S konstatováním, že dnešní utkání v Staplec Center v Los Angeles sledovalo 18 230 diváků se s vámi loučím. Za několik chvil se ale na vás budu těšit u on-line přenosu z utkání mezi Islanders a Red Wings. Na shledanou!

3. Max Pacioretty (MTL) 2+1
Utkání je tedy u konce a bonusový bod nakonec získávají hosté. Ti šli v utkání do vedení, nicméně po povedené druhé třetině mělo náskok domácí Los Angeles. Ve třetí periodě se na gól zmohl jen Andrew Shaw, který tak zařídil prodloužení. V něm jsme byli svědky několika slibných šancí, nicméně přesto se šlo do samostatných nájezdů. Domácí při této dovednostní soutěži dvakrát dotáhli náskok soupeře, avšak po přesně provedeném nájezdu Paula Byrona již nemohli reagovat.

Střely na bránu

LAK – 31 (7, 12, 9, 3)
MTL – 30 (8, 11, 6, 5)
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
Autorem vítězné branky je PAUL BYRON.
Nyní už rozhodnuto je a vítězí Montreal. Paul Byron si totiž při nájezdu najel trochu doprava a poté střelou do horního rohu překonal nešťastného Petera Budaje.
Tanner Pearsson trefil jen Priceovu vyrážečku.
Max Pacioretty volil forhendové zakončení, ale to šlo přes Budajovu hokejku vedle brány.
Domácí kapitán Anže Kopitar musel dát a nechytatelnou střelou poslal puk přesně pod břevno.
Také Alexandr Radulov je úspěšný. Ruský kanonýr zvolil bleskový manévr a parádní zakončení bekhendem.
Jeff Carter volil střelu zápěstím a ranou přesně k tyči Priceovi nedal šanci.
Za Montreal nájezdy zahájil Brian Flynn, který uspěl forhendovým blafákem.
Jako první se k nájezdu rozjel Marián Gáborík, ale jeho slabá střela mezi betony neslavila úspěch.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani po prodloužení tedy neznáme vítěze zápasu. Následovat budou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:38
Skvěle si teď ze strany před bránu najel Max Pacioretty, avšak jeho zakončení šlo pouze do tyče Budajovy svatyně.
64:19
Další střelu obstaral Alexandr Radulov, nicméně jeho pokus z mezikruží byl sražen mimo tři tyče.
64:03
Ani další střela Webera nebyla úspěšná a Kopitar poté šikovně dostal puk až k útočné modré čáře.
63:43
Hostující obránce Weber se tentokrát předvedl v jiném světle než před chvílí. Dělovou ranou od modré ale trefil pouze Budajovu hruď.
63:28
Velká nepříjemnost pro domácí. Alexandr Radulov si puk dobře posunul po mantinelu a donutil Aleca Martineze (LAK) k faulu. Dvouminutový trest za podražení!
63:09
Shea Weber pochopil, že nemá prostor na kombinaci a tak si to v klidu namířil z útočného pásma až za Price. Odměnou mu byl pískot fanoušků.
62:43
Rychlá akce na obou stranách. Lewis i Lehkonen však zakončeními trefili pouze rameno soupeřova gólmana.
62:09
Dobře bránící hráči domácího celku teď soupeře donutili k přihrávce až na Price. Ten v pohodě vyčkává na nabídku spoluhráčů.
61:41
Další zakončení v rámci prodloužení obstaral Tyler Toffoli. Ten byl ale dobře hlídán a bekhendem ze strany neuspěl.
61:16
Špatně to nevypadalo ani na druhé straně. Radulov ale střílel jen do Budaje a následná dorážka šla těsně vedle brány.
60:41
Krásně to nyní zkoušel Kopitar. Domácí kapitán rychle obkroužil bránu, ale u tyče přeci jenom narazil na beton roztaženého Price.
60:17
Domácí sice získali kotouč, ale po vhazování se Carter dostal pouze za Priceovu bránu, kde nic nevymyslel.
