Tři hvězdy utkání

1. Ryan O'Rielly (BUF) 1+0
2. Mikael Granlund (MIN) 1+0
3. Johan Larsson (BUF) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 28-24; Zablokované střely: 9-18; Vhazování: 49%-51%; Hity: 19-24; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Mikael Granlund sice v závěru druhé třetiny nádherným bekhendovým blafákem dokázal odpovědět na úvodní gól Ryana O'Riellyho, jenže Sabres sedm minut před koncem strhli vítězství na svou stranu. Johan Larsson vstřelil vítězný gól po krásné přihrávce Briana Gionty z ostrého úhlu a Buffalo oplatilo Minnesotě Wild úvodní porážku. Konečný výsledek. Minnesota Wild 1 Buffalo Sabres 2.
59:34
Charlie Coyle se za bránou Sabres marně snaží vydolovat puk a do konce utkání už příliš mnoho času nezbývá.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:50
Sabres vyhodili puk na zakázané uvolnění a Minnesota Wild si vzala oddechový čas. Brána Wild zůstává prázdná.
58:15
Minnesota před vhazováním v útočném pásmu odvolala brankáře a Devan Dubnyk bude ze střídačky sledovat, zda se jeho spoluhráčům v šesti podaří vyrovnat!
57:45
Jason Pominville na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale byla těsně před Robinem Lehnerem zablokována.
56:50
Minnesota Wild není v dnešním zápase horší, jenže krátce před koncem prohrává těsně 2:1 a Buffalo je na dobré cestě, aby svému soupeři oplatilo přes týden starou porážku.
55:02
Wild se nepodařilo rozehrát a puk se po zakázaném uvolnění vrátil zpět před bránu Devana Dubnyka.
54:23
Zemgus Girgensons na pravém křídle nabral rychlost a přihrávkou z brankové čáry našel na přední tyči najíždějícího Tylera Ennise, ten ale z blízkosti skvělého Devana Dubnyka překonat nedokázal!
53:34
Sabres právě vstřelili branku!
Brian Gionta na pravém křídle nabral rychlost a z brankové čáry puk poslal před bránu, kde našel ze druhé vlny najíždějícího JOHANA LARSSONA, který nabral puk jako na lopatu a třemi doteky ho dokázal nad pravým betonem Devana Dubnyka poslat do brány. Wild ze svého tlaku nic nevyžili a krátce před koncem prohrávají 2:1! Asistence: Brian Gionta.
51:57
Jonas Brodin na levém křídle napřáhl od modré čáry k neméně nebezpečné střele, jeho následný táhlý pokus ale skončil na hrudi Robina Lehnera, který si v rychlém sledu připsal dva skvělé zákroky!
51:37
Christian Folin od modré čáry na pravém křídle napřáhl k nebezpečné střele s příklepem, která mířila přesně ke vzdálenější levé tyči, Robin Lehner ale vytáhl fantastický zákrok, když pravým betonem puk nejprve zastavil a vleže ho poté rychle přikryl lapačkou, aby domácí hráče nepustil k dorážce!
50:37
Po krátké reklamní přestávce jsme zpět a oba týmy mají necelých deset minut na to, aby strhly vítězství na svou stranu a odvrátili prodloužení či případně samostatné nájezdy.
49:03
Wild pouze nahodili puk do útočného pásma, aby vzápětí mohli rychle odjet střídat.
48:03
Ryan Suter na levém křídle zavezl puk rychle do útočného pásma a z vrcholu kruhu pro vhazování mířil táhlou střelou zápěstím mezi betony Robina Lehnera, ten ovšem dokázal skvěle zasáhnout a jeho pokus vyrazil!
47:07
Dnešní utkání sleduje 18 864 diváků.
45:37
Sabres vytvořili před bránou Devana Dubnyka po střele z pravého křídla obrovský závar, brána Minnesoty Wild ale nějakým zázrakem přežila a ani jednomu z hráčů Buffala se puk nepodařilo propasírovat i přes obrovskou snahu do sítě!
44:43
Christoph Bertschy, který dnes nastupuje ve čtvrtém útoku Wild, zahákoval svého protihráče a usedl na dvě minuty na trestnou lavici. Buffalo Sabres si ve třetí třetině zahraje první přesilovou hru.
43:48
Po několika okamžicích se na opačné straně nepodařilo rozehrát Buffalu Sabres a po zakázaném uvolnění se tentokrát vracela hra před Robina Lehnera.
