Hostující celek vyhrává tento zápas a získává další body do tabulky. Díky dobře takticky zvládnutému výkonu vyhrává 5:3, spolehnout se mohl na svého brankáře, Philipp Grubauer podal velmi dobrý výkon. Colorado se snažilo, ale nedokázalo si vypracovat vyložené střelecké pozice v závěru zápasu.
Tři hvězdy utkání:
1. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+1
2. Nathan MacKinnon (COL) 1+1
3. Marcus Johansson (WSH) 1+1
59:52
Philipp Grubauer znovu kryje šanci domácích, výborný výkon od hostujícího brankáře. Capitals se na svého gólmana mohli spolehnout.
59:40
V poklidném tempu se zápas dohrává, domácímu celku nelze odepřít snahu.
59:25
Philipp Grubauer nyní podržel své spoluhráče, když zneškodnil střelecký pokus Nathana MacKinnona.
59:00
Probíhá poslední minuta hry, domácí znovu v šesti.
58:38
Washington právě vstřelil branku!
Hostující celek dává pátou branku, do prázdné klece Colorada se trefuje z velké dálky LARS ELLER. Asistence: Daniel Winnik.
58:26
Tyson Barrie vypálil od modré čáry, jeho pokus končí na zadním mantinelu, branku vůbec netrefil.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Domácí hrají v šesti.
57:11
Domácí se dostali do postavení mimo hru.
56:53
Další zákrok brankáře Washingtonu, domácí nyní hrají nejlepší pasáž zápasu.
56:20
Matt Duchene vystřelil z mezikruží, jeho pokus kryje Philipp Grubauer.
55:57
Nathan MacKinnon nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat. Nechal své místo odpočinutému hráči.
55:01
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, jednobrankový náskok Capitals stále platí, domácí se nemohou propracovat do vyložené střelecké pozice.
54:36
Francois Beauchemin vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ještě tečovaný, ale puk trefil jen hostujícího obránce.
53:57
Nyní se Washingon dostal do postavení mimo hru, John Carlson se do útoku prodral příliš brzy.
53:15
Mikko Rantanen se probojoval do dobré střelecké pozice, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, s jeho pokusem si brankář Philipp Grubauer dokázal poradit.
52:26
Sven Andrighetto vedl další útočnou akci domácího celku, ale dostal se jen do středního pásma, kde jej hráči Capitals připravili o kotouč.
51:20
Avalanche si příliš nerozuměli v rozehrávce, píská se zakázané uvolnění. Buly před brankou domácích.
50:31
Philipp Grubauer kryje další pokus domácích, uvidíme komerční přestávku.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetiny, Colorado marně získává převahu v útočném pásmu. Brooks Orpik zastavil další domácí akci.
49:12
Hostující celek hraje výborně takticky, drží hru daleko od své branky. Obrana Capitals hraje výborně.
47:50
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.
47:10
Obranné řady Capitals hrají výhodně, domácí se nemohou probojovat do útočného pásma.
46:23
Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet, ale nemohou se probojovat do výraznější střelecké pozice.
45:50
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brooks Orpik – 2 min., nedovolené bránění).
44:29
Colorado právě vstřelilo branku!
Tak to byla nádherná akce, nádherná individuální akce, kterou se prezentoval NATHAN MACKINNON. Snadno obešel obránce, oklamal brankáře a pohodově zakončil. Rozdíl ve skóre je minimální. Asistence: Tyson Barrie a Sven Andrighetto.
43:36
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v obranném pásmu Colorada.
43:12
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek nechce chybovat.
42:42
Na druhé straně se zkoušel prosaditl Alexandr Ovečkin, ten se ovšem do výraznější šance nedostal. Velmi dobře zapracovala obrana Colorada.
42:22
Carl Söderberg se probojoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázala obrana soupeře poradit.
41:34
Domácí hokejisté se snaží najít cestu cestičku, kterou by mohli vést útočné akce. Zatím ale marně.
40:41
Rene Bourque vystřelil ze středního pásma, jeho zakončení kryje brankář Philipp Grubauer. Buly před jeho brankou.
40:24
Zápas, který zatím nabídl šest branek, pokračuje třetí třetinou.
40:01
Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Dvakrát se prosadili hosté, domácí jen jednou, a tak vede Washington 4:2. Střelecky jsou aktivnější Capitals, v tomto ohledu vedou 29:20.
40:00
39:50
Alexandr Ovečkin nyní už zakončil, jeho rána končí vysoko nad brankou.
39:20
Vyhození domácího hráče dokázal zastavit Ovečkin, který ovšem nevystřelil.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:45
Na ledě je elitní přesilovkové komando hostujícího celku, ale stále se nemůže usadit v pásmu.
38:22
Hosté mají k dispozici další přesilovou hru, zatím se ale Capitals nemohou stabilně dostat do útočného pásma.