60:01
Ani třetí třetina nepřinesla rozhodující branku a půjde se tedy do prodloužení. O jedinou trefu se v této části postaral Andrew Shaw, který vyrovnal už ve 43. minutě. Od tohoto okamžiku jsme neviděli asi ani jednu gólovou šanci a týmy se soustředily především na pozornou defenzívu. Prodloužení by mělo začít za několik málo vteřin.
60:00
59:51
Hosté jenom protečovali puk za Budajovu svatyni. Zdá se, že v této třetině se rozhodnutí nedočkáme.
59:27
Prudká přihrávka z pásma Montrealu šla po teči až mezi diváky. Vhazování se tedy uskuteční v neutrální zóně blíže k bráně hostujícího celku.
58:59
Gallagher mohl pálit z výborné pozice, nicméně v rozhodujícím momentu mu do přípravy na střelu zasáhl jeden z domácích beků.
58:24
Z pravé strany to pro změnu zkoušel domácí Trevor Lewis. Ani jeho rána se ale nevlezla do brány.
57:53
Hosté se hned po buly udrželi v pásmu domácích hokejistů a Budaj se musel mít záhy na pozoru. Dělová rána od modré čáry ale neletěla mezi tři tyče.
57:43
Montreal díky icingu soupeře získává buly poblíž Petera Budaje. Domácí kouč na to reaguje oddechovým časem.
57:24
Nakonec se puku zmocnili hosté, avšak ani ti si v útočném pásmu nevedou moc lépe. Hra je z obou stran velmi opatrná.
56:57
Domácím se podařilo přenést hru do útočného pásma. Puk je ale v rohu kluziště, kde o něj bojují čtyři hráči.
56:28
Radulov teď opravdu dlouho kombinoval bez toho, aby přihrál volnějšímu spoluhráči a nakonec po obtočení kolem brány ztratil kotouč.
55:46
Oddechový čas pro hosty.
55:46
Gallagher se žabičkou pokusil oslovit obsazeného Shawa. Tohle snad ani nemohlo skončit jinak než zakázaným uvolněním.
55:13
Jeff Petry se s ničím nerozpakoval a hned po přejetí útočné modré čáry vypálil. Rána však byla sražena prvním blokujícím soupeřem.
54:32
Nyní sice Price musel zasahovat, ale střela z pravé strany nebyla nikterak světoborná. Je čas na komerční přestávku.
54:22
Hosté v pohodě odvrátili dva ataky soupeře a vracejí kotouč až za Budaje. Oba týmy si nyní hodně soustředí na defenzívu a na to, aby nedělaly chyby.
53:41
Trochu lepší pasáž Montrealu končí kotoučem v ochranné síti. Jako poslední se ale puku dotkl jeden z domácích a vhazuje se proto u Budaje.
53:14
Alexandr Radulov si počkal až jeho spoluhráč opustí útočné pásmo a poté si najel do dobré pozice. Svižným zakončením trefil Budajovo rameno!
52:56
Teď ale hra najela do starých kolejí nevýraznosti. Kotouč je především v neutrální zóně, kde hráči svádějí tuhé boje.
52:05
Další nahození od modré čáry si už Price bez problémů pohlídal. Přerušení hry následně znamenalo buly v pásmu Montrealu.
51:53
Pomalu se blíží samotný závěr třetí třetiny. Iniciativu nyní aspoň na chvíli přebírají domácí hokejisté, kteří se předtím dlouho nedostali do útočného pásma.
51:12
Po nebezpečné střele od modré čáry Price pouze vyrazil kotouč, ale poté se nikdo z domácích nedostal k dorážce. Velká škoda pro Los Angeles.
50:45
Nyní už ani Forbort nestačil a do akce musel Peter Budaj. Domácí brankář si pohlídal jedovaté zakončení z hole Brendana Gallaghera.
