Peter Budaj (LAK) 65 minut, 22 zákroků, 3 gólů, 88,0%
Tři hvězdy utkání:
1. Dustin Brown (LAK) 1+2
2. Brandon Sutter (VAN) 0+1
3. Drew Doughty (LAK) 0+0
Po první třetině vedli domácí o dvě branky. V páté minutě se dokázal prosadit po přihrávce Dustina Browna Brayden McNabb. Pak jsme viděli bitku mezi Kyle Cliffordem a Derekem Dorsettem. V přesilové hře v 19. minutě vstřelili hráči Los Angeles druhou branku. Se štěstím dostal kotouč za brankovou čáru Tanner Pearson. Do tříbrankového vedení poslal domácí v oslabení Dustin Brown. Krátce před polovinou třetiny se prosadili i hosté, radoval se Markus Granlund. V přesilové hře snížil na rozdíl jediné branky zkušený Henrik Sedin. Po dvou třetinách platí stav 3:2. V samotném závěru vyrovnal Alexander Edler. Nájezdy rozhodl povedeným pokusem Tanner Pearson.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
Autorem vítězné branky je TANNER PEARSON. Ujala se jeho střela mezi betony brankáře.
Brandon SUTTER neproměňuje.
Devin SETOGUCHI neproměňuje. Trefil střed branky, kde byl gólman.
Alexandre BURROWS neproměňuje. Branku vůbec netrefil.
Tanner PEARSON proměňuje. Uspěl střelou mezi betony.
Sven BAERTSCHI neproměňuje. Nedokázal prostřelit Petera Budaje.
Anže KOPITAR neproměňuje. Nemyslel to špatně, ale střelou do horní části branky neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo, uvidíme nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:40
Už se pravděpodobně nic nestane, uvidíme nájezdy.
64:15
Drew Doughty nedokázal prostřelit brankáře Vancouveru. Jacob Markström kryje další střelecký pokus domácích.
64:00
Poslední minuta prodloužení.
63:55
Anže Kopitar mohl rozhodnout, rána se mu ale nepovedla.
63:54
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 2 min., sekání). V závěru prodloužení si přesilovou hru zahrají domácí.
63:33
Jake Muzzin mířil do horní části branky, ale trefil jen rameno brankáře.
62:54
Tyler Toffoli výborně vystřelil a ještě lépe dokázal zasáhnout Jacob Markström. Buly před jeho brankou.
62:24
Aktivní hra Kings v prodloužení pokračuje dál.
61:47
Tyler Toffoli vyslal nebezpečnou střelu, jeho rána však končí mimo branku. V nastaveném čase jsou aktivnější domácí, trápí je ale přesnost střelby.
60:56
Jeff Carter se probojoval do dobré střelecké pozice, kotouč se ale mezi tři tyče nevešel.
60:27
Drew Doughty se jako první hráč dostal v prodloužení do zakončení, ale jeho rána končí mimo branku. Buly před Jacobem Markströmem.
60:01
Základní hrací doba nerozhodla, uvidíme prodloužení.
60:00
59:40
V poklidném tempu se dohrává třetí třetina, uvidíme prodloužení.
59:26
Vancouver právě vstřelil branku!
Gól v přesilovce znamená, že je vyrovnáno. Krásnou ránou z kruhu pod horní tyčku se prosazuje ALEXANDER EDLER. Asistence: Philip Larsen a Henrik Sedin.
59:00
Výborně hrají domácí hokejisté, brankář Jacob Markström míří na střídačku, hosté hrají přesilovou hru šest na čtyři.
58:20
Puk je za brankou hostů, domácí se dokázali osvobodit.
58:12
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Brayden McNabb – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:51
Devin Setoguchi se mohl stát mužem, který výhru domácích pojistil, ale nezakončil přesně.
57:30
Buly před brankou domácího týmu. Christopher Tanev čekal na přihrávku na modré, ale pas nedostal.
57:14
Králové mají kotouč za svou brankou, nedokázali přesně rozehrát a následně musel Peter Budaj zasahovat.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry v základní hrací době.
56:33
Domácí hokejisté se nastěhovali před branku soupeře a snaží se vstřelit rozhodující branku. Fanoušci je hlasitě podporují.
56:14
56:00
Brayden McNabb znovu vyhazuje kotouč přes všechny čáry, oslabení Kings se blíží ke konci.
