Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám dobrou noc a příjemně strávený zbytek středy!
Československá stopa v utkání:

Lukáš Sedlák (CBJ) - 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:14
Velmi dobrý výkon dnes předvedl také Lukáš Sedlák. V první třetině měl velmi slibnou šanci na vstřelení prvního gólu v NHL, ale ve velké příležitosti minul. Do statistik se nakonec zapsat nedokázal, přesto si zaslouží pochvalu, protože bojoval a na ledě byl vidět.
Tři hvězdy utkání:

1. Cam ATKINSON (CBJ): 1+0
2. Zach WERENSKI (CBJ): 1+0
3: Sergej BOBROVSKIJ (CBJ): 21 zákroků, 1 gól, 95,5 %
Prodloužení netrvalo ani minutu a máme rozhodnuto. Vylepšený výkon ve třetím dějství a velmi dobře zvládnuté prodloužení v podání Columbusu znamená vítězství Blue Jackets. Ti si díky Camu Atkinsonovi připsali šesté domácí vítězství za sebou a opět si v tabulce východní konference polepší.
60:37
Columbus právě vstřelil branku!
Hotovo, vymalováno, poslední zhasíná. Brandon Dubinsky vyhrál vhazování, kotouč si přebral CAM ATKINSON (5), jenž s ním projel celý kruh pro vhazování a střelou tahem překonal Philippa Grubauera – 2:1! Asistence: Brandon Dubinsky.
60:34
Moc nechybělo! Na levé straně se prodral kolem obránce Brandon Saad a nahodil kotouč před branku, kde se ho snažil zachytit Philipp Grubauer, jenže skákavý kotouč nadělal hostujícímu brankáři problémy. Vhazování v obranném pásmu Capitals.
60:15
Columbus, který hraje páté prodloužení v sezoně, začíná nastavení s pukem na svých hokejkách. Uvidíme, zda mu to přinese kýžený úspěch.
60:01
Už je tomu tak. Oba týmy si připíší jeden bod a o druhý si to rozdají v prodloužení. Domácí ve druhé polovině závěrečného dějství zabrali a zásluhou Zacha Werenskiho zaslouženě srovnali. Hosté vzápětí odpověděli gólem, ale ten nebyl kvůli ofsajdovému postavení uznán.
60:00
59:54
Jay Beagle se v posledních vteřinách ocitl ve velké příležitosti, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil nad branku bránící hráč.
59:46
Třetí třetina se zřejmě dohraje kolem branky Sergeje Bobrovského.
59:29
Philipp Grubauer pokryl kotouč a hra je přerušena. Kostka nad ledem se zaměřuje na Brandona Dubinského, jenž je ošetřován na střídačce Blue Jackets, protože dostal kotoučem od svého spoluhráče. To muselo bolet.
58:21
Utkání zřejmě míří do prodloužení. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, což jde na znát.
57:41
Washington vyhazuje na zakázané uvolnění a domácí hala bouří. Domácí hokejisté mají v závěru zápasu velkou podporu svých fanoušků.
57:23
Columbus v posledních desítkách vteřin buší do hostující defenzivy, leč bez gólového efektu.
56:31
Domácí navíc hostům zavařili. Po návratu z trestné lavice pobídl Murray najíždějícího Foligna, který posunul na Brandona Dubinského, a ten už pobídl Alexandera Wennberga, jehož pokus zlikvidoval pozorný Grubauer!
55:37
Dokonce se osvobozuje a Washington musí pro kotouč až k vlastní brance. Dobře zvládnuté oslabení v podání Blue Jackets.
55:02
Washington kombinuje v útočné třetině, ale zatím se zmohl pouze na sérii přihrávek. Columbus se zatím dobře brání.
54:25
Podařilo a pramení z toho trest pro domácí. Jmenovitě si ho vysloužil Ryan Murray (CBJ), který podrazil Justina Williamse a bohužel pro domácí si toho všiml jeden z rozhodčích – dvě minuty.
54:16
Kotouč ovšem mají v moci hosté a snaží se dostat do útočného pásma, což se jim zřejmě podaří.
