To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním utkání:

nikdo
Tři hvězdy utkání:

1. Calvin PICKARD (COL) – 32 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, čisté konto
2. Gabriel LANDESKOG (COL) – 1+0, 2 střely, účast na ledě 0, čas na ledě 17:50, vítězný gól
3. Devan DUBNYK (MIN) – 31 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,9%

Největší čas na ledě: Matt Duchene 23:14 – Ryan Suter 26:16

Branka a nahrávky: 51. Landeskog (Duchene, Rantanen). Diváci: 16256. Rozhodčí: Hanson, Skilliter – Racicot, Wheler.
Odpolední zápas NHL přinesl klasicky ne moc atraktivní hokej, dnes jsme navíc viděli utkání velmi strohé na góly. O jedinou branku se postaral v 51. minutě domácí kapitán Gabriel Landeskog, který zužitkoval přesilovou hru.

Výborné výkony předvedli oba brankáři – Calvin Pickard a Devan Dubnyk. Colorado tak zvítězilo nad Minnesotou těsným rozdílem 1:0 a přiblížilo se postupují osmičce do play off.
59:46
Ryan Suter vypálil od modré čáry, kotouč proletěl vedle Pickardovy branky.
59:32
Stále pokračuje tlak Minnesoty v útočném pásmu, Mikael Granlund se svým překvapivým výpadem neuspěl.
59:11
Rozhodčí potvrdili, že branka kvůli nedovolenému bránění brankáři nemůže platit!
59:11
Bruce Boudreau si ještě pochopitelně bere trenérskou výzvu a rozhodčí si jdou situaci zkontrolovat k tabletu.
59:11
Minnesota sice dotlačila kotouč do branky, Coyleův gól ovšem není uznán! Eric Staal totiž natlačil Erika Johnsona na Picarda, který nemohl chytat.
58:58
Devan Dubnyk míří na střídačku, Minnesota se pokusí o vyrovnání v šesti hráčích v poli!
58:39
Carl Söderberg posílal přihrávku před branku, kotouč se odrazil těsně vedle levé tyče.
58:13
Domácí hráči udržují puk v útočné třetině a šetří cenné vteřinky v závěru utkání.
57:42
Matt Duchene málem vypíchl kotouč Granlundovi, finský šikula ale celou situaci zvládl s bravurou.
57:15
Joe Colborne vydoloval puk u mantinelu, po nedorozumění jej následně poslal na další icing.
56:36
Charlie Coyle vypálil ihned po vyhraném vhazování a za Pickardem se ozvala branková konstrukce!
56:31
Zakázané uvolnění na straně Colorada, vhazovat se bude po pravé ruce Calvina Pickarda.
56:10
John Mitchell se bez podpory spoluhráčů daleko nedostal, hrát budou moci opět hosté.
55:23
Tlak Minnesoty se v posledních minutách stupňuje, nahození Mikka Koivu končí sražené mimo tři tyče.
55:00
Neuvěřitelné štěstí měl nyní Calvin Pickard! Suterovu nenápadnou přízemní střelu vůbec neviděl, puk se mu ale zastavil o beton!
54:26
Jason Pominville nemůže pokračovat do útoku, ocitl se totiž v postavení mimo hru.
54:01
Devan Dubnyk raději pokryl kotouč pod svou lapačkou před dojíždějícím Grigorenkem. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Wild.
53:32
Tentokrát už přihrávka na Charlieho Coyla prošla, hostující útočník ovšem nedokázal vměstnat kotouč mezi tři tyče!
53:04
Calvin Pickard vložil hokejku do přihrávky směřující na Charlieho Coyla před branku a zabránil možná jistému gólu.
52:29
