2. Mikael Granlund (MNS) – 1+1, +2, 3 střely, čas na ledě 20:27
3. Tyler Graovac (MNS) – 1+0, +1, 1 střela, čas na ledě 9:12

Vhazování: 32:29
Vyloučení: 3:2
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Minnesota si ve třetí třetině pojistili své vítězství, když vstřelila hned tři branky. Za domácí se postupně prosadili Niederreiter, Staal a Graovac. Dubnyk navíc udržel už třetí nulu v řadě, čímž tak stanovil nový rekord klubu. Dallas v utkání jen potvrdil, že vstoupil do sezóny špatnou nohou a jeho bídné výkony pokračují dále.
59:40
Lindell vystřelil od modré čáry a jeho střela jen proletěla kolem brány Wild.
59:24
Kotouč je stále v obranném pásmu Dallasu.
59:09
Minnesota jen vyhazuje puk za bránu Lehtonena.
58:52
Dallas je vytlačen do středního pásma.
58:22
Wild se nyní po menším zámku osvobozují vyhozením kotouče přes celé kluziště, takže je domácím odpískán icing.
57:54
Minnesota se následně dostala do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
57:45
Shore nahodil puk do útočného pásma, ale zde si jej přebírají domácí hokejisté.
57:09
Klingberg jen poslal puk přes celé kluziště, takže je hostujícím odpískáno zakázané uvolnění.
56:42
Coyle projel s pukem až do útočného pásma, jenže zde o něj domácí hráč již přišel.
56:00
Následuje komerční přestávka.
56:00
Cracknell střílel z pravé strany, avšak jeho pokus zblokovali domácí do ochranné sítě.
55:36
Střelu Zuckera blokují hostující hokejisté ještě před Lehtonenem.
55:13
Hudlerova střela končí hned na prvním hráči Minnesoty.
54:53
Lehtonen nyní musel rozehrát puk svou holí, protože před ním Lindell upadl.
54:20
Je vidět, že je utkání už rozhodnuté a oba týmy se vůbec nikam neženou.
53:46
Domácí jen posílají obloukem puk do středního pásma.
53:00
Další ofenzivní akce Dallasu je zastavena na útočné modré, protože Faksa neudržel balance a byl v pásmu dříve než Spezza s pukem.
52:37
Minnesota právě vstřelila branku!
Tak to byla velmi pěkná kombinace domácích, když Zucker zcela na slepo poslal přihrávku před bránu Dallasu, kde byl TYLER GRAOVAC, jenž už měl jednoduchou úlohu a poslal touš do zcela odkryté brány. Asistence: Jason Zucker.
52:04
Korpikoski střílel z velké blízkosti, jenže jeho střela letěla jen do boční brankové konstrukce.
51:49
Minnesota jen poslala puk přes celé kluziště, takže je domácím odpískán icing.
51:33
Lindell poslal puk směrem na Dubnyka, který raději podržel touš ve své lapačce.
51:27
Dallas se při svém dalším ofenzivním snažení dostal do ofsajdu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:54
Suter využil toho, že Rousellovi chyběla hůl, takže nahrál přes střed ERICU STAALOVI, jehož pohotová střela prošla až do brány Dallasu. Asistence: Ryan Suter, Jason Pominville.
50:46
Staal vystřelil z hodně velkého úhlu a jeho střela končí na betonech Lehtonena.
50:29
Korpikoskému se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
49:50
Navíc je tu přesilová hra Minnesoty, protože dvě minuty za hru vysokou holí dostává Tyler Seguin (DAL).
49:35
Dallas sice tlačí svého soupeře, ale hosté se zatím nedostávají do nějakého lepšího zakončení.
49:02
Minnesotě se podařilo dostat ze svého obranného pásma, ale Dallas se zde rychle vrací.
48:34
Klingbergova střela od modré letěla hodně pomalu, takže se ani k Dubnykovi nedoplazila.
47:46
Shore to zkoušel z hodně velkého úhlu a Dubnyk jeho pokus jen vyrazil za svou klec.
47:09
Johns vystřelil od modré čáry, jenže jeho střelu blokuje obránce Wild.
46:39
Hostující hokejisté se nyní dostali do postavení mimo hru.
46:20
Eaves se snažil překvapit Dubnyka z hodně velkého úhlu, ale kotouč je opět mimo bránu Minnesoty.
45:56
Minnesota jen vyhodila puk přes celé kluziště, takže je domácím odpískáno zakázané uvolnění.
45:47
Seguin nyní dostal hodně prostoru na levé straně, kde napřáhl a jeho rána končí opět na výborném Dubnykovi.
45:41
Jordie Benn vystřelil od modré čáry a jeho pokus končí v lapačce Dubnyka.
45:16
Hosté se snažili napadat obranu domácích, jenž se do úzkých trochu dostala, ale Wild nakonec vše zvládli.
44:47
Staal se snažil procpat puk na Niederreitera, avšak jeho pas zastavil Klingberg.
44:12
Johns vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela se ani k Dubnykovi nedostala.
43:44
Granlund vystřelil z levé strany a jeho střela končí v lapačce Lehtonena.
43:23
Domácí zahráli puk vysokou holí, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
