Jaromír Jágr (FLA) – 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:49

Bodyčeky: 15 – 15
Vyhrané buly: 33 – 31
Využití: 1 – 1
Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Florida ve třetí třetině své vedení ještě navýšila a v poklidu dohrála zápas a dovedla ho do vítězného konce. Hosté naopak z ledu Floridy odjíždí s prázdnou.
59:45
A ještě střela Trochecka znamenala nebezpečí před Varlamovem, ale už se nic nestane. Zápas je definitivně u konce a z vítězství se bude radovat Jágrova Florida.
59:15
Domácí už nikam nespěchají a drží kotouč na svých holích. Ještě se ale k poslední střele dostal Jaromír Jágr, jehož střelu ale odvrátila obrana Lavin nad ochrannou síť.
58:37
Ještě přichází vyloučení na hostující straně. Gelinas dostává dvě minuty za hákování a domácí tak mají k dispozici přesilovou hru.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:13
Domácí jsou už v plném počtu.
57:10
Colton Sceviour se dostal do šance ve vlastním oslabení, ale svou střelou následně na Varlamova nevyzrál.
56:02
Hosté se uhnízdili v pásmu Floridy a na Luonga šly dvě střely. S oběma si ale dokázal brankář domácích poradit.
55:13
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., vysoká hůl).
54:15
Na řadě je nyní další komerční přestávka.
53:26
Na druhé straně zahrozil před Luongem Michail Grigorenko, ale jeho přízemní střela skončila na levém betonu Luonga.
52:10
Trocheck střílel z levého kruhu, Harper ještě jeho střelu tečoval před Varlamovem, následně pak si ale brankář Colorada připsal další přesný zákrok.
51:00
Znovu přichází komerční přestávka.
50:39
Přesilová hra Floridy je u konce a hosté jsou už kompletní.
49:44
Hosté se zatím velmi dobře brání a nepouští domácí do výraznější akce. Nyní se dokázali osvobodit a kotouč letí až před Luonga.
48:39
Martinsen je vyloučen na dvě minuty za hrubost a nabízí domácím přesilovou hru.
48:19
Domácí jsou v laufu a dostali se do další útočné akce. Jenže střela Jágra provětrala pouze Varlamovu lapačku.
46:56
Florida právě vstřelila branku!
S brankami se nyní doslova roztrhl pytel. VINCENT TROCHECK došťoural kotouč do branky Colorada a vrací tak zpět Floridě tříbrankový náskok. Bez asistence.
45:45
Na řadě je další komerční přestávka.
45:37
Colorado právě vstřelilo branku!
Vzápětí však přichází gól také na straně hostů. Mezi tři tyče poslal svou střelu MATT DUCHENE, jenž snižuje na rozdíl dvou branek – 4:2. Asistence: Patrik Wiercioch.
45:21
Další chyba hostů v rozehrávce a byl z toho další únik před Varlamova. Petrovic našel na levém kruhu volného SHANEA HARPERA, který trefil odkrytou klec a svým druhým gólovým příspěvek zvyšuje už na 4:1. Asistence: Alex Petrovic, Vincent Trocheck.
44:30
JONATHAN MARCHESSAULT zachytil chybnou rozehrávku hostů v pásmu Floridy a poté nabral velkou rychlost, dostal se až před Varlamova, kterého prostřelil mezi betony – 3:1. Bez asistence.
43:35
Na druhé straně marně dobývali branku hosté. Michail Grigorenko pálil na Luonga, ten ale jeho ránu chytá do své náruče.
42:16
Před Varlamovem to znovu vřelo, před ním střílel Vincent Trocheck, ale nakonec jeho ránu zneškodnil.
41:23
Hosté jsou už v plném počtu.
40:20
Aleksander Barkov zavezl puk do útočného pásma a hledal svou přihrávkou Jaromíra Jágra, ale nakonec jejich akci zastavila obrana Lavin.