55:20
Elitní formace hostujícího celku je na ledě, ale Peter Budaj chytá výborně. Domácí se na něj mohou spolehnout.
55:00
Los Angeles Kings vyhazuje puk daleko od své branky, hosté musí o útočné pásmo znovu tvrdě bojovat.
54:29
Peter Budaj kryje střelecký pokus zápěstím, který ze své hokejky vyslal Philip Larsen.
54:14
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Nick Shore – 2 min., vražení na hrazení). Hosté mají možnost vyrovnat v přesilové hře.
53:39
Další zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před brankou Kings. Hostující celek zvyšuje tempo hry a domácí hráči tak tak stíhají.
52:31
Kotouč letí přes všechny čáry, vhazovat se bude před brankou slovenského brankáře. Brayden McNabb získal po buly puk, a tak se směr hry otáčí.
52:13
Peter Budaj musí být pozorný, na ledě je první formace Vancouveru. Ta dostává domácí pod tlak.
51:00
Velmi dobře takticky hrají domácí hráči, nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení ani kombinační hru. Sledujeme pohledný hokej.
50:32
Polovina třetí třetiny je pryč, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku a nyní jsou na tahu hosté, aby odpověděli.
50:23
Až nyní musel Peter Budaj zasahovat, následovat bude komerční přestávka.
49:49
Domácí v plném počtu, hosté během přesilovky ani nevystřelili na branku.
49:25
Brayden McNabb nedal soupeři mnoho prostoru a následně puk končí znovu ve středním pásmu. Vypadá to, že domácí tuto početní nevýhodu dokáží odbránit.
48:57
Puk dokázali domácí hráči poslat až za branku Jacoba Markströma. Canucks musí od své branky zakládat další akci.
48:37
Hostující celek hraje přesilovou hru dobře, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.
47:49
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., nedovolené bránění).
47:14
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden z týmů se nedostává do vyložených šancí. Králové mají více ze hry, ale nějakou výraznější převahu si nedokáží vytvořit.
45:57
Znovu se domácí dostali do zakončení, byl to Devin Setoguchi, kdo vyzkoušel pozornost brankáře Jacoba Markströma.
44:36
25:20, tak vypadá statistika střel na branku. Optickou převahu mají domácí hokejisté, kteří hájí jednobrankové vedení.
44:10
Brayden McNabb se probojoval do dobré střelecké pozice, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo. Puk mířil nad branku.
43:42
Domácí začali hrát znovu aktivně, Tyler Toffoli se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zamířit.
41:41
Třetí třetina zatím nabízí klidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme poklidnou hru. Jednobrankový náskok domácích stále platí.
41:24
Sven Baertschi se dostal do dobré střelecké pozice, ale brankář Peter Budaj byl pozorný.
40:29
Los Angeles Kings zahrálo na zakázané uvolnění, vhazovat se pak bude před brankou slovenského brankáře Petera Budaje, který dnes hraje 300. zápas v NHL.
40:01
Domácí hokejisté vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny.
40:01
Do tříbrankového vedení poslal domácí v oslabení Dustin Brown. Krátce před polovinou třetiny se prosadili i hosté, radoval se Markus Granlund. V přesilové hře snížil na rozdíl jediné branky zkušený Henrik Sedin. Po dvou třetinách platí stav 3:2.
40:00
39:40
Jeff Carter ani Devin Setoguchi nedokázali své šance proměnit, jejich střely byly nepřesné.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, hosté odehráli jen na icing, buly v jejich obranném pásmu.
38:48
Jacob Markström kryje střelecký pokus domácího Jaka Muzzina. Jeho rána zápěstím nebyla vůbec špatná, ale puk končí ve výstroji maskovaného muže.
38:05
Anže Kopitar nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu, domácí tak o možnost ohrozit branku soupeře na malý moment přišli. Rychle se však Los Angeles do pásma dostalo.
37:30
Nick Shore se dostal do zakončení, ale brankář Jacob Markström byl pozorný a kryje další střelecký pokus domácích.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině a domácí hokejisté se snaží navýšit své vedení.
35:57
Hosté snižují na rozdíl jediné branky, postaral se o to dorážkou HENRIK SEDIN. Po střele Philipa Larsena od modré čáry se puk odrazil od domácího brankáře k volnému hráči, který neměl problém zakončit. Asistence: Philip Larsen a Daniel Sedin.
