Ode mě je to už pro tento zápas naprosto vše. Dobrou noc nebo už dobré ráno přeje Petr Sumbal.
3. Brayden Schenn (PHI) 1+0
Byli jsme svědky velmi napínavého zápasu, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch nakonec byla lepší Philadelphia díky Jordane Wealovi, který byl jediným úspěšným nájezdníkem. Domácí asi zvítězili zaslouženě, protože byli většinu zápasu lepším týmem a i v prodloužení měli velké šance. Takto tedy stále ještě žije jejich sen o play-off.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Philadelphia Flyers.
Autorem vítězné branky je JORDAN WEAL.
Ale stejně nakonec Philadelphia vítězí! Tom Pyatt totiž nedokázal překonat Masona. Ten si mezírku mezi betony dokázal skvěle pokrýt.
Jakub Voráček trefil tyčku! Pro domácí velká škoda, protože mohl definitivně rozhodnout.
Ryan vyzkoušel kličku do forhendu, ale minul branku Masona.
Claude Giroux nepředvedl dobrý nájezd, téměř ani nezakončil.
Turris na druhé straně také nekličkoval a vystřelil, ale trefil jen beton Masona.
Jako první se k nájezdu rozjel Jordan Weal a dokázal propálit Andersona mezi betony.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, takže se dostanou ke slovu nájezdy. Oba týmy trefily jednou tyč, mnohem více šancí měla Philadelphia. Anderson však všechny střely Phily dokázal pochytat.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Shayne Gostisbehere naznačil střelu, objel branku a zakonči, Anderson puk vyrazil. Ale jen k Schennovi, který nedokázal trefit poloodkrytou bránu.
64:16
Sean Couturier přihrál pod sebe na Schenna a vypadalo to, že jeho střela se otřela o tyčku!
63:15
Po zadovce Simmondse pálil z mezikruží Pierre-Édouard Bellemare, jeho střela byla Widemanem sražena do ochranné sítě.
62:49
Nyní místo střely Shayne Gostisbehere ještě přihrával na Voráčka, ten už ale pálil z velkého úhlu.
62:25
Shayne Gostisbehere se pěknou otočkou uvolnil, ale na Andersona si už nepřišel.
61:46
Philadelphia měla přečíslení dva na jednoho, Del Zotto přihrál Weisemu ale trochu na brusle, takže ten nemohl zakončit z první. I tak ale musel předvést Anderson vynikající zákrok.
61:02
Z protiútoku pak měl na druhé straně šanci Provorov, ale brankáře Andersona nepřekonal.
60:52
Turris trefil z pravé strany tyčku!
60:34
Zatím brankáři zasahovat nemuseli, oba týmy poprvé střídají.
60:01
Ani třetí vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezoně se nerozhodlo po šedesátí minutách, a tak i nyní musí přijít na řadu atraktivní prodloužení hrané tři na tři.
60:00
59:54
Provorov vystřelil ještě ze středního pásma, Anderson chytil puk do lapačky.
58:32
Ryan nepustil domácí tým do svého obranného pásma.
57:56
Znovu Philadelphia pouze odevzdává puk a sama se nemůže dostat dopředu.
56:46
Ottawa může pokračovat v tlaku, protože se píská icing Phily.
56:29
Od modré čáry střílel ihned po vyhraném buly Mark Borowiecki, Mason byl však připraven a puk chytil.
55:48
Ottawa sice strávila celkem hodně času v útočném pásmu, nedokázala se ale odlepit od mantinelu a vypálit na Masona.
55:07
Na druhé straně se musel činit také Steven Mason, i on svou práci zvládl na jedničku.
54:31
Další šanci domácích měl Dale Weise, ale Anderson tentokrát svůj tým podržel a puk vyrazil.
54:01
Ještě se řešilo u videa, jestli se nejednalo o bránění brankáři v zákroku. Nic takového tam však nebylo a tak je gól potvrzen jako platný.
54:01
Philadelphia právě vstřelila branku!
Del Zotto nahodil kotouč do útočného pásma. ten se jal rozehrávat Anderson, ale namazal puk na hokejku JORDANA WEALA. který už měl jednoduchou práci. Stačilo mu jen trefit zcela prázdnou bránu. Anderson si tak kazí svůj jinak velmi dobrý výkon. Bez asistence.
53:45
Po střele, kterou od modré vyslal Mark Borowiecki puk skončil v ochranné síti.
52:35
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí sice v posledních minutách svírali hosty v jejich obranném pásmu, jsou to ale právě hokejisté Ottawy, kdo se dostávají do vedení. Zpoza branky přihrál mezi kruhy na KYLA TURRISE a ten tvrdou ranou z první propálil Masona. Asistence: Cody Ceci, Fredrik Claesson.
