Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:23
Tři hvězdy utkání:

1. Trevor Lewis (LAK) 1+0
2. Peter Budaj (LAK) 24 zák., 1 gól, 96,0%
3. Calvin Pickard (LAK) 30 zák., 2 góly, 93,8%
Statistiky: Střely na bránu: 25-32; Zablokované střely: 11-11; Vhazování: 55%-45%; Hity: 23-25; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Mikko Rantanen sice po skvělém vypíchnutí puku Drew Doughtymu poslal na začátku druhé třetiny Colorado do vedení, jenže v dresu Los Angeles Kings se rychle prosadil Tyler Toffoli a v polovině duelu dokonale obrat vítězným gólem Trevor Lewis. Colorado celkem třikrát nebo čtyřikrát orazítkovalo během zápasu tyč, pozitivní výsledek se mu ale uhrát nepodařilo, zatímco Kings ukončili sérii tří proher v řadě a zůstávají v těsném závěru za Calgary, se kterým bojují o druhou divokou kartu a playoff. Konečný výsledek: Colorado Avalanche 1 Los Angeles Kings 2.
59:50
Avalanche se po nepřesné zpětné přihrávce sami připravili o útočné pásmo a to je zřejmě konec!
59:17
Mark Barberio střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování minul bránu a Los Angeles Kings vzápětí vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém si Colorado vyžádalo oddechový čas. Calvin Pickard zůstal na střídačce. Domácí hokejisté stále v šesti hráčích.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:55
Mikko Rantanen se dostal před bránou v mezikruží ke střele, jenže jeho následný pokus byl nepřesný.
57:58
Calvin Pickard naskočil na střídačku a domácí hokejisté Colorada zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!
57:52
Marián Gáborík předvedl v mezikruží nádherný oblouk, kterým si sjel do levého kruhu pro vhazování a z ostrého úhlu posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, jenže Tyler Toffoli ji v tísni nedokázal zasáhnout a usměrnit do prázdné brány! Nádherná akce slovenského útočníka.
57:08
Blake Comeau neuspěl v blízkosti vlastní střídačky a pouze puk vyhodil na hůl hostujících hokejistů. Na obou stranách je nyní k vidění hodně nepřesností.
56:15
Avs se na pravém křídle nedokázali probít do útočného pásma a navíc museli rychle zpět. Situaci ale bez problému zvládli. Dokáže Colorado v závěru vyrovnat?
55:45
Colorado se po krátké reklamní přestávce nepodařilo rozehrát a vyhodili puk na levé straně na zakázané uvolnění. Utkání se neúprosně chýlí ke konci.
55:32
Kings na levém křídle napřáhli od modré čáry k táhlé střele, která byla přizvednuta a skončila v ochranné síti.
54:56
Blake Comeau na modré čáře ve střed útočného pásma ztratil přehled a jeho přihrávka doleva zamířila do území nikoho. V hledišti to po nepřesné rozehrávce jen zahučelo.
54:18
Kings se nepodařilo necelých šest minut rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Domácí touží po vyrovnání.
53:58
Calvin Pickard se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Kings a přenechal puk jednomu ze spoluhráčů.
53:01
Tyson Barrie napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k nádherné střele s příklepem, která se od vzdálenější levé tyče odrazila zpět do hry! To byla rána!
52:36
Alec Martinez hledal dlouhou kolmou přihrávkou na útočné modré čáře Dustina Browna, který na jeho prudký pas nedosáhl, a Calvin Pickard u své levé tyče rozehrál za bránu. Kings stále vedou v Pepsi Center 2:1.
52:02
Calvin Pickard musel v pravém rohu obranného pásma hrát, protože zakázané uvolnění se proti Kings nepískalo.
50:46
Derek Forbort pěkně vypálil z vrcholu mezikruží, jenže našel pouze lapačku pozorného Calvina Pickarda.
50:27
Vyloučený Dustin Brown je zpět na ledě. Colorado se sice dostalo v početní výhodě ke čtyřem střelám, přesilovou hru ale využít nedokázalo, stejně jako předchozí dvě.