53:55
Opravdu je tomu tak a domácí kouč John Tortorella zřejmě pochválí jednoho ze svých kolegů. T. J. Oshie byl totiž při přechodu přes modrou čáru v ofsajdovém postavení a gól tedy nemůže platit. To by mohl být čerstvý vítr do plachet domácí lodi.
53:37
Na hřišti to výrazně ožilo a Philipp Grubauer se musí ohánět. Columbus je při chuti.
53:02
Z děla, které najdete v Nationwide Areně se konečně kouří. ZACH WERENSKI (5) se dostal k puku na levé straně hřiště a od mantinelu vystřelil tahem. Jeho střela se nakonec od spojnice hostující branky odrazila za brankovou čáru – 1:1! Asistence: William Karlsson (4), Sam Gagner (3).
52:27
André Burakovsky nahodil kotouč do rohu kluziště a vytvořil tím menší tlak svého mužstva. Sergej Bobrovskij však musel zasahovat pouze proti lehké střele od modré čáry.
52:01
Alexander Wennberg se dostal na levé straně ke kotouči, vyvezl ho do útočného pásma, kde se s ním přesunul do středu a jeho zablokovaná střela skončila v ochranné síti.
51:51
Domácí drží kotouč ve své moci a z vlastního obranného pásma rozjíždí další útok.
51:07
Columbusu se podařilo svého soupeře přečíslit, jenže střela Joshe Andersona z levé strany neměla potřebnou razanci a přesnost.
50:27
Karl Alzner nahodil kotouč na branku Columbusu a vybojoval vhazování v útočném pásmu. Komerční přestávka.
50:04
Na druhé straně ujížděla dvojice T. J. Oshie – Lars Eller, ale první jmenovaný nedokázal protlačit kotouč skrz padajícího hráče na najíždějícího kolegu.
49:40
Když už se domácím podařilo svého soupeře zamknout, z útočné třetiny se vystrnadili nepřesnou kombinací sami.
49:09
Domácím se ale pořád nedaří usadit v útočném pásmu a vytvořit souvislý tlak. Když už se Columbus před Philippa Grubauera dostane, je to spíše velký zmatek.
48:19
Pro Blue Jackets už se jedná o důležité okamžiky zápasu. Dovolme si připomenout, že před dnešním utkáním byl Columbus s úspěšností 33,33 % nejlepším týmem při přesilovkách!
48:06
Třetí početní výhoda míří na konto Columbusu. Daniel Winnik (WSH) podrazil Cama Atkinsona a dostane menší trest.
47:25
Další střelecký pokus si domácí připsali krátce po vhazování, když od modré čáry pálil jeden z obránců Columbusu. Jeho tvrdá rána se odrazila od zadního mantinelu a možná trochu vystrašila hostujícího brankáře.
47:20
Už teď je zřejmé, že bude vzájemný souboj obou dnešních soupeřů po dlouhé době chudý na góly. Předpokládám, že se ještě nějaké branky dočkáme, ale nebylo by překvapením, pokud by Washington těsný náskok ubránil. Oba brankáři jsou zatím spolehliví, obě mužstva se v koncovce spíše trápí a naopak důsledně brání.
47:20
Do zakončení se přece jen prodral Justin Williams a svůj střelecký pokus poslal mimo tři tyče. O chvíli později je hra přerušena a následuje komerční přestávka.
46:48
Další pokus rozjížděli hosté v obranném pásmu, jenže na polovině hřiště ztroskotali na obranné hrázi v podobě Lukáše Sedláka. Ten dnes hraje velmi dobré utkání.
46:05
Philipp Grubauer se musel v brance ohánět, ale zasahovat nebylo potřeba. Oba týmy se střídají v držení kotouče a snaží se zaútočit.
45:19
Nick Foligno opět ukázal, že dokáže rozdat milimetrové přihrávky. Tentokrát vytvořil zajímavou pozici Alexandera Wenneberga, přesto se stav zápasu nemění.
44:56
A dopadli úplně stejně jako jejich protivník.
44:18
Washington kombinoval v útočné třetině, kde se mu nepodařilo dostat do ideální střelecké pozice. Po ztrátě kotouče se ho zmocňují domácí.
43:39
Třetí útočná formace hostů dokázala domácí defenzivě zatopit pod kotlem, ale o chvíli později už se musela vracet. Sedlákův útok ovšem neuspěl.
