Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 1 střela, 15:04 času na ledě
Peter Budaj (LAK) – kryl 21 z 23 střel, 91,3% úspěšnosti zákroků
Tři hvězdy utkání

1. Jeff Carter 1+0
2. Drew Doughty 0+1
3. Tanner Pearson 1+0
Máme za sebou zápase mezi Los Angeles Kings a New Jersey Devils, které nakonec zaslouženě ovládlo domácí mužstvo. To se hned na úvodu třetí třetiny dostalo do dvou gólového náskoku, který drželo až do posledních minut, kdy se trefil Nick Lappin. V poslední minutě však rozhodl o výhře Muzzin, jenž dal výsledku konečnou podobu. Kings byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli, Devils se nedařil pobyt v útočné třetině.
59:33
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto JAKE MUZZIN trefuje po vyhození přes celé hřiště prázdnou bránu. Asistence: Dwight King.
59:08
Devils ve vlastní třetině, blíží se však na dostřel.
58:55
Hosté hrají bez brankáře.
58:37
Králové nepouštějí soupeře do útoku, tomu se tak nedaří vytvořit si závěrečný tlak.
58:16
Špatná rozehrávka končí zakázaným uvolněním New Jersey.
57:52
Puk je za hostující bránou, nechme se překvapit, co nám předvedou.
57:28
Devils právě vstřelili branku!
Máme zaděláno na drama! Před Budajem vznikla nepřehledná skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval NICK LAPPIN, jenž vydoloval puk zpoza slovenského brankáře a vykřesal tak jiskřičku naděje pro hosty. Asistence: Parenteau, Beau Bennett.
57:19
Parenteau se dostal ke střele, ale ta byla zblokována.
56:59
Devils jsou usazeni v útočné třetině, nedaří se jim ale dostat puk od mantinelu.
56:32
hosté hrají bez brankáře.
56:32
Na druhé straně kryl lehkou střelu Smithe-Pellyho Budaj. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
56:27
Carter mohl rozhodnout o výhře Kings, ale jeho únik dokázal Schneider vytěsnit a zachránit tak svůj celek od pohromy.
55:57
Hostům se nedaří dostat se z vlastní obranné třetiny. Už jim ale moc času nezbývá.
55:17
Zacha vybojoval za bránou puk, ale pak mu nikdo nepomohl a hráči Kings už se znova ženou k bráně Schneidera.
54:55
Doughty vyhodil na další zakázané uvolnění. Seriál vhazování před Budajem tak bude pokračovat.
54:33
Oddechový čas pro domácí.
54:32
Další zakázané uvolnění domácího celku.
53:57
Zatím ne, Los Angeles se dopustilo pouze zakázaného uvolnění.
53:27
Ďáblové začali více střílet na bránu a v obranném pásmu Králů je rázem hodně rušno. Budeme svědky dalšího gólu?
52:55
Palmieri zkusil z pravé strany překonat Budaje, ale ten jej vyrážečkou bez obtíží vychytal.
52:29
Když se k tomu navíc přidají nepřesné přihrávky, tak je úloha pro domácí celek ještě lehčí.
51:49
Není to však tlak, který by si hosté přáli. Jejich soupeři se daří často vyhazovat kotouč a kouskovat tak útočné snažení New Jersey.
51:22
Devils začínají vystrkovat růžky! Lappin netrefil bránu, ale následný puk se dosti nebezpečně odrazil před bránu Budaje, ten však puk stihl v rychlosti přikrýt!
50:41
Kings se daří držet Devils v dostatečné vzdálenosti od branky.
50:00
Opakované záběry ukázaly, že Kings měli jít do čtyř. Rozhodčí však viděl při vyhození puku mimo hřiště teč.
50:00
Před ním teď vznikla velká skrumáž, ale ani Zacha, ani Henrique nedokázali puk propasírovat do brány.
49:16
Kings jsou na puku a snaží se kontrolovat konec utkání. Jejich soupeři se nedaří dostat se na dostřel Budaje.
48:24
Hostům se nedá upřít snaha, ale to je asi tak jediné. Jejich útok nemá žádný nápad a tah na bránu.
47:57
47:27
Smith-Pelly se pokusil procpat puk mezi betony Budaje, ale jeho pokus neměl moc šanci na úspěch.
46:59
Až nyní jsou hráči New Jersey ve třetině. Podaří se jim něco vymyslet?
46:52
Minuta už je pryč a hosté se stále neusadili v útočném pásmu.
46:29
Ďáblové nezačínají vůbec dobře. Nedaří se jim přejít do útoku.
45:56
Odtud se nakonec dostala před bránu, kde se do šance dostával Quincey, ale byl faulován Kingem.
45:37
Hra se přesunula za bránu slovenského gólmana.
44:49
Ďáblové se dostali k první střele v této třetině. Nahození Bouchera však Budaje nemohlo ohrozit.
44:24
Gravel se odhodlal ke střele od modré, ale minul hostující bránu.
43:50
Králové se navíc usadili v útočném pásmu a nepouští soupeře k puku.
43:20
Hraje se převážně ve středním pásmu, průniky New Jersey většinou končí nepřesnou rozehrávkou.
42:33
Devils nejsou schopni se usadit v útočné třetině. Jejich útoky jsou dnes hodně nemastné – neslané.
41:49
Hosté jsou poněkud zaskočeni. Takto si začátek poslední části zápasu rozhodně nepředstavovali...
40:45
Do protiútoku se však dostal JEFF CARTER, který zvolil střelu, kterou Schneider ještě dokázal chytit, ale na následnou dorážku byl krátký. Kings tak hned na začátku třetiny odskakují na rozdíl dvou gólů: Asistence: Tyler Toffoli, Drew Doughty
40:29
Do poslední části hry vstoupili aktivněji hosté, kteří se okamžitě usazují v útočné třetině.
40:01
Máme za sebou sebou druhou třetinu, která dopadla lépe pro Los Angeles. To začalo druhou část zápasu velmi aktivně a odměnou jim za to byl gól Martineze, který srovnal utkání. Ke konci třetiny byla hra velmi otevřená. Šance střídala šanci až nakonec padla další branka. Po velké chybě obrany se k odraženému puku dostal Pearson, jenž před koncem prostřední části poslal Krále do vedení. Před třetí třetinou je vše stále otevřené, ale New Jersey musí hodně zabrat.

