2. Semjon Varlamov (COL) 40 zákroků, 2 góly, úsp. 95,2%
3. Matt Duchene (COL) 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 9:29
Je dobojováno. Jackets svého soka jednoznačně přestříleli a díky Atkinsonově trefě ze samotného závěru třetí třetiny vydřeli bod, v prodloužení se ale z ojedinělé akce Avalanche trefil Matt Duchene, jenž tak bonusový druhý bod přiřkl hostům. Ti tak po výhře v Minnesotě přidávají druhé vítězství v řadě, zatímco čtyřzápasová vítězná série Jackets je u konce.
61:49
Colorado právě vstřelilo branku!
Sedmizápasová domácí vítězná série Jackets je u konce! Po Werenskiho střele z vrcholu kruhů se domácí nestihli vrátit a Avs ujeli do rychlého protiútoku. Erik Johnson ujel po pravém křídle a přesným pasem našel před McElhinneym volného MATTA DUCHENEA, který se nemýlil! Asistence: Erik Johnson, Blake Comeau.
61:20
Hra je přerušena. Atkinsonova rána zaduněla Varlamovovi o masku a dezorientovaný gólman Avalanche si řekl o přerušení hry.
60:43
Alexander Wennberg zavezl kotouč do útočného pásma a poté ho přenechal Saadovi, jehož bekhendový pokus byl ale na Varlamova krátký.
60:01
Začalo prodloužení.
Třetí třetina se zprvu nehrála v kdovíjakém tempu, s přibývajícím časem ale Jackets začali více a více tlačit. Už se zdálo, že Avalanche nakonec odolají a svůj těsný náskok udrží až do konce, necelých sedm sekund před sirénou ale svým druhým gólem v zápase vyrovnal Cam Atkinson!
60:00
Třetí třetina skončila.
59:53
Columbus právě vstřelil branku!
Domácí se dočkali! Šest a půl sekund před závěrečnou sirénou se do kotouče opřel z levého kruhu CAM ATKINSON, který přesnou ranou do levé šibenice rozjásal Nationwide Arenu a vykouzlil úsměv na tváři Johna Tortorelly. Půjdeme do prodloužení! Asistence: Sam Gagner, Zach Werenski.
59:12
Nick Foligno byl opravdu blízko vyrovnání, z bezprostřední blízkosti ale nepropálil nicnetušícího Varlamova! Hosté se osvobozují.
59:03
Tu už sudí zažehnali, John Tortorella si nyní ještě vybírá oddechový čas!
59:03
Scott Hartnell se dostal ke střele po Werenskiho pasu zpoza branky a Varlamov sice přerušil hru, poté se ale před ním strhla hromadná strkanice.
58:41
Curtis McElhinney už je na střídačce, domácí to v samotném závěru zkoušejí v šesti!
58:15
Hosté se teď nestihli vrátit z útočného pásma a Jackets byli blízko vyrovnání, Jenner si ale po Gagnerově akci na Varlamova nepřišel!
57:34
Erik Johnson pálil z pravého kruhu přímo do McElhinneyho náruče, strážce domácí svatyně dvě a půl minuty před koncem pro jistotu přerušil hru.
57:10
Andreas Martinsen se po levém křídle vydal do rychlého protiútoku, jeho následná rána z vrcholu kruhu ale zaduněla jen o zadní hrazení.
56:10
Laviny opět dostaly kotouč do bezpečí a Sethu Jonesovi se následně nepodařilo zavézt černou pryž zpět do útočného pásma – ofsajd.
55:11
Po šermovačce v rohu kluziště se kotouče ujal Brandon Saad, jehož pokus byl ale přizvednut do ochranné sítě. Následovat bude buly po Varlamovově levici.
54:22
Brandon Saad to zkusil z prakticky nulového úhlu, jeho pokus ale rozvlnil pouze boční síť. Následná rozehrávka Avalanche doletěla na další zakázané uvolnění.
53:31
Po Mitchellově ztrátě ve středním pásmu se na druhou stranu vydali Atkinson s Hartnellem, prvnímu jmenovanému se ale kotouč zamotal pod brusle.
52:46
Tečované nahození Erika Johnsona vyletělo mimo hrací plochu, Avs se dokázali vymanit z tlaku a vybojovali buly před McElhinneym.
