To je ode mě z tohoto zápasu vše, přeji Vám pěkné ráno, a u dalších zápasů NHL se zase budu těšit, na shledanou.

Dnešní utkání sledovalo 12 142 diváků.
Dnešní zápas je za námi a můžeme konstatovat, že skončil poměrně překvapivě. Colorado rozhodně vstupovalo do utkání s lepší formou, ale na druhou stranu, asi byla jen otázka času, kdy Nashville, který se na začátku sezony trápil, dokáže naplno využít svůj potenciál. Stalo se to právě dnes. Colorado ještě dokázalo držet krok s Predators v první třetině, v té druhé začalo ztrácet kontrolu a v třetině třetí jej Nashville už dorazil.

Za klíčový okamžik utkání asi můžeme označit situaci za stavu 3:1 pro Nashville ve třetí třetině, kdy byl Rinne mimo bránu a Martinsen měl velkou šanci snížit na 2:3, jenže skvělý blok, a vlastně brankářský zákrok, předvedl James Niel. No a poté se rychle dvakrát prosadili Predatord a bylo hotovo.
59:35
Oba týmy už vědí, jak utkání dopadne, žádnou velkou akci už na ledě nevidíme.
58:29
Ryan Ellis prozkoušel Varlamova, ten šestý gól zatím nedovolil.
58:13
Johansen ještě pozdržel svou střelu a dostal se více na osu hřiště, ale následně minul.
57:39
Nashville se znovu ubránil, tohle oslabení už asi zvládne.
57:00
Rantanenovu střelu zblokoval P. K. Subban a Nashville se osvobozuje.
55:44
Nechtěně zasáhl vysokou holí James Neal jednoho z hostujících hráčů a musí na trestnou lavici.
55:30
Bude se vylučovat, Colorado má výhodu. Varlamov je na střídačce.
53:48
A ještě Arvidssonova střela záúěstím, Varlamov byl připraven.
53:41
Josiho střela minula svůj cíl. Vypadá to, že Preds stále nemají dost.
53:18
Nashville právě vstřelil branku!
Vypadá to, že je po zápase. Skvělou individuální akci předvedl CRAIG SMITH, který se nádherně prosmýkl podél mantinelu do útočného pásma a pak překonal Varlamova ranou, z pohledu střelce, do pravého růžku branky. Bez asistence.
52:09
ROMAN JOSI dává svým druhým gólem sezony hostům třígólový náskok. Josi nejprve nádhernou přihrávkou našel Johansena, ten vylákal Varlamova z klece a poté zpoza brány vrátil puk do brankoviště, kde už byl Josi, který puk poslal do sítě. Asistence: Ryan Johansen.
51:49
MacKinnon hledal místo pro zakončení, ale obrana jej pečlivě hlídala.
50:30
Wilsonovu střelu zápěstím pokryl brankář Colorada Varlamov, puk skončil v hledišti a následuje komerční pauza.
49:37
Další obrovitá šance Colorada. To je teď v ráži. Velká skrumáž byla k vidění před Rinnem, ale ten i s pomocí obrany a štěstí dokázal puk udržet ped brankovou čarou. Martinsenovu ránu do odkryté klece skvěle zablokoval Niel.
48:54
A třetí velká šance za sebou. Znovu ujížděli domácí dva na jednoho a ani tentokrát RInneho nepřekonali.
48:25
Na druhé straně pak nebezpečně pálil Josi.
48:03
Ve vlastním oslabení mohli domácí skórovat, MacKinnon jeli s Landeskogem dna na jednoho, ale neuspěli.
47:45
Vyhození domácích, Rinne pomůže s rozehrávkou.
47:13
Další přesilová hra, tentokrát nám ji předvede Nashville, který už z ní jednou dnes dokázal skórovat. Provinil se Comeauem, který vrazil na hrazení nedovoleně Ellise. Predators mají jednu z nejlepších přesilovek v lize.
46:28
45:59
Stále čekáme na první střelu na bránu Avalanche v přesilovce.
45:28
Duchene zkusil najít před bránou Bourqueho, to se mu ale nezdařilo a Nashville vyhodil.
