Trestné minuty: 13 – 15
Využité přesilové hry: 0/5 – 3/4
Bodyčky: 12 – 17
Vyhraná vhazování: 65% – 35%.
Domácí tým v závěru základní hrací doby stáhl manko, které dotahoval celý zápas a vynutil si prodloužení. V něm byl ale lepší Washington, když o jeho výhře rozhodl Oshie na konci druhé minuty prodloužení. Jednoznačnou hvězdou večera byl však Alexander Ovečkin, který na půdě soupeře vsítil hattrick. Minnesota tak nadále prohlubuje svou krizi z posledních dnů, i když bod proti lídru celé soutěže určitě bere.
61:52
Washington právě vstřelil branku!
O pár vteřin později si ale oba hráči spolupráci zopakovali a TJ OSHIE tentokrát z první zamířil do protipohybu Dubnyka a trefil se přesně nad lapačku domácího gólmana. Asistence: Marcus Johansson.
61:47
Johansson oslovil Oshieho. Ten však trestuhodně nedokázal dostat z brankoviště puk do prázdné branky.
61:22
Coyle se pokoušel nahodit od modré. Holtby vyráží puk do rohu.
60:39
Ovečkin hledal prostor mezi Dubnykovými betony. Domácí gólman je však sklapl včas.
60:01
60:00
59:33
Minnesota právě vstřelila branku!
A přeci jen je vyrovnáno. Střelu Spurgeona ještě dokázal Holtby vyrazit, ale přesně do míst, kde stál ERIC STAAL a ten tak posílá zápas nejspíš do prodloužení. Asistence: jared Spurgeon, Mikko Koivu.
59:10
Staalova střela z téhož místa skončila v protějším rohu.
58:51
Suterova střela z úhlu byla zblokována.
58:31
Domácí jdou do risku a volají Dubnyka na střídačku.
58:01
Poslední dvě minuty základní hrací doby.
57:30
Hosté nadále šetří cenné vteřiny, když posílají kotouč za Dubnykovu branku.
56:46
Ofsajd hostů.
56:20
Oshie se pokusil vyvést kotouč, ale přišel o něj na útočné modré čáře.
55:21
Rázem ožilo i domácí publikum, které žene svůj tým za vyrovnáním.
55:03
JARED SPURGEON však napravuje chybu z před pár okamžiky. Jeho střelu od modré se sice pokoušel tečovat Pominville, ale marně. Puk i tak skončil za Holtbyho zády. Wild tak ještě mohou živit naději na bodový zisk z dnešního zápasu.
54:00
Wild se sice snaží zatlačit na hosty v jejich pásmu, ale hraje se pouze u mantinelů. Holtby tak může být v klidu.
52:29
Spurgeon svého faulu bude hodně litovat, poněvadž hned po buly se dostal kotouč k ALEXANDEROVI OVEČKINOVI, který zkompletoval střelou zpoza kruhu hattrick a výrazně tak přibližuje Caps k vítězství. Trefit se třikrát v jednom zápase se povedlo Rusovi již po sedmnácté v kariéře. Asistence: Nicklas Bäckström, Marcus Johansson.
52:21
Kuzněcov s lehkostí projel do útočného pásma, kde bekhendem ohrozil Dubynka. Při pokusu ho ale sekl Spuregon (MIN) a oslabuje domácí.
51:07
Zakázané uvolnění na straně Minnesoty.
50:07
Hosté jeli čtyři na dva, ale vykombinovali úplně špatně. Místo přihrávek zvolil Eller střelu od modré, která ještě ani neohrozila Dubnyka.
49:07
Wild se nadále tlačí před hostující branku. Holtby však odolává.
48:17
Alespoň na chvíli si budou moci nyní odpočinout poté, co Holtby lapačkou vychytal Brodina.
47:52
Caps se však stále nemohou dostat z vlastního pásma a potřebovali by nutně vyhodit puk.
47:20
Holtby dokázal ustát souboj na brankovišti a Minnesota tak stále ztrácí jednu branku.
46:52
I Suterova rána končí na zadním mantinelu.
46:03
Přesně v polivně oslabení Holtby raději schoval kotouč do lapačky.
45:46
Hosté se nyní dokázali osvobodit.
45:22
Spurgeonova rána skončila jen těsně vedle hostující branky.
45:03
Právě Kuzněcov (WSH) nyní usedá na trestnou lavici za hákování.
44:53
Dubnyk teď zachránil domácí od pohromy, když zneškodnil tutovou šanci Kuzněcova z bezprostřední blízkosti.
43:56
Bäckström se dostal až před Dubnyka. Mezírku mezi jeho betony ale nenašel.
43:16
Holtby udržel kotouč mezi betony a hra se poprvé ve třetí třetině přerušuje.
42:36
Domácí hráči se zatím nemohou dostat moc na kotouč a pouze ho vyhazují do středního pásma.
