Tomáš Tatar (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:49
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:42
Petr Mrázek (DET) 63 minut, 28 zákroků, 2 góly, 93,3%
Jakub Kindl (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:43
Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:55
Tři hvězdy utkání:
1. Vincent Trocheck (FLA) 0+0
2. Petr Mrázek (DET) 28 zák., 2 góly, 93,3%
3. Jason Demers (FLA) 1+0
Hokejisté Floridy mohou z Detroitu cestovat s dobrou náladou, protože si z Michiganu odváží dva body. Vyrovnané klání došlo až do prodloužení, v němž se prosadil Barkov. Red Wings se tedy dnes musí spokojit pouze s bodem.
62:02
Florida právě vstřelila branku!
První větší šance na druhém konci kluziště je využita! Marchessault vyslal do brejku ALEKSANDERA BARKOVA, který šel do kličky do bekhendu a střelou po ledě Mrázka překonal. Asistence: Jonathan Marchessault.
61:15
Mantha podržel kotouč v útočném pásmu, před brankou našel úplně volného Zetterberga, kterého vychytal výtečný Luongo!
60:38
Na druhém konci neuspěl Smith, jehož střela byla zablokována.
60:18
Larkin zavezl kotouč do útočného pásma, posléze našel Vaneka, který střelou z levého kruhu neuspěl.
60:01
Začalo prodloužení.
Ani třetí třetina branku nepřinesla a rozhodnout se tedy bude muset až v prodloužení, případně samostatných nájezdech.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:41
Jokinenova střela z pravé strany byla sražena do rohu, domácí tohle oslabení pravděpodobně přečkají.
59:28
Střela Barkova z pravého kruhu byla tečována a propadla těsně vedle levé tyče.
59:05
Ekbladovu střelu vyrazil Mrázek do rohu. Tohle byl dobrý pokus mladého obránce.
58:50
Florida je usazená v útočném pásmu a pokouší se tento duel rozhodnout.
58:23
Domácí drží kotouč pod kontrolou a nechtějí udělat chybu v rozehrávce.
57:57
Sproul v útočném pásmu fauloval a síly na ledě se vyrovnají. Florida si navíc zahraje po návratu MacKenzieho přesilovou hru.
57:40
Trocheck se v oslabení vydal na útočný výlet, ale žádné ohrožení pro Mrázka z toho nebylo.
57:21
Vanek šikovně tečoval přihrávku Nielsena a Luongo musel zasahovat. Tohle bylo nadějné.
56:46
MacKenzie se pokoušel dostat do šance, místo toho ale narazil do Mrázka a je vyloučen za nedovolené bránění. Obrovská šance pro Red Wings tento duel rozhodnout.
56:20
Slibnou příležitost ke skórování měl Green, ale jeho tvrdou ránu zastavila vyrážečka Luonga.
55:50
Sheahan nahodil kotouč na Luonga z ostrého úhlu, brankář Floridy si dokázal poradit.
55:14
Švéský útočník Nyquist se pokusil tečovat střelu od modré čáry, a to se mu také povedlo, kotouč ale skončil vedle branky.
54:15
Hosté se v posledních střídáních soustředí převážně na bránění a do útočného pásma se příliš nedostávají.
53:10
Nyquist se pokoušel prosadit individuálně, ale obrana Floridy mu nedala potřebný prostor.
52:20
Čtvrtá lajna Red Wings se chvíli držela v útočném pásmu, po ztrátě Jurča ale o šanci vstřelit branku přišla.
51:31
Postavení mimo hru se nyní dopustili hokejisté Detroitu. Hra je velice nepřesná.
51:00
Rychlý útočný výpad Floridy končí postavením mimo hru.
50:35
To samé se dá říci o přihrávce Tatara zpoza branky.
49:55
Larkin si dobruslil nahozený kotouč a z levé strany hledal před brankou Nyquista. Přihrávka ale svého adresáta nenašla.
49:17
Jurčo vyslal do útočného pásma Greena, který vystřelil z pravého kruhu do břevna! Tady chybělo opravdu málo.
