O vítězný nájezd domácího týmu se postaral ERIC STAAL.
Eberle se nenechal zahanbit, zamíchal pukem a střelou k tyčce proměnil.
Stewart, klička na levou ruku a bekhendová střela, je to branka.
A pokračujeme. Draisaitl proměnil. Rychlá střela pod pravý beton.
Střela bekhendem přeletěla branku.
Hendricks v poslední chvíli zaváhal a po své kličce už přehodit Dubnyka nedokázal.
Kapitán domácích neproměnil, mířil mezi betony, ale Talbot byl připraven
Letestu trefil tyčku z vnější strany.
Pominville se rozjel pomalu, střelou švihem do rohu branky nedal Talbotovi šanci.
Samostatné nájezdy začínají.
Čekají nás nájezdy, blíže k výhře měli v prodloužení domácí, kteří dvakrát trefili tyčku, jednou po střele Coylea, podruhé zazvonil na tyčku Staal.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:30
Tyčka zazvonila po střele Staala.
63:53
McDavid se nedostal ke kvalitnímu zakončení. Vhazuje se před Dubnykem.
63:00
Coyle dvakrát nebezpečně pálil, ale ani jednou se neprosadil.
62:25
Suter připravil šanci pro svého kapitána, Koivu však nemířil přesně.
61:37
Koivu se snažil překvapit, naznačil přihrávku a pak se vydal sám na Talbota, ale neprosadil se. Edmonton následně vyhodil puk.
61:19
Trest pro McDavida, který zablokoval unikajícího Pariseho. Bude se hrát čtyři na tři. Na ledě je za domácí Koivu,Suter, Parise a Zucker.
60:01
Čeká nás prodloužení, i třetí část hry se nijak nevymykala předchozímu průběhu. Smutnější jsou asi domácí, kteří ještě v 56 minutě vedli.

58:30
Draisaitl se řítil branku domácích, místo nahrávky však volil střelu a tu Dumba zablokoval.
58:00
Dvě minuty do konce třetí třetiny, puk mají na hokejkách domácí.
57:03
Granlund okradl o puk Sekeru na půlce hřiště, neměl však dostatečnou rychlost aby se rozjel sám na Talbota.
56:01
Otěží utkání se chopili opět domácí, kteří zamkli Oilers v obranném pásmu. K vážnější šanci se však nedostali.
55:21
Edmonton právě vstřelil branku!
Oilers okamžitě využívají přesilovou hru, RYAN NUGENT-HOPKINS nedal Dubnykovi šanci, ten navíc střelu vůbec neviděl, neměl šanci zasáhnout. Asistence: Oskar Klefbom, Jordan Eberle.
55:11
Další trest pro domácí hráče, tohle je příležitost pro Oilers.
54:45
Wild vyhazují puk ze své třetiny.
54:30
Vhazuje se před Dubnykem.
54:10
Oilers sice strávili většinu své přesilovky v obranném pásmu domácích, nicméně nevypracovali si ani jednu příležitost.
52:40
Domácím se podařilo vyhodit. Edmontonu se přesilová hra nedaří.
51:54
Oilers si zahrají přesilovou hru, Gabrielovi se rozhodnutí rozhodčích vůbec nelíbí, ale už je muži v pruhovaném odváděn na trestnou lavici.
51:13
Parise na sebe navázal dva protihráče, obtočil se s pukem, poslal zadovkou přihrávku Coylovi, ten se však střelou z větší vzdálenosti neprosadil.
50:16
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Talbotem. Na vhazování se chystá McDavid a Staal.
49:00
Sekera obkroužil branku domácích, přihrál od modré čáry si sjíždějícímu Eberlemu, ten vystřeli, ale Dubnyk ramenem vyrazil puk mimo
47:33
Hra poměrně rychle plyne, oba týmy se snaží, leč marně. Několik minut jsme neviděli střelu na branku.
45:02
Elitní lajna Oilers vytvořila před Dubnykem tlak, branku však neohrozila.
44:50
Díky přesilové hře srovnali domácí počet střel s Edmontonem, oba celky vystřelily na soupeřovu branku zatím 21 pokusů.
42:59
Dumba se třikrát dostal ke střele, ani jednou však jeho pokus nemířil na Talbota. V následné akci pálil ostře zprava bez přípravy Zucker.
42:01
Domácí si potřetí zahrají přesilovou hru.
42:00
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kris Russell – 2 min., sekání).
41:19
Minnesota právě vstřelila branku!
Granlund s Zuckerem se řítili na branku Oilers, Zucker však poslal nepřesnou nahrávku, Granlund nicméně zabojoval a puk získal, poslal z pravé strany puk zpět na JASONA ZUCKERA, který posílá domácí do vedení. Asistence: Mikael Granlund.
40:39
Sekera nahodil puk, který se před Dubnykem snažil tečovat Nugent-Hopkins.

