Radek Faksa (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:20.
Tři hvězdy utkání:
1. Kari Lehtonen (DAL) 34 zák., 2 góly, 94,4%
2. Nathan MacKinnon (COL) 1+1
3. Patrick Eaves (DAL) 1+0
I přes dva inkasované góly si myslím, že první hvězdou utkání by se měl stát Kari Lehtonen. Je neuvěřitelné, kolik šancí v posledních dvou třetinách pochytal. Od první branky Colorada byli hosté jednoznačně lepší, ale domácí dokázali, s pořádnou dávkou štěstí, uhájit jednobrankový náskok a mohou se, po infarktovém závěru, radovat ze zisku dvou bodů!
59:53
59:48
Seguin teď nevyužil prázdné branky.
59:31
Colorado stále tlačí a kombinuje kolem branky hostů.
59:15
Další závar před Lehtonenem a další skvělý zákrok finského brankáře.
58:50
Spezza se pokoušel prosadit, ale neúspěšně.
58:31
Stars se snaží především šetřit čas a neinkasovat.
58:00
I v oslabení se hosté neohroženě pouští do útočného pásma.
57:53
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., vysoká hůl).
57:32
Po špatné rozehrávce Wierciocha pálil Eaakin přímo do náruče Varlamova.
57:13
Do konce utkání budeme nejspíše sledovat tlak hostů.
56:28
Grigorenko z otočky nahrával do předbrankového prostoru, kde opět vznikl pořádný chaos, gól ale nepadl.
56:00
Poměr střel je 32:21 ve prospěch hostů.
55:47
Offside domácích.
55:39
Klingberg si vypracoval dobré místo pro střelu, ale střela byla nepřesná.
55:08
Až teď Benn se Spezzou mohli vyvést puk a ušetři pár vteřin.
54:40
Nyní to vypadá, jako by hosté měli přesilovku.
54:08
Zakázané uvolnění domácích. Až neuvěřitelný tlak vytváří hráči Avs v posledních pěti minutách.
53:58
Carl Söderberg pálil mimo. Kotouč se od zadního mantinelu vracel před branku, a tak Lehtonen raději přerušil hru.
53:15
Lindy Ruff se snaží promíchávat sestavu, nyní je na ledě společně Jamie Benn se Seguinem.
52:56
Další icing domácích.
52:27
Nyní jel Faksa s Rousselem 2 na 1, Rousselovi se ale zamotal kotouč pod nohama.
52:01
Nepřesná Oduyova nahrávka končí zakázaným uvolněním.
52:01
Pokud Stars se svou hrou něco neprovedou, tak mohou přijí i o oba body. Nebýt famózního Lehtonena, tak by už hosté asi vedli.
51:29
Lehtonen byl nyní jak ryba na suchu. Bez hokejky se povaloval v brankovišti sem a tam, nicméně ani jedna střela neskončila v síti. Obrovský závar před brankou Hvězd!
51:09
Hosté kombinují a vyrovnání je na spadnutí!
49:49
Zákrok z říše snů předvedl Kari Lehtonen. Střelu od modré vyrazil jen k MacKinnonovi, který střílel do prázdně branky. Finský brankář se ale vytasil s rychlou lapačkou!
49:31
A opět hosté útočí, klasický obrázek z posledních minut.
49:08
Střelu Jordieho Benna kryje Varlamov bez potíží.
48:37
Rutinní zákrok pro Varlamova.
48:11
Barrie těsně minul branku Stars.
47:53
47:43
MacKinnon se v souboji jeden na jednoho propracoval k bekhendové střele a Lehtonen si připisuje další zákrok.
47:20
Vyhození hostů zachytil na modré Jordie Benn a vypálil. Varlamov měl ale dobrý výhled.
46:47
Domácí konečně mohou začít kombinovat.
46:12
MacKinnon v oslabení pořádně zavařil obraně Dallasu, prodral se až za domácí branku a následně se snažil obtočit a skórovat. Lehtonen byl pozorný.
