Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji úspěšný den a u dalších on-line přenosů na počtenou.

Pavel Zacha (NJD) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:16
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Kyle Palmieri (NJD) 1+1
2. Jared Spurgeon (MNS) 1+1
3. Jason Zucker (MNS) 1+0
Právě skončilo utkání mezi Minnesotou Wild a New Jersey Devils. Byť domácí vedli po brankách Jareda Spurgeona a Jasona Zuckera 2:0 a po většinu utkání tahali za delší konec, tak bylo všechno jinak. Ve 34. minutě snižoval přesilovkovým gólem Pavel Zacha a vykřesal tak pro Devils naději v podobě kontaktní branky. Ve 46. minutě přidal druhý zásah Devils Adam Henrique a bylo vyrovnáno. Ovšem netrvalo dlouho a Minnesota si vzala náskok zpět. V čase 49:08 mířil přesně Erik Haula a domácí byli opět o krok napřed. Poslední slovo však měli hosté. Za ty nejprve snižoval půl minuty po Haulově trefě Kyle Palmieri a když to vypadalo, že utkání doputuje do prodloužení, tak se v 58. minutě zaskvěl krásnou ranou do horního růžku Beau Bennet a přiblížil svůj tým výhře. Minnesotě poté nepomohla ani hra bez brankáře a New Jersey si tak připisuje velmi cenný skalp po výhře 4:3.
59:55
Puk je ve středním pásmu a je tedy rozhodnuto!
59:26
Dubnyk prchá na střídačku a Wild to zkouší v šesti mužích v poli.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí části.
57:43
Devils právě vstřelili branku!
Tak to je pořádný šok pro domácí! Coleman z rohu kluziště našel v mezikruží BEAU BENNETTA, jenž zamířil a poté krásnou střelou nad lapačku Dubnyka vymetl pavučiny v honím rohu brány. Devils jsou tedy velmi blízko k vítězství. Asistence: Blake Coleman, Miles Wood.
56:36
Lovejoy chytrým obloučkem dostal puk do středního pásma na Halla, který jej dále vyvezl až do třetiny útočné.
55:50
K Suterovi se puk odrazil od mantinelu a domácí zadák vyslal jedovatou střelu na Schneidera. Ten měl však dobrý výhled, a tak s ní neměl příliš starostí.
55:11
Devan Dubnyk raději přikryl střelu Kyley Palmieriho. Vhazování po levici domácího brankáře.
54:30
Ďáblové měli nyní menší problémy v obranné třetině, ale nakonec se jim podařilo puk posunout aspoň do neutrální zóny.
54:07
Puk se nyní při přechodu modré čáry zamotal Parisemu pod brusle a je z toho postavení mimo hru.
53:37
Zakázané uvolnění New Jersey vrací hru zpět do jejich obranného pásma.
52:48
Suter také zkoušel své štěstí. Hostující brankář byl však na svém místě a pokus domácího obránce do sítě nepustil.
52:14
Parise vybojoval v rohu puk pro Erica Staala, který se nikterak nerozpakoval a z první vyslal tvrdou ránu na Schneidera. Ten však jeho pokus ztlumil ve svých chráničích a vhazovat se tedy bude v obranném pásmu Devils. To vše až po reklamní pauze.
51:40
Minnesota jen prodloužila kotouč do útočné třetiny a její hráči odjíždějí střídat.
50:31
Zucker tak dlouho míchal s pukem před svým soupeřem až o něj přišel a do útoku se mohou hnát hosté.
49:30
New Jersey však bleskově kontruje a vyrovnává na 3:3! KYLE PALMIERI se dostal na pravé straně v blízkosti brány k puku a napálil jej do sítě. Kotouč se rychle odrazil zpět do hry, a tak si sudí nebyli chvíli jistí, zda se o branku skutečně jednalo. Po krátké poradě ovšem gól uznávají. Asistence: Michael Cammalleri, Damon Severson.
49:08
Minnesota právě vstřelila branku!
Wild si berou ztracené vedení zpět! Střelu Jareda Spurgeona tečoval Charlie Coyle a Schneider vyrazil pouze před sebe. V klubku těl se nejlépe zorientoval ERIK HAULA, jenž nasměroval kotouč za brankovou čáru. Asistence: Charlie Coyle, Jared Spurgeon.
48:28
Josefson se sice protlačil do zakončení, ale Dubnyk byl doslova nalepený na své levé tyči a puk za svá záda nepustil.
46:59
Spurgeon pálil z dobré pozice v mezikruží, avšak Schneider se znovu blýskl pěkným zákrokem a jeho střelu vyrazil.
45:23
Minnesota ztrácí dvougólové vedení a máme vyrovnáno! Parádní akci předvedl ADAM HENRIQUE, jenž přebral ve střední pásmu přihrávku od Taylora Halla a z prostoru levého kruhu zamířil nechytatelně nad vyrážečku Devana Dubnyka. Asistence: Taylor Hall, PA Parenteau.
44:34
A druhé straně se zaskvěl i Dubnyk! V posledních minutách hrají hlavní roli brankáři obou celků.
43:45
Po tlaku Devils uháněli do přečíslení hráči Wild. Schneider však proti střele jednoho z domácích dobře zakročil a nepustil tak soupeře do dvoubrankového vedení.
42:43
Dubnyk vyráží střelu z pravé strany a u puku zůstávají i nadále hosté.