Vyloučení 1:2
Ani druhá třetina nenabídla mnoho pohledného hokeje. V druhé části hry jsme viděli jednu branku, kterou si připsal Matt Dumba.
40:00
38:31
Koivu vybruslil zpoza branky a snažil se překvapit Talbota, to se mu však nepovedlo, v další fázi akce se přihrávka od Koiva dostala na brusli Granlunda a nechtěná střela dala Talbotovi zabrat.
37:59
Přesilová hra se zatím domácím vůbec nedaří.
37:01
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., držení protihráče).
36:00
McDavid se snažil zaútočit po pravém křídle, přešel přes střední pásmo a mířil si to k Dubnykovi, ale obránce jeho pokus zablokoval.
35:14
Oba týmy se snaží usadit v obranném pásmu soupeře, avšak neúspěšně.
Následuje komerční přestávka.
33:34
Russell trefil vlastního spoluhráče Leona Draisaitla, který lehl k zemi a odkulhal na střídačku. Edmonton si nevypracoval žádnou příležitost.
32:23
Scandella zakákoval Draisaitla a Oilers si poprvé v dnešním zápase zahrají přesilovou hru.
31:12
Granlund zachytil nepřesnou rozehrávku Russella a z první vypálil na Talbota, ten však pravým betonem puk vyrazil.
28:46
Zápas má zatím spíše tréninkové tempo, o trochu vzrušení se postaral Matt Hendricks, který si nenechal líbit Granlundovo dohrání akce. Celá situace vyústila v menší potyčku. Rozhodčí se však vylučovat nechystají.
28:16
Na ledě jsou elitní útoky obou celků.
26:48
Krásný průnik Graovaca přes dva hráče Oilers, v pádu však nedokázal střelu usměrnit.
26:18
Vhazuje se před Talbotem.
26:01
Stewart vyzkoušel pozornost Talbota když naznačil přihrávku, poslal však puk švíhem přímo na branku hostujícího brankáře, ten si se střelou poradil, s dotírajícími útočníky Wild si zase poradili obránci kanadského celku.
24:26
Niederreiter vybojoval u pravého mantinelu puk, osvobodil se od obránce, poslal křižný pas do středu hřiště, kam si najel MATT DUMBA a střelou švihem k pravé tyčce překonal Talbota. Asistence: Nino Niederreiter, Jason Pominville.
23:12
Russell zkusil štěstí od modré čáry, Dubnyk schoval střelu mezi svými betony.
22:59
Minnesota se poprvé v druhé třetině podívala před Talbota, šanci si však domácí nevytvořili.
22:10
Do příležitosti se po křídle prodral Draisaitl, snažil se vybruslit až před Dubnyka, ale střílel z ostrého úhlu.
21:10
Hraje se převážně na polovině Wild.
20:30
Druhou třetinu začali aktivněji hráči Edmontonu, několikrát se snažili dostat puk do blízkosti Dubnyka.