Střely ve druhé třetině: 12-5
Střely celkem: 22-9
40:00
39:51
Pár sekund před koncem se hra ještě přesune před Schneidera, Ďáblové se totiž dopustili zakázaného uvolnění.
39:28
Kings se dopustili ofsajdového postavení. Tato třetina tak už pravděpodobně skončí lépe pro domácí celek.
38:20
Konec druhé třetiny se hrál ve velkém tempu. Více ze hry měli Devils, ale radují se Kings. Vše začalo za bránou Devils, kdy Greene dával špatnou přihrávku, puk se odrazil před TANNERA PEARSONA, jenž z kruhů vypálil a puk se ocitl za zády bezmocného Schneidera. Bez asistence.
37:37
Brown se ocitl ve velké šance, ale na druhé straně se vyznamenal i Schneider, jenž rychlým zákrokem zamítl změnu skóre.
37:22
Puk byl ztečován do ochranné sítě, vhazovat e bude v obranném pásmu domácího celku.
36:49
New Jersey je momentálně opticky lepším mužstvem, nedaří se jim ale udržet se v útočné třetině.
36:13
Zakázané uvolnění Los Angeles.
35:33
Pavel Zacha dnes hraje hodně aktivně. Nyní vybojoval puk pro Henriquea, který se objevil sám před Budajem, ale nedokázal již zvednout puk a přehodit jeho betony. Útoční Devils v klíčovém okamžiku minul bránu. Nutno podotknou, že Budaj ho poněkud rozhodil svou hokejkou.
35:12
Hra je přerušena pro sevření kotouče rukou. Pokračovat se bude po následné komerční přestávce.
34:26
Tyler Toffoli se dostal do stoprocentní šance. Před bránou ho našel Martinez, ale domácí útočník trestuhodně z blízky minul bránu.
34:08
První lajně hostů se podařilo zmáčknout svého soupeře, ale ten se dokázal ubránit.
33:43
Zajac se snažil najít před bránou Parenteaua, ale jeho střelaz mezikruží byla zblokována.
33:17
Quinceyho přihrávka skončila až u Budaje, který puk raději pokryl. Bude se vhazovat po jeho pravačce.
32:40
Další útočná snaha už skončila ofsajdem, hra bude pokračovat po další komerční přestávce.
32:24
Pavel Zacha vybojoval puk v útočné třetině, předložil ho Lappinovi, ale jeho střela byla blokována.
31:34
Rychlá akce Toffoliho skončila pozorným zákrokem betony Schneidera. Ten si v této třetině připsal již svůj desátý zákrok.
31:17
Šňůra několika zakázaných uvolnění za sebou. Tentokrát se jim provinili domácí hráči.
30:50
Po nepřesné rozehrávce hostů se píská zakázané uvolnění i na druhé straně.
30:33
30:06
Devils se možná konečně zmátořili a dokáží hrát s Kings vyrovnanou partii. Teď se však dopustili ofsajdu.
29:24
Až nyní se dostal ke střele Parenteau, kterou Budaj pouze vyrazil, ale Bennett nestihl obkroužit bránu dostatečně rychle na to, aby zasunul kotouč za slovenského brankáře.
28:49
