Utkání sledovalo pouhých 11119 diváků, což je na NHL podprůměrná návštěva. Přeji Vám hezký zbytek noci!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 27:42 (8:14, 8:9, 10:13, 1:6)
Zblokované střely – 18:9
Trestné minuty – 12:8
Hity – 30:14
V nájezdech se trefil jen Claude Giroux, který tak rozhodl o vítězství hostujících Flyers. Oddechnout si mohl i brankář Michal Neuvirth, jenž dostal sedm minut před koncem od Dennise Seidenberga hodně laciný gól, který ho však nakonec tolik mrzet nemusí. Při power-play totiž srovnal Jakub Voráček a v nájezdech rozhodl zmiňovaný Giroux.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Philadelphia Flyers.
Autorem vítězné branky je CLAUDE GIROUX.
Do blafáku Johna Tavarese sáhl hokejkou Michal Neuvirth! To znamená, že je rozhodnuto!
Claude Giroux vykoupal Haláka a z forhendu zasouval do prázdné branky!
Josh Bailey trefil hřbet Neuvirthovy lapačky.
Nick Cousins šel do forhendové kličky, ale kotouč mu utekl.
Clutterbuck střílel jen do Neuvirtha.
Samostatné nájezdy začínají.
Hokejisté Philadelphie v prodloužení nevyužili přesilovku a o vítězi zápasu tak rozhodnou až nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:48
Halák zachytil puk do lapačky a vysloužil si aplaus tribun. Tohle domácí přestáli především díky němu.
64:35
Domácí jsou v plném počtu!
64:19
Cizikas dokázal vyhodit!
64:01
Výborný zákrok Haláka proti voleji Jakuba Voráčka. Domácí zažívají těžké chvíle!
63:32
Další rána Clauda Girouxe, ta prolétla těsně vedle tyčky!
62:49
Giroux vypálil z voleje z levého kruhu. Bánu netrefil a puk se odrazil do středního pásma.
62:34
Time-out Philadelphie!
62:34
Jason Chimera si přidržel Jakuba Voráčka, který se dostal za záda domácí obrany a odchází na trestnou lavici! Hosté budou hrát přesilovku 4 na 3!
62:11
Po ráně Brandona Manninga si Halák připsal jeden z jednodušších zákroků. Přerušil hru.
61:11
Wayne Simmonds jel sám na Haláka. Zkusil bekhendovou kličku, ale gólman Isles jej vychytal!
60:51
Nick Leddy si sjížděl na přihrávku zpoza branky. Na puk nedosáhl.
60:15
První útok v prodloužení rozehrávají domácí...
60:01
Ve třetí třetině padlo po gólu na každé straně a za stavu 2:2 se tedy bude prodlužovat. Domácí se ujali vedení, když za Neuvirthova záda propadla nenápadná střela Dennise Seidenberga, ale 58. sekund před koncem srovnal při power-play Jakub Voráček.
60:00
59:56
Máme tu oboustranné vyloučení za hrubost. Na domácí straně je vyloučen Casey Cizikas a na té hostující Brandon Manning.
59:56
59:02
Philadelphia právě vstřelila branku!
Hosté přetavili hru bez gólmana ve vyrovnání! Puk se po Streitově nepřesné střele odrazil zpět před brankoviště, kde do něj plácl Nick Cousins. Halákovi kotouč prošel mezi nohama a ze dvou natahujících se holí ho nakonec dorazila za brankovou čáru ta, která patří JAKUBOVI VORÁČKOVI – 2:2. Asistence: Nick Cousins a Mark Streit.
58:37
Branka Flyers už je prázdná, hosté hrají v šesti proti čtyřem!
57:56
S ranou Gostisbehera si poradil Jaroslav Halák. Ten přerušil hru.
