Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:25
Jiří Hudler (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:22
Tři hvězdy utkání:
1. Antoine Roussel (DAL) 1+1
2. Brett Ritchie (DAL) 1+0
3. John Klingberg (DAL) 0+2
Dallas Stars oproti všem předpokladům dokázali zvrátit prakticky ztracené utkání na svou stranu. Pittsburgh Penguins vedli po dvou třetinách o dvě branky, když se trefili Jevgenij Malkin a Jake Guentzel. Domácí se nevzdali a ve třetí části během sedmi minut třikrát udeřili. Postupně se prosadili Brett Ritchie, Jason Spezza a Antoine Roussel. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře.

Střely: 31 – 19
59:50
Malkin trefuje z pravého kruhu tyčku!
59:31
Schultz se skvěle vrátil, čímž zachránil svůj tým od čtvrté inkasované branky.
59:11
Oddechový čas pro hosty.
59:11
Prázdnou branku z obranného pásma minul Faksa, vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před Niemim.
58:59
Zatím se hosté dostali pouze ke střele, kterou z pravého kruhu obstaral Crosby. Ta ovšem mířila vedle.
58:16
A stává se tak, hosté v šesti v poli. Murray na střídačce!
58:16
Zakázané uvolnění Dallasu stěhuje hru před Niemiho. Murray se již dívá po střídačce, zda by si neměl vyměnit místo s šestým hráčem do pole.
58:06
Do útočného pásma si najel Eakin, ale střelou z pravého kruhu nepřekonal Murrayho. Vhazovat se bude v útočném pásmu Dallasu.
57:32
Domácí se účelně brání tak, že kotouč vyhazují do útočného pásma, ale ne tak, aby z toho bylo zakázané uvolnění.
57:00
Na druhé straně musel proti střele Schultze vytasit Niemi pravý beton.
56:32
Lindellova střela od modré čáry mířila vedle, takže Murrayho neohrozila.
56:20
S rozehrávkou pomáhá svému týmu Murray. Kotouč nakonec končí mezi diváky. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Pittsburghu.
55:36
Korpikoski nahodil kotouč do útočného pásma, ale nedojel jej. Proto ho mají hosté.
55:00
Do konce utkání je pět minut, šťastnější jsou v tuto chvíli domácí.
54:45
Niemi fantasticky vychytal Crosbyho, který střílel z pravého kruhu!
53:45
Kotouč mají na svých hokejkách hosté, kteří vypadají jako by si nevěděli rady. Čas na srovnání ale mají.
52:46
Domácí stále útočí, nyní se ke střele z prostoru mezi kruhy dostal Faksa, jenže bohužel pro domácí mířil vedle.
52:07
Hostům je odpískán ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:30
Tady se ukazuje, jak krásná NHL je. Dallas vstupoval do třetí třetiny za stavu 0:2, nicméně během sedmi minut otočil stav a nyní je na koni on!
50:36
Dallas právě vstřelil branku!
A další gól v síti Penguins! ANTOINE ROUSSEL dostal přihrávku na levý kruh, odkud střílel. Puk propadl Murraymu za záda, brankář Pittsburghu se bude červenat, neboť tohle měl chytit – 3:2! Asistence: John Klingberg.
50:10
Korpiskoski mohl posla domácí do vedení, ale z levého kruhu střílel do prázdné branky tak, že jej Murray vychytal!
49:41
A je srovnáno. Dumoulin si srazil střelu z levého kruhu do branky. Autorem gólu je označen JASON SPEZZA, který zleva střílel – 2:2! Asistence: Jamie Benn, Dan Hamhuis.
49:20
S kotoučem na holi spěchají do útočného pásma hokejisté Stars, jenže ne a ne se do něj dostat.
48:02
Hosté jeli dva na jednoho, jenže po špatné přihrávce puk získali domácí.
47:20
Nyní Niemi vypomohl svému celku s rozehrávkou, Dallasu pomalu ubíhá čas.
46:33
Tohle se nepovedlo. Dallas zahrál na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Niemim.
46:16
Penguins se opět osvobodili pouze vyhozením k Niemimu. Domácí soupeře tlačí.
45:03
Oleksiak dvakrát poslal k zemi Kühnhackla, začíná se přiostřovat!
