V tomto zápase jsme sledovali, jak si domácí Edmonton Oilers dokázal jednoznačně poradit s Chicagam Blackhawks. Domácí hokejisté dokázali ve všech třetinách skórovat, brankář Cam Talbot pochytal všech 31 střel soupeře a zcela po zásluze se stal druhou hvězdou večera. Střelecky aktivnější (31:27) Chicago nedokázalo vstřelit ani gól.
59:25
Už se pravděpodobně nic nestane, hosté hrají přesilovou hru, ale na zdramatizování zápasu nemají síly ani čas.
58:57
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., krosček).
58:35
Edmonton právě vstřelil branku!
Pátou branku přidávají domácí v přesilové hře. Jordan Eberle dostal kotouč na kruh, poslal jej před branku, kde byl Milan Lucic. Ten bruslí zpracoval puk pro LEONA DRAISAITLA, který neměl se zakončením problém. Po pěkné akce vedou domácí 5:0. Asistence: Milan Lucic a Jordan Eberle.
58:19
Oscar Klefbom se dostal ke střele od modré čáry, hostující brankář předvedl jistý zákrok.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:25
Takticky hrají domácí hokejisté ve třetí třetině velmi dobře, svému soupeři nedávají mnoho prostoru pro zakončení.
57:06
Domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
56:45
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Vinnie Hinostroza – 2 min., hákování).
56:14
Chicago Blackhawks odehrálo jen na icing. Buly před Corey Crawfordem.
55:43
24:30, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, aktivnější jsou hosté.
55:20
Nick Schmaltz hledal spoluhráče připraveného z předbrankového prostoru na střelu, ale do přihrávky na poslední chvíli vložil jeden z domácích hráčů hůl.
54:12
Kris Russell hraje takticky s kotoučem za svou brankou a hledá spoluhráče na útočné modré. Domácí přechod do útočného pásma se nepovedl. Následuje postavení mimo hru.
53:23
Sledujeme klidnou pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. Domácí hráči vedou o čtyři branky a míří za výhrou v tomto zápase. Hosté se snaží, ale Cam Talbot v brance Oilers podává velmi dobrý výkon.
52:44
Duncan Keith přenechal kotouč Patricku Kaneovi, jehož střela byla snadnou prací pro domácího brankáře.
52:18
Duncan Keith měl kotouč na útočné modré čáře, ale ke střele na branku se nedostal. Trefil totiž prvního před sebou stojícího hráče.
51:00
Další minuta hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Domácí míří k poklidné výhře v tomto zápase.
50:23
Když už se Chicago dostane do útočného pásma, tak má velký problém se střelbou. Chybí důraz i přesnost.
49:36
Momentálně není k vidění mnoho zajímavého dění na ledové ploše. Ani jeden celek se nedostává do velkých šancí. V poklidném tempu se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.
48:44
Edmonton Oilers přidal další branku a celkem neohroženě míří za výhrou v tomto zápase. Hostujícímu týmu nevyšlo zatím vůbec nic.
47:17
Tento moment si bude hostující brankář poměrně dlouho pamatovat. ANTON SLEPYŠEV se dostal do zakončení z velkého úhlu a jeho rána končí v brance. Puk se dostal ke vzdálenější tyčce. Asistence: Jesse Puljujärvi, Leon Draisaitl.
46:13
Chicago se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma, domácí hrají velmi dobře takticky.
45:44
Jordan Eberle vybojoval puk v útočném pásmu, kde se pokoušel oslovit přesným pasem spoluhráče. To se mu ovšem nepodařilo.
45:00
Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč. Chicagu nelze odepřít snaha s výsledkem něco udělat. Blackhawks narážejí na výborně hrající obranu domácích.
44:20
Pro hosty mohlo být nyní ještě hůře, do zajímavé střelecké pozice se probojoval Anton Slepyšev. Jeho rána zápěstím se od horní tyčky odrazila mimo branku.
43:44
Hostující celek musí zlepšit hru, pokud chce pomýšlet na zdramatizování zápasu.
43:21
Connor McDavid se probojoval do zakončení, brankář Chicaga byl pozorný a mezi betony nenechal prostor.
41:52
Sledujeme rychlý hokej z kryje třetí třetiny. Mnoho šancí k vidění není. Takticky hrají domácí hokejisté velmi dobře.
40:46
Hostující celek se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli rychlý hokej, v samotném závěru periody hráli domácí přesilovou hru. Na jejím konci se dokázal prosadit Andrej Sekera, díky jehož brance vedou domácí 3:0. Výborný výkon podává brankář Edmontonu Cam Talbot.
