Marko Daňo (WPG) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:58

Hvězdy utkání

1. Rene Bourque (COL) – 2+0
2. Blake Wheeler (WPG) – 1+1
3. Mikko Rantanen (COL) – 1+0
Domácí nakonec vyhrávají velmi štastnou brankou v prodloužení, jejímž střelcem byl označen Rene Bourque. Já se s Vámi loučím a přeji příjemné sobotní probuzení!
61:23
Colorado právě vstřelilo branku!
Jestliže při šanci MacKinnona měli hosté štěstí, nyní si museli vybrat smůlu nejméně na rok dopředu! Nikolaj Ehlers vybojoval puk v rohu svého pásma, avšak poslal ho přímo na svého brankáře, kterému zapadl kotouč smolně do vlastní brány. Střelcem této branky byl označen RENE BOURQUE. Bez asistence.
61:04
Wheeler mířil nikým neatakován na Varlamova, vystřelil, jenže na ruského brankáře nevyzrál!
60:26
Rantanen předal puk MacKinnonovi, který vyjel před hostující bránou a po krátké kličce zakončil. Hutchinsonovi nyní nejspíš pomohla tyč!
60:06
Buly vyhráli domácí, u puku je Barrie.
60:01
Třetí třetina byla bezgólová, a tak uvidíme prodloužení. Největší šanci této periody měl nejspíš Connor, jenže Varlamov dokázal hbitě vytrčit beton, čímž jeho pokus zlikvidoval. Domácím hrdinou se mohl stát člen čtvrté formace Mitchell, jenže tváří v tvář Hutchinsonovi neuspěl.
60:00
59:30
Zadorov skvěle přečetl hru, když upálil jednomu z hokejistů v bílém puk z hole.
58:54
Domácí si v přesilové hře nevypracovali žádnou velkou šanci, hosté jsou v plném počtu.
58:28
Jeden z hráčů Winnipegu vyhazuje puk vysokým bekhendovým obloukem.
58:02
Burmistrov se svým spoluhráčem nyní dobře zaměstnali domácí hráče za jejich bránou.
57:34
Finský borec Rantanen neudržel útočné pásmo, Winnipeg se prozatím ubránil.
57:02
Střela Rantanena k bráně nedolétla, byla zablokována jedním z hostů.
56:54
Morrissey (WPG) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
56:54
Tyson Barrie se dostal ve výhodě k zakončení a k dorážce své střely, jenže hostující gólman nepustil puk za svá záda.
56:28
Signalizovaná výhoda Colorada po faulu na MacKinnona.
55:58
Čtyři minuty před koncem třetí třetiny se hra stěhuje po icingu domácích před Varlamova.
55:22
Rantanen o puk přišel, a tak jsou na tahu hosté.
54:21
Mitchell mohl rozhodnout, když z levé strany mířil přímo na Hutchinsona. Kanadský brankář ovšem potvrdil své kvality, mezírku mezi betony si pohlídal!
54:01
53:53
Hosté se vysvobozují, Burmistrov dokonce bojuje o puk v rohu útočného pásma.
53:24
Barrieho tvrdou střelu od modré zablokoval Andrew Copp.
52:40
52:22
Tryskáči drží puk v útočném psámu, za malou chvíli se vrátí z trestné lavice domácí McLeod.
52:01
