Lukáš Sedlák (CBJ) 1+0, +0, 2 střely, čas na ledě 9:59
Jaroslav Halák (NYI) 32 zák., 6 gólů, úsp. 84,2 %
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
1. Jack Johnson (CBJ) 1+1
2. Cam Atkinson (CBJ) 1+1
3. Seth Jones (CBJ) 1+1
Je dobojováno! Třetí třetina měla zprvu mít dramatickou zápletku, tu ale domácí rychle rozcupovali a čtyřmi slepenými góly rozhodli o svém vítězství. Kanonádu načal po hrubce Leddyho Josh Anderson, načež se prosadili i Saad, Sedlák a Jones. Svěřenci Johna Tortorelly tak získali druhé vítězství během čtyřiadvaceti hodin, zatímco vítězná série Islanders je u konce.
59:53
Bobrovskij si připsal další zákrok a puk je v rohu, v tomto utkání už se nic převratného nestane!
59:16
Diváci v Nationwide Areně povstali, Blue Jackets se v poslední minutě dočkali ovací vestoje. Za skvělý výkon ve třetí třetině zcela zaslouženě...
58:32
Nick Leddy se vydal na útočný výlet a poté přenechal puk Leemu, jehož střela švihem ale o nějaký ten metr minula columbuskou svatyni.
58:03
V plném počtu hrající Blue Jackets už se nikam neženou, Sam Gagner nyní jen protečoval Jonesovu rozehrávku do útočného pásma.
57:10
Josh Anderson vyhodil kotouč přes všechny čáry, to už je Atkinsonův návrat na led na spadnutí.
56:47
Hickeyho střela z vrcholu levého kruhu nečekaně změnila směr, puk ale nakonec zamířil mimo, a Bobrovskij tak mohl zůstat v klidu.
56:10
Jackets se osvobozují a oba týmy střídají, v této přesilové hře se Ostrované zatím k ničemu nedostali.
55:25
No jo, jenže Cam Atkinson (CBJ) nyní omylem vyhodil touš až na tribunu, za což si vysloužil dvouminutový pobyt na lavici hříšníků.
55:05
Islanders se po dlouhé době usadili v útočném pásmu, k žádným střelám to ale nevedlo a Brandon Dubinsky poté dostal kotouč do bezpečí.
54:23
Jaroslav Halák po šestém inkasovaném gólu naštvaně opouští svatyni Islanders, zbytek zápasu odchytá Jean-François Bérubé, který se podívá mezi tři tyče vůbec poprvé v této sezóně.
54:23
Columbus právě vstřelil branku!
Tohle už je kanonáda, Modrokabátníci přidávají šestý gól! William Karlsson se zorientoval u levého hrazení a přesným křižným pasem dostal puk k SETHU JONESOVI, jenž tvrdým projektilem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: William Karlsson, Scott Hartnell.
53:28
Andrew Ladd to vzal na sebe z levého kruhu, Bobrovskij si však bez potíží poradil. Ruský reprezentant i dnes deptá útočníky soupeře.
52:39
Včera na ledě Detroitu vsítil LUKÁŠ SEDLÁK svůj první gól v NHL a o den později přidal českobudějovický odchovanec další! Jones vypálil od modré a SEDLÁK poté vkleče dorazil puk do sítě! Asistence: Seth Jones.
52:14
Murrayho střelu od modré ještě dokázal tečovat Anderson, Halák si však tentokrát dokázal poradit a přerušil hru.
51:02
Josh Bailey se po levém křídle prokousal kupředu a z prakticky nulového úhlu vystřelil, jeho pokus byl ovšem tečován mimo hrací plochu.
50:05
Halák znovu v problémech, hostující brankář si ale nakonec vleže poradil a zmatky před svým brankovištěm ukončil přerušením hry.