44:28
Podražení, na trestné stráví nějaký čas Ekholm.
44:02
Barrie trefil pukem jen svého spoluhráče Mitchela.
43:23
Několik pokusů na bránu Rinneho, Nejzajímavější byla střela MacKinnona.
42:39
Vidíme trochu hluchou část utkání, zdá se že bitka moc nesplnila svůj účel a ani jeden z týmů nenabudila.
41:08
Oba zápasníci si na dvě minuty odpočinou na trestné lavici.
41:08
41:08
A máme tu bitku! Landeskog proti Weberovi. Bitka byla poměrně dlouhá a oba rváči rozdali několik dobře mířených úderů.
40:08
Ihned po začátku třetiny byla k vidění strkanice několika hráčů, kterou vyprovokoval tvrdý hit Zadorova
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině: Colorado 7:19 Nashville.
Druhá třetina patřila jasně hostům, kteří byli střelecky aktivnější a Varlamov se musel hodně otáčet. Nakonec za svá záda pustil jen jeden kotouč, ten po střele z úhlu, trochu smolně, od Johansena. Colorado má tak ještě šanci se zápasem něco udělat ve třetí třetině, která začne přibližně v 3:57.
40:00
39:40
Tuhý boj o puk za bránou Predators.
39:10
Nebezpečná skrumáž před Varlamovem ke gólu nevedla.
38:30
Rantanen se pokoušel snížit náskok hostů, ovšem neměl proti Rinnemu šanci.
37:52
Střela od modré Colorada a poté jeden z hráčů Avs v dobré pozici minul.
37:29
Kotouč vypadl ze hřiště, nikdo však na trestnou lavici neputuje, bylo to s tečí.
36:30
36:27
Přesilová hra už se blíží ke konci a hra se přesune před Varlamova, který byl donucen podržet puk.
35:24
Barrieho střelu Rinne kryje. Následně přišla i druhá rána od Bourqueho, i s ní si finský brankář poradil.
35:03
Avs se zatím ke střele nedostali, ale jsou v pásmu.
34:30
Poprvé ve druhé třetině uvidíme i přesilovku domácích. Smith si půjde sednout "za katr" za držení protihráče.
33:47
33:34
Nebezpečná střela Johansena. Preds se ještě pokoušeli o dorážku. Velmi dobrý zákrok Varlamova.
33:12
Landeskog osvobozuje svůj tým, puk dostal alespoň do středního pásma.
31:51
Ihned po vhazování se provinil Mitchel, další přesilovka pro hosty.
31:47
První gól v sezoně pro RYANA JOHANSENA. Forsberg vypálil zprava, Varlamov jen vyrazil a Johansen poté chytře odrazem od Varlamova dostal z velkého úhlu puk do brány. Asistence: Mike Fisher, Filip Forsberg.
30:53
Carl Soderberg podrazil Craiga Smithe a Predators mají další přesilovku.
30:26
Smith si vybruslil před Varlamova, ten zasáhl, stejně jako poté proti Weberovi.
29:44
Jedno z mála zakázaných uvolnění, které jsme dnes viděli. Hraje se zatím hodně svižně nahoru-dolů.
29:11
A další Rusův zákrok po střele Filipa Forsberga z pravé strany. Kotouč vypadl ze hřiště, na řadě je komerční přestávka,
28:37
Střela od modré, další zákrok Varlamova.
27:51
Teď si Rinne zachytal, vyrážel Mitchelovu střelu.
27:20
Webber střílel z první z osy hřiště. Varlamov má ve druhé třetině více práce než Rinne.
26:11
Nejproduktivnější hráč Preds Arvidsson byl zatlačen do rohu klužiště v útočném pásmu.
25:37
Johansen předal kotouč Forsbergovi, který vystřelil, Varlamov předvedl další kvalitní zákrok a Johansen se pak už k dorážce nedostal.
23:48
Spektakulární zákrok Varlamova proti nebezpečné střele hostů. Avs špatně vystřídli a Smith mohl přidat svůj druhý gól večera. Při bránění na poslední chvíli se vyznamenal Beauchemin.
23:09