40:00
39:52
Domácí přidávají třetí branku na samotném konci přesilovky. ANDREJ SEKERA rychlou střelou prostřelil hostujícího brankáře a Edmonton vede 3:0. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Drake Caggiula.
39:20
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:57
Jordan Eberle se znovu dostal do zakončení, brankář hostů kryje.
38:38
Jordan Eberle aní Milan Lucic nedokázali své střelecké pokusy přesněji zamířit. Sledujeme aktivní hru domácích a hosté se musí s vypětím všech sil bránit.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Domácí mají k dispozici početní výhodu.
37:52
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Marcus Krüger – 2 min., podražení).
37:22
Branka Edmontonu byla posunuta, a tak je přerušená hra. Rozhodčí musí brankovou konstrukci vrátit na původní místo, pak bude pokračovat závěru druhé třetiny.
37:00
Vinnie Hinostroza to zkoušel od modré, brankáře Oilers překonat nedokázal.
36:31
Brent Seabrook pracuje v tomto zápase výborně na obou koncích hrací plochy. Před oběma brankami je platným hráčem.
36:00
Zack Kassian se pokoušel využít chybné rozehrávky obránců Chicaga. Do zakončení se tento útočník Edmontonu probojovat nedokázal.
35:32
Sledujeme finální část druhé třetiny, hostující celek hraje dál svou aktivní hru, nyní se ovšem dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí si tak mohou na malý moment oddechnout.
35:01
Znovu domácí brankář zastavuje hru, bude se vhazovat v obranném pásmu Oilers.
34:14
Corey Crawford musel na druhé straně zasahovat. Connor McDavid poslal puk do druhé vlny, v níž byl Anton Slepyšev. Jeho tvrdá rána se odrazila od výstroje brankáře zpět do hry.
33:52
Vinnie Hinostroza se probojoval do výborné střelecké pozice, obehrál Oscara Klefboma a dostal se až před Cama Talbota. Domácí brankář si připisuje na své konto další výborný zákrok.
33:23
Cam Talbot kryje další střelecký pokus Chicaga. Střela ze střední vzdálenosti mu neudělala příliš velké starosti.
32:41
Marián Hossa nedokázal vybojovat nahozený kotouč do útočného pásma. Ale podařilo se mu zbrzdit akci domácích, jeho spoluhráči vystřídali, a tak mají hosté na ledě čerstvé síly.
32:22
Sledujeme rychlý hokej, domácí brankář má na svém kontě již 25 úspěšných zákroků a dál musí být pozorný. Hosté se snaží s výsledkem něco udělat.
31:17
Arťom Anisimov se dostal do útočného pásma, ale jeho zakončení nebylo z nejpřesnějších. Střeleckému pokusu chyběl důraz.
30:30
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí hokejisté stále drží dvoubrankové vedení. Hostům nelze odepřít snahu, ale Cam Talbot chytá ve velké pohodě.
30:17
Další zákrok domácího brankáře, tentokrát si dokázal poradit se střelou zkušeného Jonathana Toewse. Následovat bude komerční přestávka.
29:53
Nyní se hosté dostali do útočného pásma a pokoušejí se něco vymyslet před brankou Cama Talbota. Domácí brankář je pozorný.
28:54
Edmonton se dostal do postavení mimo hru, následovat bude komerční přestávka.
28:30
Jesse Puljujärvi hledal před brankou postaveného spoluhráče, ani jedna z jeho dvou přihrávek se neujala.
28:03
Hra se přelévá ze strany na stranu, diváci sledující tento zápas přímo v hale se rozhodně nenudí.
27:17
Patrick Kane se zjevil před brankou Oilers z ničeho nic. Domácí brankář situaci velmi dobře vyhodnotil, na led šel poměrně pozdě, a tak měl velmi ztíženou pozici hostující útočník.
26:40
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Ani jeden celek nechce udělat chybu. Brent Seabrook si připsal výborný obranný zákrok.
25:17
Úvod druhé třetiny hodně ovlivnilo vyloučení domácího hráče. V přesilovce výborně hráli hosté, ale nedokázali najít recept na obranu Edmontonu.
25:10
Domácí odehráli jen na icing. Buly před brankou Edmontonu.
24:50
Cam Talbot toho mnoho neviděl, najednou se kotouč objevil v jeho brankovišti a výborně jej vykopl betonem.
24:40
24:10
Patrick Kane se pokoušel dopravit kotouč za brankovou čáru, brankář domácího týmu zastavil jeho střelu betonem.
