To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:6
Je dobojováno a Chicago se mlže radovat z první výhry v této sezóně. Byla to ale krušná cesta, neboť Nashville byl nepříjemným protivníkem a stále se držel na dostřel. Viktor Arvidsson v 51. minutě snížil na 4:3, jenže Chicago dnes mělo vynikajícího Richarda Pánika, který ve třetí třetině dal dva góly a celkově zaznamenal hattrick! Konečný výsledek utkání je tedy 5:3.
59:50
Hraje se v rohu pásma Chicaga, tohle už domácí udrží.
59:17
Puk je ve středním pásmu, domácí svůj náskok chrání opravdu výborně.
58:40
Nashville i při tomto stavu zkouší power-play.
58:29
Chicago právě vstřelilo branku!
Hattrick! Mazanec už vyjížděl na střídačku, když se domácí dostali do brejku a když už všichni čekali Kaneovu střelu, přišla parádní přihrávka před prázdnou branku a RICHARD PÁNIK měl jednoduchou práci. Zaznamenal tak svůj první třígólový zápas v NHL! Asistence: Patrick Kane, Brent Seabrook.
57:25
Kaneova střela z pravého křídla skončila vedle.
57:00
Nashville se nemůže usadit trvaleji v útočném pásmu, nemluvě o střeleckých pokusech. Chicago se velice dobře brání.
55:54
Hinostroza dostihl vyhozený puk a zabránil tak tomu, aby rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.
54:57
Chytře to zkoušel Anisimov, chtěl Mazance překvapit střelou z úhlu, na gólmana hostů si ale nepřišel.
54:18
Motte vypíchl ve střením pásmu puk, dostal se do kontru a od levého mantinelu mířil na vzdálenější tyčku. Minul.
53:45
Na Darlingovi pohořel i Josi se svou střelou z levého kruhu pro vhazování.
53:08
Domácí se teď převážně brání a pokud je potřeba, nemají problém pouze vyhodit.
52:23
Od modré nahazoval Subban, Darling měl co dělat, aby si puk v chumlu hráčů našel.
51:59
Mazanec teď drží šance svého týmu na případný bodový zisk. Právě zastavil brejk domácích dvou na jednoho, nebezpečně zakončoval Tootoo.
50:06
Nashville právě vstřelil branku!
A zase je to pouze o jeden gól! VIKTOR ARVIDSSON dostal parádní pas až od vlastní branky, přebruslil Campbella a dokázal překonal i na brankové čáře připraveného Darlinga. Nashville snižuje na 4:3. Asistence: Mattias Ekholm.
50:00
Ekholm je s pukem za svou brankou a čeká na své spoluhráče.
48:29
Josi dostal přihrávku do druhé vlny, jenže na to nebyl dokonale připraven a zakončoval z trochu krkolomné pozice. Darling neměl ze zákrokem problém.
47:47
Puk je mimo ledovou plochu, vypadá to, že skončil na střídačce hostů, ale Pekka Rinne jej nemůže najít...
46:55
Další akci domácích rozjíždí Keith, dopředu si už najíždí Toews.
46:00
Chicago je rázem zase na koni a diktuje tempo hry.
44:56
Teď už byl ale český gólman překonán a Chicago znovu vede o dvě branky. Z rohu vyjel Hossa a už se chystal zakončit. To mu nevyšlo, neboť mu puk sjel z hole, ale poblíž stál RICHARD PÁNIK a zblízka poslal kotouč do sítě. Asistence: Marián Hossa, Arťom Anisimov.
44:24
Anisimov vjel do pásma, zleva přihrál na najíždějícího Hossu a ten střílel z první. Mazanec byl na místě a vyrazil.
43:49
Mazanec teď chvíli nevěděl, kde má puk, nakonec si ale poradil a zneškodnil i Panarinovu střelu.
43:23
Tvrdou střelu vyslal Seabrook, Mazanec vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou.
42:57
Výhoda neměla dlouhého trvání, už se pískalo. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Ryan Johansen.
42:52
Chicago bude hrát přesilovku, Darling už pospíchá na střídačku.
42:41
Oba týmy se pokusily o založení útoku nahozením puku, ani jedna strana ovšem neuspěla. Byla to trochu neuspořádaná pasáž utkání.
41:36
Na druhé straně musel Darling ukázat pohotový zákrok proti Arvidssonovi, puk vykopl před sebe.
40:44
Panarin tlačil puk z rohu před brankoviště, hosté tuto přihrávku zvládli srazit.