43:16
Na druhé straně pálil z kruhu pro vhazování Alexandr Ovečkin. Jeho první střela z otočky mířila a mimo a mezi tři tyče neletěl ani druhý pokus z první.
42:28
Okamžitě po vhazování se do zakončení dostal Brandon Saad, ale tentokrát už byl Philipp Grubauer bez práce, protože střela mířila mimo.
42:25
A Philipp Grubauer se zapotil. Nejprve musel pokrýt střelu Zacha Werenskiho a o chvíli později si poradil se skrytou střelou Davida Savarda.
42:12
Washington ztratil při útočném snažení kotouč a Columbus může zaútočit...
41:18
Cam Atkinson opět selhal! Domácí útočník dostal parádní přihrávku z rohu kluziště a měl před sebou odkrytou branku. Proti jeho střele se ovšem stihl přesunout Philipp Grubauer a připsal si velmi důležitý zákrok.
40:38
Velká šance Blue Jackets skončila neúspěchem! Střela od modré čáry proletěla až na zadní tyč, kde stál Cam Atkinson, jehož střela trefila boční síť.
40:18
Columbus pochopitelně drží kotouč a útočí, protože pokračuje jeho přesilová hra ze závěru druhé třetiny.
40:01
Před startem třetí třetiny proběhla debata mezi rozhodčím a oběma trenéry a za malou chvíli můžeme začít!
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 12 – 19
Přesilové hry: 0/2 – 0/1
Vhazování: 44 % – 56 %
Zablokované střely: 14 – 9
Hity: 19 – 11
Čtyřicet minut zápasu mezi Columbusem a Washingtonem přineslo jediný gól. Výrazně aktivnější byli v prostřední části hosté, kteří několikrát prověřili Sergeje Bobrovského a čtyři minuty před přestávkou mířil přesně Nicklas Bäckström. Díky jeho trefě si Capitals odnáší do šaten těsné vedení.
40:00
39:59
A mohli odcházet i s dvougólovým mankem, kdyby T. J. Oshie zakončil přesně svůj průnik po levé straně. To se nakonec nestalo a hru přerušila siréna.
39:51
Blue Jackets se nedaří prosadit v útočném pásmu a zdá se, že si zbytek přesilové hry přenesou do třetí třetiny.
39:26
Capitals však šikovně vyhazují kotouč ven z obranného pásma a šetří první cenné vteřiny. Columbus to musí zkusit znovu.
39:15
Domácí se okamžitě po vhazování vydali do útoku, kde odvedl spoustu práce Brandon Saad. Proti přesile soupeře se za brankou neprosadil, ale šikovně si došel pro faul Larse Ellera (WSH). Menší trest za hákování.
38:45
Další nahozený kotouč Capitals se opět odrazil pod lapačku Sergeje Bobrovského. Ruský brankář hru raději uklidnil i za cenu vhazování vedle jeho svatyně.
38:25
Český útočník byl opět středem pozornosti, protože v obrannému pásmu přišel o hokejku, přesto to byl on, kdo bruslí dostal puk ven ze třetiny a odjel vystřídat.
38:18
Lukáš Sedlák prohrál souboj s Marcusem Johanssonem a domácí borci se opět musí bránit útočícímu soupeři. Ten se snaží kombinovat v útočné třetině.
37:41
O chvíli později se stejný hráč pokusil zachytit nahozený kotouč, jenže neuspěl, což znamená jediné – zakázané uvolnění.
37:24
Scott Hartnell pobídl z levé strany Sama Gagnera, jenž se na pravém kruhu opřel do puku a prověřil Philippa Grubauera – neúspěšně.
37:13
Kolotoč v obranném pásmu Blue Jackets ukončil Sergej Bobrovskij, když ukryl pod lapačku odražený kotouč zpoza branky. Vhazuje se po levici ruského brankáře.
36:49
Capitals jsou ve druhé třetině výrazně aktivnější a právem vedou. Parta kolem Alexandra Ovečkina opět kombinuje kolem domácí branky a snaží se prověřit domácího brankáře.
36:11
Buďme rádi za branku rádi a doufejme, že utkání trochu oživí a nastartuje. Washington pokračuje ve své aktivitě, tentokrát pálil nepřesně T. J. Oshie.