41:46
Ale ani ti se nedokázali prosadit. Nepovedlo se to Zachovi a ani dalšímu z jeho spoluhráčů.
41:05
Dumobovo nahození od pravého mantinelu si cestu za záda Schneidera nenašlo. Dopředu nyní spěchají hosté.
40:07
40:01
Další třetina začne přibližně v 03:58 .
I druhý perioda je minulostí. Domácí pokračovali v aktivitě, která byl zúročena v polovině zápasu. To se totiž prosadil pěknou bekhendovou střelou Jason Zucker. Ve 34. minutě však bylo sníženo. Pavel Zacha obdržel krásný pas od Palmieriho a mířil přesně do odkryté brány. V závěru mohl ještě při vlastním oslabení srovnat Henrique, ale Dubnyk nakonec puk zastavil na brankové čáře. Minnesota tedy vede po 40 minutách 2:1.
40:00
39:55
Schneider nepustil za svá záda střelu Pominvilla a prostřední třetina je u konce.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé části.
38:58
Dumbovu ránu zastavila hostující obrana a Devils po chvilce vyhazují.
38:21
A hosté mohli srovnat při vlastním oslabení! Henrique se hnal do přečíslení se svým spoluhráčem a rozhodl se sám zakončit. Ani po několika pokusech se mu nepodařilo procpat puk za brankovou čáru, i když si však myslel, že se mu to podařilo a začal se radovat z branky. Sudí se šel poradit s videem, které ukázalo, že domácí brankář přitiskl puk k tyčce a ten nepřešel celým objemem brankovou čáru.
38:07
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ben Lovejoy – 2 min., nedovolené bránění).
37:46
Ofsajd se vkradl i do řad Minnesoty. Další buly ve středním pásmu.
36:54
Scandella jen posunul puk do útočného pásma a spolu se svými spoluhráči odjíždí střídat.
36:10
Hostům se nyní nepovedl přechod přes modrou čáru a je pískáno postavení mimo hru.
35:23
A další zásah si připisuje po ráně Stewarta. Následuje komerční pauza.
34:59
S odpovědí mohli bleskově přispěchat domácí! Eric Staal ve spolupráci s Pominvillem pořádně zaměstnali Schneidera, avšak ten jejich akci odolal.
33:19
I Ďáblové využívají svou přesilovku a je to opět jen o gól! Výborně to na pravé straně uděla Kyle Palmieri, který naznačil střelu, ale poté postlal puk na stranu levou na PAVLA ZACHU, jenž pohodlně trefuje poloodkrytou bránu Minnesoty. Asistence: Kyle Palmieri, Karl Stollery.
32:39
Wild se ihned v úvodu oslabení podařilo vyhodit a hosté musí pro puk až do svého obranného pásma.
32:33
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (2 min.).
32:19
Střela od modré čáry minula bránu domácích a následný odraz od zadního mantinelu si pohlídal Devan Dubnyk.
31:14
Po Dybnykově zákroku proti ráně Merrila bude následovat komerční pauza a poté vhazování po pravici domácího brankáře.
30:30
Eric Staal s svým dalším pokusem neuspěl. Cory Schneider si nyní připisuje další zákrok do statistik zápasu.
29:24
Wild v polovině utkání přidávají druhý zásah a odskakují tak svému soupeři! JASON ZUCKER obdržel ve středním pásmu ideální přihrávku do jízdy a z pravé strany postupoval na Schneidera. Toho překonal přesnou bekhendovou střelou, která zamířila nad betonem hostujícího brankáře k vzdálenější tyči branky Ďáblů. Asistence: Mikael Granlund, Mikko Koivu.
28:30
Do ofsajdu vjel Wood, což znamená jediné, a sice vhazování ve středním pásmu.
27:50
27:25
Devils dokázali vyhodit a jejich oslabení pomalu končí.
26:59
Nyní měli hosté velké štěstí! Rána domácího kapitána byla sražena a už se snášela za Schneidera. V cestě do brány zabránila puku branková konstrukce.
26:15
Coylova zadovka nemířila na nikoho a puk tak vycestoval až do středního pásma, odkud musí domácí založit další útok.
25:50
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Karl Stollery – 2 min., nedovolené bránění).
24:55
Coyle už už zakončoval bekhendem, ale na poslední chvíli mu soupeř zablokoval hůl, čímž mu zamezil ve střele.
23:44
Staal se se svými spoluhráči z formace do zakončení nedostal. Dobře totiž zapracovala hostující obrana.
23:01
Devan Dubnyk se nenechal zaskočit obkroužením branky a výtečně si pohlídal prostor u své levé tyče.
22:36
V postavení mimo hru se ocitli domácí. Vhazování je tedy nařízeno v neutrální zóně.
21:34
Brodin nyní skvěle zablokoval střelu Cammalleriho a vydatně tak pomohl Devanu Dubnykovi.
20:25
A mohlo to být 2:0! To by však musel po skvělé přihrávce svého spoluhráče trefit poloodkrytou bránu New Jersey Jason Zucker.
20:06
Nahození na svou osobu raději Schneider ukryl pod svou lapačku. Wild se tedy velmi rychle zmocnili pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 03:03.
