To je z tohoto utkání všechno, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 5:11.
Zápas je u konce a body míří do Columbusu. Hosté sice byli po většinu třetiny pod tlakem soupeře, ale dnes se mohli spolehnout na Bobrovského. Ten pochytal snad i nemožné a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Čtvrtý gól padl až v poslední minutě při power play Detroitu, přesnou trefu si připsal Sam Gagner. Columbus tak pokračuje ve své vítězné jízdě, toto byla už pátá výhra v řadě!
59:46
Columbus právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto, neboť hosté přidávají čtvrtou branku. Po vyhození se puk dokutálel do branky a z úspěchu se může radovat SAM GAGNER. Asistence: Lukáš Sedlák.
59:41
Tatar zblízka minul poloodkrytou branku, trefil Bobrovského do betonu.
59:27
Bobrovskij na závěr předvedl skvělý zákrok lapačkou proti zblízka střílejícímu Sheahanovi.
58:43
Na brankáři hostů pohořel i Nielsen, který si rychle najel do pásma z levé strany a vystřelil z kruhu pro vhazování.
58:19
Před brankovištěm neúspěšně operoval Vanek, Bpbrovskij drží svůj tým v klidu.
58:07
Hosté vyhodili z vlastního pásma tak šikovně, že z toho není ani zakázané uvolnění.
57:29
Z levého kruhu pro vhazování vystřelil přes obránce Zetterberg, ruský gólman ve službách Columbusu ale lapil i tuto ránu.
57:08
Howard pospíchá na střídačku, začíná power-play domácích!
56:47
Larkin nahodil za branku, jeho spoluhráči však akci nikterak nerozvinuli.
55:43
Bobrovskij si pohlídal i nepříjemné nahození z levého rohu, puk pouze prošel jeho brankovištěm.
54:51
Domácím to dnes opravdu v koncovce nejde, Columbus se v poklidu brání.
53:46
Detroit pokračuje v převaze držení puku, je to ale hodně plané, momentálně sledujeme kombinaci ve středním pásmu.
52:51
Mantha se nechal vytlačit do rohu a pouze se pokusil o nahození.
51:48
Bobrovskij předvádí v brankovišti neuvěřitelné kousky, nyní na brankové čáře vychytal dotírajícího Vaneka, hosté se o chvíli později dokázali uvolnit.
50:52
Hra se nám přesune před Bobrovského, jeho spoluhráči se dopustili zakázaného uvolnění.
50:06
Zcela nepokrytý zůstal najíždějící si Jones, dostal také přihrávku k modré čáře a svou bombou donutil Howarda dávat pozor.
49:10
Zach Johnson dojíždí nahozený puk a obrací hru opačným směrem. Dopředu jde Columbus.
47:29
Na druhé straně pálil z první Nielsen, dostal dobře nabito a sám vyslal dobře mířenou ránu, jenže na Bobrovského dnes nic neplatí.
47:11
Před brankovištěm Detroitu bylo pěkně živo, zprava si najížděl Savard a po jeho výpadu byla posunuta Howardova branka.
46:35
Tvrdou ránu z první vyslal Vanek, jeho bombu od levého mantinelu Bobrovskij pokryl a připsal si další úspěšný zákrok.
45:10
Larkin sice překypuje aktivitou a táhne útok Detroitu, je to ale málo, Bobrovskij jeho výpadům odolává.
44:19
Hra se vrací do pásma Columbusu, hosté se totiž dopustili zakázaného uvolnění.
43:48
Bjorkstrand se vrátil na led, Columbus je v pěti.
43:18
Bobrovskij i ve třetí části hry trápí soupeře, nyní na něm znovu pohořel Zetterberg.
42:55
Columbus vyhodil přes všechny čáry, domácí začínají od Howardovy branky.
42:38
Larkinův švih se zastavil o brusle bránícího hráče.
41:48
Dvě minuty za hákování dostal Oliver Bjorkstrand.
41:36
Zetterberg s Manthou se dostali do přečíslení dvou na jednoho, švédský útočník se rozhodl zakončit sám, byl u toho ale faulován. Detroit si tak zahraje přesilovku.