49:05
48:35
Yandle našel na levém kruhu Ekblada, ale tomu střela nesedla a kotouč skončil vedle branky.
48:00
Floridě se zatím nedaří v přesilové hře usadit před Mrázkem, obranná čtveřice Detroitu si počíná skvěle.
47:05
Jurčo podrazil v obranném pásmu Yandlea a Florida si zahraje další přesilovou hru. Dočkáme se branky?
46:51
Ani třetí třetina nenabízí ofenzivní hokej, oba celky se v útočném pásmu poměrně trápí.
44:09
Red Wings dostávají svého soupeře pod tlak, Panthers se však pohodlně brání.
43:43
Jurčo se pokoušel uvolnit Sheahana, ale jeho přihrávka byla zablokována.
43:27
Florida se dopouští zakázaného uvolnění. Hra se přesune zpátky před Luonga.
43:00
Larkin si v útočném pásmu vyměnil kotouč s Vanekem, ovšem posléze upadl a o kotouč přišel.
42:13
Tatar dostal od Zetterberga pas na levý kruh, ale ani odtud se slovenský hokejista neprosadil. Střela proletěla okolo vzdálenější tyče.
41:22
40:30
Florida se usadila v útočném pásmu a pokračuje v přesilové hře. Střelu Barkova Mrázek vyrazil za branku.
40:01
Druhá třetina mnoho hokejové krásy nenabídla, stav se v ní neměnil a tudíž oba celky odcházejí do šaten za stavu 1:1. Nechme se překvapit, co nám přinese poslední dějství. Třetí třetina začne přibližně ve 3:30.

Střely na branku: 13 – 23.
40:00
39:55
Floridě se nedaří dostat do útočného pásma, v této třetině se již nic nestane.
39:22
Tomáš Tatar v obranném pásmu podržel kotouč v rukavici a je vyloučen za zdržování hry. Florida si tedy ještě zahraje v početní převaze.
39:00
Druhá třetina pomalu spěje ke svému konci. Bude se ještě měnit skóre?
37:40
Hokejisté Detroitu ve druhé třetině nepodávají dobrý výkon, Luongo v této části hry nemusel řešit žádnou vážnější situaci.
36:19
Trocheck byl chvíli nehlídaný před Mrázkem a vypálil po ledě. Český brankář znovu úspěšně zasáhl.
35:10
Ekblad dostal nabito na modré čáře, ale jeho pokus zablokoval jeden z bránících hráčů.
34:59
34:38
Florida nyní uzamkla bránící čtveřici před Mrázkem, domácí ale zatím odolávají.
34:14
Jágr chytrým pasem uvolnil na levém kruhu Barkova, jehož střela bez přípravy trefila Mrázka.
33:40
Jokinen se výtečně prokličkoval do útočného pásma, tam mu ale kotouč sebral Green a vyhodil ho do středního pásma.
33:14
Domácí se na začátku oslabení osvobozují, kotouč je ve středním pásmu.
32:59
Kronwall odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění a Florida si zahraje přesilovou hru.
32:10
První formace Floridy je dnes velice nebezpečná, zatím se však nedokáže střelecky prosadit.
31:48
Marchessaultova střela z pravého kruhu k brance neprošla. Odražený kotouč ale získal Jágr, který to zkoušel z obrovského úhlu. Mrázek si celou situaci pohlídal a přerušil hru.
30:59
Hokejisté Detroitu se nyní usadili v útočném pásmu a pokouší se prosadit. Hosté ale výborně brání a Luongo má minimum práce.
29:15
Na druhém konci se k odraženému kotouči dostal Larkin, ale jeden z obránců mu překazil zakončení.
28:47
Petr Mrázek se začíná dostávat do tempa a chytá velice dobře. Nyní zastavil pokus MacKenzieho.
28:12
Kotouč se po nahození na Mrázka odrazil do hlediště. Florida má nyní více ze hry a pokouší se vstřelit branku.
