Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 25:50
David Krejčí (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:36
33 zák., 1 gól, 97,1%
2. Brad Marchand (BOS) 1+0
3. Denis Malgin (FLA) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 13 808 diváků.
Boston tedy nakonec přežil dechberoucí závěr utkání. Jeho vítězství se ovšem nerodilo lehce – do vedení jej poslal ve čtvrté minutě úspěšným trestným střílením Brad Marchand, v první třetině to ale bylo ze střeleckých pokusů Bruins vše – hosté posledních šestnáct minut první části domácího brankáře Luonga ani jednou neohrozili. Ve druhé třetině pak Bruins přidali na tempu a odměnou jim byl velmi šťastný gól Dominica Moorea v oslabení. Třetí třetina byla zřejmě nejvyrovnanějších ze všech, definitivní rozhodnutí měli na hokejkách Marchand s Krejčím, oba ale mířili do brankové konstrukce a tak přišlo varování v podobě prvního ligového gólu Denise Malgina. Od Panthers to ale bylo vše – domácí nevyužili ani sedmou přesilovou hru a dva body si tak do Massachusetts vezou hosté.
59:58
Yandle byl mohutně vyzýván ke střele, nakonec to zkusil, ale trefil jen před sebou klečícího protihráče.
59:52
Panthers sbírají puk u hrazení.
59:38
Smith to zkoušel po Ekbladově přihrávce z velkého úhlu a minul.
59:19
Bojuje se v rohu obranné třetiny Bruins.
59:05
Domácí opět stáhli brankáře na střídačku.
58:58
Nepodařilo se jim ale vystřelit a Ekblad nakonec musel rychle k hrazení, protože Moore chtěl poslat puk do středního pásma. Kotouč se následně ocitl mimo hrací plochu a vhazuje se u obranné modré Bruins, Luongo je zpátky v brance.
58:51
Panthers se podařilo vyhrát vhazování.
58:47
Teď si vybírá oddechový čas zase hostující kouč Claude Julien.
58:47
Hra je ovšem přerušena a Luongo je zpátky na střídačce.
58:40
McQuaidův trest vyrpšel, domácím zbývá osmdesát vteřin.
58:32
Bergeron vyhrál buly a Bruins poté ihned vyhodili.
58:29
Carlo při snaze vyhodit trefil Barkovovu hokejku, od které puk směřoval do ochranné sítě. Luongo se vrací do branky, vhazuje se u útočné modré Panthers.
58:25
Bruins takřka dostali puk do středního pásma.
58:16
Po této Ekbladově střele již vznikla před Raskem pořádná mela, při které se snažil dorážet i Jágr, Carlo se ale vrhl na led a nahrnul puk pod Raska.
58:03
Yandle zachytil Chárovo vyhození a na modré přihrál Ekbladovi. Ten tentokrát hokejku nezlomil, Rask ale zasáhl.
57:57
Domácí si vzali oddechový čas. Gerard Gallant cítí, že takovou příležitost je potřeba využít.
57:57
Yandle vystřelil od hrazení, Rask si poradil a před Sceviourem schoval puk.
57:51
Ekblad při střele zlomil hojejku.
57:28
Několik hráčů Panthers po sobě teď před Raskovou brankou minulo puk. Florida ovšem má tlak.
57:16
Yandle přiťukl puk Smithovi, ten ovšem minul branku.
56:58
Smith zpoza branky hledal Scevioura, ten volné místo nenašel.
56:47
Ekbladova střela na branku neprošla.
56:40
A Luongo zůstává na lavičce! Panthers tak hrají v šesti proti čtyřem.
56:40
Harperův hit byl nešťastný v tom, že Krug se dostal po MacKenzieho zásahu na led a moc nescházelo k tomu, aby mu Harper dopadl bruslí za krk, Nimécně, jsou z toho dva pětiminutové tresty – jeden pro Harpera a druhý pro McQuaida za bitku. Druhý jmenovaný navíc dostal ještě dvě minuty za hrubost.
56:40
56:40
Ten se ale vůbec nelíbil Krugovi s McQuaidem a na ledě je z toho hromadná potyčka!
56:20
Domácí samozřejmě ožili a Harper předvedl hezký hit.
55:25
Florida právě vstřelila branku!
Nakonec ale domácí dramatizují utkání! Yandle naznačil střelu, místo toho ale přihrál mezi kruhy DENISI MALGINOVI, který lehce zmateného Raska prostřelil u pravé tyče a první gól v NHL si asi nemohl schovat na lepší dobu. Asistence: Keith Yandle, Mark Pysyk.
