Tomáš Tatar (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:13
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:22
Petr Mrázek (DET) 60 minut, 34 zákroků, 1 gól, 97,1%
Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:08
Tři hvězdy utkání:
1. Anthony Mantha (DET) 1+0
2. Petr Mrázek (DET) 34 zák., 1 gól, 97,1%
3. Dylan Larkin (DET) 1+0
Hokejisté Detroitu se radují ze zisku dvou bodů, když si na vlastním ledě poradili s Dallasem v poměru 3:1. Hosté se prosadili hned v šestnácté sekundě duelu a vypadalo to, že budou v lepším rozpoležení. Red Wings se ale zvedli a dokázali vývoj utkání otočit. Dallas měl sice v závěru hodně šancí na vyrovnání, ale skvělým výkonem se blýskl Petr Mrázek.

Střely na branku: 20 – 35.
59:30
Dallas to ještě nadále zkouší bez brankáře, ale Red Wings si hlídají závěr utkání.
58:57
Detroit právě vstřelil branku!
Rudá křídla přečkala silný tlak Dallasu, kdy mohl vyrovnat Seguin. Mrázek však svůj tým podržel, vznikl z toho protiútok, který zakončil střelou do prázdné branky STEVE OTT. Asistence: Thomas Vanek.
58:00
Rychlou kombinaci zakončoval z levého kruhu Seguin, ale rána mu nesedla a kotouč skončil nad břevnem.
57:30
Lehtonen míří na střídačku a Dallas to zkouší bez brankáře!
57:00
Hokejisté Dallasu se pokouší při hře ve čtyřech usadit v útočném pásmu, ale domácí hraji zkušeně a drží puk daleko od vlastní branky.
56:31
Na ledové ploše zůstává ležet Johns, který se nešťastně srazil se Zetterbergem. V tomhle od švédského útočníka záměr nebyl.
56:13
Petr Mrázek chytá neuvěřitelným způsobem a hokejisté Dallasu se pokouší českého brankáře rozhodit. Tentokrát se o to pokusil Sharp, který Mrázka sekl zezadu do nohy. Český brankář se však rovněž ohnal holí a oba kohouti budou vyloučeni na dvě minuty.
56:13
55:09
Eakin z levé strany střílel do poloodkryté klece, ale Tatar dokázal tento pokus svým tělem zablokovat.
54:37
Na ledové ploše to jiskří! Roussel najel do Mrázka a to neměl dělat. Ouellet se pustil do pomsty za svého brankáře a svedl s útočníkem Dallasu vyrovnaný pěstní souboj.
54:37
54:21
Sharp si udělal prostor na pravém kruhu a vypálil. Mrázek si udělal výhled a kotouč zastavil svým tělem.
54:15
V Joe Louis Aréně se znovu aplauduje českému brankáři! Ten nyní vychytal ve slibné pozici střílejícího Shorea.
53:26
Detroit je zpátky ve čtyřech! Dallas kombinuje v útočném pásmu, ale Mrázek drží Detroit nad vodou.
52:50
Seguin vystřelil z levého kruhu velmi nepřesně a vyhnal své spoluhráče z útočného pásma.
52:40
Komplikace pro Detroit! Ott zbytečně fauloval a domácí budou hrát ve třech.
52:13
Oddechový čas pro hosty.
52:13
Další střela Seguina a další zákrok Mrázka! Český brankář zapojil do akce svojí lapačku.
51:52
Seguin vypálil zápěstím z levého kruhu a trefil Mrázka do betonu. Domácí se posléze osvobodili.
51:26
Ericsson zbytečně zastavil Eavese a dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění. Další skvělá šance pro Dallas.
50:29
Nepřesné založení útoku ze strany Dallasu končí zakázaným uvolněním. Hosté se nemohou dostat do útočného pásma, natož se v něm usadit.
50:09
49:50
Tatar se odhodlal ke střele přes obránce, ale ta byla přizvednutá nad břevno.
49:02
Kotouč je znovu pouze ve středním pásmu. Detroitu se zatím nedaří navázat na dvě úspěšné přesilovky z první poloviny utkání.
48:30
Red Wings se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.
48:09
Spezza to při napadání přehnal a Detroit si zahraje v početní převaze. Kanadský útočník je vyloučen za vysokou hůl.