57:30
Hosté chybovali a Nelson s Boychukem ujeli do přečíslení 2 na 1. Prvně jmenovaný to řešil sám a Neuvirth ještě Philadelphii udržel ve hře"
57:15
Hosté dostanou šanci na vyrovnání! Casey Cizikas za brankou soupeře nešťastně zasáhl hokejkou do obličeje Clauda Girouxe a dostává trest za vysokou hůl. Giroux zamířil rovnou do šaten.
57:06
Z levého kruhu střílel Ryan Strome. Puk je na hrudi Michala Neuvirtha. Následuje komerční přestávka.
56:30
Rychlý protiútok Letců málem přinesl vyrovnání! Claude Giroux dostal přihrávku na pravý kruh a trefil tyčku!
55:11
Domácí teď dobře zavírají prostor u své modré čáry. Flyers mohou jen nahazovat puky za branku.
53:50
Domácí dělí šest minut od vítězství. Hokejisté Philadelphia se ale jistě budou chtít nadechnout k náporu.
52:55
Islanders právě vstřelili branku!
Domácí posílá do vedení DENNIS SEIDENBERG! Nenápadná střela německého obránce propadla Neuvirthovi do sítě pod betonem. Tohle si český gólman Letců za rámeček rozhodně nedá. Asistence: Josh Bailey a Calvin de Haan.
52:26
Neuvirth přikryl kotouč, který se doklouzal do jeho brankoviště. Domácí získali buly v útočné třetině.
52:19
Hosté v postavení mimo hru. Další přerušení.
51:48
Puk byl sražen na střídačku Flyers.
51:42
Halák lapil nahození ze středního pásma a hned rozehrál.
51:11
Následuje komerční přestávka.
51:03
Brock Nelson najížděl proti Radkovi Gudasovi. Ještě se snažil přes českého beka nahrávat, ale Gudas se položil na led a předvedl výborný obranný zákrok!
50:02
Začala už poslední desetiminutovka třetí třetiny. Uvidíme, zda některý z týmů dokáže rozhodnout.
48:52
Další velká šance Ostrovanů! Shane Prince a Andres Lee nedokázali v krátkém sledu zblízka překonat Michala Neuvirtha!
47:35
Josh Bailey poslal nabídku na zadní tyč, kam si sjížděl Brock Nelson. Ten před odkrytou klecí o kousek nedosáhl na puk!
47:20
Travis Konecny střílel přes bránícího Hamonica. Halák předvedl jistý zákrok a puk přitiskl na svou hruď.
46:39
Nahození de Haana vyrazil Neuvirth jen před sebe. Kuljomin ale na volný kotouč nedosáhl!
46:06
Puk se dotkl ochranné sítě nad Halákovou klecí. Následuje reklamní přestávka.
45:23
Jaroslav Halák raději přikryl volný kotouč. Bude se vhazovat po jeho pravici.
44:50
Travis Hamonic trefil od modré jen Simmondse.
43:21
Seidenberg nahrál Thomasovi Hickeymu, který si popojel až na pravý kruh. Jeho střelu vyrážel Neuvirth lapačkou.
42:19
Další rána Shayna Gostisbehera. Hostující dělostřelec trefil od modré tyčku!
41:54
Z vrcholu levého kruhu pálil Gostisbehere. Halák tento projektil vytěsnil.
41:04
Tentokrát tvrdě střílel Hamonic, trefil bránícího Raffla.
40:42
Od modré čáry střílel de Haan. Neuvirth dobře viděl a vyrazil puk do rohu.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:01.
Více než polovinu zápasu čekali diváci v Barclays Center na první gól. Pak však poslal Radko Gudas do samostatného úniku Travise Konecnyho, jenž nadvakrát překonal Haláka a hosté vedli. V závěru periody však Islanders dostali šanci hrát přesilovou hru 5 na 3. Zužitkovat ji sice nestačili, ale krátce po naskočení čtvrtého hráče na led se po Cizikasově krásné přihrávce prosadil John Tavares.
