Pro dnešek s vámi loučím. Doufám, že jste se příjemně bavili. Děkuji vám za pozornost a přeji krásný zbytek neděle!
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 5 střel, čas na ledě: 22:51
David Krejčí (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě: 19:45
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 4 střely, čas na ledě: 20:30
Hvězdy utkání:
1. Tuukka Rask (BOS) 24 zákroků, 0 branek, 100%
2. Jimmy Howard (DET) 35 zásahů, 1 branka, 97,2%
3. Tim Schaller (BOS) 1+0
Larkin tam neměl vůbec špatnou pozici po buly, které vyhrál Helm, následně to zkusil ještě Zetterberg bekhendem z úhlu, ale Rask odolal a brankář, který působil při výluce NHL v sezoně 2012/13 krátkou dobu v Plzni, si připisuje cenné čisté konto z ledu Detroitu.

Nebyl to zrovna dvakrát pohledný hokej, ale pro Boston je tohle vítězství důležité. Jediná branka zápasu padla v 38. minutě a určitě šla za Howardem, protože Američan hodně laciný gól z úhlu od Schallera.

Ve třetí třetině nebyl Boston pasivní v úvodních deseti minutách, ale postupem času se zatáhl. V posledních zhruba 75 sekundách hrál pod obrovským tlakem Red Wings, ale dnes v Joe Louis Aréně neinkasoval!
59:54
Zetterberg zkusil šest vteřin před koncem normální hrací doby z úhlu dostat puk za Raska, ale ten nepustil puk do branky.
59:35
Chára vyhazuje a zákazané uvolnění to pochopitelně nebude.
59:00
Poslední minuta normální hrací doby. Akci Red Wings začíná Švéd Nyquist.
58:47
Tak to bude hodně zajímavý závěr, protože Detroit bude hrát zřejmě šest na čtyři. Brandon Carlo (BOS) dvě minuty za hrubost.
58:30
Howard míří na střídačku. Detroit hraje powerplay.
57:54
Detroit má necelé dvě minuty, aby tento zápas dotáhl alespoň do prodloužení. Zetteberg našel pouze Kruga.
57:54
Naopak je tady zakázané uvolnění Detroitu. Následovat bude buly před Howardem.
57:10
Ne! Boston už se nikam nežene, už jenom brání modrou čáru a posílá puk do bezpečí, tak aby to nebylo zakázané uvolnění a buly před Raskem.
56:43
Boston hraje posledních deset minut velice dobře z obrany, Krejčí dostal puku na křídlo na Spoonera.
55:55
Hráč, který asi dnes nejvíce leze na nervy hráčům Detroitu, tedy Marchand je na ledě a hned zkusil střelu zápěstím.
55:29
Ericssonova střela od modré čáry letí mimo branku Raska, Fin se za ní pouze ohlédl.
55:05
Bergeron dnes vyhrává spoustu vhazování a opravdu těch důležitých v obranném pásmu Bruins.
54:50
Myslím si, že Tatar udělal chybu v rozehrávce, Krejčí přihrál křížem na Cháru, ale ten pálil do připraveného Howarda.
54:25
Ale Detroit bude chtít překonat Raska, který dnes nechybuje, je jistý. Vyzařuje z něj velká jistota a klid.
54:03
Dva hráči Bostonu dnes tvoří cestu za výhrou Bruins na ledě Detroitu, a sice Rask a Bergeron.
53:41
Tři hráči Detroitu – Abdelkader – Green a Zetterberg se tam na Marchanda sesypali jako vosy. Danny Dekeyser dostává dvě minuty za krosček, to samé pro Brada Marchanda.
53:41
53:41
Ať se děje, co se děje, tak Marchand se hodně často nesoustředí na hru, nýbrž na prokování. To je hráč, kterého musíte jako soupeř vyloženě nesnášet.
53:10
A zase buly prvních centrů obou mužstvem pro kanadského hráče. To vhazování v útočném pásmu má velkou hodnotu.