Přesilovka hostů končí. Lowry (WPG) je vyloučen na 2 minuty za krosček.
51:46
Landeskog vyvezl puk, dokonce stihl zaměstnat hostujícího brankáře, který musel zasahovat ramenem.
51:16
Scheifele nedokázal přesně zamířit, na druhé straně donutil Hutchinsona k zákroku rukavicí Andreas Martinsen.
50:40
Bezprostředně po buly schytal Thornburn ránu holí do obličeje, proto si odpyká McLeod (COL) 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
50:36
Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění. Tato pasáž zápasu není pro oko diváka příliš dobrá.
50:23
50:09
Druhé zakázané uvolnění Jets v řadě.
50:00
Zakázané uvolnění Winnipegu.
49:22
Po střele Enströma vypadl puk z klubka clonících hráčů, bohužel pro hosty Connor mířil jen do betonu fantastického Varlamova. Ruský brankář nyní drží šance svého týmu na výhru!
48:46
Domácí nekompromisně odpalují puk od své brány.
48:23
Zadorov (COL) je vyloučen na 2 minuty za krosček.
47:58
Johnson zamířil ihned po buly do tvrzeného skla za bránou Jets.
47:48
Colborne opět zaměstnal Hutchinsona, ten si připisuje další úspěšný zákrok.
47:13
Daňo byl ve středním pásmu tvrdě poslán k ledu Ťutinem. Rozhodčí zůstávají klidní, protože se o faul očividně nejednalo.
46:47
Landeskog nestihl prudký kotouč, a tak rozhodčí musel odpískat zakázané uvolnění domácích.
46:26
Proti Wheelerově dělovce měl Semjov Varlamov připraven levý beton.
45:54
Domácí jsou nyní aktivnějším celkem, avšak Winnipeg se zuby nehty brání.
45:32
Barrie poslal přihrávku na Martinsena, jehož střela z první se norskému útočníkovi vůbec nezdařila.
44:52
Beaucheminovi utekl puk přes modrou čáru, domácí tak ztrácejí pásmo.
44:18
Ťutinova tvrdá rána od modré se odrazila nejspíš od Rantanena těsně vedle zadní tyče hostující klece!
43:40
Laine zkoušel vzít zodpovědnost na sebe, jenže vypálil pouze do blokujícího soupeře.
43:25
Wheeler nezachytil puk ve středním pásmu, následně byl odpískán ofsajd Avalanche.
42:49
Tryskáči se snaží dokonat obrat, jenže nepřesnosti zatím srážejí kanadský celek.
41:51
Rychlý útok Colorada končí za brankou Hutchinsona.
40:40
Domácí jsou na puku a budou rozehrávat.
40:01
Druhá třetina nám zcela vynahradila to, co jsme v té první neviděli. Skóre utkání otevřel přesnou přesilovkovou trefou Mikko Rantanen, do dvougólového vedení poslal Laviny po dokonalé přihrávce Barrieho Rene Bourque. Jenže hosté se dokázali z inkasovaných branek oklepat. Nejprve snížil na 1:2 z pohledu Jets Blake Wheeler, přesně čtyři minuty před druhou sirénou vyrovnal v početní výhodě nejproduktivnější muž ligy Mark Scheifele. Dokoná Winnipeg obrat?