35:26
Hostující celek se rychle dostal do útočného pásma, kde kombinuje. Slovenský brankář Budaj je pozorný a kryje všechny střely Canucks.
34:51
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jake Muzzin – 2 min., podražení).
34:36
Jeff Carter hledal před brankou lépe postaveného spoluhráče. Hledal, hledal, ale nevyhledal. Hosté ho o puk připravili.
33:52
Sledujeme nudnější část hry, ani jeden celek se nedostává do útočného pásma. Mezi mantinely pokračuje taktická bitva, nikdo nechce chybovat. Hraje se hodně opatrný hokej.
31:40
Momentálně mají více ze hry domácí hokejisté, kteří vedou o dvě branky a dál hrají aktivně. Hostující celek se naopak musí bránit. Anže Kopitar vybojoval kotouč u mantinelu, nahrával před branku, kde stál Tyler Toffoli. Akce Kings končí nepřesným pasem.
30:40
Devin Setoguchi se probojoval do střelecké pozice, rychlou akci domácích zakončil. Jeho první střela postrádala přesnost, pokus o dorážku byl velmi podobný jako první rána.
30:24
Kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou, hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Puk vybojovali domácí.
30:05
Polovina základní hrací doby je pryč. Domácí vedli o tři branky, následně hosté dokázali díky brance Markuse Granlunda snížit. Po inkasované brance se domácí tým vrátil k poctivé defenzivní hře. Vancouver to nemá vůbec snadné.
28:40
Před polovinou základní hrací doby hostující celek snižuje stav zápasu. Brandon Sutter vyslal dlouhým pasem do brejku Jannika Hansena. Ten se do zakončení nedostal, ale z nulového úhlu posunul puk před branku, kde byl volný MARKUS GRANLUND, který neměl problém se zakončením. Špatně celou situaci vyhodnotil brankář Peter Budaj, který se otáčel zády ke hře. Asistence: Jannik Hansen, Brandon Sutter.
28:01
Hra je po zákroku Jacoba Markströma přerušena. Následovat bude komerční přestávka.
27:35
Puk byl tečovaný před brankou domácích, Alexander Edler nevystřelil špatně, ale obránci dokázali jeho pokus tečovat mimo.
26:20
Velmi dobře takticky hrají Kings v této části zápasu, snaží se hrát co nejaktivněji, zároveň ale nezapomínají na defenzivu, neboť Vancouver má v týmu hráče, kterým stačí malý prostor ke skórování.
25:33
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Domácí kontrolují hru, vedou o tři branky a snaží se hrát co nejdál od své vlastní brány. Peter Budaj mnoho práce v tomto zápase nemá. Hodně mu pomáhají obránci, kteří zblokují střely.
24:15
Domácí mají dál aktivně, z pravé strany to zkoušel pohotovou střelou Tyler Toffoli. Jacob Markström byl pozorný a nenechal se překonat.
23:49
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. O něco později se znovu vhazuje v neutrální zóně.
23:10
Sven Baertschi dostal od obránců Kings poměrně hodně prostoru a času pro zakončení. Hostující útočník nedokázal prostřelit Petera Budaje, který si tak připisuje důležitý zákrok.
22:03
Luca Sbisa má puk za svou brankou a čeká na dostřádání spoluhráčů. Následně hosté o puk rychle přišli.
21:31
Domácí v plném počtu. Oslabení sehráli domácí hokejisté výborně, dokázali se prosadit, a tak vedou již o tři branky.
21:02
Vancouver Canucks inkasoval branku při vlastní přesilovce a to hodně poznamenalo styl hry hostů během početní výhody.
20:33
Los Angeles právě vstřelilo branku!
První gól v oslabení, který Kings v této sezóně vstřelili. Anže Kopitar začal akci, v níž pokračoval DUSTIN BROWN. Brandon Sutter se pokoušel puk zastavit, ale spíše pomohl domácím ke vstřelení branky. Asistence: Anže Kopitar.
20:05
V úvodu druhé třetiny pokračuje přesilová hra Vancouveru, který se rychle dostal do útočného pásma. Puk byl tečovaný do ochranné sítě nad branku, hra je přerušena.