52:53
Bergeron vyhrál buly před Raskem na Millera, první centr Bostonu určitě půjde na led v době, kdy se třeba bude stupňovat tlak Detroitu, pokud k němu dojde.
52:34
Nyquist dostal puk na Smithe. Posléze akci domácího celku přerušuje Rask.
52:00
Keyser střílel od modré čáry, ale střela byla zblokovaná. Rask nemusel zasahovat.
51:24
Boston to trošku zavírá, už se nežene tolik dopředu, z mého pohledu je příliš brzy na nějakou ryze defenzivní taktiku.
51:12
Po střele na branku Detroitu přerušuje Howard hru. Vhazovat se bude před svatyní Red Wings. Ale to až po komerční pauze.
50:45
Bostonu to dnes vychází v obraně perfektně, Rask těch těžkých zákroků ve třetí třetině moc neměl. Maximálně jeden.
50:05
Krejčí byl vykázaný z buly, následně jej nezískal na stranu Bostonu Spooner. Detroit začíná akci od Larkina.
49:53
Julienův tým kompletní, do konce normální hrací doby zbývá necelých deset minut.
49:53
Zajímavá situace dva na dva, ale Marchand přejel špatně modrou, Bergeron je tak v ofsajdu.
49:20
Detroit, pakliže je v útočném pásmu, tak je příliš pasivní, málo střílí na branku Raska.
49:15
Tohle bylo hodně přehrané od Nyquista, až mi trošku Švéd připomněl ruské hokejisty, zbytečná přihrávka křížem. Přitom to nebyla špatná pozice.
48:26
Carlo osvobozuje Bruins vyhozením až k Howardovi. Boston má stále výraznou střeleckou převahu.
47:10
Ericsson spíše než aby střílel tak našel Zettberberga. Detroit si ale zahraje přesilovou hru, protože Torey Krug (BOS) dostává děv minuty za držení protihráče.
46:52
Čtvrtá lajna Bostonu vytvořila tlak na hráče Detroitu. Po střele od modré čáry si udělal prostor Howard pro další zákrok.
46:19
Ne! Helm neprošel přes modrou čáru a Detroit to musí zkusit znovu.
45:34
Bergeron vyhrál buly nad Nielsenem na McQuiada, ten to zkusil od modré čáry, ale Howard nemusel zasahovat.
45:20
Boston nahazuje z červené čáry až za Howarda, ale tam je jako první Smith.
44:51
Tatar sice ztratil puk po souboji s Hayesem, ale Boston se nedostal ke střele na branku Howarda.
44:31
Zettberg vyhrál buly na Ericssona. Puk se dostal přes Abdelkadera do pásma, tam došlo ke slovenskému souboji Chára- Tatar. Hráč Detroitu se uvolnil a byl úplně sám před Raskem!
44:22
Až napodruhé se dostal ke střele bostonský obránce Carlo, Howard pro jistotu přerušil hru.
43:43
Marchand s Bergeronem patří k oporám Bostonu, co se týče dnešního zápasu. Rozehrávku Detroitu ale začíná DeKeyser.
43:37
Přes všechny čáry vyhodil hráč Detroitu puk až na zakázané uvolnění. Následovat bude buly před Howardem.
42:55
Helm vyhrál buly na Smithe. Ve třetí třetině se spíše hraje před Raskem. Myslím, že Moore se poté nedohodl se spoluhráčem při přechodu přes modrou čáru.
42:46
Larkin unikal po křídle, nezastavil ho obránce Liles, ale posléze už přesná lapačka Raska, ale celkem lehký zákrok pro Fina v brance Bostonu.
42:06
Nash proti Nielsenovi se postavil na buly, ale úspěšnější byl první centr Detroitu. Red Wings se dostaly do útočného pásma, ale nikoliv ke střele na Raskovu branku.
41:40
Tohle nebyla špatná pozice pro Zetteberga a Švéd vůbec netrefil puk, přitom Rask by asi u tyče už nebyl. Trošku štěstí pro Boston.