23:45
Cam Talbot má plné ruce práce, hostující celek hraje v přesilové hře velmi dobře. Domácí se musí bránit.
23:06
Brent Seabrook se dostal v přesilové hře do zakončení. Jeho rána od modré čáry se mezi tři tyče nevešla.
22:40
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Hendricks – 2 min., sekání). Naprosto zbytečný faul po přerušení hry.
22:40
Vinnie Hinostroza se dostal ke střele od modré, brankář domácích byl připravený.
22:15
Zack Kassian se dostal do zakončení, hostující brankář Corey Crawford se nenechal překonat. Útočící hráč následně posunul neúmyslně branku.
21:24
Domácí mají kotouč pod kontrolou v obranném pásmu a hledají cestu cestičku, kterou by vedli útočnou akci.
21:05
Connor McDavid vymyslel zajímavou kombinaci, na jejímž konci byla nepřesná střela od modré čáry.
20:27
Vhazovalo se ve středním pásmu, aktivněji hrají domácí. Milan Lucic protečoval kotouč do útočného pásma.
20:01
Domácímu týmu výborně vyšla první třetina, díky brankám Oscara Klefboma a Leona Draisaitla vede Edmonton po první třetině nad Chicagem 2:0. Cam Talbot zatím kryl všechny střely hostů.
20:00
19:50
Už se nic nestane.
19:26
Díky brance v přesilové hře jdou domácí do dvoubrankového vedení. Connor McDavid našel na modré čáře stojícího Oscara Klefboma, jehož tvrdou střelu před brankou tečoval LEON DRAISAITL. Asistence: Oscar Klefbom, Connor McDavid
19:00
Probíhá poslední minuta hry v této třetině. Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu.
18:25
Connor McDavid se odhodlal k nádherné samostatné akci, jen do zakončení se probojovat ve velké rychlosti nedokázal. Krásná samostatná akce.
18:00
Do konce první třetiny zbývají dvě minuty a domácí celek se nikam nežene, naopak rozvážně a v poklidu hraje v početní výhodě.
17:40
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jonathan Toews – 2 min., hákování). Závěr první třetiny dohrají hostující hokejisté v početní nevýhodě.
17:26
Sledujeme rychlý hokej v závěru první třetiny. Kotouč končí v ochranné sítí nad brankou Edmontonu. Buly před brankářem domácích.
17:00
Artemij Panarin hledal na druhé straně útočného pásma Arťoma Anisimova, ke kterému si přihrávka vinou výborného obranného zákroku soupeře nedostala.
16:13
Chicago Blackhawks odehrálo jen na icing. Vhazovat se bude v jeho obranném pásmu. Bránící se celek vybojoval puk, a tak se směr hry otáčí.
15:47
Oscar Klefbom se dostal do zakončení. Jeho rána od modré byla pravděpodobně ještě tečovaná. Kotouč změnil směr a nakonec končí mimo branku.
15:00
Kris Russell prodloužil kotouč do útočného pásma soupeře a šel střídat. Následně se do zakončení na druhé straně probojoval Patrick Kane. S jeho pokusem si brankář Cam Talbot poradit dokázal.
14:25
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části první třetiny. Domácí hokejisté vedou o jednu branku.
13:30
Tyler Motte vybojoval kotouč ve středním pásmu, čímž založil akci pro své spoluhráče. Cam Talbot musel být pozorný, protože hostující tým střílí z každé pozice.
13:15
Leon Draisaitl se z ničeho nic dostal do zakončení. Corey Crawford byl připravený a jeho zakončení dokázal zastavit.
12:57
Po zákroku domácího brankáře bude následovat komerční přestávka. Střelecky jsou aktivnější hráči Edmontonu, v tomto ohledu vedou 8:7.
12:10
Artemij Panarin se dostal k samostatné akci, puk z obranného pásma zavezl do útočného, ovšem zakončit se mu nepodařilo.
11:43
Vyloučený Michal Kempný se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.
11:02
Andrej Sekera našel Connora McDavida, který se pokoušel o rychlé zakončení od modré. Rána se mu vůbec nepovedla, ale hosté nedokázali vyhodit puk.
10:40
Polovina přesilové hry domácích je pryč. Do jediné výraznější šance se dostal Connor McDavid.
10:10
Chicago Blackhawks dostává puk do středního pásma, následně domácí vrací hru za svou branku, odkud zakládají další útočnou akci. Blackhawsk střídají.
09:57
Connor McDavid se dostal v přesilové hře do zakončení. Jeho střelu zápěstím brankář dokázal zastavit. Vhazovat se bude znovu v útočném pásmu Edmontonu.
