Radek Faksa (DAL) – 1+0, 0, 2 střely, čas na ledě 19:09

1. Tanner Pearson (LAK) – 1+1, +3, 3 střely, čas na ledě 16:07
2. Jason Spezza (DAL) – 1+1, +2, 3 střely, čas na ledě 19:18
3. Alec Martinez (LAK) – 1+1, +1, 4 střely, čas na ledě 25:58

Hity: 10:21
Vhazování: 41:26
Vyloučení: 6:4
Využití: 1:1
Los Angeles si tedy připisuje svou první výhru v letošní sezóně, když porazilo Dallas po prodloužení. Rozhodující branku Kings vstřelil obránce Martinez.
61:20
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak hned první útok hostů přináší rozhodující branku! ALEC MARTINEZ Dostal přihrávku mezi kruhy a Pearson parádně blokoval Lehtonenovi, který nic neviděl, a obránce Kings tak poslal touš do brány Dallasu. Asistence: Tyler Toffoli.
61:02
Johns špatně přihrál puk Spezzovi, a tak se k puku dostávají Kings.
60:38
Puk je tečován mimo kluziště, a tak se bude vhazovat před Budajem.
60:20
Dallas sice vyhrál vhazování, ale Stars se nějak nemohou dostat do útoku.
60:01
Dlouho to nevypadalo, že by se domácím podařilo vyrovnat stav utkání, avšak dvě minuty před koncem domácí trenér Ruff odvolal Lehtonena a tento risk Dallasu vyšel. Spezza totiž vydoloval puk ze skrumáže u mantinelu a následně poslal nechytatelně puk do sítě Kings. Rozhodovat tedy bude prodloužení či případné nájezdy.
60:00
59:42
Muzzin jen nahodil puk na Lehtonena, který jej přihrává svým bekům.
59:14
Parádní práci nyní předvedl Devin Shore, jenž nejdříve skvěle ubránil útok Kings a následně ještě zavezl puk do útočného pásma, kde nahrál na střelu Oduyovi, jehož pokus Budaj ukrývá ve své lapačce.
58:53
Lindy Ruff (DAL) si bere svůj oddechový čas.
58:53
Dallas nyní jen vyhodil puk na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Lehtonenem.
58:32
Martinez vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela trefila bránícího Shorea.
57:53
Dallas právě vstřelil branku!
Dlouho se bojovalo o puk kolem mantinelu, odkud jej nakonec vydoloval JASON SPEZZA, jenž ihned vyjel na vrchol levého kruhu a poslal puk do šibenice hostující klece! Risk s šestým hráčem Dallasu vyšel! Asistence: Tyler Seguin, Dan Hamhuis.
57:32
Martinez poslal puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískán icing.
57:20
Lehtonen zůstává na střídačce Dallasu!
57:20
Puk je zblokován až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat v obranné třetině LA.
56:55
Dallas je následně vyhnán až do svého obranného pásma.
56:33
Johns vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela letěla hodně mimo bránu Los Angeles.
56:04
Los Angeles jen nahodilo puk směrem na domácího brankáře, který jej raději ukrývá ve své lapačce.
55:52
Domácí si nyní špatně přihrávají, a tak jejich hra hodně vázne.
55:13
Kings dostali puk za bránu Dallasu a hosté následně odcházejí střídat.
54:33
Los Angeles se následně dostali do útoku a před bránou Lehtonena byla velká skrumáž, které však hosté nedokázali využít.
54:02
Dallas jen nahodil puk do útočného pásma, kam bohužel ani jeden z domácích nemůže, protože odtud odjíždí zraněný Klingberg.
53:19
Doughty je zpět ve hře a ihned dostává puk do útočného pásma.
52:57
Toffoli se dokonce dostal do úniku, který však Lehtonen dokázal zneškodnit.
52:36
Los Angeles své oslabení zvládá na jedničku a puk je opět mimo jejich obranné pásmo.
51:56
Po nepřesné střele Seguina se hostům podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
51:25
Kings se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
51:10
Drew Doughty (LAK) podrazil Roussela, a tak si odsedí dvě minuty na trestné lavici. Tohle je velká příležitost pro domácí celek.
50:56
Los Angeles nyní jen vyhodilo puk ze svého obranného pásma.
50:21
Carter se pokoušel dostat puk před bránu Dallasu, jenže trefil jen boční sít.