41:20
Washington je na začátku závěrečného dějství aktivnější a hraje se před Dubnykem.
40:01
Třetí třetina začne ve 4:03.
Alexander Ovečkin využil dvě přesilovky Washingtonu a tím mu zařídil vedení 3:1. Zdálo se, že hosté už mají namířeno k vítězství a že budou mít zápas pod kontrolou. Na domácí straně však dnes svědčí spolupráce Pominvilleho s Hanzalem a ti tak vrátili Wild ještě do zápasu. Minnesota díky těmto dvěma hokejistům prohrává pouze 2:3.
40:00
39:01
Poslední minuta prostřední periody.
38:15
Coyle sice nedokázal přejít přes Orlova, ale dokázal dostat puk před branku, kde na poslední chvíli Holtby dostal beton k tyči, čímž se zachránil od kapitulace.
37:24
Domácí se vystavili do ofsajdu.
36:30
Mohlo být opět vyrovnáno, ale za Holtbym se ozvala ke smůle domácích pouze konstrukce branky.
35:43
Pominville vystřelil od modré a jeho ránu vyrazil Holtby pouze před sebe. Shattenkirk nedokázal odpálit kotouč a tak jej za záda hostujícího gólmana dorazil MARTIN HANZAL. Asistence: Jason Pominville, Jared Spurgeon.
34:40
Orlov při souboji u mantinelu ztratil helmu. Nicméně hraje se dál.
32:28
ALEXANDER OVEČKIN se tentokrát prosazuje ze své obvyklé pozice při přesilových hrách. Od modré mu adresoval kotouč Shattenkirk a ruský kanonýr se nemýlil a zamířil přesně k tyči, kam neměl Dubnyk šanci dosáhnout. Kapitán hostů tak střílí jíž 32. gól v sezóně. Asistence: Kevin Shattenkirk.
31:51
Ještě před tím, než se na led rátí Eller, usedne na trestnou lavici Niederreiter (MIN) za hákování.
31:25
Brodinův pokus byl nadějný ale skončil pouze v řadě těl před ním.
31:15
Opět musí Wild nuceně opustit útočné pásmo.
30:25
Domácí však budou muset spěchat pro puk až k vlastní brance.
29:58
Tentokrát půjdou do čtyř hosté. Za vyhození kotouče mimo led půjde pykat Eller (WSH).
27:31
Tentokrát Capitals již početní výhodu využívají. Johansson na sebe nalákal dva protihráče a poté poslal kotouč ALEXANDEROVI OVEČKINOVI, který sice musel opět střlíet zápěstím, ale tentokrát se proti němu nedokázal Dubnyk přemístit. Asistence: Marcus Johansson, Nickals Bäckström.
27:16
Wild dostávají kotouč do středního pásma.
26:49
Hosté budou mít k dispozici další přesilovou hru. Prosser (MIN) se dopustil hákování za vlastní brankou a bude muset pykat.
26:35
Ovečkin se dostal ke střele z bodu pro vhazování. Jednalo se však o pokus zápěstím a Dubnyk se proti němu stihl přesunout. Vše proběhlo v době, kdy se Hanzal již vracel na led.
25:54
Až nyní se podařilo domácímu výběru poslat kotouč přes všechny čáry.
25:44
Kuzněcov zkusil z hranice kruhu střelu zápěstím, netrefil však domácí branku.
25:14
Shattenkirkovu střelu od modré Dubnyk chytá.
24:32
Washington si vyzkouší první přesilovku v zápase. Hanzal (MIN) sice před pár minutami přihrál na vyrovnávací gól. Nyní ale bude pykat za držení protihráče.
24:26
Holtby si zlepšuje náladu poté, co vychytal Niederreitera.
23:38
Domácí jsou při chuti a opět se hraje v jejich útočném pásmu.
22:17
Gólman Washingotnu ale přeci jen kapituluje. Hanzal se dostal ke kotouči za hostující brankou a předložil ho JASONU POMINVILLEOVI, který se štěstím mezi nohami obránce dostal puk do branky. Asistence: Martin Hanzal, Nino Niederreiter.
21:38
Na hostujícího brankáře si nepřišel ani Coyle.
21:11
Suter se opět objevil před brankou. I nyní ho bez problémů vychytal Holtby.
20:46
Zakázané uvolnění domácích
20:01
Další třetina začne přibližně ve 3:02.
Úvodní část je minulostí a Minnesota ji doslova prohospodařila. Wild měli k dispozici šest minut v početní výhodě a byla z toho pouze jediná vážnější situace z hole Sutera. Jinak nic. Hosté využili jednu akci k tomu, by se dostali do vedení. Oshie neměl problém překonat ležícího Dubnyka a díky němu vede Washington 1:0.