42:00
Wild se vrhli rychle do další útočné akce, jenže tentokrát ji po nepřesné přihrávce přerušilo zakázané uvolnění, po kterém se hra přesunula před Devana Dubnyka.
40:46
V Xcel Energy Center začala poslední část zápasu, do kterého zásluhou Mikaela Granlunda, jenž se prosadil v závěru druhé třetiny v přesilové hře, oba týmy vstupují za stavu 1:1.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 2:55.
Minnesota Wild byla během prostřední části výrazně lepší a zaslouženě se ji podařilo vyrovnat, když krátce před koncem druhé třetiny využil přesilovou hru nádherným bekhendovým blafákem zkušený finský útočník Mikael Grandlund. Skóre po druhé třetině. Minnesota Wild 1 Buffalo Sabres 1.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:31
Minnesota právě vstřelila branku!
Jason Pominville krásnou přihrávkou z pravého křídla našel před bránou Erica Staala, jenž bekhendem posunul puk na MIKAELA GRANLUNDA, a útočník Wild vzápětí předvedl nádherný bekhendový blafák, po kterém puk po ledě poslal do prázdné brány a nádhernou akci zakončil fantastickým gólem. Minnesota využila první přesilovou hru a po velkém tlaku zaslouženě vyrovnala na 1:1! Asistence: Eric Staal a Jason Pominville.
36:24
Josh Gorges z boku sekl unikajícího Jasona Pominvilla a Minnesota Wild si zahraje v závěru druhé třetiny první přesilovou hru dnešního zápasu.
35:07
Minnesota hraje s Buffalem velice vyrovnanou partii a ve druhé třetině je dokonce lepší, jenže vyrovnat se i přes místy obrovský tlak snaží vyrovnat marně.
34:31
Joel Eriksson Ek se v blízkosti pravé tyče po vyhraném vhazování ocitl ve skvělé šanci, jenže nejprve trefil z blízkosti hruď Robina Lehnera a jeho následná dorážka z bekhendu zamířila vedle bližšího horního rohu brány!
33:35
Ryan O'Rielly zkusil vypálit z pravého křídla, jenže na jeho následné střele si pochutnal připravený Devan Dubnyk.
32:28
Cody Franson z vrcholu pravého kruhu pro vhazování pálil pod horní tyč a Devan Dubnyk měl v bráně Minnesoty velké potíže, nakonec ale zřejmě jemně tečovaný puk dokázal hrudí vyrazit!
31:51
Jordan Schroeder nabral na levém křídle dobrou rychlost a zápěstím vypálil, jeho následná střela ale skončila pouze na hrudi Robina Lehnera, který puk podržel a přerušil hru.
31:12
Sabres se po delší odmlce dostali v levém kruhu pro vhazování ke střele, ta ovšem byla zablokována a Devan Dubnyk zasahovat nemusel.
30:11
Wild skvěle vypálili z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na přední tyč a po fantastickém zákroku Robina Lehnera lapačkou se dostal k dorážce Eric Staal, z blízkosti ale výtečného brankáře Buffala Sabres překonat nedokázal, když trefil pouze jeho hruď!
30:02
Charlie Coyle na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, Robin Lehner ale jeho pokus levým betonem skvěle vyrazil.
28:47
Sabres se sice snaží útočit, jenže Wild po zisku kotouče vyráží do bleskových protiútoků, které jsou velmi nebezpečné a Robin Lehner se o tom před pár okamžiky přesvědčil.
27:28
Mikko Koivu na pravé straně obranného pásma zablokoval střelu Sabres a vzápětí poslal do samostatného úniku Nina Niederreitera, který v blízkosti pravé tyče zamíchal s pukem a snažil se nad levým betonem Robina Lehnera zamířit k bližší tyči. Brankář Buffala Sabres ovšem jeho pokus vyrazil lapačkou a připsal si spektakulární zákrok!
26:09
Marcus Foligno nabral na levém křídle rychlost a pokusil se vypálit z kruhu pro vhazování, jenže jeho následný pokus byl zablokován a Devan Dubnyk zasahovat nemusel.
25:30
Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu, jenže ani jeden z týmů se zatím nedostal do žádné vyložené či slibné brankové příležitosti.
23:49
Eric Staal se v blízkosti levé tyče po odrazu puku od mantinelu za bránou snažil zaskočit Robina Lehnera, jenže střelou z nulového úhlu trefil pouze boční síť!
