Ode mě je to již vše. Za pozornost děkuje Jiří Sameš. Přeji hezký zbytek noci a těším se u dalšího onlajnu!
Avalanche sehrají další utkání ve středu 22. února, kdy přivítají Los Angeles Kings.
Lightning se po čtyř zápasovém tripu představí na domácím ledě v Amalie Areně proti Edmontonu Oilers (taktéž ve středu 22. únoru).

3. hvězda: Jonathan Drouin (TBL) 1+0
Utkání mezi Avalanche a Lightning skončilo. Z vítězství 3:2 po prodloužení se radují hokejisté Tampy. Skóre otevřel v 19. minutě po krásné akci Hedmana a Killorna mladík Brayden Point. Krátce po polovině zápasu přidal druhou branku blesků Rus Vladislav Namestnikov. Do třetí třetině lépe nastoupili domácí a zásluhou Mikko Rantanena se dostali na dostřel. V 51. minutě utkání překonal Pickarda Tyler Johnson, branka však neplatila pro nedovolené bránění brankáři. V poslední minutě dokázal srovnat nejlepší střelec Colorada Matt Duchena. Utkání tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém se v jeho polovině trefil Jonathan Drouin.
62:27
Tampa právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! Avalanche znovu ztratili kotouč v obranném pásmu a JONATHAN DROUIN je za to potrestal. Pickarda překonal bekhendem a svou sedmnáctou brankou sezony je autorem vítězné trefy. Bez asistence.
61:57
Comeau ztratil kotouč a bojuje o něj s Drouinem v rohu.
60:31
Střela Hedmana, Pickard zasahuje.
60:10
Vhazování pro Lightning, kteří tak jsou na kotouči.
60:01
V řádné hrací době tedy neznáme vítěze. Utkání tak rozhodně pětiminutové prodloužení, v případě nutnosti pak samostatné nájezdy.
60:00
59:52
Ke střele se dostal ještě Beauchemin, ale Bishop kryl jeho pokus.
59:18
Colorado právě vstřelilo branku!
A domácí přeci jen vyrovnávají. MATT DUCHENE se prosazuje po šestnácté v sezoně. Asistence: Tyson Barrie, Nathan MacKinnon.
58:56
Colorado se drží v útočném pásmu.
58:20
Pickard na střídačce, Avalanche to zkouší v šesti!
57:55
Další rána od Kučerova, Pickard vyráží.
57:42
Kotouč mimo hrací plochu. Do konce utkání zbývá 138 vteřin!
57:24
Další icing hostů z Tampy, která tak opět nemůže vystřídat. Vhazování po levici Bishopa.
57:09
Zakázané uvolnění Lightning, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
56:42
Domácím rozehrávka nevyšla, musí tak začít znovu od své branky.
56:19
Killornova stahovačka, Pickard připraven.
55:36
Střelu Johnsona z mezikruží zablokoval Beauchemin. Důležitý blok!
55:00
Posledních pět minut třetí třetiny.
54:36
Ofsajd domácích, následuje reklamní přestávka.
53:51
Střelu Landeskoga zachytil Bishop do lapačky, ale kotouč z ní rychle vytřepal a rozehrál na svého spoluhráče.
53:06
Bishop přikryl kotouč a vhazovat se tak bude v obranném pásmu Lightning.
52:06
Zakázané uvolnění Avalanche, vhazuje se po pravici Calvina Pickarda.
51:12
Kučerov trefuje tyč!
50:44
Branka neplatí! Skóre tak zůstává stále 2:1 pro Lightning.
50:44
Tampě, konkrétně Tyleru Johnsonovi se podařilo překonat Calvina Pickarda. Colorado si však vzalo coaching challenge, zda-li nedošlo k nedovolenému bránění brankáře!
50:37
V obrovské příležitosti se náhle zjevil Alex Killorn! Snažil se zakončit mezi nohy, ale Pickard tam nenechal žádný prostor.
50:14
Nyní je zdá se vše v pořádku. Zpět do akce!
50:14
V Pepsi Center se opravuje tvrzené sklo.
Na střely je to ve třetí periodě zatím 8:3 pro domácí Avalanche, kterým se ve třetí minutě podařilo snížit na 1:2 z jejich pohledu. Dokáží ve zbývajícím čase srovnat krok?
50:14
Pickard přerušuje hru a na řadu se dostává další reklamní přestávka.
49:38
Hedmanova dlouhá přihrávka na Paquetta nevyšla a ke kotouči se dostávají domácí, konkrétně Gabriel Landeskog.
49:05
Zásah vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:56
Střela Soderberga zablokována Stralmanem do ochranné sítě. Vhazování po levici Bena Bishopa.
48:17
V Pepsi Center nyní probíhá reklamní přestávka.
48:17
Střela Ťjutina, Bishop si připisuje další zákrok.
47:20
Drouin se po návratu z trestné lavice ihned zapojil do útok Lightning a ti strávili nějaký čas v útočném pásmu. Pickard však zasahovat nemusel.
46:57
46:20
Iginla to zkusil střelou z první. Bishop opět na svém místě a hra je přerušena.
45:58
Začala druhá minuta Drouinova trestu.
45:20
Prudká rána Barrieho z první, Bishop vyráží.
44:57
Colorado je jako pokropené živou vodou. Dokáže při přesilové hře srovnat skóre zápasu?
44:57
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jonathan Drouin – 2 min., krosček).
44:35
Střela Rantanena, Bishop připraven. Vhazování po pravici brankáře Tampy.
44:24
Ofsajd zastavuje útočnou akci Lightning.
43:34
Kotouč mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
42:46
Domácí snižují na rozdíl jedné branky! Akci Comeau ještě Bishop zastavil, ale na následnou dorážku MIKKO RANTANENA již nestačil. Pro finského mladíka třináctá branka sezony. Asistence: Blake Comeau, Matt Duchene.
42:12
Vhazovalo se ve středním pásmu.
41:29
Kučerov je v dnešním zápase hodně vidět. Nyní obkroužil Pickardovu branku a vyzkoušel domácího brankáře. Připsal si tak už devátou střelu v zápase.
40:05
Začátek třetí třetiny byl zpožděn kvůli problém s ledem před Pickardovou brankou.
40:01
Co nám nabídne třetí dvacetiminutovka tohoto utkání? Dozvíme se již za chvíli. Nikam proto neodcházejte!
Nejvyšším ice timem zatím disponuje obránce Avalanche Francois Beauchemin (16 minut a 23 vteřin).
Na straně Lightning je zatím nejvíce vytěžovaným hráčem útčoník Alex Killorn (15 minut a 25 vteřin).

