Michael FROLÍK (CGY) 1+0, 2 střely, čas na ledě 13:39.

Calgary Flames: 20

1. třetina:

Edmonton Oilers: 10

Calgary Flames: 9
Utkání končí vítězstvím Edmontonu, který dnes soupeři nasázel sedm gólů. Právě to rozhodlo o tom, kdo se bude radovat z vítězství, obrana Calgary totiž nepůsobila zrovna jistě, navíc v domácím dresu prokázal svůj talent Connor McDavid, který se blýskl hned několika parádními akcemi a s bilancí 2+1 může být sám se sebou spokojen. Hosté ještě živili naději na body, když za stavu 4:6 zkusili hru v šesti, ale Jordan Eberle dokázal poslat puk do prázdné brány a rozhodnout tak o vítězství Edmontonu v poměru 7:4.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:38
Edmonton právě vstřelil branku!
JORDAN EBERLE trefuje z vlastní třetiny odkrytou branku soupeře a je rozhodnuto. Asistence: Darnell Nurse.
58:24
Brian Elliott opouští branku, hosté to zkouší v šesti.
57:12
Na druhé straně se dostal ke střele Versteeg, ale ta byla zablokována.
56:02
Adam Larsson pálí od modré, z pravé strany, branku Elliotta ale netrefuje.
55:00
Poslední pětiminutovka třetí třetiny, Lucice nyní vychytal Elliott.
53:12
Talbot musí zasahovat proti střele Bennetta, puk se odráží a domácí ho dostávají ze třetiny.
52:53
Michael Frolík si najížděl na levé straně do útočného pásma, přesně přihrávky se ale od Boumy nedočkal.
52:40
TJ Brodie za brankou svého týmu, vyčkává s rozehrávkou.
51:29
Calgary právě vstřelilo branku!
DENNIS WIDEMAN neuspěl z levé strany, puk se k němu ale dostal podruhé a ze stejného místa poté již překonal Talbota, byť puk byl lehce přizvednutý bránícím hráčem. Asistence: TJ Brodie a Mikael Backlund.
51:15
Calgary v útočném pásmu, střela Widemana z levé strany, Talbot vyráží.
50:59
Hra se opět přerušuje, je pískán ofsajd Calgary, sudí hru vykazují do středního pásma.
50:37
Mark Giordano neudržel útočné pásmo a musí s pukem zpět do střední třetiny.
50:14
Zack Kassian dostává dvouminutový trest za podražení Gaudreaua.
50:14
Po střele Sama Bennetta, z pravé strany, přerušují sudí hru a bude se vylučovat.
49:40
A pozor, nyní se bude vylučovat v sestavě Edmontonu.
49:30
Edmonton vede již o tři góly, navíc nyní skóroval i při přesilové hře, což se počítá.
49:00
Ryan Nugent-Hopkins sice ztratil puk u pravého mantinelu, ale ten se odrazil před pozorného JESSE PULJUJÄRVIHO, který pohotovou střelou, z pravého kruhu pro vhazování, překvapil Briana Elliotta. Bez asistence.
48:18
Milan Lucic inkasoval u branky Briana Elliotta nepříjemný úder do tváře, ale nepíská se.
47:49
Calgary si vytvořilo tlak, který ale končí zbytečným faulem Bennetta.
46:10
Sean Monahan netrefuje branku z levé strany, Calgary zůstává v útočném pásmu.
45:39
Hra přerušena, zřejmě zásah střídačky Edmontonu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:20
Michael Frolík ztrácí puk v útočném pásmu, domácí mohou zaútočit.
44:59
Brian Elliott pomáhá v rozehrávce svého týmu.
44:30
Souboj ve středním pásmu, puk se dostává do třetiny Calgary, hosté ho ale mají pod kontrolou.
43:35
Connor McDavid se dostal do zakončení, z pravé strany si nabruslil před Elliotta, ale fantastickým obranným zákrokem se blýskl vracející se Dennis Wideman, který hokejkou zabránil puku v cestě za záda Elliotta.
43:15
Sean Monahan dostává puk ze třetiny, potřebuje ale střídat, tak pouze nahazuje puk na Talbota.
42:42
41:56
Ryan Nugent-Hopkins zavezl puk do útočného pásma, ale hosté ho okamžitě vrací zpět do středního pásma.
41:24
Vhazování před Talbotem, domácí získávají puk.
40:42
Dennis Wideman oslabuje svůj tým v úvodu třetí třetiny, dvouminutový trest za nedovolené bránění.
40:01
Další třetina začne přibližně v 6:41.

