Martin Hanzal (MNS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:35
3. Richard Bachman (VAN) 25 zák., 2 góly, 92,6%
Střely na branku – 27:21 (7:5, 11:13, 9:3)
Zblokované střely – 6:13
Vyhraná vhazování – 36:21
Trestné minuty – 4:6
Hity – 21:19
Hokejisté Vancouveru vítězí na ledě Minnesoty 4:2. Hosté o svém triumfu rozhodli ve druhé třetině, ve které si vypracovali čtyřgólový náskok. Divočáci korigovali skóre až v závěru utkání. Nejprve se prosadil Ryan Suter a v čase 58:45 snížil na konečných 2:4 Eric Staal.
59:44
Zach Parise dostal puk před brankoviště, kde číhal Mikael Granlund. Tomu prošel, ke smůle Wild, kotouč mezi bruslemi!
59:28
Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou! Nyní si vyžádali oddechový čas.
58:45
Minnesota právě vstřelila branku!
A pozor, už je to jen o dva góly! Nahození Matta Dumby se odrazilo od zadního mantinelu přímo před překvapeného Bachmana a ERIC STAAL poslal zblízka puk k levé tyčce z pohledu gólmana Canucks – 2:4. Asistence: Matt Dumba a Jonas Brodin.
57:19
Domácí dosáhli alespoň na čestný úspěch! Jared Spurgeon nahrál na levý kruh RYANOVI SUTEROVI, který zamířil nad vyrážečku brankáře Bachmana. Ten tak neudrží čisté konto. Asistence: Jared Spurgeon a Martin Hanzal.
56:40
Nino Niederreiter si stáhl puk na levý kruh a vystřelil. Zamířil však vedle bližší tyčky.
55:49
V hale panuje celou třetí třetinu ponurá atmosféra. No, ani se fanouškům Wild nedivím. Dnes je jejich miláčci do varu nedostali.
55:03
Pět minut do konce třetiny, hosté bojují o čisté konto pro brankáře Bachmana.
54:41
Vypadá to, že zápas se již spíše dohrává. Tempo teď připomíná přípravný zápas.
53:40
Puk byl sražen do hlediště. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
52:46
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1, ale Sven Bärtschi se rozhodl nahrávat obsazenému spoluhráči. Asi měl zakončovat sám.
51:21
Domácí v postavení mimo hru.
51:00
Teď domácí mohli snížit. Coyle, Parise ani Staal však nedostali puk za Bachmanova záda. Nejblíže k tomu byl posledně jmenovaný, jenž nepřehodil beton gólmana Canucks.
50:49
Hosté si nedělají problémy a nyní se spokojili s vystřelením kotouče do středního pásma.
50:13
Do útočného pásma vlétl po levém křídle Jason Zucker, ovšem Bachman proti jeho střele zakročil lapačkou. Reklamní přestávka.
49:58
Do konce třetí třetiny zbývá deset minut. Spíše se již hraje o nulu pro brankáře Richarda Bachmana.
48:22
Na žádné drama to už nevypadá. Hráči Vancouveru si v klidu hlídají čtyřbrankový náskok.
48:04
Domácí jsou v plném počtu. Po další střele Bouchera přerušil hru Kuemper. Následuje reklamní přestávka.
47:38
Z vrcholu pravého kruhu střílel Reid Boucher. Kuemper byl na místě.
46:42
V oslabení prověřil Bachmana Erik Haula. Hostující brankář vyráží do rohu kluziště.
45:59
Hosté jsou kompletní a mají k dispozici zmíněnou početní výhodu.
45:55
Nino Niederreiter dostává trest za podražení. Za tři sekundy tak začne naopak přesilovka Canucks.
44:54
Hosté vyhazují. Polovinu oslabení mají za sebou.
44:01
Suterova střela nemohla Bachmana ohrozit. Hostující brankář rutinním zákrokem přerušil hru.
43:57
Domácí si zahrají přesilovku. Za seknutí Hanzala je potrestán Alexander Edler.
43:45
Od modré střílel Ryan Suter, branku netrefil.
43:26
Po přejetí útočné modré vypálil na Bachmana Niederreiter. Hostující gólman zakročil lapačkou.