49:41
Klingberg nahrál Jamie Bennovi, jenž jeho následná střela končí na jednom z bránících hráčů.
49:15
Lehtonen nyní vyrazil střelu Kinga svým betonem a k puku se dostávají domácí hokejisté.
48:46
Dallasu však následný útok nevyšel, když se Stars dostali do ofsajdového postavení.
48:26
Kings se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma a hosté i na krátký okamžik zaútočili.
47:57
Los Angeles si navíc nepodařila rozehrávka a puk cestuje přes celé kluziště až na zakázané uvolnění.
47:38
Puk je ve středním pásmu, a vypadá to tak, že Dallas přežije i tohle oslabení.
47:07
Po zblokované střele Dowda se k puku dostávají domácí, jenž jej ihned posílají za bránu Budaje.
46:46
Doughtyho střelu blokuje Lindell mimo kluziště, takže se bude vhazovat v obranné třetině Stars.
46:30
Hosté zatím kombinují ve svém útočném pásmu.
45:48
Antoine Roussel (DAL) navíc znova oslabuje svůj celek na dvě minuty, takže je tu další přesilovka Kings.
45:26
Los Angeles stále drží Dallas pod tlakem, a hosté tak nedovolují domácím nějaký náznak jejich cesty za vyrovnáním.
45:03
Střela Martineze už letěla až na Lehtonena, ale ten měl volný výhled a puk má ve své lapačce.
44:55
Setoguchi vyslal svou střelu z levé strany, kterou zřejmě zblokoval jeden z hráčů stojících před Lehtonenem.
44:13
Andreoff se obtočil s pukem kolem brány Dallasu, a ten následně jen přeměřil brankoviště.
43:50
Domácí se pokusili o rychlou rozehrávku, jenže puk jen projel celé kluziště, takže je Dallasu odpískán icing.
43:36
Faksa nahrával před bránu LA, kam si najížděl Roussel, ale toho si obrana Kings dokázala pohlídat.
43:04
Už po konci přesilové hry střílel Kopitar, avšak jeho střela letěla hodně mimo bránu Dallasu.
42:41
Dallasu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
42:21
Martinez už zřejmě přijímal puk za modrou čárou, a tak je hostům odpískán ofsajd.
42:01
Stars se ve vlastním oslabení dostali do útoku, kde nakonec Budaj raději podržel puk pod svou lapačkou.
41:38
Lehtonen kryje svou lapačkou další střelu LA. Následně však do něj sekl Brown, což si domácí brankář nenechal líbit a jednu sekyrku mu opětoval.
41:31
Martinez vystřelil od modré a Lehtonen jeho pokus vyrazil za svou klec.
41:10
Dallas vyhrál následné vhazování a Johns vyhodil puk.
41:01
John Klingberg (DAL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, a tak si Los Angeles zahraje přesilovou hru.
40:51
Faksa se dostal do zakončení z pravého kruhu a jeho pokus končí v lapačce Budaje.
40:19
Kings nahodili puk do svého útočného pásma, ale zde si pro touš dojel Jamie Benn.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 15:26
Zblokované střely: 12:11
Hity: 8:17
Vhazování: 26:17
Los Angeles se ve druhé třetině dostalo znova do vedení, když zaváhání domácí obrany potrestal Carter. Dallas však zvládl znova srovnat, protože se v přesilové hře přesně trefil domácí kapitán Benn. Už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, jenže v závěru třetiny si slabší chvilku vybral Lehtonen, jehož špatného vyražení využil Pearson, jenž tak znova poslal Kings do vedení.
40:00
39:34
TANNER PEARSON vletěl do útočného pásma, kde z pravé strany vystřelil a Lehtonen jeho pokus vyrazil hodně špatně před sebe, kde se důrazný PEARSON znova dostal k puku a poslal jej za záda domácího brankáře. Asistence: Devin Setoguchi, Jeff Carter.
38:19
Tak to co se podařilo v první třetině Budajovi se nyní málem stalo i Lehtonenovi, který vyjel hodně vysoko rozehrávat a jeho pas zastavil hráč LA, který přihrál Andreoffovi, kterému však zakončení nesedlo a puk končí mimo bránu Dallasu.
37:43
Los Angele si při zakládání svého dalšího útoku dostalo do ofsajdového postavení.
37:22
