1. Shayne Gostisbehere (PHI) – 0+0, vítězný nájezd

Jakub Voráček (PHI) – 0+1. 1 střela, čas na ledě 19:09
Radko Gudas (PHI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:09
David Krejčí (BOS) – 1+0, 8 střel, čas na ledě 20:10
David Pastrňák (BOS) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 19:16
Vítězem je Philadelphia, v nájezdech uspěl Jakub Voráček, na jeho nájezd ještě odpověděl Marchand, jenže na další trefu Shayna Gostisbehera už neodpověděl Backes, protože si na jeho zakončení pochutnal Mason, čímž dovršil své skvělé vystoupení!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Philadelphia Flyers.
Vítězný nájezd zařídil SHAYNE GOSTISBEHERE, jehož rána se od lapačky Raska odrazila za brankovou čáru.
Symbolicky končí dnešní utkání Steve Mason, který si vychutnal lapačkou blafák Backese.
Gostisbeherova slabá střela se překutálela přes lapačku Raska, následně zapadla za brankovou čáru.
Krug po rychlém bekhendovém blafáku trefil břevno!
Read jel pomalu, trefil jen beton finského brankáře.
Hayes vykoupal brankáře Masona, bekhendem ale minul.
Schenn vypálil jen do výstroje Raska.
Krejčí se rozjel, zápěstím následně minul branku.
Ljubimov nezmátl Raska, ten si jeho střelu pohlídal a betonem vyrazil.
Marchand ovšem bekhendovým blafákem srovnává.
Voráček jeden nájezd už dnes nedal, tentokrát se prosadil – puk poslal mezi betony Raska.
Pastrňák udělal pěknou kličku, Mason zastavil puk na brankové čáře.
Konecky zamířil jen do levé tyče.
Bergeron si vykoupal Mason, ten mu na poslední chvíli vypíchl puk.
Simmonds mířil mezi betony, Rask si toto místo pohlídal.
Nash minul domácí branku.
Girouxovi se nájezd také nepovedl, puk mu Rask vypíchl.
Spooner sice prudce zabrzdil, puk mu ale utekl do rohu.
Cousins bekhendem přehodil brankovou konstrukci.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení, ve kterém měl dvě velké šance Pastrňák, končí, o dělbě bodů dnes rozhodnou samostatné nájezdy. Představí se nám někdo z českých hráčů?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:54
Del Zotto v přečíslení nabil Girouxovi, proti jeho střele ovšem dokázal fantasticky zasáhnout Rask!
64:36
Krejčí pálil z levého křídla na přední tyč, jeho střelu si vychutnal Mason, který zákrok náležitě prodal!
63:53
Počet střel: Philadelphia – 20, Boston – 46.
63:53
Strkanice Simmondse (PHI) s Marchandem (BOS) končí trestem pro oba aktéry.
63:53
63:37
Marchand nyní poslal jednoho z domácích k ledu, tentokrát byl zákrok hostujícího hráče čistý.
63:21
Pastrňák si krásně prohodil puk mezi bruslemi a zakončil bekhendem, Mason se opět vyznamenal!
62:54
Schenn byl nyní faulovaný za hostující brankou, rozhodčí zákrok nejspíš neviděli, jinak by museli vylučovat.
62:10
Voráček našel křížným pasem Gostisbehera, jemuž do rány padl jeden z hostů.
61:26
Pastrňák objel útočné pásmo, natlačil se před Masona, vyhnul se jeho holi, puk ale mezi jeho betony nezasunul!
61:01
Simmonds vypíchl puk, ale souboj o něj vzdal, protože z brány opět vystartoval finský brankář.
60:22
Voráček si obhodil obránce Bostonu, puk před ním ovšem odpálil Tuukka Rask.
60:01
Boston dokázal ve třetí třetině odčarovat Masona, díky gólům Davida Krejčího a Brada Marchanda tak začne prodloužení za stavu 2:2.
60:00
59:17