42:35
Pokračuje domácí trápení. Hráči Minnesoty jsou sice v útočném pásmu, ale je to bez nápadu a bez střely.
41:38
Na druhé straně zavezl puk do útočného pásma Bo Horvat, který stačil i vystřelit. Branku ale netrefil.
40:58
Z ostrého úhlu to zkoušel Coyle. Bachman se překvapit nenechal a připsal si úspěšný zákrok.
40:29
Zakázané uvolnění Kosatek. Hra se přestěhuje do jejich obranného pásma.
Hity – 13:14
Po druhé třetině vyprovází hráče Minnesoty do kabin pískot a bučení. Canucks totiž udělili soupeři lekci z produktivity a čtyřmi zásahy si zajistili před závěrečnou dvacetiminutovkou luxusní náskok. Domácí nejprve načal Reid Boucher, jenž hned po 19 sekundách periody využil přesilovku a ve 26. minutě si stejný hráč připsal i druhý zásah, jehož platnost muselo potvrdit až video. Ve 32. minutě pak zvýšil svým premiérovým zásahem v NHL debutant Brock Boeser a o necelé dvě minuty později se trefil po buly Jeff Skille. Minnesota tak prohrává s Vancouverem 0:4.
40:00
39:55
Snížení měl na holi Matt Dumna, jenž byl mezi kruhy úplně volný. Trefil však pouze hruď Richarda Bachmana!
39:34
Střelu Brocka Boesera zastavil Kuemper. Hosté získali buly v útočném pásmu.
38:32
38:29
Nino Niederreiter se opřel do puku v dobré pozici, ale nevydržela to jeho hůl. Bachman tak měl usnadněnou situaci a přerušil hru.
38:10
Jason Pominville vypustil od modré čáry tvrdou střelu, proti které však nemusel Bachman zasahovat. Puk totiž prosvištěl vedle tyčky.
37:31
Teď už hosté vyhodili.
37:19
Domácím se dnes nic nedaří. Střelu Erica Staala vyrazil Bachman ke Coylovi, ale ten svou dorážku nevměstnal mezi tyče!
36:30
Za hrubost je vyloučen Christopher Tanev, který byl v šarvátce nejaktivnějším hráčem. Domácí budou hrát přesilovku.
36:30
Jeff Skille si zřejmě po nárazu podvrtl kotník. Z ledu odchází jen s pomocí lékaře a na postiženou nohu vůbec nedošlapuje.
36:30
A máme tu další šarvátku! Charlie Coyle dohrál u mantinelu Jeffa Skilleho, jenž zůstává ležet na ledě a jeho spoluhráči se ho vydali pomstít!
35:56
Je to tak. Pokračuje se v plném počtu hráčů.
35:54
Domácí se potřebují nastartovat a tak rozpoutali strkanici v rohu za svou brankou. Vylučovat se ale asi nebude.
35:30
Hned po buly střílel Hutton. Darcy Kuemper znovu přerušuje hru.
35:26
Nyní ukryl Kuemper ve výstroji nahození Nikity Trjamkina od modré čáry.
35:10
Domácí úplně vypadli z role a hraje se v jejich obranném pásmu. Po spolupráci s Bärtschim zakončoval z dobré pozice Brock Boeser a zasahovat musel Kuemper.
34:24
Další střela Skilleho. Tentokrát byl Kuemper na místě a přerušil hru. Reklamní přestávka.
33:37
Vancouver právě vstřelil branku!
S domácími to vypadá už hodně špatně! Brandon Sutter vyhrál buly na JACKA SKILLEHO, jenž zápěstím zamířil do bližšího horního rohu Kuemperovy branky – 0:4. Asistence: Brandon Sutter.
31:51
BROCK BOESER se trefuje hned při své premiéře v NHL! Celou akci rozjel Sven Bärtschi, jenž sice zlomil hůl, ale přesto dokázal fotbalovou přihrávkou poslat dopředu Bo Horvata. Ten následně přebruslil obránce a řítil se sám na Kuempera. Domácí gólman ještě bekhendové zakončení útočníka Canucks vyrazil, ale puk zůstal ležet u jeho betonů a než se stačil zorientovat, tak ho Brock Boeser dopíchl za jeho záda – 0:3. Asistence: Bo Horvat a Sven Bärtschi.