Úvodní dějství je minulostí. V něm byla jednoznačně lepším týmem domácí Minnesota, která si dokázala vypracovat několik gólových šancí. Ty však neproměnila, a proto si její fanoušci museli počkat na gól až do konce 18. minuty. To se v přesilové hře prosadil Jared Suprgeon, jenž si stáhl odražený kotouč ze vzduchu a poté perfektně bassebalově trefil poloodkrytou bránu Schneidera. Wild si tedy po zásluze odnáší do kabin vedení 1:0.
20:00
19:30
Postavení mimo hru na straně Minnesoty. Buly je nařízeno ve středním pásmu.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:58
A domácí využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! Mikko Koivu střílel od modré čáry a jeho ránu tečoval Niederreiter. Na tuto změnu směru Schneider ještě reagoval a vyrazil puk k JAREDU SPURGEONOVI. Ten poté předvedl nádhernou věc. Ze vzduchu si stáhl kotouč rukavicí o něco níž a poté bassebalovým úderem zametl puk do sítě Devils. Asistence: Nino Niederreiter, Mikko Koivu.
17:28
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Devante Smith-Pelly – 2 min., hrubost).
17:27
A 0:0 to je i po střele Spurgeona. Proti ní jen hostující brankář ladně máchl lapačkou, čímž přerušuje hru.
16:58
Opět se Schneider musel mít na pozoru! Tentokrát si poradil se Stewartovou nebezpečnou střelou a drží stále nerozhodný stav.
16:22
Domácí pouze odevzdávají puk do útočného pásma a posílají na led čerstvé síly.
15:21
Eric Staal sice pálil tvrdě, ale Schneider nemusel zasahovat, protože puk se zastavil v klubku těl před hostující bránou.
14:35
Granlund se k vysokému obloučku přes bránícího soupeře nedostal, ale po chvíli se Minnesota k puku přeci jen dostává.
14:27
Zakázané uvolnění i na druhé straně a Dubnyk se bude muset mít na pozoru.
13:34
Lovejoy a jeho dobrá střela! Dubnyk byl však připraven a poradil si i s následnou dorážkou.
13:21
Ofsajd hostům nedovoluje pokračovat v útočení. Domácí mají prozatím jednoznačně navrch.
12:53
Zakázané uvolnění Devils vrací hru zpět před jejich brankáře.
11:54
A zpět na druhou stranu. V prostoru levého kruhu se ocitl v dobré šanci Jonas Brodin, ale Schneider vyráží jeho střelu levým ramenem.
11:38
Coyle ztratil kotouč a do přečíslení se hnali hosté. Z jejich příležitosti však vinou nepřesné přihrávky nic nebylo.
10:30
Další vyložená možnost Wild! Zucker se řítil z pravé strany na Schneidera, ovšem ten jeho střelu dokázal vyrazit mimo tři tyče.
10:05
Josefson nyní prověřil pozornost Devana Dubnyka, který byl však připraven. Následuje další reklamní přestávka a po ní vhazování v obranném pásmu Minnesoty.
09:40
Signalizovaný ofsajd hostů. New Jersey tak musí vyklidit útočné pásmo, čehož využívá ke střídání.
08:52
Nyní sudí odpustili hostům nedovolený zákrok a ti se díky tomu dostali z pod tlaku soupeře.
08:18
Ovšem nyní podobná Staalova střela už nadělala menší obtíže. Schneider ránu letící na zadní tyč ukryl do své lapačky.
07:43
Pariseho pokus od modré čáry z otočky nenadělal Schneiderovi žádné starosti. Vhazování po levici hostující brankáře.
06:40
Na druhé straně si další zákrok připisuje hostující brankář a po komerční pauze se bude vhazovat v obranné třetině Ďáblů.
06:10
Coleman byl velmi těsně bráněn v rohu kluziště a domácí hráči ho o puk dokázali připravit.
05:28
Neskutečné šance nyní neproměnili domácí! V hlavní roli byl Nino Niederreiter, který měl před sebou dvakrát poloodkrytou bránu Devils. Poprvé jeho střelu zastavila tyč a poté domácí forvard trefil prostor, kde byl připravený Schneider.
04:12
Slibná akce Minnesoty. Rychlý brejk Pariseho, Staala a Coyla zakončoval třetí jmenovaný. Jeho střela však byla zablokována Schneider nemusel zasahovat.
03:33
Hall skvěle zavezl kotouč do útočného pásma a následně zakončoval Lovejoy mimo brány Dubnyka.
02:57
Skvělý obranný zákrok Brodina. Poté se sice hosté dostali do zakončení, ale teč jednoho z jejich hráčů šla mimo bránu.
02:27
Kotouč už byl ve střední pásmu a bude z toho postavení mimo hru domácího celku.
01:35
Ani další přechod Minnesoty přes střední pásmo nebyl úspěšný. Vše pro Wild zhatila špatná příhra směřující na brusle.
00:37
Schneider si připisuje první zákrok zápasu proti střele Sutera z velmi ostrého úhlu.
00:11
Domácí sice vyhráli úvodní buly, ale po chvíli jim nevyšel pokus o dlouho přihrávku a píská se icing.
00:01
Jako každé utkání NHL začne i duel mezi Minnesotou a New Jersey o pár minut později.
Posledních pět vzájemných utkání

