Jaroslav Halák (NYI) 61 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3%
Tři hvězdy utkání:
1. John Tavares (NYI 1+0
2. Josh Bailey (NYI) 1+0
3. Ryan Getzlaf (ANA) 1+1
Domácí se dostali v sedmé minutě do vedení, prosadil se Brock Nelson. Ve třetí třetině vedení Islanders navýšil John Tavares. Krátce poté dokázali hosté zásluhou Cama Fowlera snížit. Minutu před koncem vyrovnal tvrdou střelou zápěstím Ryan Getzlaf. Zápas rozhodl v jednašedesáté minutě krásnou samostatnou akcí Josh Bailey. New York Islanders vyhrává 3:2 po prodloužení.
60:54
Islanders právě vstřelili branku!
Do prodloužení vstoupili lépe domácí. K samostatné akci se odhodlal JOSH BAILEY. Oklamal několik hráčů soupeře, poradil si s posledním obráncem, nasadil krásnou kličku brankáři a poslal kotouč do odkryté branky. Domácí vyhrávají v prodloužení. Asistence: Nick Leddy a Cal Clutterbuck.
60:10
John Tavares se jako první dostal do zakončení, ale jeho rána jen o malý kousek minula branku.
60:01
Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, uvidíme prodloužení tři na tři.
60:00
59:37
Andrew Cogliano zakončil další rychlou akci hostů nepřesnou střelou.
59:00
Anaheim právě vstřelil branku!
Sami Vatanen vymyslel výbornou přihrávku, po níž z první střílel RYAN GETZLAF. Jeho střela končí v brance, a tak je vyrovnáno. Jaroslav Halák Jaroslav Halák se mohl jen smutně ohlédnout za kotoučem, slovenský brankář se nestihl přesunout k tyčce. Asistence: Sami Vatanen a Cam Fowler.
58:43
Ducks se dostali do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu. Brankář dál zůstává na střídačce.
58:30
Hostující celek má kotouč pod kontrolou na své polovině hrací plochy.
58:16
Hostující celek si vyžádal oddechový čas, John Gibson už zůstane na střídačce. Hosté to zkusí v šesti.
58:00
Hosté se stabilně nemohou dostat do útočného pásma, výborně to nyní udělal Cal Clutterbuck, který puk z obranného pásma vyhodil tak, aby z toho nebyl icing.
57:33
Josh Manson má kotouč za svou brankou a snaží se založit další útočnou akci Ducks.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí celek stále vede o jednu branku.
56:32
Ducks se snaží vyrovnat, mnoho času už jim nezbývá, domácí obrana hraje momentálně hodně zodpovědně a zejména disciplinovaně.
56:09
Josh Bailey dostal dobrou přihrávku, jeho zakončení zápěstím neudělalo brankáři Gibsonovi žádné problémy. Hostující gólman v pohodě zasáhl.
55:31
Corey Perry se probojoval do zakončení, puk ale na poslední chvíli ztečoval mimo branku John Tavares.
55:24
Domácí obrana dala hodně prostoru a času pro zakončení Ryanu Keslerovi, který ovšem cíl trefit nedokázal. Jeho rána nebyla přesná.
54:35
Jason Chimera mohl rozhodnout, měl na holi třetí branku domácích. V obrovské střelecké pozice trefil jen maskovaného muže v brance Anaheimu. Následovat bude komerční přestávka a buly před brankou Gibsona.
54:00
Šest minut hry zbývá do konce třetí třetiny, domácí komanda stále vede o jednu branku a Ducks nyní musí otevřít hru a pustit se do útočení.
53:14
Sledujeme taktickou bitvu, souboje o kotouč se odehrávají zejména ve středním pásmu. Tam je také k vidění velké množství soubojů a střetů.
52:40
Andrew Ladd, bývalý hráč Winnipegu Jets, se dostal do zakončení, jeho střelu zápěstím dokázal brankář John Gibson vyrazit před sebe.
52:13
Anaheim Ducks se snaží vyrovnat, domácí defenziva hraje nyní hodně zodpovědně a nedává soupeři mnoho šancí na vyrovnání. Takticky hrají Islanders poslední minuty.
51:21
Nick Sörensen se dostal do dobré střelecké pozice, ale brankář domácího celku dokázal kotouč celkem snadno chytit a rozehrál ho na obránce.
