2. Alexaner Ovečkin (WSH) 1+0
3. Braden Holtby (WSH) 26 zásahů, 2 inkasované góly
Česká stopa v utkání:
Jaromír Jágr (FLA) 1+0, 3 střely na bránu, čas na ledě 19:55.
Hosté se mohou radovat z vítězství 4:2, které se ovšem zejména ve druhé třetině nerodilo lehce. Domácí předvedli vynikající výkon a Jágrem dokonce srovnali na 2:2. V poslední dvacetiminutovce však vsítil rozhodující branku Alexander Ovečkin a hosté už dva body nepustili. Pro Floridu to byl letos první zápas, v němž nebodovala.
59:54
Jágrův pokus ještě zlikvidoval Holtby a zápas je u konce.
59:40
Ekblad dostal svůj tým ven z útočného pásma.
59:28
Domácí hrají v šesti a berou si oddechový čas.
59:28
Barkov ještě vyšťoural puk před bránu, kde měl dobrou pozici Malgin, ale Holtby zasáhl perfektně.
59:10
Hraje se poslední minuta zápasu.
58:40
Washington právě vstřelil branku!
Je hotovo. Domácí chybovali při rozehrávce, když Demers nastřelil pouze MARCUSE JOHANSSONA, který se sám před Luongem nemýlil a rozhoduje zápas. Bez asistence.
58:10
Času už mnoho nezbývá, domácí by potřebovali přerušit hru a vzít si time-out, ale ani to se nedaří.
57:44
MacKenzieho nevýraznou střelu odrazil Holtby do rohu.
57:24
Na druhé straně se o něco podobného pokusil Oshie, ale dopadl stejně.
56:57
Teď se ovšem po kvalitní práci Jágra uvolňoval Audy-Marchessault, ale jeho nabídka před branku nezasáhla žádného ze spoluhráčů.
56:14
Washington nyní vsází na maximální jednoduchost, Florida je stále prakticky bez puku v útočné třetině.
55:50
Hosté po buly dostali puk ven z pásma.
55:37
Holtby nyní raději podržel puk po nahození ze středního pásma od Ekblada. Buly v útočném pásmu Panterů.
55:18
Eller opět jen posunul jednoduše kotouč z pásma do bezpečné zóny a hosté mohli vystřídat.
55:00
Pět minut zbývá do konce třetí třetiny, Washington perfektně kryje střední pásmo.
54:21
Burakovsky prohrál souboj u mantinelu s Petrovicem, ale Florida se nemůže dostat do tlaku před Holtbym.
53:50
Švédská formace v dresu Capitals opět pošetřila cenné vteřinky v útočném pásmu.
53:18
Smithovu pohotovou střelu z levého kruhu zastavil svým tělem Alzner, další dorážky se neujaly, ale puk proskákal k Holtbymu.
52:47
Poslední dlouhá reklamní přestávka.
52:47
Naopak do brejku na druhé straně vyrazil Connolly a Luongo musel zastavit kotouč.
52:28
První formace domácích zavezla puk do pásma, ale lehkost z druhé části hry nadále Panterům výrazně chybí. Zakončení nepřišlo.
52:00
Další icing přibrzďuje snahu domácích o vyrovnání.
51:30
Hosté už ale nyní jsou kompletní.
51:10
Alzner v nadějné pozici nevyhodil, Florida má pásmo.
50:54
Hra se teď hodně kouskuje, do návratu Schmidta zbývá necelá půlminuta.
50:37
Demersův nápřah od modré čáry skončil jen v chumlu hráčů před brankou.
50:22
Už ale odjel po svých a míří rovnou do šaten .
50:22
Smithovu střelu od modré prudce schytal Winnik a svíjí se na ledě v bolestech.
50:06
Přesilovka Floridy už nemá takový šmrnc jako ve druhé třetině, Jágr sice dotíral na Holtbyho, ale výsledkem byla jen ztráta helmy pro gólmana Capitals.
49:29
Eller uspěl na buly a hosté se hned osvobodili.
49:22
Ale přichází přesilovka pro domácí! Smith šel tvrdě za pukem a byl přitom faulován Schmidtem.
49:15
Domácí jsou zatím ve třetí třetině viditelně opařeni.
48:47
Na druhé straně mohl útočit Backström, ale jen nahodil kotouč do útočné třetiny.
48:25
Domácím opět nezbývá nic jiného než vrhnout všechny síly do útoku.
47:33
Velký tlak Washingtonu ve třetí třetině se nakonec zúročil! Nepovedená střela Niskanena propadla až před brankoviště, kde ALEXANDER OVEČKIN šikovně nastavil hůl a posunul puk za Luonga. Asistence: Matt Niskanen.
