S konstatováním, že Columbus Blue Jackets poráží Dallas i podruhé v sezoně, tentokráte 3:2 v prodloužení, když dokázal 16 vteřin před koncem srovnat vedení soupeře na 2:2 a poté vyhrát gólem v času 60:46, se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý.
Zblokované střely: 18-16.
Utkání je za námi a Columbus se raduje ze zisku dvou bodů, kterými poráží Dallas i podruhé v sezoně. V první třetině měli Stars mnohem více ze hry a zasypali Bobrovského 18 střelami, ale ani jedna neskončila za jeho zády.

Druhá třetina přinesla ve 24. minutě vedení Blue Jackets, když si Nick Foligno prakticky sám vypracoval celou akci a trefil se do pravé šibenice. O sedm minut později si ale Bobrovskij vybral o něco slabší chvilku a střelu Jasona Spezzy z pravého kruhu pustil nad lapačku do sítě.

Dallas dokonal obrat ve 42. minutě po tom, co v nepřehledné situaci před brankou Columbusu nabral puk na hůl Tyler Seguin a bekhendem vyrovnal. Když se už zdálo, že dva body tým z Texasu uhájí a oplatí Modrokabátníkům porážku z prvního utkání v sezoně na svém ledě 0:3, vyrovnal 16 vteřin před koncem využitou přesilovkou, umocněnou hrou bez gólmana, Sam Gagner.

Prodloužení nakonec trvalo jen 46 vteřin, když po clonění Wennberga trefil pravou šibenici střelou ze středu útočného pásma obránce Seth Jones – 3:2 v prodloužení.
60:46
Columbus právě vstřelil branku!
Prodloužení tři na tři rozhodlo o vítězi dnešního zápasu, Modrokabátníci ho sehráli opravdu dobře. Vyměňovali si puk, na levé straně jej od Saada dostal SETH JONES, najel si na střed pásma, dal si puk na střelu a zamířil přesně do levé šibenice. Antti Niemi nemohl reagovat, Wennberg mu totiž pořádně zacláněl ve výhledu. Asistence: Brandon Saad, Alexander Wennberg.
60:01
Ve třetí třetině se Dallas dostal poprvé v utkání do vedení, když se šťastným bekhendem prosadil Tyler Seguin. Tým z Texasu poté držel vedení téměř až do závěru zápasu, ale téměř je dost důležité slovo. Minutu před koncem totiž hrál Columbus teprve druhou přesilovku a tu, umocněnou odvolaným gólmanem, využil 16 vteřin před koncem Sam Gagner.
60:00
59:44
V Nationwide areně uvidíme prodloužení. Wennberg totiž vyhrál buly na Werenskiho, který jej předal Atkinsonovi. Domácí útočník na pravé straně poslal zadovku pro SAMA GAGNERA, který napřáhl z vrcholu pravého kruhu a trefil se nechytatelně ke vzdálenější tyči. Asistence: Cam Atkinson, Zach Werenski.
59:38
Moc času už Columbusu nezbývá. Přesně 21,8 vteřin a nyní Werenski při zavážení puku do pásma udělal kličku a vystavil tak své spoluhráče do ofsajdu.
59:24
Gagner za brankou nevybojoval kotouč a jeden z obránců Dallasu, zřejmě Jordie Benn, posílá kotouč po prknech přes všechny čáry.
59:08
Dallasu se podařilo vyhodit až do rohu za branku Columbusu.
59:00
Sergej Bobrovskij samozřejmě zůstává na střídačce, domácí to zkusí při hře šest na čtyři.
59:00
John Tortorella si vzal oddechový čas.
59:00
59,9 vteřin před koncem je vyloučen Johnny Oduya, který v pravém rohu za brankou sekl kapitána Nicka Foligna. Jde o teprve druhou přesilovku Blue Jackets.