49:23
Domácí udělali důležitý krok k vítězství, krátce po komerční přestávce se dnes poprvé dostávají do trháku! Bjorkstrand našel v mezikruží napřaženého BRANDONA SAADA, který z první vypálil a dostal kotouč za Halákova záda. Asistence: Oliver Bjorkstrand, Markus Nutivaara.
49:15
Ryan Murray si šikovně udělal prostor na modré čáře a tvrdě vypálil, Halák si ale poradil a přerušil hru. Do Nationwide Areny se vrátíme po komerční přestávce.
48:36
Calvert prodloužil Werenskiho rozehrávku do středního pásma jen na hokejku jednoho ze zadáků Islanders, hosté ale poté jen odevzdali touš zpět do moci Tortorellovy party.
47:47
Jejich pobyt v soupeřově třetině se ale smrskl jen na pár sekund a hosté poté dostali puk do bezpečí, oba týmy nyní mohou vystřídat své unavené formace.
47:08
Ani jednomu týmu se v této pasáži hry nedaří kloudně rozehrát, teď to ale změnil přesnou rozehrávkou David Savard a Jackets neohroženě míří do útočného pásma.
46:21
Právě Thomas Hickey se dostal ke střele z levého kruhu, Bobrovskij se ale nenechal zaskočit a domácí poté vyhodili touš do bezpečí.
45:45
Atkinson se ocitl vleže na ledě po souboji s Thomasem Hickeym, hra ale plyne dál a Ostrované už zakládají další protiakci.
45:14
Brock Nelson to vzal z levého kruhu na sebe, Bobrovskij si však bez potíží poradil a pro jistotu přerušil hru.
44:20
Lukáš Sedlák zavezl kotouč do útočného pásma, tam ale o něj Jackets záhy přišli. Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
43:08
Halákův beton v permanenci po střele Karlssona od levého hrazení, domácí posléze o puk přišli a na druhou stranu už míří Hickey.
42:19
Tak to byl doslova dárek pro JOSHE ANDERSONA! Zkušený Nick Leddy katastrofálně rozehrál kotouč přímo na hůl domácího křídelníka, který nic nevymýšlel a prostě napálil puk pod břevno! Bez asistence.
41:26
Brandon Dubinsky dlouho váhal na vrcholu kruhů a nakonec o kotuč přišel, Tavaresův návrat na led už se blíží.
40:47
Seth Jones zavezl puk do útočného pásma, ke střele se ale domácí zatím v této přesilové hře nedostali.
40:01
Prostřední dvacetiminutovka nabídla podobný obrázek, jako ta úvodní. I nadále sledujeme velmi vyrovnanou divizní bitvu, Jackets se díky proměněnému úniku Cama Atkinsona dostali do vedení, to jim ale vydrželo jen chviličku a za Ostrovany poté skóroval kapitán Tavares, který se však těsně před sirénou nechal vyloučit, a tak třetí třetina započne přesilovou hrou pro Columbus. Do Nationwide Areny se společně vrátíme ve 3:04!
40:00
39:58
Nyní je hra přerušena a John Tavares (NYI) míří na lavici hříšníků na dvě minuty za hákování.
39:44
Ponechaná výhoda pro Jackets, Columbus by měl ve třetí třetině začít přesilovou hrou.
38:20
Druhá třetina už se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Dubinsky teď poslal puk do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v modrém dresu.
37:23
Anderson si hodil puk mezi dvěma obránci Islanders. Domácí útočník přesprintoval Boychuka, ale Hickeyho už ne. Následná rozehrávka Islanders ale skončila na zakázaném uvolnění.
36:40
Brandon Saad to znovu zkusil z levého kruhu, ani forhendovou střelou příklepem ale na Jaroslava Haláka nevyzrál. To už je Cizikas zpět na ledě.
36:05
Saadův bekhendový pokus z levého kruhu nenadělal Halákovi žádné problémy a svěřenci Jacka Capuana poté znovu odpálili puk do bezpečí.