44:39
Hörnqvist vyhodil puk o plexisklo mimo kluziště. Vhazovat se bude v obranném pásmu Pittsburghu.
44:25
Hosté zahráli kotouč na zakázané uvolnění. Dallas se dostal zpátky do zápasu.
43:40
Klingberg najel do útočného pásma, vystřelil a Murray vyrazil puk přímo před sebe, kam si zrovna najel BRETT RITCHIE, jemuž nedělalo problém překonat ležícího brankáře Penguins – 1:2! Asistence: John Klingberg, Antoine Roussel.
43:12
Hosté drželi soupeře v šachu, jenže ani jedna ze střel nedokázala překonat Niemiho. Ten zatím drží naděje domácích na nějaký bod.
42:00
Dallasu nevyšla útočná akce. Puk mají ve své moci hosté.
41:08
Na druhé straně Malkin přihrával zprava přes celé pásmo, kotouč jen prosvištěl brankovištěm, aniž by ho uklidil do branky jeden z hokejistů Pittsburghu.
40:30
Ritchie prověřil Murrayho, brankář Penguins připraven kotouč chytá.
40:01
Další třetina začne přibližně v 4:24.
Jsou za námi dvě třetiny. Hostům se opět povedlo skórovat, tentokrát se o to postaral Jake Guentzel, jenž ve 31. minutě navýšil vedení Penguins na 2:0.

Střely: 21 – 15
40:00
39:26
Nyní se Dallas proviňuje zakázaným uvolněním. Hra se kouskuje, což vyhovuje spíše hostům.
39:13
Seguin se objevil v ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta, hosté půjdou do kabin o poznání veselejší.
38:16
Střelou z nulového úhlu překvapil Benn Murrayho, naneštěstí pro domácího útočníka puk neskončil v brance.
37:41
Domácí jeli do přečíslení dva na jednoho, jenže Bonino krásným obranným zákrokem připravil Eavese o kotouč.
37:15
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Vhazovat se bude po pravé ruce Murrayho.
36:44
Kunitzova střela mířila mimo, Crosby špatnou přihrávkou vyhnal hosty z útočného pásma.
36:02
Před Niemim se utvořil chumel hráčů, ale zkušený brankář Dallasu si se situací dokázal poradit. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu domácího celku.
35:32
Domácí se provinili proti pravidlům, rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.
35:16
Hainsey střílel od modré čáry, ale Niemi jeho ránu vyrazil do rohu kluziště.
34:34
Na druhé straně se blýskl Murray, který chytil dorážku Spezzy, která mířila do odkryté klece!
34:13
Kunitz mířil z levé strany, ale pouze zásah Niemiho zachránil domácí od třetí inkasované branky!
33:41
Další vyhození. Přesilová hra Penguins se chýlí ke konci a hosté ani jednou nevystřelili.
33:04
A znovu. McKenzie zavezl kotouč do útočného pásma, Penguins se nedaří dostat do pásma.
32:38
Domácím se povedlo rychle se osvobodit. Hosté to musí zkusit od začátku.
32:21
Faksa (DAL) vidí dvě minuty za hákování. Penguins mají první přesilovou hru v utkání.
31:54
Na druhé straně Niemi musel krýt pokus Schultze. Domácí jsou inkasovanou brankou doslova opařeni.
31:35
Střelou od modré čáry se prezentoval Nemeth, ale Murrayho nepřekonal.
30:40
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Po střele od modré čáry puk z Niemiho vypadl, odrazil se na hranici brankoviště, kde stál JAKE GUENTZEL, který jednoduše kotouč dopravil do odkryté klece – 0:2! Asistence: Ian Cole.
30:31
Crosby přihrával zprava přes celé pásmo, ale Benn v poslední chvíli před Guentzelem puk zblokoval!
30:00
Dnes aktivní Hainsey mířil od modré čáry, ale puk se odrazil od bránícího protihráče mimo.
29:54
Niemi raději nahození ze středního pásma kryl, neboť proti němu vyjížděl jeden z hokejistů Penguins.
29:29
Hagelin neměl proti přesile obránců šanci, takže o puk v útočném pásmu přišel.
28:44
Střelu Hamhuise z levého kruhu Murray chytá. Brankář Penguins je v tomto utkání zatím ten, kdo hosty drží v těsném vedení.