Na vyloučení: 4-2.
Vyšší tresty: 1-1.
58:42
Jonesovu střelu nedokázal zblízka dorazit Calvert, domácí ještě vybojovali na modré odražený puk, ale další střela obránce neprošla přes val těl.
58:20
Columbus zaváží puk do pásma a Bobrovskij jde ven ze své klece.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25
Byl to zřejmě Jack Johnson, který střílel od modré a možná i přes teč některého z hráčů zazvonil kotouč o pravou tyč, od které šel ven.
56:54
Odražený puk na své útočné modré zachytil Jamie Benn a udržuje tak Dallasu ještě prostor před Bobrovským.
56:32
Dubinsky boj o puk za brankou Dallasu nevyhrál. Stars s ním popojeli přes červenou a osvobozují se.
55:42
Columbus je v pěti.
55:25
Jason Spezza to zkusil nyní na vlastní pěst, když se z pravé strna proháčkoval až před Bobrovského, leč na lepší zakončení již neměl dostatek prostoru.
55:00
Že by se tedy Dallas pouštěl v přesilovce do nějakých ofenzívních choutek, to se rozhodně říct nedá.
54:01
Hned buly se domácím podařilo vyhodit a poté měl Hamhuis co dělat, aby zastavil rychlého a za pukem se deroucího Karlssona. Povedlo se mu to na poslední chvíli, už to vypadalo, že se útočník domácích k puku dostane a pojede sám na branku.
53:42
Dorážející Radek Faksa se již k puku nedostal, neboť jej zahákoval Brandon Dubinsky a jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 4-1.
53:42
Zpoza branky si kolem pravé tyče Bobrovského vybruslil Roussel. Zkoušel to bekhendem, ovšem ten si domácí gólman pohlídal.
53:19
Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru před Bobrovského.
52:57
Antti Niemiho nemusí šarvátka před jeho brankou vůbec vzrušovat, jelikož si užívá, že při něm nyní stálo štěstí. Gagnerova střela z pravého kruhu mu propadla mezi betony a zastavila se deset centimetrů před čárou. Nikdo nevěděl, kde má gólman hostí puk, až si jej jako první všiml Korpikoski a dotlačil jej zpět pod betony svého gólmana. Po nějaké té výměně názorů se vylučovat nebude.
52:14
Střela Cama Atkinsona končí v ochranné síti, ale i tak budou mít domácí buly před Niemim, zřejmě se ještě puků dotkl jeden z hráčů hostí.
51:48
Ze strany Dallasu je vidět velká obětavost, když Johnsonovi chtěl padnou do střely jeden z hráčů a také to udělal. Šlo o Jasona Spezzu, jenž si lehl do nápřahu obránce Colubmusu prakticky z mezikruží.
51:31
Snaží se domácí, co to jde. Johnsonovo nahození od modré prolétlo před brankou kolem Dubinského, který na ně nedosáhl.
51:07
Seth Jones vystřelil od modré, Niemi byl opět na místě a kotouč vyrazil.
50:15
Calvert s Karlssonem chtěli založit rychlý útok. Myšlenka to byla dobrá, jenže přes ofsajd nevyšla.
50:00
Už jen polovina třetí třetiny zbývá Columbusu k vyrovnání. Nationwide Arena je hodně potichu.
49:34
Hodně jednoduchý a přitom účelný hokej hrají Texasané. Brání si své obranné pásmo a jak je příležitost, vyrazí dopředu. Stejně tak jako nyní, kdy Dubinského zaměstnal od modré Hamhuis.
48:50
Niemi dal za branku dlouhé nahození puku pro své spoluhráče. K puku se poté z protiakce dostal Jiří Hudler, jenže se díval, že všichni jeho spoluhráči šli střídat. Nahodil proto kotouč po přejetí modré na Bobrovského a šel na střídačku taky.
47:49
Jenner se snažil vybojovat na pravém kruhu puk spolu s Atkinsonem. Ač v tom poté pokračovali i za brankou, Dallas hraje opravdu obezřetně.
46:48
Obrovská šance Nicka Foligna, který mohl a měl po pasu Saada zasunout puk k pravé straně přesouvajícího se Niemiho, jenže kotouč dal přímo do gólmana Dallasu.
46:40
Po přihrávce Calverta se ocitl před brankou Niemiho zcela volný Anderson, který tváří v tvář nedokázal překonat finského strážce svatyně.
46:21
Hned poté následuje komerční přestávka.
46:20
Nyní se to povedlo. Nutivaara si dlouho čekal, až mu někdo najede. Nakonec dalekou přihrávkou našel přesně hůl Williho Karlssona, který si však z pravé strany střelou zápěstím na Niemiho nepřišel.
46:05
No, už je to z hokejek Columbusu trošičku křeč, protože se domácí nedokáží vůbec dostat před Niemiho.
44:44
Hodně nepříjemná práce pro Sergeje Bobrovského. Johnny Oduya si najel nikým neatakován mezi kruhy a vystřelil nad vyrážečku ruského gólmana. Ten dokázal puk ztlumit a kus černé gumy poté spadl znovu na led, kde projel milimetrově vedle pravé tyče Columbusu.
44:21
Po nahození Karlssona z pravé strany před brankou jemně tečoval puk Cam Atkinson, ovšem Niemi byl znovu v pozoru a kotouč má ve své moci.
43:41
Dubinského pokus o nahození z levé strany prošel nikým netečován až do pravého rohu za jeho branku, kde jej sbírají hráči Dallasu.
42:57
Najednou jsou to hosté, kteří jsou na koni, lehce brání pásmo a vyjíždějí do rychlých protiútoků. Takový vstup do třetí třetině příznivci Columbusu v Nationwide Areně nečekali.
42:00
Blízko k vyrovnání měl Scott Hartnell, jenže střelou z pravého kruhu minul branku.
41:13
Dallas právě vstřelil branku!
Hodně šťastný gól pro hosty platí dvojnásob. Jamie Benn s TYLEREM SEGUINEM předvedli dobrý tlak do branky a z nepřehledné situace před Bobrovským přelétl puk po Bennově bekhendu jeho záda a zapadl do branky. Asistence: Jamie Benn, John Klingberg.
40:58
Tyler Seguin si nepohlídal přechod přes modrou. Byl o něco rychlejší a pískán je tak ofsajd.
40:48
Zakázané uvolnění na straně Dallasu, buly se tak stěhuje k pravici Niemiho.
40:15
Proti Spezzově nahození z levého kruhu nemusel Bobrovskij zasahovat, kotouč šel vedle jeho levé tyčky.
Zblokované střely: 13-7.
Ve druhé třetině se již Columbus, oproti prvnímu dějství, rozehrál do lepšího výkonu. Častěji zaměstnával branku soupeře a ve čtyřiadvacáté minutě si vlastně Nick Foligno sám připravil vedoucí branku. Ovšem Dallas krátce po polovině zápasu srovnal, když si vteřinu po konci přesilovky najel Jason Spezza na levý kruh a střelou k bližší tyči nad lapačku do šibenice překonal Bobrovského, který si tímto momentem dnes vybral v zatím výborném výkonu jedinou slabší chvilku.
40:00
39:20
Gagner dobře získal puk na modré a najel si hned na levý kruh, odkud posílal střílenou přihrávku podél brankoviště, na který nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:08
Domácí hrají v pěti hráčích v poli, Karlsson je zpět na ledě.
37:38
Na rozdíl od předešlé přesilové hry, tahle Dallasu vůbec nejde, podobně jako jeho první početní výhoda.
36:57
Nejenže posílá, ale Nick Foligno se k němu ve středním pásmu znovu dostal a zkoušel na posledního obránce kličku, což ale nevyšlo. I tak ale ušetřil svému týmu několik drahocenných vteřin.
36:53
A Nick Foligno jej posílá ven z pásma.
36:48
Roussel se trošku nešťastně nedostal u levé tyče Niemiho k zakončení, vzápětí Dallas o puk přichází.
36:27
Nedlouho po buly se Columbus osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
36:08
Ovšem třetí přesilovka Dallasu přijde na řadu až po komerční přestávce.
36:08
Columbus se bude podruhé v druhé třetině bránit po tom, co William Karlsson je vyloučen na dvě minuty, protože Radku Faksovi před brankou držel hokejku.