49:39
Francois Beauchemin z pravého křídla nádhernou diagonální přihrávkou nabil na střelu Jerome Iginlovi, který v levém kruhu pro vhazování vypálil bez přípravy s příklepem a jeho pokus těsně nad ledem mířil k přední levé tyči, Peter Budaj ale předvedl rychlý přesun a pravým betonem puk vyrazil! Skvělý zákrok.
48:27
Dustin Brown sekl zezadu ve středním pásmu Michaila Grigorenka a dostal dvě minuty za sekání.
48:27
Francois Beauchemin vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Petera Budaje bude následovat přesilová hra Colorada, ještě předtím ale reklamní přestávka.
48:04
Calvin Pickard naskočil na střídačku! Coloradu se konečně podařilo rozehrát a navíc bude hrát přesilovou hru. Domácí hokejisté mají poskytnutou výhodu a hrají v 6 proti 5!
47:24
Mark Barberio měl v levém rohu obranného pásma obrovské problémy, a přestože puk dokázal udržet, nakonec se mu zpoza brány nepodařilo rozehrát. Skvělý forčeking Kings.
46:30
Kings se nepodařilo podél hrazení, kde se nachází box časoměřičů rozehrát. Pískalo se zakázané uvolnění.
46:18
Hlavní trenér Los Angeles Kings Darryl Sutter dobře ví, že do konce zápasu ještě zbývá hodně času a je pořádně zachmuřený, což je u něj tradiční a očekávaný pohled.
45:21
Kevin Gravel předvedl na pravém křídle skvělý forčeking a připravil Gabriela Landeskoga o puk, který posílal rychle mezi kruhy pro vhazování, tam ale nebyl nikdo ze spoluhráčů.
45:10
Kings na levém křídle vypálili od mantinelu a Calvin Pickard na přední tyči ukryl puk ve své lapačce. Hra byla přerušena.
44:14
Drew Doughty zkusil na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho střela se odrazila na opačné straně mimo led.
43:27
Tyler Toffoli v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné táhlé střele zápěstím, která mířila nad lapačku Calvina Pickarda, jenže minula vzdálenější pravý horní roh brány.
42:32
Kings prudce vypálili z levého kruhu pro vhazování a Calvin Pickard měl co dělat, aby puk lapačkou vyrazil!
42:21
Nick Shore rychle vypálil z mezikruží zápěstím, jenže ho střela zamířila pouze do náruče Calvina Pickarda.
42:08
Andreas Martinsen si z levého rohu útočného pásma krásně sjel před bránu a bekhendem se snažil puk zasunout ke vzdálenější pravé tyči, Peter Budaj ho ale vleže dokázal levým betonem nebo hrudí vychytat!
41:28
Colorado se na pravém křídle dostalo ke dvěma nebezpečným střelám, které obě dvě Peter Budaj skvěle vyrazil! Kings se ocitli pod tlakem a vzápětí vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém hra byla přerušena.
40:39
Avalanche na levém křídle předvedli v rohu útočného pásma nepřesnou bekhendovou přihrávku, po které se puk dostal až k brankářovi Calvinovi Pickardovi.
40:01
Colorado vyhrálo úvodní vhazování závěrečné části utkání, do které vstupuje s jednobrankovým mankem.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-25; Zablokované střely: 9-6; Vhazování: 56%-44%; Hity: 15-20; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:47.
Po bezbrankové první třetině v prostřední části začaly padat v Pepsi Center góly. Pouhých 32 sekund po začátku druhé třetiny se prosadil po vypíchnutí puku Drew Doughtymu a samostatném úniku Mikko Rantanen, jenže na jeho gól zanedlouho odpověděl Tyler Toffoli a v polovině utkání poté otočil zápas na stranu Kings Trevor Lewis. Ze Peterem Budajem sice dvakrát zazvonila tyč, vyrovnat se ale Avalanche i přes velkou snahu zatím nepodařilo. Skóre po druhé třetině: Colorado Avalanche 1 Los Angeles Kings 2.
40:00
39:39
Kings se během pár sekund podruhé v rychlém sledu nepodařilo rozehrát. Pískalo se zakázané uvolnění.
39:08
Mikko Rantanen znovu ukradl puk Kings a vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale tentokrát nepřesný a zamířil vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Peter Budaj zasahovat nemusel.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:30
Tentokrát už se zakázané uvolnění pískalo, ovšem na opačné straně proti hostujícímu Los Angeles Kings.
