S konstatováním, že dnešní utkání v Joe Louis Areně v Detroitu sledovalo 20 027 diváků se s vám loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Nikita Nestěrov (TBL) 1+1
Zajímavé střetnutí je tedy u konce a dva body si odvezou přeci jenom hráči Tampy. Ti měli velmi dobrý vstup do třetí třetiny, neboť Nikita Nestěrov v čase 41:29 potrestal vyloučení Justina Abdelkadera a dostal Tampu do dvoubrankového vedení. Jenže domácí se opět dokázali vrátit do hry. Díky přesilové hře ve 48. minutě po trefě Ryana Sproula snížili a o přibližně dvě minuty později navíc Henrik Zetterberg rovněž při početní výhodě vyrovnal!

Zdálo se, že uvidíme prodloužení, ale 70 vteřin před koncem řádné hrací doby přišel šok. Zblokovaná střela od modré čáry se odrazila na hůl Nikity Kučerova, který pohodovým zakončením rozhodl o vítězství hostujícího celku.

Střely na bránu po 3. třetině

DET – 28 (9, 8, 11)
TBL – 22 (11, 5, 6)
59:57
Kotouč se odráží až do pásma domácího celku. Dnešní utkání je bohužel pro příznivce Rudých křídel definitivně rozhodnuto.
59:39
Konečně se Mrázek vydal na střídačku a Detroit hraje powerplay. Na vyrovnání už ale nezbývá moc času.
59:26
Domácí hokejisté se ne a ne vymanit z blízkosti vlastního obranného pásma. Petr Mrázek proto stále zůstává v bráně.
58:50
Tampa právě vstřelila branku!
Zničehonic je tady velký šok pro domácí hokejisty. Blokující Miller nešťastně zastavil střelu od modré čáry, kotouč zůstal před NIKITOU KUČEROVEM a ten v pohodě trefil odkrytou bránu. Petr Mrázek nemohl zasáhnout, neboť reagoval na první střelu od modré čáry. Asistence: Braydon Coburn, Tyler Johnson
58:14
Na obou stranách jsme zaregistrovali nepovedený pokus o ohrožení soupeřova gólmana. Kotouč se odráží do neutrální zóny.
57:34
Brayden Point neměl prostor na zbytečné kličky či kombinaci a tak Mrázka jednoduše zaměstnal dalším nahozením. Necelé dvě a půl minuty před koncem se bude vhazovat v pásmu Detroitu.
57:02
Tak v posledních desítkách vteřin mají více ze hry hosté, kteří zřejmě nechtějí do prodloužení. Český gólman však teď domácí párkrát podržel.
55:59
S dalším zakončením přispěchal Victor Hedman, jenž si to z pozice obránce namířil až mezi kruhy. Mrázek opět připraven.
55:37
Po icingu a vyhraném buly se k zakončení dostali hosté. Mrázek jen vyrazil střelu od modré čáry, ale poté se rychle zorientoval a bekhendem zlikvidoval i dorážku.
55:19
Hra se rychle přelévá ze jednoho konce ledové plochy na druhý. Teď je však puk za Mrázkem, kde vyčkává jeden z domácích beků.
54:28
Valtteri Filppula dostal na pravé straně trochu prostoru, ale po rychlém přechodu do útočného pásma pálil těsně vedle vzdálenější tyče.
54:06
Přes mantinel se teď kotouč odrazil až mezi diváky. To byl signál pro přerušení hry a rovněž i komerční přestávku.
53:22
Akce Kučerova teď nevypadala vůbec nebezpečně, ale po prohazovačce a jemném plácnutí do puku trefil hostující forvard tyč!
53:06
Zetterberg si výborně pokryl kotouč, nicméně následná kombinace Detroitu už byla trochu překombinovaná a ze všeho vyplynula jen sražená střela Ericssona.
52:21
Ani domácí obránce si na útočné modré čáře nedokázal seřídit mířidla a tvrdou dělovku poslal jen do rohu kluziště.
51:51
Po delší době jsme byli svědky zakončení ze strany hostujícího celku, avšak střela od modré čáry byla výrazně nepřesná.
51:06
Jenže přechod do útočného pásma v podání Tampy končí pouze ofsajdem. Po něm následuje komerční přestávka.
50:59
Tampa je nyní naprosto z tempa a vůbec se jí nedaří kombinace. Aspoň však hosté konečně dostali hru trochu dál od vlastní brány.
50:32
Domácí nemají dost a derou se za čtvrtou brankou. Dvě dorážky z hranice brankoviště však Bishop tentokrát ustál.