Kopitar vyslal hodně štiplavou střelu směrem na bránu Dallasu a Lehtonen puk viděl na poslední chvíli, takže jen vyrazil touš před sebe, kde jej přebral Jamie Benn.
36:55
Carter vyslal další střelu směrem na domácí bránu a Lehtonen tentokrát raději podržel puk ve své lapačce.
36:05
Carter poslal puk na Lehtonena, který jej vyrazil před sebe, kde se snažili dorážet hned dva hráči LA, ale neúspěšně.
35:36
Los Angeles nyní pouze vyhodilo puk přes celé kluziště, a tak se po odpískaném icingu vrací hra před Budaje.
35:13
Korpikoski poslal hodně dlouho přihrávkou na Klingberga, který jen tečoval puk do útočného pásma.
34:34
Kings tedy zvládli ubránit i další své oslabení, a tak se bude konečně hrát v pěti hráčích na obou stranách.
34:16
Po další zblokované střele puk opět putuje přes všechny čáry.
34:00
Puk je znova mimo obranné pásmo Los Angeles.
33:32
Carter vyvezl puk do středního pásma, odkud touš poslal za bránu Lehtonena.
33:20
Seguin parádně viděl před bránou osamoceného Spezzu, který se však ještě snažil touš zpracovat, čehož využil Budaj a skočil po puku.
32:40
Dvě minuty za podražení tedy dostává Nick Shore (LAK).
32:40
Seguinovu střelu v závěru přesilové hry Budaj vytáhl nad svou bránu, jenže Los Angeles půjde znovu do čtyř.
32:19
Los Angeles se zatím daří velmi dobře bránit své oslabení.
31:52
Lewis jel zcela sám na Lehtonena, jenž ho však svým skvělým pohybem vytlačil až mimo svou klec.
31:12
Střela Klingberga od modré opět trefuje vlastního hráče Eavese, jenž to dnes dost schytává od svých spoluhráčů.
30:51
Seguin vystřelil z levé strany a jeho pokus Budaj vyrazil mimo svou klec.
30:39
Jamie Oleksiak (DAL) a Brayden McNabb (LAK) tedy dostávají pět minut za bitku. Navíc je tu ještě vyloučení na hostující straně, když Drew Doughty dostává dvě minuty za sekání.
30:39
30:39
30:39
Za bránou LA se strhla potyčka mezi Olekisakem a McNabbem, ze které nakonec vyšel vítězně Jamie Oleksiak.
30:14
Jamie Benn střílel z hodně velkého úhlu a Budaj jeho střelu vyrazil za svou klec.
29:58
Clifford vystřelil od modré čáry a jeho pokus končí až u Lehtonena, který puk raději přikryl svou lapačkou.
29:37
Kings se nyní nemohou dostat do svého útočného pásma, a Ritchie se tak za malou chvíli vrátí na ledovou plochu.
29:03
Stars následně dostali puk ze svého obranného pásma.
28:47
Doughty vyslal další střelu z pravého křídla a Lehtonen jeho pokus tentokrát vyrazil za svou bránu.
28:29
Puk je nyní sražen mimo hrací plochu a vhazovat se bude zřejmě v obranné třetině Dallasu.
28:17
Oduya posílá puk přes celé kluziště.
28:06
Brown se následně dostal do zakončení z pravého křídla a jeho pokus Lehtonen chytá a navíc i puk drží ve své výstroji.
27:55
Los Angeles se vyhnali sami z útočného pásma, když Kopitarovu přihrávku Doughty na modré nezachytil, Dallas tak už má za sebou první polovinu oslabení.
27:16
Dallasu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
27:07
Po vyražené střele Dougtyho se do zakončení ze středu pásma dostal Muzzin, jehož dělovka končí ve výstroji Lehtonena.
26:40
Martinezova střela od modré čáry končí až v bráně Dallasu, ale hlavní rozhodčí ihned rozpažuje, protože blokující Pearson narazil do Lehtonena, kterému tak nedovolil zakročit.
26:12
Další střelu měl na svědomí Carter a do jeho zakončení vložil svou hůl Jamie Benn, od které se puk odrazil do ochranné sítě.
26:06
Toffoli vypálil z levé strany pásma a Lehtonen jeho pokus vyrazil mimo svou klec.
25:45
Takže Antoine Roussel (DAL) celkem vyfasoval čtyři minuty za hrubost a dvě plus deset minut ze nesportovní chování. Naopak Brayden McNabb (LAK) pouze dvě minuty za hrubost.
25:45
25:45
25:45
Vypadá to tak, že Los Angeles bude hrát čtyři minuty přesilovou hru, ale jak přesně jsou rozdělené tresty ještě známo není.