Na vyloučení: 3-1.
Vyšší tresty: 1-1
36:04
A gólman Columbusu hned musel krýt svůj prostor po tom, co Spezzovu střelu stínovali na brankovišti Faksa s Rousselem.
36:02
Po zakázaném uvolnění Modrých kabátů se hra stěhuje před Bobrovského.
35:33
Ačkoliv hosté na okamžik vyhodili, Columbus využívá toho, že to mají hráči Dallasu na střídačku dále, a je znovu před Niemim.
34:52
A nakonec se domácím podařilo ohrozit branku soupeře. Po Gagnerově střele se k dorážce u pravé tyče dostával Sedlák, který ale měl kotouč na dlouhou hokejku.
34:23
Zatím to ale nejde, naopak do útočení se dostávají domácí. Hartnell bojuje o puk v pásmu před Niemim jako vlk.
33:41
To Dallas nyní okupuje prostor před Bobrovským a snaží se najít vhodnou pozici k nějaké střele, která bude lepší než jednoduché nahození Bretta Ritchieho před malým okamžikem.
33:25
Ani napodruhé se domácím nepodařilo dostat se do pásma před Niemiho.
32:59
Karlsson si zkoušel ve středním pásmu stáhnout ze vzduchu letící puk, ale rukavicí jej srazil jen k hráčům soupeře.
32:44
A Sergej Bobrovskij hned přidává pětadvacátý úspěšný zákrok, když bez problému likviduje pokus Jasona Spezzy z pravého kruhu.
32:33
Dallas má stále střeleckou převahu, i když už není tak velká jako v první třetině. Nyní je to 18:25 ve prospěch Dallasu.
31:23
Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.
31:22
Bobrovskij se nyní naladil zpět na vlnu dobrých zásahů, když si poradil s pokusem Seguina z pravého kruhu.
30:39
Vrátit vedení mohl domácímu týmu Markus Nutivaara po tom, co Hartnell vylákal Niemiho ven z klece. Jenže obránce Modrokabátníku z trošku většího úhlu z pravé strany netrefil volnou klec.
30:13
Dvaadvacátá střela ale už končí za zády Sergeje Bobrovského a nutno říct, že to nebyl až tak těžký pokus. Ačkoliv JASON SPEZZA mířil z pravého kruhu naprosto přesně do levé šibenice, měl Bobrovskij na jeho pokus dobrý výhled a navíc šel puk kolem jeho lapačky. Těžko říct, ze svého laického pohledu si myslím, že se tohle dalo chytat. Asistence: Johnny Oduya, Stephen Johns.
29:59
Fantastický Sergej Bobrovskij. Z levého kruhu našel na druhém Jamie Benn parádní přihrávkou Antoine Roussela, který střílel z první, ale ruský gólman se stihl rychle přesunout a vytěsnit jeho ránu levým betonem.
29:35
Dubinsky to zkusil z pravé strany. Puk se po jeho střele záhadně odrazil a projel kolem levé tyče Niemiho ven.
29:15
Ani tentokrát to není ze strany Dallasu příliš povedené, střela Hamhuise z pravého kruhu byla zblokována a domácí jdou do útoku.
28:12
Jenže před Niemim se ocitl Boone Jenner a ačkoliv měl brankář Dallasu puk ve své moci, sekl do něj. Jsou z toho logické dvě minuty.