47:10
Luonga je pod palbou, zase ho prudkou střelou prověřil Wilson.
46:37
Yandle je sice už na ledě, ale Luongo zase zachránil svůj tým proti obrovské šanci Burakovskyho, který zase měl prostor na pravém kruhu, jenže Luongo secvakl betony včas k sobě.
46:02
S velkým štěstím se nyní dostal do obrovské šance Burakovsky, ale na poslední chvíli se vytáhl Luongo!
45:50
Demers opět posílá kotouč přes všechny čáry.
45:20
Až teď měla na pravém kruhu dobrou palebnou pozici Backström, ale vypálil jen do betonů Luonga.
45:05
Další úspěšný výhoz domácích.
44:48
Puk je ovšem nyní až u Holtbyho.
44:25
První vyloučení na straně Floridy. Na poslední chvíli si proti šanci soupeře pomohl hákováním Keith Yandle.
44:10
Na druhé straně z dobrého forčekingu rezultovala možnost pro Trochecka, ale ten sám před brankářem Holtbym pálil mimo.
43:38
A zase mohl být v šanci Kuzněcov, jemuž tentokrát chybělo pár centimetr k tomu, aby se zmocnil kotouče.
43:12
Čas se nyní výrazně posunul, Kuzněcovův kros napříč útočným pásmem spoluhráče nenašel.
42:04
Ovšem teď to bylo v podání domácích velmi nadějné! Malgin sebral puk a vřítil se před Holtbyho, kde čekal na své spoluhráče tak dlouho, až nakoenc trefil jen McCannovu hůl v její horní části. Od ní šel puk mimo.
41:55
Sledujeme podobně bojovný hokej jako na konci druhé části hry.
41:10
Audy-Marchessault manévrovatl v útočném pásmu, ale puk mu sebral Burakovsky a vyvezl do bezpečí.
40:40
Hosté začínají aktivně, zajímavou kombinaci předvedli v útočném pásmu Kuzněcov a Ovečkin, ale střela z ní nebezpečná nebyla.
40:01
Střely na bránu po druhé třetině: 22:16.
V této třetině jsme byli svědky velkého náporu Floridy, který vyústil v přesilovkový gól Jaromíra Jágra. Ten se trefil v NHL už po 750. a dosáhl tak dalšího velkého milníku. Další šance domácích zůstaly nevyužity a jsme zvědavi, co přinese poslední část hry.
40:00
39:50
První lajna Floridy ještě operuje v útočném pásmu, nakonec prověřil Holtbyho Petrovic, ale trefil jen jeho hruď.
39:25
Pokračuje boj ve středním pásmu.
38:53
Smith pálil od modré čáry, Burakovsky odrazil jeho pokus do ochranné sítě.
38:36
Alzner zůstal ležet u mantinelu a kdesi pod ním zůstal i puk. Hra je proto přerušena.
38:14
O kotouč se bojuje ve středním pásmu, hosté trochu vyrovnávají hru.
37:40
Naprosto neviditelný je zatím Ovečkin, jehož sprint teď dokázal v pohodě zvládnout Audy-Marchessault.
37:04
Pak ale zachyboval Schmidt a jeho nepřesnost musel částečně zachraňovat i brankář Holtby.
36:45
Ellerova formace vytvořila zmatek v útočném pásmu a domácí se ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění.
36:09
Ofsajd Floridy přibrzďuje snahu domácích.
35:54
To dokumentoval McCann, který po další rychlé akci předkládal puk pro Malgina, jenž netrefil.
35:30
Opět se hraje, domácí jsou i nadále při chuti a vypadá to, jakoby jim hosté teď vůbec nestíhali.
34:40
Domácí pokračují v náporu, McKenzie měl další možnost, ale byl doslova navezen do brány a nemohl zakončit. Je tu další reklamní blok.
34:10
Florida právě vstřelila branku!
Je tady 750. gól pro JAROMÍRA JÁGRA! Ten si ideálně počkal na přihrávku od Barkova a procedil puk za Holtbyho. Přece jenom domácí využívají třetí přesilovku. Asistence: Alexander Barkov a Audy-Marchessault.
33:48
Další osvobození pro Washington.
33:27
Demers napřáhl ke střele, ale nakonec to v jeho podání byla tečovaná přihrávka pro Jokinena, jemuž se puk zamotal mezi nohama.
33:08
Puk je ale nyní až za Luongem.