50:57
Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Jaroslava Haláka. Hosté vyhráli buly, jmenovitě to byl Nick Ritchie.
50:30
Domácí hokejisté se snaží zápas v poklidném tempu dohrát, naopak hosté hledají cestu cestičku k vyrovnání.
49:24
Polovina třetí třetiny se blíží, sledujeme poměrně vyrovnaný zápas, o jednu branku vedou domácí. Nyní Kevin Bieksa nedokázal poslat puk střelou z první přesně na branku.
48:31
Bleskově hostující celek snižuje. Domácí brankář Jaroslav Halák si vybral slabší moment. CAM FOWLER vystřelil od modré čáry zápěstím, slovenský brankář puk viděl, ale nedokázal dát ruku k tělu dostatečně rychle. Asistence: Ryan Getzlaf a Nick Ritchie.
47:59
Aktivněji hrající domácí hokejisté přidávají druhou branku. Cal Clutterbuck vystřeil, následně se jeho hůl zlomila. Puk se dostal k JOHNU TAVARESOVI, který nadvakrát prostřelil brankáře. Asistence: Cal Clutterbuck a Travis Hamonic.
47:46
Josh Manson výborně vystřelil na branku Jaroslava Haláka, ten nakonec zasahovat nemusel, neboť byl puk tečovaný mimo.
47:39
Domácí Brock Nelson se proháčkoval do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus zblokoval Antoine Vermette.
46:08
Sami Vatanen to myslel dobře, kotouč posílal před branku, kde byli jeho spoluhráči, kteří zkoušeli puk tečovat. Kotouč kryje Jaroslav Halák, hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
45:34
Hostující hokejisté to zkouší samostatně i kombinačně, ale do zakončení se zatím probojovat nemohou.
45:00
Pět minut hry ve třetí třetině je pryč, sledujeme rychlý a pohledný hokej. Domácí fanoušci stále mají důvod k radosti, Islanders vedou.
44:34
Andrew Ladd hodně riskantně rozehrával ve svém obranném pásmu, hostující hráči se ale do zakončení probojovat nedokázali. Nechybělo jim ale mnoho.
43:58
Vhazovat se bude ve středním pásmu, buly vyhrál Ryan Kesler nad Johnem Tavaresem.
43:15
Zkušený hostující Ryan Getzlaf nedokázal v dobré střelecké pozici překonat domácího brankáře Jaroslava Haláka. Slovenský brankář jen pohledem kontroloval kotouč letící mino.
42:54
Thomas Hickey stál na konci další pohledné akce domácích, ani on ale nedokázal prostřelit brankáře Johna Gibsona.
42:34
Johnny Boychuk ve výborné střelecké pozici minul branku. Anders Lee to s přihrávkou na Boychuka myslel dobře, ale zakončující hráč minul.
41:58
Rychlý pokus o útok hostujícího celku končí špatným přechodem modré čáry – postavení mimo hru.
41:39
Nick Leddy se dostal do dobré střelecké pozice, ale hostující brankář dokázal jeho střelu zastavit.
41:16
Domácí se v úvodu třetí třetiny dostali do útočného pásma, vyloženou gólovku si ale vytvořit nedokázali.
40:54
Ducks si nerozuměli při rozehrávce, puk přejel všechny čáry, vhazovat se bude po icingu před brankou Johna Gibsona.
40:20
Jason Chimera vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu a pokoušel se najít spoluhráče v neutrální zóně. Přihrávka byla nepřesná.
40:01
Za malý moment pokračuje zápas třetí třetinou a jsem moc zvědavý, jaký styl hry uvidíme.
Prostřední perioda branku nepřinesla. Podstatně lepší jsou domácí hokejisté, ale zatím se jim nedaří dát gól.
40:00
39:48
Už se nic nestane, v poklidném tempu se dohrává druhá třetina.
38:59
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, puk na malý moment získali hostující obránci, kteří vybojovali kotouč o něco dříve.
38:45
V poklidném tempu se dohrává druhé dějství, střelecky aktivnější jsou domácí . 21:14.
38:10
38:10
Ducks se dostali do útočného pásma, před brankou se snaží přetlačil obránce, ale neúspěšně.