50:14
O něco aktivnější jsou ale přeci jenom hosté, kteří se více tlačí do útoku. Dvakrát teď ale jejich zakončení zablokoval pozorný Forbort.
49:36
Hra se po Petryho neúspěchu vrátila mezi modré čáry. Kings ani Canadiens nyní ne a ne získat výraznější převahu.
48:56
Jeff Petry zkusil štěstí nenápadným zakončením, ale bránu slovenského brankáře Králů vůbec netrefil.
48:33
Velmi rychle se teď puk dostal z jednoho pásma do druhého. Ani jeden gólman ale nemusel předvést větší zákrok.
47:59
Na druhé straně se cosi zajímavějšího pokusil vymyslet King. Jeho postup byl zastaven již u mantinelu.
47:37
Hosté získali puk po dlouhém souboji v rohu útočného pásma, nicméně Shaw následně neměl dostatek prostoru na zakončení.
47:13
Přihrávka zpoza Budajovy brány sice nevypadala špatně, ale k zakončení nedošlo a hra je přerušena až po dalším nepovedeném založení útoku Kings. Tentokrát byl z toho ofsajd.
46:59
Nyní je ale odpískáno zakázané uvolnění domácích a hra se stěhuje před Budaje, jenž možná bude mít více práce.
46:39
V posledních desítkách vteřin se hraje především ve středním pásmu. Hlavně ze strany hostujícího Montrealu to teď není ideální.
45:28
Domácí měli před chvílí k dispozici nadějné přečíslení tří proti dvěma, nicméně Price celkem bez problémů zasáhl. Následoval icing Montrealu.
45:04
Gallagher těsně po odpískání dohrál Clifforda a pomalu se schylovalo k šarvátce. Hostující forvard se ale rychle omluvil.
44:51
Až nyní se Canadiens dostali zpátky do blízkosti Petera Budaje. Následně však šel kotouč po mantinelu zpět do středního pásma.
43:56
Opravdu jdou domácí stále více aktivnější než jejich soupeř. Přeci jenom si jeden z nejlepších domácích týmů v NHL nechce dovolit prohru.
43:33
Přesto domácí zůstávají nastěhováni v útočném pásmu. Tentokrát už měl navíc Price podstatně více práce, neboť puk po střele Doughtyho jenom vyrazil. Od Petryho se ale kotouč naštěstí pro hosty odrazil zpět k hostujícímu brankáři.
43:09
Tyler Toffoli už s přechodem do útočného pásma uspěl, avšak slabším zakončením Price příliš neohrozil. Hostující gólman v pohodě zasáhl.
42:58
Kings se i po vyrovnávací brance soupeře tlačí více do útoku, avšak i přes jejich protesty je nyní odpískán ofsajd. Nutno říci, že Kopitar měl zřejmě pravdu.
42:03
Montreal právě vstřelil branku!
Jenže dobrý začátek třetiny není domácím nic platný. Pateryn dlouhou přihrávkou na levou stranu našel Desharanise, jenž okamžitě pálil a betonem vyražený puk se odrazil před ANDREWA SHAWA. Hostující forvard byl velmi pohotový a v pohodě skóroval do odkryté brány. Asistence: David Desharnais, Greg Pateryn
41:44
Montreal se stále prakticky nedostal ke kotouči. Defenzíva Kings teď ve středním pásmu likviduje každý pokus o útok.
40:58
S dalším zakončením přispěchal Tyler Toffoli. Domácí si nechtějí nechat utéct začátek periody a snaží se o aktivní hokej.
40:15
Dobrý vstup do třetí třetiny v podání Mariána Gáboríka. Aktivní slovenský útočník se proháčkoval přes dva soupeře a z úhlu ještě dokázal zakončit. Price připraven!
40:01
Další třetina začne přibližně v 23:04.