32:44
A právě Harper nakonec vybojoval Backströmův faul a je tu třetí přesilovka pro Floridu!
32:33
Útočné manévry čtvrté formace Floridy zakončila tečovaná střela McKegga.
32:02
Trocheck zase výborně napadal, leč jeho nához prolétl pouze kolem Holtbyho svatyně.
31:32
Nicméně už to jdou opět domácí, kteří se ženou dopředu.
30:57
Eller dobře udržel puk a připravil ho následně Connollymu, který prověřil Luonga.
30:33
První pořádný zákrok Luonga ve druhé třetině přišel po střele Backströma. Hra je přerušena a je tu další komerční přestávka.
29:55
Druhá třetina se stále hraje jednoznačně podle not Panterů, Washington se nemůže dostat do tempa.
29:14
V perfektní pozici byl nyní Yandle před Holtbym, ale místo střely nabízel puk na brankoviště a minul všechny své spoluhráče.
29:04
Hosté jsou kompletní, ale měli zase velké štěstí během oslabení.
28:47
Jokinen pálil prudce z mezikruží, ale mířil mimo Holtbyho bránu.
28:27
Opět jsou hosté venku z vlastního obranného pásma, skvěle pracoval Niskanen.
28:00
Washington se osvobodil.
27:47
A gól nakonec neplatí. Domácí se mohou cítit ukřivděni, protože chyba byla jasně na straně rozhodčích.
27:47
Opakované záběry však ukazují, že to vše bylo velmi těsné.
27:47
Pokračuje porada u videa.
27:47
Opět bylo před Holtbym rušno. Po sérii dorážek nakonec domácí Sceviourem dostali puk do sítě, ale rozhodčí se upískli a gól asi platit nebude.
27:35
Jágr zkoušel natlačit kotouč před Holtbyho silou, ale mezírku na bližší tyči nenašel.
27:14
Ekbladovu střelu bez přípravy vykopl Holtby.
27:05
Hosté hned vyhodili puk z pásma.
26:50
Na trestnou lavici tentokrát zamíří Oshie za hákování. Další šance pro Floridu.
26:25
Opět tu bude přesilovka pro domácí, Luongo už je na střídačce.
25:54
Poměr střel ve druhé třetině je 8:0 pro domácí!
25:35
Hra se přesunula do obranného pásma Floridy.
24:58
Florida mocně usiluje o vyrovnání. Parádní akci předvedli McCann a zejména Malgin, který se prokličkoval až před Holtbyho, ale ten s vypětím všech sil udržel puk před branovou čárou.
24:37
Opět to byl aktivní Matheson, který zaměstnal Holtbyho. Vybojoval aspoň vhazování.
24:09
Po dlouhé době měl na druhé straně práci Luongo, ale pouze podržel kotouč ve své moci. Buly po jeho pravici.
23:54
Střela Trochecka byla sražená mimo.
23:40
Hosté jsou kompletní, Florida měla tlak ale nevyrovnala.
23:15
Pak ovšem Demers poslal skvělou přihrávku do jízdy Mathesonovi, který oět prověřil Holtbyho. Ten zasáhl ramenem.
22:58
Teď už to jsou příjemnější chvíle pro host, kteří drží kotouč daleko od Holtbyho.
22:30
Jágr hledal před brankou Ekblada a tomu se odrazil puk od bruslí mimo!
22:02
Yandle pálil bez přípravy opět mimo. Florida však těží z výborných buly.
21:57
Marchessault pálil z pravého kruhu a trefil opět jenom tyč!
21:38
První vyloučení dnešního zápasu. Eller po buly zbytečně fauloval a dostává dvojku.
21:31
Tentokrát zastavuje domácí snahu ofsajd.
21:24
Chybně odpískaný icing za bránou Holtbyho budou řešit rozhodčí vhazováním ve středovém kruhu.
21:09
Ekblad pak zase na druhé straně donutil k zákroku hokejkou Holtbyho.
20:54
Pak už kouzlil před brankou Orlov, ale bez většího efektu.
20:11
Hned v prvních vteřinách pálil Audy Marchessault a Holtby musel zasáhnout.
20:01
Vše se již chystá na začátek druhé části hry.
Střely na bránu v první třetině: 8:12.
Viděli jsme velmi zajímavou třetinu, v níž měli hosté výborný start a zaslouženě se dostali do vedení 2:0. Pak ovšem domácí přidali a snížili Mathesonem. Čeká nás určitě zajímavý průběh zápasu i dál.
20:00
19:50
Ekbladova střela neprošla a třetina končí.
19:34
Do dobré pozice si nyní vybruslil Smith, ale jeho pokus z levého kruhu brankář Holtby viděl a zasáhl.
