Radek Faksa (DAL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 15:53
Andrej Sekera (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:36
Tři hvězdy utkání

1. Connor McDavid (EDM) 3+0
2. Cam Talbot (EDM) 31 zák., 2 góly, 93,9%
3. Jesse Puljujärvi (EDM) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 33-30; Zablokované střely: 15-11; Vhazování: 49%-51%; Přesilové hry: 2/6-0/3; Trestné minuty: 6-12.
Connor McDavid byl deset zápasů bez gólu, na ledě Dallasu ale vstřelil svůj první hattrick v kariéře a výraznou měrou se podepsal pod vítězství Edmontonu. Domácí hokejisté byli střelecky aktivnější a v závěru druhé třetiny dokázali využít dvojnásobného vyloučení Zacha Kassiana, ve hře pět na pět se ale neprosadili a prohráli. Skvělé utkání odehrál mladíček Drake Caggiula, který během svého debutu v NHL zaznamenal premiérový bod za asistenci. Konečný výsledek. Dallas Stars 2 Edmonton Oilers 5.
59:43
Sledovali jsme parádní utkání, během něhož padlo sedm branek, Dallas toužil po comebacku, ale nedosáhl na něj.
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:26
Leon Draisaitl si chtěl z pravého křídla sjet před bránu obloukem, bekhendem se mu ale puk podržet nepodařilo a skončil v rohu útočného pásma.
57:21
Connor McDavid na pravé straně útočného pásma vybojoval kotouč a poté si vybruslil z ostrého úhlu před bránu, kde se ho snažil v blízkosti levé tyče zasunout za záda Anttiho Niemiho, brankář Dallasu mu to ovšem pravým betonem neumožnil! Stav duelu zůstává 2:5.
56:42
Antoine Roussel z levého křídla nahazoval puk před bránu a od jednoho z hráčů Oilers se odrazil do ochranné sítě.
55:58
Tyler Seguin se marně snažil dojet Leona Draisaitla, který se středem řítil do samostatného úniku, jeho střela zápěstím ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče!
55:49
Cody Eakin se snažil na pravém křídle od mantinelu zamířit nad lapačku Cama Talbota, jeho následný pokus ale skončil v ochranné síti a po přerušení hry dostává prostor krátká přestávka.
55:11
Do konce utkání zbývá odehrát necelých pět minut a za pár okamžiků po hře 4 na 4 začne krátká přesilová hra Oilers.
54:36
Aby to domácím hokejistům nebylo líto, vzápětí hráli v šesti také hráči Edmontonu Oilers. Minutu a 22 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.
53:58
Adam Cracknell usedl na trestnou lavici, aby odpykal trest pro hráčskou lavici Dallasu za příliš mnoho hráčů na ledě. Stars v dnešním zápase podruhé špatně střídali a hráli v šesti.
53:25
Jesse Puljujärvi se vrátil zpět na ledovou plochu a Edmonton Oilers hraje po přečkání oslabení v plném počtu.
52:17
Antti Niemi se vydal za svou bránu, aby zastavil vyhození Oilers a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
51:24
Jesse Puljujärvi v dnešním zápase zaznamenal dva kanadské body za dvě asistence a u čísla dvě zůstáváme, protože nyní finský talent usedl na trestnou lavici za držení Adama Cracknella, kterého zezadu objal jako medvěd.
50:32
Oilers nebezpečně mířili z levého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Antti Niemi ale vytáhl úžasný zákrok, když levým ramenem puk vyrazil!
49:42
Dallas bojuje, střílí a vytváří před bránou Cama Talbota obrovské závary, jenže dnes zkrátka nemá potřebné štěstí.
49:06
Dnešní utkání by v počtu gólů, ale především potom brankových příležitostech, vydalo na několik zápasů.
48:32
Dallas Stars vede na střely 29:21, stále mu to ale není nic platné. Edmonton Oilers vede 5:2.
47:42
Antti Niemi předvedl dva fantastické zákroky, když nejprve střelu Oilers lapačkou vytáhl nad horní tyč a po následném pokusu z levého křídla puk v blízkosti pravé tyče své brány zalehl!
46:51
Edmonton právě vstřelil branku!