43:08
Coyle dojel nahozený puk v útočném pásmu, kde nakonec přihrál NINU NIEDERREITEROVI, jenž vystřelil k vzdálenější tyči a jeho pokus skončil až za zády Lehtonena. Asistence: Charlie Coyle, Mikael Granlund.
42:35
O puk se bojuje u mantinelu, kde se ani jednomu z mužstev nedaří vydolovat puk zpod několika bruslí.
42:09
Cracknell jen poslal puk přes celé kluziště, takže je hostujícím odpískáno zakázané uvolnění.
41:42
Spurgeon vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela byla zblokována ještě někde před Lehtonenem.
40:55
Kotouč se dostal k Lehtonenovi, který jej odehrál svou holí do středního pásma.
40:28
Minnesota se hnala do svého prvního útoku ve třetí třetině, jenže domácí se dostali do ofsajdu.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 7.22
Zblokované střely: 15:10
Hity: 6:15
Vhazování: 19:20
Dallas byl ve druhé třetině jasně lepším týmem, jenže aktivita hostů nepřinesla žádný puk za zády Dubnyka, jenž už tak drží svou neprůstřelnost celých osm třetin! Aktivitu Stars dokazuje i střela Minnesoty za celou třetinu.
40:00
39:54
Ten však poté poslal nepřesnou přihrávku, a tak puk skončil až za bránou Minnesoty a Dallasu je odpískán icing.
39:38
Folin poslal jen puk do středního pásma, kde si ho přebírá Klingberg.
39:14
Seguin vyslal hodně neškodnou střelu směrem na bránu Minnesoty, avšak jeho pokus končí u obránců Wild.
38:50
Jamie Benn přenechal puk Shoreovi, který mu ho chtěl vrátit, ale toho už si hostující kapitán nevšiml, takže kotouč končí pod lapačkou Dubnyka.
38:31
Hudlerovi vypíchli domácí puk na útočné modré, takže je po další akci Dallasu.
37:56
Jenže ani Dallasu se následně útok nevydařil, takže je kotouč u obránců Wild.
37:24
Minnesota jen odevzdala puk do svého útočného pásma, kde si puk přebírají hostující.
36:47
Ritchie poslal směrem na domácího brankáře velmi snadnou střelu, kterou Dubnyk ukrývá ve své lapačce.
36:20
Stars znova jen poslali puk směrem na Dubnyka, který jej vyrazil na druhou stranu útočného pásma.
35:48
Seguin obdržel přihrávku na levou stranu, odkud ihned přihrál před Dubnyka Eavesovi, který však jen dvakrát vyprášil beton domácího brankáře.
35:24
Seguin nahrával před bránu Eavesovi, avšak jeho pas zblokoval svou holí Dubnyk.
35:08
Třetina se však dohraje až po komerční přestávce.
35:08
Eaves poslal kotouč na střídačku Minnesoty, a tak se bude vhazování před Lehtonenem opakovat.
34:50
Rousell zblokoval přihrávku Niederreitera až do ochranné sítě.
34:30
Jordie Benn dostal přihrávku na modrou, odkud okamžitě vystřelil, ale sestřelil prvního bránícího hráče Minnesoty.
34:06
Hra bude pokračovat až po komerční přestávce.
34:06
Domácí se následně dostali do útočného pásma, kde se však puk odrazil do ochranné sítě, takže se bude vhazovat před Lehtonenem.
33:56
Hudler nahrával Korpikoskému, jenže tomu puk přeskočil přes hokejku, takže je po akci Dallasu.
33:20
Hostující hokejisté se snaží prostřelit Dubnyka a tlačit se za vyrovnáním, ale snaha Dallasu zatím nikam nevede.
32:42
Minnesotě se podařilo dostat z tlaku první formace Dallasu a domácí zavezli puk až do svého útočného pásma.
32:09
Klingberg vystřelil od modré, jenže trefil hned bránícího Granlunda.
32:03
Wild jen posílají puk přes celé kluziště, takže je domácím odpískáno zakázané uvolnění.
31:35
Rousell projel s pukem až do útočného pásma, kde však se svou střelou trefil hned prvního hráče Minnesoty.
31:02
Brodin se dostal do dalšího zakončení od modré čáry a jeho pokus letěl mimo klec Dallasu.
30:32
Brodin vystřelil směrem na bránu Dallasu a jeho pokus blokuje Klingberg mimo bránu Stars.
30:05
Dallas se zde rychle nacpal znova a Dubnyk musel likvidovat bekhendové zakončení Cracknella.
29:41
Minnesotě se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
29:29
Minnesota nakonec jen vyhodila puk na zakázané uvolnění, takže unavená formace zůstane na ledě.
29:11
Dallas se stále drží ve svém útočném pásmu, odkud se domácí hokejisté nemohou vysvobodit.
28:43
Jamie Benn se dostal do zakončení, které však trefuje hned do prvního hráče Minnesoty.
28:25
Stars se nyní snaží uklidnit hru a drží puk ve svém obranném pásmu.
27:58
Prosser vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela letěla hodně mimo bránu Dallasu.
27:21
Pominville se protlačil až do zakončení, které však trefilo boční brankovou konstrukci.
27:12