41:05
Boston má na ledě Cháru a právě tento Slovák rozehrává akci Medvědů, která bude pokračovat přes Spoonera.
40:52
Jenže z početní výhody branka nepadla, následně zasahuje Howard proti střele z levého křídla.
40:15
Na začátku třetí třetiny ještě Boston dohrává přesilovou hru, Bergeron dostal puk do útočného pásma Bruins.
40:01
Druhá třetina je za námi a Boston v ní vstřelil první branku zápasu, když se z úhlu prosadil Tim Schaller. Jinak ale dominují oba jistí gólmani, tedy Howard a Rask. Vidíme zcela vyrovnaný zápas, který jistě může Detroit otočit, jenže Red Wings zatím nedokázala překonat vynikajícího Raska v brance Bruins. Rozhodně to vypadá, že Fin si nedělá ze zápasu zrovna dvakrát těžkou hlavu. Působí flegmaticky, ale tak to asi má u brankáře vypadat.
40:00
39:00
Boston může jít do kabin ještě s dvoubrankovým náskokem, protože hraje přesilovku. A David Krejčí nechybí na hrací ploše.
38:31
Je tady přesilová hra pro Boston, protože Dylan Larkin (DET) dostává dvě minuty za krosček.
38:17
Zakázané uvolnění Bruins. Boston je dnes střelecky aktivnější než Detroit (24:15).
37:11
Bruins právě vstřelili branku!
Tak ani challenge trenéra Detroitu nepomohla Red Wings v tom aby po zhruba 156 minutách dostali branku na ledě s Howardem. A myslím si, že tohle je gól, který trošku jde za gólmanem Red Wings, protože z úhlu jej prostřelil TIM SCHALLER! 0:1. Asistence: Dominic Moore.
36:44
Přesilovka je u konce. Boston se v ní sice většinou pohyboval v útočném pásmu Detroitu, ale chyběla tomu střelba na Howarda.
36:01
Boston tlačí Detroit. Spooner vyhrál buly a tvořil hru Medvědů, dost mu pomohl Marchand, jenže Red Wings se osvobodili.
35:12
Beleskey byl vyhozen z buly, ale za pomocí Hayese vyhráli Medvědi vhazování. A následovala střela z první od modré čáry, posléze další zákrok Howarda.
35:08
Jimmy Howard chytá střelu Patrice Bergerona od modré čáry. Nevypadá to na velké gólové hody v Joe Louis Aréně.
34:26
Krejčí s Marchandem si dobře měnili pozice a málem to skončilo tečí Bergerona mimo dosah Howarda. Detroit se zatím brání bez puku v síti Red Wings.
34:04
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Darren Helm – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
33:29
Moore se stahuje do obranného pásma Bostonu, aby pomohl spoluhráčům. Posléze ale střela hráče Bruins od modré čáry míří mimo tři tyče.
33:15
Tak tohle mohlo skončit první brankou utkání, protože Beleskey dostal puk na spoluhráče na kruhu, ale Howard stále drží stejně jako Rask čisté konto!
32:18
Na druhé straně zasahuje Howard. Detroit má ve druhé třetině více ze hry, ale na branku stále čekáme! Vládnou oba brankáři!
31:41
Boston odehrál výborně tohle oslabení. Rask nemusel hasit požár před svojí brankou, ba dokonce nemusel ani volat hasiče. Výborné oslabení Bruins.
31:22
Ale zprostředkovatelem té zábavy nebyl Rask, nýbrž dvojice Schaller – Howard, protože hráč Bostonu šel sám na brankáře Detroitu, jenže minul branku Red Wings!
30:21
Dvacet sekund strávili hráči Detroitu v útočném pásmu před Raskem. Posléze přišlo vyhození, ale rozhodně se je na co těšit. Zábava pro další sekundy je zaručena.
29:42
Tak je tu přesilová hra Detroitu, protože Dominic Moore (BOS) je vyloučený za krosček.