Na vyloučení: 2-1.
28:11
Protiútok se podařil až nyní a Atkinson si v jeho finále najel před branku, kde Niemiho nepropálil.
27:40
Dobrým hitem vybojoval puk za brankou Bobrovského Gemel Smith. Kotouč se dostal na modrou pro Dana Hamhuise, který ale se střelou otáčel a málem tak nabídl domácím rychlý protiútok.
26:40
Zajímavostí není ani to, že zatímco v prvním dějství vystřelili hosté na branku Bobrovského hned osmnáct střel, nyní je to za téměř sedm minut jediný pokus.
26:40
Hra je přerušena komerční přestávkou, na střídačce Columbusu bude jistě vládnout lepší nálada, Modrokabátníci hrají lépe než v první třetině a podařilo se jim prolomit bezgólový stav.
26:37
Spezza vybojoval puk na levém kruhu proti Brandonu Saadovi a hned poslal na zteč své spoluhráče, ovšem po dobré práci Wennberga končí přihrávka mimo ledovou plochu.
25:57
Nyní už to Dallasu vyšlo a puk přes všechny čáry neposílá. Může tak jít vystřídat, což je pro unavenou pětici hostí celkem dálka, střídačky mají na vzdálenější straně od svého obranného pásma.
25:26
Dallas se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
24:26
Domácí samozřejmě úvodní gól hodně nabudil a derou se do zakončení, co to jde. Podobně jako nyní Ryan Murray, jehož střelu od modré zablokoval Klingberg.
23:50
Jen co se Columbus dostal po buly z pásma, raduje se z první branky. Saad za zády Niemiho u mantinelu posunul puk na Foligna, který přes dva hráče dobrou bojovností poslal puk po prknech na Werenského. Obránce Columbusu přihrál mezi kruhy, kam si sjel právě NICK FOLIGNO a bleskově zamířil ze svého pohledu do pravé šibenice, kterou trefil přesně. Asistence: Zach Werenski, Brandon Saad.
22:48
Po tom, co si před branku sjel Jenner a zkusil to bekhendem, již má Niemi puk ve své moci a přerušuje hru.
22:27
Velké šance domácích. Nejprve se zblízka neprosadil Karlsson, když po výborné přihrávce Nutivaary minul levý horní roh. Poté to zkusil Atkinson, jehož střela se odrazila od Niemiho před branku k Nutivaarovi, který ale část volné branky u vzdálenější tyče minul.
21:18
Na druhé straně mířil nepřesně Eaves a Bobrovskij tak zatím ještě nemusel zasahovat.
20:35
Stejně tak je tomu i nyní. Johnson převzal na modré puk a nabruslil si blíže ke středu, odkud přihrál na pravý kruh pro Saada. Jeho pokus vyrazil Niemi a u jeho pravé tyče se k dorážce nedostal Alex Wennberg.
20:18
Druhou třetinu začínají domácí trošku aktivněji a hned se tlačí před branku Niemiho.
Vyhraná buly: 60% – 40%.
Zblokované střely: 6-2 (z toho 3x Lukáš Sedlák).
Úvodní třetina je u konce a je třeba říct, že jasně více ze hry má Dallas Stars. Hodně dlouho měl totiž domácí gólman Sergej Bobrovskij průměr jednoho úspěšného zásahu na minutu hry a až po vyloučení Gemela Smithe tento parádní počet ztratil. Přesto je ruský gólman hlavním strůjcem toho, že Columbus drží po první části bezgólový stav. Připsal si totiž 18, z toho někdy hodně těžkých, úspěšných zákroků. Na druhé straně nepustil Antti Niemi za svá záda ani jednu ze šesti střel domácích.
20:00
19:15
Tohle byly teda pořádné zmatky před Niemim, který si trošku ukvapeně vyjel z branky a může být rád, že Anderson neměl dostatek prostoru, aby za brankou sebral kotouč a zasunul jej do volné branky.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:30
Hned po Niemiho zásahu vyjeli dopředu Texasané. Střelu Gemela Smithe pro změnu levého kruhu také schoval Bobrovskij v zástěře a má osmnáctý úspěšný zákrok.
18:15
A nakonec z toho nebyl vůbec špatný útok, který zakončil Josh Anderson pokusem z pravého kruhu. Finský gólman Antti Niemi byl pozorný.
17:58
Toto zakázané uvolnění nebude, Columbus musí hrát puk po vyhození hostí ještě před brankovou čárou.
16:33
V přesilovce se jako střela dala nazvat pouze pozice Gagnera, kterou zneškodnil lehce Niemi. A ani tentokrát neměl těžkou práci, když se o bekhendové zasunutí neúspěšně pokusil zblízka Matt Calvert.
15:59
A vypadá to, že po dalším vyhození již Dallas první oslabení bez potíží zvládne. Úvodní přesilovky se oběma týmům nevydařily.
15:45
V krátkém časovém okamžiku dokázal tým z Texasu znovu dvakrát dostat puk až k Bobrovskému.
15:21
Ani ze strany Columbusu se nejedná o zrovna dobrou přesilovou hru, Dallas znovu vyhazuje puk.
14:12
Hosté se hned po buly osvobozují a posílají puk před branku Bobrovského.
14:05
Gemel Smith si u branky Antti Niemiho podržel kapitána Nicka Foligna, který se před dvěma minutami vrátil na led po pětiminutovém trestu, a půjde ven.