Mikael Granlund si vybruslil s kotoučem před branku, do střely mu vložil hokejku protihráč a kotouč skončil nad brankou.
52:01
Avalanche nadále hrají aktivně, Calvin Pickard zatím neměl ve třetím dějství příliš práce.
51:24
Zakázané uvolnění na straně Wild, hra se stěhuje zpátky před branku Devana Dubnyka.
51:00
Konečně jsme se dočkali branky a nyní je na Minnesotě, aby něco s výsledkem v závěrečných minutách udělala.
50:23
Colorado právě vstřelilo branku!
Avalanche přesilovou hru využívají a ujímají se vedení! Trpělivá kombinace domácích začala u Rantanena, který předal puk Mattu Duchenovi za branku. Duchene pak připravil puk před branku na GABRIELA LANDESKOGA, který procedil kotouč pod Dubnykem až do branky! Asistence: Matt Duchene a Mikko Rantanen.
49:30
Přesilová hra pro Colorado! Na trestnou lavici za držení hole míří Christoph Bertschy.
49:08
Tyson Barrie nezpracoval na útočné modré čáře kotouč, následně se ale velmi rychle stihl vrátit do obrany.
48:40
Akce střídá akci, hraje se nahoru dolů. Do útoku se nyní ženou domácí hokejisté.
48:11
Devan Dubnyk si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Erika Johnsona z ostrého úhlu.
47:46
Andreas Martinsen obkroužil branku a zkusil překvapit Dubnyka u druhé tyče, hostující brankář je v posledních týdnech ve výborně formě.
47:10
Avalanche se ještě chvíli po uplynutí přesilovky drželi v útočném pásmu, Wild se ale v klidu ubránili.
46:37
Přesilová hra je u konce, Minnesota hraje v plném počtu.
46:17
Minnesota se při oslabení brání celkem slušně a už několikrát se hostům podařilo osvobodit.
45:49
Parádní akci domácích zakončil Nathan MacKinnon, Dubnyk se stihl rychle přesunout a proti domácí hvězdě zakročil!
45:06
Tyson Barrie vyslal dobrou střelu od modré čáry, která ovšem jen orazítkovala plexisklo za Dubnykovou brankou.
44:37
Gabriel Landeskog se nyní dostal do křížku s Devanem Dubnykem a už to vypadalo, že se spolu hráč a brankář poperou, nakonec k bitce nedošlo, situaci zachránili Dubnykovi spoluhráči. Rozhodčí udělují Gabrielu Landeskogovi menší trest za hrubost, stejně tak Devanu Dubnykovi, který inkasuje ještě jeden menší trest za sekání navíc. Za brankáře hostů míří na trestnou lavici Nino Niederreiter.
44:37
44:13
Už to vypadá, že utkání by mohla rozhodnout jediná branka. Do útoku se nyní dostávají domácí.
43:40
Jared Spurgeon získal v souboji s Martinsenem puk a následně udržel na svých zádech i Jarome Iginlu.
43:02
Andreas Martinsen při svém pokusu o střelu zlomil hokejku a musí rychle spěchat na střídačku pro novou výzbroj.
42:33
Erik Johnson si vytvořil lepší střeleckou pozici, ani on však nezatřásl se stále bezbrankovým skóre.
42:04
Rene Bourque otřel svou střelu o Spurgeonovu hokejku a kotouč skončil v ochranné síti.
41:33
Zakázané uvolnění na straně Minnesoty, hra se stěhuje zpátky před Dubnykovu branku.
41:09
Nikita Zadorov předvedl zajímavou individuální akci, až do zakončení ovšem nebyl hostující obranou vpuštěn.
40:32
Devan Dubnyk zastavil střelu Fjodora Ťutina od levého hrazení.