2. třetina:

Calgary Flames: 20.
Diváci v Rogers Place se musí hokejem bavit. K vidění je spousta krásných akcí a samozřejmě i gólů. Navíc domácí Olejáři vedou po čtyřiceti minutách stále o dvě branky, tentokrát již 5:3 a co víc, dvakrát se prosadil i opěvovaný Connor McDavid! Calgary dokázalo srovnat dvěma góly v oslabení, ale právě McDavid vstřelil zatím poslední dva rozdílové góly.
40:00
39:45
39:21
Calgary ztrácí pásmo, dobrá práce Marka Letestu.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:24
Mark Giordano pálí od modré, ale Cam Talbot je pozorný a chytá, hra přerušena.
38:12
Puk ve středním pásmu, hosté formují útočnou akci.
37:45
Hosté si zahrají přesilovou hru, Andrej Sekera nestačil v souboji na Stajana, kterého musel zahákovat.
37:29
36:49
Sean Monahan dostává puk alespoň do středního pásma.
36:27
Leon Draisaitl dostal ukázkový pas od McDavida, branku ale z pravé strany netrefil.
35:58
Hosté dostávají puk ze třetiny a spěchají na střídačku, ve druhé třetině to mají dál, než domácí.
35:29
Opět se vylučuje, na trestnou lavici zamíří Dougie Hamilton, který zahákoval Andreje Sekeru.
34:33
Není co řešit, CONNOR MCDAVID si parádně zamíchal před Elliottem, aby ho poté překonal parádní střelou nad pravé rameno, gólman Calgary absolutně bez šance. Bez asistence.
34:33
Pozor, Connor McDavid se dostal do úniku, byl při tom faulován a je tu trestné střílení!
33:57
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dennis Wideman – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Benoit Pouliot – 2 min., nesportovní chování).
33:57
33:57
33:57
Za brankou Edmontonu se strhla menší potyčka, vidíme tam Zacka Kassiana, je tam také Matthew Tkachuk, Alex Chiasson...
33:30
Connor McDavid opět na ledě, Brian Elliott má ale puk ve své lapačce a rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.
32:17
Brankové hody pokračují, Brian Elliott vyráží střelu Russella, z pravé strany se ale k odraženému puku dostal CONNOR MCDAVID, který ho bekhendem poslal do branky. Asistence: Andrej Sekera a Kris Russell.
31:06
30:51
Druhý gól hostů při vlastním oslabení, parádním sólem se blýskl Backlund, který z vlastní třetiny najel až před Talbota, ten sice jeho střelu vyrazil, ale z ničeho nic se k dorážce dostal MICHAEL FROLÍK, jež doklepl puk do branky, mezi betony gólmana. Asistence: Mikael Backlund a Mark Giordano.
30:15
Puk míří až za branku Edmontonu, oba týmy střídají.
29:43
Benoit Pouliot byl v dobré pozici, možná stačilo jen trefit odkrytou branku Calgary, což ale bekhendem, z pravé strany, nedokázal.
29:06
Další nedovolený zákrok na kapitána Edmontonu, již nyní hvězdného Connora McDavida! Dougie Hamilton jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.
28:59
28:26
Chybu domácích v rozehrávce dokázal při vlastním oslabení potrestat TROY BROUWER, který se dostal sám před Talbota, jehož překonal střelou nad lapačku. Bez asistence.
27:42
Nyní se již domácí usadili v útočném pásmu.
27:20
Patrick Maroon pokazil přihrávku ve středním pásmu, akce Olejářů tak musí začít od vlastní branky.
26:59
Mark Giordano dostává dvouminutový trest za držení Connora McDavida.
26:42
Domácí v šesti, hosté budou hrát v oslabení, Olejáři se drží v útočném pásmu.
25:20
Nádherná zadovka Connora McDavida zpoza branky Flames, kde zakončuje Jordan Eberle, ale toho dokázal Brian Elliott vychytat, parádní akce, parádní zákrok gólmana Calgary.
25:15
Drtivá převaha Calgary vyjádřena i počtem střel na branku – 9:0 ve prospěch Flames!
24:19
Troy Brouwer zkouší pozornost Cama Talbota, ten přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.
23:20
Puk ve středním pásmu, ale na hokejkách hráčů Calgary, kteří získali vítr do plachet díky přesilové hře.
22:21
21:58
Calgary hraje tuto přesilovou hru velmi dobře, v podstatě stále v útočném pásmu.
21:35
Matthew Tkachuk pálí od modré, ale branku netrefuje a puk se svezl po mantinelu ven ze třetiny.
21:15
Cam Talbot dokázal, ve spolupráci s Davidsonem, udržet puk před brankovou čárou, Gaudreau, ani Monahan se nedokázali prosadit.
20:48
Hosté v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.
20:21
Patrick Maroon dostává naražení na mantinel dvě minuty a hosté si zahrají přesilovou hru.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:40.