09:43
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Michal Kempný – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
09:35
Hosté špatně rozehráli akci, následoval icing. Buly před brankou Chicaga vyhráli domácí a do zakončení se probojoval Patrick Maroon. Neuspěl.
09:20
Jesse Puljujärvi a jeho formace se dostala do útočného pásma, ale výrazněji se prosadit nedokázala.
08:47
Ke střele se propracoval také Marián Hossa. Ani jeho pokus neznamená vyrovnání, Cam Talbot byl pozorný a puk odrazil mimo branku.
08:22
Vinnie Hinostroza se nakonec dostal do zakončení, ale brankář Edmontonu byl připravený a kryje jeho ránu.
07:45
Richard Pánik dostal puk do útočného pásma, kde hrají už jeho spoluhráči. Vinnie Hinostroza se pokoušel dostat do zakončení, přihrávka na něj však byla nepřesná.
07:30
Komerční přestávka.
07:14
Sledujeme rychlý hokej, puk je v obranném pásmu domácích, oba týmy střídají. Následně se Oilers dostali do postavení mimo hru.
06:34
Zack Kassian vybojoval kotouč za brankou soupeře, následoval pas na modrou a střela. Corey Crawford byl připravený a kryje další pokus domácích.
05:39
Arťom Anisimov se s kotoučem na holi dostal do útočného pásma, ale zakončit nedokázal. Domácí obránci k němu rychle přistoupili,a tak neměl prostor pro střelu.
05:01
Hosté se dostali ke střele od modré čáry, kotouč byl před brankou ještě tečovaný. Ovšem mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
04:20
Jordan Eberle se dostal do zakončení na druhé straně, zkoušel to z velkého úhlu, Corey Crawford byl připravený a utěsnil prostor u bližší tyčky.
04:08
Patrick Kane se dostal do dobré střelecké pozice, vybruslil si na střed hrací plochy, vylepšil svou pozici, ale vystřelil jen do míst, kde byl Cam Talbot.
03:36
Chicago Blackhawks se snaží rychle vyrovnat, ale jeho hru kazí poměrně velké množství nepřesností. Hosté měli buly před brankou soupeře, ale prohráli.
02:39
Domácí hokejisté se rychle po začátku zápasu dostávají do vedení. Akci začal Connor McDavid, který se s pukem dostal do útočného pásma, zakončit nemohl, a tak poslal pas na modrou čáru, kde byl OSCAR KLEFBOM. Jeho rána končíá v brance, Corey Crawford nedokázal zasáhnout. Asistence: Connor McDavid, Matt Benning.
01:35
Úvod zápasu nabízí poměrně rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Šancí ovšem k vidění není mnoho.
01:22
Vhazování před Corey Crawfordem. Jeho spoluhráči vyhráli souboj o puk, a tak se směr hry otáčí.
00:50
Jonathan Toews zůstal volný před domácí brankou, od spoluhráče dostal přihrávku, ale jeho zakončení nebylo nejpřesnější. Branku trefil, ale jen prostor, kde byl brankář.
00:24
Vhazovalo se ve středním pásmu, domácí vybojovali kotouč, ale do zakončení se nedostali.
00:01
Zápas začne o něco později, což je u NHL zvykem.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Lucic, McDavid, Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins, Eberle – Kassian, Draisaitl, Slepyšev – Hendricks, Caggiula, Pitlick.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, B. Campbell, Kempný, Seabrook, Hjalmarsson, Forsling – Schmaltz, Toews, P. Kane – Panarin, Anisimov, Hossa – Rasmussen, Krüger, Motte – Hartman, Pánik, Hinostroza..
Nejproduktivnějším hráčem domácích je s dvaadvaceti body Connor McDavid, na druhé straně je to Patrick Kane s dvaceti body.
V tabulce Západní konference jsou domácí první (8-5-2-4; 28 bodů) a hosté čtvrtí (9-1-1-8, 21 bodů).
Edmonton Oilers z posledních pěti zápasů prohrál čtyři. Nestačil na Dallas Stars 2:3, New York Rangers 1:3, Anaheim Ducks 1:4 a Los Angeles Kings 2:4. V posledním zápase Edmonton vyhrál nad Dallasem Stars 5:2.
Chicago Blackhawks z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Montrealem Canadiens 3:2, Calgary Flames 3:2 a Vancouverem Canucks 4:3 v prodloužení. Nestačilo na Washington Capitals 2:3 v prodloužení a Winnipeg Jets 0:4.
Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům NHL co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.