Další třetina začne přibližně v 5:05!
40:00
39:49
Zpoza brány dostal nabito Jacob Trouba, avšak toho tentokrát vychytal hbitý Varlamov!
39:12
Opět puk míří až k bráně Winnipegu.
38:51
Avalanche se osvobozují vyhozením k brance Hutchinsona.
38:20
Hosté mají další příležitost ke skórování. Söderberg (COL) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
38:17
Dělovku Trouby z kraje pásma vyráží domácí brankář.
36:00
Winnipeg právě vstřelil branku!
Z krásnými brankami se nám dnes snad roztrhl pytel! Rychlá přesilovková kombinace šla přes Ehlerse za branku na Wheelera, který namazal před bránou stojícímu MARKU SCHEIFELEMU. Nejproduktivnější muž soutěže vypálil z první a trefil přesně vzdálenější roh domácí brány. Asistence: Blake Wheeler, Nikolaj Ehlers.
35:30
Ťutin (COL) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
33:27
Jako blesk z čistého nebe nyní udeřili Tryskáči! Vyhození Colorada zachytil na modré čáře Ehlers, okamžitě vyslal kupředu svého kapitána BLAKEA WHEELERA, jehož dobře mířen střela na přední tyč dnes poprvé rozvlnila síť v bráně Varlamova. Asistence: Nikolaj Ehlers.
33:09
Puk doklouzal až k Varlamovovi, který raději přerušil hru. Po odpískání se do Gelinase pustil Copp, rozhodčí museli oba borce od sebe odtrhnout.
31:58
Colorado nepovolilo svému soupeři při jeho přesilovce ani jeden střelecký pokus, domácí jsou v plném počtu.
30:51
Domácí se brání doslova znamenitě, puk opět letí přes celé hřiště.
29:58
J. Mitchell (COL) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.
29:33
Domácí přidávají druhou překrásnou branku do sítě Winnipegu! Landeskog předal puk na modrou čáru Barriemu, který si sjel až na pravý kruh, odkud přesně našel před prázdnou bránou nastavenou hůl, jejímž vlastníkem byl RENE BOURQUE. Ten už pouze posunul kotouč do odkryté klece. Asistence: Tyson Barrie, Gabriel Landeskog.
29:13
Počet střel: Colorado – 12, Winnipeg – 9.
28:44
Hra přerušena pro nedovolenou hru vysokou holí jednoho z hostů.
28:13
MacKinnonův bekhend se mezi tři tyče nevešel, přesto jsou u puku stále domácí.
27:38
27:28
Nyní hosty podržel Hutchinson, když ve velké šanci vychytal Colborna!
27:07
Střela Iginly z pravého kruhu byla zablokována bránícím hráčem.
26:41
Kostrbatá kombinace domácích končí zákrokem Hutchinsona.
25:38
Chiarot (WPG) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.
25:00
Barrie v rychlém útoku přihrál před bránu na Colborna, který tváří v tvář nedokázal vyzrát na Hutchinsona!
24:30
24:29
Sekundu před návratem Gelinase na led bylo hostům odpískáno postavení mimo hru.
24:11
Domácím se daří vyhodit puk přes všechny čáry.
23:28
Nikolaj Ehlers se ocitl po přihrávce z rohu hřiště zcela sám před Varlamovem, jenže puk mu trestuhodně přeskočil čepel, a tak z obrovské šance nakonec nic nebylo!
23:00
Tvrdá střela Byfugliena byla zastavena clonícími hráči.
22:29
První přesilovku si zahrají také hosté. Gelinas (COL) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
22:27
Zakázané uvolnění Colorada.
21:03
Druhá přesilovka domácích byla rychle využita! Kombinace směřovala přes Johnsona až na pravý kruh, kde byl připraven MIKKO RANTANEN. Ten naznačil střelu, udělal ještě dva krůčky vpřed, následně trefil bližší šibenici hostující brány. To byla nádherná branka finského útočníka! Asistence: Erik Johnson, Nathan MacKinnon.
20:47
Scheifele (WPG) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
20:25
Vysoké napadání Jets způsobilo Barriemu problémy, domácí bek ovšem situaci nakonec zvládl.
20:05
Po úvodním buly jsou u puku hosté.
20:01
Sledovali jsme velmi vyrovnanou bitvu, která nám prozatím branku nepřinesla. Blízko byl hned v úvodu Iginla, jenže jeho bekhend zamířil jen do hrudníku Hutchinsona, naopak proti rychlé střele Daňa vytasil skvělý zákrok Semjon Varlamov. První třetinu nám okořenila také bitka mezi McLeodem a Thornburnem, která ovšem dopadla nerozhodně.