Využití přesilové hry: Colorado – 0/3, Tampa – 0/2
I druhá perioda mezi Avalanche a Lightning je už minulostí. Také v ní jsme viděli jednu branku a znovu na straně hostů. Vladislav Namestnikov se 9 vteřin po polovině řádné hrací doby prosadil celkem šťastně mezi nohy Pickarda. Lightning mají výraznou střeleckou převahu a po zásluze vedou po dvou třetinách 2:0.
40:00
39:48
Barberio nenašel nikoho ze svých spoluhráčů v před brankovém prostoru.
39:27
Kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Lightning.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:10
Point nabral ve středním pásmu slušnou rychlost a po překročení modré čáry přihrál na Drouina. Jeho střelu Pickard kryl, přerušil hru a vhazovat se tak bude po jeho levici.
37:18
Wiercioch trefil jen svého spoluhráče.
36:11
Dobrý forčeking Paláta a do kvalitní příležitosti se dostal Kučerov!
35:43
Střela kapitána domácích zablokována Hedmanem. Na druhé straně střílel Boyle a Pickard musel zasahovat.
35:13
Jejich akci však zastavuje zakázané uvolnění.
35:08
Vhazovalo se v obranném pásmu Lightning, kteří vyváží kotouč do středního pásma.
35:06
Po střele Barrieho je na řadě další reklamní přestávka.
34:46
34:20
Dobrá příležitost pro MacKinnona, Bishop připraven.
34:00
Vhazování po pravici Bishopa.
33:40
Avalanche zatím tato přesilová hra nevychází, Lightning se dobře brání.
32:46
V předešlých dvou přesilových hrách si domácí připsali 6 střel.
32:46
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J.T. Brown – 2 min., sekání).
32:37
Stralman nahodil kotouč do útočného pásma svého týmu.
31:33
Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazování ve středním pásmu.
31:17
Zakázané uvolnění domácích Avs, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
30:52
Na druhé straně střílel Kučerov, Pickard jeho střelu vyrazil mimo.
30:33
Pokus Duchena, Bishop připraven. Vhazovat se bude po jeho levici.
30:24
Po reklamní přestávce se vhazovalo ve středním pásmu.
30:09
Lightning vedou o dvě branky! Vyhráli vhazování v obranném pásmu a VLADISLAV NAMĚSTNIKOV dostal ve středním pásmu přihrávku od Filppuly a střelou mezi nohy překonává Pickarda. Pro ruského útočníka sedmá branka sezony. Asistence: Valtteri Filppula, Brian Boyle.
30:00
Střela Grigorenka přesně v polovině řádné hrací doby. Bishop připraven a přerušuje hru.
29:26
Zakázané uvolnění blesků. Vhazovat se bude po levici Bishopa.
29:01
Teď to jsou Lightning, kteří se drží v útočném pásmu a tlačí na svého soupeře.
28:22
Landeskog nyní ztratil kotouč v obranném pásmu svého týmu. Johnson zamířil mimo.
27:37
26:57
Bishop přerušuje hru a vhazovat se bude po jeho pravici.
26:27
Brown poslal kotouč na modrou, odkud střílel Coburn. Jeho střelu ještě tečoval Palát, Pickard však zasahuje bez problémů. Následuje reklamní přestávka.
25:51
Mitchell zastaven obránci Tampy.
25:31
24:55
Střela Johnsona minula branku a hosty dokonce vyhnala z útočného pásma.
24:18
Střela Kučerova a Pickard má puk v lapačce!
23:58
Hedman s pukem ve středním pásmu.
23:31
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., vysoká hůl).
23:23
Domácí úspěšnější na vhazování a po střele Beauchemina to v Pepsi Center to jen zahučelo.
23:17
Zakázané uvolnění Tampy, vhazovat se bude v blízkosti Bishopa.
22:36
Point se neprobil do útočného pásma a další akci tak mohou založit domácí Avs.
21:50
Mitchellova střela minula branku, kupředu teď vyráží Lightning.
20:52
Tvrdý hit Zadorova na Paláta.
20:38
20:22
Rantanen střílí z první, Bishop vyráží.
20:01
Druhá třetina za malou chvíli začne! Jste i vy připraveni?