35:43
Washington právě vstřelil branku!
Konečně jsme se dočkali. Když jsme před chvíli mluvili o souboji NICKLASE BÄCKSTRÖMA (2) a Sergeje Bobrovského, už má více důvodů k radosti švédský útočník. Člen druhé útočné formace dostal kotouč až na hranici velkého kruhu, kde se tahem opřel do puku a za pomoci lehké teče bránícího hráče poslal kotouč mezi levý beton a lapačku ruského brankáře – 0:1! Asistence: Brooks Orpik (4), Taylor Chorney (1).
35:28
Hra se z obranného pásma Capitals rychle vrátila do středního pásma a zaútočit mohou hosté.
34:45
Washington aktuálně drží kotouč na útočné polovině a v posledních minutách je nebezpečnějším týmem. Pravdou však je, že se v koncovce trápí a třeba jeho kapitán je dnes opravdu nevýrazný.
33:51
André Burakovsky se dostal k další střele a stejně jako v předešlém případě mířil těsně vedle. O chvíli později se do zakončení tlačil Alexandr Ovečkin, ale bohužel pro svůj tým neuspěl.
32:48
Matt Niskanen vyslal od modré něco mezi střelou a nahozením, jenže jeho pobídku nikdo ze spoluhráčů nezachytil.
32:21
Švédsko-ruský souboj v podání Nicklase Bäckströma vyznívá nadále pro Sergeje Bobrovského. Útočník Washingtonu se dostal v útočné třetině ke kotouči, chytře se zbavil bránícího hráče, najel si do středu a backhandem prověřil domácího gólmana.
31:47
Lukáš Sedlák se pokusil nahodit kotouč do útočného pásma, jenže přes bránícího soupeře neprošel.
30:56
Ne, že bych u komentování usnul, ale na ledě se příliš zajímavého neděje. Oba týmy bojují ze všech sil a utkání by nejspíš rozjela vstřelená branka. Dočkáme se jí ještě ve druhé třetině?
29:56
Další útočnou akci hostů zastavilo ofsajdové postavení.
29:19
Domácí měli velké štěstí! Hosté se okamžitě usadili v útočné třetině, kde se do puku opřel Nicklas Bäckström, jehož pokus Sergej Bobrovskij vyrazil a následně uspěl i proti nebezpečné dorážce Alexandra Ovečkina.
28:46
Proti střele z levé strany musel zasahovat Philipp Grubauer. Vhazovat se tedy bude po jeho pravici a o čtyři vteřiny později začne zkrácená přesilovka Washingtonu.
28:18
Obránce domácích Ryan Murray (CBJ) si za své podražení odpyká dvouminutový trest. Columbus tedy přichází o svou první početní převahu.
28:18
Columbusu přesilová hra vůbec nevychází. Jay Beagle ujel po levé straně a i přes zákrok Ryana Murrayho dokázal prověřit Sergeje Bobrovského.
27:45
A vida, málem jsme se dočkali gólu na druhé straně. Dvojice hostujících borců ujela v oslabení a Matt Niskanen orazítkoval pouze tyč domácí branky!
27:01
První střelecký pokus v přesilové hře si připsal Nick Foligno, jehož pokus pokryl Philipp Grubauer, který dnes dostal přednost před Bradenem Holtbym.
26:47
Český hráč ve službách Blue Jackets dnes prožívá vydařený zápas. Tentokrát vybojoval první faul zápasu, kterého se na něm dopustil hostující Brooks Orpik (WSH). Dvě minuty za podražení pro obránce Capitals.
26:16
Další dva střelecké pokusy si připsal Lukáš Sedlák. První po neúplně vydařené přihrávce Sama Gagnera mířila mimo a ta následující také, přesto byla o něco nebezpečnější.
25:49
Druhá útočná formace Columbusu dělala hostům problémy, ale její akci zastavil odpískaný ofsajd. Na verdikt rozhodčího zareagovali diváci hlasitým bučením.
25:25
Útočná snaha se Columbusu vyplatila, leč bez větší šance. Blue Jackets dostávají další příležitost o několik vteřin později.
24:57
Bojuje se převážně ve středním pásmu a puky létají kolem obou branek – bohužel bez gólového efektu.