Steve Mason kryje další střelu od modré čáry.
58:57
Výpad hostujícího celku zastavuje postavení mimo hru.
58:38
Oddechový čas pro hosty.
58:24
57:34
Marchandova přihrávka hodně skákala, a tak musí hosté začínat akci ze středního pásma, kam puk doskákal.
57:05
Simmonds Bostonské vyhnal z jejich pásma.
56:26
Gudas odpaluje puk po mantinelu až na druhou polovinu hřiště.
56:24
Konecny (PHI) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
56:07
Signalizovaná výhoda, tentokrát pro Medvědy.
55:54
Krejčí naznačil střelu, následně jen nepřesně přihrál.
55:24
54:55
Puku míří až na Masona, který pomůže s rozehrávkou.
54:25
Voráček z pravé strany jen orazítkoval zadní mantinel.
53:42
Gostibehere zastavil puk na modré jen pro soupeře, následně upadl, hostující hráč ovšem nedokázal rychle zpracovat puk.
53:24
Marchand (BOS) je vyloučen na 2 minuty za sekání, což se vůbec nelíbí hostujícímu trenérovi, který se vzteká na své střídačce.
53:08
Signalizovaná výhoda domácího celku.
52:23
Aktivní Voráček servíroval puk z křídla bekhendem do brankoviště, nikdo z jeho spoluhráčů se černé gumy neujal.
51:10
Krejčí od pravého mantinelu trefil jen připravenou vyrážečku brankáře Philadelphie.
50:14
Při střele Bergerona dobře clonil Marchand, střela hostujícího forwarda ale letěla mimo branku.
48:52
Další zákroky si Rask připsal proti střelám Cousinse a Simmondse.
48:23
Tuukka Rask raději nahození Gudase ze středního pásma ukryl pod svou lapačkou.
47:28
Oba týmy hrají v plném počtu.
47:25
Voráček se prosmýkl podél pravého mantinelu, bekhendem bohužel pro domácí přestřelil.
46:23
Jakub Voráček se snažil trefit místo nad vyrážečkou Raska, ten jeho střelu reflexivně vyráží, a tak dál pokračujeme za stavu 2:2!
46:23
Po zákroku Morrowa na unikajícího Voráčka bylo správně nařízeno trestné střílení!
45:44
Bruins právě vstřelili branku!
Boží mlýny melou, nesmyslné vyloučení Pastrňáka motivovalo hráče Bostonu k vyrovnání a opět v něm měl prsty Krug. Ten vypálil puk se odrazil od Del Zotta jen na hůl BRADA MARCHANDA, který jednoduše uklidil puk za brankovou čáru. Asistence: Torey Krug, Brayden Carlo.
45:28
Cousins (PHI) podrazil Pastrňáka (BOS), za což si odsedí 2 minuty. Pykat musí i český hráč, protože rozhodčí viděli jeho filmování.
45:28
44:26
Fantastický Mason dnes poprvé kapituluje, Boston ohromný tlak přetavil v první branku. Krug se skvěle proháčkoval z rohu, přihrál no osu hřiště na DAVIDA KREJČÍHO, jehož tečovaná rána proletěla domácímu brankáři nejspíš mezi rukou a tělem. Asistence: Torey Krug.
44:05
McQuaid vyslal na branku střelu zápěstím, ta byla sražena do rohu.
43:33
Elitní formace domácích také pouze vyhodila puk ze svého pásma.
42:55
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.
41:55
Další ránu Medvědů má v lapačce Mason.
41:27
Hosté si na začátku třetí třetiny vytvořili velký tlak, Mason stále odolává.
40:20
40:15
Stejnou situaci, kterou Giroux proměnil, Marchand nevyužil. Marchand sice nasměroval svůj pokus do branky, jenže puk zastavil skvělým přesunem fantastický Steve Mason!
40:01
Ve druhé třetině kralovali především oba brankáři. Steve Mason chytá fantasticky, dokonce stále drží čisté konto. Tuukka Rask sice už dvě branky inkasoval, přesto drží svůj tým nad vodou parádními zákroky. Jak dnešní zápas dopadne?

