Peter Budaj (LAK) 28 zák., 2 góly, 93,3%
Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:53
Tři hvězdy utkání

1. Jeff Carter (LAK) 1+1
2. Derek Forbert (LAK) 1+1
3. Tyler Toffoli (LAK) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 25-30; Zablokované střely: 13-7; Vhazování: 57%-43%; Hity: 29-34; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 7-9.
Edmonton ve druhé třetině dokázal během pěti minut smazat dvoubrankové manko, když na první gól Dereka Forberta v letošní sezóně NHL a branku Tylera Toffoliho odpověděli Darnell Nurse a Oscar Klefbom, který také skóroval letos poprvé. Oilers poté mohli zápas otočit v přesilové hře, místo toho ale inkasovali gól, o který se v oslabení po krásné přihrávce do jízdy postaral Jeff Carter , a výhru Kings v poslední části zpečetil Devin Setoguchi. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 4 Edmonton Oilers 2.
59:55
Edmonton pět sekund před koncem zápasu vytvořil před bránou Petera Budaje obrovský závar, ani jednomu z hostujících hráčů se ale nepodařilo puk propasírovat za jeho záda!
59:35
Jeff Carter mohl vyrazit do útoku a pokusit se skórovat do prázdné brány, jenže krátce za obrannou modrou čárou ztratil hůl.
59:11
Oilers se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění. To je definitivní konec nadějí hostujícího celku, Jonas Gustavsson se kvůli vhazování v obranném pásmu samozřejmě vrátil do brány.
58:36
Ryan Nugent-Hopkins si musel dávat obrovský pozor, aby v obranném pásmu zbytečně nepřišel o puk, což se mu podařilo a po objetí prázdné brány mohl rozehrát.
58:24
Los Angeles King si vzalo oddechový čas, aby rozmělnilo tlak hostujícího Edmontonu a dalo svým hráčům vydechnout, protože Oilers si během posledních sekund vytvořili velký tlak.
58:24
Oilers se nedá upřít bojovnost. Milan Lucic se rval o puk v útočném pásmu jako lev a nenechal Kings rozehrát, jenže akci Edmontonu vzápětí zastavila hra vysokou holí.
57:43
Jonas Gustavsson opustil bránu a klec Edmontonu Oilers zůstává prázdná!
57:07
Edmontonu se nedaří udržet na delší dobu útočné pásmo a Kings hrají to, co v dané chvíli potřebují. Jakmile mají domácí hráči puk, tak ho nahazují do útočného pásma.
55:43
Derek Forbort na levém křídle vypálil od modré čáry a Jonas Gustavsson po dobrém zákroku rychle rozehrál holí.
55:16
Do konce utkání zbývá odehrát necelých pět minut a Edmonton potřebuje nutně skórovat, aby měl v závěru utkání ještě o co hrát.
53:15
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Jonas Gustavsson nedokázal mezi rukou a tělem udržet střelu Dereka Forbota z vrcholu levého kruhu pro vhazování a v blízkosti levé tyče dorazil volný puk do prázdné brány bekhendem DEVIN SETOGUCHI. Asistence: Derek Forbort a Nic Dowd.
52:25
Tanner Pearson v pravém kruhu pro vhazování využil chyby jednoho z hráčů Edmontonu a z otočky rychle vypálil, na přední levé tyči byl ale připravený Jonas Gustavsson, který puk ukryl ve svém náručí.
51:55
Milan Lucic, bývalý útočník Bostonu Bruins a Los Angeles Kings, vypálil po bekhendové přihrávce svého spoluhráče zápěstím z mezikruží pouze doprostřed brány, kde puk zastavil Peter Budaj.
51:27
Dustin Brown po rychlém protiútoku vypálil z levého křídla na vzdálenější pravou tyč, Jonas Gustavsson ale vytáhl skvělý zákrok a puk ukryl ve své lapačce!
50:10
Milan Lucic se po zpětné přihrávce svého spoluhráče zpoza brány ocitl v obrovské šanci a v blízkosti pravé tyče se pokoušel puk bekhendem zasunout za záda slovenského brankáře, Peter Budaj ovšem skvěle zasáhl levým betonem a poté puk rychle přikryl lapačkou!
49:16
Edmonton vyrazil do přečíslení dva na jednoho, jenže hosté se po nepřesné přihrávce, která byla zablokována, do zakončení v jeho závěru vůbec nedostali.
48:16
Devin Setoguchi po pravé straně zavezl puk do útočného pásma, kde se k němu po zablokovaném nahození a šťastném odrazu dostal znovu a z kruhu pro vhazování z otočky vypálil bekhendem mezi betony Jonase Gustavssona, brankář Edmontonu Oilers je ale včas sevřel k sobě a připsal si dobrý zákrok!
47:04
Milan Lucic pálil z pravého kruhu pro vhazování mimo a slovenský brankář zasahovat nemusel.