55:10
McCann měl dobrou rychlost, netroufl si však před branku, pouze ji objel a Panthers musí začíti znovu.
54:36
Krug nezpracoval lehký kotouč na modré a tak musel jen nahodit zpátky do útočného pásma.
54:33
Na druhé straně na pravém křídle skvěle zafungoval Marchand, jemuž sice při kličce Luongo vypíchl kotouč, ten se ale za chvíli odrazil zpět k Marchandovi, jenž z otočky přízemní střelou trefil pravou domácí tyč, od které se puk odrazil do Luongova betonu! Domácí brankář pak již schoval puk před dojíždějícími protihráči a následuje komerční přestávka.
54:18
Matheson po levém křídle projel do útočného pásma, Raska ale u pravé tyče nepřekonal.
54:03
Bruins si opět počínali velmi dobře ve středním pásmu a Florida má problém založit útok.
53:36
Mathesonovi přeskočil puk na útočné modré hokejku a Panthers musí vyklidit útočné pásmo.
53:32
MacKenzie předvedl šikovnou stahovačku, kterou obešel Millera a následně i Carloa, avšak nakonec vypálil jen do Raskovy rukavice.
53:21
Miller dojel puk odražený na modrou a vyzkoušel Luonga.
52:44
Boston ubránil střední pásmo a když se poté Sceviour pokoušel zavézt puk do útočné třetiny, dostal se do ofsajdu.
52:30
Luongovu znovu přerušuje hru před dotírajícím Bergeronem.
52:18
Boston okamžitě zavezl puk do útočného pásma a Krug jej poslal do Luongovy lapačky. Oba týmy střídají.
52:09
Petrovice neposlechl u mantinelu puk a následná střela tak byla rovněž nepříliš kvalitní.
52:02
A další zakázané uvolnění hostí, pro které bude ještě cesta k vítězství hodně trnitá, vydrží-li Panthers v tempu.
51:53
Yandle pak na modré přihrál Demersovi, který z první ostře vypálil, Rask však nadále odolává.
51:35
Yandle od mantinelu střílel z podobné pozice jako při druhém gólu utkání Moore, na rozdíl od něj ale neměl štěstí a branku netrefil.
51:22
Yandle výbornou křižnou přihrávkou našel na pravém křídle Demerse, ten se ale po zpracování lehce vytlačil z úhlu a přemisťující se Rask opět podržel svůj tým! Následuje komerční přestávka, takže Boston si může opět oddechnout.
51:17
Rozhodčí Graham Skilliter ale teď něco řeší u boxu časoměřičů, což samozřejmě vyhovuje Bruins, kteří si mohou odpočinout. Střídačka Panthers je poměrně nervózní a kapitán MacKenzie dává svou nespokojenost se situací najevo.
51:17
Jágr sice nezavezl puk do útočného pásma, Bruins jej ale odpálili přes celé kluziště a budou tak čelit vhazování před Raskem, na které se již chystá první domácí útok.
50:50
Acciari vyrušil Luonga při rozehrávce a málem se dostal k puku, který by buď poslal do branky, nebo jej alespoň přihrál někomu před ni.
50:23
Rau je zpátky na ledě, Panthers ale nekontrolují puk a čas se jim krátí.
50:09
Rask ale sbírá puk za svou brankou a Bruins zřejmě čtyřminutovou přesilovou hru nevyužijí.
49:56
Tentokrát již Panthers na vhazování úspěšní nebyli a Bruins jdou dopředu.
49:52
MacKenzie vyhrál vhazování, Yandle ovšem nenašel vhodnou střeleckou pozici a Czarnik jeho přihrávku srazil do hlediště.
49:46
Marchand zahrál vysokou holí a protože se puku jako další ujal Spooner, hra se přesouvá před Raska.
49:35
Boston zůstává před brankou soupeře.
49:24
Luongo konečně pozastavuje hru a je velmi rád! Marchand našel od mantinelu výbornou přihrávkou Krejčího, který zpoza obránce vystřelil na Luongovu vyrážečku a za domácím brankářem zazvonila jeho pravá tyč.
49:10
Luongo vykopl Krugovu střelu levým betonem ke Spoonerovi, jenž vůbec netrefil odkrytou branku!
48:52
Naopak mohli zahrozit Smith s Trocheckem, druhý jmenovaný ale nedosáhl na puk.