Kotouč znova letí přes celé kluziště, takže je tu další icing hostujících hokejistů.
26:59
Dallas nyní příliš spěchal se svou rozehrávkou a hosté jen poslali puk na zakázané uvolnění.
26:20
Dumba vystřelil ze středu útočného pásma a Lehtonen si po delší odmlce sáhl na kotouč.
25:59
Suter poslal puk za bránu Dallasu a domácí hokejisté rychle odjíždějí vystřídat.
25:35
Seguinovu střelu od modré Dubnyk vyráží za svou bránu.
25:13
Nemeth nahrával Faksovi, který byl sám před Dubnykem, jenže přihrávka mu přeskočila přes hůl.
24:52
Minnesota je po delší odmlce ve svém útočném pásmu, kde však domácí příliš dlouho nevydrželi.
24:32
Jordie Benn ukončil celý útok Dallasu svým nahozením, které skončilo v lapačce Dubnyka.
23:57
Ritchie vystřelil z pravého kruhu, ale i jeho střela šla přímo do středu brány, kde je připravený Dubnyk.
23:49
Hudler nahrál Lindellovi, jehož střela však šla hodně mimo bránu Minnesoty..
23:27
Domácím se podařilo znova obrat první formaci Dallasu o puk, takže jej posílají až k Lehtonenovi.
22:54
Minnesota se dostala k puku, takže jej domácí rychle posílají přes celé kluziště.
22:34
Spezza se dostal do zakončení, jenže trefil přímo logo na dresu Dubnyka, takže domácí brankář přerušuje hru.
22:27
Mikko Koivu (MNS) hákoval Cracknella, takže si odsedí dvě minuty na trestné lavici.
22:03
Nemethovu střelu tečoval Hudler mimo bránu Wild a puk končí za klecí Dubnyka.
21:28
Pominville nahrával před bránu Dallasu, kde číhal jeden z domácích, ale ten jen promáchl.
20:52
Seguin nahrál na modrou Oduyovi, který vystřelil, ale jeho pokus šel hodně mimo bránu Minnesoty.
20:23
Minnesota dostala puk za bránu Dallasu, jenže odtud je hostující velmi rychle vyhnali.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 6:9
Zblokované střely: 5:6
Hity: 4:7
Vhazování: 11:10
Minnesota tedy odchází do šaten šťastněji, když vede nad Dallasem 1:0, protože se ve vlastním oslabení trefil Granlund. Neprůstřelnost Dubnyka se tak prodloužila o dalších dvacet minut, nutno však dodat, že mu v první třetině dvakrát pomohla i branková konstrukce.
20:00
19:36
Seguin se pokusil obkroužit domácí klec, jenže Dubnyk byl u své tyče připravený a puk vyrazil.
19:20
Johns vystřelil od modré čáry a jeho pokus ještě tečoval Eaves, ale kotouč končí někde ve výstroji domácího brankáře.
18:56
Minnesota poslala puk přes celé kluziště, takže je domácím odpískáno zakázané uvolnění.
18:39
Na druhé straně se do zakončení dostal Spezza, jehož střela orazítkovala levou tyč domácí klece!
18:20
Wild poslali puk před bránu Dallasu, kde byl Dalpe, jenž do něj jen plácl a jen těsně přestřelil bránu hostí.
17:51
Staal nezpracoval přihrávku Sutera a navíc tečoval puk na střídačku Dallasu, takže se bude vhazovat před útočným pásmem Minnesoty.
17:28
Ritchie se dostal do zakončení z levé strany, které Dubnyk jen vyrazil za svou klec.
17:18
Další zakázané uvolnění Dallasu.
17:10
Stars nakonec poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění, takže se hra vrátí před jejich bránu.
16:58
Dallasu se nedaří dostat puk ze svého obranného pásma, když je čtvrtá formace domácích velmi dobře napadá.
16:31
Zbytek první třetiny se dohraje až po komerční přestávce.
16:31
Cracknell byl v útočné třetině dříve než puk, takže je hostujícím hokejistům odpískán ofsajd.
16:01
Dallas se snažil aktivně napadat domácí obranu, ale zatím to je bez jakéhokoliv úspěchu.
15:19
Niederreiter se prodral ke střele a jeho pokus končí na betonech Lehtonena.
14:51
Roussel se však do zakončení dostal o několik okamžiků později, když jeho střelu ještě tečoval Faksa, ale domácí brankář si vše pohlídal.
14:44
Faksa se snažil přihrát zpoza klece Rousselovi, avšak jeho pas zastavil Dubnyk svou holí.
14:23
Graovac se dostal do zakončení z pravé strany, které však přizvedl bránící hráč do ochranné sítě, takže se bude vhazovat před Lehtonenem.
13:58
Následuje další reklamní pauza.
13:58
Kotouč nakonec končí až na střídačce Minnesoty, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
13:37
První formace Dallasu se dostala do útočného pásma, ale hosté se snaží vydolovat puk u mantinelu.
13:13
Korpikoski nahrával Hudlerovi, jenže na něj byl jeho pas dlouhý.
12:50
Brodin napálil puk směrem na bránu Dallasu, ale jeho pokus letěl těsně mimo Lehtonena.
12:08
Oduya vystřelil od modré čáry a jeho střela proletěla až do pravé tyče domácí klece!
11:36