Ďáblům se po delší době podařilo dostat na dostřel Budaje, ten je však nadále bez práce.
28:16
28:15
Zacha se dopustil ofsajdového postavení. Hra se tak sekundu před návratem Greena přesune do středního pásma.
27:57
Druhá přesilovková formace již není tak nebezpečná. Hostům se daří vcelku bez problémů bránit.
27:19
New Jersey se konečně podařilo vyhodit.
27:06
Jake Muzzin opět vyzkoušel pozornost Schneidera, ten byl pozorný.
26:52
Před hostujícím brankářem vznikla velká skrumáž, ale americký gólman vše vyřešil a pokryl i následnou střelu od modré, kterou vyslal kdo jiný, než Martinez.
26:30
Martinez je při chuti. Tentokrát to zkoušel zleva, ale opět neúspěšně.
26:24
Hned po buly se ke střele z pravé strany dostal Martinez, ale Schneider si jeho pokus tentokráte pohlídal.
26:14
Na dvě minuty si navíc půjde odpočinout Andy Greene za držení hole.
26:04
Kings pokračují v parádním výkonu a vůbec nepouštějí soupeře do hry.
24:58
Tak to asi ani jinak dopadnout nemohlo ALEC MARTINEZ se dostal ke střele z mezikruží, kterou vymetl šibenici hostující brány. Schneider byl bezmocný. Asistence: Nic Dowd, Devin Setoguchi
24:35
Carter navíc vyslal velmi jedovatou střelu, se kterou měla Schneiderova lapačka nemalé problémy.
24:14
Podobně si na druhé straně vede i soupeř, ale tomu se alespoň daří držet pásmo.
23:36
Snad poprvé bylo New Jersey na déle než deset sekund před Budajem. Všechny jejich střely však byly zblokovány.
23:03
Domácím to ovšem není málo, ti pokračují ve velkém tlaku a nedávají soupeři oddechu. Ten si tak hodně koleduje o inkasovaný gól.
22:35
A tak se na druhé straně musel předvést Schneider, jenž si připsal další úspěšný zákrok. Tentokrát zastavil střelu Cartera.
22:04
Devils se naopak vůbec nedaří, ani Pavel Zacha nedokázal udržet útočnou třetinu.
21:39
Králové jsou ve druhé třetině jasně aktivnější. Daří se jim držet svého soupeře ve vlastní třetině.
21:03
Ta však končí tečovaným kotoučem, jenž skončil mimo hrací plochu. Bude se však vhazovat v obranné třetiny celku z Newarku.
20:47
Parenteause hnal za pukem, ale domácí obránci byli úspěšnější. Ti tak mohou založit rychlý protiútok.
20:19
Lépe začali druhou třetinu domácí, konkrétně hodně aktivní Toffoli, ten však z pravé strany minul bránu.
20:01
Máme za sebou první třetinu, která nabídla pouze jediný gól. O ten se postaral po střele od modré John Moore. Nebyli jsme svědky mnoha akcí, vlastně jsme viděli pouze jednu pořádnou. Ta přišla v oslabení Kings, když se do úniku dostal Toffoli, toho ale Schneider skvěle vychytal a nedopustil tak vyrovnání. V druhé třetině nás určitě čeká zajímavá podívaná.