27:49
Murray kryl další střelu, tentokrát od Oleksiaka. Domácí se ujímají otěží zápasu.
27:35
Střelu Lindella od modré čáry dokázal Murray v klidu chytit. Vhazovat se bude v obranném pásmu Pittsburghu.
27:10
Murray pomohl svému týmu s rozehrávkou, jenže obránci Penguins přesto puk ztratili.
26:58
Puk se dostal mezi diváky, pro jednoho z nich bude cenným artefaktem. Vhazovat se po komerční přestávce bude v obranném pásmu hostů.
26:27
Cullen nahodil kotouč do pásma soupeře, ale poté jej nestihl dojet. Puk mají hokejisté Dallasu.
25:46
Korpikoski napadal rozehrávku obránců Penguins, ale nepovedlo se mu ukořistit kotouč.
25:11
25:01
Tak jsem to zakřikl, Seguin se dostal do samostatného úniku, ale Murray ho skvěle vychytal!
24:44
Přesilovka pomalu končí, domácím se zatím nepovedlo dostat do útočného pásma.
24:13
Další cenné vteřinky pomohl z přesilovky Dallasu ukrojit Bonino, který s kotoučem najel do útočného pásma a poslal jej na Niemiho.
23:49
Niemi musel krýt střelu od Cullena. Vhazovat se bude v obranném pásmu Dallasu.
23:42
Diváci vyjadřují bučením, co si myslí o domácí přesilové hře. Lindell při pokusu o rozehrávku poslal puk na zakázané uvolnění.
23:11
Gaunce (PIT) zasáhl Hudlera vysokou holí, za tento prohřešek dostává dvě minuty.
22:28
Tvrdou střelou od modré čáry se prezentoval Schultz, Niemi prudkou ránu vyrazil!
22:06
Po několika odrazech se kotouč ve středním pásmu dostal na hokejky hokejistů Penguins.
21:31
Johns si najel do útočného pásma a z hranice pravého kruhu tvrdě vystřelil. Murray si s jeho pokusem poradil.
21:16
Hosté musí své útočné snažení na chvilku utnout, neboť jim byl odpískán ofsajd.
20:51
Domácí dobře napadají, ale k tomu, aby se dostali ke kotouči, to zatím nevedlo.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:31.
Je za námi první třetina, hosté zaslouženě vedou 1:0. V 11. minutě poslal do vedení Penguins Jevgenij Malkin. Pittsburgh měl více gólových šancí, ale proměnil pouze jednu.

Střely: 8 – 8
20:00
19:51
Seguinova střela skončila po Schultzově přizvednutí mimo kluziště. Ještě jednou se bude vhazovat před Murraym.
19:26
Hokejisté Penguins si vytvořili na konci třetiny obrovský tlak. Domácí jako zázrakem prohrávají pouze o jeden gól.
18:59
Obrovská šance! Před Guentzelem zívala prázdná branka, jenže útočník Penguins nedokázal skákající puk zasunout do prázdné branky!
18:36
Domácí se snaží vyrovnat, ale obrana Penguins je dnes zatím perfektní.
18:03
Vhazovat se bude před Murraym poté, co hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
17:39
Kessel předal puk v útočném pásmu Malkinovi, který přihrál před branku, kde číhal Schultz, jemuž radost z gólu pokazil krásným zákrokem Niemi!
16:43
Na druhé straně se do ofsajdu dostal Bonino, hra se začíná nepříjemně kouskovat.
16:34
Útok Stars zastavili rozhodčí poté, co se Dallas dopustil ofsajdu. Pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu.
15:49
Hosté nyní na necelou minutu sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu, ale ke střele na branku se nedostali.
14:49
Seguin výborně napadal rozehrávku Penguins, ale puk pro svůj tým získat nedokázal. Nemusí mu to vadit, neboť jej hosté vzápětí ztratili.
14:11
Snaha domácích o vyrovnání končí nepřesnou střelou Spezzy.
13:43
Od modré čáry pálil Hainsey, ale jeho pokus k Niemimu nedorazil, neboť byl zblokován.
13:20
Hru přerušuje zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Niemim.