40:00
39:59
Hosté chtěli v závěru třetiny ještě odpovědět, ovšem Halák si s jedovkou Simmondse poradil.
39:31
Na tohle byl ale i Neuvirth krátký! Už v momentě, kdy byli hosté ve čtyřech, nahrál Hickey na pravý kruh Caseymu Cizikasovi. Ten měl hlavu nahoře a tak viděl na zadní tyčce neobsazeného JOHNA TAVARESE, který po nezištné přihrávce svého spoluhráče, jež prošla ještě mezi nohama obránce, uklízel kotouč do odkryté klece – 1:1. Asistence: Casey Cizikas a Thomas Hickey.
39:23
Domácí kombinovali hodně kostrbatě, ale nakonec přišla šance. Puk se odrazil na levý kruh k Nickovi Leddymu, který měl před sebou poloodkrytou klec, ale Neuvirth se proti jeho střele stačil přesunout!
38:40
Domácí byli vyhnáni do středního pásma.
38:39
Tohle je pro domácí obrovská šance! Sean Couturier obral ve středním pásmu Nelsona jen za cenu hákování a domácí mají k dispozici 81 sekund přesilovky 5 na 3!
38:00
Od modré čáry pálil Nick Leddy. Neuvirth si puk našel a má ho v klíně.
37:28
Domácí si ale zahrají přesilovku. Nick Schultz poslal Tavarese do brankáře Neuvirtha a je vyloučen za nedovolené bránění.
37:12
Hosté soupeře uzamkli do jeho obranného pásma. Těžké střídání pro pětici Islanders.
36:25
Gudas posunul kotouč po modré čáře na svého kolegu z obrany Manninga. Jeho ránu musel vyrážet Halák.
35:26
35:04
Po nahrávce Couturiera pálil od modré Mark Streit. Halák opět na místě.
34:31
Domácí vyhodili a Michal Neuvirth navíc rozehrál jen k napadajícímu protihráči. Ten ale netrefil branku.
33:56
Nahození Gostisbehera tečoval před Halákem Wayne Simmonds. Puk je ve výstroji domácího gólmana.
33:25
Anders Lee je vyloučen za naprosto zbytečné hákování ve středním pásmu. Třetí přesilovka pro hosty.
33:03
Domácí Ryan Strome nasadil ve středním pásmu ukázkový strom Mattu Readovi.
32:47
Roman Ljubimov zahrál na zakázané uvolnění.
31:11
Jako první dnes udeřili hosté! John Tavares ztratil v útočném pásmu puk a Radko Gudas poslal do samostatného úniku TRAVISE KONECNYHO. Jeho první střelu ještě vyrazil Halák lapačkou, ale proti dorážce stejného hráče už nemohl nic dělat. Asistence: Radko Gudas.
30:33
Hosté v postavení mimo hru. Navíc šlo o úmyslný ofsajd, takže se vhazuje před Neuvirthem.
30:03
Čekání na gól už trvá půl zápasu. Kralují obrany a brankáři.
29:39
Všichni čtyři sudí už jsou na svých místech. Můžeme pokračovat.
29:39
Miller snad bude v pořádku, ale kolegové mu dávají čas na oddech. Je tu tedy reklamní pauza.
29:39
Bolestivá situace pro čárového rozhodčího Steva Millera, kterého trefil do hlavy kotouč vystřelený domácím bekem de Haanem. Miller se těžce zvedá z ledu.
29:13
Výborně to udělal Shayne Gostisbehere, který na modré přibrzdil Brocka Nelsona a vystavil domácího forvarda do ofsajdu!
28:08
Dopředu vyrazili hostující útočníci Bellemare a Cousins. Skončili za brankou.
27:22
Střela Gostisbehera skončila na vyrážečce Jaroslava Haláka. Slovenský gólman Isles si dnes zatím vylepšuje statistiky.
27:09
Hostující Simmonds se ocitl v postavení mimo hru.