20:01
Po první třetině vedou domácí o dvě branky. V páté minutě se dokázal prosadit po přihrávce Dustina Browna Brayden McNabb. Pak jsme viděli bitku mezi Kyle Cliffordem a Derekem Dorsettem. V přesilové hře v 19. minutě vstřelili hráči Los Angeles druhou branku. Se štěstím dostal kotouč za brankovou čáru Tanner Pearson. Po dvaceti minutách vedou domácí 2:0.
20:00
19:50
Buly před brankou slovenského brankáře ve službách domácích. Do zakončení se probojoval ještě Brandon Sutter, ale minul.
19:47
Philip Larsen se dostal do zakončení, korigující branky jsme se nedočkali, protože jeho střelecký pokus byl nepřesný.
19:31
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině, domácí hráči i fanoušci mají více důvodů k radosti. Kings vedou o dvě branky.
18:24
Domácí dokázali přesilovou hru proměnit poměrně rychle. Nic Dowd začal akci, v níž pokračoval Alec Martinez. Ten se dostal ke střele. Puk vyrazil hostující brankář jen před sebe a TYLER PEARSON dokázal se štěstím kotouč protlačit za brankovou čáru. Asistence: Alec Martinez, Nic Dowd.
18:11
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexandre Burrows – 2 min., podražení). Naprosto zbytečný faul v útočném pásmu. Řekl bych, že spíše z nepozornosti.
17:52
Hosté v plném počtu. Ani Králové nedokázali proměnit přesilovou hru. Nezměnil to ani Anže Kopitar, jehož střelecký pokus se pravděpodobně otřel o brankovou konstrukci.
17:09
Bo Horvat dostal puk až do útočného pásma, ke střele na branku se sice nedostal, ale i tak dokázal našetřit velké množství času z oslabení. Vancouveru se nepovedla první přesilovka, v oslabení už hrají hosté podstatně lépe.
16:22
Skvěle to nyní sehrál bránící se tým. Hned dvakrát dokázal vyhodit kotouč z obranného pásma až za branku Petera Budaje. Od té musí domácí vymýšlet akci.
16:00
Přesilovou hru mají k dispozici domácí. Ti mají puk pod kontrolou za vlastní brankou a zakládají postupný útok.
15:52
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexandre Burrows – 2 min., nedovolené bránění). Domácí se dostávali do šance, tu ale překazil nedovoleným způsobem Alexandre Burrows, který dostává za faul dvě minuty. Hra bude po komerční přestávce pokračovat.
15:06
Oslabení sehráli domácí dobře, svého soupeře do vyložené šance nepustili. Králové jsou v plném počtu. Sledujeme tedy hru pět na pět.
14:20
Výborné čtení hry předvedl jeden z hráčů Kings, Drew Doughty to byl, kdo dokázal vyvést puk z obranného do středního pásma a následně jej nahodit na branku Vanouveru.
13:52
Vancouver Canucks se dostal do útočného pásma, do zakončení se však hostující přesilovková formace dostat nedokáže.
13:32
Výborně Peter Budaj dokázal zastavit střelecký pokus Louie Erikssona. Králové následně puk dostali pryč z obranného pásma.
13:06
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Andy Andreoff – 2 min., hrubost). Nic jiného domácímu hráči nezbývalo. Přesilovou hru si zahrají hosté.
12:34
Brayden McNabb naznačil na útočné modré střelu, o kotouč přišel a do protiútoku se dostali hosté. Peter Budaj si dokázal poradit se střelou z velkého úhlu.
11:24
Na ledě jsou sourozenci Sedinové, což znamená velké nebezpečí pro branku Los Angeles. Ke střele se zatím nedostali, zastavilo je postavení mimo hru.
10:34
Nick Shore založil akci, v níž pokračoval Tyler Toffoli. Druhý jmenovaný zavezl puk do útočného pásma, dostal se až za branku, ale vystřelit už nedokázal. Výborně zafungovala obrana Canucks, která dokázala domácí výpad zneškodnit.
10:04
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. V polovině první třetiny vedou domácí Kings o jednu branku. Prosadil se Brayden McNabb.
09:50
Domácí obrana nechává čím dál více prostoru útočníkům Vancouveru pro zakončení. Hráči Canucks toho zatím nedokázali využít.
08:41
Jacob Markström vyjel za branku a rozehrál na jednoho z obránců. Luca Sbisa se pokusil dlouhým pasem najít lépe postaveného spoluhráče. Pas ale postrádal přesnost.