31:24
Darcy Kuemper raději podržel puk pod svou lapačkou. Reklamní přestávka.
31:08
Domácí dosud trefili branku soupeře jen jedenáctkrát. Pokud chtějí otočit skóre, tak budou muset zvýšit četnost střelby.
30:58
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
30:19
Kosatky se ubránily a už jsou v plném počtu.
29:48
Nyní se už hosté osvobodili.
29:09
Granlundovu nabídku šikovně tečoval Nino Niederreiter, ale Bachman stačil secvaknout betony včas!
28:36
Domácím odpískána hra vysokou holí. Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
28:18
Henrik Sedin v útočném pásmu zbytečně krosčekoval Matta Dumbu a daruje tak domácím přesilovou hru!
28:03
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
27:53
Zajímavou individuální akcí se prezentoval Nino Niederreiter. Ten se v útočném pásmu uvolnil několika otočkami, ale jeho bekhendový pokus zamířil vedle.
26:27
Domácí situaci se snažil zlepšit Mikael Granlund. Jedovku tohoto forvadra ale vyráží Bacgman.
25:40
A lidé z centrály v Torontu měli pravdu! Puk se odrazil od tyče do břevna a přitom těsně překročil brankovou čáru. REID BOUCHER tak skóruje podruhé v zápase a Vancouver vede v Minnesotě 2:0. Asistence: Drew Shore.
Pozor! Klakson dává rozhodčím znamení, aby si přijeli k boxu časoměřičů zkontrolovat situaci při Boucherově střele. Možná se jednalo o gól!
25:40
Reid Boucher byl blízko svému druhému gólu! Střela hostujícího hráče skončila na tyčce!
24:48
Střelu Bo Horvata od levého mantinelu našel ve své lapačce Darcy Kuemper.
24:37
Za obranu Kosatek si najížděl Niederreiter, jenž ale nedosáhl na přihrávku. Puk končí u Bachmana.
24:01
Nahození Marca Scandelly si našel Richard Bachman. Hostující gólman puk přidržel a následovat tak bude další buly v útočném pásmu.
23:56
První řada Minnesoty soupeře přitlačila. Hosté vše řeší vyhozením na icing.
23:19
Zach Parise posílal před branku prudkou nabídku, na kterou nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.
22:45
Na druhé straně to zkoušel Jeff Skille. Kuemper byl pozorný.
21:32
Hned po buly vypálil Jason Pominville, ale jeho rána prolétla vedle hostující klece.
21:27
Domácí se snaží odpovědět na vedoucí gól soupeře. S ranou Zacha Pariseho si ale poradil Bachman.
20:19
Hosté se ujímají vedení po 19 sekundách druhé části! Vyhození Wild zachytil na modré čáře Troy Stecher, jenž puk následně se štěstím dostal před branku na hůl Bo Horvata. Ten ještě Kuempera nepřekonal, ale dorážející REID BOUCHER už kotouč za brankovou čáru dopravil. Asistence: Bo Horvat a Troy Stecher.
20:01
Hosté pokračují v přesilové hře při vyloučení Ryana Sutera.
Hity – 7:9
V první třetině gól nepadl. Nehrálo se nijak přehnaně útočně, ale přesto si oba celky pár šancí vytvořily. Na straně Wild byl hodně aktivní Zach Parise, za hosty byl asi nejblíže brance Drew Shore, jehož střela se otřela o břevno.
20:00
19:40
Vyloučeným hráčem je Ryan Suter za sekání.
19:34
Bo Horvat se natlačil až před Kuempera, ale i kvůli nedovolenému zákroku bránícího hráče mu při forhendové kličce utekl kotouč. Hosté pokračují v signalizované výhodě.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
17:52
Trjamkin rozjel Suttera, který střílel z pravé strany. Trefil však jen bránícího Scandellu.
17:16
Domácí se nyní domáhali odpískání zakázaného uvolnění, ale čárový rozhodčí viděl teč. Hraje se dál.
16:53
Pominville našel z rohu kluziště Nina Niederreitera, jenž z první zamířil pod břevno. Bachman však ukázal, že má rychlou levou ruku a předvedl ukázkový semafor. Pěkný moment z obou stran.