52:04
Po přihrávce Filppuly pálil Del Zotto, ale trefil jen beton Craiga Andersona.
51:38
Po dlouhé době se Ottawa dostává z obranného pásma. Hlavně Jakub Voráček za sebou má hodně dlouhé střídání.
50:52
Voráček mohl přiblížit Philadephii vítězství, ale ani tentokrát nenašel recept na překonání Andersona.
48:49
Provorov nahodil kotouč do útočného pásma, tam jej ale uzmuli hráči Senators.
47:59
Valtteri Filppula při přechodu přes středním pásmu přišel o puk, takže jeho tým musí rozjíždět útočnou akci nanovo.
46:48
Schenova střela netrefila branku Ottawy, pro tuto chvíli se tak hosté ubránili.
45:33
Brandon Manning měl obrovský prostor a moře času pro střelu a z levého kruhu nakonec trefil tyčku Andersonovy brány.
44:44
Voráček střílel z úhlu na Andersonovu branku, Craig Anderson si však svou levou tyč dobře pokryl.
44:10
Ryan střílel tvrdě z pravé strany, Mason dokázal včas sklapnout betony a utěsnit tak mezírku mezi nimi.
43:39
Anderson nyní předvedl vynikající zákrok betonem proti Konecnemu. Hokejkou sice Konecnemu nevypíchl, ale pak postavil jeho střele do cesty svůj beton.
43:09
Michael Del Zotto střílel od modré, před brankou clonil výhled Andersonovi Filppula. Brankář Sens ale i tak dokázal puk vyrazit.
42:41
Brayden Schenn ujížděl sám do dvou bránících hráčů Ottawy, ani to mu ale nezabránilo v tom, aby svou střelou pozlobil Stevena Masona.
42:12
Další Karlssonova střela už na Masona prošla, ten jí však dokázal zpacifikovat.
41:53
Karlssonova střela od modré byla zablokovaná. Ottawa dál zůstává na puku.
41:30
Manning dokázal vyhodit puk až k Andersonovi.
41:05
Nyní vstupuje na led Kelly a začíná přesilovka hostů.
40:09
Rozhodčí si všimli podražení, kterého se dopustil Voráček. Ottawa si tak z kraje třetí třetiny zahraje přesilovku.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 2:59.
Druhá třetina už je také minulostí a skóre se v ní nijak nezměnilo. Dál tak trvá remíza 1:1. Začátek a konec této třetiny patřil domácímu týmu, prostřední část zase spíše hostům. Na střely vyhrála Ottawa 8:7. Obrany obou týmů zatím pracují hodně zodpovědně, a když už udělají nějakou chybu, většinou předvedou spolehlivý zákrok brankáři. Doufejme, že nějaké góly padnou ve třetí třetině.
40:00
39:44
Smith vyhazuje kotouč až k Masonovi.
39:03
Domácí si dobrým pohybem vynutili faul soupeře. Vyloučen je Kelly za držení hole.
38:43
Po dlouhé kombinaci ve které hrál hlavní roli Giroux nakonec od modré vypálil zápěstím Gudas. Anderson dokázal puk chytit.
37:36
Sean Couturier se ocitl ve velké šanci, ale z levého kruhu minul branku Masona.
36:38
Valtteri Filppula střílel z mezikruží, avšak Andersonovi v brance Ottawy moc starostí nenadělal.
35:55
Voráček vypustil tvrdý projektil ze své hole, ale minul Andersonovu branku.
35:31
GIroux se snažil stahovačkou obejít Ryana, ten mu ale postavil do cesty své tělo a od puku ho tak odstavil.
34:16
Začátek druhé třetiny patřil domácím, v posledních minutách je to však hostující celek, kdo má více ze hry.
33:57
Widemanova střela si cestu na branku nenašla.
32:06
Voráček vypíchl puk hráčům Ottawy a díky tomu se Philadelphia dostává z obranného pásma.
31:08
Dzingel našel nápaditou přihrávkou Bobbyho Ryana, ten ale z blízka trestuhodně minul Branku,
30:32
Lahůdkový zákrok lapačkou si připsal Mason proti střele Wingelse z pravé strany.
30:05
Ottawě se povedlo vyhodit puk tak, aby se nepískal ofsajd.
29:33
A znovu se Simmonds prezentoval nepřesnou ranou.
29:01
Wayne Simmonds zatím dnes vidět moc není. Nyní minul branku střelou z pravého kruhu.