Největší čas na ledě: Matt Duchene 15:07 – Ryan Suter 16:12
Ani druhá dvacetiminutovka nepřinesla příliš pohlednou podívanou. V prostřední části hry už bylo k vidění alespoň několik šancí, na branku ovšem i po 40 minutách hry stále čekáme. Colorado tak hraje s Minnesotou pořád bez branek.
40:00
39:30
Elitní formace Colorada si neporozuměla při rozjezdu útoku ve středním pásmu a na druhé střele se k bekhendové střele dostal Jason Pominville, Pickard si připisuje další zákrok.
38:54
Grigorenko se dostal ke kotouči před Dubnykovou brankou, bekhendová střela neprošla.
38:21
Devan Dubnyk likviduje střelu Erika Johnsona od modré čáry, vhazovat se bude v obranném pásmu Wild.
38:00
Mikael Granlund hledal hokejku najíždějícího Pominvilla, tomu chyběl k puku krok.
37:26
Hosté nyní postupovali do přečíslení 4 na 2, situaci ale zbytečně překombinovali a ani nezakončili.
37:05
Rozhodčí přerušuje hru u branky Minnesoty, kde si Landeskog ještě něco vysvětluje s Christianem Folinem.
36:46
Jonas Brodin se vřítil do útočné třetiny a slušnou střelou prověřil Pickarda, který je v posledních minutách pod palbou.
36:26
Zakázané uvolnění na straně Avalanche, hra se stěhuje před branku Calvina Pickarda.
35:50
Nahození Jareda Spurgeona nebylo pro Pickarda nikterak nebezpečné, kotouč skončil mimo branku.
35:09
Mikko Rantanen pálil ze slibné pozice, prostor mezi třemi tyčemi minul.
34:46
Kotouč sražen na domácí střídačku. Následuje reklamní přestávka, po níž se bude vhazovat mezi modrými čarami.
34:22
Rozehrávka Minnesoty nevyšla podle představ, ani Colorado se ovšem při svém útoku daleko nedostalo.
33:51
Nino Niederreiter dojel nahozený puk v útočném pásmu a může se svými kumpány rozjet útočnou akci.
33:12
Jason Pominville na druhé straně neprošel přes Johna Mitchella, následné nahození Mikka Koivu si pohlídal Pickard.
32:30
Matt Duchene se snažil projít individuálně, přes Brodina se nedostal. Minnesota ovšem poslala kotouč jen na zakázané uvolnění.
31:58
První útok Minnesoty se dostal do tlaku v útočném pásmu a z pravé strany vyslal střelu Matt Dumba, Pickard jeho pokus vyrazil.
31:18
Joe Colborne se dostal do velké šance, střela mu příliš nesedla a Dubnyk jeho pokus dokázal zastavit.
30:43
Calvin Pickard lapačkou zastavil střelu Jasona Pominvilla, kotouč mu vypadl z košíku a pokračuje se tak ve hře.
30:20
Elitní formace Avalanche se mohla usadit s kotoučem v útočné třetině, Barriemu ale přeskočil puk hokejku na modré čáře.
29:41
Minnesota má v posledních chvílích více ze hry, Francois Beauchemin má opět problémy s rozehrávkou.
29:05
Calvin Pickard následně zastavil tvrdou ránu Jonase Brodina od modré čáry.
28:48
Charlie Coyle dostal přihrávku do předbrankového prostoru, kde byl zcela sám. V rozhodující chvíli ho zklamala hokejka a Pickard nemusel ani zasahovat.
28:12
Nate Prosser ještě dokázal udržet kotouč v útočné třetině a Minnesota tak nadále kombinuje před Pickardem.
27:35
Dubnyk si nyní poradil s bekhendovou střelou Matta Duchena, i následnou ranou Mikko Rantanena.
26:52
Colorado se v útočném pásmu neprosadilo, Devan Dubnyk nemusel řešit žádnou komplikaci.
26:18
Fjodor Ťutin se vrací z trestné lavice, Avalanche hrají v plném počtu.
25:38
Minnesota nehraje přesilovou hru vůbec špatně, nyní se kotouč ocitl v ochranné síti a vhazovat se bude po levé ruce Calvina Pickarda.
25:04
Eric Staal dostal nabito před branku, nastřelil ovšem jen Pickarda. Avalanche následně vyhazují a mohou prostřídat své řady.
24:49
Calvin Pickard předvedl famózní reakci na tečovanou střelu a zastavil kotouč letící do jeho branky i před dorážejícím Zuckerem!
24:18
Další přesilová hra pro Minnesotu. Již podruhé v dnešním zápase míří na trestnou lavici za nedovolené bránění obránce Fjodor Ťutin.
23:59
Patrick Wiercioch obkroužil branku a snažil se kotouč zasunout za zadní tyč, Dubnyk ustál i následnou skrumáž v brankovišti.
23:40
Avalanche se nadále drží s kotoučem v útočném pásmu, Dubnyk zatím může zůstat v klidu.
23:08
Devan Dubnyk si poradil s tvrdou ranou Nikity Zadorova od modré čáry.
22:37
Suter s Dumbou naskakují z trestné lavice na led, Wild hrají v plném počtu.
22:25
Domácí hráči se sami vyhnali z útočného pásma, z tribun je slyšet bučení a Minnesota bude za chvilku už v plném počtu.
22:02
Dvojnásobná přesilovka zatím nevychází Lavinám podle představ, Eric Staal opět dostal kotouč z obranného pásma.
21:39
Sehraná kombinace skončila u Gabriela Landeskoga, který v prostoru před brankou nedokázal pořádně zakončit.
21:17
Mikko Koivu dokázal vyvést kotouč do bezpečí a nakonec mohli hosté dokonce zaútočit, přihrávka neprošla.
20:54
Fjodor Ťutin se vrací z trestné lavice, Avalanche hrají už 5 na 3.
20:37
Minnesota na začátku druhé třetiny pokračuje v přesilové hře, po úniku Comeaua v oslabení je tomu ale všechno jinak. Na trestnou lavici míří jak Ryan Suter za sekání, tak Matt Dumba za krosček. Začíná tak přesilovka Colorada 4 na 3 a za malou chvilku už 5 na 3!