19:08
Po vyhraném buly pálil bez přípravy Niskanen, ale vypálil vysoko nad i vinou teče Jokinena.
19:02
Eller vybojoval kotouč a nahodil ho před branku, kde hlídkoval obránce Carlson, ale Luongo byl pozorný a podržel kotouč.
18:05
Boj ve středním pásmu pokračuje bez větších příležitostí, na hřišti se střídají v rychlém sledu jednotlivé formace.
17:20
Opět se hraje dlouho bez přerušení, ale Washington stále drží těsné vedení.
16:41
Jágr nyní vybojoval kotouč a předhodil ho Demersovi, který provětral Holtbyho.
16:15
Kuzněcov se dostal do dobré pozice v útočném pásmu, ale výborně se k němu vrátil Matheson.
15:50
Opět byl v akci Trocheck, ale tentokrát si nerozuměl s Jokinenem.
15:20
Nepřesná rozehrávka Trochecka dává kotouč opět do moci hostujícím hokejistům.
14:45
O nápor se nyní před Luongem starala čtvrtá hostující formace, ale bez většího nebezpečí.
14:15
Je tu další dlouhý reklamní brejk.
13:47
Jenže tohle je okamžik, který domácí potřebovali. Yandle nejprve vystřelil , ale puk se od mantinelu odrazil k MICHAELU MATHESONOVI, který ho pohotovou dorážkou od opačného mantinelu vrátil za záda zkoprnělého Holtbyho. Asistence: Keith Yandle.
13:35
Hosté stále brání výborně obrannou modrou, Florida se do šancí koušou těžko.
13:06
MacKenzie zkoušel vysunout Harpera, ale akci přerušil Johansen a navíc se jednalo o ofsajd.
12:25
Hra je stále hodně plynulá, domácí se snaží vrátit do hry i výsledkově.
11:19
Tyče dnes na Floridě zvoní jedna za druhou! Obránce Petrovič mohl rychle snížit, ale trefil jen brankovou konstrukci.
10:21
A hosté už vedou o dvě branky! Niskanen navezl puk do pásma, žabičkou ho posunul před branku, kde se šikovnou trefou prosadil svým prvním gólem v sezoně JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Matt Niskanen.
08:25
Hokejisté z hlavního města zaslouženě dostávají do vedení! JUSTIN WILLIAMS dostal skvělou přihrávku před bránu od Schmidta a nadvakrát i s pomocí tyče překonal Luonga! Asistence: Nate Schmidt.
08:11
Na druhé straně strašila Holtbyho Jágrova formace, ale bezvýsledně.
07:24
Další obrovské šance hostů! Nejprve trefil parádním švihem Oshie tyč, pak se proti dorážejícímu Kuzněcovivi blýskl nevídaným zákrokem Luongo.
06:55
Po dlouhé reklamní přestávce se opět hraje dlouho bez přerušení.
06:10
Fantastická akce v podání Burakovskyho! Ten se parádně obtočil okolo obránce a byl sám před Luongem, jenž ale vytáhl proti jeho ráně nad lapačku skvělý zákrok!
05:56
Na druhé straně zase vyrazili dopředu Orlov s Ovečkinem, ale ruský forvard se vystavil do ofsajdu.
05:05
Nyní kombinuje s kotoučem čtvrtá lajna domácích.
04:33
Na druhé straně byl výborně uvolněn Jaromír Jágr, ale zblízka na Holtbyho nevyzrál!
04:01
Johansson jel z úhlu sám na Luonga, ale trefil jen jeho vyrážečku!
03:24
Také s pokusem Ovečkina si poradil Luongo betonem bez větších problémů.
02:43
Další zákrok pro gólmana Holtbyho, který je zaměstnanějším mužem zatím.
02:11
Na druhé straně pořádně zazlobil Ekblad, ale Holtby zasahuje výborně.
01:22
Gólman Luongo už má na svém kontě první zákrok.
00:01
Utkání začne za malý okamžik.
Domácím i nadále kvůli zranění chybí produktivní útočník Huberdeau, nebude hrát ani Nick Bjugstad kvůli poranění ruky.
Dnešní zápas z poměrně početné legie českých a slovenských hokejistů nabídne pouze účinkování útočníka Jaromíra Jágra, který má na svém kontě zatím jeden kanadský bod.
Dnes nás čeká souboj dvou týmů, které odstartovaly tuto sezonu excelentně. Z úvodních tří zápasů totiž dokázaly vydolovat hned pět bodů a drží se v popředí východní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.