29:34
Tak co chybělo? Abdelkader dobře clonil Raskovi, ale puk netečoval, nicméně hra na nervy fanouškům Bruins nekončí, protože Red Wings jsou lepší v posledních minutách.
29:24
Naprosto zbrklé vyhození jednoho z hokejistů Bostonu znamená, že se klidně můžeme dočkat dalšího zákroku Raska v brance Bruins.
28:46
Jak je důležité míti Filipa? Ne Tuukku Raska! To teď platilo pro Boston, protože Fin nastavil lapačku proti teči Larkina, která klidně mohla skončit první brankou zápasu!
28:00
Tak tohle byla hodně veliká nejistota Cháry v rozehrávce, dvojice hráčů Detroitu ale nedostala puk za Raska. Tak Slovák hezky procvičil takhle po ránu nervovou soustavu fanoušků Bostonu z Evropy.
27:27
Tak pakliže fandíte Detroitu, tak vám musel spadnout kámen ze srdce, protože jsme viděli největší šanci zápasu, kdy Czarnik dostal ideální přihrávku před kruhy, ale střelou z první poslal puk do lapačky Howarda.
26:49
Hayes dostal puk z obranného pásma Bostonu, ale Beleskey to má ke kotouči daleko. Na tahu je Detroit.
25:45
Obránce DeKeyser byl při rozehrávce jistý asi jako třída výsledky z matematické čtvrtletní práce a podle toho zpočátku vypadalo. Boston ale nic nevytěžil z této chyby amerického beka.
25:03
Spooner sice nahodil za Howarda, ale tohle bude mít hráč Bostonu daleko k puku, následuje vyhození přes všechny čáry až za Raska.
24:29
Začíná zhruba padesát sekund přesilovky Bostonu, Marchand je na ledě a zapojuje se do kombinace Bruins.
23:47
Nielsen na ledě! To je hráč, který tam prostě musí být. Přes to nejede vlak. Na ledě je hodně prostoru, absence dvou hráčů si udělá své.
23:35
Krejčí vyhrál buly na Lilese, ten na nic nečekal na rozdíl od McQuaida na konci první třetiny, jenže Howard zasáhl proti střele obránce Bruins.
23:27
Marchand na ledě a tentokráte žádná potyčka, nic takového. Nýbrž sekání na něj v podobě Gustava Nyquista (DET).
22:31
A zrovna Rask se může těšit na to, že se před jeho branku zřejmě nastěhují hráči Red Wings. Tim Schaller (BOS) dvě minuty za držení protihráče.
22:07
Detroit vstupuje do druhé třetiny celkem aktivně, snaží se tvořit hru a Rask nemá klid na svojí práci. Rozhodně mu obránci Bostonu dělají starosti.
21:14
To jiný Čech Krejčí pouze prodloužil puk do středního pásma a ta komunikace se spoluhráčem tam nebyla zrovna dvakrát ideální.
20:32
Mrázek se tam domlouval s Nyquistem. Bohužel ne na tom, jak budou tito hráči spolupracovat na ledě, protože Čech chybí v sestavě Detroitu, ale nedá se nic dělat.
20:10
Bergeron nevyhrál první buly druhé třetiny a Rask si musí dávat pozor na Tatara střílejícího z pravého kruhu.
20:01
První třetina je u konce a branku jsme v ní neviděli. Myslím, že to byl hokej v dobrém tempu. Samozřejmě, že Marchand nám to dělá hodně zajímavé, protože je "miláčkem" obrany Detroitu. Nevím, jak se asi cítil Ott po pár sekundách, když si cosi slovně vyměnil s Chárou, ale muselo to být zajímavé, když hráč Detroitu je o hlavu menší než obránce Bostonu. Jinak asi žádnou větší šanci jsme neviděli, nicméně při několika přerušeních si hráči cosi vyměnili a myslím si, že musela padnout slova, která se většinou vytečkovávají.