Největší čas na ledě: Francois Beauchemin 7:47 – Ryan Suter 8:27
Je za námi dost nezáživná první třetina. Opět se potvrzuje, že odpolední zápasy NHL nebývají příliš atraktivní. Za dvacet minut jsme viděli prakticky jen jednu vážnější situaci, když Matt Duchene nastřelil tyčku. Minnesota pro změnu nevyužila dvě přesilové hry. Avalanche tak hrají s Wild po dvaceti minutách zatím bez branek.
20:00
19:37
Eric Staal si potáhl kotouč blíže na střed, tam ale proti dvěma protihráčům znovu přišel o puk a Colorado vyhazuje.
19:10
Matt Dumba neudržel puk v útočném pásmu a Wild tak musí rozjet nový útok.
18:54
Minnesota si v závěru první třetiny zahraje ještě přesilovou hru, za nedovolené bránění je vyloučen domácí obránce Fjodor Ťutin.
18:17
Konečně první velká šance! Matt Duchene si od mantinelu nabruslil blíže k brance a nastřelil bližší tyč Dubnykovy branky! Brankář hostů následně musel likvidovat i projektil z hole Francoise Beauchemina.
17:49
Elitní formace Colorada se nyní usadila v útočném pásmu.
17:22
Další icing na straně Divočiny, hra se stěhuje zpátky před branku Devana Dubnyka.
16:59
Zakázané uvolnění Minnesoty, vhazovat se bude v obranném pásmu Wild.
16:27
Střela Mikaela Granlunda skončila nad brankou, na druhé straně zkoušel štěstí Blake Comeau, jeho pokus si zase pohlídal Dubnyk.
15:58
Grigorenkovi odskočil puk při zpracování od bruslí a hrát tak mohou hostující hráči.
15:29
Calvin Pickard zastavil štiplavou ránu Jordana Schroedera, který vypálil hned po přechodu do útočného pásma. Po další reklamní pauze se bude vhazovat v obranné třetině Avalanche.
15:03
Hosté se z dalšího útoku neprosadili do žádného zakončení, stále čekáme na nějakou vážnější šanci, případně gól.
14:22
Tyson Barrie nahodil sice slabě od modré čáry puk na Dubnykovu branku, přes skrumáž před sebou ale brankář Minnesoty nic neviděl a puk mu, naštěstí pro něj, skončil na betonu.
13:53
Zakázané uvolnění na straně Colorada, hra se stěhuje zpátky před branku Calvina Pickarda.
13:27
Charlie Coyle si vytvořil prostor na střelu, z ostrého úhlu ovšem Calvina Pickarda nepřekonal.
13:00
Hraje se delší pasáž hry bez přerušení, pokračuje se v nízkém tempu. K vidění ještě nebyla žádná větší příležitost.
12:29
Tvrdá rána Jonase Brodina od modré čáry mířila zřejmě vedle branky, Pickard pro jistotu zasáhl betonem.
11:55
Nikita Zadorov uklidňuje hru za vlastní brankou a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
11:14
Rene Bourque chtěl využít velkého provozu před Dubnykovou brankou, jeho střela až k brankáři Wild nedošla.
10:25
Nikita Zadorov se vrací z trestné lavice, Avalanche první oslabení v zápase ubránili a hrají v plném počtu.
10:05
Duchene s Landeskogem získali kotouč a mohli postupovat do přečíslení dvou na jednoho, nakonec ho nedokázali zkrotit.
09:27
Coloradu se při oslabení zatím daří výborně, své soupeře drží daleko od Pickardovy branky.
08:51
Calvin Pickard pokryl kotouč ve svém brankovišti, kam se ho snažil nahrnout Mikael Granlund.
08:25
Minnesota si zahraje jako první přesilovou hru, za faul vysokou holí je vyloučen domácí obránce Nikita Zadorov.
07:47
Rene Bourque vypálil z levého kruhu, Devan Dubnyk v naprostém klidu jeho pokus zastavil.
07:24
Barrieho nahození bylo sraženo a na druhé straně střílel Mikael Granlund, právě Barrie jeho pokus obětavě zastavil.
06:41
Mikko Rantanen nyní schytal kotouč přímo do obličeje, rozhodčí raději přerušili hru, finský útočník Colorada by měl být ale v pořádku. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:07
Zakázané uvolnění Wild, vhazovat se bude po pravé ruce Devana Dubnyka.
05:50
Utkání se zatím hraje v typickém tempu pro odpolední zápasy v NHL. Zatím ne moc rychlé tempo a bez šancí.
05:26
Devan Dubnyk raději podržel kotouč pod svou lapačkou před dojíždějícími protihráči.
05:05
Tyson Barrie si vyměnil kotouč s MacKinnonem, střela z levé strany mu ale vůbec nesedla, branku netrefil.
04:33
Calvin Pickard si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Jordana Schroedera.
03:59
Christophe Bertschy se dostal k odraženému kotouči a snažil se ho zamést do sítě, bekhendem jej poslal jen do připraveného Pickarda.
03:38
Eric Staal vystřelil zpoza obránce, Calvin Pickard měl ovšem dobrý výhled a střelu dlouholetého kapitána Caroliny zlikvidoval.
02:59
Matt Duchene neměl dostatečnou rychlost, aby mohl postupovat do útoku, Pominville ho snadno obral o kotouč.
02:20
Tyler Graovac se dostal ke střele, Calvin Pickard si připsal sice rutinní, ale úspěšný zákrok.
01:57
Třetí formace Avalanche si vytvořila tlak v útočné třetině, nahození Patricka Wiercioche nebylo pro Dubnyka nikterak nebezpečné.
01:20
Z úhlu zkoušel štěstí i kapitán domácích Gabriel Landeskog, Dubnyk si s jeho střelou poradil.
00:51
Na druhé straně pálil po rychlé akci Matt Duchene, ani on nedokázal trefit zařízení.
00:28
Minnesota vstoupila do utkání aktivně, rána Christiana Folina od modré čáry skončila mimo tři tyče.
00:01
Nyní je už vše připraveno k úvodnímu vhazování dnešního odpoledního utkání!
Nyní už denverskou Pepsi Center zní americká státní hymna, kterou přednáší Jake Schroeder.
Na ledě ještě probíhá ceremoniál ke kampani NHL v boji proti rakovině. Začátek zápasu se tak ještě o trochu opozdí.
Hráči obou týmů už nastupují na ledovou plochu, za malou chvilku zazní americká hymna.
Utkání začne s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku, jak je u NHL zvykem.

