Radek Faksa (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:13
Aleš Hemský (DAL) do utkání kvůli zranění nezasáhl
Jiří Hudler (DAL) 1+1, 2 střely, čas na ledě 10:32
Zdeno Chára (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 24:59
Peter Cehlárik (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:48
David Krejčí (BOS) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:02
David Pastrňák (BOS) 0+2, 2 střely, čas na ledě 18:08
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Patrice Bergeron (BOS) 2+1
2. Brad Marchand (BOS) 1+2
3. Torey Krug (BOS) 0+3
Právě skončilo utkání mezi Dallasem Stars a Boston Bruins. Po dvou třetinách hosté vedli 4:2 a předvedená hra nasvědčovala, že se v poslední části dalších branek určitě dočkáme. A tak se taky stalo! Ve 48. minutě se prezentoval pěknou střelou z mezikruží Patric Bergeron, který zvýšil na rozdíl tří gólů. Sedm minut před koncem sice ještě snížil pohotovou dorážkou Tyler Seguin, ale poslední slovo měli znovu hosté. Ryan Spooner totiž zakončil líbivou kombinaci Davida Pastraňáka a Toreyho Kruga a dal tak výsledku konečnou podobu.
59:40
Domácí hráče vyprovází pískot jejich fanoušků, kterým se výkon jejich miláčku vůbec nelíbil.
59:00
Byla ohlášena poslední minuta zápasu.
58:41
Domácí bek neudržel útočné pásmo a Dallas tuto část ledu musí vyklidit.
58:12
Tak možná teď po zakázaném uvolnění Bostonu. Buly před Tuukkou Raskem.
57:50
Domácí se sice ještě snaží alespoň zmírnit svou porážku, ale zatím to na další gól v síti Raska nevypadá.
56:35
Patrice Bergeron mohl završit hattrick poté, co se dostal k odraženému puku v mezikruží. Svou ranou ovšem těsně minul bránu Dallasu.
55:16
Klingberg hledal před bránou své spoluhráče, ale jeho přihrávka nenašla adresáta a hosté následně posunuli kotouč ze své třetiny.
54:23
Bruins právě vstřelili branku!
Po další brance Bostonu je nejspíše definitivně rozhodnuto! David Pastrňák využil rozhozené obrany Dallasu a ze středu hřiště posunul puk na levou stranu na Toreyho Kruga, který již mohl zakončovat, ale ještě situaci vylepšil přihrávkou na stranu pravou, odkud RYAN SPOONER trefuje odkrytou klec Stars. Asistence: Torey Krug, David Pastrňák.
53:59
Bergeron svůj další gól nyní nepřidal. Rána z prostoru pravého kruhu mířila přímo do chráničů Kariho Lehtonena.
53:10
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Stephen Johns – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
53:00
Dallas právě vstřelil branku!
Stars ještě vykřesávají jiskřičku naděje a snižují na 3:5! Střelu Patricka Sharpa z levého kruhu Tuukka Rask vyrazil pouze před sebe. Na hranici brankoviště byl však připraven TYLER SEGUIN, jenž kotouč pohotově zametl za záda finského brankáře. Asistence: Patrick Sharp, John Klingberg.
52:44
51:49
Boston znovu dokázal kotouč poslat ze své třetiny. Dallasu se čas hodně rychle krátí.
51:43
Tuukka Rask odolal střele z pravého kruhu a poté musel kotouč rychle ukrýt před dotírajícím Patrickem Sharpem.
50:51
Hosté hned v úvodu svého oslabení posílají puk přes všechny čáry a Dallas se pro něj musí vracet až ke svému brankáři.
50:44
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., podražení).
50:37
Zakázané uvolnění Bruins stěhuje hru zpět do jejich obranného pásma.
49:43
Znovu jsou hosté v útočném pásmu, ale domácí obrana si nyní počínala na výbornou.