49:38
Detroit právě vstřelil branku!
Teď už ale máme vyrovnáno. Bishop sice zlikvidoval další tvrdou střelu v podání Sproula, ale Mantha se skvěle zorientoval a zadovkou poslal puk před osamoceného HENRIKA ZETTERBERGA. Tomu pouze stačilo trefit odkrytou bránu. Asistence: Antony Mantha, Ryan Sproul
49:05
Hraje se čtyři na tři a Mike Green se početní výhody záhy pokusil využít. Dělovkou od modré čáry však trefil Bishopovo rameno.
48:28
Přeci jenom si Detroit zahraje další přesilovou hru. Tyler Johnson (TBL) byl příliš důrazný při napadání a nakonec dostává dvouminutový trest za podražení.
48:01
Victor Hedman (TBL) zezadu naremploval Justina Abdelkadera (DET) a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění. Abdelkader je však trestán za přehrávání pádu.
48:01
47:30
A mohlo být vyrovnáno! Rychlé nahození od mantinelu Bishopovi prošlo výstrojí a hostující gólman musel rychle zalehnout kotouč poskakující za jeho zády.
47:12
Tak to byla bleskově využitá přesilová hra! Hned po vhazování šel kotouč přes Greena na RYANA SPROULA, jenž svižnou ranou z vrcholu pravého kruhu propálil nic nevidícího Bishopa. Lví podíl na první Sproulově brance v NHL má clonící Justin Abdelkader. Asistence: Mike Green, Gustav Nyquist
47:06
Domácí budou mít šanci na korekci skóre. Dvěma trestnými minutami za hákování je penalizován Brayden Point (TBL).
46:42
Registrujeme neúspěšný pokus o přechod přes útočnou modrou čáru Detroitu. Přerušení je využito pro komerční přestávku.
45:42
Nestěrovův jmenovec a spoluhráč Nikita Kučerov se dostal do zajímavého střelecké pozice. Nenápadným zakončením pak tento ruský šikula trefil tyč Mrázkovy brány!
45:14
Nikita Nestěrov nyní předvedl parádní bodyček, kterým zastavil Darrena Helma! Domácí útočník přišel o helmu a zřejmě se ještě trochu zranil.
44:54
Po přerušení hry to vypadalo na rozmíšku mezi Paquettem a Ottem, ale zdá se, že ani jeden ze zúčastněných neměl zájem o bitku.
44:34
Momentálně nesledujeme zrovna pohlednou pasáž. Více se do útoku samozřejmě tlačí domácí hokejisté, nicméně další šance zatím nepřicházejí.
43:45
Jeden z domácích si sice dokázal obhodit Šustra, avšak puk posléze z rohu kluziště putoval jen zpátky mezi modré čáry.
43:28
Velmi kostrbatý přechod do útočného pásma skončil ofsajdem Tampy. Oba celky poté na led posílají čerstvé síly.
42:58
Znovu se domácím Bishopa podařilo zaměstnat několika střeleckými pokusy, avšak ani jeden neznamenal moc velk nebezpečí.
41:55
Domácí mohli rychle snížit. Bishop pouze vyrazil svižnou střelu Dylana Larkina, ale poté jeden z útočníku Detroitu puk nedokázal dorazit do odkryté brány.
41:29
A hosté vyloučení Abdelkadera trestají třetí brankou. Konečně se totiž dokázali usadit v útočném pásmu, dostali puk na NIKITU NESTĚROVA a jeho dělovka od modré čáry prošla až za Mrázkova záda. Skvělou práci odvedl Callahan, jenž clonil před českým brankářem. Asistence: Valtteri Filppula, Vladislav Naměstnikov
40:35
Tampa třetí třetinu začíná přesilovou hrou, neboť Justin Abdelkader vyl vyloučen za hrubost. Zatím se ale hosté nedostávají do útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:32.
Hned po zaznění sirény se ještě postrkovala dvojice Abdelkader – Killorn, avšak ve větší konflikt už tato rozmíšky nepřerostla. Druhá třetina tedy končí bez branek a skóre zápasu je tady stále 1:2. Nutno říci, že více než gólových šancí bylo v této části strkanic a především hosté i přes krátkou dvojnásobnou přesilovou hru téměř nic nepředvedli. Nějaké vyložené brankové příležitosti jsme se nedočkali ani od domácích a rozhodnout se tak bude muset ve třetí třetině či v následném prodloužení a nájezdech.