24:29
T. J. Oshie orazítkoval pouze mantinel za domácí brankou. Chvíli před ním neuspěl ani jeden z domácích borců.
23:54
Lukáš Sedlák bojuje před brankou Caps, jenže podobně jako jeho spoluhráči se nemůže dostat do zakončení. Nutno pochválit obránce Washingtonu, že se jim daří mnoho střel zablokovat hokejkou.
23:03
Alexandr Ovečkin vyjížděl s kotoučem na útočnou polovinu, ale před modrou čárou čekal na svého spoluhráče tak dlouho, až ho poslal do ofsajdu.
22:52
Rychlý útočný výpad po levé straně nevedl ke gólu ani v případě Brandona Dubinského, jehož střele chyběla potřebná přesnost. Zaútočit mohou Capitals.
22:15
Josh Anderson pálil z levé strany pouze do zadního mantinelu, od něhož se kotouč odrazil na hokejku hostující borce a na druhé straně mířil nepřesně pro změnu Lars Eller.
21:41
Těm se pro změnu nedaří dostat přes útočnou modrou čáru, ale svou aktivitou donutili soupeře vyhodit na zakázané uvolnění.
21:12
Matt Niskinen vyvezl kotouč z obranného pásma Capitals, jenže bohužel pro hosty z této akce víc nevymyslel. U puku jsou opět domácí.
20:12
Okamžitě po vhazování zahrozili hosté, jmenovitě Marcus Johansson, jehož dělovku Bobrovskij pokryl a následně neuspěl ani T. J. Oshie. Ruský brankář svůj tým v úvodu prostředního dějství podržel.

Hity: 12 – 7
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se příliš nebavili. Ve hře bylo hodně nepřesností a brankáři příliš práce neměli. Nejspíš největší šanci první třetiny měl český útočník Lukáš Sedlák, který podobně jako další hlavní aktéři zápasu, neuspěl.
20:00
19:56
Washingtonu rozehrávka nevyšla a Columbus málem trestal. Pokusy Foligna a Saada ovšem šanci na úspěch bohužel pro domácí neměly.
19:27
Sergej Bobrovskij se musel mít na pozoru, ale zasahovat nemusel. Puk se aktuálně nachází v moci hostů a za jejich brankou.
18:55
Od modré čáry se dostal ke střele John Carlson, jehož pokus mířil mimo tři tyče. Akce Washingtonu přesto pokračuje.
18:11
Opět se bojovalo kolem modré čáry Blue Jackets, kde nakonec byli úspěšnější domácí hráči. Následná akce, rozjetá zpoza branky, ale skončila v moci soupeře.
17:33
Fanoušky nabudila alespoň menší strkanice, která se odehrála na modré čáře po ofsajdu hostujícího mužstva. Hráči obou týmů si ovšem dali pouze několik ran rukavicí a tresty se rozdávat nebudou.
17:06
Když už se zdálo, že se dočkáme plynulé akce a delší série přihrávek v útočném pásmu, přišel opět nepřesný pas, po němž musí Capitals až do obranného pásma.
16:23
Obdobná situace se odehrála také na druhé straně, kde se nemohli dostat od mantinelu domácí borci a hosté je v pohodě uhlídali.
15:47
Pokud to takhle půjde dál, branky se v první třetině nedočkáme. Washington je sice v útočném pásmu, jenže se s kotoučem dostává maximálně za branku, odkud ji jen tak neohrozí.
15:09
Podobný případ se stal Capitals, kteří po špatné přihrávce musí s kotoučem až ke své brance.
14:32
V posledních desítkách vteřin to je spíše velký boj ve středním pásmu. Obě mužstva kupí dost nepřesností, proto zatím nevidíme příliš úderných akcí.
13:25
Velká šance Lukáše Sedláka! Český útočník ve službách Blue Jackets byl blízko prvnímu gólu v NHL, když dostal z pravého kruhu parádní přihrávku od Scotta Hartnella, jenže kotouč se mu trochu zakroutil a rodák z Českých Budějovic odkrytou branku minul!
13:03
Na druhé straně chtěl vypálit z mezikruží jeden z hostujících útočníků a jeho střele zabránil holí obránce Columbusu.