25:45
Následně se u hostujícího brankáře strhla velká potyčka, kde se do sebe pustilo hned několik hráčů.
25:45
Roussel přistrčil puk do jízdy Spezzovi, jenž ihned vypálil a jeho dělovka končí ve výstroji Budaje.
25:33
Andreoff dostal v útočném prostoru hodně prostoru, a tak vystřelil a jeho pokus končí v lapačce Lehtonena.
25:00
Stars využívají přesilovou hru! Klingberg nahrál na levou stranu JAMIE BENNOVI, jenž pořádně zamířil a vyslal chirurgicky přesnou ránu do bližšího růžku hostující klece. Asistence: John Klingberg, Tyler Seguin.
24:40
Spezza vypálil od modré čáry a jeho dělovka sestřelila svého vlastního spoluhráč Eavese, jenž odjel hodně těžce na střídačku.
24:01
Los Angeles se podařilo poslat puk přes celé kluziště, a tak mohou hosté odejít vystřídat.
23:43
Sharp vystřelil z pravé strany pásma a Budaj jeho pokus jen vyrazil za svou klec.
23:09
Dallas si zahraje svou první přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Tyler Toffoli (LAK).
22:58
Seguin zavezl puk do útočného pásma, kde přihrál Bennovi, který jej přenechal Klingbergovi, a ten ještě vracel touš Jamie Bennovi, avšak tuhle přihrávku zblokoval Toffoli.
22:32
Clifford poslal puk až do ochranné sítě za bránou Dallasu.
22:04
Dowd střílel z hodně velkého úhlu a Lehtonen jeho pokus vyrazil mimo svou bránu.
21:39
Los Angeles se dostalo do ofsajdového postavení, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
21:24
Kings se dostali do rychlého přečíslení, kde nakonec Pearson nahrál na střed JEFFU CARTEROVI, který se z mezikruží trefil přesně a prostřelil Lehtonena. Asistence: Tanner Pearson.
20:51
Podobně si vedl i na druhé straně Seguin, jehož dělovka jen proletěla nad hlavou Budaje.
20:36
Toffoli se dostal až do zakončení, avšak jeho střela šla hodně mimo bránu Dallasu.
20:07
Kopitar poslal puk na svou střídačku, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 8:8
Zblokované střely: 9:2
Hity: 3:7
Vhazování: 11:9
Je za námi první třetina utkání mezi Dallasem a Los Angeles, ve které se nejdříve do vedení dostali hosté, když se po krásné přesilovkové kombinaci prosadil Dowd. Stars však dokázali srovnat krok a po chybné rozehrávce Budaje i vyrovnat skóre, když Spezza nahrál na branku Faksovi. Do šaten se tedy odchází za nerozhodného stavu 1:1.
20:00
19:51
McNabb pálil od modré čáry, ale i jeho pokus letí jen do boční konstrukce brány Dallasu.
19:22
McKenzie to zkoušel z hodně velkého úhlu, avšak jeho pokus končí jen na boční síti.
18:50
Johns vyhodil puk po mantinelu a k němu se málem za bránou LA dostal Faksa, ale Budaj byl nakonec rychlejší.
18:22
Spezza posílá puk přes celé kluziště.
17:58
Jamie Benn skvěle vyvezl puk až do útočného pásma, čímž tak dal dost prostoru k vystřídání.
17:32
Carter to zkusil z hodně velkého úhlu a Lehtonen jeho pokus vyrazil mimo svou klec.
17:09
Roussel vyvezl puk do středního pásma, kde jej následně poslal jen obráncům LA.
16:57
Patrick Sharp (DAL) dostává dvě minuty za vysokou hůl, a tak si Kings zahrají svou druhou přesilovou hru.
16:30
Tak příliš moc toho nebylo, protože Cracknell jen tečoval touš na střídačku Los Angeles, takže se bude vhazovat v obranné třetině Stars.
16:11
Dallas drží puk za svou bránou a uvidíme co odtud domácí vymyslí.
15:26
Od modré pálil tentokrát Martinez, avšak jeho pokus srazil jeden z bránících hráčů Dallasu mimo kluziště.
15:12
Kings se však udrželi ve své útočné třetině a od modré nakonec střílel Doughty a jeho pokus končí až ve výstroji Lehtonena.
14:52
Carter se dral směrem k domácí bráně, ale obrana Dallasu jej nakonec dokázala zastavit.
14:25
Tak to byla obrovská šance Dallasu! Ritchie jen nasunul puk na Budaje, který ho vyrazil před sebe, kde najel Shore, jenž však následně jen napálil puk do betonu slovenského brankáře.