Střely na bránu po 2. třetině

DET – 17 (9, 8)
TBL – 16 (11, 5)
40:00
40:00
Justin Abdelkader (DET) se dostal do konfliktu s Killornem, ale nepochopitelně dostává dvě trestné minuty za hrubost pouze on.
39:42
Tampa chvíli kombinovala v útočném pásmu, ale poté se hosté sami nepřesnou přihrávkou vyhnali do neutrální zóny. V této periodě už nic zajímavého neuvidíme.
38:54
Hosté jsou ale v posledních minutách výrazně rozhozeni a dlouho se nedostali k nějakému zajímavějšímu zakončení. Absence Stevena Stamkose je patrná.
38:22
Hned tři domácí hráči se dostali do blízkosti Bishopovy brány, Nyquist se přihrávkou pokusil najít hůl Smithe, avšak ten kotouč před odkrytou bránou vůbec netrefil.
37:45
Těsně po odpískání ofsajdu Point u mantinelu inkasoval menší hit a byla z toho menší strkanice. Tentokrát se ale vylučovat určitě nebude.
37:07
Po několika nepřesných přihrávkách na obou stranách se kotouč došoural do Mrázkova brankoviště. Ten hru raději přerušuje.
36:21
Darren Helm to vzal na sebe a slabší střelou poslal puk do náruče Bena Bishopa. Následuje komerční přestávka.
35:56
Domácí rozhodně nemohou být spokojeni s právě skončenou přesilovou hrou a ani po ní se zatím nemohou prodrat do útočného pásma.
35:34
34:59
Až nyní se domácí dostali k zakončení. Mike Green byl tím, kdo si nachystal puk na střelu od modré čáry a donutil Bishopa k zákroku.
33:52
Úvod přesilové hry Detroitu příliš nevychází. Tampa hru v pohodě drží ve středním pásmu.
33:34
A nakonec je tady pro Briana Boyla (TBL) ještě desetiminutový trest za nesportovní chování!
33:34
Steve Ott (DET) dostává pětiminutový trest za bitku a stejně tak i Brian Boyle (TBL). Ten je však penalizován ještě dalšími dvěma trestnými minutami za to, že bitku vyprovokoval.
33:34
33:34
Steve Ott za bránou trefil Paquettea a to nemohlo skončit bez odezvy. Na domácího útočníka se okamžitě vrhl hostující raubíř Brian Boyle a samozřejmě se bude vylučovat.
32:54
Domácí gólman si vybral slabší chvilku, když znovu chyboval v rozehrávce, avšak tentokrát to defenzíva Detroitu přežila bez větších problémů.
32:11
Braydon Coburn se nešťastně natočil proti střele od modré čáry a s bolestivou grimasou při přerušení odjíždí na střídačku. Po zranění Stamkose je tedy pro hosty druhá nepříjemnost.
31:45
Nyní sice Mrázka prověřil Valtteri Filppula, ale český gólman se oproti začátku zápasu výrazně uklidnil a dokázal zpřesnit své zákroky.
31:27
Hra se bleskově přesunula z pásma Detroitu před Bishopa a záhy opět zpátky. Ani jeden z gólmanů však nemusel řešit zakončení soupeře.
30:56
Hned dvakrát nyní pozornost Petra Mrázka otestoval Paquette, jenž to zkoušel bekhendem zprava a forhendovým zakončením z druhé strany. V obou případech byl úspěšnější český gólman.
30:09
29:52
Parádní práci předvedl Darren Helm, který společně s Nielsenem bojoval v útočném pásmu a nakonec Bishopa donutil k přerušení hry.
29:13
Oslabení zatím domácím hokejistům vychází. Navíc se teď jeden z nich po mantinelu vydal vpřed a výživnou střelou protáhl Bena Bishopa.
28:34