40:49
Savard přenechal do jízdy Saadovi a ten vyslal na Howarda nepříjemný pozdrav. Gólman Detroitu ale nakonec vytěsnil puk do bezpečnějších míst.

Trestné minuty: 5:9
Čtyřicet minut hry je za námi a zápas se zatím vyvíjí lépe pro hosty. Detroit sice ve 25. minutě srovnal, když se z dorážky prosadil Dylan Larkin, ale ve 29. minutě přišel Mrázkův kiks při rozehrávce a ve vzniklém zmatku skóroval Brandon Dubinsky. Ve 34. minutě navíc český gólman neztlumil Gagnerův pokus z levé strany a Lukáš Sedlák si zblízka věděl rady. Zaznamenal svůj vůbec první gól v NHL a navíc vyhnal Mrázka na lavičku. V závěru třetiny domácí soupeře zmáčkli, vytvořili si několik šancí, ale Bobrovskij odolával až do konce této části hry.
40:00
39:32
Domácí už musí být trochu zoufalí, veškeré výpady končí na brankáři hostů, Bobrovskij má dnes výtečnou formu.
38:55
A další těžký zákrok pro Bobrovského. Od modré nahazoval Ouellet, puk možná ještě tečoval Vanek, přesto si gólman Columbusu dokázal poradit.
38:39
Bobrovskij drží dvoubrankový náskok, když nejprve zasáhl proti nahození od modré čáry a poté i proti dorážkám Larkina z brankoviště!
37:45
Howard má za sebou první vážnější okamžik, stál proti Saadovi, ten jej zblízka nedokázal překonat.
37:00
Bobrovskij si připsal jednoduchý zákrok po nahození z levé strany, okamžitě rozehrál na spoluhráče.
35:39
Hosté ztratili ve vlastním pásmu puk a najednou byli Sheahan s Zetterbergem v dobré šanci. Prvně jmenovaný trefil gólmanův postoj, Zetterbergova dorážka pak šla do ochranné sítě.
35:23
Domácí obrana nechala Werenskimu až překvapivě mnoho prostoru na střelu, jeho švih z levé strany prolétl nad brankou.
34:54
Athanasiou převzal na pravé straně puk, přechod do pozice, ze které by se dalo střílet byl ale velmi pomalý a skončil na tělech hráčů soupeře.
34:24
O snížení se snažil důrazný Zetterberg, ten se probil až na brankoviště, ke střele se už ale nedostal, zablokovala ho vracející se obrana.
33:30
V brance Detroitu dochází ke změně, Petra Mrázka střídá Jimmy Howard.
33:30
No a už je to 1:3. Zleva nahodil puk Gagner, Mrázkovi brnkl puk o hranu lapačky, odrazil se před brankoviště, kde stál LUKÁŠ SEDLÁK a ten ukázal pohotovou dorážku, která se vzápětí změnila v první branku v NHL pro českého útočníka! Asistence: San Gagner, Markus Nutivaara.
33:18
Teď sledujeme trochu rozháranou pasáž utkání, chybí tomu tempo a často se přerušuje.
32:38
Jurčo posunul puk doprava na volného Otta, jeho pokus o přesun na střed ale skončil střetem s obranou Columbusu.
31:18
Protiútok Detroitu ve třech proti dvěma protivníkům skončil nepřesnou přihrávkou na levou stranu. Trochu promrhaná příležitost.
30:50
Tatarovu přihrávku z rohu na střed srazila hostující obrana.
29:58
Nyní už Mrázek rozehrál o hodně opatrněji, Detroit jde do rychlého útoku.
28:34
Tak tenhle gól jde trochu za Mrázkem... Ten totiž vyrazil Jennerovu střelu, mimo své brankoviště chtěl pak puk přikrýt lapačkou, jenže si to rozmyslel a rozehrál. Puk po mantinelu ale doputoval k Savardovi a ten jej naservíroval před branku, kde přes Atkinsona doputoval na hůl volného BRANDONA DUBINSKYHO a ten si zblízka věděl rady. Asistence: Cam Atkinson, David Savard.