26:59
Halák si musel pohlídat prudký nástřel ze středního pásma. Byl pozorný.
26:27
Brock Nelson mířil z levého kruhu mezi betony Neuvirtha. Ten je zaklapl včas a přerušil hru. Reklamní přestávka.
25:24
Zakázané uvolnění Philadelphie.
25:01
Domácí oproti úvodu utkání rozhodně přidali. Svou rychlostí dělají defenzivě soupeře problémy.
24:18
Po pravé straně ujel Jason Chimera, který zamířil do Neuvirtha. To byla velká šance!
23:45
Hosté odpověděli ranou Braydena Schenna, kterou Halák pokryl.
23:25
Dobrý zákrok Michala Neuvirtha. Ten dokázal zalehnout puk před dotírajícím Kuljominem.
22:43
Hosté jsou kompletní.
22:34
Neuvirthovi teď pomohl Radko Gudas, který se obětavě vrhl pod nohy zakončujícího Johnnyho Boychuka.
21:24
John Tavares před Neuvirthem tečoval letící puk, ale český gólman si poradil.
20:42
Za sekání je vyloučen Sean Couturier. První přesilová hra pro Islanders.
Hity – 11:4
V první třetině gól nepadl. Zprvu byli aktivnější hostující Letci, ale v závěru periody se rodily šance na obou stranách. Dobře si však vedou oba gólmani. Halák se vytáhl proti šanci Voráčka či ráně Provorova, Neuvirth zase zastavil dorážku Clutterbucka a betonem vychytal Andrese Leeho.
20:00
19:56
A hosté jeli ve dvou proti jednomu. Voráčkovu nahrávku na Konecnyho však zablokoval Boychuk!
19:48
Cizikas připravil gólovou šanci Kuljominovi, kterého ale vychytal Neuvirth!
19:14
Jaroslav Halák svým zákrokem přerušil hru. Vhazuje se v útočném pásmu Flyers.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:07
Obrovskou šanci měl na druhé straně Anders Lee. Ten se dostal před brankou ke kotouči, přehodil si ho na bekhend, ale bleskurychlý levý beton Michala Neuvirtha Ostrovany připravil o vedoucí gól!
17:54
Dobrou střelu vyslal od modré Provorov. Halák toho moc neviděl, ale dokázal puk vytěsnit.
16:56
Vylučovat se nebude, byť Couturier dohrál Clutterbucka hodně nesportovně.
16:56
Od modré vypálil Hickey, který svým pokusem rozpoutal před Neuvirthem pořádný závar. Dorážet se snažil Cal Clutterbuck, jenž ale hostujícího gólmana nepřetlačil a vzápětí se ocitl s bolestivou grimasou na ledě, jelikož ho jeden z hráčů Flyers počastoval hodně ostrým zákrokem. Následuje reklamní přestávka.
16:16
Až teď se domácí dostali k něčemu nebezpečnějšímu. Pohotová střela Andrewa Ladda z levého kruhu prolétla kolem tyčky.
15:22
Mezi kruhy si dělal prostor Michael Raffl. Leddy jeho kličky zastavil.
14:36
Stále se hraje v obranném pásmu Islanders. Tlak si vytvořila i čtvrtá řada hostí.
13:46
Z vrcholu levého kruhu pálil Manning. Trefil jen blokujícího soupeře.
13:02
Letci jsou v první třetině aktivnějším týmem. Domácí se soustředí na obranu své modré čáry.
12:01
Claude Giroux vložil před brankou hůl do prudké přihrávky. Halákovi pomohl obránce Hamonic, jenž puk tečoval mimo.
11:39
Lehký zákrok pro Neuvirtha. Tavaresovo nahození uschoval do lapačky.
11:24
Islanders zahráli na icing. Hra se stěhuje zpět před Haláka.
11:15
Domácí jsou tedy v plném počtu. Následuje reklamní přestávka.