47:07
Mantha vybojoval puk ve středním pásmu a hnal se do šance. Střela přes obránce mu ale nevyšla, protože onen bránící hráč mu kotouč vypíchl.
46:27
46:10
Kotouč je znovu u branky Lehtonena. V téhle přesilové hře již nejspíše nezaprší.
45:39
Dallasu se zatím nepodařilo usadit v útočném pásmu, domácí tohle oslabení zvládají naprosto s přehledem.
44:33
Hosté se okamžitě dopouštějí postavení mimo hru. Přesilová hra nezačala pro Stars nejlépe.
44:27
Detroit bude hrát ve čtyřech. Za podražení je vyloučen Tatar. Podaří se Dallasu vyrovnat?
44:07
Okamžitě po vhazování vypálil od modré čáry Oleksiak a donutil českého brankáře k dalšímu zásahu.
44:04
A pasivita se Detroitu málem vymstila. Larkin ztratil v obranném pásmu kotouč a Mrázek musel posléze třikrát zasahovat. Pokaždé to však zvládl a Detroit stále vede.
43:40
Hokejisté Detroitu se na začátku třetí třetiny do útočení příliš nehrnou a spíše vyčkávají, co vymyslí soupeř.
42:13
Eaves na druhém konci kluziště vypálil na Mrázka a ten si také počínal úspěšně. Kotouč dokonce podržel po výstrojí a přerušil hru.
41:48
Nyquist zachytil na pravém kruhu kotouč a okamžitě ho vrátil na branku Lehtonen vykopl tento pokus betonem.
40:39
Dallasu úvodní pokus o tlak nevyšel. Je z toho pouze zakázané uvolnění.
40:01
Detroit ve druhé třetině využil zásluhou Manthy další přesilovou hru a dostal se do vedení 2:1. Dallas má tedy před sebou dvacet minut, aby s tímto duelem dokázal něco udělat. Třetí třetině začne přibližně ve 3:29.

Střely na branku: 17 – 18.
40:00
39:40
Druhá třetina pomalu spěje ke svému konci. Detroit kontroluje hru a neriskuje.
38:26
38:11
Green dostal nabito mezi kruhy a tvrdě vypálil. Lehtonen vyrazil střelu obránce Red Wings do rohu.
37:40
Detroitu se v této přesilové hře příliš nedaří, hosté se nadále úspěšně brání.
37:12
Lehtonen zachytil nahozený kotouč a přerušil hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Red Wings.
37:00
Dallasu se zatím držet svého soupeře daleko od branky Lehtonena. Kotouč je ve středním pásmu.
36:26
McKenzine podrazil Ericssona a je vyloučen na dvě minuty. Využije Detroit i třetí přesilovou hru v zápase?
36:02
Ritchie se před brankou dostal k odraženému kotouč a bekhendem do poslal na Mrázka, který dokázal zasáhnout.
35:33
Dallas se chvíli držel usazený v útočném pásmu, ale bez zakončení.
34:26
Domácí rychle přešli střední pásmo a vznikla z toho příležitost pro Sheahana, který z levého kruhu vypálil přímo do hrudi Lehtonena.
33:21
Jurčo se propracoval k další střele, ale ani ta neskončila úspěchem. Lehtonen jeho pokus z levého kruhu zastavil ramenem.
32:39
32:14
V oslabení se na rychlý útočný výlet vydal Sheahan, kterému se nakonec nepodařilo zakončit. Každopádně potáhl čas z oslabení Detroitu.
31:47
Honka to zkusil přes hromadu těl a kotouč doletěl až k Mrázkovi, který nevědomky zasáhl betonem.
31:19
Výtečný Mrázek! Spezza našel z levé strany u protější tyče úplně volného Jamieho Benna, který zakončoval do prázdné branky. Český brankář ale stihl zareagovat a puk udržel před brankovou čárou.
31:00
Domácí se na začátku oslabení dokázali osvobodit, kotouč je u branky Lehtonena.
30:39
Kronwall si při jednom ze soubojů pomohl sekáním a je vyloučen na dvě minuty. Dokáže Dallas vyrovnat?
30:29
Po střele Sharpa měl Mrázek menší problémy, ale vyražený kotouč naštěstí pro Detroit dopadl vedle klece. Hosté si však zahrají přesilovou hru.
29:45
Nyní to bude na Dallasu, aby s vývojem utkání něco udělal. Domácí ale nadále hrají aktivně a nenechávají se zatlačit.