47:48
Nyní už to budou mít domácí velmi složité, protože již prohrávají o tři góly! Výbornou práci odvedl v prostoru levého kruhu Brad Marchand, který udržel puk pro své barvy a poté jej poslal do druhé vlny, kde najížděl PATRICE BERGERON, jenž střelou z mezikruží trefuje horní kout brány Dallasu. Asistence: Brad Marchand, Torey Krug.
47:27
Rask chytá další střelu od modré čáry. Kotouč se následně po jeho zákroku dostal do rohu kluziště, kde se ho ujímají jeho spoluhráči.
46:43
Antoine Roussel hned dvakrát zkoušel štěstí, ale Rask byl na jeho střely připraven. Následuje komerční pauza po ní vhazování v útočném pásmu Dallasu.
46:23
46:01
A znovu se Stars osvobozují a jejich oslabení pomalu končí.
45:35
Dallasu se ovšem již podruhé podařilo vyhodit. Tato přesilovka se Bostonu zatím příliš nevede.
44:23
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Curtis McKenzie – 2 min., hákování).
44:23
David Pastrňák se dostal ke střele z mezikruží, ale svým pokusem trefil pouze beton Lehtonena. Byl však při tom faulován a Bruins budou mít k dispozici přesilovou hru.
42:44
Schaller srazil střelu Jasona Spezzy do ochranné sítě a po chvíli se bude vhazovat v obranném pásmu Bostonu.
41:42
Roussel na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl a poté i s bránícím soupeřem na zádech vletěl do brankoviště a posunul bránu Bostonu.
41:22
Kari Lehtonen musel čelit další střele hostů. Byl však pozorný a třetí gól za svá záda zatím nepustil.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:28.
Prostřední dějství je u konce. A že se v něm s góly roztrhl pytel! Domácí nejprve v 25. minutě snížili po nahození Johna Klingberga a v 32. minutě vyrovnal přesilovkovou ranou Jiří Hudler. Hosté však nesložili zbraně a dvěma brankami v rozmezí 42 vteřin odskočili opět o dva góly. Nejdřív se z přesného zásahu radoval Frank Vatrano, jenž tečoval Millerovu střelu a následně si podobně úspěšně počínal i Patrice Bergeron. Boston tedy vede po 40 minutách 4:2.
40:00
39:42
Jamie Benn svou ranou zápěstím nepřekonal Raska a druhá perioda je pomalu u konce.
39:00
Probíhá poslední minuta prostřední části.
38:40
Dallas nyní převzal aktivitu a snaží se ještě do pauzy snížit. Podaří se to však domácímu týmu?
37:20
Fantastický Tuukka Rask! Tyler Seguin nejprve nastřelil tyčku hostující brány, ale hra pokračovala. Po chvíli střílel znovu do odkryté brány Seguin, ale Rask předvedl neuvěřitelný tygří skok, jenž šanci Stars zlikvidoval.
35:21
Vzápětí další rána pro Dallas a je to znovu o dva góly! Střelu Brada Marchanda těsně před Lehtonenem tečoval PATRICE BERGERON, který byl sice velmi těsně bráněn obráncem soupeře, ale i přesto dokázal dostat puk za brankovou čáru. Asistence: Brad Marchand, Zdeno Chára.
34:41
Netrvalo dlouho a Boston jde znovu do vedení! Střela Kevana Millera od modré čáry změnila směr po teči FRANKA VATRANA. S touto změnou trajektorie nemohl Kari Lehtonen dělat nic víc, než se smutně ohlédnout za svá záda. Asistence: Kevan Miller, Ryan Spooner.
34:28
Velké štěstí pro Lehtonena a celý Dallas! Brad Marchand vyslal z pravého kruhu prudkou střelu, kterou zastavilo až břevno domácí brány.
34:05
Střela Tylera Seguina jen těsně minula bránu Bostonu a kupředu již spěchají opět hosté.