Zajímavých bude určitě dalších čtyřicet minut, pokračujeme zhruba ve 2:15.
20:00
19:43
Jo, když je na ledě Marchand, tak to stojí za to. Ale on si to svým způsobem dělá sám tu pověst provokatéra. Samozřejmě, že došlo ke konfliktu za brankou Howarda.
19:34
Bergeron vyhrál buly na Heinena. Na poslední sekundy první třetiny přichází na led první lajna Bruins.
19:25
McQuiad tohle nemohl stihnout ani náhodou, buly před Howardem necelou půl minutu před koncem první třetiny.
18:39
Detroit je v pěti hráčích na ledě a že by se Bostonu tato přesilová hra nějak povedla? Tak to ani náhodou. Chára odstavil Zetterberga a získal puk pro Bruins.
18:08
Celkem zajímavá kombinace hráčů Bostonu na dva doteky vyvrcholila střelou Heinena z kruhu, jenže puk mířil mimo tři tyče.
17:27
Tohle se povedlo Helmovi, šikovně vyhrál buly na Smithe a ten ihned vyhodil puk z pásma. Boston to musí zkusit znovu.
17:13
První čtyřicet sekund přesilovky se odehrálo před Howardem, ale vtom pokazil přihrávku na modrou čáru Bergeron a tím pádem vše skončilo.
16:33
Dvě minuty přesilovky pro Boston. Může za to nedovolené bránění Luke Glendeninga (DET).
16:19
Jestli jsem dobře viděl, tak Miller snad nejhůře jak mohl. To je tak schytáte hit od Cháry. Mám pocit, že se útočník Detroitu trošku probudil.
15:14
Krejčí napoprvé našel Czarnika, napodruhé odevzdal puk Red Wings a odešel střídat. Detroit má ale celkem problémy v rozehrávce.
14:37
Marčenkova střela od modré čáry nebyla moc razantní a už vůbec ne dobře umístěná, vždyť přistála ve středu branky v náruči Raska.
14:13
Nejistá rozehrávka McQuaida vedla k tomu, že Raskovi dělala velké problémy dvojice Švédů Nyquist – Zetterberg. Branku ovšem nevstřelila.
13:40
Bergeron snad ani nechtěl vyhrát buly, ale byla to jasná taktika hráče Bostonu, na kterou neslyšel Marchand. I tak nás čeká buly před Howardem.
13:15
Miller chtěl atakovat Raskovu branku na přední tyči, jenže Fin si ji dobře pokryl, následně Julienovi muži nezvládli přechod přes útočnou modrou čáru.
12:29
Tatar pouze nahodil za Raska, Fin byl u puku včas a zrychlil hru po mantinelu. Jenže Bostonu to nic moc platné nebylo, protože kotouč drží Ericcson.
11:54
Detroit dostává z tlaku dobrá práce Larkina. Jenže domácí si moc dlouho neužili pobyt v útočném pásmu.
11:20
Krejčí úspěšnější na vhazování před Raskem proti Nielsenovi, následně rozehrává Chára od vlastní branky. Boston se dostává až před Howarda.
11:00
Hráč kterého milují úplně všude, a sice Marchand nabral rychlost a poslal na branku Howarda střelu zápěstím z pravého kruhu.
10:05
Bostonský hráč vyhrál vhazování, McQuiad nahazuje za Howarda. Domácím fanouškům se nemůže líbit statistika střel na branku, která říká, že Detroit zatím nevystřelil na Raska.
09:58
Tak to vypadá, že hráči obou týmu se mají v lásce. Hayes samozřejmě musel jít do konfliktu s hráči Detroitu, rozhodně se dnes nebudeme nudit.
09:46
Boston byl úspěšný na vhazování před Howardem a z pravého kruhu střílel zápěstím Beleskey, vhazovat se bude před Američanem v dresu Detroitu.
09:27
Nyquist napadá rozehrávku Bostonu poté, co rozehrál obránce Sproul. Zatím to není špatný hokej, dá se na něj dívat. Divákům zatím nemusí moc vadit, že napadla branka.