45:53
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., vysoká hůl).
45:50
Offside Stars.
45:10
Roussel se snažil nahrát před branku na volného spoluhráče, jeden z padajících obránců jeho záměr zmařil.
44:46
Zakázané uvolnění Avs.
44:10
Rantanen pěkně prokličkoval až mezi kruhy, ale pálil nepřesně.
43:45
Lehtonen raději přerušuje hru.
43:33
Colorado je dále usazeno v pásmu domácích a míří za vyrovnáním.
41:51
Colorado právě vstřelilo branku!
MacKinnonovu střelu od modré těsně před Lehtonenem tečoval MICHAIL GRIGORENKO, který snižuje na rozdíl jediné branky!Asistence: Nathan MacKinnon, A. J. Greer.
41:30
Johnsonovu střelu Lehtonen vyrazil před sebe, Grigorenko ovšem trefil pouze střed branky.
41:25
Zakázané uvolnění domácích.
41:06
Faksa ostře sražen na útočné modré.
40:30
Zahrozilo také Colorado, kotouč skončil v ochranné síti.
40:08
Varlamov přerušuje hru.
40:01
Další třetina začne přibližně v 4:35.
Ve druhé třetině byli, v první polovině, mírně aktivnější hosté. Od vstřelení branky jejich převaha dále narůstala, a v posledních pěti minutách to vypadalo, že je na ledové ploše pouze jeden tým. Několik skvělých zákroků musel vytáhnout Kari Lehtonen, který zatím drží dvoubrankový náskok svého týmu. Pokud ale domácí nepřidají, tak si myslím, že o vítězi ještě zdaleka není rozhodnuto.
40:00
39:45
Carl Söderberg pálil z bezprostřední blízkosti na Kariho Lehtonena, ten dokázal lapačkou puk vyrazit za branku.
39:36
Jamie Benn vyhodil puk až na Varlamova, který se neodvážil rozehrát a domácí tak získávají pásmo zdarma.
39:29
Lehtonen donucen přerušit hru po střele Ťutina.
39:15
Delší dobu se bojuje o kotouč v rohu.
39:04
Poslední minuta druhé třetiny bude ještě hodně krušná pro domácí.
38:46
Nepřehledná situace před Lehtonenem. Snad 8 hráčů se nastěhovalo do jeho brankoviště za účelem získat puk, který nakonec skončil za jeho brankou.
37:25
Zatím to vypadá, že pouze první pětka Dallasu ve složení Benn – Faksa – Eaves dokáže konkurovat stále lepším hráčům Colorada.
36:49
Hosté teď byli několikrát blízko snížení na rozdíl jediné branky. Další šanci spálil Jarome Iginla, který trefil plastron Lehtonena.
36:29
Opět se hrálo v třetině Dallasu, touš nakonec končí v hledišti.
36:00
Střelu Jordieho Benna zkoušel tečovat Spezza, bez úspěchu.
35:38
Z protiútoku si finský brankář připsal další důležitý náskok.
35:27
Po delší době se v pásmu hostí usadili na delší dobu hráči Stars.
35:03
Barrie si nabruslil mezi kruhy, ale bekhendem trefil pouze střed branky.
34:57
Carl Söderberg prověřil Lehtonena, který přerušuje hru.
34:33
Colorado, povzbuzené gólem, dělá domácí obraně velké problémy.
33:17
Comeau se probíjel před branku Lehtonena, jeden z obránců ho čistě odstavil.
32:22
32:06
Jordiemu Bennovi utekl na útočné modré kotouč, který doputoval až za branku Lehtonena. Tam následně prohrál souboj s Martinsenem, který našel NATHANA MACKINNONA, který v oslabení snižuje!Asistence: Andreas Martinsen.
31:35
Domácí se nemohou dostat ke své kombinaci.
30:43
Hosté vyhazují.