46:56
Hra nyní plyne jako voda a delší dobu se hraje bez přerušení. Puk mířící z jedné strany na stranu, zatím ale bez nějaké nebezpečné šance.
45:29
Leon Draisaitl na levé straně zavezl puk v blízkosti střídaček do útočného pásma a po zaseknutí ho bekhendem nahodil za bránu, kde se kotouče zmocnili hráči Los Angeles Kings.
44:30
Domácí hokejisté po předchozí slibné šanci vyrazili do dalšího rychlého útoku, tentokrát ale jejich akci zastavilo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.
43:21
Kings se řítili do přečíslení dva na jednoho, které se v blízkosti levé tyče rozhodl zakončit sám Jeff Carter a střelou zápěstím trefil pouze hruď připraveného Jonase Gustavssona!
42:46
Ryan Nugent-Hopkins se v blízkosti pravé tyče ocitl ve velké šanci a mířil dobře pod horní tyč, Peter Budaj ale vytáhl z rukávu skvělý zákrok a puk vyrazil mimo tři tyče své brány!
42:32
Nick Shore se mezi kruhy pro vhazování dostal ke střele, která byla sražena mimo.
41:07
Jesse Puljujärvi po přečkání přesilové hry Oilers vypálil prudce z pravého kruhu pro vhazování a jeho svižná rána zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
40:40
Jeff Carter vypálil z levého křídla, jeho následná střela ale od mantinelu a modré čáry zamířila do náruče Jonase Gustavssona.
40:01
Ve Staples Center právě začala závěrečná část utkání, do které Los Angeles Kings vstupují za stavu 3:2 v početní výhodě poté, co byl v závěru druhé třetiny vyloučen Adam Larsson.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-19; Zablokované střely: 11-5; Vhazování: 50%-50%; Hity: 17-19; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné min.: 7-9.
Třetí třetina začne přibližně v 6:33.
Edmonton ve druhé třetině velice pohledného utkání v rozmezí necelých pěti minut zásluhou Darnella Nurse a Oscara Klefboma smazal dvoubrankové manko a vyrovnal stav utkání na 2:2. Oilers mohli zápas poté otočit, jenže přesilovou hru nevyužili a naopak během ní inkasovali, když se v oslabení prosadil Jeff Carter a vrátil Kings ztracené vedení. Skóre po druhé třetině. Los Angeles Kings 3 Edmonton Oilers 2.
40:00
39:04
Tanner Pearson mohl využít přesilovou hru tvrdou střelou z pravého křídla, jeho pokus ale skončil na výstroji Jonase Gustavssona, který puk podržel a přerušil hru! Dobrý zákrok.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:37
Adam Larsson v blízkosti pravé tyče stáhl k ledu Dereka Forborta a za nedovolené bránění dostal dvě minuty.
38:26
Derek Forbort se pokusil tvrdou střelou od modré čáry vstřelit svůj druhý gól v sezóně i dnešním zápase, jeho rána s příklepem ale zamířila těsně nad!
37:55
Oilers před pár okamžiky vypálili na pravém křídle od mantinelu, Peter Budaj byl ale připravený a puk vyrazil.
36:50
Leon Draisaitl se v pravém rohu útočného pásma snažil vybojovat puk, jenže včas k němu přijel Kyle Clifford a po dobrém bekčekingu kotouč za vlastní bránou získal.
36:19
Vzápětí na straně Oilers přišla nepřesná přihrávka, po které puk zamířil na zakázané uvolnění.
35:55
Darnell Nurse je dnes hodně střelecky aktivní a už se mu podařilo dosáhnout jedné branky, jeho poslední pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Peter Budaj.
35:32
Edmonton zavážel puk do útočného pásma, jenže jeho hráči nedokázali přejít přes modrou čáru podle pravidel a jejich akci zastavilo postavení mimo hru.
34:48
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Za pár okamžiků jsme zpět.
33:47
Jordan Nolan a Patrick Maroon se do sebe pustili, následná bitka ale skončila remízou a po roztžení rozhodčími oba hráči usedli na pět minut na trestnou lavici.
33:47
33:04
Tyler Toffoli se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jenže puk ze vzduchu nedokázal sklepnout do prázdné brány.
30:59
Vyloučený Jordan Nonal se vrátil zpět na led a Los Angeles Kings hraje po přečkání oslabení, během kterého navíc dokázal skórovat, v plném počtu.
29:06
Tyler Toffoli nádhernou kolmou přihrávkou ze středního pásma poslal do samostatného úniku JEFFA CARTERA, který v oslabení nad levým betonem Jonase Gustavssona zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Kings vedou 3:2. Asistence: Tyler Toffoli.
28:58
Jordan Nolan dostal menší trest a na dvě minuty usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění. Faulovaným hráčem byl v pravém rohu útočného pásma Oilers Ryan Nugent-Hopkins.