Antti Niemi fantastickým zákrokem zneškodnil prudkou střelu s příklepem Jesseho Puljujärviho z pravého kruhu pro vhazování, puk se ale od jeho pravého betonu odrazil na hůl CONNORA MCDAVIDA, který v blízkosti levé tyče z ostrého úhlu poslal puk do prázdné brány a zkompletoval na ledě Dallasu hattrick! Asistence: Jesse Puljujärvi a Anton Slepyšev.
45:48
Nahození z nulového úhlu dokáží být hodně nebezpečná a už mnohokrát se stalo, že si ho brankář nešťastně srazil do brány. V tomto případě to ovšem neplatilo.
45:11
Matt Benning na pravém křídle z nulového úhlu nahodil puk na bránu, Antti Niemi se ale nenechal zaskočit a po dobrém zákroku kotouč vyrazil mimo.
44:22
Vyloučený Tyler Seguin naskočil zpět na led a Dallas Stars hraje opět v plném počtu.
43:42
Jamie Benn vyrazil po pravém křídle v oslabení do rychlého přečíslení dva na jednoho a na vzdálenější levé tyči hledal rozjetého Patricka Eavese, jeden z hráčů Edmontonu ale dokázal jeho přihrávku zablokovat. Jsme svědky neuvěřitelného hokeje.
43:13
Leon Draisaitl se před bránou dostal k odraženému puku a z mezikruží ho mohl poslat do zívající prázdné sítě, jenže jeho následná střela se od pravé tyče odrazila zpět do hry!
42:21
Tyler Seguin před pár okamžiky mohl snížit, nyní ale fauloval a za podražení dostal dvouminutový trest.
42:10
Tyler Seguin se ocitl ve dvou slibných šancích, když nejprve v blízkosti levé tyče neúspěšně mířil mezi betony Cama Talbota a vzápětí mu skvěle clonil po střele od modré čáry, ani v jednom případě se mu ale kotouč do brány usměrnit nepodařilo! Stav utkání zůstává 2:4.
41:12
Cody Eakin byl zřejmě hráčem, který střelou z pravého kruhu pro vhazování minul bližší tyč, a Jamie Benn se k dorážce nedostal. Stars chtějí dovršit comeback.
40:13
Edmonton Oilers vstoupil do třetí třetiny v početní převaze a po 13 sekundách ji mohl využít, Jesse Puljujärvi ale střelou z levého křídla orazítkoval pouze levý beton Anttiho Niemiho!
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-16; Zablokované střely: 12-10; Vhazování: 50%-50%; Přesilové hry: 2/4-0/1; Trestné minuty: 2-8.
Třetí třetina začne přibližně v 3:05.
Oscar Klefbom a Connor McDavid po přestávce vstřelili gól v rozmezí pouhých 56 sekund a vyhnali z brány Kariho Lehtonena, kterého nahradil Antti Niemi. Změna brankáře domácím hokejistům pomohla, stejně jako dvojnásobný trest pro Zacha Kassiana, který fauloval Radka Faksu a dostal dvě plus dvě minuty za hákování a nesportovní chování. Dallas obě dvě přesilové hry k radosti fanoušků využil, když se nejprve prosadil Patrick Eaves a vzápětí Jamie Benn. Skóre po druhé třetině. Dallas Stars 2 Edmonton Oilers 4.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:19
Dallas navíc špatně střídal a za příliš mnoho hráčů na ledě musel jeden z jeho hráčů usednout na trestnou lavici.
38:19
Jordan Eberle vyrazil po rychlém otočení hry do protiútoku a po krásném oblouku na levém křídle bekhendem orazítkoval bližší levou tyč!
38:00
Darnell Nurse vypálil po krátké reklamní přestávce z levého křídla, jeho střela ale byla zablokována.
36:47
Dallas právě vstřelil branku!
John Klingberg od modré čáry krásnou střelou zápěstím mířil do levého horního rohu brny, JAMIE BENN se do ní ale rozhodl vložit hůl a skvělou tečí srazil puk pod lapačku bezmocného Cama Talbota. Stars využili i druhou polovinu dvojnásobného trestu Zacha Kassiana a dvěma přesilovkovými góly se vrátili zpět do zápasu! Asistence: John Klingberg a Jason Spezza.
36:42
Dallas Stars si vyžádal oddechový čas.
36:42
Jamie Benn se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže Cam Talbot se zatočil na brankové čáře jako káča a poté puk ukryl po skvělém zákroku vleže pod zády!