30:22
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Patrik Wiercioch – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
30:18
Spezza se krásně uvolnil, pak ale nastřelil pouze Faksu clonícího Varlamovovi.
30:02
MacKinnon jel úplně sám na Lehtonena, vydařeným blafákem se mu snažil zasunout kotouč kolem levého betonu do branky. Ačkoliv již zvedal ruce nad hlavu, rozhodčí okamžitě rozpažil.
29:57
29:46
29:30
Johnson našel na levé straně Comeaua, ten ale upadl.
28:58
Střela Klingberga přizvednuta do ochranné sítě.
28:49
Icing domácích.
27:57
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Carl Söderberg – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
27:46
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tyler Seguin – 2 min., příliš mnoho hráčů).
27:17
Domácí teď měli z protiútoku několik šancí ke skórování, většina puků ale nakonec ani neprošla k Varlamovovi přes pozorné obránce.
26:43
Puk na střídačkách, hra je přerušena.
26:33
Po dobývání domácí branky se Hvězdám konečně podařilo vyhodit.
25:53
Patrik Wiercioch střílel od modré nepřesně.
25:07
Hosté výrazně přidali a Dallas začíná mít problémy s bráněním ve vlastní třetině.
24:43
Ťutinovu střelu od modré Lehtonen vyrazil, poté dokázal pokrýt i dorážku Iginly!
24:00
Na střely vede Colorado 9:6, ohromná produktivita domácích!
23:37
23:27
MacKinnonovu střelu opět kryje Lehtonen.
23:00
Hosté musí opět začít od své branky.
22:55
Rantanen vypálil z první, ale Lehtonen se stačil přesunout a přerušuje hru.
22:31
Po obětavém zákroku Faksy končí kotouč mezi diváky.
22:05
Teď dokonce Eakin mohl ohrozit Varlamova, nakonec ale pouse posbíral pár vteřinek.
21:40
Domácí vyhráli buly a ihned vyhazují.
21:37
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., nedovolené bránění).
21:15
Po přerušení v pásmu Stars se bude vhazovat před Lehtonenem.
20:58
Další Icing Lavin.
20:53
Seguin nahazoval kotouč před branku, nikoho ale nenašel.
20:35
Hra se rychle přelévala ze strany na stranu, nakonec se hosté provinili zakázaným uvolněním.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:36.
Zatím sledujeme utkání, ve kterém mají domácí jednoznačně navrch. Hosté zahrozili pouze jednou v posledních dvou minutách. Dallas zatím vede zaslouženě 3:0 a nutno dodat, že hosty téměř nepouští do své třetiny.
20:00
19:39
Dallas právě vstřelil branku!
Tato třetina domácím náramně vychází. Spezza vybojoval kotouč za brankou, poslal ho na modrou Seguinovi, který naznačil střelu, a pak našel PATRICKA EAVESE, který vymetl pavučiny z Varlamovovy branky! Asistence: Tyler Seguin, Jason Spezza.
19:14
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cody McLeod – 2 min., sekání).
19:10
Icing Lavin.
18:53
Iginla z mezikruží mířil mezi betony. Finský brankář je včas sklapl.
18:41
Několik skvělých zákroků musel předvést Kari Lehtonen.
17:11
Hvězdy teď hrají velmi úsporně a se zabezpečenou obranou nepouští hosty do jejich třetiny.
16:50
Hru zastavuje offside domácích.
15:48
Obránci Dallasu nechají oba týmy vystřídat.
15:00
Stars jsou i po přesilovce zabydleni v útočném pásmu.
14:46
14:35
Seguin našel přes celou šíři pásma Spezzu, jeho střelu zblokoval Johnson.
14:07
Eaves nalítl do brankoviště a posunul branku.
13:36
Offside Dallasu.
13:35
Hosté se osvobozují.
13:18
Seguinova nabídka na teč končí v ochranné síti.
13:08
Domácí už kombinují a snaží se vsítit třetí branku.
12:46
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., držení protihráče).
12:33
Nyní se bojuje o puk v pásmu hostů.