27:40
Přechod do útoku hostům nevyšel, přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
26:38
Jak domácí Steve Ott, tak i hostující Scott Hartnell vyfasovali pětiminutové tresty za bitku.
26:38
26:38
A máme tu bitku! Za zvuků melodie z Rockyho se do sebe pustili Scott Hartnell a Steve Ott a byla to opravdu tvrdá rvačka.
26:18
Na druhé straně vystřelil bekhendem Saad, jeho pokus skončil na zadním mantinelu.
25:54
Nielsen chytře hledal své spoluhráče v jízdě, puk ale skončil u hostující obrany.
25:24
Po Manthově rychlém výpadu se puk dostal do druhé vlny na najíždějícího Tatara, jeho střela z mezikruží prosvištěla těsně kolem branky.
24:46
Detroit právě vstřelil branku!
Už je ale vyrovnáno! Chvíli před vypršením přesilovky, přišla Vankova střela, která se odrazila ke zcela volnému DYLANU LARKINOVI a ten pohotovou dorážkou trefil odkrytou branku. Asistence: Thomas Vanek, Frans Nielsen.
23:39
Hosté se osvobozují, Detroitu zatím přesilovky nejdou zrovna podle představ.
23:03
Druhá přesilovka pro domácí tým, dvě minuty za hákování dostal Zach Werenski.
22:47
Columbus je v úvodu druhé třetiny trochu pod tlakem, další akci domácích rozjíždí Sheahan.
21:17
Neuspěl ani Zetterberg, jeho pokus přes obránce vytěsnil Bobrovskij svou holí.
20:37
Z pravé strany vystřelil Glendening, nemyslel to vůbec zle, o kousek ale minul Bobrovského branku.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina a do šaten se jde lépe hostům. Ti sice hned v úvodu čelili oslabení, jenže se dostali do přečíslení dvou na jednoho a Sam Atkinson mířil opravdu přesně! Detroit se po celou třetinu snažil, byl jasně aktivnější, ale naráží na zatím bezchybného Bobrovského.
20:00
19:42
Glendeningův průnik kolem mantinelu byl ukončen tvrdým, ale čistým zákrokem.
19:16
Těsný ofsajd hostů, ve nedovoleném postavení se ocitl Atkinson.
18:40
Mantha byl blizoučko vyrovnání, po levé straně se přehnal kolem obránce a najednou byl před brankářem. Střelou mířil nad jeho vyrážečku, puk ale zacinkal o brankovou konstrukci!
17:43
Od modré vystřelil DeKeyser, jeho nepříjemný pokus vytlačil Bobrovskij do rohu kluziště.
17:27
Zakázané uvolnění Columbusu, hra opětovně míří před Bobrovského.
17:00
Ve středním pásmu se puku chopil Larkin, parádní stahovačkou přešel přes Nutivaaru, ale v plné rychlosti pak nezvládl vymyslet fintu na Bobrovského. Ten jeho střelu z pravé strany zvládl pokrýt!
16:00
Tatar se pustil do souboje u mantinelu, puk pro sebe sice nevybojoval, ale jeho spoluhráči mohou situaci nadále rozvíjet.
14:52
Bobrovskij zastavil puk pro Murrayho, Columbus už jde do rychlé protiakce.
13:53
Mezi obránci se jako vítr prohnal Athanasiou, vystřelil bekhendem a nebyl daleko od úspěchu – minul pouze o kousek.
13:08
Do zakončení se nakonec dostal Mantha, z ostrého úhlu jen plácl do puku a trefil brusli před brankou stojícího spoluhráče. Od něj zamířil puk na branku a Bobrovskij měl s touto tečí co dělat!
13:00
Detroit podniká dopředu rychlé kontry, nyní to je po levé straně, puk má v držení Tatar.
11:39
Gagner přihrál na střed na Hartnella, ten pálil z první, Mrázek si připsal zákrok tím, že reflexivně vyrazil puk před sebe.
10:43
Columbus po delší době v útoku. Hartnall se sice nedokázal dostat do dobré pozice, Jack Johnson už dopadl lépe a vystřelil.
09:40
Manthovo nenápadné nahození mířilo k první tyčce, Bobrovskij opět zasáhl a drží své čisté konto.