08:42
Krejčí připravil svým dobrým pohybem pozici pro Slováka Cháru, který ale nevyprodukoval přesnou střelu, respektive jeho pokus od modré čáry byl zblokovaný.
07:36
Bergeron byl vykázaný z vhazování, musel jej nahradit Marchand, ale pro Boston to dopadlo dobře. Domácí se ale dostali z tlaku. Akci Bruins rozehrává McQuaid.
07:24
Krejčí vyhrál buly doprava na Spoonera, posléze se puk dostal na modrou ke Krugovi. Po necelých osmi minutách hry je stav bezbrankový.
07:06
Bruins pokryli střed hřiště, tudy cesta k ohrožení branky Raska rozhodně nevedla. Detroit to zkusil napodruhé, jenže výsledkem je zakázané uvolnění.
06:16
Howard si zahraje hokejkou, dnes už je nezbytné, aby gólman v hokeji dobře uměl s hokejkou. Sledujeme vyrovnaný úvod zápasu. Zatím jsme neviděli žádnou větší šanci.
05:43
Boston musí pryč z útočného pásma vinou nepodařené přihrávky křížem. Jenže Medvědům se nepovedlo dostat do pásma, takže puk má soupeř.
04:58
Helm se pokusil překonat Raska střelou zápěstím přes obránce, ale jeho pokus byl sražený. Fin nemusel zasahovat ani po následné střele Ericssona.
04:43
A zase problémy Detroitu při přechodu přes modrou čárou, tentokráte vše způsobil hráč třetí lajny domácího mužstva Helm. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:25
Po přihrávce Spoonera z kruhu se dostává puk na modrou čáru, kde kooperuje obránce Carlo, následovat ale bude vhazování před brankou Detroitu po zákroku Howarda.
03:48
Český hráč Krejčí vyhrál buly ve středním pásmu za sebe, k puku se nedostal Abdelkader. Boston svírá svého soupeře v útočném pásmu.
03:24
Hostující Krug si vypomáhá se svým kolegou v obraně v rozehrávce. Na ledě je centr druhé lajny Bostonu David Krejčí a právě on dostal puk do útočného pásma Medvědů.
03:14
Domácí Nyquist je produktem bohaté švédské hokejové školy, ale nyní byl útočník Red Wings až moc při chuti a ukličoval se na modré čáře, takže ofsajd.
03:00
Tak na tohohle hráče si Detroit musí dát pozor, Chára má jednu z největších pumelic v NHL, společně třeba s Weberem, obráncem Montrealu.
02:46
Ott s Chárou na ledě, to znamená, že po dvou minutách uvidíme klasicky hru pět na pět. Vhazování ve středním pásmu nevyhrál domácí Nielsen.
02:14
Ericsson začíná akci domácího mužstva od brankáře Howarda. Při hře ve čtyřech je na ledě dostatek prostoru pro skvělé bruslaře.
01:29
Buly před Raskem vyznělo lépe pro domácí celek, který ale toho nevyužil k žádnému pokusu na finského gólmana a vrátil se až za Howarda.
01:22
Je z toho hned na úvod zápasu hra ve čtyřech na obou stranách. Ottovi bylo úplně jedno, že Chára je asi o hlavu větší.
00:43
Už to začíná. Steve Ott (DET) dostává dvě minuty za faul proti Zdenu Chárovi, a sice trestem je hrubost. To samé platí, ale i pro Slováka.
00:43
00:01
Hvězdy obou mužstev Bergeron a Zetterberg se postavily úvodní vhazování zápasu. Detroit v červeném, Boston v bílém.
00:01

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Green, Br. Smith, Sproul, Ericsson, Marčenko – Nyquist, Nielsen, D. Larkin – Tatar, Zetterberg, Abdelkader – Athanasiou, Helm, Sheahan – D. Miller, Glendening, Ott.