1. třetina:

Calgary Flames: 9.
První třetina nabídla pohledný hokej, kde se hlavně útočilo. Oba týmy se tlačily dopředu, velmi aktivní byli hlavně domácí, kteří se dostávali často do útočného pásma. Ač se podařilo Calgary celkem rychle odpovědět na první gól domácích, dokázali Olejáři vstřelit další dva góly a po první dvacetiminutovce tak zaslouženě vedou 3:1.
20:00
19:24
Giordano pálí z levé strany, ale Anton Slepyšev dokázal střelu zablokovat.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:21
Benoit Pouliot s pukem na levé straně, v útočném pásmu, jeho střelu dokázal Elliott vytěsnit vedle branky.
18:01
Dennis Wideman se dostal ke střele z pravé strany, Cam Talbot má puk ve své lapačce a přerušuje hru.
17:30
Jenže Jesse Puljujärvi odvedl dobrou práci na modré, kde dokázal vybojovat puk a dostat ho ze třetiny.
17:19
Michael Frolík vybojoval puk za brankou Talbota a tím i útočné pásmo.
16:51
Vhazování ve třetině Oilers, puk získávají domácí, kteří jdou hned do útoku.
15:58
Connor McDavid zkoušel bekhendem, z pravé strany, překonat Elliotta, ale puk skončil vedle branky.
15:20
První bitka v zápase, domácí Milan Lucic a hostující Deryk Engelland, bylo to ale spíše takové propagační, žádné zuřivé údery, každopádně oba dostávají osobní pětiminutové tresty.
15:20
15:12
Connor McDavid našel parádním pasem ZACKA KASSIANA, který se dostal za obranu Calgary a svůj nájezd zakončil povedeným bekhendovým blafákem. Asistence: Connor McDavid a Oscar Klefbom.
14:25
Jesse Puljujärvi urputně bojoval o puk v útočném pásmu, ale Dougie Hamilton byl úspěšnější.
14:09
Leon Draisaitl dostává puk ze třetiny a domácí jdou do útoku.
12:13
Kris Russell spíše nahazuje puk na Elliotta, který přerušuje hru, komerční přestávka.
11:25
Stajan s Brodiem rozehrávají, ale Frolík je atakován ve středním pásmu a nedokázal puk odehrát.
10:44
Ryan Nugent-Hopkins netrefuje z pravé strany branku Calgary, hosté dostávají puk ze třetiny.
09:12
Hra přerušena, puk skončil na střídačce Edmontonu, bude se vhazovat ve střední třetině.
08:43
Puk se od Talbota odráží a míří ze třetiny Oilers.
07:57
Edmonton v útočném pásmu, ale ne na dlouho, puk míří ze třetiny Calgary.
06:19
Deryk Engelland zkouší pozornost Talbota, ten chytá a přerušuje hru, následuje první reklamní přestávka v zápase.
05:55
Dennis Wideman zablokoval střelu McDavida.
05:34
Hosté sice přečkali oslabení, pak ale chybují v útočném pásmu, domácí šli do protiútoku, který zakončil gólovou střelou, z pravé strany, TYLER PITLICK. Asistence: Kris Russell a Adam Larsson.
05:22
05:10
Calgary se zatím velmi dobře brání, soupeře nepouští do zakončení.
04:18
Nugent-Hopkins se snažil před Elliottem zakončit, puk se odráží a mizí ze třetiny.
04:01
Olejáři v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.
03:22
Je tu ale první vyloučení v zápase, Matthew Tkachuk dostává dvouminutový trest za naražení na mantinel.
03:08
TJ Brodie drží puk u pravého mantinelu, v útočném pásmu.
02:33
Eberle dostává puk do útočného pásma, ale tam o něho zase přichází.
01:46
Blesková odpověď hostů, ALEX CHIASSON se dostal z levé strany před Talbota, kterého dokázal překonat střelou mezi betony. Asistence: Lance Bouma a Matt Stajan.
01:10
Skvělý start domácích Olejářů, střelu Draisaitl od modré tečuje před Elliottem PATRICK MAROON a puk končí v brance Calgary. Asistence: Leon Draisaitl.
00:39
Vzápětí ale odpískán icing Edmontonu.
00:31
Puk za brankou Oilers, Talbot pomáhá v rozehrávce.
00:01
Zní kanadská hymna, začátek zápasu se konečně přiblížil.
Na ledě Rogers Place legendy Edmontonu – Wayne Gretzky a Mark Messier.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Davidson – Lucic, McDavid (C), Eberle – Pouliot, Nugent-Hopkins, Slepyšev – Maroon, Draisaitl, Puljujärvi – Pitlick, Letestu, Kassian.

Calgary Flames: Elliott (Johnson) – Giordano, Wideman, Brodie, Engelland, Grossmann, Hamilton – Gaudreau, Monahan, Versteeg – Tkachuk, Bennett, Brouwer – Ferland, Backlund, Frolík – Bouma, Stajan, Chiasson..
Oba týmy mají za sebou sérii přípravných zápasů a právě do nich vstoupily vzájemným dvojutkáním. Edmonton uspěl 26. září v Calgary 2:1 a na svém ledě 4:2. Pak Olejáři dvakrát prohráli, ale závěr přípravy se jim povedl a po třech výhrách si hodně zvedli sebevědomí.
Calgary se z dvou porážek od Edmontonu rychle oklepalo a poté porazilo Winnipeg 3:0 a Vancouver 2:1. S Winnipegem se pak utkal ještě jednou, ale to se již radovali Jets po výsledku 4:0. Stejným výsledkem skončila i "odveta" s Vancouverem na závěr přípravy.
Víteje u on-line přenosu utkání základní části nového ročníku NHL, v němž EDMONTON OILERS přivítá na svém ledě CALGARY FLAMES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.