Richard Pánik (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:15
2. James Reimer (FLA) 25 zák., 0 gólů, 100 %
Střely na branku – 31:25 (8:9, 14:8, 9:7)
Vyhraná vhazování – 25:32
Trestné minuty – 30:34
Hity – 15:15
59:33
Ještě rychlá kombinace mezi Vanekem, Barkovem a Huberdeauem. Posledně jmenovanému nesedla střela ideálně.
59:01
Běží už poslední minuta zápasu.
58:56
Tanner Kero nahodil bekhendem kotouč na Reimera, který ho raději podržel. Je tu buly v obranném pásmu Floridy.
57:22
James Reimer drží čisté konto i po střele Johna Haydena.
56:55
Andrew Desjardins se dostal za obranu Floridy, ale vracející se bek mu na poslední chvíli zabránil v kvalitním zakončení.
56:36
Utkání se už spíše dohrává. Oba týmy vědí, že je o vítězi dávno rozhodnuto.
55:36
Mark Pysyk odehrál puk mezi střídačky. Další přerušení hry.
55:24
Z levého kruhu pálil Vincent Trocheck. Scott Darling vyráží.
55:03
Domácí vyhození skončilo v hledišti. Puk byl ale tečován, takže vyloučení za zdržování hry nepřipadá v úvahu.
54:41
Střela Briana Campbella se odrazila od zadního mantinelu do brankoviště, kde přikryl puk Reimer. Ještě jedna reklamní přestávka.
53:44
Domácí teď bojují především o nulu pro brankáře Reimera. Za svůj výkon by si ji brankář Floridy zasloužil
52:57
Až teď pokus Dennise Rasmussena. S ním si však poradil James Reimer.
52:42
Hosté se nyní zmohli na několik střel. Ani jedna ale nenalezla prostor mezi tyčemi.
52:19
Střela Brenta Seabrooka byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
51:45
Florida právě vstřelila branku!
Naopak, opět se prosazují Cats! REILLY SMITH poslal do šance Trochecka, jehož střelu Darling vyrazil lapačkou jen před sebe a byl to právě Smith, kdo vrátil volný kotouč do odkryté klece. Neskutečné! Asistence: Vincent Trocheck.
50:45
Hosté bojují alespoň o čestný úspěch. Obrana Floridy je ale nepouští do střeleckých pozic.
49:18
A Panteři nemají dost. Z dobré pozice netrefil branku Vincent Trocheck.
48:58
Panteři hrají výborné utkání. Že budou takto drtit ve venkovních zápasech velmi dobře hrající Chicago, asi nikdo nečekal.
47:53
Domácí si otevírají střelnici a vedou už 6:0! Nahození Coltona Scevioura od modré čáry tečoval NICK BJUGSTAD a Darling byl bez šance. Asistence: Colton Sceviour a Mark Pysyk.
47:13
JONATHAN MARCHESSAULT dovršuje hattrick! Jonathan Huberdeau nalezl Marchessaulta a jeho zakončení prošlo pod betony natahujícího se Darlinga do sítě – 5:0. Asistence: Jonathan Huberdeau a Vincent Trocheck.
46:19
Poprali se také Andrew Desjardins se Shawnem Thorntonem! Pětiminutové tresty tedy také pro ně.
46:19
46:19
Oba hokejisté dostávají pětiminutové tresty za bitku.
46:19
46:19
Derek MacKenzie se pustil do bitky s Richardem Pánikem. Domácí kapitán přišel pomstít zranění Jaromíra Jágra!
44:59
To už je na Coreyho Crawforda moc. Do branky Chicaga míří Scott Darling!
44:59
Tuhle příležitost už domácí proměňují! V přečíslení 2 na 1 naservíroval Colton Sceviour puk JONATHANOVI MARCHESSAULTOVI, který střelou z první rozvlnil síťku za zády Crawforda. Asistence: Colton Sceviour
44:41
Brent Seabrook trefil z pravého kruhu tyčku! Na druhé straně pak vychytal Crawford Thomase Vaneka, který byl ve velké šanci!
44:14
Pěkná kombinace Vaneka s Barkovem. Druhý jmenovaný už nedokázal usměrnit puk za Crawforda.
43:40
Crawford pokryl nahození ze středního pásma. Puk vyráží na své spoluhráče.
43:18
Domácí se snaží hrát aktivně. Nechtějí pustit Chicago zbytečně do tlaku.