15:57
Nahození Ryana Sutera od modré čáry vyráží Bachman. Domácí zůstávají v útočné třetině.
15:21
Boucher prověřil Kuempera střelou od mantinelu. Domácí brankář ji vyráží.
14:36
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:22
Střelu Stechera od modré čáry Kuemper napoprvé neudržel ve své výstroji. Rychle se ale stačil zorientovat a před dotírajícími hráči soupeře kotouč přikryl. Následuje reklamní přestávka.
14:00
Domácí nyní jen posunuli puk do útočného pásma a odešli střídat.
13:13
Zakázané uvolnění Minnesoty.
12:22
Na druhé straně najížděl sám na Kuempera Brandon Sutter. Mířil mezi nohy, ale tento prostor si gólman Wild pohlídal!
12:05
Tečovanou střelu Erika Hauly vyráží Bachman. Následná rána Scandelly se mezi tyče nevešla.
11:03
Od modré pálil domácí Brodin, branku netrefil.
10:14
Nyní však domácím nevyšla rozehrávka, což skončilo zakázaným uvolněním.
10:01
Wild se dostávají do tlaku! S bekhendovým pokusem Pominvilla si poradil Bachman.
09:07
Zápas začíná nabírat na obrátkách! Před hostující branku se natlačil Eric Staal, jehož bekhend se mezi tyče nevešel.
08:58
Matt Dumba našel křížnou přihrávkou na pravém kruhu Zacha Pariseho. Hosty zachránil Bachman, jenž stačil zasáhnout pravým betonem!
08:24
Před Kuemperem zůstal úplně volný Drew Shore, jenž obdržel přihrávku od zadního mantinelu a téměř domácího gólmana překonal. Jeho střela se otřela o břevno!
07:59
Wild se nyní dostali do zakončení, ale pokus Mikaela Granlunda byl vyražen do ochranné sítě.
07:53
Pokračuje opatrný duel s minimem šancí i střel na branku.
07:06
Kotouč byl pro změnu vyražen do hlediště.
06:37
Puk skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.
05:40
Nyní hledal Granlund před brankou Charlieho Coyla, ale také on na kotouč nedosáhl.
05:16
Krásná akce domácích! Puk putoval po ose Zucker – Granlund – Mikko Koivu, ale kapitán Minnesoty ho před odkrytou brankou promáchl!
04:22
Zach Parise měl na hokejce první gól utkání! Jeho první střelu gólman Bachman neudržel a právě Parise si našel volný puk jako první. Přes Bachmanův beton ho ale nedostal!
03:33
Ke střele se dostal Brock Boeser, jenž dnes nastoupil ke svému premiérovému zápasu v NHL. Darcy Kuemper si připsal snadný zákrok.
03:18
Bärtschi posílal dopředu Bo Horvata, jenž ale neobešel domácího obránce Scandellu. Akce Canucks tak rychle skončila.
02:50
Zatím se nehraje v nijak závratném tempu. Oba týmy se spíše oťukávají.
01:56
Christian Folin nahazoval od modré čáry puk na branku Vancouveru. Bachman ale zasahovat nemusel.
01:38
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
01:15
Utkání začalo opatrněji. Ani jeden z brankářů dosud nemusel zasahovat.
00:01

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Scandella, Folin, Brodin – Parise (A), E. Staal, Coyle – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Hanzal, Niederreiter – Stewart, Haula, White.

Vancouver Canucks: Bachman (R. Miller) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, Sbisa, Trjamkin, B. Hutton – Boeser, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Boucher, Horvat (A), Bärtschi – Goldobin, B. Sutter, Skille – Chaput, Shore, LaBate.

Rozhodčí: Rank, O'Rourke – Murray, MacPherson.
Minnesota Wild:
Divočáci mají na kontě 94 bodů a v tabulce Západní konference jim patří druhé místo. Hráči Wild se rozparádili zejména v závěru roku 2016, kdy vyhráli dvanáct zápasů v řadě. Aktuální forma Minnesoty ale není moc dobrá, z posledních deseti zápasů vyhrála jen dva.