48:23
První polovina Rauova trestu vypršela, Boston v ní nebyl jakkoliv nebezpečný.
47:49
Chára se snažil bekhendem nahodit po mantinelu, Yandle puk zachytil a poslal jej do útočného pásma.
47:16
Další vyhození Panthers, Sceviour se ještě snaží puk udržet před Raskem.
46:58
Panthers opět vyhodili puky a střídají.
46:43
Krug na modré hodil rybičku, puk ale nezastavil a Panthers se osvobozují.
46:35
Bruins vyhráli buly a jsou s pukem v útočném pásmu.
46:23
Na 2+2 minuty za vysokou hůl je nakonec vyloučen Kyle Rau.
46:23
Po poměrně nepřehledné situaci pálil Demers, ale opět netrefil branku. Bude se vylučovat, na ledě zůstal Liles.
46:07
Ekbladovo nahození bylo sraženo mimo Raskovu branku.
45:47
Panthers začínají od své branky, Matheson čeká, až spoluhráči vystřídají.
45:34
Rau z pravého křídla mířil na zadní tyči, jeho střela ovšem vůbec neprošla.
45:19
Spooner vyvezl puk, poslal jej za Luongovu branku a odjel střídat.
45:02
Harper zůstal zcela sám v kruhu pro vhazování, kam přišla McKeggova přihrávka, avšak jeho ostrou ránu si Rask nejprve ztlumil hrudníkem a následně ji nechal spadnout do lapačky!
44:48
Na druhé straně musel do akce Luongo, jenž zasáhl hokejkou.
44:35
Ekblad založil akci, na jejímž konci měl být Marchessault, Beleskey se ale výborně vrátil.
44:20
Přečíslení se nakonec nekonalo, Bruins jsou ale kompletní.
44:09
Ekblad se pokusil vystřelit přes obránce, to se mu nepovedlo a Bruins jdou dopředu.
43:47
Nash využil toho, že Jágr nezpracoval puk a poslal jej přes všechny čáry.
43:27
Ekbladova střela dostala nečekaný odraz od mantinelu, naneštěstí pro domácí se neodrazila k žádnému z hráčů Panthers.
43:09
A Marchand nakonec pohodlně vyhodil.
43:04
Panthers jsou s pukem v útočném pásmu, ale hrají pouze po rozích.
42:21
Jak jsme si již zvykli, Bruins na úvod oslabení vyhodili přes všechny čáry.
42:18
Torey Krug je nakonec vyloučen za nedovolené bránění Malginovi u obranné modré čáry a Panthers tak dostávají šestou dnešní přesilovou hru.
42:01
Pysyk sice dobře dohrál Schallera u mantinelu, puk se ovšem dostal na modrou, odkud Krug poslal puk k Luongovi, jenž přerušil hru.
41:26
Na ledě je Jágrův útok, český útočník se ale první dostal s pukem až k zadnímu mantinelu, tam jej ztratil a Barkov musel okamžitě splnit defenzivní povinnost.
40:59
Boston se poprvé ve třetí třetině dostal s pukem do útočného pásma, Barkov ale drží Spoonera u mantinelu a nechce jej pustit.
40:35
Trochecka pak ještě u zadního mantinelu nepříjemně dohrál Carlo, což se domácímu útočníkovi nelíbilo. Po této potyčce, do které se zapojili i další hráči, se vylučovat nebude.
40:35
Tentokrát Yandle po přihrávce od Trochecka pálil od mantinelu, Rask byl opět připraven.
40:13
První střelu třetí třetiny si připsal Yandle, od modré ale vůbec netrefil branku.
40:01
Boston díky překvapivé brance Dominica Moorea ovládl poměrem 1:0 i druhou třetinu a v utkání tak již vede 2:0. V prostřední části domácí dokonce dvojnásobně přestřílel (14 – 7 z pohledu Bruins). Panthers se trápí především v přesilovkách – v pěti z posledních šesti zápasů v této herní disciplíně skórovali, dnes se ale při pěti dvomunitových trestech hostí hodně trápili a nakonec při hře v početní výhodě inkasovali i onen Mooreův gól. Ve třetí třetině, která začne cca v 2.36, tak mají co napravovat.
40:00
39:54
Nečekaná teče nadělala obraně Panthers velké problémy, Ekblad nakonec dostal puk do bezpečí.
39:36
Jágrova řada teď způsobila poměrně velké problémy obraně Bruins, opět z toho však nebylo žádné výraznější ohrožení Raskovy branky.