42:10
Ve třetí třetině se zatím neobjevuje na ledě Jaromír Jágr, kterého nahradil na pravém křídle první formace Floridy Jussi Jokinen. Zřejmě jde o následky střetu s Pánikem ze druhé třetiny.
41:23
Střelu Duncana Keitha tečoval John Hayden. Reimer si ale poradil a volný puk odpálil do bezpečí Trocheck.
40:35
Hosté jsou v plném počtu.
40:27
Domácím opět zafungovala spolupráce mezi Barkovem a Huberdeauem! Druhý jmenovaný střílel těsně vedle.
Hity – 9:11
Druhá třetina vyšla domácím Panterům parádně! Cats v ní třikrát skórovali a odcházejí do šaten s vedením 3:0. Skóre utkání otevřel už po 17 sekundách periody Aleksander Barkov. Hosté poté pomohli soupeři vlastní nedisciplinovaností, což hráči Floridy dvakrát potrestali krátce po polovině utkání. Nejprve pálil v přesilovce 5 na 3 do černého Jonathan Huberdeau a těsně po skončení následné klasické početní výhody se trefil také Jonathan Marchessault. Na oba tyto góly nahrával Aleksander Barkov, jenž se tak, stejně jako Jonathan Huberdeau, podílel na všech brankách Panthers.
40:00
39:41
Tohle není dobrá přesilovka. Hosté opět vyhazují.
39:31
Panteři v ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
39:18
Kero u mantinelu vydoloval puk a vyhodil ho.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny, Chicago vyhazuje.
38:33
Marcus Krüger dostává dvě minuty za nesportovní chování. Na závěr třetiny je tu přesilovka Floridy.
38:16
Florida je v plném počtu. Blackhawks přesilovku nevyužili ke korekci skóre.
37:24
Tohle mohla být velká šance Floridy ve vlastním oslabení! Barkovovi ale přejel spoluhráč do útočného pásma dříve a tak je z toho jen ofsajd.
36:45
Přesilovka Chicaga 4 na 3 je u konce, hosté pokračují v klasické početní výhodě.
36:15
Richard Pánik se dostal za obranu Floridy a za záchranou brzdu musel zatáhnout Jonathan Marchessault, jenž hostujícího útočníka podrazil. Tady se dalo uvažovat i o trestném střílení, ale rozhodčí nakonec volí dvouminutový trest.
35:59
Jason Demers se z pravé strany řítil na Crawforda. Ten dobře vykryl volný prostor ve své svatyni.
35:00
Rychlonohý Reilly Smith se snažil projet až před Crawforda. Ukousl si velké sousto a byl odzbrojen.
34:45
Rodila se bitka mezi Patrickem Kaneem a Jussim Jokinenem! Rozhodčí oba kohouty včas roztrhli, takže jsou z toho nakonec jen tresty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
34:45
34:28
Aleksander Barkov odvedl skvělou práci, když získal kotouč a až do konce domácího oslabení ho udržel.
34:12
Střelu Brenta Seabrooka Reimer viděl a podržel puk ve výstroji. Domácí se následně obořili na Pánika, možná i za hit, kterým počastoval Jaromíra Jágra.
33:29
Domácím se podařilo vyhodit.
33:02
Keithovi na modré přeskočil puk hůl a hosté tak musejí vyklidit útočné pásmo.
32:23
Přesilovku si zahrají také hosté. Vincent Trocheck je potrestán za nedovolené bránění. Teď ale následuje reklamní pauza.
31:40
Těsně po skončení klasické přesilovky zvyšují Panteři už na 3:0! Aleksander Barkov tentokrát nádherně nabil na levý kruh JONATHANOVI MARCHESSAULTOVI a ten pálil do téměř odkryté branky. Barkov a Huberdeau dnes mají na kontě již tři kanadské body za gól a dvě asistence! Asistence: Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau.
31:17
Jaromír Jágr cpal puk do brankoviště, kde číhal Huberdeau. Crawford odolal.
30:42
Od modré čáry pálil Jason Demers. Crawford puk schoval do lapačky.
30:21
Domácí nabídnutou možnost využívají! JONATHAN HUBERDEAU se na pravém kruhu z voleje opřel do nahrávky Barkova a trefil se k bližší tyčce Crawfordovy branky. Asistence: Aleksander Barkov a Keith Yandle.
29:38
Obrovská šance pro domácí! Marcus Krüger se tlačil za obranu Floridy až příliš důrazně a je vyloučen za nedovolené bránění! Panteři mají k dispozici přesilovku 5 na 3!