Petr Mrázek si nejprve dobře poradil s dělovkou Tylera Johnsona a po navázání hry mu výrazně pomohl blokující Marčenko, jenž soupeřovo zakončení schytal do krku.
28:09
Tampa si chvíli zahraje přesilovou hru pět na tři. Na lavici hanby totiž usedá Mike Green (DET), jenž puk poslal bez teče přímo mezi diváky.
28:02
Teď to ale vypadalo zajímavě! Victor Hedman se vydal na útočný výlet, středem ledové plochy projel jako nůž máslem a bekhendem jen těsně minul vzdálenější tyč.
27:56
Stále se Tampa ne a ne vrátit před Mrázka. Dobře se pohybující čtveřice nyní soupeře drží velmi daleko od svatyně českého gólmana.
27:19
A i po nepřesné střele z pravé strany puk velmi rychle letí až k Bishopovi. Bez zraněného Stamkose to hostům v přesilovce zatím nejde.
26:49
Podruhé v krátkém časovém úseku se Detroitu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Úvod hry v početní nevýhodě domácím vychází.
26:28
Konečně Tapa přišla o kotouč a na trestnou lavici už proto usedá Brendan Smith (DET), jenž se provinil podržením.
25:47
Při signalizovaném vyloučení jednoho z domácích se hosté již několik vteřin drží před Mrázkem. Dosud jediná střela Filppuly však neletěla přesně.
25:13
Naopak Bishop si nyní musel poradit se zakončením Franse Nielsena. Zvládl to a hosté už zase kvapíkem míří do pásma Rudých křídel.
24:53
I přes mírnou převahu se Tampě v této třetině nedaří prodrat k nebezpečnějšímu zakončení. Mrázek v této periodě opravdu dosud nemusel předvést těžší zákrok.
24:29
Velmi dobrou střelu obstaral Henrik Zetterberg! Bishop nepředvedl ideální zákrok, po kterém puk chvíli poskakoval v brankovišti a až vracející se bek Tampy touš odvrátil do bezpečí.
23:47
Bohužel pro fanoušky Detroitu se domácím opět nepodařilo udržet prostor před americkým gólmanem. Hra se vrací k Mrázkovi.
23:07
Teď se ale hosté provinili zakázaným uvolněním a Detroit zadarmo získává vhazování po levici Bena Bishopa.
22:53
Hned čtyři hráči Tampy byli velmi blízko mantinelu a proto se jeden z domácích beků odhodlal k pouhému vyhození puku obloučkem do středního pásma.
22:01
Až nyní se Detroitu podařil rychlejší přechod do útočného pásma, který vyústil pouze ve střelu z levého kruhu. Bishop si bez problémů poradil.
20:30
Anthony Manta nyní dobře zablokoval střelecký pokus Coburna. Přesto se domácí zatím nemohou natrvalo chopit kotouče.
20:07
Krátce po zahájení druhé třetiny skončila akce hostujícího celku ofsajdem a následně bal k vidění i menší strkanice. Vylučovat se ale nebude.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:34.
Je za námi úvodní perioda zápasu a spokojenější jsou zatím hosté. Ti totiž měli výborný vstup do utkání, neboť i díky zaváhání Petra Mrázka skóre ve 4. minutě otevřel Nikita Kučerov. Netrvalo dlouho a Steven Stamkos v čase 6:30 přidal druhou branku Tampy, když se prosadil z dorážky z předbrankového prostoru. Domácí však nesložili zbraně a v závěru třetiny snížil Frans Nielsen. Ten nejprve zatlačil na Hedmana a poté před bránou těžil ze skvělé přihrávky od mantinelu v podání Glendeninga.

Další trefu už jsme sice neviděli, ale tři zásahy během prvních 20 minut nám do dalšího pokračování zápasu dávají dobrou šanci na gólové hody.