22:55
Wild pěkně vypálili z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na přední tyč, Robin Lehner ale vytáhl ještě lepší zákrok a puk ukryl ve své lapačce.
21:19
Nino Niederreiter se ocital po nabraní skvělé rychlost v blízkosti pravé tyče ve velké brankové příležitosti, jenže vzápětí nedokázal vypálit. Z nadějné šance nebylo vůbec nic.
20:30
Puk byl sražen v úvodu druhé třetiny na střídačku a vhazovat se bude v obranném pásmu Buffala Sabres.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:01.
Buffalo vstoupilo do utkání s touhou oplatit Minnesotě Wild poslední porážku a již po necelých čtyřech minutách šlo do vedení, když se z dorážky prosadil Ryan O'Reilly. Devan Dubnyk vzápětí předvedl několik skvělých zákroků, stejně jako na opačné straně Robin Lehner, jisté už ovšem je, že domácí brankář dnes čtvrté čisté konto v řadě neudrží. Skóre po první třetině. Minnesota Wild 0 Buffalo Sabres 1.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:02
Zemgus Girgensons se ocitl před bránou v obrovské příležitosti, jenže jeho následná střela při zakleknutí zamířila vedle levé tyče a Devana Dubnyka neohrozil!
17:17
Eric Staal se snažil prosadit po levém křídle, jenže v útočném pásmu proti dvojnásobné přesile ve své snaze neuspěl.
16:05
Jason Pominville ihned po vhazování a krátké reklamní přestávce tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Robin Lehner byl ale i v tomto případě připraven a puk ukryl ve své výstroji.
15:59
Christian Folin na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry směrem k přední pravé tyči, jenže tam byl připravený Robin Lehner, který po těžším zákroku puk ukryl ve své náruči!
15:07
Buffalo Sabres podél hrazení, kde je box časoměřičů, vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila v závěru první třetiny zpět před Robina Lehnera.
14:47
Jeden z hráčů Sabres na pravém křídle na modré čáře nedokázal zachytit zpětnou přihrávku svého spoluhráče a hosté se sami připravili o útočné pásmo.
13:33
Ryan Suter musel hrát poté, co se proti Sabres v pravém rohu obranného pásma Minnesoty nepískalo zakázané uvolnění. Puk byl příliš pomalý.
13:01
Justin Bailey hledal v blízkosti levé tyče puk a snažil se dostat k dorážce, jenže Devan Dubnyk byl pozorný a bleskově ho přikryl na ledě lapačkou.
12:40
Tyler Ennis zavážel puk po pravém křídle do útočného pásma, jenže v něm byl příliš rychle a akci Sabres zastavilo postavení mimo hru, po kterém se vhazovalo ve středním pásmu.
12:13
Nate Prosser dojel za bránu pro volný puk po nahození Sabres a vzápětí podél mantinelu přesně rozehrál.
11:18
Eric Staal se natahoval mezi kruhy pro vhazování po puku, mezi dvojicí protihráčů Sabres ho ale vydoloval nedokázal a hosté mohli vyrazit na steč.
10:17
Mikael Granlund krásně mířil z vrcholu levého kruhu pro vhazování do bližšího levého horního rohu brány, Robin Lehner ovšem vytáhl fantastický zákrok a vyrážečkou puk vyrazil do ochranné sítě!
09:54
Jason Pominville nabral na pravé straně rychlost a od mantinelu napřáhl k prudké střele, Robin Lehner ji ovšem vyrazil a Wild se zatím marně snaží odpovědět na úvodní gól Sabres.
09:20
Wild otočili hru a snažili se prosadit po levé straně v blízkosti boxu časoměřičů, jejich útok ovšem zastavilo postavení mimo hru, po kterém se vhazovalo ve středním pásmu.
08:48
Zemgus Girgensons se snažil na pravém křídle prodrat do zakončení, jenže byl jedním z hráčů Minnesoty Wild vytlačen do rohu útočného pásma.
08:05
Ryan Suter napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, jenže jeho následná rána byla těsně před Robinem Lehnerem zablokována.
07:24
Puk byl po další útočné akci Sabres sražen ve středním pásmu v blízkosti modré čáry mimo ledovou plochu a po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
06:20
Buffalo vstoupilo do zápasu pořádně zostra a na bránu Devana Dubnyka již vyslalo pět střel, zatímco Minnesota na opačné straně Robina Lehnera prověřila pouze jednou.