28:05
Mason vyrazil Brassardovu střelu a k dorážce se pak už nikdo nedostal.
27:41
Výborný zákrok předvedl Mason proti dorážce Zacka Smithe. Smith střílel z mezikruží a byl úplně volný, ale vedení na stranu svého týmu nepřeklopil.
27:32
Po nepřesné přihrávce Wieseho se píská icing Flyers.
26:43
Erik Karlsson znovu ukázal své ofenzivní vlohy a táhl útok Senators. Ale z levého kruhu branku Masona netrefil.
25:58
Tom Pyatt chtěl nahodit puk před bránu, tam ovšem kotouč nepustil Del Zotto.
24:42
Michael Del Zotto se ještě pokusil vylepšit svou šanci přihrávkou na volného Schenna, který by střílel do prázdné branky, ale puk na Braydona Schenna neprošel.
23:48
Kyle Turris střílel z blízka, ale nenašel mezírku v Masonově postoji.
22:44
Domácí pokračují v dobrém nástupu do druhé třetiny a jsou nadále aktivnějším týmem.
22:08
Vše nakonec končí vyhozením puku Ottawy na icing.
21:58
To se jí ale nepovedlo a Flyers ji dál mačkají v jejím obranném pásmu.
21:41
Bekhend Schenna netrefil branku, Ottawa může založit útok.
20:55
Voráček vypálil z předbrankového prostoru, ale Andersona nepřekonal.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 2:08.
První třetina je za námi, viděli jsme poměrně vyrovnaný hokej a hodně přesilových her. A ty také přinesly jediné dva góly. Nejprve přesilovku pět na tři využila Ottawa, když se trefil Karlsson, jehož střelu pravděpodobně nikdo netečoval a pak v početní převaze skóroval tečí Schenn a srovnal stav na 1:1.
20:00
19:01
Mark Borowiecki hitoval tvrdě u mantinelu Weiseho a to nemohl nechat Radko Gudas bez povšimnutí. A proto se ihned do Borowieckého pustil a v pěstním souboji jej složil na led. Oba rváči jsou vyloučení na pět minut.
19:01
18:34
Také Philadelphia využívá přesilovku! Od modré pálil Gostisbehere a puk tečoval specialista na přesilovkové trefy BRAYDEN SCHENN. Je to pro něj už šestnáctý gól v početní výhodě v této sezoně. Asistence: Shayne Gostisbehere, Claude Giroux.
18:12
Nyní už jsou domácí kompletní a hrají přesilovku.
16:48
Série vyloučení pokračuje. Tentokrát si půjde na trestnou lavici odpočinout hráč Ottawy Chris Wideman. Bude se tedy hrát čtyři na čtyři.
16:25
Ottawě se podařilo vyhrát buly a od modré vypálil ERIK KARLSSON. Přesně před Masonem stál Stone, ale dráhu střely pravděpodobně nezměnil. Nicméně Mason přes něj neviděl a tu střelu nechytil. Asistence: Kyle Turris.
16:19
Karlsson naznačil střelu, ale ještě přihrál Turrisovi. Proti jeho střele však předvedl Mason vynikající zákrok.
16:09
23 sekund budou hrát hosté dvojnásobnou přesilovku. Andrew MacDonald je vyloučen za hákování.
16:05
Ano, to co jsem předpovídal se stalo, rozhodčí po poradě se svým kolegou u videa branku neuznal.
16:05
Přeci jen si ale hosté vypracovali jednu velkou šanci. Velkou šanci měl Ryan Dzingel, ale trefil jen tyčku. Dorazit se pak puk do brány nepovedlo Borrowsovi, který místo toho posunul branku. Puk pak sice dostal Dzingel za Masona tam, kde asi měla být branka, ale gól nejspíš platit nebude.
15:47
Tahle přesilovka zatím Ottawě moc nejde. Puk do středního pásma dostal Gudas.
15:10
Flyers dokázali vyhodit kotouč a mohou vystřídat.
14:46
Mike Hoffman střílel od modré a Mason měl zakrytý výhled. I tak ale dokázal puk vyrazit.
14:32
První přesilovou hru si zahraje Ottawa. Sean Couturier je vyloučen za krosček.
14:24
Michael Del Zotto střílel od modré a znovu se musel Craig Anderson vypořádávat i s dorážkami.
13:22
Přečíslení čtyři na dva zakončoval střelou z pravého kruhu Shenn, ale ani on recept na rozchytaného Andersona nenašel.
12:38
Nebezpečně střílel Giroux a pak hlavně měl obrovskou šanci z dorážky Wayne Simmonds. Anderson nějakým způsobem dokázal puk vyrazit.