35:37
PATRICK EAVES si na vnitřním okraji levého kruhu pro vhazování srovnal puk na hůl a poté nádhernou střelou zápěstím vymetl levý horní roh, kde se puk odrazil do brány od horní tyče. Dallas využil první polovinu z dvojnásobného trestu Zacha Kassiana a snížil na 1:4!
35:00
Zach Kassian zezadu zahákoval Radka Faksu a navíc dostal ještě dvouminutový trest za nesportovní chování. Dallas má k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru!
34:42
Patrick Eaves se podruhé v zápase ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, jak to padlo? Cam Talbot se vytasil s dalším spektakulárním zákrokem a puk po neopakovatelném semaforu ukryl v lapačce!
34:14
Stephen Johns vyslal z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na Cama Talbota další pokus, jeho střela zápěstím ale skončila v jeho náruči a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
32:25
Patrik Nemeth si najel na pěknou zpětnou přihrávku svého spoluhráče z levého kruhu pro vhazování a bez přípravy tvrdou střelou s příklepem mířil k přední pravé tyči, Cam Talbot ale předvedl další velký zákrok, když levým betonem jeho nebezpečný pokus vyrazil!
31:23
Lauri Korpikoski na pravém křídle krátce za modrou čárou zasekl puk a poté chtěl hru přenést doleva, jeho diagonální přihrávku ale skvěle přečetl a vystihl Andrej Sekera. Skvělý zákrok českého obránce.
30:46
Adam Larsson na pravém křídle napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která zamířila vedle vzdálenější levé tyče a střídající brankář Antti Niemi zasahovat nemusel.
30:10
Dallas Stars vede na střely 15:14, zatím mu to ale není nic platné. Edmonton Oilers totiž vede 4:0!
29:56
Brett Ritchie zkusil prolomit střelecké trápení prudkou střelou z pravého křídla a jeho pokus se zřejmě od masky Cama Talbota odrazil mimo!
28:42
Patrik Nemeth zkusil vypálit z levého kruhu pro vhazování a připravený Cam Talbot jeho střelu hrudí vyrazil.
27:17
Brankář Kari Lehtonen během 56 sekund inkasoval dva góly a v bráně ho nahradil Antti Niemi, který si ihned připsal zákrok, a také jeho čeká náročná noc. Jak se mu během ní povede?
26:17
Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Kari Lehtonen, přichází Antti Niemi.
26:17
Kari Lehtonen nedokázal udržet střelu Jesseho Puljujärviho z pravého křídla a v blízkosti pravé tyče dorazil puk do prázdné brány CONNOR MCDAVID, který v dnešním utkání vstřelil svůj druhý gól a zvýšil z pohledu Dallasu na hrozivých 4:0! Asistence: Jesse Puljujärvi a Matt Benning.
25:21
OSCAR KLEFBOM si na levém křídle srovnal puk na hůl a poté ho nahodil od modré čáry na vzdálenější pravou tyč, kde se od brusle Patrika Nemetha odrazil nad levým betonem přesouvajícího se Kariho Lehtonena k pravé tyči. Asistence: Anton Slepyšev a Leon Draisaitl.
24:55
Zack Kassian se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jeho následná střela mířící po ledě ke vzdálenější levé tyči ale skončila na pravém betonu skvělého Kariho Lehtonena!
24:22
Jamie Benn na pravém křídle zavezl puk do rohu útočného pásma, kde musel svést tuhý souboj s Patrickem Maroonem, který ho o kotouč připravil.
23:35
Connor McDavid se dokázal po skvělé práci svých spoluhráčů dostat před bránou do zakončení, puk ale usměrnil po ledě vedle vzdálenější levé tyče.
22:51
Patrik Nemeth na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následný pokus by ale nepřesný a zamířil vedle vzdálenější pravé tyče. Cam Talbot se za jeho střelou pouze ohlédl.
22:19
Jeden z hráčů Dallasu Stars skvěle clonil před bránou, puk se ale od jeho hole odrazil do ochranné sítě.
21:02
Ryan Nugent-Hopkins z pravého křídla přihrál mezi kruhy pro vhazování Jordanovi Eberlemu, který střelou zápěstím těsně minul levý horní roh brány. Dobrý vstup Oilers do druhé části, mohlo to být už o tři góly.