Dvě střely v rychlém střelu po sobě, nejprve Neal, a poté ještě Josi střílel z mezikruží. Výborně se ukázal při blokování Landeskog.
22:40
Avalanche vyhazují.
22:17
Poté to vyzkoušel příklepem i Subban, ruský brankář puk podržel, bude se vhazovat.
22:07
Ellisova střela jen zaduněla o Varlamovův beton.
21:37
Gelinas nešikovně vyhodil puk ze hřiště, bude za to pykat na trestné lavici.
20:27
Grigorenkovu střelu s levého kruhu si ponechal RInne v rukavici.
20:01
Střely na bránu v první třetině: Colorado 16:11 Nashville
První část zápasu máme za sebou. Hosté měli skvělý úvod a hned po 43 sekundách se dostali díky Craiga Smithse do vedení. Pak sice srovnal Jerome Iginla, ovšem na konci třetiny Nashvillu vrátil vedení Matt Irwin střelou, kterou možná Varlamov mohl chytat. Celkově to byla třetina poměrně vyrovnaná, uvidíme, jak bude utkání pokračovat ve druhé třetině, která začne přibližně v 3:02.
20:00
19:55
Pět sekund před koncem se bude vhazovat ve středním pásmu.
19:40
Boj o puk v rohu vyhrálo Colorado a může ještě vyrazit dopředu.
17:47
Ihned po vhazování se kotouč dostal k obránci MATTU IRWINOVI a ten rychlou střelou našel místo pod Varlamovovou lapačkou. Asistence: James Neal, Filip Forsberg.
17:43
Varlomov si ponechal po střele puk v rukavici.
17:00
16:54
Grigorenko také vyzkoušel pozornost Rinneho.
16:04
Z podobné pozice vypálil i Jerome Iginla pro změnu zápěstím, Rinne měl dobrý výhled a kotouč podržel na hrudi.
15:56
Tvrdá střela Erika Johnsona od modré. Johnson si však na svůj první gól sezony ještě musí počkat.
15:23
Po střele zprava se Nashville osvobodil.
15:00
Za sekání si půjde sednout na trestnou lavici Austin Watson.
14:50
Několik střel v rychlém sledu teď mířilo na Rinneho, tu nejnebezpečnější měl asi Grigorenko.
14:19
Johnson směřoval svou nabídku na teč před bránu, ale až k ní se nedostala.
13:32
Comeau střílel z levého kruhu, puk po jeho ráně vypadl ze hřiště. Vhazovat se bude po pravici Rinneho.
13:10
A na druhé straně kluziště Subban zablokoval střelu Duchena.
12:57
Nahození Subbana od modré čáry nebylo nebezpečné.
12:08
Zblokovaná Grigorenkova střela zprava.
11:05
Subban také ukázal tvrdou střelu, ta byla ovšem nepřesná.
10:43
Soderberg se nerozpakoval a vypálit tvrdě ze středního pásma.
09:33
Colborne zahákoval Johansena a půjde si odpočinout na trestnou lavici.
08:54
Další šance domácích, zatřepala se jen boční síťka.
08:28
Landeskog spolupracoval s Iginlou, který vystřelil, Rinne chytá.
07:55
Wiercioch zkusil střelou zápěstím překonat Rinneho, ale nepřišel si na něj.
07:08
Na druhé straně pálil Neal, puk po jeho střele zmizel ze hřiště.
06:48
Martinsenova střela byla zblokována.
05:35
Colorado právě vstřelilo branku!
Duchene vystřelil z levého kruhu, Rinne kotouč jen vyrazil přesně před JEROMEHO IGINLU a ten už neměl problém puk uklidit do brány. Asistence: Matt Duchene, Gabriel Landeskog.
05:20
Dva na jednoho teď jeli hokejisté Nashvillu, Comeau se rozhodl vypálit příklepem, Varlamov puk kryl.
04:40
Martinsen se nachvíli ocitl sám před Rinnem, ten jej ale vychytal.
03:49
Nashville je aktivnější, střela od modré mu byla teď ale zblokována.
00:43
Skvělý start do zápasu od Nashvillu. Ribeiro vypálit z mezikruží a CRAIG SMITHS jeho střelu tečí usměrnil do brány. Asistence: Mike Riberiro.
00:01
Statistiky zahajujících brankářů