51:56
Devatenáctiletý Zach Werenski obdivuhodně zachoval klid v zakončení, ačkoliv mu dýchali na záda hned dva hráči soupeře. Jeho pokus z mezikruží ale proletěl těsně vedle!
51:17
Semjon Varlamov teď vůbec nic neviděl, střelu Setha Jonese od modré čáry přesto dokázal vyrazit! Tlak domácího týmu ještě přetrvává.
50:30
Nutivaarův pokus od modré čáry byl zblokován, načež hráči v bílých dresech opět dostali kotouč do bezpečí. Finský zadák ve službách Jackets se vrací pro puk až k McElhinneymu.
49:35
Avs se v závěrečné dvacetiminutovce prezentují jednoduchým hokejem a to zatím funguje, byť hosté nyní rozehráli kotouč pouze na další icing.
48:44
Modrokabátníci znovu ztratili puk v útočném pásmu a Bourque poté nic nevymýšlel, vyhodil kotouč do bezpečí a odjel střídat.
47:45
Blake Comeau se ocitl v ofsajdu, hra je po dlouhé době přerušena a následovat bude komerční přestávka. Do Nationwide Areny se společně vrátíme za pár okamžiků.
46:40
Jonesova střela od modré změnila směr a puk se dostal na hokejku Brandona Saada, který ale nestihl zareagovat včas, a Varlamov tak byl bez práce.
46:19
Denverští vyhodiili puk ze svého pásma a Jack Johnson se stačil vrátit jako první – zakázané uvolnění.
45:25
Bývalý Modrokabátník Rene Bourque vybojoval další buly v útočném pásmu pro Avalanche. V týmu Lavin najdeme hned několik hráčů, kteří dříve působili v organizaci Blue Jackets, mezi ně patří kromě Bourquea ještě Fjodor Ťutin, Blake Comeau, Francois Beauchemin a trenér Jared Bednar.
44:50
Ve třetí třetině zatím hra postrádá tempo a spád. Jackets jsou o něco aktivnější, do žádných šancí se ale nedostávají.
43:53
A. J. Greer se pokusil nahodit puk do předbrankového prostoru, McElhinney byl ale nakonec zcela bez práce a Jackets opět míří kupředu.
43:11
Jeden z hráčů Avs ztečoval rozehrávku domácích na columbuskou střídačku, sudí Luxmore s O'Rourkem následně vykázali hru do obranného pásma Lavin.
42:49
Atkinson znovu pálil, na gólmana Avs si ovšem ani tentokrát nepřišel. Svěřenci Jareda Bednara následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
42:08
Sethu Jonesovi se podařilo vybojovat další vhazování v útočném pásmu, načež Dubinsky vyzval ke skórování Cama Atkinsona, ten ale na Varlamova ze skvělé pozice nevyzrál!
41:20
Mattu Calvertovi sjel v klíčový moment kotouč z hokejky. Ten samý útočník Jackets to poté ještě zkusil z prakticky nulového úhlu, Varlamov byl ale pzoorný.
40:42
Brandon Dubinsky ovládl vhazování ve středovém kruhu a Jackets vyrazili kupředu, do zakončení se ale domácí nakonec nedostali.
40:01
Po čtyřiceti minutách je vše jinak. Hosté nastoupili do druhé třetiny aktivně a díky trefám Reneho Bourquea a Erika Johnsona otočili stav zápasu ve svůj prospěch. Jackets v závěru periody sice v přesilové hře vyrovnali, Jennerova trefa ale pro nedovolené bránění Hartnella nakonec nebyla uznána. Co nám nabídne třetí třetina? To začneme zjišťovat ve 2:57.
40:00
39:49
Werenski ještě vybojoval útočné pásmo pro Modrokabátníky, zdá se ale, že domácí už před sirénou nic nestihnou.
38:51
Český forvard ve službách Blue Jackets byl nakonec odzbrojen, poté ale zavelel k dalšímu útoku domácí kapitán Foligno. Varlamov však stále odolává.
38:20
Avs se po nějaké době podívali do útočného pásma, ke střele se ale nedostali a na druhou stranu už míří Lukáš Sedlák.