05:58
Dmitrij Kulikov se ocitl v blízkosti pravé tyče ve skvělé brankové příležitosti, jenže Devan Dubnyk jeho střelu pravým betonem skvěle vyrazil a připsal si další úspěšný zákrok!
04:48
Cody Franson podruhé v zápase zkusil vypálit z levého křídla, Devan Dubnyk byl ale opět připraven a jeho pokus hrudí vyrazil mimo tři tyče své brány.
04:09
Sabres museli rychle vyčistit útočné pásmo, aby se neocitli v postavení mimo hru a hra nebyla přerušena.
03:16
Devan Dubnyk levým betonem skvěle zasáhl proti střele Rasmuse Ristolainena od modré čáry, jenže puk vyrazil pouze k RYANU O'REILLYMU, který ho v blízkosti pravé tyče poslal do prázdné brány.
02:18
Sabres předvedli pěkný zámek a z levého křídla napřáhli ke střele, která mířila po ledě do brány, Devan Dubnyk ale puk betonem vyrazil mimo a připsal si první zákrok.
01:10
Charlie Coyle zkusil na opačné ledové plochy vypálit z pravého křídla, jenže jeho následná střela trefila na přední tyči jednoho z hráčů Buffala do brusle, od které se puk odrazil mimo.
00:56
Brian Gionta se pokusil z pravého kruhu pro vhazování protáhnout před bránu, jenže ve své snaze neuspěl a Devan Dubnyk puk holí uklidil do bezpečí.
00:20
V Xcel Energy Center právě začalo utkání, v němž se Minnesota Wild podruhé v letošní sezóně bude snažit porazit Buffalo Sabres, které v prvním zápase porazila snadno 4:0.
00:01
Velkou pozornost před začátkem zápasu poutá Devan Dubnyk, který proti Buffalu Sabres bude usilovat v bráně Minnesoty Wild o svůj čtvrtý shutout v řadě.

Minnesota Wild: Dubnyk – Suter (A), Dumba, Prosser, Spurgeon, Brodin, Folin – Niederreiter, E. Staal (A), Coyle – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Pominville – Zucker, Eriksson Ek, Stewart – Bertschy, Graovac, Schroeder. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Buffalo Sabres: Lehner – Gorges (A), Ristolainen, D. Kulikov, Bogosian, McCabe, Franson – Moulson, R. O'Reilly (A), Okposo – M. Foligno, Jo. Larsson, B. Gionta (C) – Girgensons, Reinhart, Ennis – Ju. Bailey, D. Grant, Baptiste. Hlavní trenér: Dan Bylsma.

Rozhodčí: Marc Joannette, Dan O'Rourke. Čároví: Michel Cormier, Ryan Gibbons.
Vzájemné zápasy

28.10.16 Buffalo Sabres Minnesota Wild 0:4
Buffalo Sabres

Buffalo v prvním zápase proti Minnesotě inkasovalo čtyři góly a ani jeden nevstřelilo, což by nyní rádo změnilo, Sabres se ovšem budou muset opět obejít bez útočníků Jacka Eichela a Evandera Kanea, kteří jsou zranění. Dalším hráčem, který bude Buffalu chybět, je zřejmě Hudson Fasching, který vynechal v St. Paulu ranní trénink. Sabres v posledních dvou zápasech vstřelili shodně tři góly a proti Wild se po výhrách nad Floridou a Winnipegem budou snažit prodloužit sérii dvou vítězství v normální hrací době.
Minnesota Wild

Minnesota Wild v prvním letošním zápase proti Buffalu Sabres spoléhala na služby Zacha Pariseho, Zaca Dalpeho a Marca Scandelly, do druhého vzájemného střetnutí ovšem ani jeden z trojice nezasáhne. Wild v posledním zápase dokázali porazit hladce 4:0 Dallas Stars, proti němuž se prosadily tři různé lajny, včetně čtvrté. Minnesota v úvodu letošní sezóny NHL hraje jako tým, což dokonale podtrhuje fakt, že každý hráč již má na svém kontě minimálně jeden kanadský bod a každý z útočníků již vstřelil alespoň jednu branku.
Minnesota Wild na Den obětí války vyzve Buffalo Sabres, proti kterému se v Xcel Energy Center bude snažit prodloužit sérii tří výher v řadě. Oba týmy čeká druhé ze čtyř vzájemných střetnutí v základní části NHL. První utkání ovládla Minnesota Wild, která na ledě Buffala Sabres zvítězila s přehledem 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.