Tři hvězdy utkání:
1. Jonathan Toews (CHI) 1+3
2. Richard Pánik (CHI) 1+1
3. Patrick Kane (CHI) 1+0
Chicago vedlo po první třetině o dvě branky. Ve třetí části hry dokázali hosté během necelé minuty vyrovnat. Rozhodující gól vstřelili Blackhawks v 59. minutě, když se prosadil Jonathan Toews. Do prázdné branky stanovil konečný výsledek Marián Hossa.
Československá stopa v utkání:
Michal Kempný (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:47
Richard Pánik (CHI) 1+1,3 střely, čas na ledě 12:17
Marián Hossa (CHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:21
59:36
Chicago právě vstřelilo branku!
Jonathan Toews dobruslil kotouč v útočném pásmu, navázal na sebe dva hostující hráče a následně našel najetého MARIÁNA HOSSU. Ten si počkal na vhodný moment a zakončil do prázdné branky. Asistence: Jonathan Toews.
59:10
Vancouver hraje bez brankáře.
58:42
Domácí hokejisté se dostávají do veden. Richard Pánik vystřelil, puk se od zadního mantinelu dostal před branku, odkud se pohotovou střelou prosazuje JONATHAN TOEWS. Asistence: Richard Pánik, Niklas Hjalmarsson.
57:55
Ryan Miller musel zasahovat, domácí čtvrtá formace se dostala do útočného pásma, a tak musela být obrana Canucks pozorná.
57:31
Vancouver Canucks má kotouč pod kontrolou, nikam se nežene.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:40
Mírnou optickou převahu mají domácí, ale nemohou se probojovat do vyložené střelecké pozice.
56:04
Sledujeme pasáž hry, v níž není k vidění mnoho vyložených šancí. Oba týmy chtějí pravděpodobně do prodloužení.
54:44
Hra je přerušena, Ryan Miller má na svém kontě další zákrok. Následovat bude komerční přestávka.
54:35
Brian Campbell má puk za svou brankou, odkud zakládá další útočnou akci. Tu ukončuje gólman Canucks povedeným zákrokem.
54:08
Marián Hossa se pokoušel probojovat do výrazné šance. Mohl přihrávat, ale vzal to na sebe. Obrana Vancouveru si dokázala poradit.
52:22
Arťom Anisimov se probojoval do zakončení, branku však trefit nedokázal. Nechybělo ale mnoho.
52:00
Hostující celek kontroluje hru, snaží se hrát aktivně a čeká na chyby soupeře.
51:25
Komerční přestávka.
51:07
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme spíše klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.
50:01
Další icing Canucks, dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny.
49:09
Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma domácích.
49:01
Arťom Anisimov vystřeli z velkého úhlu, hostující brankář je připravený. Vhazovat se bude před brankou Canucks.
47:50
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
47:03
Ryan Miller neviděl střelu od modré, ale puk dokázal zastavit. Spíše intuitivně, ale i tak kryje hostující gólman domácí střelu.
46:29
Dlouho domácí hráči drželi dvoubrankové vedení, ve třetí třetině stačilo Vancouveru 46 sekund a je vyrovnáno.
45:49
Vancouver právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno, hodně prostoru před brankou dostal hostující BO HORVAT, který dokázal překonat brankáře domácích hokejistů. Velmi rychle smazali hosté dvoubrankovou ztrátu. Bez asistence.
45:03
Bleskově využitá přesilová hra. Je sníženo na rozdíl jediné branky, prosazuje se ránou od modré čáry TROY STECHER. Corey Crawford puk rukavicí jemně tečoval, ale zastavit jej nedokázal. Asistence: Henrik Sedin, Brandon Sutter.
44:53
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Michal Kempný – 2 min., držení protihráče).
43:30
Brendan Gaunce vedl útočnou akci Vancouveru, ale vystřelit přesně nedokázal.
42:20
Patrick Kane se dostal do brejku. Mířil sám na brankáře, ale jeho pokus končí mimo, protože zlobil při pokusu o střelu hokejku. Domácí měli velkou šanci navýšit své vedení.
42:04
Domácí hokejisté špatně rozehráli, a tak je z toho jen zakázané uvolnění.
41:13
Arťom Anisimov se pokoušel přes obránce probojovat do zakončení, jeho střele chyběla přesnost.
40:37
Zápas pokračuje třetí třetinou. Hlavní sudí ztratil kotouč z dohledu, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:01
V prostřední dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Týmy jsou do kabin za stavu 2:0. Střelecká převaha domácích stále platí, ale není už tak výrazná – 21:17.
40:00
39:40
V poklidném tempu se třetina dohrává.
39:00
To už probíhá poslední minuta hry ve druhé tetině. Před brankou číhal Arťom Anisimov. Ryan Miller kryje puk, buly před jeho brankou.
38:47
Domácí se dostali do přečíslení tři na dva. Vystřelit Chicago ale nedokázalo.