37:50
Ještě čtyřicet sekund zbývá u přesilové hry Ducks. Domácí celek hraje v oslabení poměrně dobře.
37:37
Velezkušený hostující hráč se probojoval do zakončení. Před brankou měl poměrně prostoru Corey Perry, ale jeho střela gólem nekončí.
37:00
Domácí hokejisté vyhazují puk až k brance Johna Gibsona, bránící se tým tak může vystřídat. Což také Islanders dělají.
36:56
Nick Leddy se skvěle položil do střely od modré čáry, kterou vysla Sami Vatanen.
36:30
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., podražení).
36:23
Cal Clutterbuck se nepříjemně střetl s Camem Fowlerem. Domácí hráč je pořádně otřesený.
36:12
Mnoho se toho na hrací ploše neděje. střelecky vedou 21:12, gól dokázali hráči Islanders vstřelit jen jeden.
35:12
Jakob Silfverberg z dobré pozice vystřelil na branku domácích. V kleci byl připravený Jaroslav Halák.
35:00
Sami Vatanen výborně dokázal tečovat mimo branku střelecký pokus Thomase Hickeyho.
34:25
Konec druhé třetiny toho mnoho nenabízí. Hodně se přerušuje a sudí často pískají.
33:36
Kevin Bieksa nedokázal v dobré střelecké pozice překonat brankáře Haláka.
32:47
Ducks hrají přesilovou hru hodně pasivně, na hře hostů je patrné mnoho nepřesností, které kazí pohled na hru.
32:35
Domácí vybojovali kotouč ve vlastním obranném pásmu a posílají ho daleko od branky, díky čemuž mohou šetřit cenné vteřinky z oslabení.
32:30
Do výborné střelecké pozice se probojoval Corey Perry. S jeho pokusem neměl brankář Jaroslav Halák. Hostující celek se snaží vyrovnat, zatím neúspěšně.
32:18
Vyloučení v týmu New York Islanders (Calvin de Haan – 2 min., podražení).
31:25
Do rychlého brejku se dostali domácí, ale Johnny Boychuk trefil jen brankovou konstrukci a následná rána Brocka Nelsona byla zblokovaná. Domácí fanoušci se už radovali.
30:40
Polovina zápasu je minulostí, v první třetině se dokázali domácí dostat do vedení, které stále hájí.
30:30
Výborné zákroky nyní předvedl domácí brankář. Nejprve si poradil se střelou Cama Fowlera, Poté si na něho nepřišel ani Corey Perry. Jaroslav Halák drží domácí tým.
29:33
Jakob Silfverberg se dostal do zakončení, domácí brankář byl pozorný. Následně tak výborně zapracovali obránci, kteří další pokusy o střely dokázali zblokovat.
29:06
Momentálně sledujeme klidný hokej, mnoho šancí k vidění není, domácí drží jednobrankový náskok.
28:30
Pomalu ale jistě se blížíme do poloviny zápasu, domácí hokejisté podporováni fanoušky vedou o jednu branku.
28:13
27:48
Johnny Boychuk tečoval kotouč před brankou, jednalo se o velmi povedené zblokování střely.
27:15
Polovina přesilovky hostů je pryč. Domácí se zatím brání zodpovědně a nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení.
26:48
Nikolaj Kuljomin výborně dokázal zblokovat střelu, kterou vyslal Sami Vatanen.
26:44
Jaroslav Halák nyní už v přesilovce hostů dokázal zastavit výborný střelecký pokus obránce Korbiniana Holzera. Slovenský brankář své kolegy podržel.
26:13
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., krosček).
26:07
V přesilovce dokázal domácí Brock Nelson trefit jen střed branky, kde byl pozorný brankář.
25:52
Zakázané uvolnění vrací hru před brankou Jaroslava Haláka.
25:42
Hostující celek hraje v oslabení výborně, napadá domácí a ti nevědí, jaký styl hry hrát.
25:11
Změnit to mohl John Tavares, jehož střelecký pokus se mezi tři tyče o nějaký metr nevešel.
24:50
Čtvrtá přesilovka pro domácí v tomto zápase, Ostrované zatím ani jednu proměnit nedokázali.
24:35
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., sekání).
24:20
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej. Domácí fanoušci jsou zatím spokojení.