20:00
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:31
Hned po vhazování se do sebe pustili Wilson (WSH) se Stewartem (MIN) a odcházejí tak ne přestávku předčasně. Oba se však do zápasu ještě zapojí. Poté, co jim vyprší pětiminutový trest.
18:31
17:55
Holtby riskantně rozehrál, čehož využil Coyle a zmocnil se kotouče. Nepřišel mu však nikdo na pomoc a tak se puku lehce zmocnili hráči Washingtonu.
17:22
Ellerova střela od modré skončila na zadním mantinelu.
16:10
Až v době, kdy se Wilson vrací na led, dokázal z mezikruží vystřelit Suter. Hosté však zvládli dlouhé oslabení bez větších potíží.
15:06
Další vyhození Caps a domácím fanouškům se hra jejich týmu vůbec nelíbí.
14:44
Znovu musí domácí až k Dubnykovi pro kotouč.
14:14
Washington opět posílá kotouč přes všechny čáry.
14:04
Holtby musel zasahovat až nyní. V době, kdy si Wilson odseděl již téměř polovinu trestu.
13:36
Wild se ovšem početní výhoda zatím nedaří a nedokázali se zatím usadit v útočném pásmu.
12:10
Domácí však budou mít parádní příležitost ke srovnání. Wilson (WSH) zahrál vysokou holí a ještě tak nešťastně, že soupeři způsobil krvavé zranění. Dostává tak 2+2 minuty.
11:36
Udeřilo tak na druhé straně. Bäckströmovu střelu ještě vyrazil Dubnyk před sebe, ale k jeho smůlu přímo na hůl TJE OSHIEHO, jenž poté dostal kotouč do branky za ležícím domácím gólmanem. Asistence: Nicklas Bäckström, Alexander Ovečkin.
10:25
Suter se ocitl sám před Holtbym, ale puk mu přeskočil hůl a neohrozil tak hostujícího gólmana.
09:49
Orlov se vrací zpátky na led.
09:29
Ofsajd v podání WIld. Domácím zbývá z přesilovky posledních dvacet sekund.
09:18
Hosté se znovu osvobozují.
08:20
Právě Niederreiter byl účastníkem zmatku před Holtbym. Hosté však dostali nakonec kotouč do bezpečí.
07:49
Niederreiter si obhodil Niskanena a už chtěl jít sám na Holtbyho. Na poslední chvíli ho ale podrazil Orlov (WSH) a dostává dvě minuty.
07:31
V postavení mimo hru se tentokrát ocitli hráči Caps.
07:13
Coyle na poslední chvíli zneškodnil brejk hostů tří na dva a Dubnyk poté raději uschoval kotouč v lapačce.
06:40
Holtby musel zasahovat až nyní, když se před něj dostal Staal, nicméně ten se střelou do středu branky neuspěl proti hostujícímu gólmanovi.
05:36
Až nyní musel Dubnyk uschovat kotouč ve výstroji po nahození z hranice kruhu.
05:03
Zatím se však hraje plynule a přerušovalo se pouze jednou. Nicméně ani jeden z týmů se zatím nedokáže usadit na delší dobu v útočném pásmu.
04:00
Čtyři minuty hry jsou minulostí a z obou gólmanů má zatím pouze jediný zákrok Dubnyk.
03:05
Bäckström zajížděl za branku s úmyslem nahrát odtud Ovečkinovi před ní. Domácí obrana ale na plán útočné dvojice přišla a zmocnila se kotouče.
02:20
Niskanenova střela z mezikruží byla zblokována.
01:52
Hanzal se dostal do postavení mimo hru a poprvé v zápase se přerušuje.
00:54
Na druhé straně nedošlo Spurgeonovo.nahození k Holtbymu.
00:26
Washington vyhrál úvodní buly, ale Ovečkinův útok nic nevymyslel a odchází střídat.
00:01
Forma obou dnešních soupeřů je zcela odlišná. Washington z posledních pěti zápasů odešel čtyřikrát v řadě jako vítěz. Minnesota se radovala naopak pouze jednou, když doma o gól přetlačila San Jose a stejná bilance tedy jedna výhra a čtyři porážky je i z posledních pěti domácích utkání u Wild. Washington má za sebou kalifornský trip, kde třikrát odešel z ledu jako poražený a radoval se až na poslední možný pokus, když dokázal přehrát Tampu 5:3.
Když se Minnesota a Washington utkaly na půdě Washingtonu naposledy, jednalo se o souboj lídrů jednotlivých konferencí. Zatímco Caps si prvenství na východě drží nadále, Tak Wild prožívají menší herní krizi v závěru základní části. Negativní výsledky zapříčinily, že je na vedoucí příčce vystřídalo Chicago a to již s osmibodovým náskokem.
Příjemný vstup do středečního dne. NHL dnes nabízí velmi nabitý program, co se týče zápasů a za mořem bude k vidění hned 11 duelů nejprestižnější hokejové ligy světa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.