23.10.2016 New Jersey – Minnesota 2:1 pp.
28.3.2016 New Jersey – Minneosta 7:4
11.1.2016 Minnesota – New Jersey 1:2
11.3.2015 Minnesota – New Jersey 6:2
12.11.2014 New Jersey – Minnesota 3:1
Češi a Slováci a soupiskách

Minnesota Wild

Na soupisce nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

New Jersey Devils

Pavel Zacha
New Jersey

Na druhé straně Ďáblové mají zcela opačné starosti. V pětačtyřiceti duelech získali 45 bodů a ze 13. místa Východní konference budou útočit na příčky zajišťující play off.
Pět posledních zápasů přineslo New Jersey jen dvě výhry, celkově si však připsali 6 bodů.
Jestli je Minnesota nejlépe bránícím týmem soutěže, tak Devils je na tom o poznání hůře. Se 129 obdrženými brankami patří k nejhorším týmům ve Východní konferenci.
Ani na hřištích soupeřů se jim příliš nedaří. Dvaadvacet bodů totiž získali v 26 zápasech a tato bilance z nich dělá až devátý nejlepší celek jejich konference.

Posledních pět utkání

16.1.2017 Vancouver – New Jersey 1:2 pp.

Kyle Palmieri 25 (9+16)

Wild hrají letos ve velice dobré formě a po dvaačtyřiceti utkáních mají na svém kontě 61 bodů a s dvoubodovým náskokem před Chicagem, jenž má ovšem o čtyři odehrané duely více, vévodí tabulce Západní konference.
Svou fazónu potvrzovali i v posledních pěti střetnutích, ze kterých si za čtyři výhry a jednu prohru v prodloužení odnesli celkově devět bodů.
Další vynikající vizitkou Minnesoty je defenzíva. V dosavadním průběhu inkasovali jen 92 branek a jsou nejlepším týmem celé NHL.
Na vlastním ledě odehráli doposud jen 18 klání a celkově z nich utržili 28 bodů. Tento bodový zisk stačí na 8. místo v tabulce Západní konference.

16.1.2017 Chicago – Minnesota2:3
15.1.2017 Dallas – Minnesota 4:5
13.1.2017 Minnesota – Montreal 7:1
9.1.2017 Anaheim – Minnesota 1:2
7.1.2017 Los Angeles – Minnesota 4:3 pp.

Eric Staal 39 (15+24)
Mikael Granlund 35 (10+25)
Charlie Coyle 34 (13+21)
Vítáme Vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém se proti sobě postaví Minnesota Wild a New Jersey Devils. Utkání začíná v 02:00 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.