23:20
Anthony Beauvillier se odhodlal k samostatné akci, kterou dokázal zakončit povedenou střelou. Gólman John Gibson tak tak dokázal puk zastavit.
23:07
Cam Fowler vybojoval kotouč z mantinelu, ale neměl komu přihrát, a tak to zkusil sám.
22:39
Calvin de Haan spíše nahazoval kotouč na branku, hostující maskovaný muž dokázal puk zastavit.
22:21
Anders Lee se probojoval ke střele zápěstím, brankář John Gibson byl pozorný a zákrokem přerušil hru.
22:00
Johnny Boychuk výborně dokázal zblokovat střelecký pokus od Ryana Keslera.
21:39
Domácí v plném počtu. Vyloučený hráč se vrací do hry.
21:18
Ryan Getzlaf se dostal ke střele od modré, domácí brankář pozorný.
20:21
Hostující celek pokračuje v přesilové hře, nyní se Anaheim dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hokejisté Ducks. Jmenovitě uspěl nad Casey Cizikasem Ryan Getzlaf.
20:01
Úvodní třetina přinesla střeleckou dominanci domácích. Ti vedou na střely na branku 15:3, jediným autorem branky je domácí Brock Nelson. Díky jeho povedené střele vedou Islanders o jednu branku.
20:00
19:48
Travis Hamonic výborně zblokoval střelecký pokus od modré který vyslal Ryan Getzlaf.
19:38
Vyloučení v týmu New York Islanders (John Tavares – 2 min., hákování).
19:08
Josh Bailey zakončoval rychlou akci domácích, ale jeho střelecký pokus byl snadnou prací pro brankáře Johna Gibsona.
18:49
Buly před Jaroslavem Halákem. Buly vyhráli obránci, a tak se směr hry otáčí.
18:37
Kotouč vypadl z hrací plochy, následovat bude buly ve středovém kruhu. Domácí fanoušci zatím mají důvod ke spokojenosti.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, v poklidném tempu se tato část hry dohrává.
17:58
Zkušený hostující Cam Fowler se dostal do zakončení, slovenského brankáře prostřelit nedokázal.
17:49
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.
17:15
Mason Raymond dostal od domácí obrany mnoho prostoru, ale nedokázal přesněji zakončit, brankář Jaroslav Halák jen zkontroloval kotouč.
17:03
16:30
Hostující tým se dokáže naprosto v pohodě bránit, přesilovka se domácím absolutně nedaří.
16:07
John Tavares měl přidat druhou branku New Yorku Islanders, místo toho však jen promáchl. Nedokázal trefit poskakující kotouč.
15:29
Do dobré střelecké pozice se v přesilové hře domácích dostal Ryan Strome. S jeho pokusem zápěstím neměl brankář mnoho starostí.
15:03
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Mason Raymond – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jared Boll – 2 min., hákování).
15:03
15:03
14:41
Domácí útočník Casey Cizikas nedokázal ránou z první trefit branku, John Gibson tak zasahovat nemusel.
14:28
Vůbec poprvé se do zakončení dostali hosté, jmenovitě to byl Nick Sörensen. Jaroslav Halák v brance domácích dokázal puk zastavit, první zákrok v zápase pro slovenského brankáře ve službách domácích.
13:33
V poklidném tempu se úvodní třetina dohrává, střeleckou převahu mají domácí, v tomto ohledu vedou 13:0!
12:39
V pokračujícím tlaku domácích se do zakončení probojoval Calvin de Haan. S jeho pokusem neměl brankář Ducks žádný problém. Puk vyrazil před sebe, kde se toho ujal obránce.
12:31
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme znovu hru pět na pět.
12:25
Johnny Boychuk se na konci přesilovky dostal do zajímavé střelecké pozice, mohl ještě přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Brankář John Gibson dokázal kotouč zastavit.
11:33
Polovina přesilové hry je pryč, domácí hokejisté se stabilněji nemohou dostat do zakončení, naopak hosté se celkem snadno brání.
11:03
Nick Leddy to vzal na sebe, dostal se do zakončení, ale jeho střelecký pokus končí ve výstroji brankáře Johna Gibsona. Buly v útočném pásmu domácích.
10:45
Hostující celek poslal kotouč až za branku Islanders, ti musí bojovat znovu o útočné pásmo.
10:31
Přesilovka se bude hrát až po komerční přestávce.