Semjon Varlamov (COL): 5 zápasů, průměr 2,82, úspěšnost 90,9 %,1 čisté konto.
Pekka Rinne (NAS): 6 zápasů, průměr 3,21, úspěšnost 90,6 %, 0 čistých kont.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – E. Johnson, Zadorov, Barrie, Wiercioch, Gelinas, Beauchemin – Iginla, Duchene, Landeskog (C) – Rantanen, MacKinnon, Grigorenko – Comeau, Söderberg, R. Bourque – Colborne, J. Mitchell, Martinsen.

Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – P. K. Subban, Ekholm, Ellis, Josi, Y. Weber, Irwin – Neal, Johansen, Forsberg – Arvidsson, Fisher (C), Järnkrok – C. Smith, Ribeiro, C. Wilson – Watson, Sissons, Bass.

Rozhodčí: Jake Brenk, Brad Watson – Scott Driscoll, Mark Wheler.
Zranění

Colorado:
Fedor Tyutin – předchozí tři zápasy vynechal kvůli potížím s třísly, dnes by už ale mohl nastoupit

Nashville
Miikka Salomaki – horní část těla
Anthony Bietto – horní část těla
Cody Bass – horní část těla
Československá stopa

Marek Mazanec (NAS): 2 zápasy, úspěšnost 80,56 % (pravděpodobně však jako náhradní brankář)
Nejproduktivnější hráči

Colorado: Matt Duchene – 7 (5+2)
Nashville: Viktor Arvidsson – 6 (4+2)

Oba jsou zároveň nejlepšími střelci svých týmů.
Vzájemné zápasy

Letos se tyto týmy ještě neutkaly, loňskou sezonu si to spolu střihli hned pětkrát a mírně úspěšnější bylo Colorado, které se radovalo z výhry třikrát. Zajímavé je, že v posledních osmi zápasech diváci neviděli remízu. Z posledních čtyř domácích zápasů proti Nashvillu Colorado vyhrálo třikrát.

Poslední vzájemný zápas: Nashville 4:3 Colorado
Nashville Predators

Naopak Nashvillu ze začátek soutěže moc nepovedl, po osmi zápasech má pět bodů a v Centrální divizí je poslední. Dnes má na programu čtvrtý duel z pět zápasů dlouhého venkovního tripu. zatím z něj vydolovali pouhý jeden bod za prohru v prodloužení s Los Angeles. Naposledy Preds nestačili na San José, kterému podlehli 1:4.
Colorado Avalache

Coloradu se začátek soutěže vcelku povedl, po sedmi zápasech nasbíralo osm bodů a v centrální divizí mu patří 4. příčka, zajišťující play-off. A to mají ještě Avalanche odehráno méně zápasů než jejich konkurenti. Hokejisté z Colorada navíc dosud odehráli jen dva domácí duely. Teď je čeká třetí, zatím mají bilanci jedné výhry a jedné prohry. Naposledy Avs porazili Arizonu na jejím ledě 3:2.
Ještě jednou vítám všechny fanoušky zámořské NHL. Dnes v noci čeká hokejové nadšence opravdu široká nabídka toho nejlepšího hokeje, my se zaměříme na souboj diviznich rivalů Colorada Avalanche a Nashvillu Predators. Utkání začne krátce po druhé hodině ranní našeho času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.