Další třetina začne přibližně v 4:07!
20:00
19:46
Rantanen se dokázal natlačit před Enströma, dokonce bekhendem zakončil. Hostující brankář ale sevřel betony a puk za brankovou čáru nepustil, následně byla klec Winnipegu posunuta!
18:58
Po závaru v hostujícím brankovišti musel jeden z hostů důrazně odpálit puk.
18:35
Beaucheminova střela od modré orazítkovala pouze zadní mantinel.
17:48
Connor ze středu hřiště vyklepal výstroj ruského brankáře ve službách Avalanche.
17:18
Sledujeme velmi nepřesné kombinace, které logicky nepřinášejí zakončení.
16:28
První přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Hosté jsou v plném počtu.
16:03
Opět puk míří až na Varlamova.
15:44
Hosté šetří čas v pásmu soupeře.
15:24
Střelu MacKinnona z levého kruhu vyráží povyjetý Hutchinson.
14:28
Máme tu první přesilovou hru zápasu, kterou si zahrají hokejisté Colorada. Burmistrov (WPG) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
13:36
Hutchinson zastavuje puk za brankou, rozehrávat bude Chiarot.
12:50
Byfuglien skvěle odzbrojil Duchena, toho ale hosté nevyužili, pouze vyhazují puk přes celé hřiště.
12:17
Enströmovu střelu od modré zablokoval bránící Gelinas. Hosté jsou nyní aktivnějším celkem.
11:54
Varlamov musel opět do rozkleku, tentokrát zasahoval proti střele Myerse.
10:59
Daňo si sjel na osu hřiště, následně vypustil rychlou střelu zápěstím nad levý beton Varlamova, ten měl co dělat, aby stihl puk vyrazit lapačkou. Skvělý zákrok ruského brankáře!
10:44
Johnson bude rozehrávat další akci domácích.
09:54
Odpískáno zakázané uvolnění Colorada, a tak se hra musí přestěhovat před bránu Varlamova.
09:28
J. Mitchell z pravého křídla vysoko přestřelil.
08:51
Landeskog nabil na modré Gelinasovi, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla.
08:03
Čtvrtá lajna hostů dostala Avalanche pod tlak, ti pouze vyhazují do středního pásma.
07:18
MacKinnon poslal přihrávku před branku Duchenovi, ten ovšem kotouč nedokázal zachytit.
07:08
Střelu Trouby od modré podržel ve své náruči Varlamov, následuje buly před ruským brankářem.
06:45
Tanev poslal k ledu Barrieho, rozhodčí ovšem vylučovat nebude.
04:31
McLeod (COL) a Thorburn (WPG) jsou vyloučeni na 2 minuty za bitku.
04:31
04:31
Thorburn se inhned po buly pustil do bitky s domácím McLeodem. Rvačka končí zaklesnutím obou hráčů do sebe, oba se nakonec přátelsky poplácali po zádech. Velmi sympatické gesto těchto borců!
04:27
Třetí domácí lajna byla nachytána v ofsajdu.
04:15
Grigorenkovu rychlo střelu zápěstím vykopává Hutchinson pohotovým zákrokem.
03:36
R. Bourque byl skvěle zastaven Byfuglienem, u puku jsou Tryskáči.
02:36
Po střele Patrika Laineho cinkla tyč domácí brány, jednalo se ovšem nejspíš jen o oblouk brankové konstrukce!
01:57
Colorado zasypává hostující bránu sprškou střel, další zákrok Hutchinsona.
01:52
Landeskog zkusil z nulového úhlu nachytat Hutchinsona, ten byl ale pozorný a přerušil hru.
01:32
Oba brankáři si připsali zahřívací zákroky. Nyní je hra přerušena po zákroku hostujícího brankáře proti střele Beauchemina.
00:49
Jarome Iginla si z rohu nebezpečně vybruslil až před Hutchinsona, na kterého ovšem z bezprostřední blízkosti bekhendem nevyzrál!
00:24
Barrie se ubránil napadajícím hráčům, nyní bude rozehrávat.
00:02
Úvodní buly dnešního zápasu vyhrávají domácí.
00:01
Pepsi Centrem zní nyní kanadská hymna, začátek zápasu bude mít malou prodlevu.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – E. Johnson, Zadorov, Barrie, Gelinas, Beauchemin, Ťutin – Rantanen, Duchene, MacKinnon – R. Bourque, Söderberg, Landeskog (C) – Iginla, Grigorenko, Colborne – J. Mitchell, Martinsen, McLeod.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Byfuglien, Morrissey, Myers, Enström, Trouba, Chiarot – Laine, Scheifele, Ehlers – Wheeler (C), Petan, Connor – B. Tanev, Lowry, Copp – Thorburn, Burmistrov, Daňo..

Winnipeg Jets

Vše nasvědčuje tomu, že kanadskému celku svítá na lepší časy. Jets zatím nasbírali 15 bodů, za což jim patří čtvrté místo Centrální divize a sedmá příčka v konferenční tabulce. Hráči Winnipegu ovšem dominují individuálním statistikám, Patrik Laine je s 11 góly nejlepším střelce NHL, Mark Scheifele dokonce s 19 body nejproduktivnějším mužem celé soutěže.

Colorado Avalanche

Domácím se vstup do letošního ročníku vůbec nepovedl, o čemž svědčí zisk 10 bodů a poslední místo Centrální divize. Horší v celé NHL už jsou jen Kojoti z Arizony a Carolina. Colorado navíc trápí vysoký počet inkasovaných gólů, v posledních pěti duelech dostalo neuvěřitelných 18 branek.