10:31
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., vražení na hrazení).
10:31
Jason Chimera ani John Tavares nedokázali střelami z první trefit branku. Domácí nyní dostanou možnost přesilové hry.
09:40
Anthony Beauvillier měl na holi první branku ve své kariéře v NHL, ale kotouč trefil příliš přesně, puk zamířil do tyčky. Následně neuspěl střelou zápěstím ani Alan Quine.
08:37
Cal Clutterbuck stál ve výborné střelecké pozici, ale ani on nedokázal zamířit přesně. Hostující brankář musí nyní čelit tlaku domácích.
08:12
Calvin de Haan stál na konci další výborné akce domácích, tentokrát však dokázal brankář Anaheimu zasáhnout.
07:47
K velké radosti domácích fanoušků se prosazují Islanders. Mnoho prostoru dostal před brankou BROCK NELSON. Jeho střela z otočky končí za brankou čárou. Výbornou práci odvedl přihrávající Jason Chimera. Asistence: Jason Chimera a Thomas Hickey.
07:26
Hosté v plném počtu. Johnny Boychuk se v posledních sekundách přesilovky dostal do zakončení, ale neuspěl.
06:33
Isladers si před brankou soupeře špatně přihráli, a tak přicházejí o útočné pásmo. Ducks vyhazují puk za branku Haláka a střídají.
06:11
Až nyní se dostali domácí hokejisté do slibné střelecké pozice, Brock Nelson obkroužil branku, ale puk nedokázal zasunout za ležícího brankáře.
05:26
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění). Tento hráč si nedovoleně počítal v souboji s domácícm Nickem Leddym.
04:45
Jason Chimera se probojoval s kotoučem na holi až před branku Ducks. Brankář John Gibson pokryl prostor u své tyčky, a tak kotouč neměl možnost projít za brankovou čáru.
04:15
Sledujeme poměrně rychlý úvod zápasu, převahu mají domácí hráči, ale nemohou se dostat do výraznější šance. Hostující brankář podává velmi dobrý výkon.
03:31
Casey Cizikas měl další šanci domácích, jeho zakončení nebylo vůbec špatné, ale brankář Anaheimu předvedl provaz, za který by se nemusela stydět kdejaká náctiletá gymnastka. Puk si za brankovou čáru nedostal.
03:08
Josh Bailey výborně tečoval kotouč před brankou Ducks, a tak musel gólman John Gibson zasahovat. Maskovaný muž si dokázal poradit na výbornou.
02:15
John Gibson John Gibson nyní musel zasahovat po střele domácího hráče. John Tavares to nemyslel vůbec špatně, ale hostující brankář jeho úmysl odhadl.
02:00
Úvod zápasu nepřináší mnoho šancí, sledujeme vyrovnaný hokej, který se hodně odehrává ve středním pásmu. Brankář zatím zasahovat nemuseli.
00:34
Clayton Stoner se střetl s Dennisem Seidenbergem. Oba hráči po střetu pokračují ve hře.
00:01
Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté, kteří jsou aktivnější.
00:01
Následovat bude slavnostní úvod. Islanders totiž čeká první domácí zápas v letošní dlouhodobé části.
Zápas začne o něco později.

New York Islanders: Halák (Bérubé) – de Haan, Seidenberg, Hickey, Boychuk, Leddy, Hamonic – Ladd, Tavares, Jo. Bailey – Lee, B. Nelson, R. Strome – Beauvillier, Quine, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Ja. Larsson, Bieksa, Holzer, Vatanen, Fowler, Manson – Ritchie, Getzlaf, Perry – Cogliano, Silfverberg, Kesler – Raymond, Vermette, Sörensen – Garbutt, Wagner, Boll..
Domácí tým čeká první zápas dlouhodobé sezóny v domácím prostředí, fanoušci Islanders věří ve výhru.
Anaheim Ducks podepsal šestiletou smlouvu s útočníkem Rickardem Rakellem. Finanční podmínky kontraktu nejsou ještě zveřejněny, nicméně podle reportérů TSN si přijde průměrně na 3,8 milionu dolarů. Minulá sezóna se mi velmi podařila, vstřelil 20 branek a na dalších 23 přihrál. Ve 23 letech celkem dobrá bilance.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a Anaheim Ducks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.