28:32
Edmonton právě vstřelil branku!
Ryan Nugent-Hopkins odvedl na pravém křídle skvělou práci, když u mantinelu předvedl několik obrátek a poté si vybruslil k pravé tyči, kde se po jeho nahození odrazil puk na hokejku OSCARA KLEFBOMA, který zamíchal s pukem a nádhernou bekhendovou střelou o pravou tyč vymetl horní roh brány. Nádherná střela a stav utkání je nerozhodný 2:2! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Jordan Eberle.
27:47
Alec Martinez tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla sražena mimo.
26:56
Oilers se tentokrát podél střídaček nepodařilo rozehrát a puk zamířil vedle pravé tyče brány slovenského brankáře na zakázané uvolnění.
26:20
Edmonton Oilers kontaktní gól pořádně nakopl a vrhá se do jednoho útoku za druhým, po kterém přišla střela z pravého křídla, ale také další zákrok pozorného Petera Budaje.
25:28
Darnell Nurse zkusil vzápětí rychle přidat druhý gól, jeho střela z levého křídla ale tentokrát od mantinelu zamířila do náruče Petera Budaje.
23:44
Leon Draisaitl vyrazil středem ledové plochy do rychlého protiútoku a na modré čáře předložil puk doleva DARNELLOVI NURSEOVI, který z levého kruhu pro vhazování nádhernou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Petera Budaje do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Asistence: Leon Draisaitl.
23:19
Jordan Eberle na pravém křídle využil odrazu puku od mantinelu za bránou a bez přípravy napřáhl ke střele s příklepem, Peter Budaj byl ale u levé tyče opět připraven a jedovatou střelu s ostrého úhlu ukryl ve své výstroji.
22:57
Milan Lucic po rychlém protiútoku Oilers vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu, Peter Budaj si ale pohlídal prostor u své levé tyče a po dobrém zákroku puk přikryl na ledě lapačkou.
22:10
Trevor Lewis číhal na vzdálenější levé tyči a málem se v její blízkosti dostal po krásné přihrávce svého spoluhráče z otočky do zakončení, nakonec puk ale promáchl.
21:01
Connor McDavid si z pravé strany krásně sjel před bránu, z blízkosti ale pod tlakem jednoho z hráčů Kings Petera Budaje překonat nedokázal!
20:50
Jake Muzzin v blízkosti pravé tyče vypálil z úhlu bekhendem, Jonas Gustavsson ale dokázal jeho pokus letící těsně nad ledem a mířící mezi jeho betony vyrazit.
20:21
Darnell Nurse, který byl jedničkou draftu v roce 2013, zavážel puk do útočného pásma, jenže se ocitl v postavení mimo hru.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-7; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 52%-48%; Hity: 7-8; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 5:35.
Úvodní dějství utkání v Staples Center nabídlo atraktivní hokej, obzvlášť, když se v rozmezí 2 minut a 33 sekund prosadili na domácí straně Los Angeles Kings Derek Forbort, který vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL, a Tyler Toffoli. Skóre po první třetině. Los Angeles Kings 2 Edmonton Oilers 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:20
Edmontonu se nepodařilo rozehrát podél mantinelu, kde je umístěn box časoměřičů, a puk zamířil na zakázané uvolnění.
16:40
Edmonton rychle otočil hru, akci Oilers ovšem zastavilo postavení mimo hru, po kterém se vhazovalo ve středním pásmu.
16:22
Jake Muzzin na levém křídle tvrdě vystřelil od modré čáry s příklepem, jeho pokus byl ale před bránou zablokován.
15:37
Jesse Puljujärvi přidržel v levém rohu útočného pásma u mantinelu Teddyho Purcella, faul se ovšem nepískal a hra pokračovala bez přerušení dál.
14:36
Teddy Purcell tvrdě vypálil od modré čáry, Jonas Gustavsson měl ale skvělý výhled a puk ukryl ve své lapačce.
14:15
Jeff Carter na pravém křídle zkusil zaskočit Jonase Gustavssona střelou z ostrého úhlu, brankář Edmontonu si ale připsal snadný zákrok a hru přerušil.
13:53
Adam Larsson tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následná střela s příklepem ale zamířila vedle pravé tyče.
13:10
Jordan Nolan krásně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Jonas Gustavsson si ale na jeho střele pochutnal a po pěkném zákroku pro diváky ji ukryl ve své lapačce!
12:40
Peter Budaj sice viděl střelu Darnella Nurse z levého křídla na poslední chvíli, dokázal ji ovšem zastavit a po skvělém zákroku puk ukryl ve své výstroji.
12:01
Kings vedou na střely těsně 6:5, na góly ovšem 2:0 a Edmonton se zatím marně snaží vrátit zpět do zápasu.