35:19
Clutterbuck mohl vyrazit kupředu ve vlastním oslabení, čistým způsobem ale hostujícího útočníka obral o kotouč vracející se Gagner.
34:35
Casey Cizikas (NYI) půjde pykat na dvě minuty za hrubost, Jackets si tak zahrají další přesilovku.
34:18
Boone Jenner si proklestil cestu do útočného pásma a od pravého mantinelu vypálil, strážce svatyně Islanders si ovšem připsal další jistý zákrok.
33:51
A další Halákův zákrok proti další střele Werenskiho. Domácí na nic nečekají a všechny puky se snaží hrnout na branku.
33:30
Dubinsky obral o puk Leddyho a poté se díky práci zkušeného centra Jackets dostal ke střele Werenski, Jaroslav Halák si však i tentokrát poradil.
32:32
Islanders právě vstřelili branku!
Vedení Columbusu dlouho nevydrželo, máme opět vyrovnáno! Leeovu střelu z pravé strany vyrazil ležící Bobrovskij jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval hostující kapitán JOHN TAVARES a nadvakrát propasíroval puk do sítě! Asistence: Anders Lee, Travis Hamonic.
32:18
Josh Bailey dostal nabito na levý kruh, jeho pokus ale nebyl přesný a de Haan už se k dorážce nedostal.
31:25
Wennberg s Hartnellem dostali domácí zpět do útočného pásma, dlouho se tam ale Columbuští neohřáli a puk už letí k Bobrovskému.
30:31
Jackets jsou při chuti. Další střelu na branku si připsal Zach Werenski, Halák si la poradil a následovat bude komerční přestávka.
30:16
Modrokabátníci v polovině utkání otáčejí stav zápasu ve svůj prospěch a opět u toho byl Jack Johnson, který parádní přihrávkou našel na útočné modré rozjetého CAMA ATKINSONA, jenž svůj samostatný únik suverénně dovedl do úspěšného konce! Asistence: Jack Johnson, David Savard.
28:46
Gagnerova střela nenadělala Halákovi sebemenší potíže, slovenský brankář znovu zakočil. Na střely už máme vyrovnáno – 16:16.
27:49
Právě dánský reprezentant Bjorkstrand se nyní dostal ke střele z ostrého úhlu, kterou Halák vyrazil jen před sebe, poté ale dokázal přeci jen přerušit hru.
26:50
Nikolaj Kuljomin zpoza branky nahodil puk před svého krajana Bobrovského, tam ale nebyl nikdo v bílém dresu a Oliver Bjorkstrand následně dostal kotouč do bezpečí.
25:57
Jack Johnson je při chuti, obě akce Jackets v posledních desítkách sekund založil právě zadák se sedmičkou na dresu. Byli to ale hosté, kdo se v této pasáži hry dostali ke střele, po které bude následovat komerční přestávka.
25:05
Až v ochranné síti skončilo zblokované nahození z hole Cala Clutterbucka, vhazovat se tak bude pro změnu před Bobrovským.
24:01
Jaroslav Halák si připsal další jednoduchý zákrok, následovat bude vhazování po pravé ruce slovenského reprezentačního gólmana.
23:09
Islanders nic nevymýšleli a vyhodili touš směrem k Halákovi, ve druhé třetině se zatím hraje prakticky bez přerušení.
22:16
Napadající William Karlsson dostal hosty pod tlak a vybojoval kotouč pro Jackets, načež se Calvert pokusil prosadit z otočky, po obkroužení Halákovy svatyně ale svou akci nedotáhl do úspěšného konce!
21:38
Sedlák nabil na levý kruh Hartnellovi, jehož následná střela ale byla sražena mimo a Cizikas už míří na opačnou stranu hřiště.
21:10
Boychukoviuž se vypálit nepodařilo a Jackets poté vyhodili puk do středního pásma, oba týmy nyní střídají.