Vyloučení 0:1
První třetina je za námi, ze hry měli více domácí, nebezpečnější šance však vytvářel především kapitán Oilers McDavid. Z nudy fanoušky vytrhl až v poslední minutě první třetiny Leon Draisaitl, který nadvakrát překonal Dubnyka a vstřelil úvodní branku utkání.
Další třetina začne přibližně v 3:02.
20:00
19:04
Protiútok, na jehož začátku stál McDavid skončil brankou, Pouliot se protáhl po levé straně, poslal do středu hřiště přihrávku na LEONA DRAISAITLA, který se na poprvé neprosadil, ale po odrazu od Dubnykova betonu dostal z dorážky puk do branky. Asistence: Benoit Pouliot, Tyler Pitlick.
18:30
Do dobré pozice se po nahrávce od Hauly dostal Zach Parise, branku však netrefil.
18:00
Poslední dvě minuty první třetiny.
17:30
Coyle ztratil hokejku a Minnesota následně i puk.
15:37
Prosser zakončil snahu domácích o skórování nevýraznou střelou.
14:20
Dvakrát dali hráči Wild McDavidovi trochu prostoru a dvakrát z toho byla slušná příležitost Oilers.
13:49
McDavid se dostal ve středním pásmu k puku, přešel přes tři domácí hráče, při zakončení byl však tísněn a tak jeho pokus neměl dostatečnou razanci. První část jeho akce však stála za to.
13:18
Haula byl na levém křídle, poslal zadovku na Marca Scandelu, jeho bombu však Talbot chytil.
12:30
Slušný pokus si připsal Draisaitl, mířil však doprostřed branky, Dubnyk pokus vyrazil, Minnesota se pokusila zaútočit z protiútoku, neúspěšně.
11:50
Spurgeon dostal puk ve středním pásmu a z hranice modré čáry vypálil na Talbota.
11:10
Edmonton vyhodil puk až k Dubnykovi. Do návratu Kassiana zbývají jen sekundy.
10:27
Minnesota dostala Edmonton pod velký tlak, všech pět hráčů si rychle měnilo puk, všechny pokusy ale hostující beci zabklokovali.
09:32
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., podražení).
07:03
První velká šance zápasu. Z ničeho nic se kolem Koivua prodral do šance McDavid, jeho blafák však na Dubnyka nevyzrál, výborný zákrok.
06:31
Hra je zatím plná nepřesností na obou stranách.
06:00
05:30
Centři Minnesoty si zatím vedou na vhazování lépe (5:2), Edmonton patří k nejhorším týmům soutěže co se vhazování týče.
04:27
Koivu špatně přihřál, jeho nahrávku nikdo nezasáhl a bude se vhazovat před Dubnykem.
03:30
První lajna Minnesoty zatápěla obranně hostů, útok však nevedl k vypracování příležitosti.
02:36
První střelu si připsali i hosté, střelu od mantinelu ale Dubnyk bez problému pokryl.
01:48
Po řadě nepřesností na obou stranách přišlo postavení mimo hru při útoku Oilers.
00:30
První střelu utkání si připsal Haula, Talbota ale vyděsit nemohla.
00:17
Nepřesná rozehrávka Edmontonu vyústila v zakázané uvolnění.
00:01
Oba týmy jsou již na ledě, domácí se představí před svými fanoušky po dlouhých dvou týdnech. Minnesota pro dnešní zápas zvolila červenou variantu dresů, Edmonton nastoupí v dresech bílých. Poslechneme si ještě hymny a utkání může začít.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Parise (A), Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Gabriel.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – A. Larsson, Russell, Benning, Sekera, Simpson, Klefbom – Caggiula, McDavid (C), Lucic – Eberle (A), Nugent-Hopkins (A), Maroon – Pitlick, Draisaitl, Pouliot – Kassian, Letestu, Hendricks.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel – Scott Driscoll, Mark Wheler.
Andrej Sekera (EDM) 29 záp, 13 b, (4+9).
Poslední tři vzájemná utkání

05.12. 2016 Edmonton – Minnesota 1:2 (pp)
11.03. 2016 Minnesota – Edmonton 1:2
19.02. 2016 Edmonton – Minnesota 2:5
Edmonton Oilers

Hostující tým prožívá v posledním týdnu herní krizi. Edmonton prohrál všechny tři předešlé zápasy, dvakrát sice dovedl zápas do prodloužení, ani jednou však nezvítězil. I přes nezdary v posledních třech zápasech si Edmonton v letošní sezoně vede výborně, aktuálně se nachází na třetím místě Západní konference. Oilers se spoléhají především na svůj útok, který ve své konferenci nemá konkurenci, ve 29 zápasech nastřílel Edmonton 88 branek. Ofenzivu táhnou zejména mladíci Leon Draisaitl a Connor McDavid, který je nejproduktivnějším hráč celé soutěže. Edmonton bude v zápase postrádat hned šestici hráčů, zraněni jsou: Davidson, Fayne, Gryba, Nurse, Puljujarvi a Pakarinen.

Tři nejproduktivnější hráči
1. C. McDavid: 38b. (12+26)
2. L. Draisaitl: 25b. (12+13)
3. J. Eberle: 22b. (8+14)
Minnesota Wild

Domácí celek se v tabulce Západní konference nachází na sedmé příčce, předchozí dva zápasy zastihli Minnesotu v dobré formě, 5. prosince porazila svého dnešního soupeře po nájezdech 2:1 a dva dny zpět si hráči Wild připsali dva body po vítězství 3:2 nad Torontem. V případě výhry se Minnesota může na Edmonton dotáhnout, v tabulce je dělí pouze dva body. Za domácí dnes do hry nenaskočí trojice Bartley, Dalpe a Folin. Minnesotě se před svými fanoušky představila letos pouze desetkrát, sedmkrát zvítězila a třikrát odešla s prázdnou. Wild se budou chtít opět spolehnout na svou brankářskou jistotu, Devan Dubnyk vládne statistikám gólmanů s úspěšností zákroků 94,6 % a letos navíc už čtyřikrát vychytal čisté konto.

1. C. Coyle: 18b. (9+9)
2. E. Staal: 18b. (6+12)
3. R. Suter: 16b. (6+12)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.