Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas poměrem 5:2. Connor McDavid zaznamenal dvě gólové přihrávky, celkově tak v této sezóně zaznamenal sto bodů. Jordan Eberle si připsal hattrick.
59:56
Connor McDavid se usmívá, spokojení jsou i jeho kolegové.
59:50
Richard Bachman ještě jeden pokus domácích kryje. Deset sekund nás dělí od konce základní části NHL 2016-2017.
59:20
Fanoušci vstávají ze svých sedadel, novináři musí také, není vidět vůbec nic.
59:00
Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry.
58:42
Milan Lucic přišel v útočném pásmu o kotouč, následně jej ale domácí rychle získali zpět.
58:16
Vancouver se snaží západ dohrát se cítí, ale i hráči Canucks vědí, že výkon nebyl optimální.
58:00
Dvě minuty zbývají do konce zápasu, kotouč pod kontrolou mají domácí.
57:24
Mexická vlna obíhá stadionem, fanoušci si závěr zápasu užívají.
57:03
Domácí fanoušci jsou spokojení s výsledkem tohoto zápasu, Edmontonu se podařilo snad úplně všechno.
56:34
Jordan Eberle našel Milana Lucice, který se nedokázal probojovat do útočného pásma, hra je přerušena.
56:00
Čtyři minuty zbývají do konce základní hrací doby a já si troufám napsat i do konce zápasu.
55:23
Andrej Sekera má kotouč pod kontrolou za svou brankou, nikam se nežene. 42:14, střelecky jsou jednoznačně aktivnější domácí hokejisté.
54:46
Pro postavení mimo hru je akce přerušena, vhazovat se bude v ve středním pásmu.
54:35
Mnoho šancí už k vidění není, zápas se dohrává v poklidném tempu.
53:45
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Zápas se v poklidném tempu dohrává. Domácí tento duel vyhrají.
52:43
Adam Larsson od modré čáry minul tyčku branky soupeře. Edmonton hraje velmi dobře.
52:16
Další příležitost pro domácí. Anton Slepyšev to nemyslel vůbec špatně, ale nedokázal přesněji zakončit.
51:48
Domácí jsou nyní v útočném pásmu. Zack Kassian se po výborném pasu spoluhráče dostal do střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit.
51:29
51:16
Jeden z hostujících hráčů se při vlastním oslabení dostal ke kotouči, jeho rána trefila tyčku domácí branky.
50:36
Oscar Klefbom a Milan Lucic kombinují před brankou Vancouveru. Do střelecké pozice se ale domácí probojovat nemohou.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí hokejisté vedou o tři branky, mají k dispozici přesilovou hru.
49:29
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 2 min., sekání).
49:15
Jayson Megna se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána bez přípravy končí vysoko nad.
48:42
Benoit Pouliot se z ničeho nic probojoval do střelecké pozice, ale jeho pokus dokázal výborně zastavit brankář Canucks,
47:30
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí celek kontroluje dění na ledové ploše.
46:49
Zack Kassian se odhodlal ke střele od modré, jeho ránu brankář kryje. Komerční přestávka.
45:34
Bo Horvat se propracoval do střelecké pozice, kotouč nedokázal přesněji vyslat na branku, nechybělo mu mnoho.
45:22
Richard Bachman kryje další střelecký pokus domácích, Edmonton kontroluje hru, v zápase mu vyšlo snad všechno co chtěl.
44:51
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Spokojenější jsou pochopitelně příznivci Oilers.
42:35
Vancouver právě vstřelil branku!
Nyní se prosazují hostující hokejisté. Čistě vyhrál buly v útočném pásmu Bo Horvat, puk poslal na modrou, kde byl NIKITA TRJAMKIN. Jeho rána z první na vzdálenější tyč překvapila brankáře Brossoita, který nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Bo Horvat.
41:50
Edmonton právě vstřelil branku!
Connor McDavid vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu, přebruslil hrací plochu a v útočné třetině přihrál do míst, kde byl LEON DRAISAITL. Jeho rána se štěstím proklouzla za brankovou čáru. Stý kanadský bod v této sezóně pro McDavida. Asistence: Connor McDavid.