Trestné minuty: 4:4
Je za námi čtyřicet minut hry a výsledek je stále otevřený, neboť je to už pouze o jediný gól. V této části hry jsme sledovali více nepřesností a bojů o puk, než ložených šancí. Gól přišel až v 39. minutě, kdy přesilovou hru využil Craig Smith. Stav je tedy 3:2 pro domácí a hosté tak nejsou bez šance na body. To slibuje napínavou podívanou to třetí třetiny.
40:00
39:12
Hosté cítí šanci na vyrovnání, od modré pálil Josi a Darling musel vyrážet.
38:44
I hosté dokázali bleskově využít přesilovou hru. V levém kruhu napřáhl CRAIG SMITH a jeho umístěná střela skončila v horním růžku Darlingovy branky. Asistence: P. K. Subban, Mike Ribeiro.
38:38
Dvě minuty za hákování dostal Arťom Anisimov.
38:32
Bude se vylučovat, hosté zatím mají ponechanou výhodu.
37:26
Ribeiro napřáhl k tvrdému golfáku od levého mantinelu, trefil ale pouze Darlingův postoj. Ten přerušil hru, vhazuje se po jeho pravici.
36:27
Toews se snažil dostat zpoza branky do střelecké pozice, u levé tyčky se mu ale puk za Mazance dostat nepodařilo.
35:29
Tohle bylo od Ekholma spíše nahození, než střela, přesto musel Darling zasahovat. Svou rychlou lapačkou to zvládl.
34:24
Hossa se Schmaltzem vjeli do pásma, ke střele se ovšem nedostali.
34:10
Darling drží svůj tým nad vodou. Po dokonalé akci na jeden dotek před ním stál Smith, ale gólman Chicaga zvládl vyrazit a poradil si pak i s dorážkou Wilsona! Stále je tedy stav 3:1.
33:20
Panarinova střela z úhlu nebyla pro Mazance problém, puk vyrazil do rohu.
32:04
Hosté se dokázali ubránit, Subban je opět na ledové ploše, a Nashville je v plném počtu.
31:44
A zákrok si připsal i proti Campbellově střele přes obránce.
31:13
Kaneova střela byla tečována a mířila na Mazance. Ten dokázal na změnu směru zareagovat a nedopustil tak čtvrtý gól ve své brance.
30:21
Hostům se podařilo vyhodit, Chicago začíná další akci z míst před Darlingem.
30:04
Je tu přesilová hra pro domácí, P. K. Subban před Mazancem fauloval Motteho a už odjel s dvouminutovým trestem za podražení.
29:48
Prudké nahození hostů skončilo až za Darlingovou brankou, ten rozehrál na Forslinga.
28:07
Střela Neala z pravé strany nebyla přesná, puku se následně zmocnili domácí hráči.
27:35
V této třetině vidíme poměrně hodně nepřesností, mnoho akcí končí ještě před zakončením.
26:52
Tootoo vybojoval proti přesile puk, z rohu jej dostal na modrou, kde byl chvíli volný Keith a jeho následnou bombu musel krotit Mazanec.
25:41
Arvidsson se dokázal prosmýknout kolem svého strážce, puk už ale měl na dlouhou hůl a z nebezpečné střely nebylo nic.
24:28
Kane si najel do pásma po pravé straně, sjel si trochu na střed a snažil se vystřelit přes obránce. Puk byl sražen do rohu.
23:27
No, teď měl Mazanec velké štěstí. Střelu od modré tečoval Rasmussen a navíc mu clonil spoluhráč Sissons. Přesto si český gólman připsal úspěšný zákrok.
22:40
Darling Carleho střelu moc dobře neviděl, přesto si dokázal poradit a tento nepříjemný pokus vyrazil.
22:04
Rychlý přechod hostů do útoku byl přerušen hvizdem čárového, Ribeiro byl v ofsajdu.
21:26
Úvod druhé třetiny je v pomalejším tempu, Chicago rozvážně kombinuje a pomaličku se posunuje kupředu.
20:39
Na Toewsovu přihrávku z rohu si najel Hjalmarsson, ale v rozhodujícím okamžiku uklouzl a v pádu nedokázal Mazance překonat.