26:35
Malgin ve středním pásmu obral o kotouč Nyquista a vyrazil vpřed. Jeho střelu přes obránce zlikvidoval Mrázek.
25:12
Barkov nebezpečně vypálil z levé strany a Mrázek musel vytáhnout kvalitní zákrok.
24:34
24:18
Florida je na nejlepší cestě k tomu, aby ubránila další oslabení.
23:40
Vanek si najel na pravý kruh, obdržel přesný pas a pohotově vypálil. Rána skončila vysoko nad brankou.
23:15
Zetterberg zavezl kotouč za branku Luonga, tam ovšem puk vydoloval Yandle a odpálil ho z pásma pryč.
22:53
Domácím nevyšla prvotní kombinace v útočném pásmu a hosté se osvobozují.
22:34
Marchessault si následující dvě minuty posedí na trestné lavici, protože je vyloučen za hákování. Detroit si tedy zahraje v tomto duelu třetí přesilovou hru.
21:50
Jágr si udělal na levém kruhu prostor ke střele, ale při ní zlomil hokejku a Mrázek zasahovat nemusel.
20:53
Detroit začal druhou třetinu aktivně a pokouší se vrátit do vedení. Střela Greena k tomu ale nevedla.
20:16
Vanek vystřelil nebezpečně z pravé strany a po zákroku Luonga kotouč narazil i do tyčky.
20:01
Po první třetině se do kabin odchází za nerozhodného stavu. Detroit v úvodu utkání poslal do vedení kapitán Henrik Zetterberg, který se trefil bekhendem. V závěru dějství však přišlo vyrovnání z hole Jasona Demerse. Druhá třetina začne přibližně ve 2:37.

Střely na branku: 7 – 11.
20:00
19:23
Yandlova střela od modré čáry orazítkovala zadní mantinel. Florida má v závěru třetiny slušný tlak.
19:15
Barkov se v útočném pásmu pokoušel uvolnit Marchessaulta, ale přihrávka byla sražena do hlediště.
18:15
Vyhrané vhazování, střela a Florida vyrovnává! Od modré čáry vystřelil tvrdě JASON DEMERS, ránu bruslí tečoval DeKeyser a Mrázek byl absolutně bez šance. Asistence: Keith Yandle a Reilly Smith.
18:10
Vanek v útočném pásmu trefil nešťastně holí do obličeje Scevioura a je vyloučen. Bude se hrát ve čtyřech.
17:41
Hosté dokázali po vhazování dostat kotouč do středního pásma, Detroit musí zakládat nový útok.
17:31
Bjugstad při napadání zahákoval Greena a bude za to pykat! Detroit si zahraje přesilovou hru.
17:13
Poslední sekundy jsou plné nepřesností. Ani jeden z celků se nedokáže dostat do tlaku.
15:08
15:02
Jokinen se dokázal dostat přes bránící hráče a vystřelil na Mrázka, ten ale úspěšně zasáhl.
14:49
Vstřelená branka Floridy nakonec není doopravdy uznána. Celé akci Panthers totiž předcházelo postavení mimo hru.
14:49
Trenér Blashill si bere trenérskou výzvu kvůli ofsajdu. Bude úspěšný?
14:15
Nielsen v oslabení uháněl společně s Ottem do přečíslení, střela na branku se však nekonala.
13:30
Jágr se z levé strany natlačil před brankoviště a střelou po ledě se pokoušel překonat Mrázka, český brankář byl ale pozorný a nachytat se nenechal.
13:08
Ericsson je vyloučen za držení a Florida si zahraje přesilovou hru.
12:35
Mrázek přikryl jednoduché nahození a u jeho branky vznikla menší šarvátka. Rozhodčí dostali situaci brzy pod kontrolu.
12:05
Mantha je nadále velmi nebezpečný. Jeho ránu z otočky musel Luongo vyrážet vyrážečkou.
11:32
Zetterberg se pokusil uvolnit Manthu a to se mu také povedlo. Kanadský útočník ale nedokázal ideálně zakončit.