37:19
Jonesova rozehrávka se po teči jednoho z coloradských hokejistů ocitla až na tribuně, před námi je tak vhazování ve středním pásmu.
36:47
Tlak domácích ale pokračuje! William Karlsson se po Andersonově pasu dostal k vcelku nebezpečné střele z ostrého úhlu, kterou ale Varlamov dokázal přizvednout do ochranné sítě.
36:23
Blue Jackets dostali pět sekund před koncem přesilové hry zásluhou Jennera kotouč do sítě zásluhou Boonea Jennera a jejich vyrovnávací trefa byla původně uznána. Hosté si ale vybrali trenérskou výzvu, která odhalila nedovolené bránění Hartnella na Varlamova, a tak gól neplatí!
35:12
Gagner nenápadně tečoval Wennbergovo nahození od modré, nicméně Semjon Varlamov dokázal zareagovat včas a hosté se poté osvobodili.
34:35
Ihned po buly se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu nikým nehlídaný Cam Atkinson, jenž ale neměl seřízená mířidla.
34:28
Erik Johnson (COL) si půjde odpočinout za katr, domácí si díky jeho sekání zahrají svou první přesilovku – k tomu ale dojde až po komerční přestávce.
33:56
Andreas Martinsen si na Curtise McElhinneyho nepřišel, podařilo se mu ale vybojovat další důležité vhazování v útočném pásmu.
33:10
Po další akci domácího beka Johnsona Varlamov přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.
32:41
Střela Jacka Johnsona od modré zaduněla o Varlamovovy betony, Laviny následně znovu vyvezly kotouč do útočného pásma.
32:09
Michail Grigorenko nic nevymýšlel a nahodil kotouč do útočného pásma, načež se na opačnou stranu rozjel Wennberg, ani on se ale do zakončení nedostal.
31:13
Zach Werenski se díky chytré narážečce s Gagnerem dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, kterou Varlamov jen tak tak vyrazil a Jenner už se k dorážce nedostal!
30:15
Jackets se pokouší usadit se v útočném pásmu, jejich snaha je ale hodně latentní. S takovým nástupem Avs do druhé třetiny domácí asi nepočítali.
29:00
No a Avalanche otáčejí skóre ve svůj prospěch! Nathan MacKinnon našel povedeným křižným pasem volného ERIKA JOHNSONA, který se z pravé strany trefil neomylně! Asistence: Nathan MacKinnon, Fjodor Ťutin.
28:49
Nick Foligno zkusil štěstí z prakticky nulového úhlu, jeho pokus od pravého mantinelu se ještě pokoušel tečovat Hartnell, ale neúspěšně.
28:05
Gagnerův pas do předbrankového prostoru defenzíva Lavin odvrátila pouze k Nutivaarovi, jehož následný pokus ale na Varlamova nedoletěl.
27:41
Hra je hodně rozlítaná a kotouč se stěhuje ze strany na stranu. MacKinnonovi byl nyní odpískán ofsajd a následovat bude komerční přestávka.
27:02
William Karlsson se k dorážce Jonesova nahození nedostal, Francois Beauchemin si zkušeně splnil své defenzivní povinnosti.
25:16
Alexander Wennberg si neohroženě proklestil cestu až do zakončení, jeho projektil z mezikruží ale proletěl poměrně vysoko nad břevnem.
24:39
Blue Jackets dostali kotouč alespoň do útočného pásma a mohou konečně vystřídat, denverští hokejisté jsou po změně stran zatím jednoznačně aktivnější.
23:53
Sedlákův pokus od modré byl zblokován a hosté se vydali do dalšího rychlého protiútoku. McElhinney zůstal chvilku ležet na zemi, Zadorov toho ale nedokázal využít.
23:05
Krátce po návratu švédského špílmachra na led se Avs prosazují a máme vyrovnáno! TYSON BARRIE zkusil štěstí od modré a Curtis McElhinney měl zakrytý výhled, a tak kotouč skončil až za jeho zády! Asistence: Mikko Rantanen, Carl Söderberg.
22:43
Blue Jackets se osvobozují, to už se trest Alexandera Wennberga pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci.