Trestné minuty: 2:2
Máme za sebou velice akční třetinu, ve které padly hned čtyři branky. Domácí měli výborný vstup do utkání, zasypali Mazance střelami a první gól přišel už v sedmé minutě z hole Nicka Schmaltze. O dvě minuty později využil přesilovku Brent Seabrook a o další dvě minuty se z bekhendu prosadil Richard Pánik. Hosté se ke slovu dostali až v závěru třetiny, kdy brejk tři na jednoho využil Colin Wilson.
20:00
19:34
Kempný neměl komu, musel tak volit pas dozadu na Seabrooka.
18:31
Udeřilo ale na druhé straně. Hosté se přes Kempného dostali do brejku tři na jednoho, Darling sice zvládl Nealovu střelu vyrazit, ale na dorážku COLINA WILSONA už byl krátký. Asistence: James Neal.
18:00
Hraje se zase v pásmu před Mazancem, Chicago se snaží ještě před pauzou přidat další gól.
16:39
Chicago oslabení ubránilo, Tootoo se vrátil do hry.
16:26
Darling v brankovišti doslova kouzlí! Byť byl na zemi a prakticky bezmocný, dokázal všechny pokusy soupeře zastavit. Nejblíže gólu byl Josi.
15:36
Subbanovu ránu z první zblokoval Rasmussen, k Darlingovi se puk vůbec nedostal.
14:45
Domácím se ihned po buly podařilo vyhodit přes všechny čáry.
14:39
Přesilovku si teď zahrají hosté, dvě minuty za podražení dostal Jordin Tootoo.
13:51
Arvidsson nezvládl zpracování puku při přechodu do útoku a vzniklo z toho pouze postavení mimo hru.
13:21
Pánik předvedl u mantinelu tvrdý hit na Ekholma, v hledišti to jen uznale zašumělo.
12:17
Na druhé straně měl na pravém křídle trochu prostoru Subban, z úhlu ale na Darlinga nevyzrál, ten dokázal vykrýt střelecký úhel a dokonale ucpat všechny mezírky.
12:01
A další Mazancův zákrok, nyní proti Keithovi a jeho dělovce od modré.
11:49
Nyní si český gólman připsal dobrá zákrok proti Kaneovi. Přerušil hru a hosté si mohou alespoň na chvíli vydechnout.
11:24
Prudký švih předvedl Tootoo, jeho rána prolétla jen kousek nad Mazancovým břevnem.
10:19
Tak tohle už začíná pro hosty vypadat zle nedobře. Do pásma si najel RICHARD PÁNIK, skvěle si před Carlem pokryl puk, udělal otočku a bekhendem překonal i zasahujícího Mazance. Asistence: Niklas Hjalmarsson, Duncan Keith.
10:09
Darling nyní zastavil Josiho výpad neskutečným zákrokem na brankové čáře, když se vleže natáhl po puku a stačil jej na poslední chvíli zastavit.
09:43
Po Panarinově ráně za Mazancem zacinkala branková konstrukce. Český gólman se zatím rozhodně nenudí.
09:20
Domácí se dostali do rychlého brejku ve třech hráčích, Kane jej ale zbrzdil a na modré pouze nahodil po mantinelu.
08:19
Domácí velice rychle využívají přesilovou hru, když si BRENT SEABROOK sjel z modré na vrchol kruhu pro vhazování, jeho bombu tečoval hostující Ekholm a na tuto změnu už Mazanec nezvládl zareagovat. 2:0 pro Chicago. Asistence: Duncan Keith, Patrick Kane.
08:13
Chicago si zahraje přesilovou hru, Mike Ribeiro dostal dvě minuty za zdržování hry, vyhodil totiž puk přes plexisklo.
07:47
V rohu obranného pásma domácích puk vybojovali Hinestroza a Hjalmarsson a rozjeli tak další akci Chicaga.
06:36
Domácí jdou do vedení. Z rohu si vybruslil NICK SCHMALTZ a z levého kruhu vystřelil přesně nad Mazancovo pravé rameno. Zaznamenal tak svou první trefu v NHL. Asistence: Tyler Motte.
05:49
Toewsův pokus od levého mantinelu se k Mazancovi vůbec nedostal, obrana puk srazila.
04:45
V obrovské příležitosti se ocitl hostující Wilson. Najednou byl osamocen před Darlingem, jenže ten se nenechal rozhodit, soupeře vybruslil a jeho střelu vyrazil!
04:14
Chicago zatím hodně střílí přes obránce, Mazanec tak musel čelit dalšímu podobnému pokusu. Panarinovu ránu vyrazil do rohu.
03:24
Ellis pouze nahodil od modré čáry, puk skončil v rohu kluziště. Do akce jde Chicago.
02:56
Zleva vystřelil zápěstím Forsberg, Darling jeho ránu schoval v chráničích a přerušil hru.
02:02
Mazanec si musel poradit s nepříjemným švihem Toewse, puk vyrazil před sebe.
01:39
Oba týmy střídají za hry, dopředu půjde Nashville.
00:35
Začalo se v aktivním stylu, na druhé straně přišly dokonce dva pokusy, nebezpečnější byl ten od Tootooa.
00:17
Netrvalo dlouho a byla tu první střela utkání. Do pásma se vřítil Johansen a přes obránce vyslal na Darlinga nepříjemný pokus. Ten tak má první zákrok.
00:01