Boston Bruins: T. Rask (McIntyre) – Chára, Carlo, Krug, McQuaid, Liles, C. Miller – Marchand, Bergeron, Heinen – Spooner, Krejčí, Czarnik – Beleskey, Riley Nash, J. Hayes – Schaller, D. Moore, Acciari..
DETROIT
Rudá křídla jsou po osmi odehraných ligových zápasech na druhé pozici v tabulce Východní konference se ziskem dvanácti bodů. Na Montreal Canadiens, který doposud neprohrál ani jedno utkání po normální hrací době, ztrácí Red Wings tři body.

V posledním duelu zamířily na led St. Louis Blues, kde otočily zápas z 0:1. Nejprve vyrovnání zařídil dánský hokejista Frans Nielsen, aby samostatné nájezdy rozhodl švédský hráč Henrik Zetterberg. Předtím nedal za St. Louis český útočník Dmitrij Jaškin.

Domácí hokejisté jsou před dnešním zápasem s Bostonem mírným favoritem podle sázkových kancelářích. Ale zřejmě jim bude chybět finalista letošního Světového poháru, Rakušan Thomas Vanek, kvůli poraněným tříslům. Takřka vyloučený je start bývalého amerického hráče Pittsburghu Penguins Joe Vitaleho.

Co se týče české účasti v tomto zápase, tak Petr Mrázek vstupoval do sezony jako jednička Detroitu, jenže jeho pozice už není tak jistá. V posledním zápase se ale nejlepší brankář juniorského světového šampionátu z roku 2012 objevil v brance mužstva z Joe Louis Areny.
BOSTON
Hostující hokejisté jsou před dnešním zápasem pasováni do role mírných outsiderů, jelikož se jim hrubě nepovedly poslední dva duely. Nejprve před domácími fanoušky v TD Garden nestačili jednoznačně 0:5 na Minnesotu Wild, posléze neuspěli ani v Madison Square Garden proti New Yorku Rangers poměrem 2:5, ačkoliv po první třetině vedli 2:0.

O zábavu se postaral také český útočník a účastník Světového poháru 2016 v Torontu David Pastrňák, který po deseti sekundách hry překonal švédského brankáře Jezdců Henrika Lundqvista. Tím pádem vstřelil nejrychlejší gól sezony. Jenže následně poslal k zemi Dana Girardiho, obránce Rangers, Pastrňákovo rameno se objevilo v obličeji beka New Yorku, a disciplinární komise jej potrestala dvouzápasovým trestem.

V dresu Bruins by se ale měl dnes objevit hráč, který zaznamenal asistenci na druhou trefu Medvědů proti Rangers, a sice David Krejčí. Jinak ale Medvědi postrádali v posledních zápasech Tuukku Raska, bronzového medailistu v olympijských her 2014 v ruském Soči. Jeho start je dnes malinko nejistý. Anton Chudobin je zraněný a ruský gólman se minimálně tři týdny nedostane do bostonské svatyně.

Co se týče výkonu na ledě Rangers, tak Boston víceméně od druhé dvacetiminutovky neexistoval v ofenzivní části a po zásluze tento zápas ztratil. Bruins patří po sedmi odehraných zápasech třináctá pozice v tabulce Západní konference se ziskem šesti bodů. Na jaře se nedostali do vyřazovacích bojů. Přitom v posledních šesti letech hráli dvakrát finále Stanleyova poháru. V roce 2011 vychytal Tim Thomas Bostonu pohár lorda Stanleyho v sedmém finále proti Vancouveru Canucks. Před třemi lety nestačili svěřenci Clauda Juliena v boji o celkové vítězství v NHL na Chicago Blackhawks poměrem 2:4 na zápasy. Dres hokejistů z TD Garden tehdy oblékal i nejlepší český hráč historie Jaromír Jágr, ale třetí Stanley Cup do své sbírky nepřidal.
Hezký den, je před námi utkání NHL mezi Detroitem Red Wings a Bostonem Bruins. Zápas začíná v 1:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.