38:03
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., nedovolené bránění).
37:52
Calvin Pickard kryje další střelecký pokus hráče Washingtonu.
37:45
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou domácího celku, který se tak bude muset bránit. Něco málo přes dvě minuty zbývá do konce druhé třetiny.
37:23
Jevgenij Kuzněcov vybojoval útočné pásmo, dostal se až do zakončení, a tak musel být pozorný brankář Calvin Pickard. Komerční přestávka.
36:34
Fjodor Ťutin má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.
36:01
Mnoho šancí není k vidění, hostující Washington kontroluje hru, nedává soupeři mnoho prostoru.
35:01
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, nyní se ozývají domácí fanoušci, kteří se snaží podporovat své oblíbence v cestě za zdramatizováním zápasu.
33:50
Pohlednou hokejovou akci předvedli také domácí, a tak zvedli fanoušky ze sedadel. Rene Bourque vyslal do přečíslení dva spoluhráče. Kotouč měl Michail Grigorenko, který ve výhodné pozici přihrál, a tak moh MATT NIETO zakončovat do zcela odkryté branky. Asistence: Michail Grigorenko a Rene Bourque.
33:41
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
32:51
Jeden z hostujících hráčů se probojoval do střelecké pozice, ale trefil jen tyčku. Nechybělo mnoho a znovu se prosadili hosté. Byl to Jay Beagle.
32:27
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka, hostující celek kontroluje hru, je aktivnější a zcela po zásluze vede.
31:03
Po krásné rychlé akci přidávají hosté další gól. Marcus Johansson našel na druhé straně pásma zcela volného JEVGENIJE KUZNĚCOVA, jehož zakončení bylo tak přesné, že domácí gólman nedokázal zasáhnout. Asistence: Marcus Johansson a Justin Williams.
30:08
29:48
Mnoho času domácím v přesilovce už nezbývá.
29:21
Philipp Grubauer mnoho nepříjemných momentů při oslabení řešit nemusí. Colorado se nemůže probojovat do zakončení.
29:00
Jeden z domácích hráčů zlomil na útočné modré hůl, a tak puk končí ve středním pásmu.
28:37
Domácí hokejisté mohou díky přesilové hře vstřelit kontaktní branku, zatím ale nemohou přesněji vystřelit.
28:08
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Dmitrij Orlov – 2 min., podražení).
27:56
Hra je přerušena, kotouč kryje brankář Philipp Grubauer. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.
26:57
Anton Lindholm se dostal ke střele od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář hostujícího celku poradit.
26:11
Calvin Pickard výborně zastavil střelecký pokus Toma Wilsona. Buly v útočném pásmu Capitals, kteří jsou jednoznačně aktivnější.
24:57
Díky brance v přesilové hře získávají hosté vedení o dva góly. Střelu od modré čáry dokázal velmi dobře mimo dosah domácího brankáře tečovat zkušený MARCUS JOHANSSON. Asistence: T. J. Oshie a Kevin Shattenkirk.
24:46
Tlak Capitals v útočném pásmu pokračuje, domácí se musí bránit.
24:21
Alexandr Ovečkin dostal kotouč do své oblíbené pozice, hned z první vystřelil. Jeho pokus dokázal domácí brankář zastavit.
24:03
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
24:03
Kotouč vypadl po nepřehledné situaci z hrací plochy, následovat bude vyloučení.
22:56
Marcus Johansson vybojoval kotouč v obranném pásmu, následně se pokoušel přejít do útoku, ale nepodařilo se mu to.
22:34
Mnoho šancí k vidění ve druhé třetině zatím není, sledujeme klidnější pasáž hry.
21:03
Tom Wilson nedokázal vybojovat kotouč ve středním pásmu, následně se domácí dokázali osvobodit a odehráli puk do střední třetiny.
20:35
Sledujeme rychlý hokej ve druhé třetině, aktivnější jsou hostující hokejisté, kteří se snaží něco vymyslet před brankou soupeře.
20:01
20:00
19:37
Erik Johnson má kotouč v útočném pásmu, do vyložené střelecké pozice se nemůže probojovat.
19:20
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Capitals. To už běží poslední minuta hry.
17:54
V poklidném tempu se dohrává úvodní dějství, mnoho šancí k vidění není.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, Jay Beagle se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
16:40
Hosté hrají nátlakový hokej, se kterým nají zadní řady Avalanche velké problémy.
16:00
Mikko Rantanen se v obranném pásmu probojoval k puku, pokoušel se jej odehrát do bezpečí, ale na útočníka T. J. Oshieho si nepřišel.
15:12
Matt Nieto zůstal zcela volný před brankou, ale svou velkou šanci nedokázal proměnit. Jeho pokusu chyběla přesnost.