38:05
Patrick Kane nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se až do zakončení, Ryan Miller si s jeho pokusem dokázal poradit.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:33
37:22
Troy Stecher ani Sven Bärtschi nedokázali překonat domácího brankáře v obrovských šancích. Corey Crawford drží své spoluhráče stále ve dvoubrankovém náskoku.
37:00
Hostující celek hraje přesilovou hru nepříliš dobře, nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.
36:13
Tanner Kero to vzal na sebe, v oslabení se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale trefil jen brankáře Canucks.
35:33
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 2 min., hákování).
35:32
34:55
Artěmij Panarin našel Mariána Hossu, který to zkoušel bez přípravy. Ani jeho pokus nebyl přesný.
34:16
Marián Hossa jako mozek této přesilovky, snaží se něco vymyslet a vstřelit tak třetí branku svého celku. Zatím se Canucks dobře brání.
33:40
Přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, kteří se dostali do útočného pásma, kde kombinují. Brent Seabrook to zkoušel od modré. Jeho pokus postrádal přesnost.
33:32
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., sekání).
33:06
Kotouč vylétl z hrací plochy, následovat bude komerční přestávka.
32:30
Domácí hráči hrají nyní znovu aktivně, Zvládnuté oslabení jim pomohlo. Naopak Vancouver se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
31:42
31:18
Chicago Blackhawks se osvobozuje, posílá puk přes všechny čáry. Domácí tak mohou vystřídat kvarteto hráčů.
30:23
Daniel Sedin dostal výbornou přihrávku na kruh, měl před sebou odkrytou část branky. Domácí gólman se však stihl skvěle přesunout, a tak zamezil Canucks ve skórování. Pěkná akce hostů a ještě lepší zákrok brankáře.
30:07
Corey Crawford kryje střelecký pokus soupeře od modré čáry. Hra je tak přerušena.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí vedou o dva góly, teď se ale musí bránit v početní nevýhodě.
29:42
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Trevor van Riemsdyk – 2 min., vysoká hůl).
29:10
Nick Schmaltz byl na malý moment volný před brankou. Než si toho domácí hokejisté všimli, přišli o kotouč.
28:14
Jeden z domácích hráčů vystřelil od modré čáry, puk ale končí výrazně mimo branku.
27:46
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
27:06
Markus Granlund dostal přihrávku do jízdy, kterou musela domácí obrana zastavovat až na poslední chvíli. Michal Kempný si poradil na výbornou.
26:45
Hosté na led vyslali elitní formaci, která se celkem snadno dostala do útočného pásma. Zakončit se jí ale nepodařilo. Obrana Chicaga si dokázala poradit.
26:05
Vinnie Hinostroza se dostal do útočného pásma v rozporu s pravidly, píská se postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.
24:50
Nikita Trjamkin se naprosto zbytečně dostal do problémů. Špatně vyhodnotil situaci a jeho laxní vychození zastavil obránce Chicaga na modré. Střelecký pokus Niklase Hjalmarssona byl nepřesný.
24:23
Nick Schmaltz zakončoval nepříliš povedenou akci spoluhráčů střelou z první, gólman Ryan Miller byl připravený.
24:00
Andrew Desjardins dostal hru do útočného pásma, v něm se ale domácí neudrželi dlouhou.
23:03
Na ledě je první formace hostujícího týmu, což znamená zvýšenou míru pozornosti pro domácí obrannou řadu. Daniel Sedin hledal svého kolegu dlouhou přihrávkou, ale neuspěl.
22:40
Blackhawks mají kotouč za svou brankou, hledají cestu, kudy vést útočnou akci. Následně se ale museli bránit. Bo Horvat vyhrál buly, a pak Sven Bärtschi trefil jen brankovou konstrukci.
22:08
Bo Horvat se dostal do střelecké pozice, domácí brankář Corey Crawford si povyjel z branky, aby jeho ránu dokázal zastavit.
21:40
Patrick Kane vybojoval kotouč v útočném pásmu, pokoušel se rychle přihrávat před branku, kde viděl spoluhráče. Nepodařilo se to.
21:03
Artěmij Panarin hledal před brankou zcela volného Arťoma Anisimova. Finální přihrávka však postrádala přesnost.
20:37
Brandon Sutter vedl akci Canucks, ale vystřelit se mu nepodařilo.
20:11
Jeden z hráčů hostů se dostal ke střele rychle po vhazování, brankář Corey Crawford zasahovat nemusel.
20:01
18:9, střelecky v první třetině byli jednoznačně aktivnější domácí hokejisté, kteří vedou o dva góly. Prosadili se Richard Pánik a Patrick Kane.
20:00
19:40
Chicago kontroluje hru, v klidném tempu se dohrává úvodní část hry.
19:00
Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry v první třetině. Bo Horvat vedl akci Canucks, ale vystřelit přesně nedokázal.
18:48
Domácí hrající ve velké pohodě zkouší přidat třetí gól, obrana Vancouveru musí být pozorná.
17:30
Jonathan Toews vybojoval puk u mantinelu v útočném pásmu, přenechal ho PATRICKU KANEOVI, který zakončoval. Střelu zápěstím zvládl technicky výborně, puk přišpendlil pod horní tyčku. Ryan Miller nedokázal zareagovat. Asistence: Jonathan Toews.