41:10
Vancouver před sebou nemá vůbec snadný úkol, pokud chce zápas zdramatizovat. Musí zlepšit útočnou hru, hrát aktivněji a hlavně zjednodušit hru, neboť kvůli složitým kombinacím se mnohdy Canucks nedostanou ke střele.
40:31
Výborně vstoupili domácí hokejisté do třetí třetiny, po půlminutě hry dává po krásné akci spoluhráčů gól JORDAN EBERLE, který tak zkompletoval hattrick. Druhý ve své kariéře v NHL. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Milan Lucic.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají hostující hokejisté, kteří prohrávají o dvě branky.
40:01
Po čtyřiceti minutách vedou domácí hokejisté 3:1 a míří za výhrou v tomto zápase. Domácí celek se může spolehnout na svou defenzivní hru.
40:00
39:34
Zack Kassian nedokázal v útočném pásmu nic vymyslet, hra zde končí.
39:20
Edmonton drží hru daleko od vlastní branky.
39:00
To už běží poslední minuta hry.
38:36
Richard Bachman kryje další pokus od modré čáry, autorem střely je domácí Leon Draisaitl.
38:00
Domácí hokejisté hrají zodpovědně ve svém obranném pásmu, Connor McDavid se snaží vytvořit si další pozici a proměnit ji.
37:48
V poklidném tempu se dohrává prostřední třetina.
37:24
Connor McDavid našel výborně najetého Milana Lucice, jehož pokus končí jen malý kousek mino branku.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:45
Anton Slepyšev neudržel útočné pásmo, kotouč mu na modré čáře přeskočil hokejku, a tak musí Edmonton útočnou třetinu vyklidit.
36:27
Connor McDavid se protlačil do střelecké pozice, ale kotouč mu sjel z hole, nedokázal zakončit podle svých představ.
35:57
Domácí celek hraje nyní aktivněji, dostává se do zakončení, navíc má k dispozici početní výhodu.
35:25
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 2 min., držení protihráče).
34:46
Nyní se už domácí hokejisté do dvoubrankového vedení dostávají. Leon Draisaitl vyhrál buly, puk získal Connor McDavid, který se dostal do situace dva na jednoho. Přihrál do míst, kde byl připravený DRAKE CAGGIULA, který celkem snadno překonal brankáře soupeře. Asistence: Connor McDavid
34:13
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
34:05
Gól nemůže být uznán pro postavení mimo hru, které vstřelení branky předcházelo.
33:50
Tlak domácích pokračuje dál, Edmonton hraje nyní aktivněji, ale nemůže se probojovat do vyložené pozice.
33:34
32:50
Hostující celek vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
32:30
Connor McDavid dostal dobrou přihrávku od spoluhráče, ale jeho rána z první neměla příliš velkou šanci na úspěch.
32:10
Oilers se usadili v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet. Zatím ale marně.
31:45
Domácí hokejisté mají k dispozici další přesilovou hu, ve které se mohou pokusit vstřelit další gól.
31:34
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., podražení).
31:13
Connor McDavid se probojoval do střelecké pozice, jeho ránu z kruhu možná ještě někdo tečoval, ale brankář si dokázal poradit.
30:51
Příliš času už Canucks nemají v početní výhodě, domácí defenziva hraje momentálně velmi dobře.
30:16
Kris Russell to zkusil při vlastním oslabení, jeho střelecký pokus jen o malý kousek minul branku. Nechybělo mnoho a domácí celek navýšil své vedení.
30:06
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Edmonton drží jednobrankové vedení a nyní se brání přesilové hře soupeře.
29:36
Vancouver má k dispozici přesilovou hru, ve které se může pokusit o vyrovnání. Domácí defenziva ale hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho prostoru pro hru před brankou.
29:00
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., sekání).
28:30
Adam Larsson předvedl velmi dobré čtení hry, nenechal hostující celek založit útočnou akci. Naopak připravil puk pro spoluhráče, Milan Lucic zaměstnal brankáře soupeře.