12:29
Ve středním pásmu podrazil Mark Borowiecki Voráčka a je vyloučen. Tento nejtrestanější hráč NHL cestu na trestnou lavici dobře zná.
11:50
Dale Weise pálil z pravé strany, Anderson předvedl další úspěšný zákrok.
10:46
Tommy Wingels se nebál zaútočit i v oslabení. Masona sice nepřekonal, ale alespoň ušetřil čas.
10:32
Konečně musel Anderson zasahovat. S tvrdou střelou Shayna Gostisbehera od modré si poradil.
10:03
Znovu měla Philedelphia smůlu. Voráček střílel z pravé strany, ale lomil přitom hokejku.
09:33
Střela Philadelphie od modré byla zablokovaná a následně Ottawa vyhodila puk.
09:03
Poprvé v utkání se bude vylučovat. Za brankou Andersona zahákoval Erik Karlsson Chrise VandeVeldeho a Philadelphia si tak zahraje první přesilovou hru.
08:33
Anderson se zapojil do rozehrávky za svou brankou. Vše mu vyšlo na výbornou a i díky němu Ottawa rozjela útočnou akci.
07:43
Shenn nahodil puk do útočného pásma a celá formace Flyers tak může vystřídat.
07:37
Po nepřesné přihrávce Philadelphie si píská ofsajd a vhazovat se bude před Masonem.
06:40
Po chybné rozehrávce domácích se dostal k puku Erik Karlsson, ale přestřelil branku Masona.
05:54
Andrew MacDonald z pravé strany jen bekhendem nahodil puk na Andersona. Ten puk pokryl ale rozehrát jej kvůli dojíždějícím hráčům Flyers nemohl.
04:52
Dale Weise našel krásnou přihrávkou před brankou Braydena Schenna, ten ale nedokázal překonat přesunujícího se Andersona.
04:01
Po střele Gudase si to puk namířil do ochranné sítě, vhazovat se bude před Andersonem.
03:08
Velkou šanci měli hokejisté Ottawy. Ryan Dzingel trefil tyčku Masonovy branky.
02:45
Střelu VandeVeldeho tečoval Pierre-Édouard Bellemare vedle branky.
01:35
Sean Couturier objel branku a přihrál až na modrou čáru, odkud vystřelil Brandon Manning. Craig Anderson si připsal první zákrok.
01:03
Giroux zastavil ve středu kluziště akci hostů a odjíždí na střídačku.
00:15
Hned ze startu utkání musel Mason poprvé zasahovat, se střelou Codyho Ceciho si dokázal poradit.
00:01
Ve Wells Fargo Center už zní hymna USA a po ní už bude moci utkání konečně začít-.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – MacDonald, Provorov, Gostisbehere, Del Zotto, Gudas, Manning – Voráček, Giroux (C), Read – Simmonds (A), Filppula, Weal – B. Schenn, Couturier, Weise – Konecny, Bellemare (A), VandeVelde.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Claesson, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Borowiecki – B. Ryan, Turris (A), Z. Smith – Mark Stone, Brassard, Burrows – Pyatt, Pageau, Hoffman – Wingels, Kelly, Dzingel..
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy utkaly zatím dvakrát: Pokaždé vyhrál hostující tým, jedno v prodloužení a jednou na nájezdy. Philadelphia vyhrála tři z posledních čtyř vzájemných utkání.
Ottawa Senators

Ottawa by naopak v letošním play-off neměla chybět. Zatím nasbírala 90 bodů a to jí řadí na 6. místo Východní konference a na 2. místo Atlantické divize. Její náskok na nepostupové pozice je slušných sedm bodů. Jistotu ale Senators nemají, takže dál potřebují sbírat body. Z posledních sedmi utkání pět prohráli a získali z nich šest bodů. A to rozhodně není ideální. Z posledních šesti venkovních utkání Ottawa čtyřikrát vyhrála.
Philadelphia Flyers

Philadelphia nezažívá vůbec dobrou sezonu, ve Východní konferenci se nachází se 78 body na 12. příčce a v Metropolitní divizi je až sedmá. Na play-off to tedy vůbec nevypadá, ztráta sedmi bodů je docela značná. Philadelphia navíc ani nesbírá body po hrstech, z minulých pěti utkání jich má jen šest bodů. Doma se Flyers daří lépe, z posledních pěti utkání čtyři vyhráli.
Zdravím všechny hokejové nadšence a vítám je u nočního utkání NHL mezi Philadelphií Flyers a Ottawou Senators. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.