Střely na bránu po 1. třetině

DET – 9
TBL – 11
20:00
19:48
Hraje se hlavně ve středním pásmu. Ani jeden celek se ne a ne usadit před bránou soupeře a zdá se tak, že další branku již v této periodě neuvidíme.
19:00
Hned po obdržené brance a vyhraném buly se do útoku vydala Tampa. Petr Mrázek si ale s nahozením Vladislava Naměstnikova v pohodě poradil.
18:41
Po chybě hostující defenzívy se však domácí dočkávají snížení. Nielsen nejprve skvěle za bránou atakoval Hedmana, který odehrál po mantinelu jen ke Glendeningovi a ten bleskově přihrával před Bishopa. Tam byl připravený FRANS NIELSEN, jenž prudkým bekhendem k tyči upravil pro skóre první třetiny. Asistence: Luke Glendening.
17:46
Velmi nevýrazné zakončení po komerční přestávce obstaral Sheahan. Bishop puk rychle vyklepal z lapačky a ještě ho stihl rozehrát.
17:15
Mrázka pro změnu opět prověřil aktivní Tyler Johnson. Český gólman si pomalu připisuje další a další zákroky, které by ho mohly uklidnit. Vstup do utkání přeci jenom nebyl zrovna z říše snů.
16:56
Nyní se domácí mohli dostat do velké šance. Anthona Manta šel s jedním ze spoluhráčů do přečíslení, avšak hned první přihrávku jako poslední instance Tampy vystihl Hedman.
16:24
Detroitu se však zatím nepodařilo přesunout touš do útočného pásma. Defenzíva hostujícího celku je více než pozorná.
15:54
Naměstnikov dobře zakombinoval s Kučerovem, nicméně poslední předávka u mantinelu už znamenala ztrátu kotouče.
15:26
Po jedné z dalších nepřesností sudí na chvíli přerušují utkání. Čas na další komerční přestávku.
14:48
Na druhé straně předvedl hezkou akci Glendening, jenž se chopil puku a krátkou jízdou se dostal až na hranici brankoviště. Zakončení v tísni už ale soupeř bezpečně pohlídal.
13:59
Mrázek opět nepředvedl ideální rozehrávku, když po mantinelu poslal puk jen na hůl Filppuly. Ten nahozením ze strany minul.
13:12
Naštěstí pro Detroit si Tampa v útočné pásmu nevedla o moc lépe. Opět vidíme poměrně velké množství nepřesností a hra se rychle přesouvá ze strany na stranu.
12:47
Jenže kromě jedné střely domácí v útočném pásmu nic moc nevymysleli a nyní se již musejí soustředit na defenzivní činnost.
11:58
Detroit skvěle napadal rozehrávku soupeře a ještě před modrou čárou se dostává ke kotouči. Bishop tak musí zůstat v pozoru.
11:29
Pasáž plná nepřesností nyní vyústila až v zakázané uvolnění, které špatnou přihrávkou o mantinel zavinil Victor Hedman. Hra se vrací k Bishopovi.
09:51
Aktivní Abdelkader před Bishopem znovu stačil tečovat nahození spoluhráče, ale skóre tohoto minisouboje se dostává do podoby 2:0 pro hostujícího brankáře.
09:36
09:35
Domácí hokejisté se pokusili vyhodit toho, že Boyle zlomil hokejku a Tampa bránila prakticky ve třech, avšak tdo Nielsenova zakončení skvěle padl Šustr!
08:54
Detorit se vrátil do útočného pásma. Další střelu však obstaral až Dylan Larin, jenž napálil blokujícího Callahana. Přesto se Rudá křídla nadále drží před Bishopem.
08:21
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry, ale stalo se tak i za cenu zjevného poranění Stevena Stamkose, jenž skloněn doputoval na střídačku. Puk mezi tím dobrým napadáním získal Palát, kterého ale Mrázek vychytal.
07:58
Justin Abdelkader mohl snížit! Americký útočník si po vyhraném souboji u mantinelu sjel před Bishopa, kterého však usměrněním Zetterbergovy rychlé nahrávky nepřekonal.
07:36
Uvidíme první přesilovou hru zápasu. Po nedovoleném bránění Slatera Koekkoeka (TBL) si ji zahrají domácí hokejisté.
07:15
Další pokus o přechod do útočného pásma skončil v podání Tampy zakázaným uvolněním. Záhy poté došlo k dalšímu přerušení a je tady komerční přestávka.
06:09
A je to 0:2! Český brankář Detroitu špičkou levého betonu vykopl střelu od modré čáry, ale kotouč se odrazil pouze před brankoviště odkud se bleskovou dorážkou do odkryté Mrázkovy svatyně prosadil STEVEN STAMKOS. To je pro domácí opravdu velmi špatný vstup do utkání. Asistence: Victor Hedman, Nikita Kučerov
05:59
Jason Garrison měl opravdu hodně prostoru, sjel si na vrchol pravého kruhu, avšak Petr Mrázek kotouč dokázal udržet mezi rukou a tělem.
05:19
Znovu si Detroit před Bishopem dokázal vytvořit solidní tlak, ale opět to nevedlo k nějakému zajímavějšímu zakončení. Bolts už spěchají zpátky do útoku.
04:48
Po dvou nepřesných zakončeních ze strany Detroitu hosté přesouvají hru zpátky před Mrázka. Ani na toho však zatím neletěla další střela.
03:30
Zcela z ničeho se Blesky dostávají do vedení. Petr Mrázek šel za bránu, ale puk se českému gólmanovi zastavit nepodařilo a dojíždějící NIKITA KUČEROV reagoval okamžitě. Zakončení do prázdné brány ruskému hráči nečinilo problémy. Asistence: Nikita Nestěrov, Vladislav Naměstnikov
02:37
Díky dobrému napadání se Detroit záhy ujal kotouče. Danny De Keyser ale bránu Bena Bishopa vůbec netrefil a puk si to podél mantinelu namířil až mezi modré čáry.
01:45
Tyler Johnson se dostal ke kotouči, nicméně střelou pod břevno trefil jen pravé rameno Petra Mrázka. Dorážky už se hosté nedočkali.
01:17
Výpad hostujících hokejistů končí ofsajdem. Úvodní minuta zápasu však nabídla poměrně zajímavé situace tak doufejme, že podobné budou i další minuty.
00:36
Dvě velmi dobré střely do zahuštěného předbrankového prostoru na druhé straně vyslal Ericsson. Také Ben Bishop si připravuje první úspěšný zákrok.
00:16
Hosté se velmi rychle natlačili do útočného pásma. Mrázek nejprve pouze vyrazil nahozením Šustra, ale poté do lapačky chytil pokus Victora Hedmana.
00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Green, Ericsson, Marčenko, Br. Smith, Sproul – Tatar, Zetterberg, Abdelkader – Glendening, Nielsen, D. Larkin – Nyquist, Helm, Mantha – Sheahan, Ott.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Šustr, Garrison, Nestěrov, Coburn, Koekkoek – Killorn, Palát, T. Johnson – Kučerov, Naměstnikov, Stamkos – Callahan, Filppula, Point – Boyle, Paquette, J.T. Brown.