Na vyloučení: 1-1.
13:33
Znovu výborný Sergej Bobrovskij. To se snad jinak nedá popsat, jde o jeho patnáctý zákrok během třinácti a půl minuty. Střelu Hamhuise od modré má znovu kdesi ve výstroji.
13:13
V totožné pozici byl nyní Dan Hamhuis po vyražené střele Jamieho Benna z pravého kruhu. Nejprve Bobrovskij jeho pokus vyrazil a poté mířil Hamhuis vedle. Neskutečná to práce cara Sergeje!
12:47
Nakonec jej Dallas získal a byl to Esa Lindell, který pálil bez přípravy z vrcholu prvého kruhu. Jeho rána mířila kamsi pod břevno, kde jí vytěsnil Bobrovskij svojí vyrážečkou.
12:25
Nyní se opět bojuje před Bobrovským, o puk je u mantinelu poblíž levého kruhu pořádná tlačenice.
11:58
Columbus vyhrál buly a tohle nebyla rozhodně špatná kombinace. Puk šel křížem napravo na Murrayho, který přihrál podél modré na Johnsona, jehož dělovku chytá Niemi, puk má znovu někde na hrudi nebo v zástěře.
11:52
A bude přerušena o něco déle, na řadě je totiž komerční přestávka.
11:52
Před Jackem Johnsonem se otevřela dálnice prostoru, když dostal puk na modré. Proto neváhal a opřel se do kotouče, který končí na hrudi Antti Niemiho. Hned poté je hra přerušena.
10:41
Hodně obětavě hraje Lukáš Sedlák, jenž během první třetiny má již třetí úspěšný blok střel hostí. Tentokrát po jeho zásahu neohrozil Bobrovského útočník Seguin.
10:30
Při návratu vyloučeného Andersona na led dokázal David Savard zablokovat pokus Spezzy a domácí jsou v plném počtu.
09:44
Pokus Lauri Korpikoskiho srazil Bobrovskij a poté se domácí opět osvobozují.
09:30
Že by tedy hosté hráli přesilovku nějak dobře, to se říct nedá. Minuta je pryč a Dallas nevystřelil na branku. Modrokabátníci se dobře brání a dvakrát vyhazují kotouč až k Niemimu na druhou stranu.
08:30
Úvodní přesilovka zápasu je tady a nabízí jí soupeři domácí útočník Josh Anderson, který sekl Radka Faksu.