Stars se stále nemohou procpat do útočné třetiny a hosté snad celé dvě minuty hledají cestu do útočného pásma.
11:16
Dallasu se nevydařil vstup do útočné třetiny a k puku se velmi snadno dostávají domácí.
10:51
Suter poslal puk do středního pásma a domácí hokejisté mohou odejít vystřídat.
10:18
Wild se daří vyhodit puk přes celé kluziště, odkud musí Dallas začít další svůj útok.
09:59
Minnesota z posledních 28 přesilovek obdržela jedinou branku!
09:59
Domácí hokejisté si nepohlídali své střídání, když jich na ledě bylo hned šest, takže střídačka Minnesoty dostává dvě minuty. Trest odsední Nino Niederreiter (MNS).
09:32
Koivu dostal přihrávku před bránu Dallasu, kde okamžitě pálil, jenže trefil bránícího Jordieho Benna.
09:08
Wild se nepodařil další přechod přes jejich útočnou modrou, a tak je domácím znova odpískán ofsajd.
08:51
Dallas nakonec vytlačil svého soupeře do středního pásma, odkud Proser znova napálil puk za bránu Stars.
08:26
Domácí drží puk ve svém útočném pásmu, ale Wild se zatím nedaří dostat do nějakého zakončení.
08:00
08:00
Kteří se snažili rychle přejít do protiútoku, ale jejich přechod přes útočnou modrou byl opět neúspěšný.
07:49
Dallas jen poslal puk až do svého útočného pásma, kde si jej bez větších potíží přebírají domácí.
07:18
Minnesota tedy přežila parádně své první oslabení, když v něm dokonce vstřelila úvodní branku zápasu.
06:50
Seguin vystřelil nepřesně ze své pozice a puk se navíc odrazil až mimo útočné pásmo Dallasu.
06:20
Střelu Jordieho Benna vyrazil Dubnyk do rohu kluziště, odkud Minnesota následně vyhodila puk.
05:35
Jenže ve vlastním oslabení domácí ujeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Koivu nahrál před Lehtonena MIKAELU GRANLUNDOVI, jenž udělal kličku do protipohybu hostujícího brankáře a vstřelil první branku utkání. Asistence: Mikko Koivu.
05:18
Dallas si zahraje svou první přesilovou hru, protože Ryan Suter (MNS) vysekl hůl Ritchiemu, a tak si dvě minuty posedí na trestné.
05:04
Cracknell poslal svou navštívenku domácímu brankáři, kterou Dubnyk vyrazil betony na druhou stranu pásma.
04:51
Lehtonen si připisuje první úspěšný zákrok, když na něj od modré vystřelil Brodin a hostující brankář ukryl puk ve své lapačce.
04:41
Staal se dostal do zakončení ze středu útočného pásma, ale jeho pokus trefuje hned prvního hráče Dallasu.
04:14
Roussel se pokoušel procpat do zakončení, jenže se na něj sjeli hned dva hráči v zeleném, kteří jej o puk obrali.
03:47
Hostující hokejisté nyní jen odevzdali puk za bránu Minnesoty a následně odcházejí střídat.
03:21
Jordie Benn střílel od modré čáry, jenže trefil hned bránícího Granlunda.
03:08
Eaves se dostal do zakončení z pravé strany, které Dubnyk vyrazil před sebe, kde ještě dorážel Nemeth a jeho pokus už domácí brankář udržel ve své výstroji.
02:46
Lindell nahodil puk do útočného pásma, ale zde se k němu dostávají rychleji domácí.
02:16
Roussel se vrací na ledovou plochu a Dallas své první oslabení ubránil na jedničku.
02:07
Minnesotě se znova nepodařil přechod přes útočnou modrou, takže je tu další ofsajd domácích.
01:49
Další útok Wild zastavuje hvizd čárového rozhodčího, protože se domácí dostali do postavení mimo hru.
01:34
Koivu dostal přihrávku na pravou stranu, avšak jeho střela z velkého úhlu letěla jen těsně mimo bránu Dallasu.
01:14
Minnesota se zatím nemůže usadit ve své útočné třetině.
00:53
Stars se znova podařilo dostat puk ze svého obranného pásma až za bránu Dubnyka.
00:26
Dallas vyhrál následné vhazování a hostující hokejisté poslali puk přes celé kluziště.
00:13
Antoine Roussel (DAL) však v rohu kluziště zahákoval jednoho z domácích, takže dostává dvě minuty.
00:06
Minnesota vyhrála úvodní vhazování, jenže domácí následně poslali puk na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před Dubnykem.
00:01
Americká hymna je již za námi, takže za malou chvíli již vypukne samotné utkání.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Dumba, Prosser, Spurgeon, Folin, Brodin – Parise, M. Koivu, Mikael Granlund – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Zucker, Eriksson Ek, Pominville – Dalpe, Stewart, Graovac.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Nemeth, Klingberg, Hamhuis, Lindell, Oduya, Jordie Benn – Roussel, Seguin, Hudler – Jamie Benn (C), Spezza, Korpikoski – McKenzie, Faksa, Eaves – G. Smith, D. Shore, B. Ritchie.