20:24
Nick Leddy to zkusil od modré, Bobrovskij ale proti pokusu vítěze Stanleyova poháru s Chicagem bez sebemenších potíží zakročil.
20:01
První třetina je za námi. Islanders vstoupili do zápasu lépe a díky kurióznímu gólu Baileyho se dostali do zaslouženého vedení poté se ale hra vyrovnala a pár šancí si vytvořili i svěřenci Johna Tortorelly, jimž se podařilo zásluhou první trefy Jacka Johnsona v sezóně vyrovnat. Stav 1:1 platí i po dvaceti minutách hry, změní se ve druhé třetině? To začneme zjišťovat ve 2:09.
20:00
19:41
Ostrované uvízli v ofsajdu, následovat tak bude ještě jedno vhazování ve středním pásmu.
19:24
Brandon Dubinsky (CBJ) v bitce povalil k zemi Travise Hamonica (NYI), za což si vysloužil ovace solidně zaplněných tribun. Oba kohouti vyfasovali pětiminutové tresty za bitku.
19:24
18:51
Jenner nevybíravě dohrál rozehrávajícího Seidenberga, který jen odevzdal kotouč columbuským zadákům. Jackets minutu před sirénou zakládají další útočnou akci.
18:10
Baileyho nahození od modré bylo zblokováno a na druhou stranu poté vyrazil Lukáš Sedlák, daleko se ale neprokousal.
17:26
K tomu ale v nejbližších desítkách sekund určitě nedojde, domácí příznivci totiž budou moci být vyslyšeni až po další komerční přestávce.
16:34
Murayho další střelu od modré Halák vyrazil pouze před sebe, domácí hokejisté tak pokračují v kombinaci v útočném pásmu a obecenstvo se dožaduje dalšího gólu.
15:47
Po vyrovnávacím gólu domácí hokejisté převzali iniciativu, svěřenci Jacka Capuana se v podstatě jen brání. Další akci Jackets zakládá Bjorkstrand.
14:55
Dubinsky s Gagnerem mohli přidat další branku Columbusu, přečíslení dvou proti jednomu ale nedotáhli do úspěšného konce. Brandon Dubinsky před odkrytou svatyní promáchl!
13:59
A máme vyrovnáno, těsně před Tavaresovým návratem na led Jackets využili přesilovou hru! Atkinson našel na modré čáře napřaženého JACKA JOHNSONA, jehož dělovka prosvištěla až do sítě, poněvadž dezorientovaný Halák nic neviděl. Asistence: Cam Atkinson, Brandon Dubinsky.
13:09
Hartnell už je na ledě a Modrokabátníci mají k dispozici další zkrácenou přesilovku. Werenski to v jejím úvodu zkusil od modré, Halák si však bez potíží poradil.
12:04
A další vyloučení! John Tavares (CBJ) zahákoval unikajícího Calverta a sudí ho za to poslali na lavici hříšníků.
11:22
Lukáš Sedlák vypálil z levého kruhu, Halák byl ale pozorný a přerušil hru, následovat bude další komerční přestávka.
11:09
S tresty se nám roztrhl pytel, Modrokabátníci hráli chvilku v šesti a budou za to pykat. Trest míří odpykat Scott Hartnell (CBJ).
10:39
Domácí si tak dlouho přihrávali v útočném pásmu, až se sami vyhnali z prostoru před Halákem. Laddův trest už se začíná chýlit ke konci.
10:03
Blue Jackets už hrají v přesilovce, Zach Werenski ale vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče.
09:32
Ihned po buly to zkusil Jack Johnson, Halák ale s nahozením z hokejky stálice columbuského obranného valu neměl sebemenší problém.
09:25
Andrew Ladd (NYI) nedovolenými prostředky bránil ve hře Atkinsonovi, přesilovka Capuanovy party je tak u konce.
09:10
Nepovedená rozehrávka Islanders skončila až na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude po levici Jaroslava Haláka.