17:22
Patrick Kane byl volný mezi kruhy, přihrávka na něj neprošla.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:38
Domácí hokejisté si přihráli rukou, hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Ještě předtím ale vystřelil dobře Nick Schmaltz.
15:51
Aktivně hrající domácí hokejisté se dostali do vedení. Vancouver se snaží co nejrychleji přispěchat s odpovědí.
14:27
Brian Campbell přihrál na lépe postaveného RICHARDA PÁNIKA. Jeho pokus od modré čáry se odrazil od břevna do tyčky. Puk chvilku poskakoval před brankovou čárou,a pak skončil za ní. Gól platí, domácí vedou. Pětistý bod pro Briana Campbella v NHL. Asistence: Brian Campbell, Jonathan Toews.
14:12
Michal Kempný vystřelil od modré, jeho pokus byl zablokovaný mimo hrací plochy. Komerční přestávka bude následovat.
14:01
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho vyložených šancí nenabízí. Stav zápasu je stále vyrovnaný.
13:19
Vinnie Hinostroza oklamal protihráče ve středním pásmu, přešel útočnou modrou, ale nezakončil přesně.
12:50
Daniel Sedin se dostal ke střele bez přípravy, s jeho pokusem si tak tak poradil brankář Blackhawks.
11:54
Corey Crawford zastavuje hru za svou brankou, následně rozehrává na spoluhráče. Ti špatně rozehráli, a tak se do šance dostal Henrik Sedin. Domácí gólman si s jeho pokusem poradil.
11:27
Aktivně hrající Chicago se nemůže dostat do výraznější střelecké pozice, velmi dobře hraje obrana Canucks.
11:05
Jonathan Toews vedl další akci svého celku, v útočném pásmu jej o puk připravil Bo Horvat.
10:42
Ryan Miller kryje další ránu domácích. Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
10:30
9:6, tak vypadá statistika střel na branku. Více práce měl hostující brankář.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, na úvodní branku stále čekáme.
08:12
Oba týmy střídají, hraje se ve středním pásmu. Optickou převahu dál mají domácí.
07:09
Hra je přerušena, vhazovat se bude po icingu před brankou Chicaga.
06:40
Richard Pánik vedl další akci domácího celku, ale ani on nevystřelil na branku. Hra se přelévá ze strany na stranu.
06:04
Henrik Sedin našel Daniela Sedina. První formace Canucks se do zakončení neprobojovala.
05:50
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
05:20
Christopher Tanev z levé strany vystřelil, brankář Corey Crawford byl připravený. Nahození odrazil do rohu.
04:40
Richard Pánik se dostal k rychlé střele, brankář Vancouveru pohotově zastavil puk a následně jej rozehrál.
03:35
Christopher Tanev vedl akci svého celku, puk dostal do neutrální zóny. Jonathan Toews ve střední třetině vybojoval puk, a tak okamžitě změnil směr hry.
03:08
Dennis Rasmussen nahazoval na branku ze středního pásma, Ryan Miller vyklepal kotouč a rozehrál.
02:42
Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí, kteří jsou aktivnější. Vancouver se musí bránit.
01:53
Ryan Miller má kotouč za svou brankou, zapojil se do rozehrávky. Marián Hossa zachytil rozehrávku. Následně se do zakončení ale nedostal.
01:07
Vhazovat se bude znovu před brankou Vancouveru. Arťom Anisimov vyhrál buly, Michal Kempný se dostal ke střele. Jeho pokus byl ovšem zablokovaný.
00:33
Do útočného pásma se dostala formace Sedinů, vystřelit ale nedokázali. Následně se hosté nepochopili při rozehrávce, odehráli puk jen na icing.
00:01
Úvod zápasu je slavnostní, oceněn je Jeremy Roenick.
Zápas začne o něco později.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Kempný, Seabrook, B. Campbell, T. van Riemsdyk – Hartman, Toews, Pánik – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hinostroza, Kero, Hossa – Rasmussen, Schmaltz, Desjardins.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, Trjamkin, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Eriksson – Bärtschi, Horvat, Burrows – M. Granlund, B. Sutter, Megna – B. Gaunce, Chaput, Skille..
V tabulce Západní konference jsou domácí druzí (20-9-5-10; 65 bodů). Hosté devátí (13-9-6-19;50 bodů).
Chicago Blackhawks z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. V prodloužení porazilo Detroit Red Wings 3:4, v základní hrací době Colorado Avalanche 6:4 a Boston Bruins 1:0. Tým nestačil na Washington Capitals 0:6 a Minnesotu Wild 2:3.
Vancouver Canucks z posledních pěti zápasů prohrál tři. V prodloužení nestačil na Nashville Predators 1:2 a Philadelphii Flyers 4:5, v nájezdech pak na New Jersey Devils 1:2. Vyhrál nad Nashvillem Predators 1:0 a nad Floridou Panthers 2:1.
Co nejpříjemnější sportovní zážitek přeji všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawka Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.