12:46
Konečně se domácím podařilo udělat rozruch před brankou soupeře. Cam Atkinson poslal od mantinelu kotouč na branku, před kterou ho ještě mírně tečoval Nick Foligno, ale tento lehký pokus hostující brankář pokryl – vhazování.
12:30
V posledních minutách je hra hodně rozkouskovaná. Když už se jeden z týmů dostane do útočného pásma, hraje se převážně v rozích kluziště a za brankou.
12:24
Sergej Bobrovskij musel pro puk za svou branku a následné rozehrání jeho kolegy končí dalším zakázaným uvolněním.
11:52
Další střelecký pokus Washingtonu od modré čáry zablokoval jeden z bránících hráčů a obě mužstva v klidu střídají.
11:08
Když už Columbus uklidnil hru a pokusil se kombinovat, elitnímu útoku domácích se nepodařilo přejít útočné pásmo a tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili hráči v modrých dresech.
10:45
Capitals se sice osvobodili i podruhé, jenže hra se opět stěhuje před jejich brankáře – zakázané uvolnění.
10:31
Hokejisté i fanoušci za sebou mají další vložku v podobě komerční přestávky, po níž se opět pokračuje v útočné třetině Blue Jackets. Ti se v ní dlouho neudrželi, ale po zakázaném uvolnění dostanou další příležitost.
10:14
Čeští fanoušci zpozorněli, protože se na ledě opět objevil Lukáš Sedlák, jenž napadá rozehrávku soupeře.
09:50
Columbus je v posledních desítkách vteřin velmi aktivní a snaží se prosadit v útočné třetině. Obrana Capitals reaguje zodpovědně a důsledně brání svou modrou čáru.
09:09
Zajímavý pokus vyslal Jay Beagle – opět neúspěšně. Zatím se jedná o takové zastřelování, tak snad začnou střelci mířit přesněji.
09:01
Čtvrtá útočná formace domácí obraně pořádně zavařila. Jmenovitě se o to postaral Lars Eller, který si dokázal vybruslit z rohu kluziště, leč jeho střela byla zablokována do ochranné sítě.
08:24
Za nahozeným kotouč se hnal Lars Eller a nabral velkou rychlost. Domácímu obránci, který se ho pokoušel zachytit, tedy musel pomoci Bobrovskij, jenž si vyjel z branky a rozehrál kotouč.
07:46
Columbus se usadil kolem hostující branky a fanoušky navnadil několika chytrými přihrávkami. Ani jedna však nevedla ke gólové šanci.
07:14
Už po několikáté opustil kotouč hrací plochu, což znamená vhazování ve středním pásmu.
06:57
Justin Williams se pokoušel překvapit Bobrovského střelou ze středního pásma, bohužel pro hosty bez velkých nadějí na úspěch.
06:35
Capitals se pokoušeli prosadit nahozeným kotoučem, který doskákal až k brance Sergeje Bobrovského. Ruský brankář ve službách Columbusu puk raději pokryl a po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu domácího mužstva.
06:24
V posledních desítkách vteřin se obě mužstva střídají v držení kotouče, přesto se jim nedaří dostat do nadějné příležitosti.
05:35
Poprvé to domácí Nationwide Arenou zahučelo, když se po vhazování dostal ke střele Alexandr Ovečkin. Dělovka ruského snajpra nakonec proletěla těsně vedle domácí svatyně.
04:50
Dvojice Eller – Winnik bojovala v rohu útočného pásma, kde nakonec puk ztratilo, přesto se spoluhráči útočnou třetinu udrželo. Nahozený puk Johna Carlsona ovšem nikdo z jeho spoluhráčů netečoval a domácí dostávají puk až k brankáři soupeře.
04:06
O chvíli později se do zakončení dostal Nick Foligno, ale střela domácího kapitána nenadělala Philippu Grubauerovi žádné problémy.
03:51
Do zajímavé šance se prodírali tři hráči domácích, jmenovitě ji zakončil Boone Jenner, jehož přihrávka na Cama Atkinsona mířila pouze na paty.
03:16
Hostující celek vyhrál buly a okamžitě zahrozil, když od modré čáry vypálil jeden z obránců. Na jeho střelu ovšem ruský brankář dobře viděl a pohodlně ji pokryl.