08:54
Jenner vyhazuje puk přes všechny čáry a oba týmy střídají, minuta ze Savardova trestu je tytam.
08:29
Cam Atkinson vyhodil puk do bezpečí, Brock Nelson už však zakládá další protiakci Ostrovanů.
07:53
David Savard (CBJ) se podle sudích ve stejný moment provinil sekáním, a Jackets tak jdou poprvé do čtyř.
07:53
To už neplatí, Halák totiž nyní musel podruhé zasahovat, a to proti nahození Davida Savarda z vrcholu pravého kruhu.
07:10
Hosté hrají velmi přímočaře a rychle, což dělá Jackets problémy. Newyorský celek vede na střely už 8:1, což se před zápasem rozhodně nečekalo.
06:32
Sergej Bobrovskij nyní zasáhl o poznání jistěji a přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
05:59
Tak to je hodně zvláštní první gól zápasu, Islanders se ujímají vedení. Po souboji mezi Gagnerem a JOSHEM BAILEYM u mantinelu puk vyletěl směrem k Bobrovskému a strážce columbuské svatyně vůbec nestačil zareagovat. Bez asistence.
05:18
Matt Calvert se podél levého hrazení natlačil do útočného pásma a poté poslal kotouč směrem k Halákově brance, gólman brooklynského celku měl ale úlohu snadnou.
04:50
Clutterbuck nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat, v úvodu utkání se kotouč prakticky neustále stěhuje ze strany na stranu.
04:16
Seth Jones se zapojil do rychlé akce Jackets, několikrát si vyměnil touš s Wennbergem a z mezikruží vypálil, Halák si však bez potíží poradil.
03:55
Bjorkstrand byl jako první u dalekonosné Saadovy rozehrávky, zakázané uvolnění se tak pískat nebude a hra plyne dál.
03:16
Baileymu se nepodařilo vyhodit touš do bezpečí, domácí se ale v pásmu dlouho neudrželi a svěřenci Jacka Capuana už zakládají další protiakci.
02:33
Od Dubinskyho hokejky se puk odrazil do ochranné sítě, hra je tak po dlouhé době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:59
Nutivaarova rozehrávka skončila jen u Boychuka, jehož následná střela ale byla zblokována, a Bobrovskij tak mohl zůstat v klidu.
01:24
Už se opět hraje, Sergej Bobrovskij je nakonec naštěstí pro Blue Jackets v pořádku. Domácí vyváží kotouč do útočného pásma.
00:29
Stále se nehraje, Bobrovskij je totiž na střídačce a drží se za levý beton. Nechme se překvapit, zdali se jedná jen o problém s výstrojí, nebo zranění.
00:29
Hamonicovy rozehrávky se ve středním pásmu ujal Brock Nelson a zavezl puk až do útočné třetiny, aby nakonec vybojoval buly v útočném pásmu.
00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, Bjorkstrand – Jenner, Dubinsky, Atkinson – Hartnell, W. Karlsson, J. Anderson – Calvert, Sedlák, Gagner.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg – Jo. Bailey, Tavares, B. Nelson – Ladd, Beauvillier, Prince – N. Kuljomin, Quine, Chimera – Lee, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: Furlatt, Hanson – MacPherson, Amell.
NEW YORK ISLANDERS

To brooklynskému celku se v aktuální sezóně příliš nedaří a Ostrovany ještě čeká hodně strastiplná cesta, chtějí-li zopakovat loňskou účast ve druhém kole play-off. V poslední době se svěřenci Jacka Capuana začínají rozjíždět a nenápadně se odlepili ode dna Východní konference. Z posledních deseti zápasů parta okolo Johna Tavarese prohrála jen dvakrát v základní hrací době, tak se nechme překvapit, jak se Islanders povede na ledě rozjetého Columbusu. První zápas po podpisu lukrativní pětileté smlouvy odehraje brousek Cal Clutterbuck.