Na vyloučení: 1-0.
08:19
Hned po buly to zkusil David Savard od modré, ovšem i na jeho pokus si Niemi sáhl a má jej ve své moci.
08:15
Vůbec první střela Columbusu šla na Niemiho z hokejky, Gagnera, který jej ale z pravé strany nepřekonal.
07:09
Oba dva kohouti dostávají pět minut za pěstní souboj, z řad domácích je to, jak již bylo uvedeno, kapitán Nick Foligno, jenž také bitku vyprovokoval. Za hosty jde ven Antoine Roussel.

07:09

07:08
Možná nyní chtěl Nick Foligno nabudit svůj tým. Po ráně Klingberga, kterou znovu zneškodnil jistý Bobrovskij, začal do ruského gólmana šťourat Antoine Roussel, ačkoliv měl strážce svatyně domácích puk jasně ve své moci. To se nelíbilo právě kapitánu Columbusu, který jej vyzval na bitku, jenž skončila nerozhodně.
06:54
Další střelecké pokusy Dallasu přichází hned vzápětí. Cracknell ještě minul branku, vzápětí ale už musel zasahovat proti pokusu Roussela od modré.
05:36
Ačkoliv Hudlerova střela od modré byla zblokována znovu Lukášem Sedlákem a ten mohl jít dopředu spolu s Gagnerem, tak krátce po přihrávce na spoluhráče ztratil druhý jmenovaný hráč Columbusu puk před modrou.
05:06
Na druhé straně si Antti Niemi musí připadat hodně nevyužitý, zatím nemá ani jeden zákrok, nešla na něj totiž jediná přímá střela.
04:22
Již šest střel pokryl Sergej Bobrovskij a tahle se mohla s přehledem zařadit mezi těžké. Tyler Seguin si totiž najel mezi kruhy a zkušel to hodně tvrdě kolem lapačky gólmana. Ruský strážce svatyně měl znovu navrch.
03:17
Niemi si v rozehrávce za brankou nerozuměl se spoluhráči a k puku se málem dostal Foligno, jenž jej nakonec u levé tyče nezískal. Naopak na druhé straně mířil Smith jen do připraveného Bobrovského a proti střele Klingberga nemusel gólman Columbusu zasahovat, šla mimo.
03:01
Vzápětí český hráč vyhrál buly, ovšem jeho spoluhráči nedokázali za pomocí ofsajdu přejít přes modrou.
02:33
Na pozoru se na okamžik musel mít také Antti Niemi, ovšem puk se u něho dlouho neudržel. Na druhé straně naopak Sedlák dobře zablokoval střelu Eavese z pravé strany.
02:00
Domácí jsou stále pod tlakem, ovšem pokus Spezzy tentokrát nebyl pro Bobrovského tak náročný, byť přišel bezprostředně po tom, co Hamhuis tvrdě pálil nápřahem od modré. Obránci po dorážce Spezzy vyčistili prostor před gólmanem Columbusu.
01:28
No tak tohle byla extra hrubice, kterou udělal David Savard. Při kličce před obrannou modrou ztratil puk, jenž získal Lauri Korpikoski. Fin si z levé strany sjel před branku a vypálil na vzdálenější tyč, kde skvěle zasáhl Bobrovskij svojí lapačkou.
01:16
Ani další akce domácích nevyšla, zkoušet to znovu musí David Savard.
00:50
Wennberg se hnal po pravé straně do napadání Hamhuise, který před ním puk odehrál rychle do bezpečí.
00:32
Celá situace se krátce po vyhraném buly Seguina nad Wennbergem opakuje.
00:22
Dubinsky vyhrál buly nad Faksou, ale vzápětí je hra opět přerušena a buly bude znovu ve středním pásmu. Další to ofsajd hostí.
00:10
První útok Dallasu končí ofsajdem, bude se tak vhazovat ve středním pásmu.
00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, R. Murray, J. Johnson, Nutivaara, D. Savard – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Calvert, Dubinsky, J. Anderson – Jenner, W. Karlsson, Atkinson – Hartnell, Sedlák, Gagner. Trenér: John Tortorella