Využití přesilové hry: Colorado – 0/1, Tampa – 0/1
Je za námi první třetina utkání mezi Avs a Bolts, ve které se hrál se velmi pohledný hokej se spoustou šancí. Jedinou branku obstaral v 19. minutě po krásné kombinaci Lightning Brayden Point. Domácí Avalanche budou mít na začátku druhé periody k dispozici ještě 38 vteřin přesilové hry.
20:00
19:38
Další střela Barrieho, zablokována Paquettem.
19:23
Po střele Barrieho už musel Bishop zasahovat.
19:13
Barberio střílí mimo.
18:38
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jake Dotchin – 2 min., sekání).
18:36
Na druhé straně zvoní tyč po střele Duchena!
18:18
Krásná akce Lightning a první branka zápasu! Hedman skvělou křižnou přihrávkou našel Killorna a ten naservíroval puk před branku pro BRAYDENA POINTA. Ten se nemýlil a svou osmou brankou sezony posílá Bolts do vedení. Asistence: Alex Killorn, Victor Hedman.
17:08
Calvin Pickard se v brance rozhodně nenudí, na svém kontě má již 14 zákroků. Jeho protivník Ben Bishop musel zasahovat zatím šestkrát.
16:37
Lightning se však dostali zpět na kotouč a Drouin vyzkoušel Pickarda. Ten opět zasahuje a vhazovat se bude po jeho pravici.
16:03
Drouin už nestihl Killornovu přihrávku a ke kotouči se dostávají Avalanche.
15:19
Po vyhraném vhazování Johnsona ihned střílel Dotchin. Pickard zastavil jeho ránu a vhazovat se tak bude znovu po levici domácího brankáře.
15:15
Boyle zastihl rozehrávku Avs a ihned to zkusil. Pickard však byl na svém místě a přerušil hru. Na řadě je reklamní přestávka.
14:22
Dumont našel před brankou Paquetta a Pickard musel vytáhnout dobrý zákrok!
14:09
Icing Tampy. Vhazovat se bude v její obranném pásmu.
14:03
Také Lightning nedokázali využít svou první přesilovou hru. Hraje se stále bez branek.
14:01
13:25
Další střela Kučerova, brankář domácích opět na svém místě. Vhazovat se bude po jeho pravici.
13:02
Začala druhá minuta Comeaua trestu.
12:43
Střela Kučerova, Pickard připraven.
12:01
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Blake Comeau – 2 min., hrubost).
11:58
Rantanen v obrovské příležitosti ani nedokázal vystřelit na branku!
11:25
Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se po pravici Pickarda.
10:08
Hraje se zatím celkem ve svižném tempu, na obou stranách si brankáři zatím připsali pět zákroků.
10:08
Filppula teď našel Hedmana. Calvin Pickard si proti jeho střele povyjel a zneškodnil ji. V Pepsi Center probíhá další reklamní přestávka.
09:40
Domácí zakládají další útočnou akci.
08:47
08:33
Ofsajd domácího Colorado, vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:53
Nyní to zkoušel Barrie, Bishop si připisuje další zákrok.
07:20
Tvrdá střela Barberia a dorážka Rantanena, Bishop v obou případech připraven!
06:47
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Valtteri Filppula – 2 min., hákování).
06:39
Vhazovalo se ve středním pásmu, domácí úspěšní na vhazování a nahazují do útočného pásma.
06:36
Ofsajd zastavuje další útok domácích. Hra je přerušena a následuje první reklamní přestávka.
05:42
Rozehrávka domácích nepřesná, píská se zakázané uvolnění.
04:41
Od modré to zkusil Garrison, brankář Avs vyráží kotouč do rohu kluziště.
04:25
Po střele Stralmana přerušuje Pickard hru a vhazovat se tak bude po jeho levici.
03:53
Boyle střílí a Pickard si připisuje první zákrok v zápase.
03:21
Killornova střela míjí branku, následně je Lightning odpískáno další postavení mimo hru.
03:03
Ofsajd Tampy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:38
JT Brown se pokoušel najít Paquetta, jeho přihrávku ale zachytili domácí obránci.
02:04
Zakázané uvolnění Tampy, vhazuje se po pravici Bena Bishopa.
01:31
Střela Johnsona mimo.
01:00
První větší šance zápasu! Bekhendový pokus Landeskoga, Bishop dokázal zasáhnout levým betonem.
00:46
První zákrok Bishopa po akci dua Avs MacKinnon-Nieto.
00:30
Bishop přikryl kotouč pod lapačku, hra přerušena.
00:01
Úvodnímu vhazování už nic nebrání, jdeme na to!

