Toews posunul puk vedle sebe na Hartmana. Ten si hodil puk kolem padajícího Jemelina (MTL), který ho ale následně svým tělem podrazil a míří na trestnou.
28:43
Campbell minul bližší tyčku a hosté dostávají puk do středního pásma.
28:18
Danault čekal s přihrávkou až příliš dlouho a je to ofsajd Habs.
27:45
A další velmi dobrý zákrok hostujícího brankáře.
26:56
Kempného nepřesnou střelu uzmul za bránou Panarin, okamžitě si to namířil před Montoyu, kterého ale následně překonat nedokázal.
26:13
Carr chtěl překvapit Crawforda z nulového úhlu, ale ten byl u levé tyčky natlačený velmi natěsno.
25:48
Na kruhu se dostal k puku Beaulieu, mířil mezi betony Crawforda, který ale mezírku včas utěsnil svojí hokejkou.
25:07
Campbell zachyboval před vlastní bránou a na poslední chvíli dokázal své zaváhání před napadajícím Shawem napravit.
24:42
Nepřesná rozehrávka na Kana končí zakázaným uvolněním.
24:32
Andrighetto pálí z vrcholu kruhu nepřesně.
23:48
Přímo před bránu si najel od mantinelu Rasmussen, ale následně z těsné blízkosti nedokázal překonat hostujícího brankáře.
22:40
Montreal právě vstřelil branku!
Habs bleskově otáčejí skóre a je to opět obránce. Kotouč zavezl do útočného pásma Galchenyuk, parádní zadovkou přenechal puk ANDREJI MARKOVOVI, který si kotouč potáhl a následně poslal nechytatelnou střelu do šibenice Crawfordovy brány. Asistence: Alex Galchenyuk, Alexandr Radulov.
22:16
Pacioretty dostal puk na Shawa, jehož střelu vyrazil Crawford nad bránu a až do ochranné sítě.
20:59
Hosté využívají přesilovou hru, ale pro Chicago je tohle hodně nešťastný moment. SHEA WEBER se protáhl kolem mantinelu a posílal svou přihrávku před bránu. Tu však tečoval Kempný tak smolně, že puk poslal přímo pod břevno vlastní brány. Asistence: Andrej Markov, Al Montoya.
20:24
Duncan Keith sekl přes rukavice unikajícího Carra a tohle dle mého mělo být trestné střílení, ale pro Keitha (CHI) jsou to "jen" dvě minuty.
20:09
Domácí se zmocnili puku a jsou v plném počtu.
20:01
Střely v první třetině 9:7
První část dnešního zápasu je za námi. Třetina, která sice byla velmi vyrovnaná, ale spokojenější budou přeci jen rozhodně domácí, kteří si připsali úvodní a zatím jediný gól večera. Od modré práskl do puku mladíček Gustav Forsling a připsal si tak premiérovou trefu v nejlepší hokejové soutěži světa. Druhá třetina začne přibližně v 02:07 a hosté v ní budou ještě devět vteřin dohrávat přesilovou hru.
20:00
19:48
Sražena byla i Plekancova střela.
19:24
Ošklivý moment. Střela Webera se odrazila od brusle Kempného přímo do obličeje Paciorettyho, který za sebou nechává krvavou cestičku a mizí v útrobách stadionu.
18:55
Weberova střela od modré byla sražena mimo a domácí se následně osvobozují.
18:31
Domácí sice mají jedno z nejhorších oslabení v celé soutěži, ale zatím se brání ukázkově.
18:09
Brian Campbell (CHI) vyhodil puk do hlediště, za což ho čekají dvě minuty na samotce.
17:41
Montoya vyrazil tvrdou střelu přímo před sebe, kde se k dorážce tlačil Hartman, ale puk před odkrytou bránou netrefil.
17:08
Pacioretty poslal nabídku před bránu, kterou ale nevyslyšel Desharnais a ani Shaw.
16:51
Shaw dostal milimetrový pas mezi čárky, ale Crawford si připisuje zatím nejlepší zákrok večera, při kterém vymrštil lapačku a střelu hostujícího centra fantasticky lapil.
15:51
Keithovo nahození tečoval Rasmussen, ovšem bránu netrefil.
14:38
Plekanec pohotově vypálil, ale Crawford si připisuje úspěšný zákrok vyrážečkou.
14:19
Zakázané uvolnění Habs, vhazuje se po Montoyově levici.
14:02
Domácí jsou v ofsajdu, ale rozhodnutí se jim vůbec nelíbí. Hartman byl podle jejich názoru dotlačen do útočného pásma nedovolenými prostředky, ale rozhodčí vylučovat nebudou.
13:56
A další vyhození Jestřábů tentokrát letí přes všechny čáry a hra se tak okamžitě vrátí před Crawforda.
13:32
Pacioretty neudržel puk v souboji s Kempným, který tak dostává puk do středního pásma.
13:16
Petry si na modré zpracovával puk příliš dlouho a jeho následná střela se tak odrazila od clonícího hráče mimo hrací plochu. Následuje komerční přestávka.
12:06
Domácí otevírají skóre zápasu. Na modré čáře dostal nalito GUSTAV FORSLING a Montoya, kterému nešťastně vyrazil hokejku jeho vlastní obránce, nedokázal letícímu puku zabránit v cestě do brány. Asistence: Niklas Hjalmarsson, Marcus Krüger.
11:31
Keith ztratil puk na útočné modré, ale v pádu ještě stačil zabránit hrozícímu brejku.
10:41
Crawford na poslední chvíli vypíchl kotouč, který letěl na hůl neobsazeného Pacirettyho.
10:10
Toews od mantinelu nemohl Montoyu příliš vystrašit.
09:44
Shaw dostal nabídku od Danaulta, ale oba gólmani jsou zatím velmi pozorní.
08:51
Pánik vyjel s pukem zpoza brány, ale na poslední chvíli uklouzl a nedokázal Montoyu prověřit.
07:58
Anisomiv přihrál zpoza brány, ale Hossovi znemožnili zakončit obránci Montrealu.
07:12
Na druhé straně pálil bekhendem Kane, ale bránu Canadiens netrefil.
06:38
Pacioretty se už dostával do dobrého střeleckého postavení, ovšem zapomněl si s sebou vzít také puk.
06:21
Akce po ose Anisimov, Hossa a Panarin skončila střelou ruského útočníka. Al Montoya se ale dokázal včas přesunout ke své pravé tyčce a střelu bez zaváhání lapil.
05:37
Klička na modré často znamená ofsajd, o čemž se nyní přesvědčil i Hartman.
05:32
Jemelin pálí od modré nepřesně.
05:07
Kane dostal dlouhou přihrávku do útočného pásma, ale ideální moment pro zakončení prováhal.
04:47
Petry se protáhl po pravé straně do útočného pásma, ale jeho střelu skryl ve výstroji Crawford.
04:24
Montoya zasahuje vyrážečkou po střele z kruhu.
04:11
Puk se třepetá v ochranné síti a bude se vhazovat po Montoyově pravici.
03:56
Přihrávka přes celé pásmo doletěla k Panarinovi, který však pálil nepřesně.
03:50
03:05
Další zachycení útoku Plekancem a v útočném pásmu se dostal ke střele Pacioretty, ale Crawford vytáhl pohotový zákrok lapačkou.
02:54
Hosté vyhazují a polovina oslabení je za nimi.
02:49
Po sérii přihrávek pálil od modré Campbell, ale Montoya na jeho střelu viděl a udržel ji ve výstroji.
02:21
Při dalším pokusu o založení útoku přihrává Toews nepřesně a je z toho zakázané uvolnění.
02:08
Hossa přihrával před bránu, ale puk zachytil Plekanec a vyhazuje přes všechny čáry.
01:57
Domácí vyhráli buly a usazují se v pásmu.
01:50
A na trestnou putuje na dvě minuty za hákování Jemelin (MTL).
01:40
Hraje se při signalizovaném vyloučení Montrealu.
01:00
Další střelu si připisuje na své konto Kempný, proti kterému zasahuje Montoya.
00:53
Toews zavezl puk do pásma a následně přihrál puk Hartmanovi, který z levého kruhu minul hostující bránu.
00:23
Na druhé straně podobný zákrok v podání gólmana Habs.
00:10
Montreal okamžitě v útočném pásmu a první střelu si připsal Weber, Crawford zasahuje lapačkou.
00:01
Hymny jsou za námi a můžeme pomalu začít.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – B. Campbell, Keith, Seabrook, Kempný, Hjalmarsson, Forsling – P. Kane, Toews (C), Hartman – Hossa, Anisimov, Panarin – Schmaltz, Rasmussen, Hinostroza – Pánik, Krüger, Desjardins.