27:40
Troy Stecher vedl akci svého celku, ale ani tentokrát se finální přihrávka nepovedla podle představ.
27:04
Nyní se hraje zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji probojovat do předbrankového prostoru.
26:49
Laurent Brossoit kryje střelecký pokus soupeře. Komerční přestávka bude následovat.
26:16
Oscar Klefbom zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam neměl komu přihrát, a tak akce domácích končí nepřesným pokusem o přihrávku.
25:18
Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.
24:10
Domácí hokejisté se dostávají poměrně rychle po inkasované brance zpět do vedení. Hostující defenziva špatně přihrála, k puku se na ose hřiště dostal JORDAN EBERLE, jehož rána pod horní tyčku slavila úspěch. Edmonton znovu vede.
24:02
Richard Bachman musel zasahovat, do zajímavé střelecké pozice se probojoval Jordan Eberle. Buly před brankou Canucks.
23:38
Drew Shore se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. K vidění není mnoho šancí, ani jeden celek se nemůže stabilněji prosadit.
23:06
Edmonton se snaží co nejrychleji získat vedení zpět na svou stranu. Anton Slepyšev se nedokázal probojovat s kotoučem na holi do útočného pásma.
22:00
Z kraje druhé třetiny hostující celek vyrovnává. Po kombinaci první formace se prosazuje povedenou tečí střílené přihrávky před brankou NIKOLAJ GOLDOBIN. Asistence: Daniel Sedin a Henrik Sedin.
21:06
Brandon Sutter vedl rychlou akci Canucks, s kotoučem na holi se dostal za branku, a pak už neměl komu přihrát. Akce tak končí poměrně rychle bez výraznějšího zakončení.
20:34
Domácí hokejisté vstoupil do druhé třetiny aktivněji, propracovali se do střelecké pozice, ale vystřelit na branku nedokázali.
20:01
Díky využité přesilovce pět na tři vedou domácí hokejisté po první dvacetiminutovce o jednu branku. 1:6, střelecky jsou hokejisté Edmontonu aktivnější.
20:00
19:34
V poklidném tempu se první třetina dohrává, domácí mají puk za svou brankou a nikam se neženou.
19:19
Hosté hrají v plném počtu..
18:46
Po krásné přesilovkové kombinaci se domácí dostávají do vedení. Přesilovou hru pět na tři dokázal pohotovou střelou proměnit JORDAN EBERLE. Asistence: Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.
18:36
Leon Draisaitl z dobré střelecké pozice minul branku.
18:01
Connor McDavid se pokoušel o zakončení, Luca Sbisa výborně zastavil jeho akci a kotouč posílá za branku Oilers.
17:30
Dlouhou přesilovou hru o dva hráče mají k dispozici domácí hokejisté.
17:19
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., sekání).
17:09
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikita Trjamkin – 2 min., hrubost).
16:36
Connor McDavid se dostal do brejku, pokusil se o kličku, kdy si prohodil kotouč mezi bruslemi a holí mezi bruslemi zakončoval. Na pohled pěkné, ale nepřesné.
16:01
Na druhé straně se do střelecké pozice dostal obránce Andrej Sekera, jehož pokus zastavil přemisťující se brankář Richard Bachman.
15:30
Drew Shore našel lépe postaveného Philipa Larsena, který ve vyložené střelecké pozici nedokázal trefit branku. Velká šance Vancouveru.
15:01
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, probouzejí se domácí fanoušci, kteří povzbuzují své oblíbence.
14:37
Od modré čáry vystřelil jeden z hostujících hráčů, ale jeho pokus nebyl dostatečně přesný.
14:03
10:5, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, brankáři zatím ale neinkasovali.
14:03
Hra je po zásahu vysokou holí přerušena, následovat bude komerční přestávka.
13:53
Zack Kassian postupoval do útočného pásma, ke střele se nedostal, neboť puk chytil brankář Canucks. Buly v útočném pásmu Edmontonu.
13:18
Edmonton hraje hodně aktivně, před brankou číhal volný hráč, který nedokázal poskakující kotouč přesněji trefit. Více ze hry mají Oilers.