Colorado Avalanche: Pickard (Varlamov) – Zadorov, E. Johnson, Beauchemin, Barrie, Wiercioch, Ťutin – Rantanen, MacKinnon, Duchene – Landeskog (C), Grigorenko, Iginla – R. Bourque, Söderberg, Comeau – Martinsen, J. Mitchell, Colborne.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Dumba, Prosser, Spurgeon, Brodin, Folin – Zucker, E. Staal, Coyle – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Pominville – Schroeder, Eriksson Ek, Stewart – Niederreiter, Graovac, Bertschy.

Rozhodčí: Hanson, Skilliter – Racicot, Wheler.

nikdo
MINNESOTA WILD

Minnesota si už čtyřikrát v řadě zahrála play off, Wild se vždy vklíní mezi nejlepší osmičku na poslední chvíli. Stejně jako loni, kdy dali obrovskou šanci právě dnešnímu soupeři, aby je přeskočil. Divočina stejně jako Colorado prohrálo pět posledních zápasů. Minnesota pak vypadla v 1. kole proti Dallasu.

Také Wild vede od nové sezony nový trenér a Bruci Boudreauovi se zatím daří. S 13 body Wild drží 3. místo v Západní konferenci, lepší jsou pouze Edmonton a Chicago. Nejproduktivnějším hráčem týmu je zatím obránce Ryan Suter s deseti body za tři góly a sedm asistencí.
COLORADO AVALANCHE

Colorado už dvě sezony nepostoupilo do play off, ačkoliv na to ambiciózní tým vždy měl. V loňské sezoně měli Avalanche slušnou šanci na postup, kterou ale promrhali v závěru základní části a nakonec skončili na 9. místě Západní konference. V průběhu léta rezignoval z pozice trenéra Patrick Roy.

Ani letos se Lavinám zatím moc nedaří. Z devíti zápasů vydolovali Avs zatím osm bodů za čtyři výhry. Problémem Avalanche je produktivita, méně gólů vstřelili už jen hráči Vancouveru. Nejvíce bodů zatím posbíral Matt Duchene (8 bodů, 5+3).
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Před několika týdny odstartoval jubilejní 100. ročník zámořské NHL a sezona nabírá rychle obrátky. Dnes se odehraje celkem 13 utkání, v tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi Colorado Avalanche a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.