Montreal Canadiens: Montoya (Price) – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov, Hanley, Beaulieu – Radulov, Galchenyuk, Byron – Gallagher, Plekanec, Andrighetto – Shaw, Desharnais, Pacioretty (C) – T. Mitchell, Danault, Carr.

Rozhodčí: Sutherland, Rehman – Racicot, Nowak.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Vzájemná klání vyznívají v posledních letech jednoznačně lépe pro hokejisty Chicaga. Ti vyhráli všech pět poslední zápasu s Montrealem, který tak čeká na vítězství proti tomuto soupeři od října 2014.

MOTREAL CANADIENS

Nezastavitelný válec. Tak by se dal dvěma slovy charakterizovat kanadský tým na začátku letošní sezóny. Montreal zatím jen jednou prohrál v základní hrací době, ale ani výprask 0:10 od Columbusu ho nezastavil, spíše naopak. Jako by se hráči Habs zdravě namíchli a od té doby ukazují, že to skutečně byl jen drobný blackout a likvidují jednoho soupeře za druhým. Naposledy to poznal Detroit, který v Bell Centre schytal nepopulárního bůra. A to ještě poslední třetinu Canadiens více méně jen tak odjezdili.

CHICAGO BLACKHAWKS

Dnes nás čeká velmi napínavý duel, ve kterém se proti sobě postaví dva nejlepší týmy NHL a lídři svých konferencí. Jestřábi jsou samozřejmě s dvaadvaceti body nejlepším celkem Východní konference a drží si tříbodový náskok před Edmontonem. Domácí celek ještě do posledního zápasu držel úchvatnou sedmi zápasovou sérii bez porážky, avšak minulou noc se v United Center představili hokejisté Washingtonu a a celek z hlavního města v prodloužení ukončil vítěznou sérii Blackhawks.

Chicago – Colorado 4:0
Krásný nedělní večer, vítejte u dalšího zápasu kanadsko-americké NHL. Společně dnes budeme sledovat zápas mezi Chicagem Blackhawks a Montrealem Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.