28:35
Tatar to zkoušel z velkého úhlu, ale na Lehtonena ani tentokrát nevyzrál.
27:56
Krásná kombinace a Red Wings se dostávají do vedení. ANTHONY MANTHA si při přečíslení vyměnil kotouč se Zetterbergem a poté pohodlně skóroval do odkryté klece. Asistence: Henrik Zetterberg a Niklas Kronwall.
26:34
Larkin si nabruslil na pravý kruh a byl blízko druhému gólu, ale jeho pokus po ledě Lehtonen vykopl betonem.
26:19
Detroit si zahraje druhou přesilovou hru v utkání. Za hákování putuje na trestnou lavici Jordie Benn. Dokáží se domácí prosadit i v této početní výhodě?
26:01
Mantha se zničehonic dostal ke střele z předbrankového prostoru, ale branku netrefil.
25:50
Jamie Benn v útočném pásmu vybojoval kotouč a poslal ho na modrou čáru. Z ní vypálil Oleksiak, ale kotouč se až k brance nedostal.
24:23
Red Wings byli blízko vedení! Tatar v plné rychlosti vypálil z levého kruhu a orazítkoval břevno. Slovenský útočník má v letošní sezóně hodně smůly.
24:13
Nyquist se po přihrávce Zetterberga pokoušel proháčkovat mezi dvěma obránci, ale neuspěl.
23:42
Nyquist našel u levého mantinelu postaveného Vaneka, který nahodil kotouč na branku. Lehtonen toho příliš neviděl, ale puk vyrazil betonem.
22:29
Dallasu se na ledě Detroitu nedaří dostat do optimálního tempa. Ovšem ani Detroit nehraje na začátku druhé třetiny ideálně.
21:47
Sharp si odvedl obrannou práci na jedničku, když svým tělem zablokoval střelu Zetterberga. Kotouč navíc skončil mimo hrací plochu.
20:43
Na druhém konci kluziště střílel z pravého kruhu Ritchie, ale Mrázek se zahanbit nenechal.
20:29
Nielsen se pokoušel prosadit po individuální akci a málem se mu to povedlo. Jeho střela z pravé strany ale skončila v moci Lehtonena.
20:01
Dallas šel v Detroitu do vedení již v šestnácté sekundě, kdy si střelu Lindella nasměroval do vlastní branky bruslí Green. Detroit se vyrovnání dočkal v závěru prvního dějství, kdy využil přesilovou hru Larkin. Druhá třetina začne přibližně ve 2:34.

Střely na branku: 7 – 9.
20:00
19:50
Green vypálil od modré čáry a Lehtonen musel zasahovat betonem. V první třetině se již pravděpodobně nic nestane.
19:45
Stars jsou pod tlakem a nyní raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
19:21
Bleskově využitá přesilová hra a v Detroitu je vyrovnáno! Po rychle sehrané akci se kotouče zmocnil DYLAN LARKIN, který vzal zodpovědnost na sebe, vypálil z mezikruží a nasměroval kotouč do branky. Asistence: Mike Green, Frans Nielsen.
19:15
Johns v obranném pásmu nedovoleně zastavil Nyquista a je vyloučen na dvě minuty. Detroit si zahraje první přesilovou hru.
18:57
Detroit by rád vyrovnal ještě před koncem třetiny, ale obrana Stars funguje na výbornou. Red Wings mnoho čistých gólových příležitostí neměli.
17:48
Hosté se po delší době na malou chvíli usadili v útočném pásmu, ale žádné vážné ohrožení pro Mrázka nepřichystali.
16:46
Do velmi nadějné šance se procpal Vanek, který si najel na levý kruh, obdržel přesný pas a vypálil přes obránce. Brankář Dallasu dokázal zasáhnout na poslední chvíli.
16:09
Nyquistl z levého kruhu nahodil kotouč na branku a Lehtonen musel zasahovat.
15:47
Hokejisté Detroitu se znovu začínají hodně tlačit do útočného pásma, zatímco Dallas se soustředí především na obranu.
14:00
Tentokrát byl Tatar nebezpečnější a to když vypálil sám z mezikruží. Lehtonen se při zákroku hodně zapotil.
13:39
Kronwallovu střelu od modré čáry se pokoušel tečovat Tatar, ale neuspěl. Kotouč proletěl těsně vedle levé tyče.