Využití: 1 – 0
I druhé dějství je minulostí. V něm se trefili domácí hráči, když hezkou kombinaci zakončil Greg McKegg a strhl tak vedení na stranu Floridy. Hosté navíc v závěru třetiny dostali dvouminutový trest a na počátku třetí třetiny se tak budou bránit ve čtyřech. Třetí třetina začne přibližně ve 3:10.
40:00
39:55
Ještě střela Jaromíra Jágra z pravé strany, kterou chytil do své lapačky Varlamov. Druhá třetina je u konce a zřejmě se už nic nestane.
39:23
Zadorov inkasuje dvě minuty za hákování a domácí si zahrají další přesilovou hru.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:38
Hosté se snažili najít rychlou odpověď, ta ale nepřišla. Znovu mají kotouč ve své moci domácí hokejisté, kteří míří opět před Varlamova.
37:02
Tak to byla hodně pohledná akce domácích. Z vlastního obranného pásma projel takřka celým kluzištěm Greg McKegg a poté našel před levou tyčkou Varlamovy svatyně úplně volného SHANEA HARPERA, který měl jednoduchou úlohu. Našel odkrytou část jeho branky a strhává tak vedení na stranu Floridy – 2:1. Asistence: Greg McKegg, Derek MacKenzie.
36:45
Nyní se zaskvěl přesným zákrokem Roberto Luongo, který překazil souhru hostů. Na konci byla střela Bena Smithe, která ale skončila v náruči domácího brankáře.
36:05
Je tu další komerční přestávka.
36:00
Ekblad pálil z prostoru mezi kruhy, jeho střelu vyrazil Varlamov před sebe, ale na dorážku před ním nebyl nikdo z domácích připraven.
34:46
Varlamov se ve svém brankovišti rozhodně nenudí. Nyní lapil další střelu z hole Jaromíra Jágra a nedopustil, aby se Florida ujala vedení.
33:12
Derek MacKenzie tečoval před hostující brankou střelu Grega McKegga, ale znovu byl brankář hostujícího celku připraven. Na druhou stranu pak míří hosté, kteří se pokusí ohrozit branku Luonga.
32:23
Reilly Smith si to namířil přímo před branku Colorada a na Varlamova vyslal další nebezpečnou střelu. Ta ale končí v náruči právě brankáře hostů.
31:51
Na řadu přichází další komerční pauza.
31:08
Další nebezpečná akce vznikla v blízkosti branky Colorada, ale nikdo z domácích nebyl na dorážku před Varlamovem připraven.
30:32
Oslabení domácí hokejisté zvládli a nyní jsou už v plném počtu.
29:53
Ve vlastním oslabení zahrozili domácí, ale Varlamova dalšími přesnými zákroky podržel Laviny. Hosté tak znovu míří do útoku.
29:25
Panteři zatím nepustili do vážnější akce hosty v přesilové hře a hned na to pak vyhazují kotouč do bezpečí.
28:32
Přesilovka pro Laviny. Malgin dostává dvě minuty za vysokou hůl a už sedí na trestné lavice.
27:44
Po nepřesné střele domácích se k puku dostali hosté a už ho zavážejí do útočného pásma.
27:06
Aleksander Barkov pálil nebezpečně na Varlamova, ten si připisuje další důležitý zákrok, kterým podržel svůj tým.
26:34
Na řadu nyní přichází další komerční přestávka.
25:41
Shane Harper najížděl před hostující branku a na Varlamova vyslal další prudkou střelu. Ten kotouč vyrazil pouze před sebe a následně zlikvidoval i dorážku stejného hráče.
24:59
Roberto Luongo musel znovu hasit nebezpečí před svojí brankou, když zlikvidoval jedovatou střelu Matta Duchena.
23:18
Jaromír Jágr byl v předbrankovém prostoru Colorada znovu hodně aktivní a na Varlamova vyslal jedovatou střelu. Brankář hostů ale proti němu uspěl.
22:20
Po závaru před domácí brankou úřadoval Luongo, jenž svým dalším zákrokem zlikvidoval šanci Lavin.
21:32
Jaromír Jágr našel před brankou volného AARONA EKBLADA, který jeho nabídky dokonale využil a zblízka propálil Varlamova. Je vyrovnáno a začíná se znovu od začátku – 1:1. Asistence: Jaromír Jágr, Jonathan Marchessault.
20:58
Jerome Iginla dostává dvě minuty za sekání a domácí mají k dispozici další přesilovou hru.
20:14
Hosté se hnali okamžitě do útoku, ale domácí obrana byla proti. Sebrala Lavinám kotouč a poslala ho na opačnou stranu.