39:17
Jágr dobrých dvacet vteřin bojoval za brankpou, až našel Mathesona, jehož střela nebyla nebezpečná.
38:52
Jágr převzal kotouč na modré, nerozumněl si však s Marchessaultem a Rask nakonec pomalu jedoucí puk schoval pod lapačku.
38:41
Trocheck zatáhl puk do útočného pásma a snažil se jej dostat před branku. Tam byl ale prostor ucpaný a Rask nemusel zasahovat.
38:10
Sceviour skvěle tečoval puk do útočného pásma a Smith následně hledal na zadní tyči Trochecka, ale k tomu se puk nedostal.
37:52
Krejčí se teď na střídačce poměrně dost zlobí. Kdyby mu střela sedla lépe, pravděpodobně by zvýšil na rozdíl tří branek.
37:52
Následně Luongo přikryl kotouč.
37:35
Luongo předvedl pravděpodobně svůj nejlepší zákrok v tomto utkání, kdy se přesunul k levé tyči a výborně vychytal Krejčího!
37:28
Spooner se díky nečekanému odrazu dostal k puku, avšak vystřelit nedokázal.
37:13
Puk se dostal až k Raskovi, který jej přerušil a uklidnil svůj tým.
37:01
Bruins následně vyhodili puk, za nímž spěchal z trestné lavice se vracející Marchand, který ale následně upadl a skončil u mantinelu.
36:41
Barkov udržel puk u mantinelu, Yandle pak našel Ekblada, ale Rask se roztáhl a zasáhl levým betonem,
36:11
Bergeron vyhazuje až k Luongovi.
35:56
Matheson se dostal na pravé straně ke střele, ta mu ovšem vůbec nepovedla.
35:31
Bruins znovu dostali puk z obranné třetiny a Moore se málem dostal k dalšímu zakončení.
35:20
Demers si vyměnil puk s Trocheckem a potom vystřelil přesně do připravených Raskových betonů. Finský brankář si formu z posledního utkání přenesl i do tohoto a nadále tyranizuje domácí střelce.
35:09
Demers minul puk a nakonec ještě pomohl Chárovi do branky, která byla posunuta.
34:54
Zcela jasným nedovoleným bráněním se provinil proti Barkovovi Brad Marchand a Panthers tak dostávají dnes již pátou přesilovkovou příležitost.
34:32
Derek MacKenzie s Jimmym Hayesem tak opět jdou ve stejný čas na trestnou lavici. Tentokrát byla jejich vzájemná interakce potrestána pěti minutami.
34:32
34:32
MacKenzie se nakonec dostal na led jako první.
34:32
U mantinelu se do sebe pustili dva bývalí spoluhráči MacKenzie s Hayesem!
34:32
Marchand od mantinelu přihrál McQuaidovu, jehož tvrdou ránu Luongo nadvakrát zkrotil.
33:59
Ke střele se nakonec dostal i Ekblada, po ledě ale minul pravou Raskovu tyč.
33:50
Barkov sice obral v útočném pásmu protihráče, jeho přihrávku ale vystihl Czarnik a znemožnil její průchod na Marchessaulta.
33:33
Panthers se až teď dostali ze sevření před vlastní brankou, založení útoku jim ale nadále dělá velké potíže.
33:25
Přihrávka na Marchessaulta byla příliš dlouhá, Barkovův pas nakonec první dojel Liles a píská se tak zakázané uvolnění Floridy.
33:16
Boston nyní Luonga hodně zaměstnává a přehrává Panthers. Nicméně, Krug si sjel od modré a poté opět vypálil jen do domácího brankáře, který teď sice zvyšuje svou bídnou úspěšnost zákroků, nemusí ale řešit nic složitého.
33:02
Krug na modré předložil puk Carloovi, jehož tvrdou ránu pod břevno Luongo schoval do výstroje.
32:58
Následně Bergeron zastavil puk směřující ven z útočné třetiny hostí a od modré jej poslal na Luonga, který střelu celou dobu viděl a tak neměl problém zasáhnout.
32:49
Krug využil volnějšího prostoru na ledě, projel středem hřiště a zakončil přesně do Luonga.
32:28
Za faul na Beleskeyho a následnou potyčku jsou pak ještě na dvě minuty vyloučeni Derek MacKenzie (sekání) a Jimmy Hayes (hrubost).