Z:30 V:14 P:12 OG:74 PR:2,63 ÚS(%):91,0 SO:1

Colorado Avalanche: Pickard (J. Smith) – Ťutin, Barrie, Beauchemin (A), Zadorov, Wiercioch, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Nieto – Comeau, Duchene, Rantanen – Grigorenko, J. Mitchell, Iginla – Martinsen, Söderberg, Colborne.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Dotchin, Garrison, Strålman (A), Coburn, Šustr – Palát (A), T. Johnson, Kučerov – Killorn, Point, Drouin – Boyle (A), Filppula, Naměstnikov – Dumont, Paquette, J.T. Brown.

Rozhodčí: Tom Kowal, Justin StPierre – Ryan Galloway, Matt MacPherson.
Zajímavosti:

Útočník Avs Carl Soderberg dnes nastoupí ke svému třístému utkání v kariéře.

Finský útočník ve službách Colorada Mikko Rantanen získal z posledních 8i zápasů 7 kanadských bodů (4 góly, 3 asistence). Patří mu deváté místo v hodnocení nováčků s 27i kanadskými body.

Bilance Tampy v Pepsi Center v posledních 7i zápasech je jedna výhra, čtyři prohry a dvě prohry po prodloužení/nájezdech.

Obránce Lightning Victor Hedman má z posledních 7i zápasů 9 kanadských bodů (3 góly, 6 asistencí). Jeho 37 asistencí v sezoně je zatím nejlepší počin mezi obránci v tomto ročníku NHL.
Informace k sestavám:

Colorado Avalanche

Na listině zraněných hráčů najdeme brankáře Semjona Varlamova, který po operaci v této sezoně už nenastoupí. Dalšími zraněnými hráči jsou obránce Erik Johnson (zlomenina lýtkové kosti) a útočník Rene Bourque. Colorado dnes neabsolvovalo ranní rozbruslení. Jako zdravý náhradník by měl mimo sestavu zůstat obránce Cody Goloubef. V brance by měl nejspíše znovu nastoupit Calvin Pickard.