Využití: 0 – 1
První třetina tohoto utkání je za námi. V ní jsme viděli dvě branky. Nejprve se trefil v osmé minutě hostující Barrie, jenž poslal Colorado do vedení. V desáté minutě pak vyrovnal Demers, ale prozkoumání u videa nakonec potvrdilo ofsajd a jeho gól tak nemohl být uznán. V závěru první periody měli domácí obrovskou šanci na vyrovnání, ale Varlamov v brance Colorada byl neoblomný. Po prvním dějství se tak lépe do kabin šlo hostům, ale domácí rozhodně nemají nic ztracené a pokusí se vyrovnat. Druhá třetina začne přibližně ve 2:10.
20:00
19:40
V závěru první periody byla před hostující brankou obrovská skrumáž a Varlamov nevěděl, kde má puk. Následně pak zlikvidoval tři domácí střely a podržel tak Laviny a jejich těsné vedení.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:43
Comeau je na ledě a hosté jsou tedy v plném počtu.
18:25
O další střelu se postaral Trocheck, ale jeho přízemní střela skončila pouze na obranném zákroku Colorada, které tak zřejmě své oslabení ubrání.
18:06
Jason Demers napřáhl od modré čáry, před Varlamovem ještě jeho projektil tečoval Reilly Smith, ale brankář Colorada se zaskočit nenechal.
16:43
Blake Comeau dostává dvě minuty za krosček a je tu další početní výhoda pro Floridu.
16:11
Na opačném konci kluziště se do nebezpečné akce před Luongem dostal Matt Duchene, ale také on svou velkou šanci neproměnil.
14:51
Panteři znovu obléhali pásmo Colorada, do velké šance se dostal Derek MacKenzie, ale nadvakrát na Varlamova nevyzrál.
14:40
Florida je v plném počtu a hned následuje další komerční přestávka.
14:36
Derek MacKenzie střílel z levého kruhu, ale lapačka Varlamova znovu úřadovala. Přesilovka domácích pomalu končí.
13:37
Nyní byl před Varlamovem menší závar, zblízka střílel Reilly Smith, ale brankář Colorada byl na svém místě a hned pak kotouč vyhodil pryč od vlastní branky.
13:06
Laviny se zatím velmi dobře brání a domácí celek k ničemu nepustili. Následně pak se také dokázali osvobodit a puk letí až před Luonga.
12:40
Přesilovka pro Floridu. Martinsen dostává dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavici.
11:51
Jágr si najel k odraženému kotouči a snažil se ho prostrčit za Varlamova, ale to se mu nepovedlo. Brankář hostů byl připraven a opět drží svůj tým.
11:30
Ve stejném čase následuje komerční přestávka.
11:30
Na druhé straně musel zasahovat Luongo, který nadvakrát zneškodnil střelu Patrika Wierciocha. Raději pak přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
10:41
Domácí tato situace mírně rozhodila a sami se připravili o útočné pásmo. Hosté tak mohou projít do dalšího svého útoku.
09:53
Jason Demers dosáhl branky od modré čáry, ale kouč hostů si vzal challenge a nakonec byl odhalen ofsajd, branka tak nemůže být uznána.
09:08
Domácí zasypali Varlamova několika střelami, ten dokázal menším tlaku ze strany Floridy čelit a znovu podržel svůj tým.
08:39
Panteři se snažili zahrozit před Varlamovem, ale jejich střela skončila pouze vysoko nad. Znovu se tak hosté dostali ke kotouči a spěchají s ním do útočného pásma.
07:38
Přesilovou hru Laviny bleskově využívají. TYSON BARRIE dostal zpětnou přihrávku na modrou čáru, odkud střelou švihem prostřelil Luonga v brance Floridy. Hosté se tak ujímají vedení – 0:1. Asistence: Matt Duchene, Blake Comeau.
07:20
Jason Demers dostává dvě minuty za podražení a hosté si zahrají přesilovou hru.
06:57
Hosté v útočném pásmu nic nevymysleli a kotouč se tak dostal k obráncům Floridy, kteří ho zavážejí na opačnou stranu.
06:35
Následuje komerční přestávka.
06:29
Velká skrumáž před Varlamovem. V ní se nejlépe zorientoval Greg McKegg, ale kotouč za jeho záda nepropasíroval.
06:15
Hra se přestěhuje znovu před Varlamova, hosté se dopustili zakázaného uvolnění a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
05:09
Matt Duchene z otočky střílel na Luonga v jeho těsné blízkosti, ale neuspěl. Na druhé straně zaútočil Jaromír Jágr, ale také Varlamov byl pozorný.
04:20
MacKinnon zavezl puk do útočného pásma, bylo to ale na hraně, sám si myslel, že je v ofsajdu, ale nebylo tomu tak. Nakonec se sám dostal ke střele, ale Luongo zasahovat nemusel.
03:16
Po malé odmlce se do útočného pásma dostali domácí hokejisté, Greg McKegg se dostal na pravý kruh, odkud vyslal prudkou střelu. S ní si ale Varlamov poradil a podržel svůj tým.
02:23
Znovu musel zasahovat Luongo, který nadvakrát ukryl pod svojí lapačkou střelu Zadorova. Tentokráte ale hru přerušil a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
01:24
Tyson Barrie napřáhl od modré čáry a jeho dělovka provětrala lapačku Luonga. Ten pak posílá kotouč hned mezi spoluhráče a hru nechává plynout.
00:52
Na druhé straně to zkoušel z pravé strany Landeskog, ale svou střelu poslal pouze do boční sítě Luongovy branky.
00:16
Smith hned v úvodu utkání nabruslil podél levého mantinelu na levý kruh a na Varlamova vyslal jedovatou střelu. Tu ale brankář hostů zlikvidoval.
00:01
Oba celky jsou už na ledové ploše, americká hymna dozněla, za okamžik už začínáme.
Zápas začne s malým zpožděním, jak je tomu u zámořských soutěží zvykem.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Marchessault – R. Smith, Trocheck, Rau – Sceviour, Malgin, McCann – Harper, MacKenzie (C), McKegg.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – E. Johnson, Zadorov, Barrie, Beauchemin, Wiercioch, Gelinas – Iginla, MacKinnon, Landeskog (C) – Duchene, Söderberg, Grigorenko – Comeau, Colborne, Martinsen – G. Bourque, Ben Smith, McLeod.