Střely v první třetině: 10-4
20:00
19:49
Toffoli se dostal ke střele z mezikruží, ale Schneider byl opět úspěšnější.
19:35
Před Zachou však přikryl puk pozorný Budaj. Hosté vybojovali alespoň vhazování po jeho pravačce.
19:17
Králům se podařilo vyhodit, jednu z posledních útočných akcí v první třetině tak rozehraje jejich soupeř.
18:50
Ti se pokusil překonat obranu soupeře dlouhým pasem, ale ten byl nepřesný a končil zakázaným uvolnění. Hra se tak přesune před Budaje.
18:21
Devils si udělali návštěvu do obranné třetiny Kings, ale ta neměla dlouhého trvání. U puku jsou tak opět domácí.
17:51
Hned z protiútoku mohli zahrozit i Kings, ale Carter si na hostujícího brankáře nepřišel, ten s poklidem ukryl puk v lapačce.
17:37
Mladíček Nick Lappin bojoval o puk u mantinelu, ale Lewis ho bez potíží od puku odstavil. Ke střele se sice následně dostal Zacha, ale ta byla zblokována.
17:00
Kings jsou v této fázi utkání o něco aktivnější. Stále se jim ale nedaří vyvinout stálejší tlak, kterým by uzavřeli soupeře v jeho obranném pásmu.
16:25
Brown se otočil u pravého mantinelu a pokusil se překvapit Coryho Schneidera, ten byl však bdělý a jeho pokus zápěstím bez obtíží vyrazil.
15:57
Andy Greene jako správný kapitán zblokoval střelu Toffoliho, která mířila na hostující bránu. Hosté se díky tomu ubránili a mohou založit protiútok.
15:24
Na druhé straně přikryl toulavý puk Budaj a zasloužil se tak o další komerční přestávku...
15:01
Tomu ovšem kombinace dnes hodně vázne...Ani tentokrát se jim tak nepodařilo udržet se v útočném pásmu.
14:27
New Jersey se pokusilo nahodit puk do pásma a tam jej vybojovat. To se jim nepovedlo a do útoku se tak může přesunout soupeř.
13:57
Los Angeles se dopustilo ofsajdového postavení. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
13:29
Hra je však plná nepřesností, které limitují oba týmy. Nejsme tak svědky žádného většího tlaku, ze kterého by mohl padnout nějaká gól.
12:49
Jejich útočná snaha nebyla o moc úspěšnější, ale následný pas Gilberta skončil pouze na hokejkách soupeře. Ten tak může opět pospíchat k bráně Budaje.
12:03
Los Angelesse sice podařilo osvobodit, ale v útoku moc dlouho nepobyli. Nyní je to tak opět na Ďáblech, aby se pokusili přidat další gól.
11:29
Naopak hosté se jako hosté rozhodně nechovají. Opět krouží v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci.
11:00
Králům se nedaří najít recept na obranu soupeře. Ta dnes působí velmi jistým dojmem a domácím toho zatím moc nedovolila.
10:34
Nick Lappin se dostal ke střele z mezikruží, kdy se k němu ze skrumáže odrazil puk, ale trestuhodně minul.
10:14
Ofsajd, ve kterém se objevil Boucher přerušil hru a umožní tak týmům prostřídat své speciální formace. Ďáblům se přesilovka vůbec nepovedla, Kings se bez problémů ubránili.
10:04
09:27
To se jim ale nedaří, přesilovky New Jersey jsou v posledních zápasech hodně špatné. Tato početní výhoda to pouze dokládá.
09:03
Devils se až nyní dostali do útočné třetiny, kde se snaží usadit a uklidnit hru.
08:17
Tak to byla obrovská šance Toffoliho, který se dostal do úniku, předvedl parádní blafák a položil si hostujícího brankáře. Ten se však dokázal roztáhnout na brankové čáře a doslova mu uzmout gól z hokejky.
08:03
Nolan si podržel Pavla Zachu a jako první dnes inkasuje trestné minuty.
06:57
Reid Boucher ukazuje, že má chuť do hry a chce využít svou šanci k setrvání v sestavě. Nyní předvedl velmi tvrdý hit proti Purcellovi.
06:21
Hraje se ve středu hřiště, kde probíhá několik soubojů o puk, ani jednomu týmu se však nedaří dostat se do útočné třetiny.
05:58
Parenteau byl příliš rychlý a dopustil se tak ofsajdového postavení. Hra je tak na okamžik pozastavena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:17
Hosté jsou stále aktivnější, Kings mají problém s usazením se v útočné třetině. Obrana soupeře je zatím velmi pozorná.
04:43
Devils pokračují v aktivní hře a nenechávají soupeře dostat se do hry.
03:38
To ovšem neplatilo o Budajovi. Na druhé straně kluziště se totiž ke střele od modré dostal JOHN MOORE, který skryl svůj pokus za obránci Kings. Budaj toho pravděpodobně moc neviděl a puk skončil za jeho zády. Asistence: Reid Boucher, Devant Smith-Pelly.
03:12
Tyler Toffoli se sice dostal ke střele, ale Schneider byl opět pozorný.
02:39
Na opačné straně kluziště se snažili u mantinelu vybojovat puk hráči New Jersey, ale neuspěli. Jejich soupeř tak pospíchá do protiútoku.
02:02
Před Schneiderem vznikla skrumáž, ale střela Dwighta Kinga byla sražena Schneiderem do rohu kluziště.
01:37
Ten však nepřišel a po nepřesném pasu se hosté dopustili zakázaného uvolnění.
01:17
Králové se sice dostali z obranné třetiny, ale jejich soupeř se ihned dostal k puku, se kterým momentálně kombinuje za vlastní bránou a čeká na vhodný okamžik k útoku.
00:53
Devils se podařilo zmocnit se puku a vyrazit s ním do útočného pásma. Quincey se dokonce dostal ke střele bekhendem, ale s ní neměl Budaj nejmenší problémy.
00:22
Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se ihned dostali ke střele z mezikruží. Carter si však na Schneidera nepřišel.
00:01
Jak už je zvykem, tak utkání začne o pár minut později.
O brankářské dvojici máme jasno. Cory Schneider nastoupí v bráně hostů a Peter Budaj bude strážit bránu domácích.