14:30
Colorado se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, více ze hry mají hosté, kteří hrají takticky a v osobních soubojích mají převahu.
13:16
Hosté pokračují v aktivní hře, André Burakovsky se dostal do brejku, jeho šanci dokázal tak tak zastavit brankář Colorada. Kotouč udržel na brankové čáře!
11:48
Vyrovnaný stav netrval dlouho, velmi rychle se dostávají hosté znovu do vedení. Kevin Shattenkirk vystřelil od modré čáry, jeho pokus před brankou velmi dobře tečoval mimo dosah brankáře JAY BEAGLE. Asistence: Kevin Shattenkirk a Justin Williams.
11:11
A je vyrovnáno. Akci začal Sven Andrighetto. K puku se následně dostal Nathan MacKinnon, který přenechal touš spoluhráči. Tím byl MIKKO RANTANEN, který si vybruslil na osu hřiště a pohodlně zakončil. Asistence: Nathan MacKinnon a Sven Andrighetto.
10:38
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelili celkem šest ran.
10:33
Calvin Pickard kryje rychlý výpad hostů, hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
10:21
Nathan MacKinnon se probojoval snadno do útočného pásma, ale s jeho pokusem si dokázal brankář Philipp Grubauer poradit.
09:17
Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, k vidění je útočný hokej, který se přelévá ze strany na stranu.
08:53
Matt Nieto přešel přes Brookse Orpika, k přesnějšímu zakončení se ale probojovat nedokázal.
08:28
08:06
Matt Duchene vedl útočnou akci, následně se k puku dostal Tyson Barrie, který hledal na druhé straně útočného pásma volného hráče. K tomu se přes výborný obranný zákrok bránícího se hráče puk nedostal.
07:40
Početní výhodu mají k dispozici také domácí hokejisté, kteří se ovšem nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma. Velmi dobře hraje obrana Capitals.
06:28
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Matt Niskanen – 2 min., podražení).
06:25
Bude se vylučovat.
06:00
J. T. Compher se objevil volný před brankou, kotouč se k němu nedostal. Hostující brankář Philipp Grubauer zasahovat nemusel.
05:20
T. J. Oshie zakončoval další útočný výpad svého celku. Jeho rána však postrádala přesnost. Domácí Colorado se musí bránit tlaku soupeře, který do zápasu vstoupil aktivně.
04:00
Hostující celek využívá přesilovou hru a dostává se do vedení. Po krásné akci na jeden dotek se před branku dostal JOHN CARLSON. Ten měl čas na zamíření a rychle poslal kotouč mimo dosah brankáře. Díky pohledné kombinaci Washington vede. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a André Burakovsky.
03:39
Capitals nehrají přesilovou hru zdaleka tak dobře, jak umí.
03:16
T. J. Oshie ani Marcus Johansson nedokázali udržet puk v útočném pásmu, domácí se osvobozují.
02:45
Matt Nieto napadal v útočném pásmu, a tak se musí rychle vracet do své defenzivní třetiny, kam se Capitals velmi rychle dostali.
02:27
Uvidíme přesilovou hru hostujícího celku. Dvaapadesát branek v přesilovce vstřelil Washington v této sezóně.
02:27
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Francois Beauchemin – 2 min., nedovolené bránění).
01:42
Nyní se do útočného pásma dostali hosté, kteří se snaží něco vymyslet před brankou soupeře.
01:22
Philipp Grubauer kryje střelecký pokus, který na jeho branku vyslal jeden z hráčů Colorada.
00:40
Sledujeme poklidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene, více ze hry mají domácí hokejisté.
00:01
Zápas za malý moment začne.

Colorado Avalanche: Pickard (J. Smith) – Barberio, E. Johnson, Ťutin, Barrie, Beauchemin, A. Lindholm – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Compher, Duchene – Nieto, Grigorenko, R. Bourque – J. Mitchell, Söderberg, Comeau.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Alzner, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Shattenkirk – Ovečkin, Bäckström, Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Beagle, T. Wilson.

Rozhodčí: Walsh, Chmielewski – Murphy, Amell.
Z posledních pěti vzájemných zápasů Capitals vyhráli všechny.
Jasným favoritem jsou hosté, ale hokej mnohokrát ukázal, že jedna věc jsou statistiky a zápas je pak věcí zcela odlišnou.
Washington Capitals z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. Porazila Tampu Bay Lightning 5:3, Calgary Flames 4:2, v nájezdech Columbus Blue Jackets 2:1, Arizonu Coyotes 4:1 a Minnesotu Wild v prodloužení 5:4.
Colorado Avalanche z posledních pěti zápasů prohrálo všechny. Tým nestačil na Chicago Blackhawks 3:6,. St. Louis Blues 2:4, Edmonton Oilers 4:7 a 1:4, Calgary Flames 2:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.