20:01
V American Airlines Center právě začal prostřední část utkání, během které se Dallas bude snažit před svými fanoušky zareagovat na dvoubrankové vedení Edmontonu 2:0.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-11; Zablokované střely: 1-3; Vhazování: 47%-53%; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:07.
Kapitán Edmontonu Oilers Connor McDavid ukončil své střelecké trápení, když s přispěním Johna Klingberga vstřelil během posledních 11 zápasů po necelých třech minutách svůj první gól, na který vzápětí po rychlém přečíslení dva na jednoho a přihrávce debutanta Draka Caggiuly, který zaznamenal premiérový bod NHL, navázal Tyler Pitlick. Na opačné straně mohli vstřelit gól Radek Faksa a Patrick Eaves, ani jeden z nich ale neuspěl, přičemž druhý jmenovaný hráč v největší šanci Stars orazítkoval tyč. Skóre po první třetině. Dallas Stars 0 Edmonton Oilers 2.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:33
Dallasu se nepodařilo rozehrát na pravém křídle a puk zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
16:32
Ryan Nugent-Hopkins na pravém křídle nabral velkou rychlost a v blízkosti pravé tyče si mezi nohama krásně stáhl puk na střelu, jeho následný pokus ale zamířil nad a skončil v ochranné síti! Útočník Oilers ukázal šikovné ruce.
16:12
Do konce úvodní a pohledné první části zbývají odehrát necelé čtyři minuty a Oilers vedou 2:0.
15:12
Před bránou Cama Talbota vznikl obrovský závar a v blízkosti levé tyče se snažil puk několikrát propasírovat za jeho záda aktivní Patrick Eaves, ani jedné z dorážek ale neuspěl!
14:47
Stars na pravém křídle nebezpečně vypálili od modré čáry a jejich střela mířila těsně nad ledem k přední pravé tyči, Cam Talbot ale vytáhl skvělý zákrok a levým betonem ji vyrazil!
13:13
Connor McDavid usedl na trestnou lavici za hákování a na dvě minuty oslabil svůj tým.
12:57
Jamie Benn napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k nádherné střele, která zamířila těsně vedle pravého horního rohu brány! Nechybělo mnoho a mohlo být sníženo.
11:36
Drake Caggiula po pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a krásnou přihrávkou předložil puk TYLEROVI PITLICKOVI, který na vzdálenější levé tyči poslal kotouč nad pravým betonem brankáře Kariho Lehtonena do sítě. Asistence: Drake Caggiula a Matt Hendricks.
10:42
Stars si během pár okamžiků vytvořili tři slibné brankové příležitosti, z nichž dvě měl na svědomí Radek Faksa, českému útočníkovi se ale bodovou sbírku zatím rozšířit nepodařilo.
10:18
Radek Faksa si najel mezi kruhy pro vhazování na další krásnou přihrávku z pravého křídla, jeho střela bez přípravy ale po pěkné svižné střele zamířila vedle vzdálenější pravé tyče!
09:53
Utkání nabralo neskutečný spád a na střely je to v současné chvíli vyrovnané 4:4.
08:37
Patrick Eaves se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jeho střela se ale pro změnu odrazila od tyče zpět do hry! Stars touží po vyrovnání.
08:13
Radek Faksa si najel před bránu na krásnou přihrávku z pravého křídla a bekhendem orazítkoval pravý beton Cama Talbota!
07:38
Na opačné straně ledové plochy pálil na levém křídle od mantinelu Jamie Benn, ovšem pouze do náruče Cama Talbota. Brankář Edmontonu podržel puk ve své výstroji a prostor dostala první krátká reklamní přestávka.
06:52
Connor McDavid nabral na pravém křídle velkou rychlost a bekhendem dokázal puk poslat v tísni na bránu, Kari Lehtonen byl ale připraven a jeho pokus hrudí vyrazil mimo.
05:59
Vyloučený Darnell Nurse je zpět na ledové ploše a Edmonton v dnešním zápase úspěšně přečkal první oslabení.
05:54
Věděli jste, že?

Edmonton se může pochlubit druhou nejlepší hrou v oslabení ze všech týmů NHL s úspěšnost 92,6%.
05:22
Edmonton Oilers se během pár sekund dvakrát osvobodil a Stars museli rozjíždět další útok od vlastní brány.