11:10
Oilers tvrdě vypálili z pravého kruhu pro vhazování, jejich následná střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
10:12
Vzápětí přichází další zákrok Jonase Gustavsson, který tentokrát střelu z pravého křídla ukryl po pěkném zákroku v lapačce!
09:57
Dustin Brown se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve slibné brankové příležitosti, jeho následnou střelu ale Jonas Gustavsson po vyjetí z brány skvěle vyrazil!
09:37
A další přerušení hry, tentokrát po postavení mimu hru na straně Edmontonu Oilers, kteří se nepohlídali přechod přes modrou čáru.
08:52
Kings se na levém křídle vydali do útočného pásma, jejich následnou akci ale zastavilo postavení mimo hru.
07:42
Jeff Carter se na levém křídle pomazlil s pukem a poté ho předložil před bránu nikým neatakovanému TYLEROVI TOFFOLIMU, který z blízkosti zamířil nad levým betonem Jonase Gustavssona k pravé tyči. Asistence: Jeff Carter a Alec Martinez.
07:39
Vyloučený Andrej Sekera naskočil zpět na led a hosté z Edmontonu hrají po přečkání oslabení v plném počtu.
06:53
Tyler Toffoli nebezpečně vypálil z pravého křídla na vzdálenější levou tyč, Jonas Gustavsson ale předvedl skvělý zákrok, když puk pravým betonem vyrazil mimo!
05:38
Andrej Sekera dostal menší trest a na dvě minuty usedl na trestnou lavici za hákování.
05:09
DEREK FORBORT si srovnal na modré čáře puk na hůl a poté nádhernou střelou s příklepem zamířil nad levým betonem Jonase Gustavssona k pravé tyči. Derek Forbort vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL a Kings vedou 1:0! Asistence: Jeff Carter a Alec Martinez.
04:09
Alec Martinez na opačné straně ledové plochy svižně vypálil na pravém křídle od mantinelu, jeho následná střela ale byla sražena mimo a Jonas Gustavsson zasahovat nemusel.
03:43
Benoit Pouliot zkusil vypálit z pravého křídla na přední tyč, Peter Budaj byl ale opět připraven a po pěkném zákroku ukryl puk ve své lapačce!
03:00
Milan Lucic se pokusil skórovat do sítě svého bývalého týmu střelou od modré čáry, Peter Budaj měl ale dobrý výhled a puk ukryl ve své výstroji.
00:53
Před bránou Jonase Gustavssona vznikl obrovský závar, ale i kdyby se Edmontonu podařilo dotlačit puk do brány, tak by gól zřejmě neplatil kvůli nedovolenému bránění brankáře!
00:45
Ve Staples Center před pár okamžiky začalo utkání, v němž Los Angeles Kings hostí Edmonton Oilers. Milan Lucic se dnes představuje proti svému bývalému týmu.
00:01
Základní pětky obou týmů jsou seřazeny na modrých čarách a po zaznění kanadské a americké národní hymny bude vše připraveno k zahájení zápasu.

Los Angeles Kings: Budaj – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Gravel, Gilbert – Pearson, J. Carter (A), Toffoli – D. Brown (A), Dowd, Setoguchi – King, Lewis, Nolan – Clifford, N. Shore, Purcell. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Edmonton Oilers: Gustavsson – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Benning, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid (C), Eberle (A) – Pouliot, Draisaitl, Puljujärvi – Lucic (A), Nugent-Hopkins, Slepyšev – Kassian, Letestu, Pitlick. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Jean Hebert, Marc Joannette. Čároví: Shane Heyer, Vaughan Rody.

Edmonton Oilers

Milana Lucice čeká v pátek ráno speciální zápas, když se ve Staples Center představí proti svému bývalému týmu Los Angeles Kings v dresu Edmontonu Oilers. Bývalý útočník Bostonu Bruins přišel do Los Angeles Kings 1. července jako volný hráč a velice rád se prezentuje fyzickým hokejem, dnešek by neměl být výjimkou. V bráně Oilers se přestaví podruhé v letošní sezóně Jonas Gustavsson, Cam Talbot dostal volno.
Los Angeles Kings

Kings se v zápase proti Oilers budou muset obejít bez kapitána Anžeho Kopitara, který vystužuje střed první útočné formace. Ofenziva Los Angeles utrpěla tržnou ránu, zatímco na opačné straně nechybí Connor McDavid. LA Kings se bude proti Edmontonu snažit hrát více fyzický hokej než obvykle, na což se během tréninku pečlivě připravoval hostující Milan Lucic.
Bohatý páteční program zámořské NHL uzavře souboj dvou celků, které zužuje rozsáhlá marodka a shodně čtyři zápasy v řadě čekají na vítězství. Los Angeles Kings bez Anžeho Kopitara vyzve na svém ledě v Staples Center hokejisty Edmontonu Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.