Rozhodčí: Watson, Hebert – Berg, Devorski.
Minnesota Wild

Bilance: 5-2-1

Oproti tomu Minnesota je na tom mnohem lépe než její nadcházející soupeř. Wild před novým ročníkem vyměnili trenéra a do týmu navíc přivedli zkušeného Erica Staala. Wild jsou tak po osmi odehraných utkáních na velmi pěkném druhém místě, kde na vedoucí Edmonton ztrácejí tři body.

Navíc se Minnesota může opřít i o svou velmi dobrou práci v defenzívě, protože Divočáci v posledních dvou utkáních ani neinkasovali jedinou branku. Neprůstřelnost Dubnyka aktuálně činí už 121. minut.

Poslední zápasy:

NY Islanders – Minnesota 6:3
Boston – Minnesota 0:5
Buffalo – Minnesota 0:4
Dallas Stars

Bilance: 3-3-1

Dallasu se vstup do nového ročníku příliš nevydařil. Nejde ani tak o výsledky, které Stars ještě dokáží nějak uhrát, ale spíše o hráče na listině zraněných, protože velmi ofenzivní celek ztrácí jednoho hvězdného útočníka za druhým. Konkrétně je mezi zraněnými třeba Patrick Sharp, Aleš Hemský, Jason Spezza nebo i nová posila Jiří Hudler.

A tak je tedy jasné, že Dallas není na předních příčkách, ale je až na 11. místě Západní konference. Naposledy si na Stars smlsnul Winnipeg Jets, který ho na svém ledě přehrál 4:1, a připsal si tak svou první výhru v regulérní hrací době.

Dallas – Columbus 0:3
Dallas – Winnipeg 3:2
Winnipeg – Dallas 4:1
Vítám vás u dalšího utkání zámořské NHL, ve kterém nás čeká peprný souboj mezi Minnesotou Wild a Dallasem Stars. Utkání startuje ve 02:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.