04:34
Jamie Benn hledal před bránou přihrávkou z levého křídla Jasona Spezzu, který puk jemně tečoval vedle vzdálenější pravé tyče. Cam Talbot zatím zasahovat nemusel.
03:58
Darnell Nurse vyhodil puk v obranném pásmu přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.
03:39
Další zajímavostí je, že Edmonton Oilers v dnešním zápase skóroval z vůbec první střely na bránu.
02:57
CONNOR MCDAVID hledal v blízkosti levé tyče po potažení puku komu by přihrál a jeho následnou přihrávku si srazil do brány holí nešťastně vracející se John Klingberg. Kapitán Oilers vstřelil svůj první gól během posledních 11 zápasů a Edmonton vede na ledě Dallasu Stars 1:0!
02:12
Stars se nepodařilo podél střídaček rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění, kterého se předtím dopustili Oilers. Hra je často přerušována.
01:46
Jason Spezza se před bránou dostal k odraženému puku a po nádherné otočce v levém kruhu pro vhazování mířil střelou zápěstím ke vzdálenější pravé tyči, Cam Talbot ale vytáhl skvělý zákrok a puk ukryl ve své lapačce!
01:06
Dan Hamhuis, bývalý obránce Vancouveru Canucks, nahodil puk za bránu Oilers, nikdo z jeho spoluhráčů ho ale nedojel.
00:33
Johnny Oduya z levého křídla pod tlakem nahazoval puk na bránu, jeho pokus ale zablokoval Oscar Klefbom.
00:17
Puk před pár okamžiky dopadl na led a utkání mezi Dallasem Stars a Edmontonem Oilers mohlo začít. Akce ovšem byla po 17 sekundách přerušena poté, co puk skončil na střídačce.
00:01
Hokejisté obou týmů právě přichází na ledovou plochu a po zaznění kanadské a poté americké národní hymny v podání Celeny Raeové bude moci utkání začít. V akci nechybí čeští hráči Radek Faksa a Andrej Sekera!

Dallas Stars: Lehtonen (27. Niemi) – Hamhuis, Klingberg, Oduya, Johns, Nemeth, Jordie Benn – Jamie Benn (C), Seguin, Eaves – Roussel, Eakin, Spezza (A) – Sharp (A), Faksa, Korpikoski – D. Shore, Cracknell, B. Ritchie. Hlavní trenér: Lindy Ruff.

Edmonton Oilers: Talbot – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Benning, Nurse, Russell – Lucic (A), McDavid (C), Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins, Eberle (A) – Kassian, Draisaitl, Slepyšev – Hendricks, Caggiula, Pitlick. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Marc Joannette, Evgeny Romasko. Čároví: Derek Amell, Brian Mach.

Edmonton Oilers

Edmonton Oilers se na ledě Dallasu Stars pokusí ukončit sérii pěti porážek v řadě a v sestavě došlo k několika velkým změnám. Útočník Matt Hendricks nastoupí v letošní sezóně NHL ke svému prvnímu zápasu poté, co vynechal úvodních 18 zápasů kvůli zranění v dolní části těla, zatímco obránce Kris Russell po sedmi utkáních z toho samého důvodu. Debut si odbude nováček Drake Caggiula, který byl povolán z AHL. Kapitán Connor McDavid během posledních zápasů nevstřelil ani jeden gól a je na čase, aby své střelecké trápení společně s týmem konečně protrhl.
Dallas Stars

Patrick Sharp nastoupí proti Edmontonu v sestavě Dallasu Stars poprvé po otřesu mozku, který utrpěl 21. října proti Los Angeles Kings a přišel kvůli němu o 14 zápasů. Druhý zápas má před sebou Cody Eakin, který odehrál první utkání v letošní sezóně proti Coloradu a vyhrál 15 z 23 vhazování. V bráně by měl začít brankář Kari Lehtonen, který proti Avalanche předvedl 32 zákroků a pomohl k výhře Stars 3:2.
Edmonton Oilers se v neděli v noci pokusí ukončit na ledě Dallasu Stars sérii pěti porážek v řadě, ke které domácí hokejisté před týdnem přispěli vítězstvím 3:2. Oba týmy se v letošní sezóně NHL střetnou podruhé. Dallasu Stars se proti Edmontonu Oilers velmi daří, když proti němu vyhrál tři z posledních čtyř zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.