29:29
Kero obral o kotouč Smithe a opět pošetřil Chicagu cenné sekundy.
28:58
Hosté se osvobozují a mohou vystřídat.
28:03
Jonathan Huberdeau místo střely ještě hledal Marchessaulta, ale to bylo špatné rozhodnutí. Hosté totiž sráží puk do středního pásma.
27:33
Nick Bjugstad dnes už snad počtvrté nepřekonal ve velké šanci Crawforda! Po střele Huberdeaua hned několikrát dorážel, ale puk končí pod brankářem Chicaga.
27:20
Hned dva dvouminutové tresty si vysloužil hostující Ryan Hartman. První dostal za protesty a druhý za nesportovní chování. Domácí dostávají šanci a navýšení náskoku.
26:48
A další příležitostí domácích! Střelecké pokusy Demerse a Bjugstada za záda Crawforda nepropadly.
26:02
Elitní formace Panterů se dokonce postarala o vzruch před brankou Chicaga. Crawford však, ve spolupráci se svými obránci, odolal.
25:15
Dobrá zpráva pro domácí. Jaromír Jágr už je zpět na ledě.
24:46
Opět výborný Reimer! Ten vyrazil pokus Kera a betonem stihl vytěsnit dorážku dojíždějícího Johnnyho Oduyi.
24:29
Tvrdou střelu van Riemsdyka vyráží Reimer. Ten dnes zatím chytá velmi dobře.
23:20
Jágr je na střídačce ošetřován a emotivními gesty naznačuje, že se mu Pánikovo počínání ani trochu nelíbilo.
22:28
Odraženého kotouče se ujal Jaromír Jágr, jenž ho chtěl vyvézt z obranné třetiny, ale u mantinelu schytal hit od Richarda Pánika. Český veterán odjel na střídačku s hodně bolestivým výrazem. Uvidíme, zda bude moci pokračovat.
22:10
Velká šance hostí! Ti jeli ve třech na jediného obránce, ale Jonathan Toews zblízka minul!
21:46
Domácí vstoupili do druhé části výborně. Od modré pálil Mark Pysyk a zasahovat musel Crawford.
21:17
Další dobrá příležitost Floridy. Střelu Bjugstada vytěsnil Crawford vyrážečkou do ochranné sítě.
20:17
To je nástup do druhé třetiny jako hrom! ALEKSANDER BARKOV předal ve středním pásmu puk rozjetému Jonathanovi Huberdeauovi, který mu ho v útočné třetině vrátil a finský forvard krásnou střelou z levého kruhu vymetl pavučinky nad lapačkou gólmana Crawforda. Asistence: Jonathan Huberdeau.
Hity – 6:5
První třetina je již minulostí. Přestože jsme v ní gól neviděli, tak se rozhodně nehrál špatný hokej. Hra měla tempo a oba týmy si dokázaly vytvořit i šance, které ale likvidovali brankáři Crawford a Reimer. Uvidíme, zda se v dalším průběhu gólová stavidla pootevřou.
20:00
19:45
Panarin se snažil poslat do úniku Patricka Kanea, jenž na puk o kousek nedosáhl. Nyní o něj bojuje v rohu kluziště.
18:58
Je to tak. Muži v pruhovaném rozdali tresty za hrubost a hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
18:58
18:58
Rozhodčí musejí uklidňovat strkanici mezi Vincentem Trocheckem a Richardem Pánikem. Oba hokejisté budou zřejmě vyloučeni.
18:30
Střelu van Riemsdyka zblokoval Vincent Trocheck. Domácí mohou vyrazit dopředu.
17:28
Nick Bjugstad si dnes už podruhé vylámal zuby na Coreym Crawfordovi! Po zadovce Thomase Vaneka pálil z mezikruží, ale Crawford jeho střelu vyrazil a následně schoval do lapačky i dorážku domácího forvarda!
17:11
16:36
Ránu Panarina musel krotit Reimer. Ten měl navíc štěstí, že na vyražený puk nedosáhl číhající útočník Marcus Krüger.
16:05
Domácí se osvobozují.
15:25
V úvodu domácího oslabení zaútočil po levé straně Reilly Smith. Útočník Floridy ale vypálil vedle bližší tyčky.
15:10
Jonathan Marchessault počastoval lehkou sekerou Oduyu a oslabuje svůj tým. Černí jestřábi budou hrát přesilovku.