10:01
Nyquist si nabruslil s kotoučem na levý kruh a zápěstím vystřelil těsně nad břevno.
09:52
Florida zatím není v útočném pásmu vůbec nebezpečná, domácí kvalitně brání.
09:12
Ekbladova tvrdá střela od modré čáry skončila v náruči českého brankáře.
09:08
Abdelkader po střetu s Trocheckem zamířil do kabiny. Uvidíme, zdali se útočník Red Wings do zápasu ještě vrátí.
08:35
Bjugstad se pokoušel vyzrát na Mrázka střelou přes obránce, Green však kotouč srazil do hlediště.
07:58
Urostlý hokejista se do ní ale dokázal vrátit a střelou z levého kruhu prověřil Luonga.
07:50
Tatar dlouhým pasem vyslal do útočného pásma Manthu, který byl vytlačen mimo střeleckou pozici.
06:49
Čtvrtá lajna Detroitu se dokázala dostat do útočného pásma, kde drží kotouč převážně kolem mantinelů.
05:54
Kotouč se znovu dostal do brankoviště a Mrázek musel být pozorný. Hra je přerušena.
05:32
Jágr šikovným pasem zpoza branky našel před brankovištěm hůl Barkova, který vypálil a trefil Mrázka do betonu.
04:58
Red Wings zůstávají i po skončení přesilové hry v tlaku a kombinují v útočném pásmu. Chybí tomu častější střelba.
03:44
03:34
A další střelecký pokus Greena! Tentokrát obránce Red Wings trefil branku a Luonho musel zasahovat. Kotouč je v hledišti.
02:55
Green nebezpečně vypálil z modré čáry a těsně minul branku. Domácí kombinují v útočném pásmu.
02:30
Detroitu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu. Tohle zatím není nejlepší přesilová hra.
02:00
Sproul napřáhl na modré čáře a tvrdě vypálil, střelu však zablokoval jeden z obránců.
01:44
A další komplikace pro Floridu. MacKenzie zbytečně hákoval a je vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra pro Detroit.
01:23
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí se rychle dostávají do vedení. Dvojice Kindl – Ekblad nedokázala přesně rozehrát, kotouč se dostal na hůl HENRIKA ZETTERBERGA, který bekhendem zamířil přesně nad rameno Luonga. Bez asistence.
00:34
Abdelkader si nahodil kotouč do útočného pásma a snažil se ho dojet, s tímto záměrem ale neuspěl.
00:01
Utkání začne tradičně o pár minut později.

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – Green, DeKeyser, Sproul, Ericsson, Ouellet, Kronwall (A) – Mantha, Zetterberg (C), Tatar – Glendening, Nielsen, Abdelkader (A) – Vanek, D. Larkin, Nyquist – Ott, Sheahan, Jurčo.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Demers, Yandle, Ekblad (A), Kindl, Pysyk, Matheson – Jágr, Barkov, Marchessault – R. Smith, Trocheck, J. Jokinen (A) – Griffith, Malgin, Bjugstad – Sceviour, MacKenzie (C), Rau.

Rozhodčí: Rehman, Leggo – Driscoll, Miller.
Florida Panthers

O Floridě se toho v posledních dnech napsalo opravdu hodně. Klub propustil hlavního trenéra a místo něj se na lavičku postavil sám generální manažer Tom Rowe. Tahle změna přinesla Panthers bod z ledu Chicaga, kde prohráli po samostatných nájezdech. Jaký výkon podají hokejisté Floridy dnes?
Detroit Red Wings

Rudá křídla mají momentálně výtečnou formu a z posledních čtyř zápasů vytěžila hned sedm bodů z osmi možných. V minulém zápase si Detroit poradil před vlastními fanoušky s Dallasem, který porazil 3:1. Naváží hokejisté Red Wings na tento výkon i dnes?
Přeji krásnou hokejovou noc! V Detroitu se dnes odehraje pro české fanoušky velice atraktivní duel, když se proti sobě postaví Petr Mrázek a Jaromír Jágr. Který z hokejistů bude po zápase spokojenější?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.