Los Angeles Kings: Budaj (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, Gilbert – Pearson, J. Carter, Toffoli – D. Brown, Dowd, Setoguchi – King, Lewis, Nolan – Clifford, N. Shore, Purcell.

New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Severson, Auvitu, Lovejoy, J. Moore, Quincey – B. Bennett, Zajac, Parenteau – Zacha, Henrique, Palmieri – Boucher, Pietila, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin..
New Jersey Devils

To hosté z Newarku jsou na tom o hodně lépe a jedná se o jedno z nepříjemnějších překvapení letošního ročníku. Ďáblové mají na svém kontě celkem devět vítězství a sedem proher. Se ziskem 21 bodů a skóre 39:34 jsou ve své divizi o tři body za Capitals a Penguins, kteří ale mají oba o zápas více.

Devils se navíc nadmíru daří. V posledním zápase s Anaheimem sice vedli 2:0 a nakonec prohráli 2:3, ale do té doby si za sebou táhli šňůru pěti vítězství v řadě. Na tu se budou chtít znova naladit, ale bude jim chybět Mike Cammalleri, ale hlavně i Taylor Hall. Bude tak zajímavé sledovat, jak si s těmito nepříjemnostmi Devils poradí.
Los Angeles Kings

Králové z Los Angeles zatím neprožívají úplně nejlepší sezónu. Zatím mají na svém kontě osm výher, z čehož hned pět přišlo až po základní hrací době. Na druhou stranu však mají také deset proher, z čehož pouze jedna přišla po základní hrací době. Když k tomu přidáme záporné skóre 44:47 a 17 bodů, tak jsme rázem v té horší polovině týmů NHL.

Navíc v posledních zápasech to také není žádná sláva, až v posledním duelu se LA podařilo přerušit sérii proher. Na domácím ledě totiž porazili Edmonton 4:2.

Nejproduktivnějším hráčem je Jeff Carter s 13 body a hned za ním je Tyler Toffoli s body 11.
Dobrý večer u dalšího kola NHL. V dnešním zápase poměří své síly Los Angeles Kings s New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.