Máme za sebou výbornou druhou třetinu, ve které jsme byli svědky hned šesti branek. Domácím se totiž nejprve zásluhou Jeffa Cartera podařilo vyrovnat a o necelé tři minuty později skóre zápasu dokonce otočil zakončující Nick Shore. Na jeho branku se sice Montrealu podařilo rychle odpovědět díky Maxu Paciorettymu, ale přesto to byli domácí, kdo se znovu dostal do vedení. Přesilovou hru ve 31. minutě využil obránce Drew Doughty!

Ani po Doughtyho trefě však vedení domácích netrvalo dlouho. Alexandru Radulovovi stačila další minuta a 27 vteřin k tomu, aby vyrovnal po krásné akci. Poslední slovo v této periodě ale přeci jenom měli svěřenci kouče Suttera, neboť v čase 37:41 se parádním bekhendovým blafákem prezentoval Trevor Lewis, jenž tak stanovil prozatímní skóre po čtyřiceti minutách.

Střely na bránu po 2. třetině

LAK – 19 (7, 12)
MTL – 19 (8, 11)
40:00
39:52
Nakonec si ještě jeden zákrok přeci jenom připisuje Peter Budaj. Nic dalšího zajímavého už ale v druhé části zřejmě neuvidíme.
39:37
Ještě jeden gólový příspěvek si v této třetině chtěli připsat domácí. Gáborík přistrčil puk před Lewise, nicméně ten bránu poměrně dost přestřelil.
39:24
Defenzíva Kings si vyloženě zahrávala. Puk se totiž odrazil přesně před Mitchella a nakonec mohli domácí děkovat Gáboríkovi, který zpomalil Mitchellovu střelu.
38:57
Na obou stranách jsme byli svědky rychlejších protiútoků. Ani jeden gólman však nemusel řešit nějaké nebezpečnější zakončení.
38:23
Hosté se okamžitě pokusili o odpověď, nicméně Danault pálil zblízka trestuhodně mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
37:41
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Nevýrazná pasáž je ukončena dalším gólem. Domácí rozjeli nenápadnou kombinaci podél mantinelu, ale zničehonic přišla přihrávka na rozjetého TREVORA LEWISE, který se dostal před Price a krásně provedeným bekhendovým blafákem poslal kotouč za záda kanadského brankáře. Asistence: Anže Kopitar, Derek Forbot
37:24
Po delší době se ke střele dostali i domácí svěřenci Darryla Suttera. Rána od modré čáry ale neletěla mezi tři tyče.
37:07
Až teď měl jeden z gólmanů aspoň trochu práce. Plekanec však po rychlé akci zápěstím vypálil pouze do Budajovy náruče.
36:47
Kotouč se ale velmi rychle dostal do neutrální zóny a následná kombinace Montrealu skončila dalším neúspěchem.
36:16
Zakázané uvolnění Králů znamená přenesení hry před Budaje. Vhazovat se bude po levici slovenského gólmana.
35:58
Především Kings teď ne a ne přenést hru do pásma soupeře. Trochu navrch mají rozhodně hosté, kteří jsou povzbuzeni gólem na 3:3.
35:16
Jeff Petry si skvěle sjel před bránu, ale poté místo střely hledal volného spoluhráče a nepřesnou přihrávkou pokazil šanci na ohrožení Budaje.
34:58
Konečně se jeden z celků usazuje v útočném pásmu. Jsou to hosté, kteří dobře kombinují a snaží se prodrat k zakončení.
34:36
Jenže ani ze strany domácích to momentálně není ono. Sledujeme zřejmě nejslabší pasáž druhé třetiny.
33:59
Další nepovedená ofenzíva hostujícího celku končí za Budajem. Tam se puku ujímají Králové a útok tedy pro změnu mohou rozjet oni.
33:38
Hra se rychle přenáší ze strany na stranu. Po vyrovnávací brance bohužel zaznamenáváme poměrně velké množství nepřesností.
32:53
Střídání hostujícího Montrealu teď nebylo zrovna podle přání kouče Therriena, avšak nakonec se nikdo šestý nezapojil do hry a vylučovat se nebude.