Další třetina začne přibližně v 3:33!
40:00
39:40
Pastrňákova nepřesná přihrávka míří do středního pásma, to je pro Boston špatné.
39:17
A opět se domácí hokejisté osvobozují.
39:00
Puk letí až za svatyni hostů.
38:20
Sotva skončila přesilovka Flyers, už začíná početní výhoda Bruins. Cousins (PHI) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
38:08
37:54
Tvrdou střelu Streita vyráží efektivním zákrokem ramenem Tuukka Rask.
37:15
Streit musí začínat další akci zpoza vlastní branky.
36:08
Beleskey (BOS) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.
36:08
Beleskey v jednom ze soubojů před brankou dal ránu pěstí MacDonaldovi, toho se okamžitě zastal Voráček, který hokejistu v bílém okamžitě odtáhl pryč.
35:47
Po ošetření jednoho z rozhodčích budeme pokračovat.
35:47
Hra přerušena pro přihrávku rukou jednoho z domácích hokejistů.
35:12
Krugova střela se odrazila od betonů Masona jen k Backesovi, ten ovšem dorážel mimo tři tyče.
34:51
Útočnou akci domácího celku zastavuje hvizd, píská se ofsajd.
34:14
Bellemare dostal přihrávku na levý kruh, odkud okamžitě pálil. Rask dokázal jeho střelu zastavit, čímž udržel naděje svého celku!
33:53
33:11
Moore vyváží puk až do útočného pásma, čímž šetří cenné vteřinky.
33:03
32:32
Gudasovo nahození od modré k bráně nedolétlo.
31:53
Poměr sil na ledě se srovná, Backes (BOS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
31:03
VandeVelde (PHI) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.
30:56
Domácí brankář raději podržel nahozený puk ve své lapačce.
30:34
Boston je nyní aktivnější, Philadelphii ovšem drží výborně chytající Mason.
29:36
Nyní domácí brankář vychytal ránu Davida Krejčího.
28:34
Del Zotto ztratil hůlk, přesto dokázal puk přihrát nohou na spoluhráče, který vyhodil puk alespoň do středního pásma.
27:54
Spoonerovo nahození zkoušel Hayes tečovat mezi betony domácího brankáře, ten si ovšem tento prostor pohlídal.
27:09
Po vystřelení puku mimo hřiště následuje komerční brejk.
26:03
Schaller dostal puk vzduchem do brankoviště, letící kotouč ovšem holí nedokázal zasáhnout.
25:26
Del Zottovo slabé nahození bez problémů chytil finský brankář ve službách Bruins do lapačky.
24:39
MacDonald pálil z nápřahu nad břevno hostující klece.
23:51
Pastrňák vybojoval puk pro Carla, jehož ránu opět zastavil jeden z domácích hráčů.
23:03
Beleskey pálil pouze do blokujícího Radka Gudase.
22:45
Píská se zakázané uvolnění Medvědů z Bostonu.
21:51
Střelu Girouxe z levé strany drží ve své náruči Rask.
20:58
Marchand zpoza branky poslal puk zabičkou do mezikruží na Bergerona, ten branku nedal – vypálil pouze do Masona!
20:26
Beleskey (BOS) je vyloučen za nedovolenou hru vysokou holí.
20:01
První třetina končí, českého diváka musí těšit fakt, že na ledě řádí Jakub Voráček. První velkou šanci připravil hned v úvodu pro Raffla, který ovšem minul zcela odkrytou klec, podruhé přihrával v přesilovce na Clauda Girouxe, jehož střela zapadla za Raska. O první branku Flayers se postaral tvrdou ranou od modré Michael Del Zotto. Podaří se Bostonu vyrovnat?