22:11
Následně ještě pálil Patrick Wiercioch, rána rodáka z Burnaby ale byla přizvednuta do ochranné sítě, a McElhinney si tak může oddechnout.
21:36
McElhinneymu vypadla Johnsonova rána od modré z výstroje, rychle mu však přispěchal na pomoc David Savard a Jackets to nakonec přestáli.
21:00
Přesně minutu po začátku druhé periody je hra přerušena, Alexander Wennberg (CBJ) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
20:01
V úvodní dvacetiminutovce už se nic nestane, do kabin směřují v o něco lepší náladě hokejisté domácího Columbusu. Sledujeme vyrovnané utkání, Jackets jsou ale o něco aktivnější ve střelbě a častěji drží puk na svých hokejkách, za což byli odměněni úvodní trefou Cama Atkinsona. Podaří se hostům najít recept na pozorného Curtise McElhinneyho? To začneme zjišťovat ve 2:02.
20:00
19:25
Mitchellovi se nepodařilo dostat kotouč do středního pásma, David Savard ještě pokračuje v dost možná poslední akci Jackets v první třetině.
18:24
Nevysoký Cam Atkinson to vzal na sebe a z mezikruží z první vyslal kotouč na brankáře Avalanche, který si ale zkušeně poradil a přerušil hru.
17:30
Denverskému celku se nedaří usadit se trvaleji v útočném pásmu, defenzíva Jackets vyztužená návratem Setha Jonese působí velmi pevným dojmem.
16:34
Seth Jones nečekaně vypálil od mantinelu, Semjon Varlamov si ovšem bez sebemenších problémů připsal už svůj devátý zákrok.
16:05
Nick Foligno se rozjel ve vlastním pásmu, proklestil si středem hřiště cestu až do toho útočného a z vrcholu kruhů vypálil, Varlamov si však bez potíží poradil.
15:17
Bývalý Modrokabátník Fjodor Ťutin udržel hosty v útočném pásmu, Avs ovšem o puk následně přišli a Hartnell už zakládá další protiakci Jackets.
14:38
Jack Johnson se vydal na útočný výlet, Dubinskyho pas si ale zpracoval v ofsajdovém postavení. Před námi tak je buly poblíž coloradské střídačky.
14:13
Lukáš Sedlák nedokázal dostat pod kontrolu prudký pas z obranného pásma a na druhou stranu se vydal Andreas Martinsen, po jehož nahození McElhinney přerušil hru, a tak tu máme další komerční brejk.
13:16
Po dlouhé době je hra přerušena a hlasatel v solidně zaplněné Nationwide Areně ohlásil komerční přestávku.
12:20
Zadák Savard se po pravé straně hřiště vydal na úotočný výlet a od mantinelu vyslal zajímavou nabídku na teč, kterou ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
11:26
Už dobré dvě minuty se hraje bez přerušení, kotouč se stěhuje ze strany na stranu a domácí hokejisté svého soka k ničemu nepouštějí.
10:37
Po akci Sama Gagnera se ke střele z voleje dostal Boone Jenner, jeho projektil z mezikruží ale mezi tři tyče Varlamovovy svatyně nezamířil.
09:49
Laviny se snaží o rychlou odpověď, po Zadorovově rychlé rozehrávce se ale kotouče ujali domácí hokejisté a kupředu už míří Gagner.
09:00
Jackets se usadili v útočném pásmu a je z toho gól! Dubinsky z mezikruží uvolnil lépe postaveného CAMA ATKINSONA, který se sice dostal do nevýhodné pozice, jeho následné nahození do předbrankového prostoru se ale po nešťastné teči Landeskoga dostalo až do sítě! Asistence: Brandon Dubinsky, Brandon Saad.
08:13
Svěřencům Jareda Bednara bylo odpískáno už několikáté zakázané uvolnění v krátkém časovém sledu, vhazovat se tak bude znovu před Varlamovem.
07:30
V dosavadním průběhu utkání se hrálo prakticky bez přerušení, columbuští zadáci momentálně kombinují ve vlastním pásmu a nikam se neženou.
06:21
Mladičký Mikko Rantanen nahodil od levého mantinelu kotouč na columbuskou svatyni a vybojoval buly v útočném pásmu, ke kterému ovšem dojde až po komerční přestávce.