32:28
32:28
Následně domácí podnikli velmi rychlý brejk, při němž Harper předložil puk McKeggovi, jehož pokus z mezikruží směřoval jen do Raska! Následně do branky spadl faulovaný Beleskey, jenž si hodně ublížil a bude muset odejít do šaten.
32:08
Luongo se musel natlačit ke své pravé tyči, protože právě do tohoto prostoru se odrazil puk a Bruins nebyli daleko od toho, aby jej dorazili do branky.
31:55
A následně se puk ocitl na střídačce hostí.
31:50
Malgin se pokoušel založit další akci Panthers, jeho přihrávka u útočné modré byla však velmi špatná.
31:40
Bruins se přesunuli před Luonga.
31:11
Rask sebral kotouč před Malginem a bude si moci odpočinout při následné komerční přestávce.
30:57
Jágrova přihrávka na Ekblada nebyla přesná a Panthers se po skoro minutovém pobytu v útočném pásmu sami vyhnali k Luongovi.
30:32
Chára na ledě a Panthers v útočném pásmu.
30:10
Ekbladovi přeskočil puk hokejku, kombinace Panthers tak byla zbytečná.
29:45
Po závaru za Raskovou brankou si finský brankář vzal puk do lapačky a 47 vteřin před koncem Chárova trestu přerušil hru.
29:33
Do rozehrávky se musel zapojit i Luongo.
29:21
Trocheck před branku přihrával Smithovi, tomu ovšem chybělo pár centimetrů.
29:10
Demers sebral puk u mantinelu v obranném pásmu.
28:47
Opět to byl Moore, tentokrát ovšem Luonga nepřekvapil, ačkoliv pozice to nebyla vůbec špatná!
28:40
Trocheck se snažil rozehrát přes celé hřiště a Boston jde do přečíslení.
28:28
Krejčí ztratil puk u obranné modré a způsobil tak svému týmu problémy, které vyvrcholily Chárovým faulem. Ten jde podruhé v tomto utkání na trestnou lavici, tentokrát se provinil hákováním.
28:02
Chvíli poté Yandle pálil znovu a tentokrát již trefil Raska.
27:52
Yandleova střela od modré proletěla kolem Raskovy branky.
27:35
Schaller je zpátky na ledě. Pokud měla být přesilovka zbraní Panthers, dnes to zatím rozhodně neplatí.
27:08
Bruins opět vyhazují.
27:05
Teď to sehráli domácí mnohem lépe, Yandle si sjel mezi kruhy a tam dostal dobrou přihrávku, avšak tvrdou ránou trefil jen Nashe! Hra je přerušena.
26:35
Další špatná rozehrávka domácích a puk opět u Moorea, který tentokrát bekhendem jen puk posunul o pár metrů.
26:16
Bruins právě vstřelili branku!
Tak ne, DOMINIC MOORE skutečně přesilovkovou mizérii Panthers potrestal. Jeho střela od mantinelu prošla kolem Luonga těsně pod břevnem do branky. Bez asistence.
26:16
Domácí se vůbec nedohodli ve středním pásmu, puk si vzal Moore a z levého křídla trefil břevno! Sudí ale ještě vše prověří na videu, Moore si nicméně již gratuluje se spoluhráči.
26:06
A ani na druhý pokus se Panthers nepodařilo usadit před Raskem.
25:39
Sceviour se snažil přihrát dozadu, Bergeron ale jeho úmysl vystihl a přesilovka Panthers tak začíná tradičním vyhozením z obranného pásma Bruins.
25:35
Barkov byl při zakládání útoku zadržen a svůj druhý dvouminutový trest v tomto utkání, tentokrát za držení, půjde odpykat Tim Schaller.
25:08
Lehce sporné zakázané uvolnění Panthers.
24:55
Harperův pokus od modré mířil jen do Raska, před nímž se nepodařilo tečovat Jágrovi.
24:39
Nakonec již ano, Jágr drží puk za brankou soupeře.
24:25
A jsou to Panthers, komu se nyní nedaří ohrozit brankáře soupeře. V této třetině ještě nevystřelili.
24:10
Bruins nyní dobře brání střední pásmo.
23:58
Smith mohl jít do přečíslení, puk jej ale ve středním pásmu neposlechl.
23:44
Bergeron tečoval Krugovu střelu od modré vedle domácí branky.
23:33
Carlo si připravil puk na modré a ostře vypálil k levé tyči, kde byl připravený Luongo, jenž podržel puk a přerušil hru.
23:19
Harper přes šířku kluziště našel McCann, ten ovšem puk přejel a nakonec s ním od mantinelu nic nevymyslel.