12:00
Seguin tvrdě vypálil z levého kruhu a jeho dělovou ránu zablokoval před Mrázkem jeden z obránců. Tohle byl obětavý počin.
11:47
Sproul je zpátky na ledě, Rudá křídla tohle oslabení bez problémů přečkala.
11:04
Kotouč je znovu ve středním pásmu, Detroit se v tomto oslabení výborně brání.
10:30
Po rychlé kombinaci pálil z levého kruhu Seguin. Jeho pokus ale skončil na výstroji Mrázka.
10:13
Až nyní se povedlo Dallasu usadit v útočném pásmu, domácí dobře brání.
09:47
Sproul trefil jednoho z protihráčů holí do obličeje a bude za to pykat. Dallas si zahraje přesilovou hru.
09:11
Čtvrtá lajna Detroitu je velice aktivní a pokaždé se zatím dokázala usadit v útočném pásmu. Gólový efekt to však zatím nepřineslo.
08:23
Mrázek si nyní musel poradit s nahozením od modré čáry. Hra je přerušena.
07:41
Dallas se v posledních střídáních nedostává do útočného pásma a především se pozorně brání.
07:00
Abdelkader nahazoval kotouč z rohu do brankoviště, ale tím kotouč pouze proletěl na druhou stranu.
06:42
Další dva úspěšné zákroky Lehtonena! Nejprve kryl finský brankář střelu DeKeysera od modré čáry a chvíli poté si poradil i s ránou Tatara.
05:43
Z pravého křídla to behkendovou střelou zkoušel Sheahan, ale Lehtonen byl pozorný. Detroit začíná být aktivnějším týmem a snaží se vyrovnat.
05:23
Jurčo je v úvodu utkání hodně aktivní. Tentokrát se hnal se Sheahanem do přečíslení, ale ohrožení branky z toho nakonec nebylo.
04:30
Skrumáž v brankovišti Dallasu! Glendening se pokoušel dotlačit kotouč do sítě, ale Lehtonen dokázal zasáhnout na brankové čáře.
03:53
O chvíli později se však Eaves dostal ke střele, která skončila v lapačce pozorného Mrázka.
03:40
Eaves se podél pravého mantinelu prorval do útočného pásma, ale to bylo z jeho strany vše.
02:35
Kvalitní příležitost měl při svém první střídání v sezóně Jurčo, ale útočník Red Wings z mezikruží těsně minul.
02:02
Hokejisté Detroitu se snaží hrát jednoduše a nedostávají se pod tlak.
01:32
Domácí jsou inkasovaným gólem očividně rozhozeni, Dallas drží kotouč v útočném pásmu.
00:16
Dallas právě vstřelil branku!
Dallas se v Detroitu bleskurychle ujímá vedení. ESA LINDELL nahodil z levého kruhu kotouč na branku a ten skončil až za zády Mrázka. Český brankář je v tom však nevinně, protože letící puk tečoval bruslí Green. Asistence: Tyler Seguin, Cody Eakin.
00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Green, Kronwall (A), Ouellet, Ericsson, Sproul – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Vanek, D. Larkin, Nyquist – Abdelkader (A), Nielsen, Glendening – Jurčo, Sheahan, Ott.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Johns, Oleksiak, Lindell, Jo. Benn, Honka, Hamhuis – Roussel, Seguin, Eaves – Ja. Benn (C), Faksa, B. Ritchie – D. Shore, Eakin, Sharp (A) – Korpikoski, Spezza (A), McKenzie.

Rozhodčí: Luxmore, Joannette – Alphonso, Berg.
Dallas Stars

Od Dallasu se v této sezóně očekávaly lepší výkony, ale velká marodka je zatím neumožňuje. Klub se však drží na příčkách, které zaručují play-off, což je v dané situaci pro tým z Texasu dobré. Stars včera odehráli těžký zápas v St. Louis, kde padli po prodloužení, takže se nechme překvapit, kolik sil je tento zápas stál.
Detroit Red Wings

Detroit se pomalu začíná dostávat z krize a v posledních třech zápasech bodoval. V minulém klání sice podlehl po prodloužení Montrealu, ale na hře Red Wings bylo znát zlepšení. Naváže na tyto výkony klub z hokejového města i dnes?
Přeji krásnou hokejovou noc. V Joe Louis Aréně se dnes místní Red Wings utkají s Dallasem. Jak tento atraktivní duel dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.