31:50
Přesto ale registrujeme čtvrtý dnešní gól v přesilové hře. Pacioretty nejprve zavezl puk podél mantinelu do útočného pásma, zaměstnal dva hráče a zadovkou uvolnil ALEXANDRA RADULOVA. Ruský útočník předvedl skvělý manévr, na který navázal přesně trefeným bekhendem z mezikruží! Asistence: Max Pacioretty, Brendan Gallagher
31:27
Tato přesilová hra hostujícího celku zatím rozhodně neoslňuje. Kotouč je po většinu času ve středním pásmu.
30:40
Série vyloučení pokračuje. Při přechodu do útoku si nešťastně počínal Trevor Lewis (LAK), který trochu nevědomky bránil Jemelinovi v pohybu.
30:23
Domácí se po komerční přestávce a vhazování u Price udrželi v útočném pásmu. Následovala souhra mezi z pravé strany nahrávajícím Carterem a střílejícím DREWEM DOUGHTYM, který z levého kruhu vystřelil dokonale. Skvělou práci navíc odvedl Pearson, který na chvíli zmizel z předbrankového prostoru, avšak včas byl přesně před Pricem a výborně clonil. Asistence: Jeff Carter, Anže Kopitar
30:11
Nyní ale přichází další vyloučení. Podruhé za sebou jde za katr hostující hráč a tentokrát se jedná o Brendana Gallaghera (MTL), jenž sekl Dustina Browna.
29:29
Domácí se ne a ne vymanit z vlastního pásma. Fanoušci vycítili, že jejich oblíbenci potřebují pomoct a hlasitě skandují "Go Kings Go".
28:57
Znovu se Montreal dostal do Budajovy blízkosti. Desharnais to zkoušel hned po otočce, avšak nízkou střelou trefil pouze betony.
28:21
Po ubráněném oslabení se dopředu pro změnu vydali hostující hokejisté. Jejich kombinace ale dospěla pouze ke slabšímu zakončení od mantinelu.
27:28
27:02
Teď to ale domácí udělali parádně! Rychlou souhrou uvolnili Nica Dowda, jenž zprava zakončoval do odkryté brány, ale místo gólu trefil jen tyč!
26:43
Hned po vhazování u Price se hosté chopili kotouče a poslali ho k Budajovi. Domácí musí vystěhovat útočné pásmo.
26:38
Konečně jsme zaregistrovali aspoň nějaké zakončení, avšak sražená střela vylétla až do ochranné sítě.
25:49
Úvod hry při početní výhodě se Králům vůbec nedaří. Puk je pouze ve středním pásmu a domácím ještě nedokázali obsadit prostor před Priceovou bránou.
25:28
Nicméně přesilovou hru si nyní zahrají i domácí. Andrej Markov (MTL) se totiž provinil držením protihráče.
25:12
A vyrovnání je opravdu tedy. Přihrávku z rohu kluziště totiž na modrou čáru obdržel MAX PACIORETTY, který puk lehce nahodil na Budaje. Lehce tečovaný puk si to následně zamířil mezi betony slovenského gólmana! Asistence: Alexandr Radulov, David Desharnais
24:53
Přesilová hra Montrealu je zatím poměrně nevýrazná. Puk je v pásmu domácích, avšak pohybuje se především podél mantinelu.
24:18
Na Budaje už sice letělo jedno zakončení,, nicméně střela od modré čáry neměla gólové parametry.
23:40
záhy je tady šance na vyrovnání. Poté, co Tyler Toffoli (LAK) vysokou holí zasáhl tvář soupeře, zahrají si hosté přesilovou hru.
23:10
Domácí znovu dostali hodně prostoru a otáčejí vývoj utkání. Nedůrazně bráněný Nolan bekhendem oslovil Clifforda, který rychle zaměstnal Price. Hostující brankář puk pouze vyrazil a osamocený NICK SHORE v pohodě dorazil kotouč do odkryté části brány. Asistence: Kyle Clifford, Jordan Nolan
22:34
Poprvé ve třetině se do útočného pásma podívali také hosté, nicméně puk šel poměrně rychle zpátky k Careymu Priceovi.