22:47
MacKenzie bojoval proti dvěma protihráčům u hrazení, puk se nakonec dostal mimo hrací plochu a vhazovat se bude u obranné modré čáry domácího týmu.
22:18
Boston se pokusil natlačit do útočného pásma, Panthers ale byli u hrazení důraznější.
21:43
Lilesovo nahození od modré bylo velmi pomalé a navíc nemělo ani potřebný směr.
21:18
Luongo musel po osmnácti minutách hry do akce. S lehkým nahozením si poradil.
21:00
Spooner stejně tak zachytil puk ve středním pásmu, našel Czarnika a ten se snažil přihrát do dobré pozice najíždějícímu Krejčímu. To ale nevyšlo.
20:31
Trocheck zachytil puk ve středním pásmu a vjel s ním do toho útočného, tam jej ale bekhendem pouze posunul za branku.
20:01
V první třetině sice po úspěšném trestném střílení Brada Marchanda zvítězil Boston, herní převahu a více šancí ale měli domácí Panthers. Ti svého soupeře zcela jasně přestříleli v poměru 13 – 3, přičemž poslední ohrožení Luonga má na svědomí právě Marchand při trestném střílení. Druhá třetina začne cca v 01.36 a pokud chce Boston udržet vedení, měl by minimálně vyrovnat hru.
20:00
19:58
Nakonec ale hosté zaváhali a ještě z toho mohli mít problémy. To by ovšem Smith musel puk alespoň nasměrovat na branku.
19:55
Boston může vyvézt puk.
19:32
Akce domácích ale pokračoval, před brankou zakončoval Smith, opět ale jen do Raska.
19:27
Sceviour nezpracoval puk na modré.
19:18
Panthers mají puk za svou brankou.
18:28
MacKenzie vyhrál buly a Pysyk vypálil od mantinelu, Rask byl opět připraven.
18:25
Hra je přerušena a vhazovat se bude po Raskově pravé ruce.
18:23
MacKenzie ostře vypálil od modré, trefil ovšem jen sklo za Raskovou brankou.
17:49
Marchessault využil nerozhodnosti obránce Bruins a dostal do šance Malgina, který ale v rozhodujícím okamžiku netrefil puk.
17:10
Miller od modré lehce nahodil, puk ale přes řadu těl před Luongem neprošel a Panthers jsou v plném počtu.
16:38
A Panthers opět dostali puk alespoň do středního pásma.
16:32
Puk se dostal mimo hrací plochu, vhazuje se po Luongově pravé ruce.
16:09
Následně si ale Trocheck vylepšil střídání výborným úspěšným obranným zákrokem, kterým dostal puk z obranného pásma a nedovolil bostonským obráncům dostat se ke střele.
15:52
Smith nejprve za brankou vybojoval puk a předložil jej Trocheckovi, který neuspěl ve velké šanci! Stejně tak se mu nezadařilo ani za chvíli, kdy situaci dva na jednoho řešil stáhnutím pukem do bekhendu, kterým zakončil jen do Raska.
15:36
Floridě se daří držet puk v útočném pásmu.
15:01
Nakonec je ale za podržení za brankou Luonga vyloučen Denis Malgin. K podražení došlo ještě před Mathesonovým únikem.
15:01
Potom ale přišla velká chyba, které využil Matheson. Ten byl zezadu hákován a tak v samostatném úniku vůbec netrefil branku!
14:55
Boston se po dlouhé době dostal do útočného pásma.
14:30
Už to vypadalo, že se Boston dostane ve čtyřech do přečíslení v útočném pásmu, na poslední chvíli ale dobře zasáhl Yandle a vystavil hosty do ofsajdu.
14:16
Yandle od mantinelu tvrdě vypálil, Boston ovšem opět dokázal střelu srazit a nepustit ji na svou branku.
13:49
MacKenzie to zkusil od mantinelu z beznadějně vypadající pozice, Rask ale musel do akce a připsal si desátý zákrok večera.
13:44
Tlak Floridy je teď zřejmý, Rask si ale poradil i s Pysykem ve výborné pozici a o chvíli později také s dorážejícím Smithem, jenž naneštěstí pro něj v první chvíli minul puk!
13:25
Trocheck si na pravé straně útočné třetiny vyměnil puk s Petrovicem a vystřelil, Rask byl opět pozorný.
13:06
Chára je zpátky na ledě, Florida se zase nachází ve středním pásmu.