33:15
Riley Nash si pěkně sjel do prostoru levého kruhu, ale svůj pokus namířil jen do chráničů Tuukky Raska.
32:45
Další akce se už domácím nepodařila jako ta předešlá. Tentokrát stačila hostující obrana dobře zasáhnout.
31:49
Nyní už to Hvězdám vyšlo a máme vyrovnáno! Jamie Benn operoval s kotoučem na levé straně, odkud přihrál pod sebe na vrchol levého kruhu, kde byl připravený JIŘÍ HUDLER, který střelou bez přípravy propálil Tuukku Raska. Asistence: Jamie Benn, Tyler Seguin.
31:35
Ani Jamie Benn ve slibné šanci neuspěl! Domácí kapitán měl dobře našlápnuto na levé straně, ale svou střelou minul bránu hostů.
31:24
Vysoký oblouček Bostonu vyletěl do neutrální zóny a domácí musí vyklidit útočnou třetinu.
31:10
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., držení protihráče).
30:31
Lauri Korpikoski spálil další vyloženou šanci Dallasu! Útočník Stars se dostal v předbrankovém prostoru k volnému puku, ale v jasní příležitosti trefil pouze nastavenou lapačku Tuukky Raska.
30:15
Ten musel čelit další střele domácích a znovu si počínal úspěšně. Následuje další reklamní přestávka.
29:53
Spezza otřel svou ránu o hůl Bergerona a puk poté vyletěl do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Tuukkou Raskem.
29:28
Marchandův pokus od levého mantinelu minul bránu Stars a puku se následně ujímají domácí.
28:59
McQuaidova dělovka končí na betonu Kariho Lehtonena, který si vzápětí připisuje další zákrok. Po němž je hra přerušena a buly je nařízeno v obranném pásmo Dallasu.
28:26
To samé předvedl i David Krejčí, který ovšem k Raskovi nepustil střelu Tylera Seguina. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
27:12
Johnsovu střelu srazil Chára mimo svou bránu, čímž vydatně pomohl svému brankáři.
26:22
Jason Spezza mohl vyrovnat! Ovšem Rask jeho střelu z bezprostřední blízkosti za svá záda nepustil. Důležitý zásah hostujícího brankáře.
25:11
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Curtis McKenzie – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Kevan Miller – 2 min., bitka).
25:11
25:06
Po hitu Millera u mantinelu zde máme další šarvátku! Jejími účastníky jsou Kevan Miller a Curtis McKenzie!
24:40
Domácí hala je na nohou, protože je to již pouze o jeden gól! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu si puk našel Jiří Hudler, který jej poslal na modrou čáru. JOHN KLINGBERG následně pouze nahodil na Raska, který jeho pokus propustil za svá záda. Na obranu finského brankáře ve službách Bostonu je potřeba říct, že mu výhled zastínil jeho vlastní spoluhráč. Asistence: Jiří Hudler, Devin Shore.
24:01
Na druhé straně zahrozil David Backes, ovšem v dobré pozici mířil pouze do Kariho Lehtonena.
23:44
Lindellova střela byla tečovaná a jen těsně minula Lehtonenovu bránu.
22:54
Tuukka Rask raději přikryl nahození ze střední pásma a vhazovat se bude v obranné třetině Bruins.
22:34
Spooner se neprosadil proti trojici protihráčů a zákonitě tak o kotouč přišel.
21:50
Stars v úvodu třetiny vyvíjí velkou aktivitu, která však zatím nevede k ohrožení Tuukky Raska.
21:25
Postavení mimo hru na straně domácích. Buly nařízeno v neutrální zóně.
20:50
Kari Lehtonen se nyní nenechal zaskočit střelou z pravé strany a připisuje si svůj první zákrok prostřední periody.
20:10
Sudí ukazuje, že nahození hostů bylo tečováno, a tak musí Dallas rychle spěchat za kotoučem.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:29.