14:05
Dallas jen odevzdal puk do pásma LA a domácí hokejisté následně odcházejí střídat.
13:22
Kings se dostali do útočného pásma, kde nakonec pálil Kopitar a jeho pokus letí přesně do středu, kde je připravený Lehtonen.
12:35
Cracknell pálil ze středu pásma, avšak jeho hůl to nevydržela, a tak se do zakončení dostal Klingberg, jehož pokus končí někde pod Budajem.
11:40
Roussel dokázal poslat puk ze svého obranného pásma až do útoku, kde jej chtěl rozehrát Budaj, jenže trefil jen napadajícího Spezzu, jenž následně přihrál RADKU FAKSOVI, který už poslal touš do sítě Los Angeles. Asistence: Jason Spezza.
11:29
Dallasu je nyní odpískán hodně přísný icing, když u vyhozeného kotouče byl v rohu kluziště dříve hráč Dallasu než obránce LA.
11:22
Martinez se po vyhraném vhazování dostal do zakončení, které Lehtonen na poslední chvíli chytá.
11:16
Doughty se dostal do zakončení z pravé strany, avšak jeho pokus Odyua srazil až do ochranné sítě.
10:28
Pearson chtěl vystlat do úniku Setoguchiho, ale jeho pas zpomalila obrana Dallasu tak, že byl puk v útočné třetině později než útočník LA, takže je tu ofsajd hostí.
09:46
Nick Shore se dostal do zakončení z mezikruží, které Lehtonen jen dokázal vyrazit před sebe.
09:14
Útok Los Angeles ukončil právě Kopitar se svou střelou z levé strany, kterou Lehtonen chytá do své lapačky.
09:02
Kopitar získal puk za bránou Dallasu, a Kings se tak usazují ve svém útočném pásmu.
08:18
Kings využívají přesilovou hru! Tak to byla velmi pěkná kombinace hostů, kteří svými přihrávkami vyšachovali obranu Dallasu a NICK DOWD už jen následně poslal puk do odkryté části brány. Asistence: Tom Gilbert, Dustin Brown.
07:58
Dowd byl zastaven už u útoční modré čáry, kde Dallas srazil puk až do svého hlediště.
07:39
Toffoli napálil puk do Faksy, který ho následně dostal do středního pásma.
07:17
Doughty vystřelil od modré čáry, avšak jeho pokus byl hodně nepřesný.
07:06
Los Angeles si zahraje první přesilovou hru utkání, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Dan Hamhuis (DAL).
06:37
Domácí jeli ve třech na dva a Spezza nakonec nahrával na střed Faksovi, jenže tomu vypíchl puk skvěle vracející se Kopitar.
06:07
Johns nahodil puk do útočného pásma, ale Kings jej velmi rychle dostali zpět do střední třetiny.
05:18
Klingberg pálil od modré čáry, avšak jeho pokus končí hned na prvním bránícím hráči hostů.
04:33
Dallas měl menší problémy s napadáním Králů, ale domácí nakonec vše zvládli a dostali puk do středního pásma.
04:08
Další útok hostujících už však končí na modré čáře, když se Kings dostávají do ofsajdu.
03:49
Kopitar nahrál na střed pásma Toffolimu, jehož pokus letí mimo tři tyče domácí klece.
03:28
Kings poslali puk směrem na Lehtonena, který jej rychle rozehrál na své spoluhráče.
02:48
Los Angeles se dostalo do útočné třetiny, avšak pokus Doughtyho letěl mimo bránu Dallasu.
02:22
Cracknell pálil z podobného místa, jako Sharp a vedl si zcela stejně, tedy vyraženou střelou za bránou Kings.
02:01
Na druhé straně se do útočné třetiny vletěl Sharp, jehož střelu z levé strany Budaj vyrazil.
01:35
Kings zachytili rozehrávku Dallasu a ke střele ze středu pásma se málem dostal Brown, avšak jemu přeskočil puk přes hokejku.
00:57
Roussel nahrál zpoza brány najíždějícímu Spezzovi, který vystřelil z hodně velkého úhlu a Budaj zřejmě vyrazil puk za svou klec.
00:28
Johns poslal suvenýr divákům, když o mantinel vstřelil puk do hlediště. Vhazovat se bude před Lehtonenem.
00:11
Stars ihned poslali puk do svého útočného pásma, kde si Jamie Benn našel Kopitara a poslal ho čistě k ledu.
00:01
V Dallasu je už vše připravené na start.
Dallas Stars