05:40
Curtis McElhinney si připsal svůj třetí jistý zákrok, proti nepříliš povedené dorážce veterána Iginly z ostrého úhlu měl ale úlohu relativně snadnou.
05:18
Gagner přenechal kotouč na útočné modré Jennerovi, jehož nepovedenou střelu se ještě pokusil dorážet Lukáš Sedlák, který se ale ke kotouči už nedostal.
04:48
Karlsson po Calvertově zadovce vybruslil od zadního mantinelu až do předbrankového prostoru a nabídkou na teč se pokusil oslovit Joshe Andersona, Varlamov byl ale pozorný.
04:13
Carl Söderberg si po pravém křídle proklestil cestu do útočného pásma, Jones s Werenskim jej ale čistě odzbrojili a svěřenci Johna Tortorelly už zakládají protiútok.
03:32
Nepřesná rozehrávka Davida Savarda skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před veterána McElhinneyho.
02:18
Opora zadních řad Blue Jackets Seth Jones se po šestizápasové pauze způsobené zlomeninou kůstky v chodidle vrátil do sestavy a už má za sebou první dvě střídání po návratu. Do Avs se stále musejí obejít bez zraněného kapitána Landeskoga.
01:20
V úvodu se hraje ve velmi svižném tempu. Hartnellova formace se usadila v útočném pásmu, načež se na opačnou stranu vydal John Mitchell, jehož přihrávka do prostoru před McElhinneym ale nikoho v bílém dresu nenašla.
00:25
Domácí se ihned po vyhraném vhazování vyhráli kupředu, Brandon Saad se ale do zakončení nakonec neprokousal. Varlamov přesto raději přerušil hru.
00:01

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, R. Murray, J. Johnson, Nutivaara, D. Savard – Saad, Wennberg, N. Foligno – Jenner, Dubinsky, Atkinson – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Sedlák, Gagner.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Ťutin, E. Johnson, Wiercioch, Barrie, Beauchemin, Gelinas – Greer, MacKinnon, Rantanen – Duchene, Söderberg, Martinsen – R. Bourque, Grigorenko, McLeod – Comeau, J. Mitchell, Iginla.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Dan O'Rourke – Shandor Alphonso, Steve Barton.

Lukáš Sedlák (CBJ) 14 zápasů, 4 body (0+4)
COLORADO AVALANCHE

Rovněž Lavinám postup do vyřazovacích bojů loni utekl, načež se postu hlavního trenéra dobrovolně vzdal Patrick Roy. Denverští pod novým koučem Jaredem Bednarem (jenž mimochodem loni dovedl farmu Columbusu v Lake Erie k zisku mistrovského poháru) nehrají špatně, pravidelně ale střídají lepší vystoupení s horšími. Minulé utkání ale Lavinám vyšlo parádně, Colorado totiž prohrávalo v Minnesotě už 0:2, během necelých šesti minut ale otočilo stav zápasu na 3:2.

Nejproduktivnější hráči:
Nathan MacKinnon – 12 bodů (4+8)
Matt Duchene – 11 bodů (6+5)
Gabriel Landeskog – 8 bodů (4+4)
COLUMBUS BLUE JACKETS

Loňská sezóna svěřencům Johna Tortorelly vůbec nevyšla, Jackets skončili v Metropolitní divizi na posledním místě, daleko za postupovými příčkami. Ani vstup do probíhajícího ročníku neměli Columbuští kdovíjaký, v poslední době ale ohijská parta šlape jako švýcarské hodinky. Modrokabátníci zvítězili už čtyřikrát v řadě, naposledy si vyšlápli na newyorské Rangers a washingtonské Capitals. Prodlouží v Nationwide Areně sérii sedmi zápasů bez domácí porážky?

Nick Foligno – 18 bodů (7+11)
Alexander Wennberg – 17 bodů (3+14)
Cam Atkinson – 15 bodů (5+10)
Krásné dobré ráno všem hokejovým nadšencům. Co nejsrdečněji vás všechny vítám u sledování textového přenosu z dalšího duelu kanadskoamerické NHL, ve kterém rozjetí Columbus Blue Jackets přivítají na svém ledě od 1:00 Colorado Avalanche. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.