Je za námi první dvacetiminutovka zápasu. V ní hosté přečkali úvodní šanci Dallasu a poté hned dvakrát udeřili. Nejprve v 6. minutě přetavil krásnou kombinaci Pastrňáka a Bergerona ve vedoucí branku Brad Marchand a o necelou minutu později David Krejčí šikovně tečoval nahození Toreyho Kruga. A protože další gól již nepadl, odnáší si hosté do kabin vedení 2:0.
20:00
19:50
Puk je v rohu útočného pásma Bruins a už se pravděpodobně nic nestane.
19:12
Je zde další icing na straně Stars. Vhazovat se bude v útočné třetině Bruins.
19:00
Probíhá poslední minuta první periody.
18:57
Spezzovi se nepodařilo vydolovat kotouč z pod nohou hostujícího beka, který jej poté odpálil na střídačku Bostonu.
18:11
Jeden z bostonských hráčů nyní nezpracoval přihrávku mezi kruhy a puk následně vycestoval až do středního pásma.
17:22
Dan Hamhuis to zkoušel od levého mantinelu, avšak Tuukka Rask si počínal velmi jistě a dobrým zákrokem nedovolil domácím dorážet.
16:57
Nahození Dallasu se Raskovi nepodařilo zastavit a domácí pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
16:11
Zakázané uvolnění hostů se nepíská a domácí musí rychle spěchat pro puk za vlastní bránu.
15:36
Oduya si počíhal ve středním pásmu na Rileyho Nashe a tvrdým hitem jej poslal k ledu. Vše však nasvědčuje, že bude hostující hráč v pořádku.
14:27
Antoine Roussel se byl připraven pro případ, že by puk Raskovi vypadl z chráničů. To se nelíbilo příliš Kevanu Millerovi, a tak došlo k menší výměně názorů, která se však obejde bez vyloučení.
13:59
Bergeron nabil na modrou čáru Carlovi, který tvrdou ranou provětral levý beton Kariho Lehtonena.
13:23
Moore jen odevzdal puk do útočného pásma a umožnil tak svým spoluhráčům vystřídat.
12:35
Na druhé straně musel utěsnit prostor u své levé tyče Kari Lehtonen, aby tak odolal nátlaku ofenzívy soupeře.
12:20
Zajímavá možnost se rýsovala před Raskem, avšak domácím se tuto situaci nepodařilo zakončit.
11:34
U Rousselového nahození byl jako první Tuukka Rask, jenž ihned posílá puk na hokejky svých spoluhráčů.
10:50
Kligberg velmi pohotově pálil od modré čáry, ale svůj pokus nenamířil mezi tři tyče Raskovy brány.
10:12
Ti však vzápětí posílají puk na zakázané uvolnění a Tuukka Rask se bude muset mít na pozoru.
09:55
Dallasu se nyní nepodařilo přejít přes střední pásmo a u kotouče jsou zase hosté z Bostonu.
08:30
Velmi pěkně zkoušel překvapit Lehtonena Spooner, který pálil přímo z buly. Gólman Dallasu ovšem předvedl pohotový zákrok a třetí branku zatím neinkasoval.
07:34
Na druhé straně si připsal další zákrok i Tuukka Rask. Tentokrát své štěstí proti finskému brankáři zkoušel Stephen Johns.
06:51
Tak to je šok pro domácí, kteří v krátké chvíli inkasují podruhé! Po vyhraném buly se kotouč dostal na modrou čáru, odkud nahazoval puk Torey Krug. Do jeho nabídky vložil hůl DAVID KREJČÍ a velmi šikovnou tečí překonává Lehtonena podruhé. Asistence: Torey Krug, David Backes.
06:47
Nyní však Kari Lehtonen další puk za svá záda nepustil. Počíhal si totiž na střelu Davida Backese a po jeho zásahu následuje komerční přestávka.