12:38
Sražená přihrávka na Jágra vycestovala z útočného pásma, domácí musí začít znovu.
12:24
McQuaidova brusle uchránila Bruins od inkasování, když srazila přihrávku putující k Marchessaultovi.
11:58
Panthers opět neudrželi útočné pásmo a div, že Bergeron neposlal do dalšího samostatného úniku Marchanda. S tím si ale tentokrát poradil Ekblad.
11:48
Následně Panthers ne zrovna ideálně zastavili Lilesovo vyhození, čehož se snažil využít Moore. Tomu byl ale odpískán úmyslný ofsajd.
11:41
Trocheck si nerozumněl se spoluhráči a Moore pohodlně vyhodil.
11:27
Další prohrané vhazování a Bruins pohodlně vyhodili.
11:24
Panthers se ale po vhazování opět nedokázali udržet v útočném pásmu a následně při snaze zavézt puk zpátky se dostali do ofsajdu.
11:06
A Panthers mohou pokračovat v tlaku, Zdeno Chára je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
10:58
O chvíli poté byl v dobré pozici také Jágr, avšak puk nedokázal zasunout za ležícího Raska.
10:48
Jágr zachytil rozehrávku hostí ve středním pásmu, puk si vyměnil celý tým a následně pálil Marchessault! Nikdo neví jak, ale Rask zasáhl a zachránil svůj tým.
10:16
O chvíli později se ale aktivní Pysyk dostal k puku zpátky a Rask musel do akce.
10:05
Jágr si v útočném pásmu vyměnil puk se Sceviourem a poté hledal Pysyka, ke kterému se ale puk nedostal.
09:44
Sceviour posunul puk do útočného pásma a Florida vystřídala.
09:15
Poté Yandle pohlídal zakázané uvolnění Bostonu.
09:01
Puk se po vhazování odrazil k Yandleovi, který čekal na nejvhodnější okamžik a nakonec, když se před ním otevřel prostor, vypálil mimo.
08:57
Malgin si nakonec vzal puk na modré čáře, vybruslil si doprostřed hřiště a po velkém nápřahu vystřelil. Beleskey však jeho pokus srazil mimo hrací plochu. Vhazuje se po Raskově pravici.
08:33
Malginovi se podařilo posunout hru do útočného pásma.
08:14
Petrovic poměrně riskantně vyvážel kotouč podél hrazení, kde byla řada ostatních hráčů. Nash jej ale zastavil a chtěl jít hned na branku, což ale nemohl, protože jeden z jeho spoluhráčů předtím vjel do útočného pásma a tak se pískal ofsajd.
08:05
Zakázané uvolnění Panthers.
07:39
Chvíli poté se Pysyk dostal do další šance, tentokrát neuspěl z bezprostřední blízkosti.
07:27
Pysyk pálil těsně po buly, Rask byl pozorný.
07:24
Následuje komerční přestávka.
07:24
Puk skončil v ochranné síti po teči jednoho z hráčů Bostonu.
07:00
Boston přežil první oslabení, Florida ale jeho druhou část sehrála mnohem lépe než tu první.
06:37
Dvě šance pro Panthers – nejprve Marchessault těsně nedosáhl na přihrávku Jágra do dobré pozice, Ekbladovi se potom nepovedlo vystřelit zpoza obránce.
06:20
Ekblad na modré našel Yandlea, ten ale trefil prvního protihráče.
05:52
Jágr nezvládl dostat puk na Barkova včas, následně kvůli případnému ofsajdu nemohl dopředu a Panthers se tak nadále trápí při zakládání útoku.
05:38
Smith nezachytil kotouč a Boston jej opět odeslal až k Luongovi.
05:13
Chvíli poté se ovšem puk odrazil k zadnímu mantinelu, odkud jej přes všechny čáry poslal Liles.
05:07
Florida s velkými problémy udržela útočné pásmo, na střelu to ale není.
04:42
Avšak Liles při první příležitosti vyhodil až na druhou stranu hřiště.
04:39
Tim Schaller zahákoval Ekblada a domácí si vyzkouší první přesilovou hru v tomto utkání.
04:25
Do šance se tlačil také Jágr, hosté mu ale nedovolili vystřelit.
04:06
Okamžitě se pokoušel odpovědět Marchessault, první ale minul branku a následně zpoza ní nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
03:53
BRAD MARCHAND zvolil středně rychlý rozjezd, položil si Luonga a potom bekhendem do horní poloviny branky zavěsil.