21:59
Výborný tlak do brány v podání prvního útočného tria Los Angeles. Hned dvakrát zblízka zakončoval Kopitar, ale Price včas našel kotouč nacházející se vedle jeho betonu a před Gáboríkem stihl přerušit hru.
21:17
Domácí jsou zdravě nabuzeni a i po přesilové hře pokračují v ofenzívě. Žádné další zakončení ale zatím nepřichází.
20:56
Konečně se Králové dostali do pásma soupeře a okamžitě slaví branku. Kopitar posunul puk přes napadajícího Plekance k Doughtymu, který na nic nečekal a našel volného JEFFA CARTERA. Zkušený útočník si na vrcholu levého kruhu trochu popojel a bleskovou ranou pod břevno Priceovi nedal sebemenší šanci. Asistence: Drew Doughty, Anže Kopitar
20:21
Domácí sice tuto třetinu zahajují přesilovou hrou, ale zatím se jim nedaří obsadit útočné pásmo. Puk jde teď navíc až k Budajovi.
20:01
Další třetina začne přibližně v 22:07.
Úvodních dvacet minut utkání je minulostí a spokojenější jsou zatím hosté. Ti měli dobrý vstup do zápasu a již ve třetí minutě se dostali do vedení po trefě Maxe Paciorettyho. Následně byla hra velmi vyrovnaná, ale především domácí se zřídkakdy dostali až ke střele a do konce periody jsme nezaregistrovali žádnou větší šanci. Doufejme, že v druhé části se ofenzivní akce obou celků podstatně zlepší a uvidíme nějaké povedenější kombinace.

Střely na bránu po 1. třetině

LAK – 7
MTL – 8
20:00
19:52
Ani tentokrát přesilová hra domácích nevypadá zrovna nejnebezpečněji. Budaj dokonce musel zasahovat a nyní je puk stále v pásmu Kings.
19:25
Kopitar ale po neúspěšné akci Gáboríka získal kotouč a donutil Maxe Paciorettyho (MTL) k faulu. Dvě trestné minuty za podražení na konto hostujícího kapitána.
19:22
Marirán Gáborík se podruhé v utkání dral do velmi zajímavé střelecké pozice. Díky své rychlosti se dostal až mezi kruhy, ale poté bránu vůbec netrefil.
19:00
S ohlášením poslední minuty první třetiny zakončoval Alexandr Radulov. Také jeho pokus však po teči jednoho z domácích vylétl vysoko nad mantinel.
18:37
Po nepovedené početní výhodě se Price pokusil ohrozit domácí kapitán Anže Kopitar, nicméně jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
18:13
17:59
Okamžitě po vhazování šel puk na modrou čáru, nicméně Markov dělovkou minul bránu a domácí mohou rozjet poslední přesilovkovou kombinaci.
17:57
A teď navíc Budaj dokonce musel zasahovat. Čelil totiž Flynnově svižné střele z pravého kruhu.
17:34
Potřetí během několika desítek vteřin je puk až za Budajem. Druhou část přesilové hry zatím domácí vůbec nezvládají.
16:48
Habs kotouč vyvezli do neutrální zóny a vůbec je nemusí mrzet pokažené přečíslení. Hosté totiž našetřili několik velmi cenných vteřin.
16:29
Domácí vstoupili do přesilové hry velmi dobře, dostali se do blízkosti Priceovy brány, avšak pořádné zakončení vlastně ani nepřišlo.
16:13
Hákováním se provinil Torrey Mitchell (MTL) a je tady zmíněná početní výhoda domácího celku.
16:13
Doughty se okamžitě zapojil do útoku a chvíli byl sám u tyče Priceovy brány. Prudkou přihrávku od modré minul, ale Los Angeles bude hrát přesilovou hru.