14:59
Moc nescházelo a domácí rozehrávku zachytil Marián Hossa. Pro Cats to nakonec dobře dopadlo.
14:46
Je tu poslední reklamní přestávka první třetiny.
14:02
Vynikající Corey Crawford, který vychytal Nicka Bjugstada! Ten zakončoval po chybě Hjalmarssona z bezprostřední blízkosti, ale gólman Blackhawks ukázal, že mí výborný postřeh.
13:46
Zajímavé nahození Huberdeaua musel krotit Crawford. Před ním totiž číhali dva hráči Floridy a hostující gólman si tak nemohl dovolit puk vyrazit.
13:34
Zakázané uvolnění Chicaga. Hra se stěhuje před Crawforda.
12:47
Sceviour nahazoval z rohu kotouč před branku, ovšem Shawn Thornton ho nedokázal usměrnit za záda Crawforda.
11:42
Domácí kombinovali v útočné třetině, ale nic velkého z toho nebylo. Chicago se ubránilo.
10:59
Reimera nyní prověřil Hartman. Gólman Panthers byl pozorný.
10:13
Jaromír Jágr podržel u modré čáry puk, který následně předal Jasonovi Demersovi. Ten si chtěl ještě vylepšit pozici, ovšem defenziva Chicaga ho odzbrojila.
10:01
Střelu Richarda Pánika vyrazil Reimer tak, že puk vypadl ze hřiště. Následuje reklamní přestávka.
08:56
Z první se snažil vystřelit Artěmij Panarin. Rána mu ale vůbec nesedla a Reimer si mohl oddechnout.
08:28
Mathesonova střela se odrazila do ochranné sítě od helmy Brenta Seabrooka. Obránce Blackhawks je naštěstí v pořádku. Hosté jsou už v plném počtu.
08:11
Domácí se opět neudrželi v útočné třetině.
08:02
Tečované vyhození Krügera doletělo až na střídačku Floridy. Vhazuje se v obranném pásmu Chicaga.
07:42
Blackhawks se znovu osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
07:07
Hostům se podařilo vyhodit.
06:33
Hned po vhazování vypálil Huberdeau, Crawford byl ale připraven.
06:27
Za hákování je vyloučen hostující Andrew Desjardins. Přesilová hra pro Pantery.
06:15
Po buly vypálil od modré čáry Seabrook. Reimer puk schoval někde v klíně.
06:11
Kotouč končí pod brankářem Reimerem. Následuje reklamní přestávka.
05:35
Přihrávku Shawna Thorntona nepustil do nebezpečného prostoru obránce Campbell. Vyhozený puk ale na modré zachytil Yandle a domácí tak ještě zůstávají v útočné třetině.
04:41
Šance Chicaga! Artěmij Pamarin střílel z mezikruží a poté ještě dorážel Nick Schmaltz. Floridu podržel James Reimer.
04:01
Hraje se ve slušném tempu. Huberdeau hledal sjíždějícího obránce Mathesona, jenž ale promáchl kotouč.
03:39
Z ostrého úhlu střílel Alexandr Barkov. Crawford si prostor u bližší tyčky pohlídal.
02:50
Pěknou akci předvedl Dennis Rasmussen, který se prokličkoval až před Reimera. Ten jeho bekhendový pokus vyrazil.
02:10
Jakub Kindl si sjel až za obranu Chicaga a už se tlačil před brankáře Crawforda. Puk mu na poslední chvíli vypíchl Oduya!
01:32
Hosté v postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
00:41
Tohle bylo hodně nebezpečné! Od modré vypálil Trevor van Riemsdyk a puk olízl tyčku Reimerovy branky!
00:28
Jonathan Toews zkusil vystřelit mezi bruslemi obránce Demerse, ale ten jeho pokus zblokoval.
00:01
Vše je připraveno k zahájení utkání. Jdeme na to!

Florida Panthers: Reimer (Berra) – Demers, Yandle, Petrovic, Matheson, Kindl, Pysyk – Jágr, Barkov, Huberdeau – R. Smith, Trocheck (A), J. Jokinen (A) – Marchessault, Bjugstad, Vanek – Sceviour, MacKenzie (C), S. Thornton.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook (A), Oduya, T. van Riemsdyk, B. Campbell – Pánik, Toews (C), Hayden – P. Kane, Hartman, Panarin – Hossa, Krüger, Schmaltz – Desjardins, Kero, Rasmussen.

Rozhodčí: Luxmore, Furlatt – Gibbs, Nowak.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.