08:32
Ostrou střelu z úhlu Bobrovskij vyrazil před sebe, Detroit pokračuje v náporu.
07:31
Gagner zastavil svým tělem prudkou střelu od modré čáry, puk se poté dostal do středního pásma.
07:23
Zatímco na straně domácích se nezachycená přihrávka jako zakázané uvolnění neposoudila, u Columbusu se už pískalo. Vhazuje se po pravici gólmana Bobrovského.
06:28
Detroit hraje hodně aktivně, před Bobrovského se tlačili Zetterberg i Tatar, brankář Columbusu je ale v úvodních minutách k nepřekonání.
05:31
Zleva si najížděl Glendening, už byl však z úhlu, jeho střela nebyla pro gólmana hostů nebezpečná.
04:46
Už je po přesilovce, Gagner se vrátil na led a Columbus je v plném počtu.
04:26
Další závar před ruským gólmanem, zvládá ale pokrývat i tyto akce těsně před brankovištěm.
03:30
V pokračující přesilovce střílel od modré Sheahan a puk nadělal Bobrovskému docela problémy. Nakonec ale ránu chytil a přerušil hru.
03:08
Hosté se dostali k odraženému puku, vyrazili do brejku dvou na jednoho a z levé strany zakončoval CAM ATKINSON. Jeho švih se odrazil od jedné tyčky k druhé a skončil za Mrázkem v síti. Bez asistence.
02:46
Je tu první vyloučení, za podražení je vyloučen hostující Sam Gagner. Detroit má přesilovou hru.
02:27
Zasahoval už i Mrázek, a to proti střele Matta Calverta. I zde bylo potřeba rychlého přesunu v brankovišti.
01:18
Domácí se dostali do úniku dvou na jednoho, Zetterberg hledal zleva Manthu, toho Bobrovskij vychytal rychlým přesunutím se.
00:50
Hned první sekvence je dosti dlouhá, bez přerušení.
00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Green, DeKeyser, Lashoff, Marčenko, Ouellet, Kronwall (A) – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Vanek, Sheahan, Nyquist – Athanasiou, Nielsen, Glendening – Ott, D. Larkin, Jurčo.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, Nutivaara, R. Murray – Bjorkstrand, Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky (A), Jenner (A) – J. Anderson, W. Karlsson, Hartnell – Gagner, Sedlák, Calvert.

Rozhodčí: Joannette, Chmielewski – Devorski, Grandt.
Zápas v Joe Louis Areně začne v 1:30 ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Columbus Blue Jackets

Hostům patří čtvrté místo Metropolitní divize za 34 bodů ve 24 zápasech – to je opravdu slušný počin. Na vedoucí New York Rangers tak ztrácí pouhé tři body. Columbus drží už čtyřzápasovou sérii výher, naposledy se tým představil doma proti Arizoně a vyhrál hladce 4:1. když se o góly podělili Gagner, ten se trefil hned dvakrát, Foligno a Werenski. I zde tak vládne pohoda, což může vést k dramatické bitvě. Je se tedy na co těšit.

Detroit Red Wings

Domácí tým je momentálně na pátém místě Atlantické divize se ziskem 29 bodů z 27 odehraných zápasů. Na vedoucí Montreal pak ztrácí deset bodíků, což je už docela slušný rozdíl. Klub ale bojuje o snížení této ztráty a do dnešního utkání vstupuje s dvěma výhrami v řadě. Detroit nejprve vyhrál na ledě NY Islanders 4:3 po prodloužení a poté uspěl i ve Winnipegu, zde 4:3 po samostatných nájezdech. O branky se postarali Tatár, Mantha a Vanek, v nájezdech par rozhodl Zetterberg. Jak vidno, tým si navykl na vítěznou vlnu a dnes by ji určitě rád protáhl.

Detroit – Dallas 3:1
Detroit – Florida 1:2 pp
Pittsburgh – Detroit 5:3
NY Islanders – Detroit 3:4 pp
Winnipeg – Detroit 3:4 sn
Dobré ráno u NHL. Společně se dnes podíváme na duel, ve kterém se střetnou Detroit Red Wings a Columbus Blue Jackets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.