03:11
Washington se usadil v útočném pásmu, jenže se mu nepodařilo ohrozit Sergeje Bobrovského. Přetahovaná před brankou nakonec skončila tečovanou střelou do publika – vhazování.
02:44
Ze zajímavé pozice tedy Blue Jackets nezahrozili a na druhé straně se do zakončení nedostal ani André Burakovsky, kterého zastavil ofsajd.
02:09
Nick Foligno dostal kotouč ve středním pásmu, ale proti přesile tří bránících hráčů si zkušeně počkal až mu najede Alexander Wennberg a poslal mu kotouč na hokejku. Domácí borec se pokoušel zakončit, ale při střele mu bránící soupeř zablokoval hůl.
01:16
Puk opustil hrací plochu a po vhazování ve středním pásmu se opět hraje v obranném pásmu Washingtonu. Přesněji řečeno se o kotouč bojovalo v rohu kluziště, odkud ho jako první dostali hráči hostů.
00:53
Blue Jackets se to však nepodařilo a museli zapnout směrem dozadu. Útočný výpad Capitals ale šanci na úspěch neměl. Hraje se ve středním pásmu.
00:20
Úvodní útočnou akci zápasu obstarali domácí, kteří se usadili v útočném pásmu a snaží se vytvořit střeleckou příležitost.
00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – D. Savard, Werenski, J. Johnson, R. Murray, Nutivaara, Harrington – N. Foligno (C), Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky, Jenner – J. Anderson, W. Karlsson, Calvert – Gagner, Sedlák, Hartnell.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Orlov, Niskanen, Alzner, Chorney, Orpik – Burakovsky, Beagle, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström, Johansson – Williams, Kuzněcov, Sanford – T. Wilson, Eller, Winnik.

Rozhodčí: Ch. Lee, T. Chmielewski – B. Pancich – M. Shewchyk.
V sestavě domácích by dnes neměl chybět Lukáš Sedlák, jediný český zástupce v kádrech obou mužstev. Rodák z Českých Budějovic by měl opět zaujmout pozici čtvrtého centra mezi zkušenými Hartnellem a Gagnerem.

V dosavadním průběhu sezony si připsal celkem jedenáct startů, v nichž nasbíral čtyři asistence, ale na první gól stále čeká. Dočká se ho dnes?
Rozhodovat by dnes mohly přesilovky, v nichž jednoznačně dominují domácí. Columbus dokázal využít přesně třetinu přesilových her a s úspěšností 33,33 % vládne celé soutěži.

Washington se naopak v početních výhodách trápí, protože jich zatím proměnil pouze 12,5 % a před dnešními zápasy na tom bylo hůře pouze šest týmů – Arizona, Islanders, Vancouver, Los Angeles, Calgary a poslední Ottawa.
Doufejme, že podobné gólové hody uvidíme i tentokrát, ale fanoušci Washingtonu by si jistě nepřáli, aby jejich oblíbenci dopadli stejně jako Montreal, který si z ledu Columbusu odvezl deset inkasovaných gólů.

Vzájemné zápasy dnešních soupeřů bývají poměrně bohaté. V pěti z šesti posledních duelů padl v základní hrací době alespoň pět branek. Poslední březnové měření sil v hlavním městě USA skončilo vítězstvím domácích 4:1, kteří si předtím odvezli z Columbusu výhru 6:3 a prohráli tam 4:5 po samostatných nájezdech.
Mírným favoritem dnešního utkání budou hostující Capitals, kterým patří páté místo ve východní konferenci. Na kontě mají devatenáct bodů ze čtrnácti zápasů, ale v tom posledním na ledě Caroliny prohráli jasně 1:5.

Blue Jackets se ovšem nedají lacino a budou chtít prodloužit svou sérii pěti domácích výher v řadě. Columbus doposud nasbíral šestnáct bodů ve třinácti zápasech a patří mu desátá příčka. V posledních dnech ale střídá vítězství s porážkami. Naposledy doma rozdrtil St. Louis Blues 8:4.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Dnes v noci se hraje celkem třináct duelů zámořské NHL a společně budeme sledovat jeden z nich. Od 1:00 by mělo začít utkání dvou týmů z východu mezi Columbusem a Washingtonem.