13:00
Nyní byli zase aktivnější domácím, jenže Benn nedokázal zpracovat přihrávku zpoza branky. Kotouč mají hosté.
11:29
Hosté stále útočí, nemohou se nabažit jednogólového vedení.
10:41
Na druhé straně musel Murray krýt střelu Ritchieho. Hraje se rychlý pohledný hokej.
10:29
Hosté jsou opět natlačení v útočném pásmu, střelu od modré čáry zblokoval jeden z obránců Stars.
10:04
Niemi poprvé v zápase kapituluje. JEVGENIJ MALKIN dostal přihrávku před branku, se kterou si věděl rady – 0:1! Asistence: Patric Hörnqvist, Carl Hagelin.
09:52
Po několika nepřesnostech se Malkin ocitl v ofsajdu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
09:17
Na druhé straně byl připraven i Niemi, takže se skóre nemění.
08:48
Roussel přiťukl puk pod sebe na pravý kruh, kam si najel Ritchie, jenže připravého Murrayho nepřekonal!
08:12
Od modré čáry to zkoušel Dumoulin, ale jeho pokus byl nepřesný. Kotouč mají domácí.
07:46
Faksa napadal rozehrávku soupeře, ale obráncům Pittsburghu se povedlo z těžké situace dostat.
07:18
Další těžký zákrok v podání finského brankáře, jemuž se povedlo vychytat nájezd Kessela!
06:50
Hörnqvist vyjel zpoza branky před ní, poté vystřelil, ale Niemi byl připraven.
06:24
Další zakázané uvolnění Dallasu po špatné Hudlerově přihrávce.
05:56
Eakin se svými spoluhráči překombinoval útočnou akci, jeho střela z levého kruhu tak nebyla přesná.
05:42
Hokejisté Dallasu se při přechodu do útoku dostali do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:18
Obrana Penguins zvládla rozehrávku po těžkém napadání soupeře.
04:33
Nahození od modré čáry dokázal Niemi vyrazit do rohu kluziště.
04:15
Domácí se dostali do rozporu s pravidly, neboť zahráli kotouč na zakázané uvolnění.
03:22
Teď si na chvilku obrana Penguins oddychla, ale ani Malkin, ani Hagelin nedokázali poslat Pittsburgh do vedení.
02:46
Čtvrtá formace domácích zamkla soupeře v jeho obranném pásmu, ale ke střele se nedokázala dostat.
02:08
Tři domácí jeli na jediného obránce, Ritchie vzal vše na sebe, jenže Murray jeho střelu vyrazil!
01:42
Od modré čáry střílel Hamhuis, ale Murray kotouč chytil.
01:14
Hosté se při pokusu o založení útoku dostali do ofsajdového postavení, což rozhodčí odpískali.
00:43
Na druhé straně se ke střele od modré čáry dostal Hainsey, ale ani on nedokázal otevřít skóre.
00:29
Jako první se do útoku drali domácí, ale narazili na připraveného Murrayho.
00:01
Utkání začne o několik minutek později, ale na to jsou jistě fanoušci NHL zvyklí.

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Lindell, Nemeth, Hamhuis, Johns, Oduya – B. Ritchie, Eakin, Ja. Benn – Sharp, Seguin, Roussel – Spezza, Faksa, Korpikoski – Hudler, D. Shore, McKenzie.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, J. Schultz, C. Gaunce, Ruhwedel, Cole – Guentzel, Crosby, Kunitz – Hörnqvist, Malkin, Hagelin – Kessel, Bonino, S. Wilson – Fehr, Cullen, Kühnhackl.
DALLAS STARS
Domácí hokejisté jsou na 12. místě Západní konference a je pravděpodobné, že si v této sezóně vyřazovací boje nezahrají. V utkání proti Penguins budou za outsidery, ale mohou překvapit.

PITTSBURGH PENGUINS
Hosté jsou třetí ve Východní konferenci a pomalu se připravují na play off. Tučňáci mají dobrou formu, vyhráli dvakrát v řadě a i proti Dallasu jsou favorité.

5. Conor Sheary 35 bodů (17+18)
Vítám vás u on-line přenosu z nejslavnější hokejové ligy na světě. Od 02:30 se utkají ambiciózní Dallas Stars a Pittsburgh Penguis.