38:00
Hokejisté Colorada nahodili puk za bránu Kings chytře tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, a odjeli střídat.
36:53
Avalanche na levém křídle vypálili a za Peterem Budajem potřetí v dnešním utkání zazněla branková konstrukce!
36:41
Nathan MacKinnon předvedl v mezikruží fantastickou stahovačku, kterou si prohodil puk mezi nohama jednoho z hráčů Kings a v blízkosti levé tyče se dostal ke střele po ledě, která zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
36:09
Jeden z hokejistů LA Kings z ničeho nic mohl udeřit v blízkosti pravé tyče, brankář Calvin Pickard mu ale puk skvěle vypíchl holí a zakončit mu nedovolil!
35:35
Blake Comeau napřáhl v levém kruhu ke tvrdé střele s příklepem, kterou Peter Budaj hrudí vyrazil mimo.
34:53
Avalanche mohli pálit z mezikruží zápěstím a také tak učinili, následná střela ovšem byla zablokována.
34:42
Ačkoliv hokejisté Colorada prohrávají, nyní jednoznačně ovládají střed ledové plochy a navíc se dostávají do šancí.
33:40
Nathan MacKinnon se chystal na levém křídle objíždět bránu, jenže ho v blízkosti levé tyče vracel směrem mezi kruhy pro vhazování, Peter Budaj ovšem situaci skvěle vyhodnotil a puk vyrazil mimo. Domácí jsou nahoře!
32:43
Mikko Rantanen mohl na vrcholu levého kruhu pro vhazování pálit, jenže zadovkou hledal ze druhé vlny najíždějícího Francoise Beauchemina, který se k puku nedostal. Z nadějné šance nebylo nakonec nic.
32:14
Kings se ocitli v postavení mimo hru a na řadu přichází další krátká reklamní přestávce. Za okamžik jsme zpět.
32:04
LA se v rychlém sledu dostalo ke dvěma střelám na pravém křídle, obě dvě ale Calvin Pickard vyrazil.
31:04
Jake Muzzin na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela mířila přesně do bližšího horního rohu brány, Calvin Pickard byl u ní ale včas a puk vyrazil hrudí mimo.
30:53
Kings na pravém křídle vypálili z ostrého úhlu, Francois Beauchemin ale jejich pokus dobře srazil mimo.
29:32
Los Angeles právě vstřelilo branku!
TREVOR LEWIS si na levém křídle krásně pokryl puk bekhendem a po rychlém sjetí před bránu puk mezi betony Calvina Pickarda zasunul do brány. Kings skórovali podruhé v řadě a rázem vedou nad Avs 2:1! Asistence: Tanner Pearson.
29:23
Mikko Rantanen na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování nejprve promáchl puk, který mu sjel z čepele hole, a poté vypálil zápěstím, střela ale byla zablokována.
28:42
Avalanche před pár okamžiky nebezpečně vypálili z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Peter Budaj skvěle zasáhl maskou, kterou puk vyrazil mimo tři tyče!
27:52
Patrik Wiercioch před bránou skvěle tečoval nahození z pravého křídla, puk ale minul pravý horní roh brány.
26:52
Mikko Rantanen na levém křídle vypálil od mantinelu z ostrého úhlu a Peter Budaj pravým betonem puk vyrazil do rohu ledové plochy. Colorado chce získat zpět vedení.
26:26
Útok Kings tažený po levém křídle zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází reklamní přestávka.
25:39
Peter Budaj ukryl střelu Avalanche z pravého křídla v náručí, stejně jako po pár sekund hry na opačné straně Calvin Pickard, který zasáhl proti střele od modré čáry.
25:15
John Mitchell na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné táhlé střele zápěstím, která nad lapačkou Petera Budaje mířila ke vzdálenější pravé tyči, nakonec se ale právě od ní odrazila zpět do hry!
24:21
Dustin Brown mohl rychle otočit skóre na stranu Los Angeles Kings, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale minula bližší horní roh brány a zamířila mimo.
23:18
Drew Doughty v blízkosti levé tyče předvedl nádhernou bekhendovou přihrávku, kterou odčinil svou předchozí chybou a připravil gól pro TYLERA TOFFOLIHO, který u pravé tyče dokázal puk dopravit do brány ještě předtím, než byla posunuta brána. Kings rychle vyrovnali na 1:1! Asistence: Drew Doughty a Adrian Kempe.