15:37
15:16
Kotouč je opět pouze ve středním pásmu. Vyloučený Drew Doughty se za pár vteřin vrátí na led.
14:43
Další nepovedené zakončení obstaral Weber. Tato přesilová hra Montrealu zatím není ideální.
14:14
Hosté se usadili v útočném pásmu, nicméně po nepovedené střele Radulova se puk záhy vrátil do neutrální zóny.
13:37
Drew Doughty (LAK) ve středním pásmu vystrčenou rukou zastavil Lehkonena a po zásluze dostává dvě trestné minuty za hrubost.
12:56
Na Budaje však pro změnu přiletěla další rána z hokejky hostujícího beka. Barberiova střela si to namířila rovněž jen do lapačky.
12:16
Do útočného pásma se pro změnu podívali i domácí hokejisté, nicméně ti si ani tentokrát nedokázali vypracovat zajímavější střeleckou pozici.
11:48
Solidní střelou se nyní prezentoval Jeff Petry, jenž dostal puk na modrou čáru. Budaj však předvedl krásný semafor a schoval puk v lapačce.
10:55
Rychlá přihrávka přes šíři středního pásma sice našla jednoho z hostů, avšak ten už byl dvěma nohama za modrou čárou. Ofsajd a komerční přestávka!
10:38
Králové dobře kombinovali v útočném pásmu, nicméně ani jednou se nevymanili od mantinelu a puk jde po chvíli mezi modré čáry.
10:09
Montreal se znovu pokusil vrátit do útočného pásma, nicméně tentokrát se hosté dopustili pouze zakázaného uvolnění.
09:57
Brendan Gallagher mohl využít nepřesné rozehrávky soupeře, avšak nadvakrát nedokázal prostřelit přítomného obránce Kings.
09:20
Carey Price měl poprvé v utkání trochu více problémů. Dustin Brown totiž kotouč dobře zavezl do útočného pásma a hostující Pateryn jeho nahození z úhlu nepříjemně tečoval.
08:43
Kotouč se rychle přesunul ze strany na stranu a zaměstnán byl znovu Budaj. Flynnova slabá střela ho však příliš neohrozila.
07:58
Teď ale své tvrzení musím vzít zpátky. Marián Gáborík si dobře našel prostor u levého kruhu a po jedné střele se navíc dostal k dorážce. Price připraven!
07:34
Domácí se nyní ne a ne dostat do pásma soupeře. Montreal skvěle brání střední pásmo a nutno zmínit, že Price dosud nemusel zasahovat.
06:56
Gallagher se nyní dvakrát pokoušel trefit prostor mezi třemi tyčemi, avšak jeho první zakončení bylo zablokováno a druhé z úhlu prolétlo brankovištěm k mantinelu.
06:49
Pokračuje se ve hře a aktivní Pacioretty opět zaměstnal Petera Budaje. Jeho sražená střela z pravého kruhu ale letěla pouze do náruče domácího brankáře.
06:31
Králové sice vyhráli buly v útočném pásmu, ale poměrně rychle se museli pakovat zpátky a další pokus o založení útoku skončil mezi diváky. Vylučovat se po krátké komerční přestávce nebude.
05:57
Kopitar s Lewisem skvěle zapracovali na útočné modré čáře a dokázali puk ještě udržet v útočném pásmu. Následně se hosté provinili icingem.
05:12
04:57
Poprvé v přesilové hře se Canadiens natrvalo usazují v útočném pásmu. Nějaké další zakončení však zatím nepřišlo.
04:29
Konečně se domácí na chvíli dostali do pásma soupeře, ale Pacioretty pálil z otočky z vrcholu pravého kruhu poměrně dost daleko od Budajovy svatyně.
03:58
Nyní navíc domácí vyhazují puk přes všechny čáry a úvod hry v oslabení tedy mohou považovat za velmi povedený.