11:08
Vypadalo to, že hostující přesilovka bude pokračovat. Rozhodčí totiž signalizovali vyloučení Travise Hamonica za vysokou hůl, ale po dlouhé poradě nakonec rozhodnutí změnili! Vylučovat se nebude.
10:43
Ostrované vyhazují a vypadá to, že přežijí také další oslabení.
10:03
Hostům bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
09:45
Přihrávku Girouxe ještě prodloužil Brayden Schenn na Jakuba Voráčka, který pálil z pravého kruhu. Halák se ale bleskově přesunul a zastavil velkou šanci Flyers!
09:11
Dennis Seidenberg nasadil kravatu projíždějícímu Konecnymu a hosté budou hrát další přesilovku!
08:39
Průnik Jasona Chimery po pravém křídle zastavil až Neuvirth. Český gólman Letců kotouč schoval pod betony. Následuje reklamní přestávka.
07:26
Matt Read si počkal na najíždějícího obránce Shayna Gostisbehera, který od modré vypálil. Halák puk viděl a vyrazil ho.
06:22
Hraje se ve slušném tempu. Po objetí branky zakončoval Jakub Voráček, ale Halák se nenechal překvapit.
05:47
Cal Clutterbuck si najížděl do dobré střelecké pozice. Trefil ale jen obránce Schultze.
04:56
Hamonic si vyměnil kotouč s Leddym a od modré ho nahodil na branku. Neuvirth musel do akce.
04:23
Od modré střílel Manning. Halák má kotouč v lapačce.
03:47
Domácí nedokázali za celé oslabení vyhodit, přesto ale v oslabení neinkasovali. Už jsou kompletní.
03:15
Flyers nehrají špatnou přesilovku. Stále drží puk v útočném pásmu.
02:22
Od modré pálil Gostisbehere. Halák vyráží.
01:46
Za hákování je vyloučen domácí Alan Quine. Přesilovka pro Flyers.
01:40
Bekhendový pokus Jasona Chimery poprvé prověřil pozornost Michala Neuvirtha v brance Flyers.
00:36
Po průniku Voráčka se před brankou natahoval po kotouči Couturier. Nedokázal ho ale usměrnit mezi tyče.
00:11
Hned tu máme první přerušení. Vhazuje se před Neuvirthem.
00:01

New York Islanders: Halák (Greiss) – Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Seidenberg, de Haan – Jo. Bailey, Tavares (C), Prince – R. Strome, B. Nelson, Lee – Chimera, Quine, Ladd – Clutterbuck, Cizikas, N. Kuljomin.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, N. Schultz, Streit, Provorov, Gudas, Manning – Simmonds, Giroux (C), Raffl – Voráček, Couturier, Konecny – Cousins, B. Schenn, VandeVelde – Ljubimov, Bellemare, Read.

Rozhodčí: Dwyer, Romaško – Miller, Mach.
Československá stopa:

Jaroslav Halák (NYI) – 6 zápasů, průměr 3,15, úspěšnost 89,8 %

Radko Gudas (PHI) – 5 zápasů, 3 body (1+2)
Jakub Voráček (PHI) – 11b (6+5)
Michal Neuvirth – 6 zápasů, průměr 3,64, úspěšnost 86,5 %
New York Islanders:
Islanders nezažívají povedené období. 8 získaných bodů stačí až na předposlední patnácté místo tabulky Východní konference. Z posledních čtyř zápasů navíc Ostrované hned třikrát prohráli a vrcholem bylo poslední utkání doma s Tampou Bay, které skončilo jejich potupnou porážkou 1:6, když Seidenberg zaznamenal čestný úspěch až v závěru. Fanoušci se během zápasu dokonce dožadovali vyhazovu kouče Jacka Capuana. Pohodě v týmu nepřispívá ani situace v brankovišti. Dosavadní jednička Jaroslav Halák – nejlepší brankář Světového poháru, byl totiž odstaven na vedlejší kolej a vypadá to na jeho výměnu.