Rozhodčí: Garrett Rank, Dan O’Rourke – Scott Driscoll, Scott Cherrey.

TAMPA BAY LIGHTNING

Ani hosté si momentálně nevedou tak dobře jak by se očekávalo a po nevyrovnaných výkonech se usadili na osmém místě Východní konference. Bolts sice mají stejný počet bodů jako pátý Washington, ale v jejich neprospěch mluví větší počet odehraných zápasů. Ofenzíva Tampy si i letos vede naprosto skvěle a nastřílela už 50 branek, ale v obraně to zatím skřípe. S 42 obdrženými góly se jedná o šestou nejhorší defenzívu konference.

DETROIT RED WINGS

Domácí hokejisté měli výborný vstup do sezóny, nicméně na přelomu října a listopadu přišla šňůra pěti zápasů bez jediného vítězství a Detroit rázem spadl mimo příčky zajišťující playoff. Momentálně jsou Rudá křídla na deváté pozici Východní konference, avšak od třináctého Toronta je dělí jen dva body. Největším problémem domácích je defenzíva, která inkasovala již 43 branek a v rámci konference je pátou nejhorší.

13.11.2016 Montreal – Detroit 5:0
11.11.2016 Detroit – Vancouver 3:1
9.11.2016 Philadelphia – Detroit 2:3 sn.
6.11.2016 Detroit – Edmonton 1:2
5.11.2016 Detroit – Winnipeg 3:5