07:52
Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu, ani jeden celek bezhlavě neútočí. Hokejisté bojují o každý metr ledu.
07:45
Znovu brankář Kings zastavuje hru, po střele Jannika Hansena končí puk v jeho rukavici.
07:16
Peter Budaj dobře viděl střelecký pokus Alexandre Burrowse. Slovenský brankář, který dnes hraje jubilejní 300. zápas si nyní dokázal poradit.
06:23
Hostující celek se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, pro zakončení však nemá příliš prostoru.
05:55
5:1, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku. Úvod zápasu se povedl více domácím hokejistům. Následovat bude komerční přestávka.
05:42
Dwight King se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho zakončení postrádalo důraz. Brankář Jacob Markström neměl problém zasáhnout. Buly v útočném pásmu Kings.
05:06
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Derek Dorsett – 5 min., bitka). Kromě první branky jsme viděli také první bitku. Rozdali si to Kyle Clifford a Derek Dorsett.
05:06
04:35
Aktivnější domácí se po zásluze dostávají do vedení. Hostující brankář nedokázal zastavit střelecký pokus BRAYDENA MCNABBA. Nebyla to nikterak povedená střela, takových je v zápase mnoho, ale kotouč končí v brance. Asistence: Dustin Brown a Nic Dowd.
04:10
Puk je za brankou hostů. Zatím jsme viděli jednu jedinou střelu na branku podle oficiálních statistik. Více ze hry mají domácí hokejisté.
03:21
Peter Budaj musel nyní zasahovat proti střele Svena Baertschiho. Slovenský brankář zákrok zvládl. Následně se hosté dostali do postavení mimo hru.
03:00
Sledujeme rychlý hokej, Trevor Lewis se dostal ke střele z první. Gólman Jacob Markström byl pozorný.
02:23
Derek Dorsett nedokázal uspět v souboji si Drew Doughtym, a tak hrají domácí hokejisté. Ti se ale daleko nedostali, souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu.
01:40
Daniel Sedin dokázal dobruslit vyhozený kotouč spoluhráčem z obranného pásma. Dostal se do zakončení, jeho střelecký pokus končí vysoko nad brankou. Domácí maskovaný muž zasahovat nemusel.
00:58
Anže Kopitar vedl akci domácích, v souboji u mantinelu v útočném pásmu přišel o kotouč a z rychlého protiútoku se Canucks dostali do zakončení. Peter Budaj byl pozorný.
00:30
Obránce Brayden McNabb se nedostal do zakončení, brankáře Jacoba Markströma prostřelit nedokázal. Buly před brankou Vancouveru.
00:14
Brayden McNabb se pokoušel dostat kotouč do útočného pásma, to se mu nepodařilo. Ve středním pásmu nedokázal obehrát protihráče.
00:01
Úvodní čestné buly vhodil bývalý český hráč, který v dresu Kings odehrál 10 let, Jaroslav Modrý.
Úvodní buly se opozdí, protože domácí Kings slaví 50 let.
Hokejisté domácích přicházejí na ledovou plochu, fanoušci je zde vítají aplauzem.
Zápas začne o něco později. Staples Center je velmi slušně zaplněné. Jsem zvědavý, jaká bude během zápasu atmosféra.

Los Angeles Kings: Budaj (Campbell) – M. Greene, McNabb, Muzzin, Doughty, Martinez, Gilbert, Forbort – King, Kopitar, Toffoli – Pearson, Setoguchi, Andreoff – Dowd, D. Brown, Clifford – Shore, Lewis, Purcell.

Vancouver Canucks: Markström (R. Miller) – Sbisa, Tanev, Edler, B. Hutton, Biega, Larsen, Trjamkin – Skille, Burrows, Dorsett – Virtanen, Sutter, Eriksson – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Baertschi, Gaunce, Horvat – Granlund.

Rozhodčí: Hebert, Watson – Murray, Daisy.
Nejvíce zápasů má z domácích brankářů odchytáno J. Zatkoff. Ten má na svém kontě tři odchytané zápasy. Na straně hostujícího celku v tomto ohledu je nejvytěžovanější J. Markström. Nastoupil do třech zápasů.
Nejproduktivnějším hráčem domácích je Carter a Pearson.Oba mají čtyři body. Čtyři kanadské body má také hostující Sutter a o bod méně má Daniel Sedin.
Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings – Vancouver.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.