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Keith, Hjalmarsson, Kempný, Seabrook, Forsling, Campbell – Pánik, Toews (C), Hossa – Panarin, Anisimov, P. Kane – Motte, Krüger, Hinostroza – Rasmussen, Schmaltz, Tootoo.

Nashville Predators: Mazanec (Rinne) – Josi, Subban, Ekholm, Ellis, Carle, Weber – Forsberg, Johansen, Fiala – Wilson, Fisher (C), Neal – Järnkrok, Ribeiro, C. Smith – Arvidsson, Sissons, Salomäki.

Rozhodčí: Kowal, L'Ecuyer – Cameron, Miller.
Máme za sebou hymnu USA, můžeme začít!
Zápas začne s mírným zpožděním, nikam neodcházejte.
Zápas v United Center začne ve 2:30 ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Nashville Predators

Pro hosty z města country to byl vůbec první zápas nové sezóny a jak už bylo řečeno, Nashville jej zvládl na výbornou. Po gólech Subbana, Josiho a Fishera si připsal první body do tabulky. Dnes je ale na programu odveta na soupeřově ledě a to už může být zcela jiná písnička...

Lídři kanadského bodování

Ryan Johansen 3 (0+3)
Roman Josi 2 (1+1)
Mike Fisher 2 (1+1)
Chicago Blackhawks

Domácí tým má za sebou dva odehrané zápasy a je po nich na nule! Po domácí porážce od St. Louis se mužstvo vydalo do Nashvillu, aby zde odehrálo první vzájemnou partii a domácí se se soupeřem nemazlili. V první třetině sice skórovali Kruger a Hjalmarsson, ale to bylo vše, Nashville vyhrál 3:2 a je do dnešní odvety dobře naladěn.