Rozhodčí: Jean Hebert, Frederick L´Ecuyer – Tony Sericolo, Pierre Racicot.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

Jaromír Jágr (FLA)
Jakub Kindl (FLA) – v současnosti hráč farmy
Vzájemná utkání

Oba týmy se v loňské sezóně utkaly celkem dvakrát a pokaždé výhru slavil domácí celek. Nejprve Florida doma přehrála Colorado 4:1, v odvetě pak slavily výhru zase Laviny, které braly těsnou výhru 3:2. Bude i dnes platit pravidlo můj dům, můj hrad?
Colorado Avalanche

Colorado má za stejný počet utkání na svém kontě šest bodů a v tabulce Západní konference se nachází na pátém místě. To Lavinám se daří o něco lépe. Hokejisté Colorada totiž dokázali porazit Dallas, Pittsburgh a Tampu a prohráli pouze s Washingtonem. Po výhře 4:0 nad Tampou na jejím ledě pokračují ve venkovním tripu a na ledě Floridy se budou snažit na cenný skalp navázat. Zda se jim to podaří, nám samozřejmě napoví až samotný zápas.
Florida Panthers

Jágrovi Panteři se v tabulce Východní konference nacházejí na sedmém místě tabulky, když si na své konto po čtyřech odehraných utkáních připsali pět bodů. V posledním duelu se Florida utkala s Washingtonem, ve kterém se poprvé v nové sezóně trefila česká star Jaromír Jágr, který si připsal svůj první gól, který byl už jeho 750. v NHL a zároveň se tak stal sedmým hráčem v historii NHL, který se prosadil ve třiadvaceti sezónách v nejlepší lize světa. Panteři ale nakonec padli 2:4 a na další výhru si tak budou muset zase počkat. Třeba se jim podaří bodovat už dnes.
Hezké velmi časné nedělní ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje. Nejlepší hokejová liga na světě je v plném proudu a dnes jsou na programu další zápasy, a to pořádná porce. Odehraje se celkem třináct utkání. My budeme sledovat zápas mezi týmy Florida Panthers Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.