Tampa Bay Lightning

Lightning stále chybí kapitán Steven Stamkos, který si v polovině listopadu utrhl meniskus a musel na operaci. Jeho návrat je stále nejasný. Dalším zraněným hráčem je útočník Ryan Callahan (zranění v dolní části těla). Dnes Bolts poslali útočníka Cory Conachera na farmu do Syracuse Crunch. Jako zdravý náhradník by měl mimo sestavu zůstat Luke Witkowski. Ve včerejším zápase Tampy chytal Andrej Vasilevskij, to znamená, že by se dnes mezi tři tyče měl postavit Ben Bishop.

14. místo ve východní konferenci, 58 bodů

Lightning tato sezona také nevychází podle představ. Na pozice zaručující účast v play-off v tuto chvíli ztrácejí 6 bodů.
Bolts dnes sehrají poslední utkání ze čtyř zápasového tripu. Nejprve prohráli 2:1 po samostatných nájezdech s Minnesotou Wild, poté vyhráli 4:1 ve Winnipegu. Ve včerejším zápase padli s Dallasem Stars 4:3 po prodloužení. Tři kanadské body, za 2 branky a asistenci, si v tomto zápase připsal Victor Hedman. Švédský obránce je zároveň třetím nejproduktivnějším obráncem NHL.
Svěřence Jona Coopera sráží v letošní sezoně zranění klíčových hráčů. Již od 15. listopadu se musí obejít bez největší hvězdy, kapitána Stevena Stamkose. Mimo je i zkušený útočník Ryan Callahan. V průběhu sezony musel kvůli zranění vynechat pár zápasů například i Nikita Kucherov, Victor Hedman nebo Jonathan Drouin. Žádný z hráčů Lightning neodehrál plný počet zápasů. Dalším důvodem je i špatná defenziva – inkasuje v průměru 2,82 branek za zápas. V posledních pěti zápasech jde však forma Tampy směrem vzhůru. V tomto sledovaném období obdrželi Lightning pouhých 1,4 branek za zápas. I proto získali 8 bodů (z možných 10i).

14. místo v západní konferenci, 34 bodů

Avalanche se nachází nejen na samotném dně západní konference, ale také na úplném dně celé NHL. Se ziskem 34 bodů ztrácí na předposlední Arizonu bodů 13. Na domácím kluzišti dokázala lavina zvítězit jen v sedmi ze dvaceti sedmi případů. Hrůzostrašná bilance!
Avs se vrací po pěti zápasovém tripu zpět před domácí fanoušky. Na hřišti soupeřů však dokázali vyhrát z těchto pěti utkání jen jediné – to poslední proti Carolině Hurricanes. Vítězství 2:1 po prodloužení zajistil 37 vteřin před jeho skončením finský útočník Mikko Rantanen. K vítězství také přispěl osmadvaceti zákroky brankář Calvin Pickard.
Kde hledat příčiny neúspěšné sezony Colorada? Ofenziva nastřílí pouhých 1,98 branek za zápas. Nejlepším střelcem týmu je Matt Duchene, který vstřel jen 15 branek. Jen 4 hráči Avalanche vstřelili 10 a více branek. Přesilová hra vykazuje úspěšnost jen 14,6%. Hra v oslabení se řadí také k těm nejhorším v NHL. V kategorii +/- bychom našli jen jediného hráče, který je v kladné bilanci. Je jím útočník Samuel Henley (+1). Ten však nastoupil jen k jedinému utkání.

New York Rangers – Colorado Avalanche 4:2
Zdravím všechny fanoušky National Hockey League, nejlepší hokejové soutěže na světě! Dnes se v akci objeví celkem dvaadvacet týmů. Nebudou chybět ani Colorado Avalanche a Tampa Bay Lightning. Právě jejich souboj budete moci sledovat zde. Nenechte si to ujít, úvodní vhazování je na programu krátce po druhé hodině ranní! Přenosem vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.