05:56
Pohledná kombinace Bostonu končí úvodním gólem zápasu! David Pastrňák se blýskl pěknou individuální akcí a poté předložil kotouč před bránu Patrici Bergeronovi, jenž celou situaci ještě vylepšil přihrávkou na BRADA MARCHANDA stojícího na levé straně, který měl před sebou odkrytou klec a bez problémů ji trefil. Asistence: Patrice Bergeron, David Pastrňák.
04:53
Vatranova střela byla sražena domácím obráncem a Kari Lehtonen v bráně Dallasu nemusel vůbec zasahovat.
03:50
První velká možnost Hvězd, po které měli hosté velké štěstí! Lauri Korpikoski se na pravé straně protlačil až do zakončení a jeho bekhendová střela propadla Raskovi za záda a puk se pomalu šoural za brankovou čáru. Na poslední chvíli jej však jeden z hostů dopravil do bezpečí.
03:31
Kari Lehtonen měl dobrý výhled a neměl tedy problém s pokrytím slabé střely od modré čáry. Buly po pravici domácího brankáře.
03:16
Další icing Dallasu znamená vhazování v jejich útočném pásmu.
03:10
Marchandovi se sice podařilo vybojovat kotouč na domácím obránci, ale poté nepřesně přihrál a jeho tým o puk přišel.
02:47
Zakázané uvolnění Stars vrací hru zpět před Kariho Lehtonena.
02:08
Tuukka Rask raději zachytil nahození od levého mantinelu a připisuje si první zákrok do statistik zápasu.
01:50
Boston rovněž neuspěl v útočné třetině a na tahu je opět domácí Dallas.
00:55
Radek Faksa se dostal do útočného pásma po pravé straně, avšak jeho bekhendový pokus byl zblokován a puk letěl nad bránu hostů.
00:02
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Backes – 2 min., bitka).
00:02
00:02
Tak pozor, to nám to hezky začíná! David Backes a Jamie Benn ihned po vhazování shodili rukavice a dochází k pěstnímu souboji.
00:01

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Lindell, Jo. Benn, Hamhuis, Johns, Oduya – B. Ritchie, Eakin (C), Ja. Benn – Sharp (A), Seguin, Roussel – Spezza (A), Faksa, Korpikoski – Hudler, D. Shore, McKenzie.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Liles – Backes, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Cehlárik – J. Hayes, Spooner, Vatrano – Riley Nash, D. Moore, Schaller.

Rozhodčí: Leggo, L’Ecuyer – Mach, Alphonso.

David Pastrňák

Boston si vede o něco lépe než jeho dnešní soupeř. Z jednašedesáti utkání vytěžil 68 bodů a okupuje 8. místo ve Východní konferenci.
Výhodou Bruins je oproti Dallasu obrana. V dosavadním průběhu obdržel jen 166 gólů a řadí se k těm lepším celkům Východní konference.
Navíc má výbornou bilanci na ledech soupeřů, kde sice odehrál již 33 duelů, ale utržil v nich 38 bodů. Tento počin jim garantuje 3. pozici v tabulce venkovních mužstev v rámci jejich konference.

David Krejčí 41 (15+26)

Dallas v této sezóně zůstává možná trochu za očekáváním. Po jednašedesáti zápasech má na svém kontě 58 bodů, které mu zajišťují až 11. příčku v Západní konferenci.
Velkou slabinou Stars je totiž defenzíva. Doposud inkasovala 195 branek a patří k nejhorším v celé NHL.
Před vlastními fanoušky se ovšem Hvězdám daří relativně dobře. Z dvaatřiceti duelů získali 40 bodů a okupují 6. místo v tabulce domácích týmů Západní konference.

25.2.2017 Dallas – Arizona 5:2
19.2.2017 Dallas – Tampa Bay 4:3 pp.
17.2.2017 Minnesota – Dallas 3:1
15.2.2017 Winnipeg – Dallas 5:2
13.2.2017 Nashville – Dallas 5:3