22:27
Kings vzápětí zkusili vypálit od modré čáry tentokrát už Calvin Pickard podržel puk ve své výstroji.
22:22
Kyle Clifford krásně vypálil z levého křídla, jeho střela od mantinelu ale našla na přední tyči pravý beton Calvina Pickarda, který puk vyrazil vestoje do rohu kluziště.
22:00
Dravé mládí vyzrálo nad zkušeností a Avalanche se po několika neproměněných šancí ujali zaslouženě vedení.
20:32
Colorado právě vstřelilo branku!
MIKKO RANTANEN na útočné modré čáře ukradl gól zkušenému Drewovi Doughtymu, který se dopustil obrovské chyby, a poté se řítil do samostatného úniku, jenž v mezikruží zakončil krásnou střelou zápěstím a nad lapačkou Petera Budaje zamířil do vzdálenějšího pravého rohu brány, ve kterém se puk na cestě do brány odrazil od horní tyče. Nádherná krádež a gól, po kterém Avs na začátku druhé části vedou 1:0!
20:01
Kings vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny, do které oba týmy vstupuje za bezbrankového skóre, ačkoliv během úvodní části utkání nouze o šance nebyla.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-12; Zablokované střely: 6-2; Vhazování: 50%-50%; Hity: 7-12; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:59.
Ačkoliv Los Angeles bylo během první třetiny střelecky aktivnější a jednou orazítkovalo tyč, kterou trefil Jake Muzzin, blíže ke vstřelení gólu mělo Colorado, v jehož dresu v přesilové hře pálil do brankové konstrukce Gabriel Landeskog a hned vzápětí mohl skórovat do odkryté brány Mikko Rantenen, jenže rozvlnil pouze boční síť. Oba brankáři jsou bezchybní. Skóre po první třetině: Colorado Avalanche 0 Los Angeles Kings 0.
20:00
19:43
Cody Goloubef na pravém křídle vypálil od mantinelu a puk zamířil vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:19
Kevin Gravel na pravém křídle vypálil od modré čáry a Calvin Pickard puk bez problému sevřel ve svém náručí.
17:42
Marián Gáborík vypálil z mezikruží a puk se od clonícího Francoise Beauchemina odrazil do ochranné sítě.
15:45
Tanner Pearson na pravém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Calvina Pickarda se dostal k dorážce Tyler Toffoli, z blízkosti ale bekhendem neuspěl!
14:13
Michail Grigorenko a Matt Duchene se v rychlém sledu dostali ke střele, obě dvě ale Peter Budaj skvěle vyrazil.
14:07
Vyloučený Nic Dowd po dvou obrovských šancích Colorada naskočil na led a ani druhý přesilová hra nebyla využita. V Pepsi Center trvá bezbrankové skóre.
12:56
Další obrovskou šanci měl na holi Mikko Rantanen, který na pravém křídle z ostrého úhlu mířil pouze do boční sítě!
12:46
Gabriel Landeskog se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a mohl rychle využit přesilovou hru Colorada, jenže skórovat mu zabránila branková konstrukce! Peter Budaj měl pořádnou kliku.
12:07
Carl Söderberg byl zasažen do obličeje a Nic Dowd dostal dvě minuty za vysokou hůl.
11:39
Vyloučený Adrian Kempe se vrátil zpět na led a Colorado se během přesilové hry dostalo pouze ke dvěma střelám.
09:53
Gabriel Landeskog se snažil prosadit v těsné blízkosti brány, jenže našel pouze náruč připraveného Petera Budaje, který si v bráně Kings připsal další zákrok.
09:39
Nathan MacKinnon v pravém kruhu vypálil ihned po vhazování a pozorný Peter Budaj puk ukryl ve své výstroji.
09:39
Adrian Kempe po sérii tvrdých hitů fauloval Joea Colbornea a dostal dvě minuty za hákování.
08:20
Francois Beauchemin na levé straně vypálil od modré čáry a slovenský brankář Peter Budaj jeho pokus vyrazil.
07:58
Jake Muzzin v blízkosti levé tyče vypálil z ostrého úhlu a Calvina Pickarda nyní zachránila branková konstrukce!