Další třetina začne přibližně v 2:36!
20:00
19:52
Ještě jedno vhazování uvidíme před Masonem, protože Flyers vyhodili na icing.
19:28
Read pod tlakem jen odevzdal puk Bostonu.
19:08
Puk se ocitl mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:38
Krejčího střele stáli v cestě dva hráči, a tak Masona připravená lapačka nemusela zasahovat.
17:40
Simmonds se snažil puk protlačit přes beton hostujícího brankáře na přední tyči, Rask ovšem prokázal svou sílu, když puk nepustil dál!
17:00
Gostisbehere se dnes snaží často střílet, jeho pokusy však zatím létají jen mimo bránu.
16:14
Střet dvou českých hráčů vyhrál Gudas, který odstavil od puku mladšího Pastrňáka.
16:01
Backes si našel volný puk, který vypadl z hloučku hráčů, poslal ho ale jen do chráničů Masona.
15:28
Philadelphia právě vstřelila branku!
Domácí odehráli přesilovku skvěle, Rask si musel připadat jako na střelnici. CLADE GIROUX přihrával přes šíři pásma na Jakuba Voráčka, který puk svému kapitánovi vrátil. Giroux pohotově vystřelil na přední tyč, a tak přesouvající hostující brankář neměl šanci. Asistence: Jakub Voráček.
14:00
První početní výhodu si vyzkouší také domácí. Czarnik (BOS) je vyloučen na 2 minuty za sekání.
13:56
Domácí hala bouří, domácí jdou do vedení. Simmonds neměl čas, a tak puk poslal po mantinelu na MICHAELA DEL ZOTTA, jehož dělovka od modré mířila přesně nad rameno finského brankáře Raska. Asistence: Wayne Simmonds, Travis Konecny.
13:32
Nahození Davida Krejčího zastavuje domácí brankář svým pravým ramenem.
13:09
Moore se ocitl sám proti poslednímu obránci Flyers, a tak vypálil. Z dobré pozice trefil jen hrudník Masona.
12:12
11:42
Tentokrát Krejčí nabil MacDonaldovi, jehož velmi tvrdá rána jen orazítkovala mantinel za brankou.
11:02
Krejčího nepřesná bekhendová přihrávka vyhání hosty z útočného pásma.
10:24
Puk okamžitě míří za branku Raska.
10:12
První přesilovku si zahrají Medvědi, útočný faulem se provinil Raffl (PHI), který je vyloučen na 2 minuty za sekání.
10:04
Gostisbehere na poslední chvíli stihl vypálit, ani tentokrát však netrefil prostor branky.
08:40
Obrovskou šanci nyní promarnili hosté! Spooner zakončil přečíslení 2 na 1 jen do betonu Masona, od kterého se puk odrazil do strany přímo na hůl C. Millera, jehož pohotovou dorážku do odkryté brány na poslední chvíli zastavil skvěle blokující obránce!
08:10
Carlo měl napřaženo ke střele, když v tom mu puk vypíchl jeden z domácích hokejistů.
07:37
Gostisbehere nahodil puk od modré, braku hostí ovšem netrefil.
06:55
Millerovu střelu od modré podržel Mason v náruči, následuje komerční přestávka.
06:20
Krejčího průnik byl zastaven za domácí brankou, a tak budou hrát hráči v oranžovém.
05:15
Ljubimov zachytil vyhozený puk, který okamžitě poslal na Braydona Schenna, jehož rána zápěstím doslova trefila rameno nehybného Raska!
04:35
Philadelphia opět vyhazuje kotouč, tentokrát se icing pískat nebude.
04:21
Po tlaku hostujícího celku se Flyers osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
03:10
Giroux našel na pravé strany Voráčka, který puk předkládal ještě před prázdnou bránu Rafflovi, ten ovšem odkrytou klec minul!
02:02
VandeVelde se pustil mezi dva beky, takže volný puk musel rozehrát Rask, se štěstím nikoho z hráčů netrefil.
01:08
Pastrňák počkal na Marchanda, který střílel po krásném křížném pasu bez přípravy. Bohužel pro hosty zasáhl velmi hbitě Mason, když vytrčil svý pravý beton!
00:30
Bellemare byl sice zastaven tvrdým zákrokem u mantinelu, avšak Boston puk jen odevzdal na zakázané uvolnění.
00:01

Philadelphia Flyers: S. Mason (Stolarz) – Streit (A), Del Zotto, Gostisbehere, MacDonald, Gudas, Provorov – Voráček, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), Cousins, Konecny – Ljubimov, B. Schenn, VandeVelde – Weise, Bellemare, Read.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McQuaid, Krug, Carlo, K. Miller, C. Miller, Morrow – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), Krejčí (A), Schaller – Czarnik, Riley Nash, Beleskey – J. Hayes, D. Moore, Spooner..

Boston Bruins

V minulém utkání přerušili hosté sérii tří porážek, když porazili na svém ledě Tampu Bay. Skvěle se v této sezóně daří Davidu Pastrňákovi, kterému patří druhá příčka v tabulce střelců celé NHL. Před Pastrňákem figuruje na prvním místě Sidney Crosby, na třetím místě je za českým útočníkem ruský snajpr Ovečkin.

Philadelphia Flyers

Domácím se v této sezóně příliš nedaří, což dokazuje jejich postavení v tabulce. Philadelphia okupuje jedenácté místo Východní konference, zatímco Boston je devátý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Flyers je Jakub Voráček, který je současně nejlepším českým hráčem v kanadském bodování a nejlepším českým nahravačem.