Bilance: 2-1-0

To Dallas vstoupil do nového ročníku mnohem lépe, než jeho nadcházejíc soupeř, když si nejdříve na svém ledě poradil s Anaheimem. Poté však přišel menší výpadek hráčů s Hvězdou na hrudi, protože proti neoblíbenému Coloradu podlehli po velké přestřelce 5:6.

Nicméně své poslední utkání Stars odehráli v Nashvillu, kde s místními Predátory svedli velmi vypjatou bitvu, kterou rozhodl až ve třetí třetině Spezza, který gólem na 2:1 rozhodl o druhé výhře Dallasu v letošním ročníku.

Poslední zápasy:

Dallas – Anaheim 4:2
Colorado – Dallas 6:5
Nashville – Dallas 1:2
Los Angeles Kings

Bilance: 0-3-0

Los Angeles se vstup do nového ročníku NHL absolutně nepodařil. Králové zatím odehráli tři utkání a ze všech odešli se svěšenými hlavami. Navíc hned v první střetnutí, kdy hráli proti San Jose, přišli o svou brankářskou jedničku Jonathana Quicka a tato ztráta je na výsledcích Kings hodně vidět.

Jeho náhradník Zatkoff sice ještě daný duel proti Žralokům odchytal s jediným průstřelem, jenže v následujících dvou utkáních inkasoval hned pětkrát, takže z toho byly dvě porážky. Nejdříve doma s Philadelphií a naposledy proti Minnesotě, jenž už po dvou třetinách vedla 5:1. Dá se tedy zřejmě očekávat, že proti Dallasu nastoupí v bráně povolaný slovenský brankář Peter Budaj.

Poslední utkání:

San Jose – Los Angeles 2:1
Los Angeles – Philadelphia 2:4
Minnesota – Los Angeles 6:3
Vítám vás u dalšího onlajn přenosu z kanadskoamerické NHL, ve které nás tentokrát čeká souboj Dallasu Stars a Los Angeles Kings. Start utkání je naplánován na 02:30, ale dá se očekávat, že samotné úvodní vhazování bude vhozeno se zhruba desetiminutovým zpožděním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.