06:10
Alec Martinez na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil mimo tři tyče.
05:58
Alec Martinez vstřelil z mezikruží a chystal se slavit gól, do jeho rány se ale skvěle vrhl obětavý Patrik Wiercioch.
05:00
Dustin Brown pálil na pravém křídle z blízkosti, jenže bránu minul a Calvin Pickard zasahovat nemusel.
04:43
Tyler Toffoli se v poslední sekundě přesilové hry dostal ke střele, kterou Calvin Pickard vyrazil, a vyloučený Cody Goloubef se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu.
04:11
Jeff Carter se v mezikruží ocitl ve velké šanci, jenže jeho následná střela se mezi tři tyče nevešla!
03:46
Francois Beauchemin odvedl před bránou skvělou práci, když zablokoval střelu Tannera Pearsona z blízkosti.
03:03
Vzápětí pálil z levého kruhu pro vhazování Jeff Carter a Calvin Pickard po dalším úspěšném zákroku opět přerušil hru.
02:53
Drew Doughty vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Calvin Pickard po dobrém zákroku přerušil hru.
02:43
Cody Goloubef fauloval Nica Dowda a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Kings si zahrají první přesilovou hru.
02:31
Patrik Wiercioch napálil puk na bránu Kings ze středního pásma a Peter Budaj jeho táhlý pokus dobře vyrazil.
01:37
Nick Shore dobře vypálil z levého kruhu pro vhazování, Calvin Pickard byl ale pozorný a ukryl puk ve svém náručí.
00:01
Matt Duchene vyhrál úvodní vhazování proti Anžemu Kopitarovi a Avalanche jako první mohou přejít do útoku.
00:01

Colorado Avalanche: Pickard (S. Martin) – Ťutin, Barrie, Beauchemin (A), Goloubef, Wiercioch, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Nieto – Comeau, Duchene, Rantanen – Grigorenko, J. Mitchell, Iginla – Martinsen, Söderberg, Colborne. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, McNabb, Gravel – Kopitar (C), Toffoli, Lewis – Pearson, J. Carter (A), D. Brown – Clifford, Dowd, Gáborík – King, N. Shore, Kempe. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Marc Joannette, TJ Luxmore. Čároví: Matt MacPherson, Kiel Murchison.

Marián Gáborík (LAK)
Peter Budaj (LAK)
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

02.02.17 LA Kings – Colorado Avalanche 5:0
16.11.16 Colorado Avalanche – LA Kings 4:1
Los Angeles Kings:

Los Angeles Kings se bude snažit v Pepsi Center ukončit sérii tří porážek a zabránit větší ztrátě na Calgary, se kterým bojuje v Západní konferenci o druhou divokou kartu a zaostávají za ním o dva body. V bráně Kings se již podvanácté v řadě představí brankář Peter Budaj. Darryl Sutter povede svůj tým k 1262. utkání, čímž vyrovná na třináctém místě rekord Jacquese Lemairea, a v případě vítězství může v historické tabulce Kings vyrovnat rekord Andyho Murrayho, který dovedl tým z Kalifornie k 215 výhrám.
Colorado Avalanche:

Hlavní trenér Jared Bednar před zápasem proti Los Angeles Kings nevyloučil povolání některého z hráčů AHL poté, co byl do konce sezóny vyřazen ze hry kvůli zlomenině kontíku Nikita Zadorov. Zajímavé je, že ke zranění nedošlo během ostrého soutěžního zápasu, ale během rozbruslení po ošklivé srážce se spoluhráčem Mikkem Rantanenem. Avalanche mají v současné chvíli k dispozici pouze šest zdravých obránců. Kdo přijde?
Los Angeles Kings prohrálo třikrát v řadě a playoff se mu začíná pomalu, ale jistě vzdalovat. Tým kolem slovenského brankáře Petera Budaje a útočníka Mariána Gáboríka ale ve středu v noci čeká zápas proti Coloradu, nejhoršímu celku letošní sezóny NHL, a kdy jindy už by měl špatnou sérii výsledků ukončit, než právě proti němu. Zda se Kings podaří potvrdit roli favorita a ukončit sérii tří porážek v řadě můžete sledovat s námi! Začínáme v noci krátce po 3. hodině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.