11:44
Colorado zvýšilo aktivitu a snaží se odpovědět.
10:19
Tak jsem to zakřikl! BRETT RITCHIE využívá přesilovku a domácí jdou do dvougólového trháku. Asistence: Devin Shore, Jordie Benn.
09:30
Přesilovka zatím domácím nevychází, hostům se daří rychle vyhazovat.
08:49
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., hákování).
08:15
1:0 Nahození z ostrého úhlu Varlamov posunul do protějšího rohu. Ke kotouči se dostal JOHNNY ODUYA, který propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Lauri Korpikoski.
08:05
Rantanenova střela pouze Lehtonenovi vypadl, nikdo na dorážku se ale nenašel.
07:15
Nepřesná Klingbergova rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
06:55
Úmyslný offside domácích.
06:41
Co se týká počtu vstřelených na zápas, tak Coloradu patří až 28. příčka s 2,07 golu na zápas!
06:33
Rene Bourque střílel nepřesně a kotouč nakonec doputoval až na střídačku domácích. Následuje první komerční přestávka.
06:02
Nyní se poprvé hrálo déle v pásmu domácích, Colorado ale drželo puk pouze po rozích.
05:25
Seguin z pravého kruhu přestřelil! Dobrou práci odvedl Klingberg, který dobrým forčekingem získal pro kanadského střelce puk.
05:03
Po delší době přichází přerušení hry. Comeauova střela byla zblokována do ochranné sítě.
04:13
Po počátečním tlaku domácích se hra výrazně uklidnila.
02:30
Stars začali velmi aktivně.
01:44
Eakin při svém prvním střídání v sezóně se svými spoluhráči několikrát zaměstnal Varlamova.
01:15
Hra přerušena, Barrie se těžko zvedal ze země.
00:35
Bourque se přes obránce probil až před Lehtonena, zakončení se mu ale nevydařilo.
00:20
První větší šanci měl Seguin, Varlamov ale mohl zůstat v klidu.
00:01

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Hamhuis, Klingberg, Oduya, Johns, Nemeth, Jordie Benn – Jamie Benn (C), Faksa, Korpikoski – Roussel, Seguin, Eaves – D. Shore, Eakin, Spezza – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Zadorov, E. Johnson, Ťutin, Barrie, Beauchemin, Wiercioch – R. Bourque, MacKinnon, Colborne – Greer, Söderberg, Rantanen – Comeau, J. Mitchell, Iginla – Martinsen, Grigorenko, McLeod..
Vzájemné zápasy
V letošní sezóně se v základní části spolu oba týmy utkaly jednou. V tomto střetnutí se radovaly Laviny po výhře 6:5. Jsem velmi zvědavý. zda-li Hvězdy dokáží tuto negativní bilanci srovnat.
Colorado Avalanche (7-8-0)
Hosté by oproti domácímu týmu měli nastoupit v plné sestavě. Otazník visí pouze nad Mattem Duchenem, který dnešní utkání možná vynechá pro otřes mozku. Média jeho účast ale definitivně nevyvrátila.
Ve srovnání s přípravou, kde Colorado zářilo, je základní část pro hosty noční můra. V západní konferenci jim patří až 12. místo. Z posledních pěti zápasů mají bilanci dvou výher a tří porážek.
Dallas Stars (6-6-5)
Oproti minulé sezóně se domácím příliš nedaří. Můžou za to především početná zranění, díky kterým je domácí soupiska značně okleštěná. I pro dnešní zápas nejspíš budou chybět Aleš Hemský, Jiří Hudler, Mathias Janmark a Patrick Sharp. U Codyho Eakina je zatím návrat do sestavy nejistý.
Z posledních pěti utkání mají bilanci dvě výhry, jedna prohra a dvě prohry v prodloužení.
Zdravím všechny fanoušky nejprestižnější hokejové ligy – NHL. Dnes se spolu utkají týmy Dallas Stars a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.