03:53
Pojede jej Brad Marchand, který v kariéře proměnil 3 ze 4 trestných střílení.
03:53
Bergeron našel před brankou Marchanda, kterého zezadu zahákoval Smith a Bruins pojedou trestné střílení!
03:01
Yandle udržel pokus Bruins o vyhození, nicméně útočné pásmo opět Florida příliš dlouho neokupovala.
02:43
Až teď se domácí dostali z útočného pásma, McCann ale puk dlouho na své holi neudržel.
02:32
Lilesův pokus se odrazil od zadního mantinelu zpátky před branku, kde jej schoval pozorný Luongo.
02:22
Bruins se poprvé v utkání usadili před domácí brankou.
02:07
Poprvé musel do akce také Luongo, protože po ztrátě puku se k němu dostal Krejčí. Prostor u své levé tyče ale domácí brankář zakryl poctivě.
01:46
Matheson dostal puk na modré a pokusil se vystřelit. Rask měl sice zakrytý výhled, nicméně střela mířila vedle.
01:05
Na led se dostal Barkovův útok, puk ovšem po jednom ze zásahů hostujících hráčů skončil na lavičce Bruins. Vhazuje se po Raskově levé ruce.
00:46
Florida je s pukem u vlastní branky a oba týmy střídají.
00:25
Trocheck v první akci utkání přiťukl puk mezi kruhy Sceviourovi, ten ale pálil jen do Raska a ten si nadvakrát poradil.
00:01
Oba týmy jsou již připraveny, utkání za malou chvíli začne.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Demers, Matheson, Ekblad, Pysyk, Petrovic – Marchessault, Barkov, Jágr – Sceviour, Trocheck, R. Smith – McCann, Malgin, Rau – MacKenzie, McKegg, Harper.

Boston Bruins: T. Rask (McIntyre) – Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, Liles, C. Miller – Marchand, Bergeron, Heinen – Spooner, Krejčí, Czarnik – Beleskey, Riley Nash, J. Hayes – Schaller, D. Moore, Acciari.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Graham Skilliter – Derek Amell, Ryan Daisy.
Československá stopa v utkání
Jaromír Jágr (FLA) – 9 zápasů, 4 body (1+3)
David Pastrňák (BOS) – 7 zápasů, 8 bodů (5+3)
Zdeno Chára (BOS) – 8 zápasů, 3 body (1+2)
David Krejčí (BOS) – 8 zápasů, 3 body (0+3)
Vzájemné zápasy
31.10.2015 Florida – Boston 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
12.12.2015 Boston – Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
08.03.2016 Florida – Boston 4:5p (1:4, 2:0, 1:0 – 0:1)
25.03.2016 Boston – Florida 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Boston Bruins
Hosté před týdnem utrpěli na domácím ledě nejhorší porážku bez vstřelené branky za posledních šest let. Malcolm Subban tehdy z branky odešel poté, co inkasoval 3 góly ze 16 střel a pustil do branky Zanea McIntyrea. V posledním utkání se ale již do branky vrátil Tuukka Rask a po třízápasové pauze vynuceneé zraněním předvedl 24 úspěšných zákroků, kterými svůj tým dovedl k vítězství 1:0. Dnes by měl být v brance znovu.

Na ledě se naopak neobjeví suspendovaný David Pastrňák, který si po dvouzápasovém trestu zahraje až ve čtvrtek, David Backes (loket), Anton Chudobin (zranění v horní oblasti těla) a Kevan Miller (operace ruky).
Florida Panthers
Největší podíl na zakončení jinak neúspěšného čtyřzápasového tripu, z nějž si Panthers nakonec přivezli alespoň první venkovní vítězství, měl nováček v dresu Floridy Colton Sceviour, jenž proti Red Wings zaznamenal svůj první hatrick kariéry, přičemž se prosadil při hře s rovnoměrným počtem hráčů, v přesilovce a také oslabení. Speciální bylo utkání rovněž pro Jamese Reimera, který zastavil 34 střel (nejvíce v sezoně) a připsal si první vítězství v tomto týmu.

Jaromír Jágr by si v tomto utkání měl připsat svůj 1639. start v NHL, čímž se v historické tabulce dotáhne na šestého Davea Andreychuka. Na rozdíl od Jágra ale do utkání nenastoupí Nick Bjugstad (zranění v horní oblasti těla), Jonathan Huberdeau a Jussi Jokinen (oba zranění v dolní oblasti těla).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.