03:23
Místo ofenzívy se ale Montreal rychle musel vracet, neboť čelil rychlému přečíslení. Carter však bohužel pro domácí nepropasíroval přihrávku až na čepel Tylera Toffoliho.
03:12
Je tady první přesilová hra zápasu. Na lavici hanby usedá Alex Martinez (LAK), který se provinil nedovoleným bráněním vůči Byronovi.
02:52
Hra se po úvodní brance drží ve středním pásmu. Nic se na tom nemění ani po nepovedeném přechodu do útočného pásma v podání Los Angeles.
02:30
Nyní to Canadiens udělali výborně. Díky vyhranému buly v útočném pásmu se kotouč zjevil na holi Markova, který si trochu odjel od modré čáry a poté křížnou přihrávkou našel osamoceného MAXE PACIORETTYHO. Americký útočník si puk rychle zpracoval a okamžitě zakončil k tyči brány přesunujícího se Budaje. Asistence: Andrej Markov, Alexandr Radulov
02:24
Poněkud rychlejší přechod do útočného pásma teď předvedli hosté. Danault puk za modrou čárou přistrčil Desharnaisovi, avšak ten pálil jen do slovenského gólmana.
01:52
Kotouč se velmi záhy po buly v pásmu Los Angeles ocitl na střídačce domácího celku. Následuje tedy vhazování v neutrální zóně.
01:45
A Peter Budaj si připisuje první úspěšný zákrok. Prověřil ho totiž Shaw, jenž zakončoval z poměrně velkého úhlu od mantinelu.
01:34
Další kombinace domácích už poněkud zaskřípala a výsledkem je zakázané uvolnění. Hra se poprvé v zápase stěhuje před Budaje.
00:56
Znovu byl puk až za Pricem, nicméně ani tentokrát se Králům nepodařilo dovést akci až k finální střele.
00:35
Domácí hokejisté vstoupili do utkání velmi aktivně a okamžitě obsadili útočné pásmo. Zatím je to ale bez jakéhokoliv zakončení.
00:01

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Muzzin, Doughty (A), Martinez, Gravel, M. Greene – Gáborík, Kopitar (C), Lewis – Pearson, J. Carter (A), Toffoli – D. Brown, Dowd, Setoguchi – Clifford, N. Shore, Andreoff.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber (A), Markov, Petry, Barberio, Pateryn – Pacioretty (C), Galchenyuk, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Gallagher (A) – Byron, Desharnais, A. Shaw – Danault, T. Mitchell, Flynn.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Jake Brenk – Vaughan Rody, John Grandt.

MONTREAL CANADIENS

Oproti domácím se hosté drží na čele prakticky od začátku sezóny a momentálně jsou tedy na druhé příčce Východní konference. Za prvními Rangers ale zaostávají o pouhý bod a navíc mají dvě utkání k dobru. Především od poloviny listopadu se ale Montrealu nedaří zrovna podle představ. Z devíti posledních odehraných zápasech totiž Habs hned šestkrát prohráli, přičemž v posledních dvou utkáních vstřelili vždy pouze po jedné brance.

LOS ANGELES KINGS

Domácí hokejisté sice neměli zrovna ideální vstup do sezóny a museli se vypořádat se ztrátou brankářské jedničky Jonathana Quicka, ale nyní už se pomalu propracovávají dopředu. Aktuálně už jsou Králové na solidním šestém místě Západní konference a navíc patří mezi týmy, které dostávají nejméně branek. Poměrně velké problémy ale domácí mají s vyhráním zápasu již po řádné hrací době a hned šestkrát museli své soupeře porazit až v prodloužení či samostatných nájezdech.

2.12.2016 Arizona – Los Angeles 3:4
1.12.2016 Losa Angeles – San Jose 1:4
27.11.2016 Los Angeles – Chicago 2:1 pp.
24.11.2016 Los Angeles – NY Islanders 4:2
21.11.2016 Anaheim – Los Angeles 2:3