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Johns, Oduya, Klingberg, Lindell, Jordie Benn, Hamhuis – Eaves, Seguin, Jamie Benn (C) – Spezza, Faksa, Roussel – B. Ritchie, D. Shore, Korpikoski – Hudler, Cracknell, McKenzie. Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: O'Halloran, L'Ecuyer – Murray, Nowak.
Lukáš Sedlák (CBJ) 5 zápasů, 2 body (0+2)
Radek Faksa (DAL) 8 zápasů, 2 body (1+1)
Dallas Stars:
Texasané zatím stihli odehrát o jeden zápas více, ale jejich bilance se zastavila na stejném počtu bodů jako u Columbusu. Do sezony vstoupil Dallas domácí výhrou nad Anaheimem a byť poté v přestřelce podlehl na ledě Colorada, následně vyhrál v Nashville fotbalovým výsledkem 2:1. Jenže v dalších pěti zápasech brali Stars jen tři body. S Krály z LA prohráli doma v prodloužení, dále nedal Dallas ani gól Columbusu, aby doma zvítězil nad Winnipegem, což byla jeho poslední radost. V posledních dvou utkáních totiž Stars inkasoval od Winnipegu a Minnesoty vždy čtyři branky a gól vstřelil dohromady jen jeden.

Poslední zápasy Dallasu:
Minnesota – Dallas 4:0
Winnipeg – Dallas 4:1
Dallas – Winnipeg 3:2
Dallas – Columbus 0:3
Dallas – Los Angeles 3:4 pr.

Nejproduktivnější hráč Dallasu: Tyler Seguin, 8 zápasů, 7 bodů (4+3)
Nejlepší střelec Dallasu: Tyler Seguin, 8 zápasů, 4 góly.
Columbus Blue Jackets:
Tři výhry a čtyři porážky, z toho jedna v prodloužení. To je aktuální bilance Modrokabátníků. Ti sezonu nezačali nejlépe, jelikož doma podlehli Bostonu 3:6, byť o dvě branky vedli, a díky špatné první třetině poté přenechali v Nationwide aréně body i San Jose. Následně ale porazili doma silné Chicago a v Dallasu dokonce zvítězili s nulou pro gólmana Bobrovského. A houpačka pokračovala. Právě zápasem s Dallasem začal Columbus venkovní trip, při kterém dále bral bod v prodloužení proti Los Angeles a prohrál se San Jose. V posledním utkání se ale Blue Jackets naladili na vítěznou vlnu, když vyhráli nad Anaheimem 4:0, když všechny branky dali v první třetině. A Bobrovskij bral druhou nulu v sezoně. V tabulce Konference je tak CBJ na čtrnáctém místě se ziskem sedmi bodů.

Poslední zápasy Columbusu:
Anaheim – Columbus 0:4
San Jose – Columbus 3:1
Los Angeles – Columbus 3:2 pr.
Columbus – Chicago 3:2.

Nejproduktivnější hráč: Nick Foligno, 7 zápasů, 8 bodů (1+7)
Nejlepší střelec: Brandon Saad, 7 zápasů, 3 góly.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího utkání nejlepší hokejové ligy světa, kanadskoamerické NHL. V něm se Columbus Blue Jackets poprvé od 22. října představí na domácím stadionu, po čtyřzápasovém venkovním tripu přivítá Dallas Stars. Souboj dvou týmů z odlišných divizí i odlišných konferencí startuje nedlouho po půlnoci z úterý na středu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.