12:25
Nechybělo moc a hostující Brandon Sutter se dostal do brejku. Na poslední chvíli velmi dobře zafungovala obrana domácího celku.
11:58
Richard Bachman má v brance Vancouveru poměrně hodně práce, domácí hokejisté na něho pálí z každé pozice.
11:43
Adam Larsson se dostal z mezikruží do zakončení. S jeho pokusem si dokázal brankář soupeře poradit.
11:20
Zack Kassian měl kotouč za brankou, ale nedokázal přihrát do lepší střelecké pozice.
11:11
Do střelecké pozice se propracoval Anton Slepyšev. Jeho rána příklepem dokázala překonat brankáře, ale pořádně jej vystrašila.
10:32
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Eric Gryba – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 5 min., bitka).
10:32
10:11
Komerční přestávka.
10:03
Hraje se ve středním pásmu, tam kotouč vybojoval Daniel Sedin. S jeho pokusem si dokázal brankář poradit.
09:42
Andrej Sekera má kotouč za svou brankou, nikam se nežene, čeká na dostřídání spoluhráčů.
08:42
Ryan Nugent-Hopkins se dostal do zakončení, brankář Vancouveru kryje jeho pokus.
08:33
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Canucks.
08:04
David Desharnais se zmocnil kotouče za brankou soupeře, následovala přihrávka na modrou, kde byl připravený Kris Russell. Jeho rána postrádala přesnost.
07:23
Elitní hostující formace se pokoušela probojovat do střelecké pozice, ale Sedin na svého jmenovce nedokázal dostat kotouč, výborně zapracovala obrana domácích.
06:45
Edmonton hraje aktivněji, dostává se do útočného pásma, se zakončením je to horší, domácí se nemohou stabilněji prosadit v útočné třetině.
05:46
Alexander Edler hrál s kotoučem ve středním pásmu, mnoho zajímavých šancí k vidění není.
05:29
Mnoho šancí momentálně k vidění není, oba týmy hrají spíše opatrně.
04:35
Leon Draisaitl a Connor McDavid vedli útočnou akci domácích, dostali se do útočného pásma, ke střele už ale ne.
04:11
Laurent Brossoit kryje střelu hostů. Nikita Trjamkin se probojoval před branku, jeho pokus byl možná ještě tečovaný, ale i tak dokázal brankář zasáhnout.
03:41
Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají hostující hokejisté, kteří vstoupili do zápasu aktivněji.
02:52
Reid Boucher se probojoval do střelecké pozice, nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se do předbrankového prostoru, a pak trefil tyčku branky.
02:24
Ani jeden tým se nemůže udržet v útočném pásmu, Oscar Klefbom vedl akci domácích, ale do vyložené střelecké pozice se nedostal.
00:51
Leon Draisaitl se probojoval do střelecké pozice, jeho ránu od modré čáry tečoval spoluhráč před brankou. Brankář Vancouveru pozorný.
00:30
Zápas začíná, domácí hokejisté mají kotouč pod kontrolou.
00:01
Zápas za malý moment začne.

Edmonton Oilers: Brossoit (Talbot) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – Caggiula, Letestu, Kassian – B. Pouliot, Desharnais, Pakarinen.

Vancouver Canucks: Bachman (R. Miller) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin, Larsen – H. Sedin, D. Sedin, Goldobin – Boucher, Horvat, Boeser – Chaput, B. Sutter, Jayson Megna – Molino, Shore..
Edmonton Oilers z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. San Jose Sharks porazil 3:2 a 4:2, v prodloužení Anaheim Ducks 3:2, Vancouver Canucks 3:2. Nestačil na Los Angeles Kings 4:6.
Vancouver Canucks z posledních pěti zápasů všechny prohrál. Nestačil na Los Angeles Kings 0:2, San Jose Sharks 1:3 a 1:3, Arizonu Coyotes 3:4, a Edmonton Oilers 2:3.
Edmonton se dostane do play-off, naopak Vancouveru sezóna po základní části soutěže končí.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.